Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) fatal` válasza DJ. Ru$y (#37550) üzenetére


fatal`
titán

(#37552) DJ. Ru$y válasza fatal` (#37551) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hálám örökké üldözni fog... legalább be tudom fejezni a munkám a hétvégén! Még 1x nagyon köszönöm! Leköteleztél! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#37554) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, tegnap feltettem avast 6.0.1000 verziót. És ugye előjött az a bug ami benne volt hogy inkompatibilis a ZoneAlarm-al először még nem tudtam csak később, feltepeitettem mindenk okénak tűnt. Cod2MP indit megy is egyszer csak Punkbuster kidob hogy a punkbuster szolgáltatás nem fut, lépek ki nézem feladatkezelőben pedig fut. El akartam inditani megint nem indult majd még egyszer ismét semmi, nézem feladatkezelőt benne volt vagy 4x cod2mp.exe kétszáz valahány kb-os mérettel meg egy ilyen hogy sf.bin, akarom mozillát inditani semmi, na itt már rendesen leblokkolt az egész. Újrainditottam gépet megy megint cod2 megint behalt és minden más még kikapcsolni se akart, avastfórum felkutat olvas legújabb pre-release feltesz mert ebben javitották ezt a hibát úgy látszik megy.
Csak az zavar hogy eddig mikor indult az XP 4,5x ment végig az a töltő csík most meg 6x ez mitől lehet?
Ettől a zonealarm hibától mikor blokkolta a fél gépet? Mert mikor feltettem 6.0.1000 akkor még jó volt, vagy majd idővel beáll vagy valami? :F Előre is köszi.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#37555) Fire/SOUL/CD válasza erikke17 (#37554) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen jellegű kérdéssel (védelmi programok egymással való inkompatibilitása stb) inkább EHHEZ a topikhoz fordulj, talán nagyobb eséllyel kapsz választ (vagy Avast topik)

No, nekem is lenne egy "fejtörőm"... Adott XP Home naprakész frissítésekkel, eredeti.
Admin fiók és egy user fiók, admin fiókból fel lett telepítve a nyomtató, műxik rendesen. (Hálózaton is meg van osztva, más gépek is rendesen elérik) User fiókban is elérhető és használható pl jegyzettömbből avagy OpenOffice-ból stb, azonban IE alatt nem lehet kinyomtatni weblapokat, azzal a üzenettel, hogy nincs elérhető nyomtató, telepítsen egyet... Ha XP Pro lenne, akkor ezt csoportházirenddel elintézném, de ez ugyebár XP Home...

Szóval várnám a megoldásokat...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37556) dawncomputer


dawncomputer
tag

Üdvözlet.

A "STOP 0x0000007b (0xf7985528, 0x00000034, 0x00000000, 0x00000000) hibaüzenet telepítés indításakor milyen :R hibára utal?

(#37557) fatal` válasza dawncomputer (#37556) üzenetére


fatal`
titán

(#37558) dawncomputer válasza fatal` (#37557) üzenetére


dawncomputer
tag

Pont ezt olvasgattam én is, köszönöm. :) De kínai. :))
Szerk.: egyébként Ubuntut telepítenék rá.

[ Szerkesztve ]

(#37559) cettlee


cettlee
őstag

üdv, segitségeteket kérném.

adott egy asus laptop, win xp, szélessávü internet kapcsolat kábellel(wifi bedöglött).

egyszercsak megszakadt a netkapcsolat, jobb alsó sarokbol eltünt a kis ablak, hálozati kapcsolatoknál eltünt minden.

uj kapcsolat létrehozásakor a varázslo végén nem történik semmi, nem jelenik eg uj kapcsolat.

elnézést kérek a helyesirásomért.ha tudtok valami megoldást, szeretettel várom.

köszönettel:

balázs

(#37560) Воланд válasza cettlee (#37559) üzenetére


Воланд
titán

Eszközkezelőben van ismeretlen eszköz? Hálókártya driverét újratetted?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37561) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

1 órán belül ott leszek a gépe előtt ugyan, de addig is

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37562) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#37561) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tényleg az a szitu, amit írtam, annyival kiegészítve, hogy IE vagy FF alatt valóban nincs nyomtató, nem lehet hozzáadni sem új nyomtatót(holott a rendszer látja rendesen, és más alkalmazásokból lehet is nyomtatni gond nélkül), sem kerestetni, mert ezt a hibaüzit dobja: [link]

Szóval valami épkézláb ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37563) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#37562) üzenetére


Воланд
titán

És tényleg nem fut az a szolgáltatás, vagy csak kiírja, hogy nem fut?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37564) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#37563) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szolgáltatásikban ennyi köthető hozzá...
Csak a böngészők nem tudják "elérni" a nyomtatót, minden más igen... :W
(És mint korábban írtam, csak korlátozott fiókban, admin-ban nincs semmi gond)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37565) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#37564) üzenetére


Воланд
titán

Korlátozott fióknak rendszergazda jog, nyomtató feltelepít, majd jogkör visszavesz?
Most ez így egy jó nagy hátha kategória.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37566) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#37565) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz, majd kipróbálom végső esetben, először még van egy ötletem, hátha bejön...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37567) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#37566) üzenetére


Воланд
titán

Ok, kíváncsi vagyok a megoldásra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37568) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#37566) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na ki volt a hülye, hát Én... Hákúúúnná mátátááá... :W
Comodo IS-t raktam anno gépre, és mint olyat, erős védelemre konfigolom mindig. Ennek egyik eleme, hogy a böngészők homokozóban fussanak(sandbox). Persze a user-ét úgy konfigoltam, hogy se registry-hez, se fájlrendszer-hez nem férhetnek hozzá a browserek...

Okos voltam és ügyes, mint a legkisebb ugrifüles, csak aztán befigyelt a bokorból egy tüskés hát...

Probléma megoldva, köszönöm a segítő szándékot woland_y2k. :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37569) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#37568) üzenetére


Воланд
titán

Ehh, már megint egy víruskergető által okozott "probléma"...

Hát, végül is nincs mit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37570) SAS107


SAS107
csendes tag

Sziasztok.
Egy érdekes kérdéssel fordúlnék a szakikhoz, vajon tudnak e a következő problémára megoldást.
Röviden és tömören:
windows xp rendszer vinyo ami jelszóval volt védve az elöző gépen, másodlagosként van használva egy új gépben, de nem tudom elérni a document & settings/rendszergazda/dokumentumok mappát mert azt írja hogy hozzáférés megtagadva (de érdekes módon a dokumentumok mappán kívül minden mást el tudok érni) de én pont a dokumentumok mappát szeretném az új gépre lementeni.
Nos a régi rendszer jelszavát én tudom, csak nem kinál fel sehol semmi lehetőséget ahol meg tudnám neki addni.
Próbáltam azt, hogy létrehozom ugyan azt a felhasználót és jelszót az új rendszeren mint a réginél és akkor ha úgy jelentkezem be hátha el tudom érni a régi dokumentumokat de akkor is azt írja hogy hozzáférés megtagadva.
A régi rendszerről bootolni meg nem tudok mert a teljesen új hardware környezet miatt egyből kék halál.

Remélem érthetően sikerült megfogalmaznom a problémát.
Várom a véleményeket és a tippeket. :))

(#37571) Воланд válasza SAS107 (#37570) üzenetére


Воланд
titán

Vedd saját tulajdonba azt a mappát.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37572) fatal` válasza SAS107 (#37570) üzenetére


fatal`
titán

Jobb click tulajdonságoknál vedd saját tulajdonba és le fogod tudni menteni. :)

(#37573) SAS107 válasza fatal` (#37572) üzenetére


SAS107
csendes tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a gyors választ, sikerült megcsinálni!
Isten áldjon benneteket! :R

(#37574) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
Meddig lehet biztonsággal használni még az xp-t?
Régi asztali gépen ez fut viszont win7 lehet sok lesz neki...
köszi! :)

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#37576) Fire/SOUL/CD válasza ferke72 (#37574) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Meddig lehet biztonsággal használni még az xp-t?"
2014.04.08 ;] Naprakészek a frissítések, és megfelelő védelmi progi kérdése az egész.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37577) Jarod1


Jarod1
addikt

tudtok ajánlani valami progit a tálca óra skinelésére? atomic alarm clock kilőve...

(#37578) qamu74


qamu74
őstag

Segítség kellene!
Hogyan tudok win7 op rendszerre XP telepíteni!
Törölni akarom a win7-et(nem tetszik) és vissza akarok térni az XP-re,de mikor a bootlemezes xp kezd töltődni, és egy idő után mindig hibaüzenet jelenik meg!

(#37579) fatal` válasza qamu74 (#37578) üzenetére


fatal`
titán

Biztosan jó a lemez? Konkrétan milyen hibaüzenet jelenik meg? Mert anélkül elég nehéz...

(#37580) qamu74 válasza fatal` (#37579) üzenetére


qamu74
őstag

a gép új(alaplap,vinyó(SATA) minden)konkrétan a merevlemezzel vannak gondjai!

(#37581) gban válasza qamu74 (#37580) üzenetére


gban
Közösségépítő

És jól gondolom hogy az XP nem SP3-as?
Nem arra panaszkodik hogy nincs merevlemez?

Postázást nem vállalok.

(#37582) qamu74 válasza gban (#37581) üzenetére


qamu74
őstag

az újonnan telepített merevlemez vezérlőkkel,és merevlemezzel van hibakód!
sp3-as!

(#37583) qamu74


qamu74
őstag

van legális angol nyelvű sp3 XP kód minden, de ez nem bootolos!A win 7 nem engedi telepíteni,mert régebbi windows verzió!
Na ezt hogy lehet megoldani?

(#37584) fatal` válasza qamu74 (#37583) üzenetére


fatal`
titán

Tedd a BIOSban a SATA-t IDE módba.

(#37585) qamu74 válasza fatal` (#37584) üzenetére


qamu74
őstag

THX!
Megoldotta a problémát :R

(#37586) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!
Vettem a gépembe egy Hitachi 1TB-os vinyót. A gépen XP fut egy 320 GB-os Barracudán. Van még benne egy 80 GB-os IDE is. Ha beteszem az új vinyót ezt a képernyőt kapom és nem indul el a rendszer.

Akkor is ez történik, ha lehúzom a másik két vinyót és beteszem a WIN telepítőt!
Mit kell tennem, hogy tovább tudjak lépni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37587) fatal` válasza vmaxter (#37586) üzenetére


fatal`
titán

Ez egy sata kártya? Mert az SATA1es és avval nem fog menni, hacsak nincs jumper a vinyón. Ha alaplapi SATA2 akkor nem tudom mi a gond.

(#37588) Fire/SOUL/CD válasza vmaxter (#37586) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az valóban RAID lista, akkor nem jól van konfigolva a BIOS. Valamely portok RAID módban mennek, de RAID tömb nincs beállítva.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37589) Brucehun


Brucehun
aktív tag

sziasztok!
Egy DOS-s játékot (egy kicsit dosztalgiázni van kedvem) szerretnék elindítani és amikor elindítom akkor fekete elsz a képernyő és egy idő után lefagy a program! Ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#37590) fatal` válasza Brucehun (#37589) üzenetére


fatal`
titán

Használj dosboxot :)

(#37591) Brucehun válasza fatal` (#37590) üzenetére


Brucehun
aktív tag

probáltam, de azzal sem megy!

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#37592) Jarod1 válasza Brucehun (#37589) üzenetére


Jarod1
addikt

csökkentett mód parancssorral?

(#37593) vmaxter válasza fatal` (#37587) üzenetére


vmaxter
tag

Nem Sata kártya. Alaplapi, A7N8X-E Deluxe, igaz régi lap, de már van benne egy 320GB-os Seagate, szintén SATA2-es vinyó, azon van a rendszer. Jumper? SATA vinyón? Én nem látam! A SATA csatlakozó mellett van egy két tűs csatlakozó, amiről nem tudom mi, az lehet? Szabadon van, méretre akár lehet jumper is, azonban nem az IDE-hez hasonló 2x4 sorban.

(#37594) fatal` válasza vmaxter (#37593) üzenetére


fatal`
titán

Alaplapik általában kezelnek mindenféle vinyót, csak sata kártyára vonatkozott, amit mondtam. :(

Régebben volt jumper SATA1re, újabb vinyókon viszont már nem láttam ilyesmit.

(#37595) vmaxter válasza Fire/SOUL/CD (#37588) üzenetére


vmaxter
tag

Akkor a biosban piszkáljak? Már mindent végignyálaztam, most megteszem újra.

Köszi

(#37596) Fire/SOUL/CD válasza vmaxter (#37595) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy egyszerűen túl öreg a deszka, hogy kezelje az ilyen nagy kapacitású HDD-ket...
Nyilván a SATA engedélyezve van, hisz akkor nem látszódna a másik SATA-s hdd sem...Ok.

Ezen a deszkán még SATA1-es portok vannak? Ha igen, akkor olybá tűnik az a gond, hogy a SATA2-es Hitachi-t át kell állítani SATA1-es üzemmódra. Társaival ellentétben, a hitachi hdd-ken általában nincs jumper erre a célra, szoftveresen lehet őket állítani, az ún. Hitachi Feature Tool segítségével. Keresd meg a listában
Boot-os floppy lemezt lehet kreálni, avagy boot-os CD Image-t is le lehet tölteni. Erről kell bootolni, és úgy elvégezni a szükséges módosításokat

Nagyon fontos!
1. Csak akkor állítsd át SATA 1 üzemmódba a hdd-t, ha az alaplapon valóban SATA1-es port van!
2. Csak a SATA üzemmódot állítsd át, mást nem!
3. Csak saját felelősségre, mert a hozzá-nemértés itt végzetes lehet a hdd számára (a szoftver a hdd firmware-ébe ír!!!)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37597) batmab válasza vmaxter (#37595) üzenetére


batmab
senior tag

utánaolvastam, az egy terrást nem látja rendesen a netes vélemények szerint.
szerezz egy sata kártyát, és akaszd rá..

de majd elmondják a tutit... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#37598) Jarod1


Jarod1
addikt

tudtok ajánlani valami progit a tálca óra megváltoztatására? :F :F atomic alarm clock kilőve :Y ..

(#37599) kraftxld válasza Jarod1 (#37598) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37600) szitya1980


szitya1980
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy visszakapjam a elveszett partíciómat. Van egy mobilwinchesterem 2 partícióval és abból a 100 G sem elérhető. A másik rész a 200G működik és semmi gond nincs vele viszont a a 100G nem elérhető megjelenik a partíció betűjele de a neve (címkéje már nem) és amikor tallózni akarom a "Nincs ilyen meghajtó" üzenetet kapom. Mivel tudnám meggyógyítani vagy megnézni a tartalmát? Nem akarom formázni azárt kérdezem, hogyha valakinek lenne ötlete (program, stb) azt kipróbálnám mielőtt legyalulnám.

A képen az látszik amit a Saját gép \ Kezelés\ Lemezkezelés alatt látok. (CMD ablakban sem tudok rámenni a meghajtóra.)

köszi,
szitya

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.