Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) Fire/SOUL/CD válasza HAYES (#37100) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Mondjuk az elképzelhető, hogy nem tud bootolni USB-ről, de azért dugj rá egy pendrive-ot és lépj be a boot menübe (ha van), Ha ott szerepel a pendrive, akkor tehetsz egy kísérletet

2. Veszel egy DVD-t bele...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37102) HAYES válasza Fire/SOUL/CD (#37101) üzenetére


HAYES
csendes tag

Boot menüben nincs pendrive, úgy hogy sajnos marad a drágább megoldás.

(#37103) Visormail


Visormail
addikt

Munkacsoportos Win xp prof-nál az AT parancs távoli futtatásához hol lehet engedélyt adni? Gondolom a csoportházirend felhasználói jogok kiosztása menüben lévők közül lesz valamelyik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37104) sekli válasza HAYES (#37100) üzenetére


sekli
addikt

én is pont ezzel küzdöm ma már vagy a 12. órája, de még nincs siker:

A gép amire telepíteni kellene nem támogat USB-ről bootolást, rossz a CD meghajtója, a floppy meghajtó lehet, hogy jó, de a közelben nincs másik működő, hálózatról nem bootolható, mert a SIS900-as ROM-ban bugos a PXE...

kivettem a winchester a gépből beraktam egy másikba, ezen:
- létrehoztam rajta két FAT particiót
- a másodikra felmásoltam az I386 mappát az XP telepítő CD-ről
- bebootoltam Win98 bootlemezzel
- format c: /s /u (ezzel elvileg bootolható lenne a HDD első particiója)

Ezután a HDD-ről bootolva a "Type the name of the Command Interpreter" üzenet fogad, elvileg azért mert a Win98 lemezzel nem szerencsés bootlemezt létrehozni.

MS-Dos 6.22 boot lemez viszont valamiért nem látja a HDD-t a gépben ("Invalid drive specification")

Lényeg, ha valahogy be tudnék bootolni egy DOSt a HDD-ről, akkor már sínen lennék!
Valami ötlet?

(#37105) Fire/SOUL/CD válasza sekli (#37104) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csinálj az XP-vel egy indítólemezt (floppyt) valahol, ha megoldható

"Type the name of the Command Interpreter" "
a command.com-ot keresi, ha azt egy lemezen be tudnád adagolni, lenne valami esély

Mondjuk az nem teljesen világos, hogy ha már úgyis ott az XP telepítő lemez, akkor miért nem azzal formáztad le a hdd-t... :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37106) sekli válasza Fire/SOUL/CD (#37105) üzenetére


sekli
addikt

igen, az a baj, hogy floppym nincs, innen gyűjtöttem az img fájlokat, de XP-ből csak valami hat lemezes dolog van. Máshol sem találtam.

command.com nem nyerő, próbáltam

mod: azért nem az xp telepítővel formázom, mert az xp telepítőt (a CD olvasó nélküli gépen) csak dos-ból tudom indítani...

[ Szerkesztve ]

(#37107) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Mitől lehet az hogy a laptopot amikor bekapcsolom akkor az Üdvözöljük képernyő van kb 2-3percig, és csak utána tölt be a rendszer??? A felesleges automatikusan induló programokat kivettem már.

Üdv: Csabee.

(#37108) Воланд válasza Csabee. (#37107) üzenetére


Воланд
titán

Eseménynaplóban szerepel valami hiba az indulás időpontja környékén?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37109) Csabee. válasza Воланд (#37108) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Eseménynaplóban a sok dhcp crashelés van, szal wifit kinyomtam és egyből normálisabban betöltött..
Valószínűleg a Wifi adapterrel van valami mert nem először szarakodik..

Üdv: Csabee.

(#37110) Воланд válasza Csabee. (#37109) üzenetére


Воланд
titán

Akkor driver frissítés az adapternek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37111) Csabee. válasza Воланд (#37110) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Legfrisebb van, az ipcím lekérésénél romlik el, mindig dhcp-vel van gondja és ipcím ütközést ír ki, de évek óta csinálja hogy néha kiírja az ipcím ütközést, és másik 5-6gépen nincs ilyen hiba, szóval tuti ezzel az adapterrel van gáz.. Routerből még megpróbálok fixip-t adni neki mac alapján és nem fog dhcp-n lekéregetni mindig címet, remélem ez megoldja.

Üdv: Csabee.

(#37112) kumpl


kumpl
aktív tag

Sziasztok! Eddig Windows 7-et használtam, és ott alvó állapotból egy egér kattintással visszajött a gép. Most Feltettem az XP-t, de itt készenléti állapotból csak a gép bekapcsológombjával sikerül visszahoznom.. Régebben úgy emlékszem működött xp alatt is az egeres felébresztés. A biosban már beállítottam hogy az egér felkeltheti, de nem működik...
Mi a megoldás?

(#37113) Visormail válasza kumpl (#37112) üzenetére


Visormail
addikt

Nem usb-s egér? Esetleg a biosban külön nincs olyan beállítás is hogy usb-s eszköz felébresztheti (esetleg HID device néven)?
Nézd meg az eszközkezelőben az egér vagy az usb vezérlő tulajdonságainál találsz e energiagazdálkodás fület, azon "a számítógép kikapcsolhatja ezt az eszközt" ill "az eszköz felélesztheti a számítógépet készenléti állapotból" opciókkal.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37114) kumpl válasza Visormail (#37113) üzenetére


kumpl
aktív tag

USB-s egér igen. A biosban nincs semmi. Az eszközkezelőben van olyan amiket írtál, de a z eszköz felélesztheti a számítógépet készenléti állapotból nem érhető el.. csak a másik, de az nem hozta meg a várható eredményt...

(#37115) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Tesóm egyetemen tanul és ugye így hozzájutott az MSNDNAA-n keresztül Windows 7 op.rendszerhez. Kérdésem az ilyenkor kapott lincencek csak addig érvényesek még tanul vagy utána is használhatja a Windowsát? A serial kódról meg lehet állapítani, hogy ez nem boltban vett Windows? Mert még nem volt telepítve (van neki másik) és én akkor szívesen használnám. Ez így legális?

(#37116) Lenry válasza n00n (#37115) üzenetére


Lenry
félisten

csak addig érvényes, amíg a hallgatói jogviszonya fennáll, és csak ő használhatja. persze ez az, amit soha senki nem fog ellenőrizni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37117) n00n válasza Lenry (#37116) üzenetére


n00n
őstag

Á köszi a választ. Szóval ezek szerint, ha akarnák akkor láthatnák, hogy ez ott kapott Windows, ugye?

(#37118) Bici


Bici
félisten

Nem XP, de nagyon vicces. :DDD
[link]
Szóval milyen hosszú password kell neki? :D

"Your password must be at least 18770 characters and cannot repeat any of your previous 30689 passwords. Please type a different password. Type a password that meets these requirements in both text boxes.
Note that the number of required characters changes from 17,145 to 18,770 with the installation of SP1.
"

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37119) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Lenne nekem egy Lenovo R52-es most szereztem be, és Német rajta a Windows XP hogyan telepítek rá HUN mui ki írja hogy: cannot be isntalled this platform, van valami megoldás?

Üdv. :(

(#37120) attrax válasza Andrewhouse (#37119) üzenetére


attrax
aktív tag

format volt?

Unterschreiben

(#37121) brd válasza Andrewhouse (#37119) üzenetére


brd
nagyúr

Az csak angol és ún. VOL verzióra (mennyiségi licence-es) telepíthető.

The only real valuable thing is intuition.

(#37122) Andie


Andie
őstag

Na erre mondjatok valamit!
Újratelepítették a céges laptopot, szűz XP, meg minden. Persze most folyamatosan állitgatom be a dolgaimat, igy pl az automatikus lejátszást szeretném kikapcsolni. Régebben valahogy sikerült, és nem kezdte el a mobilvinyóról beolvasni a százmillió filet, mikor rádugtam az USB-re.
Na, ezt most nem sikerül sehogysem.
- gpedit.msc -ben mindkét helyen engedélyeztem az automatikus lejátszás kikapcsolását
- a meghajtó tulajdonságainál az automatikus lejátszás menüben mindenhol "ne csináljon semmit"-re állítottam
- a mobilvinyón persze nincs autorun.inf

Ennek ellenére mikor bedugom, elkezdi szkennelni a fileok után... :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#37123) Visormail válasza Andie (#37122) üzenetére


Visormail
addikt

A csoportházirendben úgy csináltad hogy az "automatikus lejátszás kikapcsolása" opciót arra raktad hogy engedélyezve és utána az alatta aktiválódó lenyíló menüben is átállítottad arra hogy "minden meghajtó"?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37124) Visormail válasza Visormail (#37123) üzenetére


Visormail
addikt

Itt van registry fájl is esetleg http://monostori.wordpress.com/2009/09/24/autorun-inf-virusfertozes-megelozese-eltavolitasa/

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37125) adise


adise
őstag

hello!
xp altt kapom ezt a hibát amikor a saját megosztásomat akarom megnézni futtatásbol.
a gond az, hogy a medialejatszo nem latja a gépet. pingelni tudjuk egymast. amikor meg is tudom igy nyitni, akkor látni is szokta. Mi miatt nem mehet? a jogosultságok jók. Én vmi xp tweaker cuccra gonodlok, ami elallitott vmit a registryben.. ott mit kereshetnék ami ezt okozhatja? tuzfal nincs, jogosultságok jók.. nem szeretném ujrarakni a gépet..
köszi
kép

[ Szerkesztve ]

(#37126) Andie válasza Visormail (#37123) üzenetére


Andie
őstag

Igen.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#37127) Pet008


Pet008
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg ha valaki erre tudna valami jó ötletet. Már ezer dologgal megpróbálkoztam, de semmi.

Semmilyen böngészővel nem tudok elérni 1-2 weboldalt. Pl Nod32, Malware...
És ezeket nem csak http-n nem érem el, hanem frissitéskor a szervereket sem tudom elérni. Persze lefutattam Malware-t, de nem nincs hiba.

Olyat találtam, hogy /drivers/etc/hosts -ba találtam a Spybot által beirt bejegyzéseket. Több ezres lista volt (web cimek) 127.0.0.1 hez rendelve. Már ez érdekes volt. Ezt töröltem, azt hittem, hogy ez meg is oldja a bajt. Van amin javitott, de az eredeti probléma továbbra is fenn áll.

Valakinek ötlet ? Esetleg van még valamilyen rendszerfájlja az XP nek, ahol DNS és cimfeloldás bejegyzéseket találok?

Köszi előre is!
Pet

(#37128) Fire/SOUL/CD válasza Pet008 (#37127) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt okozhatja kártevő, mondjuk pontosan nem tudom mire gondolsz a "lefuttattam Malware-t" alatt, de ha az MBAM-ot, akkor OK. Ezen kívül egy-két ismertebb gyártó online scanner-ével megpróbálkoznék.
(Csak hogy ki lehessen zárni, hogy kártevő okozza a gondot)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37129) Pet008 válasza Fire/SOUL/CD (#37128) üzenetére


Pet008
csendes tag

Köszi! Igen, az MBAM-ot futattam. Online scannert még nem próbáltam. És ha nem kártevő ? Nem vagyok hive a "mindig rakjunk fel uj xp-t" dolognak. Meghát a kihivás :D

(#37130) Fire/SOUL/CD válasza Pet008 (#37129) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha tipikusan, gyakrabb előfordulásban, víruskergető-gyártó cégek honlapjait nem tudod elérni, akkor pedig szinte biztos, hogy kártevő... :K

Nincs véletlenül "kéznél" egy rendszer-visszaállítási pont?
(Esteleg F8-al indítva az XP-t egy "Legutolsó helyes konfiguráció"?)

Amúgy léteznek ingyenes backup/restore progik, amik pont arra hivatottak, hogy egy még friss/működő rendszerpartícióról mentést készítsenek, aztán ha ilyen gebasz van, akkor rövid idő alatt visszaállítsák a működőképes rendszert...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37131) ollie válasza Pet008 (#37129) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha nálad blokkolva vannak a kártevő írtó oldalak, szinten minimális az esély, hogy helyre tudod hozni rendszerújratelepítés nélkül. Bár egy megoldást még látok, szerzel egy Live CD-t, arról bootolsz, és lefuttatsz jó pár antimalware alkalmazást (rootkit írtót is!).

***

(#37132) adise válasza adise (#37125) üzenetére


adise
őstag

up

(#37133) Pet008 válasza ollie (#37131) üzenetére


Pet008
csendes tag

Igen, még ezeket a lehetőségeket megpróbálom. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

(#37134) Lenry válasza Pet008 (#37133) üzenetére


Lenry
félisten

mielőtt leformáznád a Windowsod, ezt azért olvasd el ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37135) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok én egy nagyon fontos kéréssel fordulnék hozzátok, hogyan tudnám azt megoldani hogy egy WINDOWS XP- totálisan megbénítsak vagyis be se bootoljon, bármilyen megoldás érdekelne, vírusokkal próbálkoztam de semmi oolyat nem találok... a legjobb az lenne ha lenne egy vírusos valami mondjuk játék és az szépen napról napra felemészti, valaki légyszi ebben segítsen, az ilyenek hogy boot.ini az nem jó , nem azzal szeretnék . .:( hanem vírussal :( honnan tudok leszedni ilyet ??? :((
KÖSZÖNÖM ELŐRE IS ... :(

(#37136) Fire/SOUL/CD válasza Scooter86101 (#37135) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Te most komolyan abban kérsz Tőlünk segítséget, hogy segédkezzünk abban, hogy más(ok) gépét szétcseszd? :F (feltételezem nem a sajátodat akarod leamortizálni)
Ha igen, akkor felejtsd el, itt nem kapsz ilyen segítséget. :((

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37137) balcsy


balcsy
aktív tag

Sziasztok.
Tudna valaki segíteni hogy ez windows vagy játék hiba?
kép

[ Szerkesztve ]

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#37138) #93794560 válasza Scooter86101 (#37135) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez valami vicc?! :W

(#37139) ollie válasza balcsy (#37137) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van valami húzva? Ha ige, tegyél mindent alapra. Továbbá javaslok egy memória ellenőrzést.

(#37135) Scooter86101: felejtsd el, illegális szétcseszni mások gépét, ne erőltesd ezt a témát!

[ Szerkesztve ]

***

(#37140) balcsy


balcsy
aktív tag

Nem volt semmi húzva és szerintem ramokkal is minden rendben van csak szerintem kaptam egy szép vírust:)Újra tettem XP eddig még nem tapasztaltam a hibát.

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#37141) Oliverda


Oliverda
félisten

Van egy XP-s gép egy hálózaton ami ha be van kapcsolva, akkor egy plusz gateway eszközként jelenik meg a hálózatok alatt:

Mit és hol kellene beállítani ahhoz, hogy ez eltűnjön?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37142) peter889


peter889
őstag

Üdvözlök mindenkit!

Nem tudom, jó topikba írok-e.
Az lenne a problémám, hogy pár napja youtube-os videókat egyik böngészőmön sem tudok lejátszani: a videó helye sötét, hang van. Eközben más videók problémamentesek. Win XP-t és Opera 10.10-et használok. Nem tudom mi lehet a probléma, mivel úgy emlékszem, semmilyen frissítést nem töltöttem le.

Nemrég néztem egy másik XP telepítésről, és ott minden Ok.

Tudná vki a megoldást? Megköszönném a választ.

(#37143) borg315


borg315
aktív tag

Hello!

Ez lehet h már volt, de kb. 20 perc keresés nem vezetett eredményre...

XP SP3 32bit PAE, 256 MB a VRAM, 4 GB RAM-ból ugye lát 3.25 GB-ot, eddig oké. Kérdés: ha 512 MB-os vagy 1 GB-os VGA-t veszek, csökkenni fog ez a szám? Ha igen, mennyivel?

Köszönöm...

(#37144) föccer válasza borg315 (#37143) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen.. A 32 bites op rendszer összesen 4 gb-nyi memóriát tud megcímezni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37145) borg315 válasza föccer (#37144) üzenetére


borg315
aktív tag

azt tudom, de pld. 4gb-512mb>3.25gb, tehát ha így van a matek, az 512mb-os kártya nem csökkenti a 3.25gb-os limitet, de az 1 gb-os igen. a kérdés, h így kell-e számolni...

(#37146) Namelesske


Namelesske
addikt

Sziasztok,

Nagyon buta kérdés következik most, de a Windows XP SP3 tűzfalában lehet valahol kimenő és bejövő szabályokat állítani? Ha nem kétirányú, legalább a bejövő kapcsolatait szeretném letiltani XP alatt néhány programnak. Windows 7-en könnyedén megoldottam, de XP alatt nem boldogulok vele.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#37147) borg315 válasza borg315 (#37145) üzenetére


borg315
aktív tag

hm, érdekes, itt azt írja aki kipróbálta h nem csökkent a rendelkezésre álló ram 1gb-nyi vramnál sem. :o

(#37148) Fire/SOUL/CD válasza Namelesske (#37146) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az XP tűzfala a kimenő forgalmat nem szűri, ahogy írtad is csak egyirányú. Pont ezért szoktunk javasolni önálló tűzfalakat, amelyek azon kívül, hogy 2 irányúak, még proaktív képességekkel is rendelkeznek. Proaktív teszt

Comodo, PC Tools, Private, Outpost falakat szoktuk javasolni, mind ingyenes, az első kettő magyarul is tud.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37149) Namelesske válasza Fire/SOUL/CD (#37148) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem szeretnék külső programokat telepíteni, csak szeretném megakadályozni néhány program internet hozzáférést, erre van lehetőség?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#37150) Fire/SOUL/CD válasza Namelesske (#37149) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha jól rémlik, akkor Vezérlőpult/Tűzfal/Kivételek fül/Hozzáadás gomb/betallózod a kívánt progit és OK/Kiveszed a pipát előle és OK...
De ez nem csak a kimenőt fogja blokkolni, hanem konkrétan az adott progi nem fogja elérni a netet...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.