Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) AXisBOLD válasza peter889 (#37192) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szia. köszi, holnap kipróbálom...nem az én gépem.

(#37191) woland_y2k: köszi, sajnos ez nem oldotta meg.

Aurea mediocritas

(#37202) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van-e lehetoseg arra, hogy a wireless meg a bejelentkezes elott csatlakozzon, ne csak utana. Egy helyen roaming profilok vannak es megy a siras ha csak wifi-n hasznaljak a laptopokat. Mazzaggal semmi gond nincs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37203) brd válasza kraftxld (#37202) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a WLAN-kártya 3rd party software-e ezt nem tudja, akkor azt ki kell kapcsolni, és rábízni a WZC-re (a beépített Wireless Config'), úgy tökéletesen működik; persze fel kell venni a wireless profilt, adatokat megadni benne etc.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37204) kraftxld válasza brd (#37203) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valami hulladek dell connection utility van a gepen, majd lecsapom es kiprobalom a WZC-t, koszi a tippet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37205) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azt nézem az XP SP3 is meghálálja a 1 GB RAM -ot 512 helyett.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37206) kraftxld válasza zoltanz (#37205) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hátő, ezt már úgy 10 éve tudjuk :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37207) zoltanz válasza kraftxld (#37206) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én mindig más konfigokkal (más chipset, CPU, FSB) használtam eltérő mennyiségű RAM -ot, 1-2-3 GB és ezért nem tudtam pontosan összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37208) Kakumix válasza zoltanz (#37207) üzenetére


Kakumix
senior tag

Houston, egy kis baj van.
Ma reggel beérek az irodába és lassan indul el a gépem, nem baj belépek. Mikor legközelebb arra járok újra be kell lépnem, kezd gyanús lenni. Újraindul. Ezt játszuk még párszor, majd F8 ne induljon újra. Hurrá! BSOD :(
DFS_FILE_SYSTEM, STOP: 0x82
De jó! Régi gép biztos rossz a vinyó. Elő az éppen nálam lévő kölcsön laptopot, hiba ugyanez. Kolléga jön nem indul a gépe, majd kiderül, hogy csak az idul, amelyik nincs hálózaton. Minden gépen lefutott a tegnapi windows update lehet ez a gond vagy inkább vírus?
A gépeim legálisak, különböző víruskeresők futnak a gépeken.
Update: a szerverünket ujraindítottam, mert odébb lett rakva és most szólnak, hogy az sem megy :)
Hiba: windows could not start because of an error in the siftware (ja, egy error :) ) blabla load needed DLLs for kernel. blabla

Kezdjem visszatöltögetni a mentéseket vagy update hiba és várjak javításra a microsoft-tól?

Szerk.: hardver vegyes, szoftver szintén, kliens xp, szerver 2003, víruskeresők frissítve (bekapcsoltam őket), a laptopot tegnap telepítettem, frissítettem, a gépemen pedig tegnap rwggelre futott le az ms virusketeső találat nélkül

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#37209) brd válasza Kakumix (#37208) üzenetére


brd
nagyúr

A server mentését töltsd vissza, mert ott lesz a baj. Ha ilyen hibával nem indul, és tényleg valamelyik frissítés lehet a baj (ez mondjuk nem túl valószínű, DLL nem szokott hiányozni, még ha valamit el is szúrtak a frissítésben :) ), akkor az már nem segít rajtad, hogy a M$ majd később kiad egy javítást (amit ugye a futó OS alatt kellene telepíteni). ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#37210) szamovar


szamovar
tag

Sziasztok!
Elnézést, hogy nem böngésztem végig a fórumot, de sürgősen kellene a megoldás. Szóval van egy asztali gépem, amire felraktam az xp-t(eredeti CD), majd 30 nap haladékot adott, hogy beírjam a kódot. Nem foglalkoztam vele, mert a másik gépen sejtéseim szerint rajta van a kulcs. 30 nap letelte után nem enged tovább amíg nem írom be, így megnéztem a másik gépet de sehol semmi. Mit tegyek? Még a számla is megvan, bár 2005-ben vettük a számítógépet.
Kérlek segítsetek, mert nagyon kéne a munkámhoz a gép. :F
Üdv: szamovár

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#37211) RootRulez válasza szamovar (#37210) üzenetére


RootRulez
félisten

AIDA64-el azt hiszem ki tudod olvsni CD kulcsot. De ha anno géppel kaptad a Windows XP-t és az OEM akkor az nem jó, mert azt csak az előző gépedre tehetted fel jogosan. :K

═════════════════════════════════════════

(#37212) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Mi lehet a gond?
Van egy pár játékom aminél valami kékhalált okoz "Bad Pool Header"-rel.
Men of War, Bulletstorm elsőre.
Minden alapon, semmi sincs húzva. Memtesttel leteszteltem a memóriákat, hibátlanok. VGA tesztelve, hibátlan. Minden driver friss és mégis kék halál.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#37213) szamovar válasza RootRulez (#37211) üzenetére


szamovar
tag

A húgom gépéhez adták a CD-t, tehát nem jogosan használom. :U Viszont rendkívül fontos, hogy újra belépjek a gépembe, vállalom a kockázatot. Nem vagyok otthon az ilyen programok terén, szóval leírhatnátok, hogy miként is működik ez, és mi a teendőm.

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#37214) manoarc válasza Biriboyka (#37212) üzenetére


manoarc
senior tag

bocs,hogy nem fordítom le. lusta vagyok :)

Ezeket nézd végig. Ha egyik sem segít, teljes reinstall. Akár BIOS frissítés is mehet.

{。^◕‿◕^。}

(#37215) RootRulez válasza szamovar (#37213) üzenetére


RootRulez
félisten

Letöltöd az Aida64-et az oldlaról, feltelepíted, majd elindítod. Oprendszer/Oprendszer menü alatt tudod kikeresni a termékkulcsot. :K

═════════════════════════════════════════

(#37216) szamovar válasza RootRulez (#37215) üzenetére


szamovar
tag

De hogy kell telepíteni, ha a számítógép bekapcsolását követően nem lép be a rendszerbe addig amíg nem írom be a kódot, ha későbbre szeretném halasztani, akkor meg kijelentkezik. :U

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#37217) föccer válasza szamovar (#37213) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha egy OEM Wint veszel, és azt egyszer feltelepíted, akkor az ahhoz az alaplaphoz lesz rendelve. Minden más alaplapot tertalmazó rendszerre illegális a telepítése. Amit RootRulez linkelt programot, az arra való, hogy egy telepített rendszerből ki tudja olvasni a cd kulcsot, amit a telepítésnél használtak. Ha ki tudtad olvasni azt a cd kulcsot (vagy megvan az eredeti matrica, akkor arrol is leolvasható), akkor azt meg lehet próbálni felhasználni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37218) szamovar válasza föccer (#37217) üzenetére


szamovar
tag

Köszönöm a segítséget. Viszont továbbra sem világosak a [37216-ban] megfogalmazottak. :U

[ Szerkesztve ]

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#37219) Воланд válasza szamovar (#37218) üzenetére


Воланд
titán

Jelen esetben lényegtelen, ha azt írja, hogy nincs aktiválva, hiába telepíted az adott programot, a kódot nem fogod tudni kiolvasni, mivel nincs is beírva.

Húgod gépén nincs egy matrica, rajta a serial-al?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37220) föccer válasza szamovar (#37218) üzenetére


föccer
nagyúr

Értelem szerűen sehogy. Az aida-t arra a számítógépre kell feltenni, ahonnan a cd kulcsot ki akarod bányászni. Ha megvan a cd kulcs, azt begépeled a zárolt rendszerrel. Ha elfogadja, akkor lehet örülni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37221) szamovar válasza Воланд (#37219) üzenetére


szamovar
tag

De volt rajta, viszont már nincs, letépte valaki. Az az érzésem, hogy fater mikor az informatikussal újratelepítette a gépet, leszedték, hogy már nem aktuális, csak én erről nem tudtam. Nincs más megoldás?

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#37222) Воланд válasza szamovar (#37221) üzenetére


Воланд
titán

De, ez.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37223) föccer válasza szamovar (#37221) üzenetére


föccer
nagyúr

:W

Jaj, ez fájt. Már nem aktuális... No, akkor elárulok egy titkot. Amikor megveszed a win-t, akkor nem az a lényeg, hogy lemezt kapsz hozzá. Úgy igazándiból az majdhogynem mindegy, hogy milyen forrásból telepíted. A lényeg a serial key, illetve a hozzá tartozó hologrammos matrica. Az sosem évül el. Ha újratelepíted, akkor is érvényes marad :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37224) Kakumix válasza föccer (#37223) üzenetére


Kakumix
senior tag

Kiegészíteném azzal, hogy az eredeti telepítőlemez nem biztos, hogy hiányozhat. A refurbished (felújított) számítógépekkel adott refurbished (nem OEM és nem dobozos) XP (erről tudok) esetén csak az eredeti telepítő médiáról (lemez, partíció, stb.?) lehet telepíteni, ha az nincs meg, akkor új licenct (ennek a szónak a leírása mindig kiborít :) ) kell vásárolni. Nem szoktam olvasgatni a licencszerződéseket, de más MS termékek esetében is élhet ez a megkötés.

ui.: ráadásul a refurbished licenc (ami tartalmazza a telepítő médiát és a refurbished matricát) csak az eredeti (OEM) matricával együtt érvényes :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#37225) RootRulez válasza szamovar (#37216) üzenetére


RootRulez
félisten

Azt írtad egy másik gépen fent van a windows, arra telepítsd az AIDA-t és olvasd ki a kulcsot. :K

═════════════════════════════════════════

(#37226) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Sziasztok

Okosan sikerült feltennem az XP-t anélkül,hogy rendszeren kívül a vinyó többi részét is particionáltam volna. (elszoktam már az XP-től) :(((
Van még valami megoldás,hogy particionáljam a vinyó többi részét is avagy újra kell tennem? :W

[ Szerkesztve ]

(#37227) benvolio válasza hajtömeg (#37226) üzenetére


benvolio
őstag

Sajátgépen jobb klikk - Kezelés - Lemezkezelés

(#37228) AXisBOLD válasza peter889 (#37192) üzenetére


AXisBOLD
addikt

bejött, köszi még egyszer.

Aurea mediocritas

(#37229) hajtömeg válasza benvolio (#37227) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Jájdejó!
Kössz! :R

(#37230) Biriboyka válasza manoarc (#37214) üzenetére


Biriboyka
senior tag

A gond az, hogy Xp-ről van szó nem win7-ről.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#37231) manoarc válasza Biriboyka (#37230) üzenetére


manoarc
senior tag

Valószínűleg arra is igaz :U

{。^◕‿◕^。}

(#37232) JetiRulez válasza JetiRulez (#37197) üzenetére


JetiRulez
őstag

Erre valaki? :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#37233) kraftxld válasza JetiRulez (#37232) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak bongeszeskor jon elo?
Futtass le egy process monitor-t, rogzitsd a dolgokat, es nezd meg benne, hogy miert akad le.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37234) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok!

A következő történt. Régen telepítve lettek HP hálózati nyomtatók a gépre (ip alapján vannak hozzáadva). Ezek közül az egyik jó ideig nem volt használva, de a többi igen. Tegnap újra bekapcsolták az a nyomtatót, amit eddig nem használtak. Csatlakoztatták a hálózatra. Nyomtattak egy fájlt az asztalról.
Amikor legközelebb nézték az asztalt azt vették észre, hogy eltűnt az asztalról az összes fájl. Csak az az egy darab maradt meg, amit nyomtattak, tehát megvolt nyitva. Emellett megmaradtak az ikonok és a mappák is az asztalon.
(Szerencsére csak a fontos, asztalon tárolt doc-ok és xls-ek vesztek oda.)
Utána csináltak 2 rendszer viszállítást, de a fájlok sehol.

Tipp?

A nyomtató egy Hp Color Laserjet 4600.
Rendszer: XP Sp 3

(#37235) JetiRulez válasza kraftxld (#37233) üzenetére


JetiRulez
őstag

Úgy vettem észre, csak böngészéskor jön elő. A böngésző maga nincs befagyva, de várakozik az oldalakra. Ez teljesen véletlenszerűen jön elő, vagyis nem minden indításnál.
Feladatkezelőben azt látom, hogy ilyenkor a CPU felpörög 100%-ra, míg el nem kezd tölteni az oldal. :F
A folyamatok közt nem látok drasztikus eltérést.
Van erre külön process monitor program, ami azt is kiírja, hogy ilyenkor mit csinál a gép?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#37236) kraftxld válasza JetiRulez (#37235) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha lelövöd a flash-t és/vagy a java-t, akkor is ezt csinálja?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37237) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok!

A megosztásokkal kapcsolatos lenne a kérdésem. Van e arra lehetőség, hogy olyan hálózatban, ahol nincs szerver, csak több munkacsoportba vannak szervezve a munkaállomások, úgy osszak meg egy mappát, hogy azt csak bizonyos felhasználók érhessék el.
Már próbáltam beállítani a távoli felhasználónak a jogokat, de nem engedi kiválasztani csak a helyi gépet.
Pótmegoldás, ami elég rossz, hogy adott gépen létrehozok egy ugyanolyan felhasználót és így hozzáférhet a megosztáshoz távolról, de így a géphez is hozzáférhet alkalom adtán, ami aggályos.
Van valami jobb megoldás?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#37238) Mahesa válasza wiggen123 (#37237) üzenetére


Mahesa
tag

Jobb megoldás csak a fájlszerver vagy win domainba helyezett gépek és akkor a domain userekre tudod korlátozni a hozzáférést, nem csak helyiekre. A legegyszerűbb talán egy samba. Csak ott meg felhasználónév/jelszó megadás kell majd a csatlakozásnál. Tehát a legjobb win domain + fájlszerver :)

(#37239) JetiRulez válasza kraftxld (#37236) üzenetére


JetiRulez
őstag

Beépülők kilőve és továbbra is csinálja. :(
De amúgy a Flash is szar, mert időnként csúnyán beszaggat és kezelhetetlenné válik, pedig abból is a legfrissebb van fent.
Lehet, jobban járok, ha újrahúzom a rendszert és tesztelek, mi szórakozik?

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#37240) szitya1980


szitya1980
csendes tag

Sziasztok!

Winxp alatt van a következő gondom: az asztali ikonjaim túl nagy helyet foglanak el, amikor automatikus elrendezésre klikkelek illetve amikor automatikus elrendezés vagy ikonok igazítása nincs kiválasztva akkor pedig annyira egymásra tudom tenni őket, ahogy korábban nem.

Még a múlt héten normális határai voltak az ikonoknak de most valamiért vagy túl nagy határokkal rendelkeznek vagy egyáltalán nincsen meg az egészséges egymástól ikon távolság, amikor automatikus elrendezésre váltok. Ez a 2 véglet van és nincs átmenet jelenleg. Mi lehet a megoldás, hogy a régi elrendezést visszanyerjem? Rendszer visszaállíás és directx frissítés már volt. Nyomogattam is a asztal tulajdonságait de attól függetlenül bármilyen ötletet szivesen veszek mert már kifogytam belőlük és az is lehet, hogy elsiklok valami felett.

A képekből remélem jobban látszik, amit megpróbáltam itt összehordani.

köszi a segítséget!

[L:/dl/upc/2011-03/10/204957_oflzpnap1yvxobjq_ikonok_2_www_kepfeltoltes_hu.jpg](IMG:/dl/upc/2011-03/10/204957_oflzpnap1yvxobjq_ikonok_2_www_kepfeltoltes_hu.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#37241) #93794560 válasza szitya1980 (#37240) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Lehet, hogy a grafikus beállításoknál az ikontávolság túl nagyra van állítva. Azt kellene visszaállítani.

(#37242) sfdrakex válasza szitya1980 (#37240) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Asztalon jobb klikk/tulajdonságok/megjelenés/hatások és itt a nagy ikonok használata előtt ha van pipa vedd ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37243) szitya1980 válasza #93794560 (#37241) üzenetére


szitya1980
csendes tag

Itt milyen beállításra gondolsz? Hol találok olyat, hogy ikon távolság. Nem ismerős ez a lehetőség, mivel még nem volt vele dolgom.

(#37244) brd válasza szitya1980 (#37243) üzenetére


brd
nagyúr

Megjelenés/Speciális.

The only real valuable thing is intuition.

(#37245) brd válasza wiggen123 (#37237) üzenetére


brd
nagyúr

Van, domain. Ahol több munkacsoport van, nehezen veszi be a gyomrom, hogy ne lenne (legalább) egy szerencsétlen Win2008-ra (vagy 2003, ha még találni valahol) pénz.
Egyébként, ha jól értem, XP Pro(k)-ról van szó. Ott megoldhatod a Local Security Policy (Helyi Biztonsági Házirend) piszkálásával, hogy egy adott user ne tudjon helyileg bejelentkezni, csak a hálózati megosztáshoz férjen hozzá. De vigyázz, mert ha valami olyat elállítasz, akkor akár a rendszergazdákat is kizárhatod a gépből, és így csak az adott OS-en kívülről lehet helyrehozni a dolgot (a próbálkozás előtt esetleg csinálj egy mentést olyan megoldással, ahonnan akkor is vissza tudod állítani, ha az adott OS nem indul).

The only real valuable thing is intuition.

(#37246) csilla145


csilla145
tag

Sziasztok.

Kellene nekem némi segítség mert szeretnék csinálni egy olyan XP lemezt amit nem kell telepíteni hanem lemezről lehet futtatni.Azért van szükségem rá mert van egy laptopom ami nem látja a merevlemezt.Ha tudnátok egy linket adni hogy mit érdemes letölteni és mit hogyan kell csinálni hogy működjön is azt nagyon megköszönném.Volt régen egy ilyen lemezem de már nem tudom hova tettem.

Előre is köszi

(#37247) kraftxld válasza csilla145 (#37246) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37248) csilla145 válasza kraftxld (#37247) üzenetére


csilla145
tag

Huh...nem megy az angol :)

(#37249) csilla145 válasza kraftxld (#37247) üzenetére


csilla145
tag

Na elindult a letöltés.Ezt az egy valamit most ki kell írni cd-re ?

(#37250) kraftxld válasza csilla145 (#37249) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, de ne csak az ISO-t ird ki mint file, hanem mondjuk imgburn-el ird ki a kepfile-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.