Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok. :)
Ismét egy kis probléma adódott. Csajosnak feldodtam egy sp3-as XP Prof-fot a wincsijére úgy, hogy az én gépemben volt a winyó, mert nem akarta végigcígelni a fél országon az egész gépet. Hazaért, berakta a wincsit, elindította a gépet. Megy f@szán, csak nem látja a gép sem az egeret, sem a bilcsit (usb-s mindkettő).
Emiatt nem tud feltelepíteni semmit a gépére (alaplap, lan, hang, vga, stb.)
Mellesleg az én usb-s egeremet sem látta itthon(lachesis), de nekem volt itthon sp2 csatis is, és azt dugtam rá a telepítés erejéig.

Szerintetek hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát ??? :F
Előre is Köszi a válaszokat! :R

(#26102) localhost válasza Lajkó (#26101) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tökcsi biztis, hogy fogsz majd kellcsi egy reinstall az ő gépcsijében.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26103) pcguru1 válasza Antigabo (#26094) üzenetére


pcguru1
őstag

Nekem is volt ilyen problémám,sajna nem találtam rá megoldást és egyszercsak megszünt magától,közben letöröltem pár progit lehet hogy azért :U

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#26104) Lajkó válasza localhost (#26102) üzenetére


Lajkó
őstag

Hát pont ezaz, hogy az a lemez itt figyel a polcomon!!! xD :W
Egyébként volt már olyan eset is ezzel a géppel, hogy nem engedte a régebbi verzsönt feldobni. (sp2/sp1) :F

pcguru1: Lehet, hogy nem jött le elsőre, de ez SZŰZ Winfos!!! :))

(#26105) Steelmanus válasza Lajkó (#26101) üzenetére


Steelmanus
addikt

Arra nem figyeltel telepiteskor hogy a hardverelemek azonositasa, nem hinnem hogy azonos gepetek lenne a Baratnoddel. Az hogy az USB bilcsit es az USB egerket felismerje, a BIOS-ban engedelyezni kell azt az opciot Nalad is es Nala is. Keresd meg a BIOS-ban azt az opciot hogy: USB Keyboard Support alapbol Disable, tedd Enable-re. Alatta van az USB Mouse Support, azt is. Mivel Neki PS2 :) egeret tettel fel hianyzik egy USB HID az Eszkozkezeloben.
Ha engedelyezed a BIOS-ban es ravan dugva az eger utolag is felepiti a rendszer ezt a funkciot.

[ Szerkesztve ]

(#26106) kételkedem válasza Lajkó (#26101) üzenetére


kételkedem
addikt

A te géped és a barátnőd gépe ugye teljes mértékben azonos. Gondolok itt az alaplapra, processzorra, memóriára, egyéb alkotórészekre. Sőt a bios beállítások is teljesen azonosak. Nézzétek meg, hogy egyáltalán engedélyezve van-e az usb eszköz használata a biosban.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26107) Steelmanus válasza Lajkó (#26104) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar ne haragudj de mit jelent hogy szuz Windows XP akarmi mert ez a rendes neve es nem kos vagy mit szoktal irni :) A lenyeg hogy nincs felteve semmilyen SPx csomag?

(#26108) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok! Ma délután újraraktam a gépemet, szépen feltelepítettem mindent, szuperül működnek is, kivéve egy elemet.
Nem érkezik hang, a Windows úgy gondolja, hogy nincsen hangeszköz. Az alaplapi chipet használom egyébként, eddig minden probléma nélkül (Realtek ALC889A), a telepítőlemezen a meghajtó vezrziószáma: 5.10.0.05532. Nem hinném, hogy ezzel volna a baj, hiszen már több rendszert telepítettem ezzel, minden probléma nélkül. Próbáltam már újrarakni magát az audio drivert, de ez sem segített. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv.
Marci

MOD: Az Audio Manager- ben egyébként ad hangot például, és jelzi is melyik jack dugóba van csatlakoztatva a hangfal.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#26109) Csabee. válasza Mákos7észta (#26108) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Biosban engedélyezve van a hangkártya?

ha igen, akkor SP3-as xp-vel telepítetted az oprendszeredet?

Üdv: Csabee.

(#26110) Mákos7észta válasza Csabee. (#26109) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Köszi a gyors segítséget. a kérdésedre válaszolva a BIOS- ban engedélyezve van a hangkártya, viszont a rendszer csak SP2- es, mert csak olyan lemezem van.

@(#26111): Minden probléma nélkül felment, most megpróbálom a linkedet :R

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#26111) Csabee. válasza Mákos7észta (#26110) üzenetére


Csabee.
nagyúr

és az audio driver sikeresen feltelepült hiba nélkül? ezt tedd fel: [link]

Üdv: Csabee.

(#26112) Lajkó válasza Steelmanus (#26107) üzenetére


Lajkó
őstag

Idézem önmagam: Csajosnak feldodtam egy sp3-as XP Prof-fot a wincsijére .... Ami annyit tesz, hogy ez egy eredeti Magyarnyelvű Wondows XP Profesional. Amelyben egy integrált szervíz pack 3 van! A SZŰZ jelző csak annyit tesz, hogy most lett telepítve.
Amúgy elsoroltam a csajosnak a dolgokat, megkereste, és minden enabled volt alapból. Újraindított, és az egér életrekelt. Kis idő elteltével (kb.1 perc) a bilcsi is. :)) Eléggé érdekfeszítő eseménynek lehettünk szemtanúi, de részemről csak a végeredmény számít!!! :B

kételkedem: Nem, nem egyezik a gépünk, de az enyémen is aktiválva van az usb-s egér, és bilcsi.

Mindenesetre köszi a segítséget! :K :R Lehet hogyha nem piszkáljuk a bios-t, akkor nem is áll helyre!

(#26113) Mákos7észta válasza Csabee. (#26111) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Sajnos megint semmi :(

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#26114) Csabee. válasza Mákos7észta (#26113) üzenetére


Csabee.
nagyúr

valami biztos hogy nincs fenn! eszközkezelőben van sárga kérdőjel?

Üdv: Csabee.

(#26115) Fire/SOUL/CD válasza Mákos7észta (#26113) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Nem érkezik hang, a Windows úgy gondolja, hogy nincsen hangeszköz"

Tehát az eszközkezelőben nincs ott a hangkari?

Front panelon és a hátsó csatin sem szól?
Vannak olyan driverek, pontosabban az ezekhez adott grafikus vezérlőprogik, ami le tiltja a back panelt, amennyiben a front panelba csatlakoztatva van pl fejhallgató.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26116) Mákos7észta válasza Csabee. (#26114) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Nos, ez engem is meglepett, az egyéb eszközökben talált egy ismeretlen eszközt, amit viszont nem tudok hova tenni.

(#26115) Fire/SOUL/CD: Egyikben sem működik, a pipát is kivettem az elnémítás-csatlakozás dolog mellől.

Ezt látja most az Eszközkezelőben:

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#26117) Steelmanus válasza Mákos7észta (#26116) üzenetére


Steelmanus
addikt

Tedd be a DVD olvasoba az alaplapod driver lemezet es kerested meg vele ugy hogy jobb klatty az Ismeretlenxxx -en es tovabb kiadod hogy a driver lemezen keressen. Egy ATI SB az ATI South Bridge-et keres azaz a délihid driveret.

[ Szerkesztve ]

(#26118) Mákos7észta válasza Steelmanus (#26117) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

A tulajdonságai között csak ennyi szerepel: ACPI\AWY0001\2&DABA3FF&0

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#26119) Steelmanus válasza Lajkó (#26112) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocs' amiert nem jol olvastam a lenyeg hogy siker van. Az hogy 1 percig kereste a drivert az azert volt mert nem egyforma hardverelemhez lett telepitve a HID igy azt le kellett cserelnie az XP-nek. Mivel Te PS2-vel tetted fel az USB HID nem szerepelhetett az Eszkozkezeloben mert nem volt rajta eszkoz. A Baratnodnek pedig nem volt bekapcsolva a BIOS-ban, mert alapbol tiltva van, ha Enable lett volna akkor mar az elso bekapcsolaskor kellett volna varnia arra az 1 percentre :)

(#26120) Lajkó válasza Steelmanus (#26119) üzenetére


Lajkó
őstag

Volt eszköz az usb-men, mint mondottam vala. Egy Lachesis egér formályában(többekközött). Úgy vittem végig a telepítést tabulátorral, ésstb. Telepítés közben annyira nem hiányzott, csak amikor fel lett rakva a Windows, és formázni szerettem volna egy másik partíciót, másolgatni ezt azt rá, stb., na akkor dugtam be az sp2-es egeret. :B
A csajosnak pedig be volt kapcsolva (persze lehet hogy nem alapból). Nem most lett először csatlakoztatva az az egér és bilcsi. és nem először lett telepítve arra a gépre Windows! :B (Emiatt lehetett, hogy már Enabled volt minden) ;)

(#26121) Mákos7észta válasza Steelmanus (#26117) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Azt már probléma nélkül felrakta, de az ismeretlen eszközre nem tudom ráhúzni a drivert. :(

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#26122) Steelmanus válasza Mákos7észta (#26121) üzenetére


Steelmanus
addikt

Milyen modban hasznalod a vincsit, AHCI, vagy Nativ IDE modban?

(#26123) Mákos7észta válasza Steelmanus (#26122) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Nativ IDE.

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#26124) Steelmanus válasza Lajkó (#26120) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az a Lachesis nem semmi, nekem is gamer egerem van, csak ahhoz hogy DPI-t valtsak nem kell driver, nem is teszem fel az XP ala mert minek. Link:

(#26125) attrax válasza Lenry (#26076) üzenetére


attrax
aktív tag

nvidia geforce6600

Unterschreiben

(#26126) attrax válasza akaido (#26082) üzenetére


attrax
aktív tag

A maximumon de minden mediaplayer kifagy alig tudom bezárni az alk-t

Unterschreiben

(#26127) IveyBaby


IveyBaby
tag

Üdv!
A gépem minden egyes bekapcsolás után (rendszerfelállás után) kiír egy hibaüzenetet:
CLI.exe alkalmazáshiba
"Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc0000135). Az alkalmazás befejezéséhez kattintson az OK gombra."

Miután leOK-zom, müxik minden rendesen, de nem tudom, lehet-e ezt orvosolni vagy egyáltalán mi idézte elő. :C

(#26128) Fire/SOUL/CD válasza Mákos7észta (#26116) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy lehetőség jutott még eszembe, nevezetesen, hogy a látszat ellenére nem települ az ún. Microsoft UAA Bus driver for High Definition Audio Driver.
(és ez valóban elő szokott fordulni)

Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy letiltom a hangkarit, majd eltávolítom az eszközkezelőből(esetedben ugyebár ez a Realtek High Definition Audio), az ismeretlen eszközzel együtt, MAJD RESTART a gépnek. Újraindítás után felpakolja magától, hibátlanul és egyből meg is szokott szólalni a kari... :K

Remélem segít...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26129) brd válasza Jazz (#26080) üzenetére


brd
nagyúr

Baloldalra, felülre, a keresőbe írd be: saját tulajdonba vétel. Egyszerű, nem? :D

1. HKLM\SYSTEM\MountedDevices itt tárolja a partíciók és betűjeleik megfeleltetését. Így lehet megváltoztatni.
5. A saját tulajdonba vétellel meg fog oldódni.
8. Akkor lehet, hogy a Win7 az ok...? Nagyon nem kísérem figyelemmel (majd pár hónappal a hivatalos verzió után lehet érdekes, addig szívjon az esetleges hibáival/kényelmetlenségeinek megoldásával más), de egyelőre mintha csak béta lenne belőle.

The only real valuable thing is intuition.

(#26130) brd válasza kovaripeti (#26095) üzenetére


brd
nagyúr

A system32-ben van, de az nem gond, hogy ha kiírja majd a bootolási próbálkozás közben, hogy hiányzik ez a file? Mert úgy emlékszem, kiírja, és persze ott áll meg. :D Így esetleg gyorsan helyre lehet rakni, ha képes valaki a javítókonzolba bebootolni a telepítőről, és ott egy copy parancsot kiadni.

The only real valuable thing is intuition.

(#26131) kételkedem válasza IveyBaby (#26127) üzenetére


kételkedem
addikt

Az Ati Catalist okozza. Kell neki a Microsoft® .NET-keretrendszer. Töltsd le és telepítsd a .net keretrendszert.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26132) Mákos7észta válasza Fire/SOUL/CD (#26128) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Szia!

Köszi a segítséget, de letiltás után nem engedi eltávolítani a rendszerből a hangkarit, arra hivatkozva, hogy kell a rendszer indulásához :F

Üdv.
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#26133) Fire/SOUL/CD válasza Mákos7észta (#26132) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor a BIOS-ba tiltsd le. Indítsd a windows-t, a driverét teljesen távolítsd el, reboot, BIOS-ba kártya visszaállít. Ezután windows ismét indít, ismeretlen eszközt fog kiírni, de ennek ellenére tovább megy. Ezután rakd fel újra a drivert.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26134) Steelmanus válasza Mákos7észta (#26123) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor az AHCI drivert keresi de azt sajnos vagy telepiteskor kell beadni neki floppin, vagy keszitesz egy lapod AHCI driverevel integralt sajatkeszitesu XP telepito lemezt.
Itt a lapod linkje ill az XP ala a driverek es ott a SATA RAID drivert kell leszedni, ami egy ilyen fajl: motherboard_driver_sata_amd_bootdisk_m7x_xp.exe
Ha ezt lefuttatod keszit magatol egy floppit, ha nem akkor kicsomagolja magat egy Altalad megadott mappaba, es pl az NLite portable valtozataval belelehet integralni az uj XP telepito lemezbe. Lenyegeben igazabol nem fontos csak zavaro nekem AHCI modban fut jelenleg a gepem mert latni akartam a WD vincsi NCQ nevezetu vincsi iro-olvasofej vezerlesenek a hatasat, hat olyan sokat nem dob a sebessegen de mar igy hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#26135) Steelmanus válasza Mákos7észta (#26123) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kicsit lemaradtam a modrol, a Manualodbol olvastam de a kezikonyveben is szerepelnie kellene.
5-1-1 Configuring the Onboard SATA Controller ................................. 71
5-1-2 Making a SATA RAID/AHCI Driver Diskette .............................. 77
5-1-3 Installing the SATA RAID/AHCI Driver and Operating System .... 78

(#26136) Necc válasza brd (#26071) üzenetére


Necc
addikt

Nincs ndis.sys fájl a %system32%/drivers mappában, és az egész gépen sehol sincs.
Pótoltam egy Vista+SP1-ből kioperált gyors megoldással, de ez se vezetett eredményre (viszont meglehetősen hosszú "gondolkodást" eredményezett a rendszernek, tehát valamit hatott). Ha bemásolnék egy megfelelő verziót (XP+SP2) a drivers mappába akkor a probléma elvileg megoldódna, vagy hagyjam a fenébe, és format c: ? :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#26137) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#26075) üzenetére


tomcsi23
veterán

Basszus, comodo tűzfal kavart be. Előtte frissített, de csak most esett le, mert megint frissített és jó lett. :R (valamit elbénázhattak :U)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#26138) IveyBaby válasza kételkedem (#26131) üzenetére


IveyBaby
tag

Probléma megoldódott! :DD

Köszönöm szépen a segítségedet! :C :C :C
:R
Bye :)

(#26139) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi!

Olyan kéréssel/kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy itt melóhyelyen ugye van saját user acc-ja a labornak de admin egy csomó minden-t letiltott (pl telepítése egyéb progiknak) nos mivel adminként tudok csak telepíteni, van erre valami okosság? Nem gamet vagy ilyesmit kéne, hanem egy sima zenelejátszót h. ez a fos legalább ennyi legyen esős napokon (autópálya építés és eső = 0 munka = unalom) szal ezt kéne valahogy megoldani.

Előre is köszi a tanácsokat.

(#26140) Csabee. válasza Tommmmka (#26139) üzenetére


Csabee.
nagyúr

és ha esetleg a rendszergazdát megkéred? az sokkal egyszerűbb és még tisztességesebb is! :)

Üdv: Csabee.

(#26141) Tommmmka válasza Csabee. (#26140) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Mondjuk ebben is van valami :D

(#26142) Csabee. válasza Tommmmka (#26141) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szerintem biztosan nem fog nagy ügyet csinálni abból hogy csak egy média lejátszót szeretnél feltelepíteni, neki is 2 percébe telik és boldog leszel te is meg ő is, hogy nincs gondja! :) Nálunk is levan kódolva minden, illetve korlátozva, és ha megkérnek engem is akkor felteszem nekik szívesen a programokat amit szeretnének.

Üdv: Csabee.

(#26143) bobsys válasza Tommmmka (#26141) üzenetére


bobsys
addikt

nem ismerem a ceget de jobb helyeken a rendszer jogosulatlan hozzafereset (pl telepitesz valamit) szankcionaljak
amugy valamilyen portable lejatszo? azt nem kell telepiteni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26144) kételkedem válasza Tommmmka (#26139) üzenetére


kételkedem
addikt

A pendrájvra, amin a zenéid vannak tegyél fel egy portable lejátszót. pl Foobar 0.9.6.8. Így nem kell telepíteni semmit.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26145) Steelmanus válasza Mákos7észta (#26116) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szeretnek segitseget kerni, a lapom topicjaban mar feltettem, de meg nem valszoltak ra, a lenyeg hogy a konfigomnal megadott adatok alapjan azert kerdem Toled mert egyezik a chipset a laponkon. Ezt Te hogy ered el:

Nekem az Ati mindig felulirja a Realtek drivert, es a Microsoft UAA Bus driver for High Definition Audio Driver-bol is ketto van az ot megilleto helyen. Jelenleg visszatettem az SB 5.1 Live hangkarit de szertnek rajonno a hiba okara, vagyis hogy miert van kiszurkulve a Kevero a Realtek Vezerlopanelon.

(#26146) sz.j


sz.j
nagyúr

Nem tudom (síkertelen az automatikus frissítés) felrakni az "Összegző biztonsági frissítés a Win XP rendszeren futó IE8 böngészőhöz (KB969897) sűrgős frissítést, állandóan síkertelen frissítést ír ki.

Mit lehetne tenni, hogy végre síkerüljön a frissítés?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#26147) Steelmanus válasza sz.j (#26146) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jol irtad? Kugliba irva ezt kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#26148) sz.j válasza Steelmanus (#26147) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha a KB969897-re gondolsz akkor igen: [link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#26149) lúzer válasza sz.j (#26148) üzenetére


lúzer
veterán

töltsd le ezt és futtasd:
link

van egy csomó ilyen számú, hátha rosszat húztál le

sőt, biztos mert az IE 6-os

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#26150) Jazz válasza brd (#26129) üzenetére


Jazz
veterán

Mondom: "Rákerestem, de csak az alap mappa engedélyezés leírást találtam." Ééérted! :D Csak azt találtam amit eddig is tudtam. Win service oldalán is csak az egyes mappák saját tuljadonba vélteléről írtak. Arról amit már te is leírtál, amit számtalanszor megtaláltam, amit elsőre is felfogtam, és használtam is.:)

És azt is mondtam hogy nekem teljes hdd-re kéne. Amit te is mondtál, "új hdd a gépben, annak teljes saját tulajdonba vétele-de ezt majd leírja valami szorgosabb kollega" Na ilyet Nem találtam. :N Csak azt hogy egyes mappákat hogy lehet saját tulajdonba venni.
És hiába állítottam Volna be a teljes vinyón (TC jobb klikk a meghajtó betű jelén):
Azt is írtam hogy nem működik teljesen, mert hiába állítom be hogy "almappákra is alkalmazza" nem fogja. Egyesével kéne. De még akkor sem működik, mert írtam hogy pl. az Applicaitions mappát annyira védi, hogy sehogy, még ha System lennék akkor se férnék hozzá, nincs is hely a pipáknak.

XP van, azt írtam. Természetesen ez csak skin, de úgy látszik lemaradt.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.