Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) canniball válasza Sk8erPeter (#25240) üzenetére


canniball
nagyúr

Megbocsátok, csak adj egy linket! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25252) DZs


DZs
senior tag

Használtam a keresőt, de nem találtam megoldást arra, amit szeretnék. Az xp elöl szeretnék elrejteni egy partíciót, de nem egy lemezről induló boot managerrel, hanem a registry-vel. Annyit tudok, hogy néhány sor módosítása a registry-ben, de többre nem emlékszem.
Köszönöm előre is!

(#25253) zoli62 válasza DZs (#25252) üzenetére


zoli62
addikt

Például így, ahogy le van írva ezen az oldalon.[link]

(#25254) DZs válasza zoli62 (#25253) üzenetére


DZs
senior tag

Kössz! :R

(#25255) DZs válasza Sylvanis (#25210) üzenetére


DZs
senior tag

Korábban csinált ilyet az Xp-d? Egy boot lemezről futó sector ellenőrzést futtattál?
Szerintem rakd újra a windowst, de csak azt. Aztán eszközkezelőben megnézed, mit lát a windows és mit nem. Ahol kérdőjel van: ami nem kell, tiltsd le, ami kell, azt az alaplap cd-jől telepítsd, de csak azokat!

(#25256) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Újratelepítenék egy XP-t, de nem tudom hogyan lehetne elérni,h a legelső particiót nevezze értelemszerűen C-nek. Ez annyira hülye, hogy fordítva címeci meg, E-re meg nem akarok telepíteni...

Valakinek van valami ötlete?

Köszi!

(#25257) Sk8erPeter válasza kem (#25256) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Tedd aktívvá azt a partíciót, amelyiket rendszerpartíciónak szeretnéd. (active partition)
Csak akkor fogja megkapni a C betűjelet.
Nem annyira hülye, csak a particionálás során, amikor a korábban aktív (rendszer)partíciót törlöd, akkor az aktív megjelölés automatikusan átugrik a második (megmaradt) partícióra.
A Windows telepítője meg az aktív partíciónak fogja adni a C betűjelet.

Az aktívvá tételt Hiren's Boot CD-n található segédprogramokkal is meg tudod tenni, vagy Live CD-kkel. (azt hiszem, talán Gparteddal is meg lehet csinálni)

-->> [link]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25258) Sk8erPeter válasza DeFranco (#25249) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, kifejezetten hasznos, régebbi és kevés RAM-mal rendelkező gépeknél nagyon érződik a különbség.
Nem véletlenül hangoztatom ezt állandóan, hanem tapasztalat. :D

(#25251) canniball: majd ha ráérek, keresek. De ezt te is megteheted. :D

Sk8erPeter

(#25259) Petya-wh válasza Sk8erPeter (#25245) üzenetére


Petya-wh
tag

(#25244) akaido :R

(#25245) Sk8erPeter

köszi a kimerítő leírást! :R

Ez nem kerregés, olyasmit én is tapasztaltam már scsi-s szerverben, amiről írtál... az kifejezetten seek-elés

Inkább gondolnám ezt a viselkedést Windows-függőnek, mint a hdd csinálná magától... csak gondoltam hátha más is tapasztalt ilyesmit már.. azért írtam ebbe a totyikba :K

Hita' nekem is volt, elég jónak tartom őket, süvítenek :D Samu helyett nekem is az lenne, csak épp nem volt a boltban mikor mentem vásárolni :(

Tépként egy Chieftec 450W (GPS-450AA-101A) dolgozgat alig 1 éve.. gondolom annak csak nem lehet tul nagy gondja :)

Egyenlőre akkor pihentetem a kérdést, végül is minden rendben és gyorsan dolgozik, csak fura ez az 1-2 mpenként millisekundumnyi mozgása, miközben üresjáratban van minden...

:R köszi mindenkinek a segítséget! talán étnézek a hdd-s topikba is..

üdv: Petya

ASUS P5B; C2D E8500; CoolerMaster TX2; Geil UltraDual 2x1Gb Kit ; ASUS nVidia GeF6600 ; 36Gb/10.000 WD Raptor + SAM HD403LJ/400Gb SATA2

(#25260) ollie válasza Sk8erPeter (#25216) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

lol, köszi

***

(#25261) Steelmanus válasza DeFranco (#25249) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem akarok beleszolni, de akkor lenne a helyenvalo a teszt ha ket ugyanolyan es ugyanugy teleszemetelt rendszert tesztelnel. Mar en is kiprobaltam regebben ezt a lapozofajlt tegyuk kulon particiora a vincsi elejere, vagy a C-re de oda is kulon particiora de az elejere. Ezutan ketszer telepitettem az XP, csak a driverekkel. Lathato javulas nem volt. Viszont ha kikapcsolod a Boot optimalizaciot es egyebb trukkot hasznalsz es nincs lapozo fajl - abban az esetben ha sok memod van 1 Gb eleg - sokkal gyorsabban belehet tolteni a rendszert nalam pl ugy is belehet allitani hogy az bootindikator csik csak 1x fut es mar toltodik az XP. Ez egy tweaker progi de nem ajanlom csak annak aki tudja mit csinal mert tobbett art mint hasznal a rendszernek. pl kulon fent lehet tartani a MBR-nek egy egybefuggo teruletet igy az sosem lesz toredezett stb.

(#25262) ollie válasza Petya-wh (#25235) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Másik HDD-re igen, másik partícióra nincs sok értelme.

***

(#25263) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25245) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo kis olvasmany volt nem is gondoltam volna hogy hetekig kalibral, de ugye nem Vista alatt csinalta? Mert ott elfogadott a hetekig valo kerreges mert kesziti a az index es arnyekmasolatot stb. Mellesleg engem is megzavart a kattogas, mert normalis vinyo nem kattog, remelem Petya-wh beszamol majd a fejlemenyekrol.

(#25264) zoli62 válasza DZs (#25254) üzenetére


zoli62
addikt

Szívesen. Sikerült? :)

(#25265) Sk8erPeter válasza ollie (#25260) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csak közben kiderült, hogy fizetős... :(

Sk8erPeter

(#25266) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25263) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, Vista-t huzamosabb ideig még nem használtam (csak másnak a gépén, mert nem érdekel :D), a saját gépemen pedig még SOHA nem volt Vista :D Na jó, bevallom, Virtual PC-n volt. :D
Lehet, hogy konzervativizmus a részemről, de jó nekem a jó öreg XP... (főleg, hogy ezért nem kellett plusz pénzt kiadni, mivel már megvan egy ideje)
Majd Windows 7-nél megfontolom, hogy esetleg áttérek. Főleg az győzött meg, hogy elvileg kisebb a rendszerigénye, mint a Vistának...ami nem mellékes szempont, minek zabáljon több erőforrást egy oprendszer, ha nem muszáj... és utóbbit a Win 7 állítólag be is bizonyítja...
Na, ez mellékvágány, sorry.

Hogy érted azt, hogy "ha kikapcsolod a Boot optimalizaciot"? :F Ezalatt mit értesz?
Milyen "tweaker progi"-t használsz? ("tobbett art mint hasznal a rendszernek" akkor minek használod? :D)
Mérted már stopperrel, hogy mennyi idő alatt bootol be az XP? Érdekelne, nem azért kérdezem, mert versenyezni akarok :P, csak hátha beállítottál valamit, amitől a tiéd gyorsabb. Én ahhoz képest mértem, hogy a HD Sentinel ablaka betöltés után mikor ugrik elő (direkt úgy állítottam be, hogy pattanjon fel betöltéskor, így ez a viszonyítási alap, ott állítom le a stoppert).

Sk8erPeter

(#25267) Sk8erPeter válasza Petya-wh (#25259) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még egyet megnézhetsz, lehet, hogy valami folyamatosan cseszteti a vinyót (ha jól láttam, korábban kiveséztétek a Process Explorert, azt a részt nem igazán olvastam át, hogy mit írtatok, de érdemes kilőni a tök feleslegesen futó programokat), vagy állandóan registry-ben kotorászik, végül is szerintem ez is okozhat kerregést, a RegMon-nal lehet bambulni a registry-kotorászási műveleteket.
Néha nekem kifejezetten jól jött.

Sk8erPeter

(#25268) DeFranco válasza Steelmanus (#25261) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:) Hozott anyagból dolgozunk. :U De az asztali a sajátom, az 4 hónapja lett újrarakva, és eléggé rendben tartom. Leszoktam már az installálás/uninstallálásról. Az összehasonlítás csak azért íródott, hogy legyen valami alap, mert a laptop tényleg tele volt szemetelve előtte, úgy hogy nem viszonyítási alap. Abszolút időben pedig a 60-70 mp szerintem teljesen rendben van, fogalmazzunk úgy, hogy nekem elég. :C

De mindezek ellenére objektíven nézve teljesen igazad van. :R

[ Szerkesztve ]

(#25269) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy hálózati környezet, ahova egy nyomtatószerveren levő nyomtatókat szeretnék felvenni tömegesen, parancssorból, távolról, felhasználói beavatkozás nélkül.

Odáig már kibogoztam a dolgot, hogy a "rundll32 printui.dll,PrintUIEntry" lesz az én barátom, de egy gondom van vele.

A hálózaton csak adminnak van joga nyomtatót felvenni, mezei usernek nem, tehát ha én kiadom pl ezt a parancsot mondjuk psexec-el:

psexec \\GÉP -s cmd /c "rundll32 printui.dll,PrintUIEntry /ga /n\\szerver\nyomtató"

A nyomtatót szépen felcsatolja, meg is jelenik adminnál és usernél is azonnal az adott gépen, viszont, amíg 1X be nem lépek adminnal (és meg nem nyitom a nyomtatót), addig nem huzza le a drivert és a usernek nem megy.

(Ha -s nélkül a saját felhasználómmal csinálom, akkor is ugyanez a helyzet.)

Hogyan tudom rákényszeríteni, hogy rögtön telepítse a szerver által megosztott drivert? (ne pedig inf file-ból)

Előre is köszönöm a segítségét!

Üdv,
Csontikka

(#25270) zoli62


zoli62
addikt

Internet Explorer 8 Windows XP-re a frissítésen keresztül automatikusan települ, vagy felhasználói bevatkozással?

(#25271) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Sziasztok!

Amd x2 4200+

Kivitelezhető XP és MACOSX bootcampal?

(#25272) DeFranco válasza zoli62 (#25270) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem nem jött a frissítéssel. Tedd fel a honlapról, nem nagy para.

(#25273) zoli62 válasza DeFranco (#25272) üzenetére


zoli62
addikt

Pont az a kérdés, hogy ha az automatikus telepítés van beállítva a Windows Update-n, akkor automatikusan települ?

(#25274) Csabee. válasza dzsozefo (#25271) üzenetére


Csabee.
nagyúr

elvileg igen, gyakorlatilag meg kérdezd a Mac osx topicba, de van rá alternatíva tudtommal.

Üdv: Csabee.

(#25275) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25266) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, a W7-et mar erdemes lesz feltenni, mert tenyleg gyors es joval kevesebbet zabal mint a Vista, en hasznaltam kb egy hetig es jo volt, eletemben eloszor kuldtem hibajelentest az MS-nek mert belattak hogy ha kerik oket es nem a hatukmogott kerul ki a jelentes akkor segitenek mert nem tolvajnak kell nezni oket hanem embernek es azok tobbsege igen is rendes es segiteni akar. A Firefox-nak is kuldom mindig a jelentest hogy jobb legyen.
Amikor felteszem a rendszert akkor az MS-fele TweakUi-t hasznalom adig amig keszen nem vagyok a progik - amiknek a a C-n van a helye - telepitesevel beallitasaval majd gpedit.msc, services.msc, es amikor mar nincs semmi hiba vagy ilyesmi akkor lementem az egeszet az Acronis-al. Ezutan teszem fel a Mz Ultimate Tools-t ami az MS-fele tovabbfejlesztese, tulajdonkeppen egy registry buherator csak nem kezzel kell buheralni hanem grafikus feluleten. Regen gyujtogettem a kulonbozo *.reg fajlokat igy megtanultam hogy melyik mit allit at, igy konnyu hasznalni annak aki mar ismeri valamennyire azokat az opciokat amik benne vannak. De ha nem jo kezekbe kerul akkor nemhogy gyorsulna hanem meg inkabb lassul a rendszer ezert nem irtam ki a nevet, de ha Te kerdezed akkor igen mert legalabb Te tudod hogy mit csinalsz, remelem :D
Amugy az USite.hu-n van egy Klikk nevezetu rovat arra erdemes az RSS-re bejelenkezni, mert szokott lenni heti,havi Top 5-10 es azok kozott lehet remek programokat talalni, ezt is onnan szedtem.

(#25276) Steelmanus válasza zoli62 (#25273) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha mar fent van az IE7 akkor igen, de en is kezzel tettem fel kulon, bar nem kellett volna mert elismertek hogy az IE7 + egy tools progi hozza jobb mint a IE 8.

(#25277) Steelmanus


Steelmanus
addikt

A Baratom keresere felkellene tennem egy virtual boxot, nem szeretnek vitat inditani, csupan az lenne a kerdesem hogy melyiket tegyem fel? A Sun-felet vagy az MS-felet inkabb arra lennek kivancsi hogy mik az elonyok az ajanlottnak a masikkal szemben. Magyar nyelv hasznalata elony, mert en eddig egy masik mukodo op.rendszeren probalhattam cuccokkat vagyis ket XP-volt tok egyforma csak ket bootolhato vincsin.
Megegyszer nem vitat szeretnek csak az elonyoket, a Baratom a Sun-t hasznalja de nekem azt nem muszaj feltenni szivesen valasztom az MS-t is ha az jobb valamivel.

(#25278) csyo


csyo
senior tag

Sziasztok!

A gépem állandóan kiir egy hibaüzenetet!

Nem tudom miért teszi ezt, és mit jelenthet.

(((vagy klikk ide, ha nem látszik a kép)))

Legyen szép a napod!

(#25279) kételkedem válasza csyo (#25278) üzenetére


kételkedem
addikt

Futtasd le ezt a keresőt, valószínű DLL fájl probléma. Megsérült vagy törlődött az alakalmazáshoz tartozó DLL fájl. Ennek a fájlnak a kicserélése vagy bemásolása szükséges.

Ha ez a hibaüzenet egy téma, vagy háttérkép módosító programhoz tartozik, akkor a program újra telepítése is segíthet.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#25280) pumatom válasza Steelmanus (#25277) üzenetére


pumatom
aktív tag

Szia!

Akik ilyen virtuális gépekkel foglalkoznak, azok legtöbbször a sun féle virtualboxot ajánlják.
Egyszerű kezelő felület, a beállítások sem olyan nehezek, mint pl.: a Virtual Pc-n.
Amit még üzemi szinten használnak az a wmvare; csak ez már licence-s (server)...

Virtualbox;

Képen láthatsz egy debian-t is, mint virtuális gépet...
Én is ezt a fajta virtuális gépet szoktam használni...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#25281) Khelben válasza Steelmanus (#25277) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én az MS féle Virtual PC-t használom, még nem volt vele gond, pedig néha 3 is megy belőle egyszerre.

(#25282) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszokat, igaz elorebb nem jutottam :D majd feldobok egy penzermet, de komolyan regen hasznaltam a Sun-t de nem sokaig akkor meg eleg kezdetleges volt. Gondolom megkerdezem hogy az MS alkotott-e valamit a sajatjan mert akkor azt probalom ki, a haverom meg most szedte reggel mert beragott ra, szoval akkor leszedem mindkettot es kiproszalom. Van mentesem a jo friss telepitesrol, ha valamit elcseszek akkor visszatudom allitani.
pumatom es Khelben koszonom a valaszaitokat.

(#25283) REDeath


REDeath
őstag

Aki esetleg itt xp-n használ Office 2007-et, az lehet hogy a belegyezésem nélkül felpakoljon a gép egy office security update-t ? éjjelre úgyhagytam a gépet, hogy reggel folytatom a munkát, semi letöltés se ment, reggel meg üres asztal fogadott...
Azért fura, mert úgy van beállítva, hogy töltsön le minden frissítést, de én döntöm el mikor telepítem...
Vagy lehet hogy kijött valami extra szuper ultra office javítás?

Microsoft Office Professional Plus 2007 - a(z) 'Security Update for 2007 Microsoft Office System (KB969679)' frissítés sikeresen telepítve.
Termék: Microsoft Office Professional Plus 2007 - a(z) 'Security Update for Microsoft Office Excel 2007 (KB969682)' frissítés sikeresen telepítve.
Termék: Microsoft Office Professional Plus 2007 - a(z) 'Security Update for Microsoft Office system 2007 (KB969613)' frissítés sikeresen telepítve.
Termék: Microsoft Office Professional Plus 2007 - a(z) 'Update for Outlook 2007 Junk Email Filter (kb970012)' frissítés sikeresen telepítve.
Termék: Microsoft Office Professional Plus 2007 - a(z) 'Security Update for 2007 Microsoft Office System (KB969559)' frissítés sikeresen telepítve.
Termék: Microsoft Office Professional Plus 2007 - a(z) 'Security Update for Microsoft Office Word 2007 (KB969604)' frissítés sikeresen telepítve.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#25284) Steelmanus válasza REDeath (#25283) üzenetére


Steelmanus
addikt

Amikor ures lett az Asztal kikapcsoltad a gepet? Amugy az Erdetisegi vizsgalatot is atirtak amolyan Vistasra, es az Office 2007-et is. Ha kikapcsoltad akkor mit csinalt? Mar nem kapod vissza egyaltalan az Asztalodat?

(#25285) REDeath válasza Steelmanus (#25284) üzenetére


REDeath
őstag

eredeti az xp-m és officeom is, asztal visszajött, alkalmazások nélkül, szóval egy eccerű rebootot nyomott a gép. Csak nem vágom honnan szed ilyen jogosultságokat..

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#25286) Sk8erPeter válasza REDeath (#25285) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, én is ezen pampogtam korábban... Elég nevetséges, hogy a Windows ezen részének beállításait alapértelmezettként ilyen erőszakosra írták meg, így biztosítva, hogy a frissítés tutira életbe lépjen, mert alapesetben az idióta júzerre terveznek - de ez sem megfelelő indok, mert az egységsugarú júzer is előbb-utóbb újraindítja a gépét, így meg alapból is "életbe lépnek" a frissítések... Na mindegy, gpedit.msc-ben kell kotorászni emiatt a fos miatt. :D Kicsit érthetetlen számomra ez az automatikusan újraindítósdi: hadd döntsem már el én, mikor akarok újraindítani. :(

Sk8erPeter

(#25287) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25275) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Általában többek között (néhány finomhangolással együtt) ezeket szoktam megcsinálni a gyorsítás érdekében: [link]
Utána jöhet a Ghost.
De tweak programokat nem szeretek használni ilyen célra, ha meg tudom csinálni manuálisan is, főleg, hogy az ilyen tweak progik hülyeségeit utólag hosszabb ideig tart kijavítani, mint amennyi idő alatt kézzel beállítanád a dolgokat... (majd azért rákukkantok a progira, amit ajánlottál)
Amúgy most komolyan, mennyi időre sikerült letornásznod így a bootidőt? :D Mérd már le :P

A Virtual PC vs. VirtualBox kérdésedre: nyilván mindkettő jó, de sok cikkben dicsérik inkább az utóbbit (VirtualBox), elsősorban a gyorsaságára hivatkozva. (egy példa: [link]
Összehasonlítási alapom egyelőre nincs, csak Virtual PC-t toltam eddig, könnyen lehet, hogy érdemes lenne inkább VirtualBox-szal próbálkozni, mert a Virtual PC sokszor tényleg lassú.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25288) localhost válasza Sk8erPeter (#25287) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tweaker progik hülyeségére egy példa:

Az egyik azt ajánlotta, hogy felgyorsítja a kilépést leállításkor, valamilyen időzítés átállításásával.
Mondtam neki csináld! Csinálta.
Ezután minden kilépéskor valami ilyesmi hibaüzenet fogadott: a Windows nem tud kilépni, mert egy futó folyamat most éppen be nem zárható és nagyon dolgozik: nah mi volt az?
A "Kijelentkezési hang lejátszása" :))
Tehát azért nem tudok kilépni, mert éppen ezt kiabálom, "Megyek mááááááááár" :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25289) Sk8erPeter válasza localhost (#25288) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:DD
Egyébként is szerintem fontosabb, hogy a bootidő legyen gyors, mint a kikapcsolás időtartama... (ezért sem igazán izgat, hogy a ClearPageFileAtShutdown beállítás (ez) meghosszabbítja a leállítási időt, ha már gyorsítja a bootot... Esetleg laptopnál még érdekes lehet, de asztalinál tök mindegy, otthagyod a gépet, oszt' csá. :D)

Sk8erPeter

(#25290) abridabri


abridabri
veterán

Sziasztok.
Segitsegre lenne szuksegem .
Szoval adott egy munkatarsam akinek XP je van . Namost van egy oylan problema , hogy boot utan nem all fel egybol a win hanem 30masodpercet visszaszamol. meg van olyan opcio inditas elott , hogy normal mod ,meg meg1x normal mod , +csokkentett.
Na ez altalaban akkor szokott elofordulni ha szarul lett leallitva a win. legalabbis nalam.
Viszont nala allandoan elojon ez , es raadasul 2x van normal mod ( a masodik normal modra kattrintva el se indul DLL hibara hivatkozva )

Hogy lehetne ezeket megszuntetni ? ( mar ha egyaltalan a WIN hibaja ez a visszaszamlalosd i ) :U

(#25291) ArchElf válasza abridabri (#25290) üzenetére


ArchElf
addikt

boot.ini fájlt kell kitisztítani.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#25292) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25289) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt az idot en sem szoktam modositani, jo az ugy igaz azt meg e regebbi IDE lemezekhez mereteztek, de akkor is inkabb legyen 1-3 masodpercel tobb a kikapcs, de akkor biztos hogy kiurulnek a cache-ek.

(#25293) abridabri válasza ArchElf (#25291) üzenetére


abridabri
veterán

koszi de az adott windos frissen telepitett, tehat elvileg ures a boot.ini

(#25294) localhost válasza abridabri (#25293) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De hát látjuk, hogy nem üres! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25295) abridabri válasza localhost (#25294) üzenetére


abridabri
veterán

ugyertem, hogy nem lett semmi modositva, tehat alap . alapbeallitasokkal meg nem csinal ilyet

(#25296) localhost válasza abridabri (#25295) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne engem győzz meg, nézz bele a boot.inibe! :) Látni fogod! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25297) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25287) üzenetére


Steelmanus
addikt

En is csak azert szedtem le es telepitettem mert a Klikk-en ajanlottak mint az MS TweakUi tovabb fejlesztett peldanyat, az MS-et alapbol hasznalom, igy nem volt nehez kiismerni az MZ Ultimate Tweak-ot sem, free, es amugy ha valamit kezzel allitasz a a registry-ben az lathato lesz ebben is mert mar eleve be lesz pipalva. Peldanak itt egy kep

Ennek negy erteke lehet 0,1,2,3, vagyis - ugyan a sokszor olvastam hogy 5-ot kell adni neki csak ezt nem dokumentaltak - jelentese: Nincs elotoltes, boot betoltes gyorsitas, programok betoltesenek gyorsitasa, es a 3 az az mindketto gyorsitasa. Alapbol 3. Egyedul az EFS tiltasara hasznalok egy *.reg fajlt a Vinportalon megtalalato, azert mert van olyan virus ami a bootszektorba befeszkelve magat aprankent titkositja a szektorokat igy egyre fogy a vincsi, addig amig szemmellathatoan mar igen keves hely marad, ilyenkor ugye a user leformazza vagy megrosszab esetben torli a particiot csak hogy az titkositva van es azt mar nehez visszahozni, mivel a particio mar eleve kicsi a virust es az altala alkalmazott algoritmust pedig toroltek. A boot idovel kapcsolatban epp ma olvastam a kovetkezoket:
Link:
Link2:
Hiaba a Linux az Linux :D

(#25298) ArchElf válasza abridabri (#25295) üzenetére


ArchElf
addikt

Lehet, hogy telepítés után meg kellett volna peccselni ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#25299) abridabri válasza localhost (#25296) üzenetére


abridabri
veterán

nem tudok belenezni ,mert nem az en gepem. hetfon megyek el hozza. De addig tudnom kene mi a problema ,mert magamtol nem fogok rajonni :W

(#25300) ArchElf válasza abridabri (#25299) üzenetére


ArchElf
addikt

Mi sem férünk hozzá... Meg kellene kérned az ismerősödet, hogy nézze meg. Szvsz.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.