Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) Biriboyka válasza dave93 (#26749) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Tegyél fel másik Xp-t lehet a tied sérült és nem teszi fel normálisan.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26752) localhost válasza bok92 (#26750) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Rossz hír, eltávolításkor "magával vitt valamit" amihez most kellene a telepítőlemez. Nem nagyon lehet ezt "kikerülni". Ha a 2003-as legális, akkor kérj kölcsön egy telepítőlemezt valakitől.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26753) bok92 válasza localhost (#26752) üzenetére


bok92
addikt

Hát ok, majd megpróbálok valakitől szerezni.

(#26754) piadex2 válasza localhost (#26743) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

A felbontás 1024x768. Az a nagy gondom, hogy nem találtam megfelelő felbontást a "Képernyőfelbontás"-nál. A gépben egy integrált videokártya van, lehet, hogy az nem bír megjeleníteni ilyen exkluzív dolgokat? (A gép egy 2003-2004-es modell.)
Annyit még érdekességnek, hogy amikor felraktam a videokar. driverét, akkor hirtelen átváltott a kívánt felbontásba, de miután újraindítottam, akkor eltűnt a kívánt állapot.
Mi lehet?
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#26755) ANT válasza piadex2 (#26754) üzenetére


ANT
őstag


Itt szedd ki a pipát, és úgy próbálj felbontást állítani.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#26756) localhost válasza piadex2 (#26754) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kérlek gondolkodj: az 1024 úgy aránylik a 768-hoz, mint 4:3-hoz. Tehát korrekt!
1440x900-at állíts be! ... és lesz öröm, lesz boldogság.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26757) Sk8erPeter válasza piadex2 (#26754) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ahogy localhost mondja, ez eleve 4:3-as felbontás, nem is értem, mit vársz akkor... :D
A videokártyád típusát nem árultad el az adatlapon sem (azért van, hogy kitöltsd!), de mindenesetre annak a driverében biztos, hogy be lehet állítani, ha a monitor támogatja. (márpedig kell, hogy támogassa a wide felbontást, ha már wide :D) Legrosszabb esetben a monitor illesztőprogramját is felrakhatod.
(amúgy legközelebbre tanács:
1024/768 = 1,3333333333333333333333333333333
4/3 = 1,3333333333333333333333333333333 látható, hogy ez ugyanaz, a 16:9-es arány pedig = 1,7777777777777777777777777777778 - ha ez (vagy ezt megközelítő érték) kijön valamilyen felbontási arányból, akkor király)

Sk8erPeter

(#26759) banan01


banan01
csendes tag

Sziasztok! Frissíteni szeretném az xp-t de, "szerinte" az af8nn2cs.sys file hiányzik. Mit tegyek? Telepítsem újra vagy van kevésbé drasztikus megoldás is? Minden segítséget előre is köszönök! Ildi

Ha lenne pénzem rá újat vennék!

(#26760) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

A RootkitRevealer v1.71 -t valaki ismeri? (Microsoft technet)
Csináltam egy scann-t: Scan Complet: 564213 discrepancies found
(Ennek persze nagyrésze holyan hogy: "hidden from windows API" Azaz másik vinyón lévő régi oprendszer "saját tulajdonúvá tétel" mellőzése miatt - amihez nem fér hozzá)

És most? Hogyan tovább...

Közben megtalálam a választ. No Comment. :(

You should examine all discrepancies and determine the likelihood that they indicate the presence of a rootkit. Unfortunately, there is no definitive way to determine, based on the output, if a rootkit is present, but you should examine all reported discrepancies to ensure that they are explainable. If you determine that you have a rootkit installed, search the web for removal instructions. If you are unsure as to how to remove a rootkit you should reformat the system's hard disk and reinstall Windows.

In addition to the information below on possible RootkitRevealer discrepancies, the RootkitRevealer Forum at Sysinternals discusses detected rootkits and specific false-positives.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#26761) ivcsi86 válasza ollie (#26723) üzenetére


ivcsi86
tag

na most annyit változott a szitu, h ujratettem a wingyózt, és alaplapi driver fel, az okés, vidikari driver fel és ott a felénél kidob, ujrakapcsola gép. más driverrel is, és a kép még mindig olyan piros négyzetes... viszont már elindult hagyományos módban is az XP...

(#26762) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok megint!

Valamit bütyköltem daemon tools v4.08-al és xp felállása után azonnal betölti azt az iso-t, amit előzőleg bemountoltam neki.
Magyarán pl mountolok egy dvd iso filmet és még fel sem állt az xp, már jön az ablak, hogy mivel kívánom a filmet lejátszani. :F :(
Az autostart (ikon, jobb egér, options) NINCS bepipálva, nem is tudom mire szolgál.
Az msconfig-ban be van pipálva a daemon, mert azt szeretném, hogy xp-vel induljon, de maradjon a háttérben.

Köszönöm. :R

(#26763) Biriboyka válasza nfsu17 (#26762) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Automount - pipa ki.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26764) Biriboyka válasza ivcsi86 (#26761) üzenetére


Biriboyka
senior tag

VGA haldoklik.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26765) nfsu17 válasza Biriboyka (#26763) üzenetére


nfsu17
veterán

Jajaj, ennyire egyszerű? :O
Nagyon fáradt vagyok, ez nagyon logikus lépés. :( :R

---

Autostart az mi akkor? :B

(#26766) Biriboyka válasza nfsu17 (#26765) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Autmatikusan induljon a Windows-zal.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26767) piadex2 válasza Sk8erPeter (#26757) üzenetére


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Vágom, hogy az 1024x768 az 4:3-as, hiszen épp ez a bajom. Szeretnék a 16:9-es monitoromra 16:9-es felbontást pakolni.
Most megpróbáltam a pipát kiszedni, de így is maradnak a 4:3-as arányú lehetőségek. Nem találok a beállítható felbontások között 16:9-est.
Ha valakinek van valami ötlete, akkor azt ne tartsa vissza.
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#26768) nfsu17 válasza Biriboyka (#26763) üzenetére


nfsu17
veterán

Miért teszi vissza a pipát, miután újraindítom az xp-t? :(
És ugyan úgy jön az ablak, hogy mivel játsza le. :F

(#26769) ANT válasza nfsu17 (#26768) üzenetére


ANT
őstag

Próbáld meg a registry takarítást.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#26770) ivcsi86 válasza Biriboyka (#26764) üzenetére


ivcsi86
tag

igen sajna kiderült igy már...
köszönöm a kitartó segítségnyújtást

(#26771) Biriboyka válasza nfsu17 (#26768) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Start-Futtatás beírni "msconfig" az automatikus indítás fülnél vedd ki a pipát a daemon-nál. Aztán szedd ki a pipát ismét a DT-ben, majd indítsd újra. Ezután inditsd el a DT majd szedd ki a bemountolt filet. Tedd vissza a pipát az Autostartra. Majd inditsd újra.
Ha ez nem jön össze, tedd fel a PowerIso-t! :D

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26772) nfsu17 válasza Biriboyka (#26771) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezt még megpróbálom, köszi. :)) :R

(#26773) bnorci71


bnorci71
addikt

Mai Firefox indításnál FF frissített valamit majd nem akart elindulni illetve elindult mert feladatkezelőbe ott volt csak nem nyitotott ablakot csak 2-3 perc múlva viszont oldalt nem tud betőleni.
IE szintén nem képes semmilyen weblapot megnyitni.
Kapcsolati hibaelhárítója nem talál hibát http-https-ftp.microsoft.com-hoz csatlakozik, oldal mégse jön be.
A gép ment éjszaka tehát nem volt újraindítás este bezártem FF-t reggel meg nem megy.
Op rendszer XP+SP3. Minden más netes alkalmazás megy letőltésvezérlő Outlook MSN.
Amit eddig próbáltam de nem vezetett sikerre.
Kaspersky vírusírtás
Spyware írtás
FF uninstal könyvjelzőkkel mindennel majd instal
IE 8 telepítés.

és a hab a tortán a szűzen feltett Google Chrome megy.

FF topikba Hálózatos topikba elfogytak az ötletek

ami még támpont az FF hibanalója de nekem sajna semmit nem mond

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#26774) dave93 válasza Biriboyka (#26751) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, de nem oldódott meg a probléma :(
Szóval:
Adott egy 2,2es cerka gép 768mb ram 40gb hdd MSI 848P Neo alaplap.
AGP-s karim nincs így egy kb 2mb-os sima PCI-os VGA-t tettem bele. Az xp szépen felmegy, de amikor első indításnál a bootképernyő után a kurzornak majd az üdvözöljük feliratnak kellene megjelennie a képernyő feketén világít, semmi nem történik csak a power led ég.
Mi lehet a gond? Másik vinyóval, másik xp CD-vel is ezt csinálja. Lehet, hogy a VGA kevés? De akkor a telepítés se ment volna nem? Lehet az alaplap biosában kellene valamit állítanom? (CMOS Reset volt)
Köszi :R

(#26775) Tosee válasza dave93 (#26774) üzenetére


Tosee
őstag

Szerintem a vga-nak bírni kéne! Esetleg próbáld ki a ramokat külön-külön! Vagy a vga-t átrakhatnád egy másik slot-ba, csak ne közvetlenül az agp-slot alá!

Hirtelen más ötletem nincs... :)

ui: sikerült clone-ozni a hdd-t?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26776) dave93 válasza Tosee (#26775) üzenetére


dave93
őstag

VGA-t már próbáltam másik slotban, ramokat mingyárt megnézem köszi :R
UI: Sajna nem, valami gond volt, hagytam az egészet, de utólag is nagyon köszönöm a segítséged tényleg igazán segítőkész vagy :R :R :R

(#26777) zoli62


zoli62
addikt

Mostanában többször tapasztalok memóriaszivárgást a feladatkezelőben megnézve IE7 alatt kb. 10 fül megnyitása után. Ezek között vannak html és flash oldalak is. Mi lehet ennek az oka?

(#26778) Tosee válasza dave93 (#26776) üzenetére


Tosee
őstag

Még az jutott eszembe, hogy a bios-ban valahol van egy ehhez "agp aperture size" (ha jól emlékszem) hasonló opció, és itt lehet választani 32,64,128,256... Mivel neked nem agp-s vga van a gépedben, így lehet, hogy a túl magas érték kavar be! Szóval ezt kellene lejjebb venni! Nekem anno volt ilyen problémám win98-al! Nekem is csak a kurzor jött be a telepítés után, és nem volt hajlandó továbbmenni! Csökkentettem ezt az értéket, majd utána jó lett!

ui: Így távolról nem tudom mi lehetett a gond, de szívesen segítettem!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26779) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Hali mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a különbség az XP Prof és a Home verziók között? Felhasználói szinten észre lehet-e valamit venni a kettő között?
Felvilágosításotokat előre is köszönöm :R

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#26780) Tosee válasza Bj Brooklyn (#26779) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Itt nagyvonalakban le van írva!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26781) J4N!


J4N!
tag

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy rengeted játék.exe hibával leáll és f*ngom sincs mért :F
Remélem valaki tud segíteni :)

(#26782) Bj Brooklyn válasza Tosee (#26780) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Köfike! Kerestem én ilyet, de sehol sem találtam :R

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#26783) Csakénvagyok válasza J4N! (#26781) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szia!

Írd be a hibát!
Esetleg rajd újra a DirectXet

(#26784) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!

Van egy rendszergazda fiókom és egy sima felhasználói fiók ,hiába állítom be hogy ne kérjen jelszót visszatéréskor a rendszergazda fióknál ,sajnos ezt nem örökli a mezei fiók és mindig kéri a jelszót.Mondanom sem kell ha a mezei felhasználóként próbálom beállítani hogy ne kérjen jelszót akkor meg azt írja hogy nincs jogom hozzá:(
Hol tudom ezt beállítani ,lényegében gondolom valahol van rá mód hogy a fiókok egyenként szabályozzák az energiagazdálkodást.

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

(#26785) dave93 válasza Tosee (#26778) üzenetére


dave93
őstag

Köszönöm a segítséget, ha kiveszem az egyik ramot bejön a kép 640x480as felbontással, 8bites színekkel...
17" TFT van a géphez, szeretettem volna legalább 1024x768ban használni, de amint feljebb húzom a felbontást, már 800x600nál is befagy. Akkor mégis kell nekem egy másik VGA? :O

(#26786) Csakénvagyok válasza gorlin (#26784) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Jelszót próbáltad már üres jelszóra állítani a mezei fióknál?
Ha van külön rendszergazdai és külön user fiókod, ha jól tudom a rendszergazdainál kérni fogja a jelszót.

(#26787) Biriboyka válasza dave93 (#26776) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Jól gondoltad. A BIOS-ban kell megadnod azt, hogy milyen VGA-t használsz. AGP vagy PCI-t ott is kell átállítani. Hirtelen fejből nem tudom konkrétan, hogy hol de itt egy link ez talán segít.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26788) dave93 válasza Biriboyka (#26787) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, ez már megvan. Volt egy ilyen lehetőség, beállítottam, hogy PCI, de fagy továbbra is ha emelem a felbontást.

(#26789) gorlin válasza Csakénvagyok (#26786) üzenetére


gorlin
őstag

Van egy rendszergazdai fiók jelszóval védve itt üresen hagyom a kérjen jelszót visszatéréskor négyzetet .
Van egy felhasználói fiókom jelszóval védve itt viszont nem tudom beállítani hogy ne kerüljön oda pipa.
Ha rendszergazdaként lépek be nem tudom hol lehet állítani az energiagazdálkodási profilt egy másik felhasználónak .
Nem akarom üresen hagyni a jelszó mezőt

Köszönettel Gorlin

(#26790) EmberXY válasza gorlin (#26789) üzenetére


EmberXY
addikt

Én szétnéznék a helyedben a Vezérlőpult, Felügyeleti eszközök, Számítógépkezelés menüben, ott a felhasználói fiókokkal is lehet babrálni, jelszóval is. Érdemes a rendszergazda fiókból megpróbálni, hátha ott van a megoldás.

Up the Irons!

(#26791) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

XP-n a fiókokra lehet jelszót varázsolni, sőt még a BIOS-ban is lehet jelszót megadni, ha jelszóval védem a BIOS-t és a first bootot HDD-re a tobbit none-ra rakom akkor ugye nem tudnak a tolvajok új rendszert pakolni rá? Vagy ha szétszedik a notit és kiveszik belőle a CMOS elemet akkor a BIOS jelszónak oda? hogyan védjem a notimat a tolvajok ellen?

(#26792) Biriboyka válasza dave93 (#26788) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Akkor még esetleg talán a port-vagy mi a túróval- kiosztással lehet gond. Emlékszem anno nekem egy PCI-os hangkártyával voltak gondok és ott állítanom kellett a BIOS-ban azt hiszem a portokon és akkor javult meg. Legalábbis halványan ilyenre emlékszem.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26793) Biriboyka válasza jahatpersze (#26791) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Az a baj, hogy minden BIOS-nak van egy olyan jelszava amit - ha valaki ismer -. admin jelszónak felel meg.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26794) EmberXY válasza jahatpersze (#26791) üzenetére


EmberXY
addikt

Én úgy tudom, hogy ha kiveszik az elemet, akkor a jelszónak annyi, és az alapbeállítások lépnek érvénybe, az már más kérdés, hogy ahhoz szét kell szedni..
Asztali gépnél könnyebb hozzáférni, de laptopnál sem olyan nehéz..
A tolvajok ellen úgy lehet a legkönnyebben védekezni, hogy nem adod ki a kezedből, és részegen nem viszed magaddal hosszabb utazásra (ez utóbbira sajnos ismerek példát).. :)
Természetesen lehet, hogy van biztonságosabb módszer is..

Up the Irons!

(#26795) brd válasza gorlin (#26789) üzenetére


brd
nagyúr

Lehetne szórakozni a registryvel is, de talán gyorsabb, ha az adott felhasználót ideiglenesen rendszergazdára állítod, beállítod alatta (belépve vele), amit akarsz, majd visszaállítod sima userre.

The only real valuable thing is intuition.

(#26796) brd válasza jahatpersze (#26791) üzenetére


brd
nagyúr

Ha már fizikailag hozzáférhetnek, akkor sehogy (esetleg betonozd le).

The only real valuable thing is intuition.

(#26797) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

de azért egy BIOS jelszóval megnehezítem a dolgukat :D és az adataim jelszavas védelmére van vlami fasza kis program?

[ Szerkesztve ]

(#26798) Tosee válasza dave93 (#26785) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor mégis kell nekem egy másik VGA?
Érdemes lenne egy próbát tenni másikkal, ha tudsz szerezni, másnem kölcsön a próba idejére!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26799) EmberXY válasza jahatpersze (#26797) üzenetére


EmberXY
addikt

Vannak titkosító programok, amik csak jelszó megadása után "dekódolják" az adatokat, ilyet rengeteget lehet találni, és a progi vagy a jelszó nélkül nem lehet hozzáférni a fájlokhoz, "encrypt, encrypter" szavakkal kereshetsz ilyet, ezzel megnehezíted a dolgukat, meg a Bios jelszóval is.... :)
De ha valaki ellopja, nem az adataid kellenek majd, hanem a hardware.... a vinyót meg tudja formázni, aztán olyan szoftvert telepít rá, amit akar.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#26800) Tosee válasza EmberXY (#26799) üzenetére


Tosee
őstag

Ehhez még annyit hozzátennék, hogy ennek is megvan a maga hátránya (javítsatok ki ha tévedek)! Könnyen adatvesztés lehet a vége! Hallottam olyanról, hogy az illető ilyesmi programot használt a fájlok, mappák titkosítására, és egy esetleges rendszer összeomlás után nem tudta megnyitni őket! Ez történhet azért mert tegyük fel az adatokat külön partíción / vincsin tárolod, és ahhoz is alkalmazod a titkosítást, majd egy esetleges újratelepítés esetén törlődik a titkosító szoftver, és maga a kulcs is ami a titkosítás adatait kezelte! Ezután már nem tudod újra használhatóvá tenni a fájlokat a kulcs hiányában! Szóval az adatoknak annyi...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.