Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

hol lehet az AC3-ban a hangerőt felhúzni?

(#26902) cigam válasza jahatpersze (#26901) üzenetére


cigam
félisten

Ezt megtudnáld fogalmazni egy többszörösen bővített mondattban? "normalizálás", ill. dinamikakompresszió van egy csomó lejátszóban/házimozi rendszerben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26903) jahatpersze válasza cigam (#26902) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

csak hallottam hogy ha egy filmnél aminek a hangsávja ált. AC3 akkor fel lehet hangosítani vhogy az AC3-mal, csak én ott állítottam akármit nem módosult semmi

(#26904) akaido válasza #62853120 (#26899) üzenetére


akaido
addikt

["kuglizás" is segíthet]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#26905) nfsu17 válasza #62853120 (#26899) üzenetére


nfsu17
veterán

A CCleaner is tud ilyet, tök egyszerű, igenre vagy nemre kell állítani az adott sort és kész is.

(#26906) localhost válasza gti16v (#26897) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha biztosan tudod, hogy törölni akarod, segít az unlocker! hoppá!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26907) cigam válasza jahatpersze (#26903) üzenetére


cigam
félisten

Na akkor pontosítsunk. Mit értesz AC3 alatt? Merthogy én egy formátumot. Hozzászólásodból úgy tűnik te vmi programot értesz ac3 alatt. Csak nem erre gondoltál? [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26908) jahatpersze válasza cigam (#26907) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

pontosan erre

(#26909) dr. Kotász


dr. Kotász
csendes tag

Sziasztok, légyszi adjatok tanácsot a következő probléma megoldásához:

Tegnap délután meghalt a net (digikábel, XP SP2) próbálok csatlakozni, se hibaüzenet, se semmi. Fölhívom a szolgáltatót, részükről minden rendben, Windows probléma lesz. Azt mondják, hozzam létre újra a kapcsolatot. OK, new connection wizard, kb a 3. lépcsőnél választani lehet 3 opcióból: dialup kapcsolat, username/password-öt igénylő kapcsolat, folyamatos online kapcsolat. Nos, nekem ebből a 2. kellene, de itt a probléma: a 2. és 3. opció inaktív, nem kiválasztható! Felhívom a szolgáltató helpdeskjét, pár ötletet mondtak (nem rendszergazda jogosultság, hálókártya hibája stb.), ezeket sorra kizártam, végül azt mondták, Windows reinstall... Hát azt nagyon nem kéne, nem az enyém a gép ugyanis.

Találkozott valaki már ilyennel? Köszi.

(#26910) dr. Kotász


dr. Kotász
csendes tag

Ja még egy fontos adalék: az egész mizéria SP3-ra frissítés közben jött elő, tehát épp windowsupdate.com-on voltam, amikor eltűnt a net.

(#26911) EmberXY válasza dr. Kotász (#26910) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát ha az SP3 tett neki keresztbe, akkor lehet, hogy tényleg a reinstall lesz a megoldás, illetőleg esetleg egy rendszervisszaállítás egy korábbi időpontra....

Up the Irons!

(#26912) cigam válasza EmberXY (#26911) üzenetére


cigam
félisten

Sztem elég lenne csak normálisan feltenni az SP3-at.
Eventlogban van hibaüzenet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26913) brd válasza dr. Kotász (#26909) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg ezt próbáld meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#26914) Csabee. válasza EmberXY (#26911) üzenetére


Csabee.
nagyúr

csökkentett módba az sp3at is letudod szedni sé megnézet hogy utána is fennáll-e a probléma

Üdv: Csabee.

(#26915) EmberXY válasza cigam (#26912) üzenetére


EmberXY
addikt

cigam, Csabee:
Nem nekem van ez a problémám, én is csak válaszoltam dr. Kotász hsz-ére, ha van megoldásotok, akkor neki írjátok légyszi. :R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#26916) dr. Kotász


dr. Kotász
csendes tag

Srácok, köszi a válaszokat, próbálkozom akkor a javasolt dolgokkal.

(#26917) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon nagy a fórum, így nem tudom végigolvasni, felteszem a kérdésem....

Van egy vadi új XP rendszerem telepítve. Nincsenek még felhasználók. Azt szeretném elérni, hogy legyen egy rendszergazda (aki minden joggal rendelkezik) és legyen egy USER aki nem éri el csak az internetet, ne tudjon tallózni a mappák között... Szóval csak legyen neki egy asztala, egy explorer vagy firefox ikonnal és max egy mappa az asztalon, amibe mentegethet a böngészőből...
Ezt hogyan?

Köszi a választ előre is!:)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#26918) EmberXY válasza evko (#26917) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Szerintem itt érdemes szétnézni.

Up the Irons!

(#26919) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

tud vki egy jó használt PC-s webshopot?

(#26920) localhost válasza jahatpersze (#26919) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tessék, ilyen egyszerű ez!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26921) jahatpersze válasza localhost (#26920) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

nekem egy JÓ webshop kell, nem olyan amit a google vhanyadiknak kiköp, ha a TESCO-t rakná első helyre a google akkor te ott vásárolnád meg?

(#26922) localhost válasza jahatpersze (#26921) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De azért nem kéne ezt mindjárt a keresőkérdésben megfogalmazni, nem utólag a segítő szándékúnak az orrára koppintani? Tovább megyek, melyik város? :P

Definiáld: "JÓ" Webshop, ami attól "JÓ", hogy ....

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26923) jahatpersze válasza localhost (#26922) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

olcsó, tesztelt jó használt PC-ket árul, ad rá 6 hónap garanciát, szervízelhető PC-t ad, nem olyen, hogy minden integrált benne. Tiszabercelen lakom Nyíregyháza mellett 35km-re
szeptembertől Bp-en leszek

(#26924) pukkancska


pukkancska
tag

Sziasztok
Hogyan lehetne a Sajátgép(jobb gomb)/tulajdonások/általános fülön más adatokat látni?
Pl. hogy a processzor sebességet és a memória méretet átírni?

(#26925) localhost válasza jahatpersze (#26923) üzenetére


localhost
Közösségépítő

HAT hónap garanciát? Akkor jobb lesz ha végigmazsolázod az előző keresés linkjeit.... Szeptemberig biztosan végzel vele, mire ilyent találsz !

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26926) kételkedem válasza pukkancska (#26924) üzenetére


kételkedem
addikt

Más procit és memóriát teszel a gépbe :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26927) localhost válasza pukkancska (#26924) üzenetére


localhost
Közösségépítő

? Sehogy!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26928) jahatpersze válasza localhost (#26925) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

őszintén szólva én erre a Dell Optiplex GX620 re gondoltam, megéri?

(#26929) localhost válasza jahatpersze (#26928) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mivel én magam is kereskedő vagyok, itt a topicban sosem nyilatkozom árakról sem pro sem kontra! Az "XP kérdések és válaszok topicban" pedig mégúgy sem! :))
Várjuk meg, hátha valaki más "kinyilatkozik" :) {Hopp, jól látom, csak három hónap a garancia, nem hat?}

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26930) EmberXY válasza jahatpersze (#26928) üzenetére


EmberXY
addikt

Nálam több ugyanilyen nevűt mutat, melyikre gondoltál?

Up the Irons!

(#26931) jahatpersze válasza EmberXY (#26930) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Dell Optiplex GX620
Pentium 3GHz 1GB 80GB DVD Bruttó ár: 34 300 Ft

mivel DVD-RW-t magam akarok hozzá venni (5ezer) és egy giga DDR2 RAM is csak 3 ezer

(#26932) EmberXY válasza jahatpersze (#26931) üzenetére


EmberXY
addikt

Így első ránézésre szerintem korrektnek tűnik, a RAM-ot nem árt majd megduplázni, és a HDD is már kevésnek tűnik, de ott marad még a 3 SATA hely, úgyhogy lehet még pakolni bele, USB portok elegen vannak, az integrált videokártya is ahhoz képest, hogy integrált, egész korrekt (az enyémbe 32 megásat volt pofájuk belehegeszteni), még a RAM frekvenciáját nem látom, azt még érdemes lesz megkérdezni, ha 667 MHz-nél nagyobb (800 vagy 1066), akkor már egész korrekt..
Összességében szerintem jó kis alapgép.

Ja látom, a RAM-ot magadtól is megdupláznád, akkor azt nem is mondtam..... :)
Ja, és a DVD író, igen, az sem árt majd..

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#26933) jahatpersze válasza EmberXY (#26932) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

tovább érdeklődtem náluk és ezt a leírást adták hozzá, e szerint hány Mhz-s a RAM?

(#26934) Egon


Egon
nagyúr

Egyik kedvenc játékom (Massive Assault: Phantom Renaissance; újságmelléklet volt nemrég) rendszeresen hanyattdobja magát (cca. fél óránként). Lefagy, illetve lecsukja a taszkot.
Az eseménynapló tartalma:

"Hibás alkalmazás: mapr.exe, verzió: 0.0.0.0, hibás modul: mapr.exe, verzió: 0.0.0.0, memóriacím: 0x00086da5."

Ezt az Alkalmazásnaplóba írja, de volt egyszer a rendszernaplóban is, ilyen:

"Alkalmazás által generált üzenet: Massive Assault: Phantom Renaissance: mapr.exe - Alkalmazáshiba : A "0x00486da5" címen található utasítás a "0x00000008" memóriacímre hivatkozott. A memóraterületen nem végezehtő el a következő művelet: written"."

A játék eredeti, a gép nincs húzva.
Ötlet? Szoftveres vagy hardveres gond lehet?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26935) jahatpersze válasza EmberXY (#26932) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

e szerint csak 533MHz-es a RAM, ez így nem buli

(#26936) localhost válasza jahatpersze (#26935) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Miért nem mentek át a milyen gépet vegyek topicba? iránymutatás és javaslat!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26937) DAVID0000 válasza localhost (#26936) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Azért mert az túl egyszerű lenne ;]

(#26938) DAVID0000 válasza Egon (#26934) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Mindig ezt csinálta vagy volt olyan amikor ment hiba nélkül? Egyébként szerintem szoftveres gond lesz. Esetleg keress egy patch-et hozzá vagy valami javítást biztosan készítettek hozzá. Gamer fórumon kéne ennek utánanézni.

(#26939) Egon válasza DAVID0000 (#26938) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt a verziót most próbáltam először, szóval kezdetektől (azaz tegnaptól) kezdve csinálja. Patch nincs hozzá (a legutolsó patch több éves, elvileg a felpeccselt változatot adták az újság mellé).
Amúgy - lekopogom - már jó ideje nem hal le. Annyit csináltam, hogy - próbaképpen - lelőttem minden automatikusan betöltődő programot (mondjuk a ctfmon-t visszapakolta a rendszer). Majd megpróbálom egyesével visszapakolni őket, hogy lássam mivel akad.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26940) EmberXY válasza jahatpersze (#26935) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez tényleg nem a megfelelő hely ehhez, de irtam ide, itt lehet folytatni.

Up the Irons!

(#26941) adyh


adyh
tag

Hello!
Hogyan kell távoliasztalt használni? Magyarázza el valaki lécci :B
Köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#26942) kraftxld válasza adyh (#26941) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bekapcsolod a vezérlőpult/rendszerben, másik gépről csatlakozol (start futtatás, mstsc vagy a kellékekben is megtalálod),beírod a felhasználónév/jelszót, a rendszer automatikusan kivágja a helyileg bejelentkezett felhasználot, és már csatlakozva is vagy.
A routeren a 3389-es portot kell forwardolni, mert azon megy alapból.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26943) KrAt


KrAt
veterán

Üdv!

Adott egy gép (XP) ahova tartományban bejelentkeznek a userek. Van egy user és a gépe, akinek rendszergazda jogot kéne adnom, hogy egy progija működjön. Próbálkoztam, h beléptem azon a gépen a tartomány admin userével, és ott akartam a számítógép kezelésnél hozzáadni a usert a rendszergazda csoporthoz, de valamiért nem engedte.. :( Milyen megoldás létezik erre?

(#26944) Lejszi


Lejszi
senior tag

Sziasztok!

Hogy (hol) tudom átírni a rendszergazda nevét XP-ben?

üdv :R

(#26945) Tosee válasza Lejszi (#26944) üzenetére


Tosee
őstag

start > futtatás > control userpasswords2
speciális fül > speciális felhasználókezelés: katt a speciális-ra
Felhasználók mappa, Rendszergazda jobb klikk átnevezés...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26946) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Szeretném egy ismerős (kis) cégénél helyrerakni a gépeket, mert az előző rendszergazda igen csak kontár munkát végzett. Van 8 gép (Win XP), a szekrényben találtam 6 db OEM Windows XP-t (csak két gépre van felragasztva a matrica). Szóval még 2 kettő OEM WinXP-t biztos kell venni (8 gép 6 XP). A többinél Belarc Advisorral megállapítottam, hogy melyik gépen melyik seriallal van regisztrálva a Windows, a hiányzó matricákat felragasztottam. Viszont van két gép, ahol a két matrica alapból rá van ragasztva, viszont a CD-k össze vannak keverve, megállapítható egy CD-ről, telepítés nélkül a széria szám?

(#26947) localhost válasza n00n (#26946) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem, a CD-knek / maguknak a lemezeknek / NINCS egyedi számuk, gyakorlatilag az azonos verziók azonos kiadásait tartalmazó lemezek bitszintig azonosak! Eltérés csak a COA-matricán levő kódban van.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26948) n00n válasza localhost (#26947) üzenetére


n00n
őstag

Szóval akkor teljesen mindegy, hogy melyik CD-vel telepítem, csak külön kóddal (és persze matricával)?

(#26949) localhost válasza n00n (#26948) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha a kiadás, licensz, verzió is azonos akkor mindegy! :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26950) Lejszi válasza Tosee (#26945) üzenetére


Lejszi
senior tag

köszi szépen :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.