Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25287) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na lemertem, azt meg tudni kell hogy az en gepem munkaallomasra van beallitva es ugy mertem hogy a Nod32 fut teljes eroseggel. Kikapcsolt allapotban volt a gep, es amikor benyomtam az inditogombot attol mertem az idot. Eredmenyek:
POST : 17,92 mp
Asztal : 38,02 mp
A Nod Ikon megjelenese : 50,28 mp

(#25302) Steelmanus válasza abridabri (#25299) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egy rendes alapbol igy nez ki:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect

(#25303) Csabee. válasza abridabri (#25299) üzenetére


Csabee.
nagyúr

létezik távsegítség, kapcsolódj rá!!! :) és megtudod nézni amit megszeretnél

Üdv: Csabee.

(#25304) akaido válasza Steelmanus (#25275) üzenetére


akaido
addikt

:R Mosat én tanultam Tőled! Az "Mz_per_X" progit már töltöm is!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25305) Amur


Amur
addikt

Üdv! A felhasználóváltást hogyan tudom ikonba kirakni az asztalra?
Korábban win98 alatt emlékszem még a kilépést menüt is ki lehetett nyomni egy jól megszerkesztett parancsikonnal! Itt hogy van?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#25306) knight009


knight009
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy megint itt rontom a levegőt, de van egy kis problémám a nyomtatómmal, vagy inkább az XP-mel. Hiába próbálom telepíteni a nyomtatót (HP PSC 1310), állandóan hiányol egy "PRINT SPOOLER" nevű dolgot, vagy ha nem ezt, akkor pedig azt írja ki, hogy "RPC-kommunikációs hiba".

Az avast! is ezt csinálja: rákattintok az "Állandó védelem elindítására" és akkor pedig ezt írja ki: "avast!: Az AAVM alrendszer RPC hibát" észlelt.

Szerintem az XP-vel van valami gond.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#25307) akaido válasza knight009 (#25306) üzenetére


akaido
addikt

[link]
A start-Futtatásba írd be services.msc
Itt keresd meg az AVAST bejegyzéseket és nézd meg automatice indulnak-é. Ezen kívül nézd meg ugyanebben a szolgáltatás listában a Távoli eljáráshívás(RPC)-t is.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25308) akaido válasza Amur (#25305) üzenetére


akaido
addikt

Fast User Switching Compatibility Service - Kompatibilitás a gyors felhasználó váltás elérési útja: \WINDOWS\System32\svchost.exe -k netsvcs Ehhez kellene egy parancsikon az Asztalon?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25309) dokee78


dokee78
félisten

Ilyenkor mi van?
Nem tudom a frissítéseket keresni,mert ezt dobja a Microsoft:[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25310) Steelmanus válasza dokee78 (#25309) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nagyon egyszeru, igy akarja rad kenyszeriteni az IE8-at ha viszont elotte felteszed a IE7-et ami mellesleg jobb mint a 8-as akkor ilyet nem ir ki viszont ott van a frisitesekben az IE8 mint frissites. ezt vagy ugy akadalyozod meg hogy kiveszed a pipat az IE8 elol vagy keress egy ilyet IE8BlockerToolkit.exe ami megakadalyozza a IE8 telepuleset. Az IE 6 feketelistan van mar. Ehhez egy friss hir.

(#25311) Fire/SOUL/CD válasza dokee78 (#25309) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Látom IE8-at használsz már, úgyhogy ez nem lehet gond, probáld meg ezt.
Az IE-ben: ESZKÖZÖK/INTERNETBEÁLLÍTÁS/SPECIÁLIS FÜL
SPECIÁLIS BEÁLLÍTÁSOK VISSZAÁLLÍTÁSA valamint a BIZTONSÁG FÜLÖN nézd meg, lehet, hogy túl magas szinten van. Egyes Antivírus progik (is) állíthatják be "túl" magas szintre.

Indítsd újra az IE-t, és próbálj UPDATE-elni.

Remélem segít...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25312) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Ezt is erdemes elolvasni mert sokan vitatkoztak velem hogy barmilyen meretu ghost fajlokat lehet visszaallitgatni es amikot a a karaszterikarol irtam azt mondtak hogy az nem fontos, Ezek szerint valoban nem?

(#25313) dokee78 válasza Fire/SOUL/CD (#25311) üzenetére


dokee78
félisten

Firefoxot használok amúgy,de sem a IE7,sem az IE8 nem volt felrakva és akkor is ez jött be.

Na most meg működik.

[ Szerkesztve ]

(#25314) Fire/SOUL/CD válasza dokee78 (#25313) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bocsesz, de a második linked, az IE8-ról készült, ezért gondoltam, hogy azt használsz...
Amúgy meg amikor MS oldalakon mászkálsz "ilyen" céllal(update vagy egyéb Windows összetevők frissítése vagy valamilyen regisztrálás stb), akkor IE-t érdemes használni... :K (átmenetileg az IE legyen az alapértelmezett pl)

De mindegy, lényeg, hogy megy...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25315) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25297) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Melyik ez a Winportalos regmódosítás, amit mondtál?
Ez a titkosítós módszer elég ijesztőnek tűnik, és sajnos nem is elképzelhetetlen. Ettől függetlenül viszont nehezen tudom elképzelni, hogy egy zero fill ne oldaná meg a bootszektorba beépülő vírus problémáját, bár ez a titkosítósdi nem tudom, hogy működik.

Nálam még a NOD32 ikonjának megjelenése utáni állapotban, és a HD Sentinel felugró ablakának megjelenéséig csak 53 másodperc a bootidő. :K Ez szerintem elég jó idő.
És nem kellett hozzá tweak progit használnom... ;] :P

A Linux bootideje valóban jóval gyorsabbra is beállítható, de alapesetben beállítgatások és trükközgetések nélkül nem feltétlenül gyorsabb a Windows-nál... (én még nem használtam huzamosabban Linuxot, de haverjaim közül vannak, akik használnak, és nem tölt be gyorsabban a gépük, mint az enyém, sőt ;])
Van ilyen cikk is: Ubuntu fénysebességgel. Meg ITcafé oldalain is volt egy cikk, ami szerint 5 másodperc volt a legdurvább idő, amit el tudtak érni úgy, hogy addigra készenléti állapotban volt az oprendszer, még ha nem is minden töltődött be addigra, és eléggé le is volt butítva, használhatóak és indíthatóak voltak már a progik.

(#25312): nagyon nem értem, hogy jön ez a Ghost-hoz... :F :Y Elmagyaráznád? Mert én a cikkből nem ezt szűrtem le... :P

Sk8erPeter

(#25316) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25310) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"igy akarja rad kenyszeriteni az IE8-at"
Szerintem Te félreértetted a problémát, a képen is látható, hogy pont az a probléma, hogy IE8-at használ, és ENNEK ELLENÉRE ezt írja ki... :D

Szerk.: az azután született hsz.-eket most olvasom (FF-ot használ? Akkor hogy csinálta ezt a képet? :D), de akkor meg most már én nem értem dokee-t. Mindegy, megoldotta saját maga a problémáját, úgyhogy nekünk most már nem is kell értenünk. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25317) canniball válasza Sk8erPeter (#25258) üzenetére


canniball
nagyúr

Keresel? :Y Azt hittem kapásból tudsz vagy egy tucat ilyen helyet. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25318) Sk8erPeter válasza canniball (#25317) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát keresés nélkül elég nehéz találni... :U :D

Ez az, amiről tudok:
Windows XP Service Pack 3 Hotfixes
Itt elég szépen össze vannak foglalva az SP3 utáni frissítések.
De nem egy csomagban vannak.
Egyébként meg simán lehet ezeket integrálni egy adott könyvtárba betéve nLite-tal, vagy írni hozzá egy batch fájlt, és kapcsolókkal megcsinálni az integrálást.
/integrate kapcsoló
példa:

akarmijavitas.exe /integrate:D:\akarmilyenkonyvtar\XPtelepito

Ugyanazzal a módszerrel, ahogy az SP-ket kell integrálni: [link]

Sk8erPeter

(#25319) dokee78 válasza Sk8erPeter (#25316) üzenetére


dokee78
félisten

A képet úgy csináltam hogy kiírta a Firefoxban,hogy "A webhely használatához IE5[link] vagy újabb verzió kell és tudtam,hogy fel van rakva az IE8 is, és ezért megpróbáltam azzal
.
Nehogy valaki azt tanácsolja,hogy rakjak fel újabb IE veriot,ezért fotóztam,hogy IE8-cal sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#25320) canniball válasza Sk8erPeter (#25318) üzenetére


canniball
nagyúr

A telepítés már megvolt (nLite-tal :) ), így az integrálás már nem játszik. De ahogy elnézem a listát ha figyelmen kívül hagyom ami nem érdekel nem is olyan sok, belefér WUpdateről. (Ezek szerint még a SP3 előtti időkből volt "összeszemetelve" a C:\...) Megint okosabb lettem, köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25321) Sk8erPeter válasza dokee78 (#25319) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most nem azt írtad, hogy végül működik? :U
Az IE-nek egyébként van saját topicja: Internet Explorer kérdések, [Re:] Windows Internet Explorer 8 (hátha utóbbiban is válaszolnak, moonman egyébként a nagy IE-guru (is).

(#25320) canniball: nincs mit, de azért azt nem garantálom, hogy MINDEN frissítés itt korrektül fent van :D Bár elvileg frissítik az oldalt, de ahhoz utána kéne nézni, hogy minden ott van-e, de ahhoz már lusta vagyok. :D

Sk8erPeter

(#25322) Steelmanus válasza dokee78 (#25319) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak azt nem ertem hogy miert az IE alol kell frissiteni, hiszen az hasznalatban van. En a Biztonsagi Kozponban eloszor mindig kikapcsolom az Automatikus frissitest es az arra figyelmezteto szoveget igy nincs alul az a kis piros pajzs. A szervizben fut az Automatikus frissites csak a Vezerlopultban levan tiltva addig amig felnem teszem vagy az IE7-et vagy most az IE8-at. Azutan egy kis buhera a Group Policy-ben hogy pl ne toltogessen le nekem WMP frissitest meg ilyesmi, mert semmit nem hasznalok az XP beepitett cuccaibol mert van free ami mindent kivalt es jobbak mint a beepitett. Ezutan visszakapcsolom a Bizt.kozpontban az Aut.frissitest es kimegyek a netre, a Feladatkezeloben pedig figyelem a halozati tevekenyseget. egy kis ido utan megjelenik a sarga pajzs hogy elerheto frissitesek vannak kivalogatom ami kell es johet le a cucc. Soha nem inditom el IE alol a Windows Update-t.

(#25323) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25315) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elhiszem csak nezz ra a kettonk gepenek a kulonbsegre. Probabol a beepitet EFS titkosito algoritmussal titkosits le egy mappat, azutan felejsd el a jelszot. Probald visszafejteni. Ezt hasznalja ki a virus is mert minden inditaskor letitkosit valamit csakhogy a sajat algoritmusaval vagyis egyedi "jelszoval" igy ha torlod a bootszektort akkor ugyan eltavolitod a virust de az adatoknak lottek. Azutan mar nullazhatsz ha fontos dolgok elvesznek nem az a lenyeg hogy meglehet semmisiteni hanem az hogy elveszted az adataidat. Lehet hogy valamelyik virusokkal foglakozo oldalrol szedtem az informaciot marmint a virusok tevekenyseget szoktam olvasgatni naponta mert erdekel, de tudom hogy voltt rola szo a Vinportalon is de ott nem a virussal kapcsolatban hanem hogy mikent lehet kikapcsolni a titkositast.
Amugy ezt kell beirni egy *.reg fajlba:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\EFS]
"EfsConfiguration"=dword:00000001
A Ghostrol nem vitatkozom mar, a lenyeg hogy XP-vel letrehozol egy algoritmus szerint egy particiot a rendszernek, ezt lemented. Visszairaskor a program Norton Acronis stb torli a C particiot es ujra letrehozza mert csak igy tudja visszatenni a rendszert. Szerinted minden ilyen mento progi egyforma algoritmust hasznal? Hiszen olvashattad hogy athallas van a szektorok kozott es eleg egye kicsit tevedni es mashova ir. Foleg ha mar gyenge a szektor.
A Tweakrol pedig annyit hogy en a biztonsagra mentem es nem a gyorsasagra, mert ugyis be lehet allitani hogy az indikator csik csak felig fut azutan mar toltodik az XP, de nem latom ertelmet mert hova ez a sietseg pont olyan mint amikor valaki nem tudja kivarni azt a par masodpercet amig az XP leall.
Csak megtalaltam.

[ Szerkesztve ]

(#25324) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25323) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már megint kissé félreértesz :D Nem azt mondtam, hogy a titkosítás utáni formázással ne vesznének el a titkosított adatok (mert ez valóban így van, ha adott oprendszer alatt titkosítasz fájlokat/könyvtárakat, és utána elvész az az oprendszer, akkor búcsúzhatsz a titkosított adataidnak, állítólag még az FBI sem tudná visszaállítani :DDD), hanem azt, hogy ezt a titkosítós vírust viszont egy zero fill (vagy akár a sima formázás) eltünteti. Te előtte nem azt mondtad, hogy a foglalt terület fájljait kezdi el titkosítgatni a vírus, hanem azt állítottad, hogy a szabad helyet kezdi el foglalgatni, titkosítgatni, ami miatt fogy a szabad terület. Te írtad ezt, nem én... :D

Amúgy Winportal (mivel Windows Portal), nem Vinportal. :D

"A Ghostrol nem vitatkozom mar" És ki vitatkozott? :Y
Csak megkérdeztem, mire célzol a hsz.-eddel, mert nem nagyon értettem az összefüggést, nem fejtetted ki az ominózus hsz.-edben.

Amúgy most arra gondolsz, hogy mivel egy-az-egyben menti a partíciót, esetleg a visszaírásnál probléma lehet emiatt az "áthallás" miatt, és amit logikailag adott területre írt, az fizikailag nem biztos, hogy ott is helyezkedik el?
Mert szerintem itt elsősorban arról a problémáról beszélnek, hogy adatmentés esetén (tehát valamilyen szinten olvasási műveletről van szó) milyen hibaarány van a dologban, nem írási műveletnél. Erről a dologról adatmentőt kéne megkérdezni, mi itt hiába találgatunk.
Egyébként érdekes a cikk. :R

A boot.ini-be egyébként be lehet állítani a /noguiboot kapcsolót, ami kilövi a grafikus megjelenítést a bootnál (ahol a csíkok rohangálnak), hát ezzel összesen 1 mp.-es gyorsítást sikerült elérnem... Elég gyenge... :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25325) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25324) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most mar ha torik vagy szakad akkor is megkeresem ennek a feregnek/virusnak a nevet es tevekenyseget ahol ezt olvastam. Az a baj hogy par napja vettem egy WD vincsit es ujratelepitettem a rendszert igy elvesztek a Biztonsagportal es a Virushirado RSS uzenetei, mert akkor hamar megtalaltam volna a fereg/virus nevet es betudtam volna idezni hogy mikent mukodik. Arra azert emlekszem hogy remekul tudott rejtozkodni, es igen a particio vegetol kezdte titkositani a szektorokat ugy hogy beleirt es azt letitkositotta, igy egyre kevesebb szabadhely maradt. Az EFS letiltasarol pedig valoban - igy helyesen Winportal-on olvastam - de ott azert ajanlottak a letiltasat hogy a kezdok veletlenul nehogy titkositsanak, mert abbol csak baj lehet, igy inkabb tiltsak le.
Azert nem fejtettem ki reszletesen mert van Ghost-os topic es abban elmondtam hogy ha valaki vesz egy nagyobb vincsit es foleg nem olyan gyartmanyut mint a regi volt amirol mentet akkor bajtra azonos particiot hozzonletre - altalaban nagyobb kapacitasu vincsiket vesznek az emberek - mert annak mas a karakterisztikaja vagyis az az algoritmus amivel ir vagy olvas de mindenki azt mondta hogy egy 20 Gb-os particiorol mentet ghostot siman feltett egy mondjuk egy 60 Gb-re es mukodott. Rendben legyen igy en akkor is ujratelepitem a rendszert mert azert mert mas lusta ujratenni en nem.

(#25326) Treb


Treb
tag

Háj!
Nem tudja valaki véletlenül h az asztali ikonok neve miért van másszinü keretben és h lehet megszüntetni?
THX :R

(#25327) Steelmanus válasza Treb (#25326) üzenetére


Steelmanus
addikt

Itt van pipa?

(#25328) Fire/SOUL/CD válasza Treb (#25326) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha esetleg így néz ki, akkor jobb egér az ASZTALON, aztán ahogy a képen is látod:
AZ ASZTAL WEBES ELEMEINEK ZÁROLÁSA elöl "szedd ki" a pipát... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25329) Treb válasza Fire/SOUL/CD (#25328) üzenetére


Treb
tag

kösz de egyik se sem jo a vetett árnyék be van a webes cucc meg nincs bepipálva! :F

(#25330) Fire/SOUL/CD válasza Treb (#25329) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor még egy ötletem van, próbáld meg a megjelenítést elöször KLASSZIKUS WINDOWS-ra rakni, alkalmazd, aztán vissza WINDOWS XP STILUS-ra...

Talán segít..

Fire.

UI: Nem használtál elötte valami XP Skin buherátort, vagy Vista Skin-t, stb?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25331) Treb válasza Fire/SOUL/CD (#25330) üzenetére


Treb
tag

ez se jött be amugy ez hugom gép és gözöm sincs h mit csinált vele! :F :F
Azért thx :R

(#25332) Cinege45


Cinege45
tag

Üdv.,
tudja valaki, hogy az XP hol, melyik mappában tárolja az összes eddig
megnyitott weblapokat?
Köszi!

(#25333) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25325) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam is gond nélkül működött más márkájú vinyóra és teljesen más méretű partícióra a Ghost-olás...
Egy 20 GiB-os partíción volt 4 GiB adat a rendszerrel, ezt klónoztam egy tök más vinyó 40 GiB-os partíciójára. A Ghost is valamilyen logika szerint írja fel az adatokat, szerintem annyira nem buta program, hogy azokat a hibákat elkövesse, amik miatt parázol - de persze lehet, hogy majd az idő megcáfol, egyelőre ilyenről nem tudni.
Nyilván ha már komolyabb gondok merültek volna fel többször is emiatt (ami miatt Te ennyire aggódsz), akkor arról említést tettek volna a Norton Ghost és/vagy Acronis True Image fejlesztői, hogy lehetőleg pontosan azonos méretű partícióra és pontosan azonos márkájú vinyóra klónozzunk.
Egyébként meg nem értem a félelmedet, gondolom ha már valaki Ghostol, akkor nem az archiválandó és fontos adatairól készít ilyen módon mentést, hanem a rendszerpartíciójáról... ha az nem működik megfelelően, akkor bármikor újra lehet telepíteni. Kétlem, hogy ez a probléma, amiről beszélsz, esetleges adatvesztéshez vezetne a másik partíción... (mivel az emberek nagy része helyesen egy másik partíción tárolja a fontos cuccait).
A Ghost-olás pedig nem lustaság, hanem időspórolás. Talán nem kéne azokat lenézni, akik ilyen módon készítenek mentést a rendszerükről... :U

Sk8erPeter

(#25334) canniball válasza Treb (#25329) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a vetett árnyék be van..."
Akkor vedd ki. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25335) Sk8erPeter válasza canniball (#25334) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sorry, semmi... :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25336) Sk8erPeter válasza Treb (#25326) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mutass róla képet, hogy pontosan értsük, miről van szó.
(Pl. nyomj az Asztalnál egy Print Screen gombot, és nyomj egy beillesztést a Paintben [Start - Futtatás - mspaint], mentsd el, aztán töltsd fel ide a képet)

De ha úgy néz ki a dolog, ahogy a Fire által mutatott képen, akkor az a megoldás, amit canniball mondott: [link] :D

És akkor túl sok volt a duma tőlem. :D

Szerk.: (#25337) canniball : igen, közben módosítottam az eredeti hsz.-t, mert rájöttem, hogy én értettem félre a dolgot, bocsi! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25337) canniball válasza Sk8erPeter (#25335) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem az ikonok, hanem azok neve körül (ha jól emlékszem ez alapbeállítás)! Kipróbáltam, van köze, bár nálam fordítva működik. :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25338) Treb válasza Sk8erPeter (#25336) üzenetére


Treb
tag

asztali árnyék ki be tök mind1 ugyanaz!!ilyen

(#25339) Sk8erPeter válasza Treb (#25338) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És úgy csináltad, ahogy Steelmanus írta?
Tehát Sajátgép jobb klikk - Tulajdonságok (vagy Win+Pause) - Speciális fül - Teljesítménynél Beállítások - Vizuális hatások (első) fülön Egyéni szint, és ott "Vetett árnyék az Asztal ikoncímkéin" pontnál pipa ki/be? :F És remélem rá is mész az Alkalmazás vagy OK gombok valamelyikére, hogy életbe lépjen a módosítás... :U
---
Ha igen, nézd már meg, nincs-e a gépen valami skinmódosító progi!
Vagy próbaképp állítsd "Legjobb megjelenés"-re.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25340) Treb válasza Sk8erPeter (#25339) üzenetére


Treb
tag

ki is be is ugyanaz! nincs semmi modositó cucc csak hugom valamit elálitott! :F

(#25341) Sk8erPeter válasza Treb (#25340) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezekre nem válaszoltál: "És remélem rá is mész az Alkalmazás vagy OK gombok valamelyikére, hogy életbe lépjen a módosítás..."
"próbaképp állítsd "Legjobb megjelenés"-re".

Sk8erPeter

(#25342) petersonal


petersonal
tag

Sziasztok,
laptopomhoz gyárilag vistát adtak de szegényke nem nagyon bírja és most nyári szünidő van újra húzom az oprendszert. Maximális biztonságot kívánok megvalósítani a gépen nem baj ha kicsit lassabb lesz tőle a rendszer de az nagy gáz lenne ha évközben elveszne a tételjegyzetem. Avira-t használok virusirtonak és comodora gondoltam esetleg online armorra tüzfalnak még nem tudom. És mellé egy a2 free malware keresőt is felteszek. Esetleg bármi más biztonsági dolgot tudtok javasolni? Vagy szerintetek bőven elég?:D

(#25343) Treb válasza Sk8erPeter (#25341) üzenetére


Treb
tag

viccelsz velem jo h alkalmaztam! de azért thx ;]

(#25344) Sk8erPeter válasza Treb (#25343) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát sose lehet tudni... ;]
Lehet, hogy a gpedit.msc-ben kéne valami buzerálni a Felhasználó konfigurációja - Felügyeleti sablonok - Control Panel - Display (- Desktop Themes) környékén, most nincs ötletem+időm utánanézni. Majd ha lesz, szólok. :D

Sk8erPeter

(#25345) Sk8erPeter válasza petersonal (#25342) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Esetleg bármi más biztonsági dolgot tudtok javasolni?"
Igen, rendszeres adatmentés és lehetőleg kevés ruszki pornóoldal nézegetése. :D ;]

Sk8erPeter

(#25346) Treb válasza Sk8erPeter (#25344) üzenetére


Treb
tag

annyira nem fontos azt hittem én is hogy 1 pipa valahol aztán rendben lesz de akkor tesóm igy járt! ;]
Azért kösz mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#25347) petersonal válasza Sk8erPeter (#25345) üzenetére


petersonal
tag

A laptopom kifejezetten tanulási célokat szolgál. Meg kinőttem már abból a korszakból hogy a vinyóm 90% pornóval van tele :D A biztonsági mentést pont ma csináltam a nagy gépről teljeset, mivel azt is újra húztam. Ja a laptopra xp-t fogok tolni h gyorsabb legyen ott van beépített biztonsági mentés?

(#25348) Cinege45


Cinege45
tag

Valaki a (#25332)-re?

(#25349) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok,

Olyan gondom lennem hogy eddig szélessávú internetem volt, de tárcsázni kellett a kapcsolathoz, most viszont routeren keresztül megy az egész, tehát nem kell tárcsázni az internethez.
A net és minden más működik is, de az outlook express állandóan tárcsázni akar akármit csinálok...így nem jönnek le a levelek... :O

Tudna valaki segíteni ? :U

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#25350) Sk8erPeter válasza vakondka (#25349) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Így nézzenek ki a beállítások:
Start - Futtatás - inetcpl.cpl - Connections fülén ne legyen semmi a "Dial-up and Virtual Private Network settings"-nél beállítva
A lényeg:
Eszközök - Fiókok - Levelezés fül - kapcsolatra Tulajdonságok - Kapcsolat fül - pipa kiszed.
De ha az "Ehhez a fiókhoz kapcsolódás mindig:" beállítás mégis kell, akkor a "Helyi hálózat" legyen beállítva.

KÉP:
Outlook Express beállítások

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.