Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) sz.j válasza brd (#25398) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... Esetleg telepítsd ezt..."

Az "esetleg" alatt mit értesz, azt hogy nem biztos, hogy segít?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25402) brd válasza sz.j (#25401) üzenetére


brd
nagyúr

Rengeteg oka lehet, hogy lefagyott az a HP-s program, de azt a legegyszerűbb megcsinálni, amit javasoltam, bajod sem lehet belőle, tehát én ezzel kezdeném. ;)
A következő javaslat az adott HP-s program(csomag) újratelepítése, esetleg frissítése lenne.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#25403) sz.j válasza brd (#25402) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az újratelepítést már megcsináltam, de eredménytelenül ......

Viszont felraktam a legújabb v3.50 progit és az minden gond nélkül megy.
Ezzel csak egy bajom van hogy teljesen más mint a régi, és másként is működik.
De ha nem síkerül életrekeltenem a régi v1.12-est kénytelen leszek ezt használni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25404) Sk8erPeter válasza Mauzes (#25395) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam sem jelenik meg csökkentett módban sem a %systemroot%\system32\appwiz.cpl -nél, de szerintem azért, mert CCleanert használok, és az pedig eltávolítja a frissítésekre vonatkozó uninstall-fájlokat és bejegyzéseket.
Próbáld meg azt, hogy letöltöd és ÚJRATELEPÍTED a Windows Media Player 11-et.
Ekkor létre kellene jönnie a %windir%\$ntUninstallwmp11$\spuninst\spuninst.exe könyvtárnak és fájlnak. Erre klikkelj rá, és ez elvileg eltávolítja! Persze nem garantálom a sikert, de így esélyes, hogy működni fog.

Miért nem használsz VLC playert? ;)

Sk8erPeter

(#25405) tts


tts
addikt

nagyon-nagy gondom van

volt egy 479 konfig, eldtam de a vincsit meghagztam, mert vannka rajta fontos dolgok

a gond akkor kezdodott, mikor az uj konfigra (939) kapcsolva z vinyot nem tudom leszedni a regi asztalon maradt mappak tartalmat, latja a vinyot az uj cucc, es a Program Files-bol ki is tudok szedni mindent, de a regi asztalt nem hagzja megnyitni (szerinte nincs jogosultsagom - szerintem nagzon is lenne, de ez nem erdekli :O )

segitseget kernek, hogy tudnam leszedni a regi asztalon levo mappaimat

elore is koszonom :R

(#25406) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25392) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"tamogatja a Secure Digital modot"
ez még nem indok arra, hogy villogjon...
Szóval akkor a lényeg, hogy azóta villog, mióta AHCI módra állítottad a BIOS-t és így telepítetted a Windows-t?

"neha kolcson adom a gepem eroforrasat keleti baratainknak, vagy kuldenek dolgokat es dolgozom rajta egy kicsit"
ezt hogy érted? :D

------------------------------
(#25399) brd: köszi a sok infót, majd akkor ráérős időmben szórakázom kicsit ezzel a LAN-os dologgal... :D :R

Sk8erPeter

(#25407) Steelmanus válasza Mauzes (#25400) üzenetére


Steelmanus
addikt

Keress ra az MS-en a WMP 11 fajlnevere mert az is ugy nez ki hogy KB xxx es az IE8 is pl KB xxx tehat eloszor leszeded az SDK-t amugy az fejleszto eszkoz ha jol tudom de lehet hogy tevedek.
Innen szerintem elindulhatsz ha egy kicsit megnyugodtal.
Link:
Azert nem kell mergesnek lenned hogy masok segitenek Neked csak hogy keresgeljenek.

(#25408) Sk8erPeter válasza sz.j (#25403) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha ennyire nem tetszik az új verzió, akkor miért nem próbálod meg azt, amit brd először javasolt?? :U

Sk8erPeter

(#25409) Sk8erPeter válasza tts (#25405) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Saját tulajdonba vétellel sem? :F

Sk8erPeter

(#25410) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25406) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, de most adtam neki a MZ tweakerrel, addig allitgattam hogy most megnyugodott azota amiota irtam csak ezzel szorakoztam, a Nerobol pedig kivettem a Secure-re vonatkozo bejegyzeseket, kitudja hogy mit ir be a registry-be.

(#25411) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25410) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na most már megnézem ezt a progit én is magamnak. :DD

Sk8erPeter

(#25412) sz.j válasza Sk8erPeter (#25408) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az lesz, de most már csak holnap.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25413) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25410) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Eddig nem rossz a progi, nem tudtam, hol kell állítani a Windows frissítés utáni újraindulós mániáját a registry-ben, ami miatt korábban pampogtam, de így, az Mz Ultimate Tweaker-t működtetve és a változásokat a RegMon-nal figyelve jöttem rá, hogy a kulcs itt található:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU
Ezen belül NoAutoRebootWithLoggedOnUsers

Szóval így a RegMon-nal együtt érdekes tud lenni. :K

Még arra nem jöttem rá, hogy ezeknek van-e gyakorlati haszna:
Launch Folder Windows in a Separate Process
Launch Windows Desktop in a Separate Process
Launch Browser Windows in a Separate Process

Még egy kérdés:
van itt egy olyan pont, hogy "Reduce Check Disk Time To", és itt lehet állítani különböző értékeket.
Ez nem lehet, hogy azt akadályozza meg esetleg, hogy minden alkalommal ellenőrizze, hogy az egyes csatlakozókra nem került-e új eszköz?
Mert ha igen, akkor ennek kilövésével szerintem jelentősen lehetne csökkenteni a bootidőt.
Nem sűrűn csatlakoztatok új eszközt a portokra, de ha mégis, akkor legfeljebb felismertetem Eszközkezelőben!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25414) tts válasza Sk8erPeter (#25409) üzenetére


tts
addikt

köszönöm szépen, ez volt a megoldás :R

(#25415) Mauzes válasza Sk8erPeter (#25404) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, ez jó ötletnek tűnt, és odáig tényleg működik, hogy az újratelepítés után működik a parancs, le is szed egy csomó mindent, majd újraindít, de aztán is van WMP11. És ezután már megint csak a hibaüzenetet adja a parancs újbóli futtatására... :(
Amúgy a VLC helyett nekem a KMPlayer a kedvencem, de szeretem, ha több lejátszó is van a gépemen, amiket már megszoktam.

Steelmanus: Most nem teljesen értem, azt mondod, hogy próbáljak meg leszedni minden olyan komponenst, ami elvileg a WMP11-hez tartozik? Tehát az SDK-t, a Format cuccot meg a frissítéseket? Egyébként elkezdtem, csak írt egy hosszú listát, hogy ilyen meg olyan programok futtatása során problémák léphetnek majd fel, ha folytatom. És sok programot említett...
Amúgy rád egyáltalán nem voltam mérges, csak előtted írt valaki egy teljesen haszontalan, pusztán okoskodó választ. Igazából a leginkább az idegesít, hogy a Microsoft mégis hogyan gondolja, hogy a frissítéseinek törlését ennyire nem akarja engedni. És azért hadd használjon már az ember 10-es lejátszót a 11-es helyett...

(#25416) Sk8erPeter válasza Mauzes (#25415) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez érdekes, tényleg az anyját már neki, hogy ilyen erőszakos :D
És úgy csináltad, hogy előtte letöröltél mindenféle hotfixet, ami a Media Playerhez kötődik?
És azzal az uninstall fájllal próbálkoztál, amit írtam?
Esetleg az újratelepítés után még megpróbálhatnád, hátha akkor már látja a Revo Uninstaller. Ez gyökerestül igyekszik kitépni a programokat a registry-ből is :D
Aztán még esetleg tolhatnál regtisztítást CCleanerrel is.

Ha ezután is újraindul, és továbbra is ott van a 11-es, akkor csak egy megoldás lehet:
Ctrl+Alt+cipőtalp. :DD

Sk8erPeter

(#25417) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25413) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na akkor en pedig leszedem a Regmon-ot.
Launch Folder Windows in a Separate Process
Launch Windows Desktop in a Separate Process
Launch Browser Windows in a Separate Process
Ezeknek az a haszna hogy kulon process-kent futnak annak idejen en is osszegyujtogettem minden reg fajlt es leirtam hogy mire valo. Ime:
Elszallo bongeszo
Ha az Internet Explorerunk latszolag minden ok nelkul rendszeresen kiakad, probaljuk ki a kovetkezo megoldast: inditsuk el a rendszerleiroadatbazis- szerkesztot, menjunk a HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer mappaba, majd hozzunk letre benne egy BrowseNewProcess nevu uj karaktersort, amelynek az erteke „yes”. Az Internet Explorer futasa ebben az esetben tobb memoriat fog lekotni, de stabilabba valik

(#25418) Steelmanus válasza Mauzes (#25415) üzenetére


Steelmanus
addikt

En ugy gondolom hogy a hibat ott kovetted el hogy ha jol emlekszem beleintegraltad a telepito lemezbe. Igy fontos fajlokat felulir es azert nem lehet leszedni mert azokat a rendszer is hasznalja. Ha csak kulon telepited fel akkor keszul egy mentes a modositott fajlokrol csak most nem jut eszembe hogy hol van, de akkor konnyebben leszedheto mert az esetleges modositott fajlokat visszatudja irni, vagy nem, ebben nem vagyok biztos de ha az IE7-re telepited az IE8-at az biztos hogy visszaallitja a 7-et. Erre gondoltam a WMP eseten is. Viszont ha beleintegraltad nincs mihez viszonyitva leszednie mert az alap WMP 9-et mar felulirta, igy nem tud mit visszatenni. Talan az lehetne a megoldas hogy leszedel minden frissitest igen az osszeset erre ott van amit Sk8erPeter javasolt a CCleaner abban pedig a Javitas elltavolitok errol Ő mar irt nemolyan regen egy hsz-t de a lenyeg még az hogy a Windwows mappabol is torolni kell $hf_mig$ mappat, mert az tartalmazza azokat a fajlleirasokat amiket mar leszedtel, igy ujra lefogja szedni a frissiteseket. elotte probald feltenni az amelyiket szeretnel, de sajnos nem sok eselyt latok ra, mert a W11 fajl verzioszamai magasabbak ezert nem engedi a telepitest. Amugy nem tudom hogy hasznalod -e a WMP11-et egyszeruen tiltsd le csinalok egy kepet. En is a KMPlayer- hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#25419) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25416) üzenetére


Steelmanus
addikt

A lenyeget en hule pont nem irtam, mivel kulon process-en futnak nem tudjak magukkal rantani a masikat.

(#25420) Sk8erPeter válasza Mauzes (#25415) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, a korábbiakhoz még hozzátenném, hogy ezt a procedúrát CSÖKKENTETT MÓDBAN csináld végig, úgy még van is minimális esélyed a sikerre. :D

Sk8erPeter

(#25421) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25417) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most ezt a "NoAutoRebootWithLoggedOnUsers" állítgatást nem értem, mert most néztem, hogy ha bepipálom a "Stop the System Automatically Rebooting After Windows Updates" bejegyzést, akkor a "NoAutoRebootWithLoggedOnUsers" értéke 0-ra (!) változik, és nem 1-re.
Nem az lenne a logikus, hogy mivel épp azt szeretném, hogy "NoAutoReboot" legyen, ezért annak az értékét 1-re állítom?
Ez viszont a pipa beírásakor 0-ra állítja... :F

Sk8erPeter

(#25422) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Mire való a "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\AutoChkTimeOut" kulcs (az AutoChkTimeOut kulcs duplaszó típusú bejegyzés), amely alapesetben nem jelenik meg a registry-ben?
Annyit találtam róla, hogy ha 3-ra állítom az értékét, akkor "Modifying the Disk Check Autochk.exe Time-out (Scandisk Delay) Value from 10 seconds to 3 Seconds" ([link]), illetve hogy "Shorten the CHKDSK pause" ([link]), de ezenkívül mi a gyakorlati jelentősége?
Alapesetben nincs bent ez a kulcs, ilyenkor minden bootoláskor elvégez egy rövid chkdsk-et a háttérben? :F

Azért is érdekelne, mert ha ezzel jelentős bootidő-csökkenést lehet elérni, akkor beállítom.
Ez az a kulcs, ami ahhoz kötődik, amiről itt írtam, MZ Ultimate Tweaker-ben "Reduce Check Disk Time To" bejegyzés.

Help please! :D :R

_______________________________________________________________________
Szerk.: Microsoft TechNet-en még ezt találtam, de ez alapján nem igazán sikerült eldöntenem a kérdést: Inside Native Applications
"How Does Autochk Get Executed

Autochk runs in between the time that NT's boot and system start drivers are loaded, and when paging is turned on. At this point in the boot sequence Session Manager (smss.exe) is getting NT's user-mode environment off-the-ground and no other programs are active. The HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\BootExecute value, a MULTI_SZ, contains the names and arguments of programs that are executed by Session Manager, and is where Autochk is specified. Here is what you'll typically find if you look at this value, where "Autochk" is passed "*" as an argument:

Autocheck Autochk *

Session Manager looks in the <winnt>\system32 directory for the executables listed in this value. When Autochk runs there are no files open so Autochk can open any volume in raw-mode, including the boot drive, and manipulate its on-disk data structures. This wouldn't be possible at any later point."

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25423) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25422) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen az XP-ben van egy ilyen opcio hogy logikai hibat keres minden bootolaskor. Azert szeretnek valamit megjegyezni, hiaba a rovid bootido annak ara van mert a programok lassabban toltodnek be, vagyis azokon nem tudsz gyorsitani, tehat hiba kapod meg az Asztalt gyorsan a progik a hatterben toltodnek ezt ugy lehet a legjobban latni hogy a bootolast nagyon gyorsra allitod es amikor megkapod az Asztalt inditsd el a Start gombot, de ne csinalj semmit, csak allj rajta, egy idomulva elveszi a Start gombra kinyilo menut es ujra indithatod a Startot, Probald ki.
Igen azt az idot allithatod vele amit elvegez az XP logikai hibara kereseskor, ha bekpacsolod
es nullan hagyod akkor ezt kapod. Azert en nem ajanlom 0-ra tenni, szerintem

[ Szerkesztve ]

(#25424) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25423) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudtommal sorrendben végzi el a műveleteket, nem párhuzamosan: kernel, driverek betöltése, aztán chkdsk (ezek szerint), utána programok betöltése - de cáfolj meg, ha nem így van. És szerintem az felesleges, hogy a chkdsk minden egyes betöltődéskor ellenőrizzen - csak lassít a bootidőn. Ha alapesetben 10 másodperc, akkor az nagyon sok.
Többször is hivatkoztál már arra, hogy "a bootolast nagyon gyorsra allitod" - de én nem tudok ilyen beállítási lehetőségről... Csak összetett folyamatokról, amik eredményeképp a bootidő gyorsul. De ha tudsz valamit, ne tartsd magadban. :D
Az, hogy a Start gomb eltűnik, szerintem azért van, mert újabb és újabb progik töltődnek be, ami miatt azok kapnak prioritást - tehát ebből ilyen jellegű konzekvenciákat nem tudnék levonni.
Amúgy miért nem ajánlod, hogy 0-ra tegyem az idejét az AutoChkTimeOut-nak?

Sk8erPeter

(#25425) brd válasza Sk8erPeter (#25422) üzenetére


brd
nagyúr

Arra jó, hogyha valamiért chkdsk-t kell indítani (sérültnek találja valamelyik filerendszert, vagy új HDD-t teszel a gépbe) a gép indulásakor, akkor hány másodpercig látszódjon a chkdsk indítása előtt az az üzenet, hogy egy billentyűlenyomással átugorhatod a chkdsk indítását. Alapesetben 10 másodperc ez az idő (ha nincs kulcs). A félreértések elkerülése végett megjegyzem, hogy ha a chkdsk-et éppen amúgy sem kell elindítani, akkor semmit nem gyorsít a bejegyzés átállítása. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#25426) brd


brd
nagyúr

Faszom, lejárt a mod.
Nem tudom, ő miért nem ajánlja, én azért nem ajánlanám, mert bizonyos esetekben kifejezetten NEM jó, ha elindul a chkdsk, és így nem tudnád átugorni az indítását. Mondjuk javítani akar valamit, ami nem filerendszersérülés, de annak látszódik...

The only real valuable thing is intuition.

(#25427) Sk8erPeter válasza brd (#25426) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, köszi a választ! :R

1.) Ezek szerint félreértettem a szerepét ennek a kulcsnak, azt hittem, hogy MINDEN esetben lejátszódik egy nagyon rövid lemezellenőrzés, ezen kissé meg is lepődtem, de akkor már meg vagyok nyugodva. :D
Milyen esetben fordulhat elő az, hogy nem fájlrendszersérülés történik, de mégis "annak látszik", és ez még gondot is okozhat? Ilyenkor mi történhet? Úgy próbál javítást eszközölni a chkdsk, hogy az csak ront a helyzeten? :D

2.) Ezzel kapcsolatban jutott eszembe, hogy haveromnál volt egyszer egy olyan para, hogy sajnos kissé meggondolatlanul az Asztalra pakolta igen fontos cuccait, és persze pont ilyenkor történik valami registry-sérülés, aminek az okára a mai napig nem jöttem rá, erről kérdezősködtem is a HDD topicban: [link] (itt leírom a hibaüzenetet is, sajnos én mondjuk csak távolról hallottam az eseményekről, nem láttam személyesen)
Miért van az, hogy az Asztalon tárolt cuccok egy esetleges fájlrendszer- vagy registry-sérüléskor eltűnnek? Általános szokás, hogy az Asztalon csak parancsikonokat tárolunk, de semmi fontos mappa nem kerül oda (csak sajnos ezt sokan nem így csinálják), de az okát még mindig nem tudom. :F
És mitől következhet be egy ilyen reg-sérülés?

Még egy utsó kérdés, aztán békénhagylak :D

3.) Állítólag az XP minden bootoláskor elvégez egy ellenőrzést, hogy az egyes csatlakozóportokra nem került-e új eszköz (pl. vinyó, DVD-író, stb.), és ha a válasz igen, akkor ugye megpróbálja telepíteni a hozzá szükséges drivereket, stb.
Viszont ez az ellenőrzés értelemszerűen lassíthat is a bootidőn, van lehetőség valahol kikapcsolni ezt a funkciót? :F
Nem sűrűn cserélgetek hardverelemeket a gépemben, ha mégis, akkor legfeljebb devmgmt.msc.

Előre is köszi a válaszokat (és bocs a sok kérdésért, most már befogom a pofám :D)! :B :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25428) Khelben válasza Sk8erPeter (#25427) üzenetére


Khelben
nagyúr

Viszont ez az ellenőrzés értelemszerűen lassíthat is a bootidőn, van lehetőség valahol kikapcsolni ezt a funkciót?

Én standby-ba szoktam rakni, onnan 2 másodperc neki bekapcsolódni. Ha meg áram nélkül kell, akkor hibernálás, onnan is gyorsabban visszajön, mint sima boot-tal.

(#25429) Sk8erPeter válasza Khelben (#25428) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem ez volt a kérdés. :U

Sk8erPeter

(#25430) Khelben válasza Sk8erPeter (#25429) üzenetére


Khelben
nagyúr

a 3-as pontra szerintem jó válasz :F

[ Szerkesztve ]

(#25431) Sk8erPeter válasza Khelben (#25430) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem azt kérdeztem, hogy standby-ból vagy hibernálásból hogyan lehet gyorsabban bootolni... :((

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25432) Khelben válasza Sk8erPeter (#25431) üzenetére


Khelben
nagyúr

tehát nem jó a standby/hibernálás?

(#25433) Sk8erPeter válasza Khelben (#25432) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Te most szivatsz? :O :N

Sk8erPeter

(#25434) Steelmanus válasza brd (#25426) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor ezt en is felreertettem, koszi hogy helyesbitettel akkor ehhez nem nyulunk. Nagyon komoly tweak progiknal van lehetoseg arra hogy a minden indulaskor ellenorizza a lemezt kilehet kapcsolni, mert kiprobaltam olyat is, am az XP amikor toltotte az indikator csikot egyszercsak egy kep kepernyon megjelent egy hibajelzes hogy nem tudja futtatni az ellenorzest majd tovabb lepve betoltotte az XP-t. Szoval van egy ellenorzes minden inditaskor amikor nezi a fajlrendszer csak mar nem emlekszem hogy melyik tweak progival sikerult ezt elerni de alig tudtam visszaallitani. A lenyed az esetubkben nem ez de ezekszerint nem bantjuk.

(#25435) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok van nekem egy Gigabyte alaplapom 770 chipset van rajt.Adott egy xp telepitő sp3 -al az a gondom ha telepiteni akarom az XP-t akkor nem látja a merevlemezt amenyiben ahci modba van a biosba,ezt a telepitőt használtam már ahci modba állitot gépeken,de gondolom a mostani alaplapomon más AHCI vezérlő van,mi a megoldás,hogy ahci modban használhasam az xp-m,újrarakni nem szeretném,ezért kéne valami oprendszer alatt végrehajthaó beállitás.

(#25436) HellGreg


HellGreg
őstag

Tudom, hogy nem jó helyen kérdezem, de hogy lehet total commanderben megjeleníteni a rejtett fájlokat? Lehet egyáltalán?

Köszi!

(#25437) Sk8erPeter válasza HellGreg (#25436) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Beállítások - Általános beállítások - Képernyő - "Látszik a rejtett/system fájl"

Sk8erPeter

(#25438) HellGreg válasza Sk8erPeter (#25437) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszönöm!

(#25439) Sk8erPeter válasza dunc (#25435) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem próbáltam, de jónak tűnik: [HOWTO: enable AHCI mode after installing Windows]
Hátha találsz benne használhatót: [link]

Ez mondjuk asszem Vistához van, XP alatt nem tudom, működik-e. (nem néztem utána)
SATA üzemmód váltás AHCI-ra újratelepítés nélkül

Sk8erPeter

(#25440) Steelmanus válasza dunc (#25435) üzenetére


Steelmanus
addikt

Itt az en esetem, nekem AMD 780-as chipset van a lapomon es szerintem ennel a chipsetnel
nem lehet utolag modositani, az Intel chipset-nel lehet hogy mukodik a dolog de pl a Lacy.hu-n levo bejegyzes pedig nincs is az AMD-es konfigban, es ha jol olvastam mind Intel chipszethez van ajanlva. Amikor a BIOS-ban AHCI-re allitod akkor nezd meg az elsodleges lemez mar SCSI Western xxx -re van allitva -nalam - es csak akkor indul el a XP telepitolemez ha mar belelevan integralva az AHCI driver. Radasul a DVD irom is SATA-s.
Miert nem megy el a lapod oldalara - ha megirtad volna a tipusat jo lett volna - es szeded le a AHCI drivert, szerintem mindkeppen kellesz csinalnod egy Giga-s AHCI vel integralt XP-t.

(#25441) dunc válasza Steelmanus (#25440) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszi GA-MA770-UD3 ez az alaplapom mit kell leszednem pontosan? Az n-lite-t ismerem,csak nem tudom pontosan mit integráljak bele.

(#25442) sz.j válasza brd (#25398) üzenetére


sz.j
nagyúr

Letőltöttem a javasolt progit, majd a régi HP Photosmart Essential törlése után telepítettem az általad javasolt Microsoft Virsual C ++ .... -t, majd újra raktam a v1.12-es HP Photosmart-ot, de így sem működik. :(

Esetleg más ötlet nincs?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25443) akaido válasza sz.j (#25442) üzenetére


akaido
addikt

[Innen indulva]
[Töltsd le a 1.12-est]

szerki: bocs lehet ez mégsem jó, ahogy visszaolvastam, hiszen Neked megvan aprogi de mégsem műxik.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25444) sz.j válasza akaido (#25443) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a segítséget, de sajnos nem tudok angolul ... :B

A szerkesztésed alapján nem is kell.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25445) akaido válasza sz.j (#25444) üzenetére


akaido
addikt

[link] Ismerek magyar linket is, de erre bejelez az Avira virnyazargatóm.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25446) Steelmanus válasza sz.j (#25442) üzenetére


Steelmanus
addikt

Vagy ezt keresd Visual C++ 2008 SP1 mert sok progi mar ezt keri, ez a tartalma vcredist_x86.exe az MS oladalrol szedd le ha beirod a kugliba. Nekem is felkellett tennem egy masik progi miatt.

(#25447) Steelmanus válasza dunc (#25441) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most mar csak az volna jo ha tudnad hogy Rev.1-es vagy Rev.2-es mert en leszedtem a ket AHCI drivert de nem egyformak, meg meretukben sem. Ez/ek egy exe fajlok itt pl a Rev.1 se motherboard_driver_sata_amd_bootdisk_m7x_xp.exe ezt futtava vagy rairod egy floppyra, vagy kicsomagolod egy mappaba de arra vigyazz hogy ami mappaba teszed oda csomagolja ki is, ha ugy kered es nem floppira. Az igy kapott fajlokat mar az Nlite felismeri es TEXT modban bele is integralja az XP-be de ird ra hogy Giga XP :) marmint a lemezre ha kesz leszel mert nekem van vagy 6 db kulonbozo AHCI driveros XP-m.
Tenyleg nem kaptal driverlemezt a laphoz nalam itt talalhato F:\Chipset\7-Ser\XP\SBDrv\RAID7xx\x86\

[ Szerkesztve ]

(#25448) fenyoman


fenyoman
csendes tag

Sziasztok! Egy kérdésem volna!Természetes jelenség-e,hogy ha pl.Dvd lemezről másolok egy filmet fel a gépre,akkor 3600kbytes/s-al kezdi el a másolást és szép lassan növekszik kb.16-18000kbytes/s-ra.Valószínűleg még menne feljebb,de általában ekkorra már végez a másolással.

Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít!

(#25449) Steelmanus válasza fenyoman (#25448) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen termeszetes.

(#25450) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25427) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na csak megtalaltam ime ami minden esetben legfut amikor a bootol az XP. De ezt nem szabad leloni, mert akkor kapod a kek ablakot hogy nem tud ellenorizni, de attol meg tovabb megy csak minek a baj ha nem kell.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.