Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) pumatom válasza brd (#26548) üzenetére


pumatom
aktív tag

Ok értem! és köszi a segítséget!

Nem tudom, nem emlékszem, hogy milyen pontosan, csak úgy általánosságban jó tudni, hogyan működik ez!

Üdv! :R

(#26552) ollie válasza AirBooms (#26546) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudod mit, próbáld meg. El szeretném olvasni ezen próbálkozásodról szóló blogodat, mely sokkal több szívást fog tartalmazni, mintha nulláról telepítenéd az oprendszert. :)

Egyébként - tudtommal - nincs belőle magyar verzió.

[ Szerkesztve ]

***

(#26553) AirBooms válasza ollie (#26552) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi mindenkinek, hiszek nektek. Az újratelepítés sajnos szóba sem jöhet, nem akarom részletezni, de legyen annyi elég, hogy számomra ez most egyenlő a lehetetlennel. Inkább meg sem próbálom a 32-->64 bit konvertálást (persze biztonsági másolat lenne előtte mindenképp.).

Thx! :R

Szerk: lehet, hogy el sem indulna a telepítő...

[ Szerkesztve ]

(#26554) Szentes


Szentes
tag

Windows XP Professional eszközkezelőjében a következő sárga felkiáltójeles hiba található: Microsoft UAA busz-illesztőprogram - High Definition Audio

Végig zongoráztam a lehetőségeket, természetesen letöltve a megfelelő drivert, frissítést hozzá. (bár az SP3 tartalmazza a frissítést)
Újra telepítettem egy jó párszor is, de a hiba ott maradt.
Kipróbáltam az ATI 4850 kártyát másik XP-s (P45) gépben is, ott hiba nélkül ment.

A következőt diagnosztikáltam - a P915 alaplapokban ráadásul szinte a legelső PCI-E ellátott gépekben ez a hiba sohasem fog eltűnni. Ha az ember ilyen kártyára adja a fejét vagy megszokja a hiba jelenlétét vagy cserélheti az alaplapot is.

Van valakinek ilyesmi tapasztalata az itt leírtakkal kapcsolatosan?

(#26555) AirBooms válasza Szentes (#26554) üzenetére


AirBooms
addikt

A VGA driver CD-jéről felraktad a HDA drivert? Ez nincs benne a letölthető Catalystokban.

(#26556) ollie válasza Szentes (#26554) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ÉS megpróbáltad feltenni ezt? Microsoft UAA HDMI Audio Class Driver (English)

***

(#26557) Sk8erPeter válasza brd (#26319) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt scriptek írásával lehet elérni? Csak mert ahogy elnézem, - pl. DOS parancssorban vagy Futtatásból vagy egyéb - nem lehet paraméterezni a MyDefrag.exe fájlt. (már az új verzióra tértem át)
Viszont szkriptek vannak a Scripts mappában. Gondolom ezt kellene elsajátítani, nem?

Bocs, hogy csak most válaszolok, nem igazán voltam aktív a fórumon mostanság... :D

Szerk.: időközben látom, hogy a régi verzióban a JkDefragCmd.exe volt külön a parancssoros vezérléshez, ahogy írják, és látszanak is a Commandline paraméterek, valamint az oldalon az is olvasható, hogy - ezek szerint a kérdésemre a válasz: igen :D - a MyDefrag "has a scripting language".
Itt pedig található leírás a scriptekről.
Bocs, kicsit előbb kérdeztem, mint olvastam. :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26558) Szentes válasza AirBooms (#26555) üzenetére


Szentes
tag

Természetesen! Az elsők között.....

(#26559) AirBooms válasza Szentes (#26558) üzenetére


AirBooms
addikt

Akkor nézd meg azt, amit ollie írt. Más ötletem nincs

(#26560) Szentes válasza ollie (#26556) üzenetére


Szentes
tag

Mikor már minden mindegy volt, ezt is letöltöttem, fel is erőltettem.....de hiába....
Erőforrás hiányára hivatkozik, pedig már szinte mindent letiltottam a Biosban.
Ezért gondolom, hogy nem komélják egymással az ASUS GD1 és a SAPPHIRE 4850 Toxic.

Tulajdonképpen ha belegondolunk, generációk választják el egymástól őket....lehez, hogy ezért töketlenkedik az alaplap az erőforrás hiányával.

(#26561) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#26557) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A link a szkriptelésről lemaradt: Scripts

Sk8erPeter

(#26562) AirBooms válasza Szentes (#26560) üzenetére


AirBooms
addikt

Az én 4890-em is ezt csinálta az Asus Rampage II Gene lapban, amíg fel nem tettem a Sapphire CD-jéről az említett drivert. Utána eltűnt a felkiáltó jel.

(#26563) Szentes válasza AirBooms (#26562) üzenetére


Szentes
tag

De én már felhajigáltam, ráadásul szűz XP-re és semmi! Előtte egy 3870-próbáltam, azt vissza is adtam a gazdijának, mert azzal is ez a hiba lépett fel.

Van egy nagyobb gépe, ASUS P5Q-Pro HIS4870 meg a fiamnak egy ASUS P5Q Gainward 4870 kártyával. Ezeknek a gépeknek a telepítésekor, semmi probléma nem volt.
1. WinXP SP2.
2. SP3
3. Driverek.

Itt minden stimmelt, csak ebben a gépben nem akar életre kelni. Még mindig a P915-re gyanakszok!

(#26564) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi all!

S.O.S. help kéne haver acer notijára akarok új windowst varázsolni, először el is jutott a partícionálásig meg is csináltam és egyszercsak kikapcsolt. Azóta a telepítő amikor eljut a partició választáshoz egyből kikapcsol a gép, mi a fene gondja lehet?

(#26565) canniball válasza kraftxld (#26535) üzenetére


canniball
nagyúr

Nos a táp (és a tápkábel is) kicserélve, de a hiba nem szűnt meg. :(
Így hát továbbra is fennáll a kérdés: lehet-e ez szoftveres/Win hiba?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26566) localhost válasza Tommmmka (#26564) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sata winchester?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26567) Noname-


Noname-
csendes tag

Sziasztok!
Egy érdekes problémám van(jobban mondva inkább idegesítő)
Adott egy XP SP3,egy partícionált vinyó,Rendszer visszaállítás kikapcsolva,rendszer az 1-es lapozófájl a 2-es partíción.
Ahogy belépek a win-be van 11GB helyem,ami ha bármilyen progit elindítok vagy akár csak belépek egy mappába és kilépek belőle azonnal csökkenni kezd,belépek x mappába kilépek mínusz 100MB szabad hely,belépek firefox-ba,kilépek mínusz 100MB stb...
Ezt egészen 0 szabad helyig játssza a rendszer;semmilyen fájlt nem találok aminek a mérete nőne,és ha újraindítom a rendszert egyszerűen megint ott van a 11GB om,és minden kezdődik az előröl...
vírus és spy írtás megvolt(semmi találat),töredezettségmentesítés és hibaellenőrzés is :(

kifogytam az ötletekből HELP! (nem szívesen húznám újra a rendszert)

(#26568) Noname- válasza Noname- (#26567) üzenetére


Noname-
csendes tag

meglett;bootvis kék halált okozott ez miatt lelőttem de bennmaradt ez az neki(gondolom,meg láttam a registry-ben,valszeg az írkált),újrafuttattam (Driver optimalizálás nélkül) és láss csodát...

(#26569) kraftxld válasza AirBooms (#26541) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem lehetséges win32-ről win64-re inplace upgrade. Csak tiszta telepítéssel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26570) macikos válasza Steelmanus (#26530) üzenetére


macikos
addikt

Működik. Köszönöm :)

(#26571) AirBooms válasza kraftxld (#26569) üzenetére


AirBooms
addikt

:R

(#26572) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Kéne egy kis segítség.Tudom volt már szó róla valahol,de mire megtalálom megkajálja valami a fiam prociját(E5200).Üresjáratban a proci terhelés sokszor beragad 50%-ra,Xp feladatkezelőben futó folyamatoknál semmi gyanús,vírus,spy nincs.Restart után egy darabig megint OK. :F

(#26573) RootRulez válasza bakosgabor57 (#26572) üzenetére


RootRulez
félisten

Viszont az is látszik, ami kajálja a porcit a folyamatok között, tedd proci használás szerint sorba a listát és mutatja magát (elviekben)

═════════════════════════════════════════

(#26574) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!
Nővérem gépén a Sajátgép meghülyült, elindul, majd mikor be akarok lépni egy meghajtóra explorer nyílik meg üres ablakkal, ha rányomom h akkor explorerben c:/ akkor érvénytelen műveletet jelez. Tehát sajátgép nem használható jelenleg. Hogyan lehetne helyreállítani?
Az avast karanténba rakta a kernel32.dll-jét elképzelhető hogy ezzel van összefüggésben? Próbáltam kicserélni ezt a kernel32.dll-t de nem tudtam mert nem engedi a gép hogy felülírjam az épp meglévőt. Hogyan lehetne kicserélni? Vagy kiszedni a karanténból?
A sajátgépes problémára már volt egy válasz korábban, de a hozzá tartozó képet nem lehet már megnyitni, így ha nem gond leírnátok újra hogyan lehet megoldani? :B

(#26575) Tosee válasza superecneB (#26574) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

A kernel32.dll nek biztosan nem a karanténban lenne a helye! Valószínű, hogy összeszedtél valami vírust, ami megfertőzte az adott fájlt, és az avast ezért rakta karanténba! A cserét nem hiszem, hogy meg lehetne oldani, mert használatban van a fájl! Próbáld meg visszaállítani az eredeti helyére (avast > karantén > jobb klikk a fájlra, és visszaállítás, nem ismerem az avastot, lehet, hogy máshogyan kell csinálni...)! Majd futtass le csökkentett módban egy vírus és pár spyware ellenőrzést!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26576) Tosee válasza superecneB (#26574) üzenetére


Tosee
őstag

letelt a mod idő... :B

Szóval elsőként próbálkozz azzal, hogy a start > futtatásba beírod, hogy sfc /scannow majd enter (xp telepítő cd kell hozzá)! A windows ellenőrzi a rendszerfájlokat, és ha hibásat (esetleg valami felülírta) talál akkor azt felülírja / lecseréli az eredetire! Ha esetleg nem menne win alól, mert nem tudja végrehajtani a cserét, akkor bootolj telepítő lemezről, és válaszd a [J] helyreállító konzol, vagy javítás, de lehet, hogy rosszul emlékszem a névre! Egy dos-os ablak fog előjönni, majd oda gépeld be a fentebb leírt parancsot! És ha ezután működik minden rendesen, akkor jöhet a víruskeresés, és egyéb kártevők keresése...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26577) ArchElf


ArchElf
addikt

XP-t telepítenék a laptopomra. (T60, T2400 Core Duo proc, 1.5 GB RAM, Intel ICH7M/MDH SATA AHCI vezérlő).
Eredetileg is az volt - de én már linux-al kaptam, majd MSDNAA-s Vista került a linux mellé. Ez sajnos összef*sta magát a héten a Visual Studio patch telepítése közben: nem volt elég hely a telepítéshez, ezért leállt a telepítés, újraindulásnál mégis úgy tűnt, hogy telepíteni szeretné. Este ott hagytam, de még reggel is step 1/3 0%-on volt, így nehéz szívvel, de újraindítottam. Ezután a szolgáltatások fontosabbik része nem volt hajlandó elindulni (event log, hálózatkezelés, error reporting, windows update, stb.). Úgy döntöttem visszarakom rá az XP-t (eleget szívtam már az Vista-val).

Sajnos telepítésig nem sikerült egyszer sem eljutnom, bármilyen próbálkozásra minden esetben az alábbi hibaüzenet fogadott:

Setup cannot load the keyboard layout file Kbdus.dll.
Setup cannot continue. Shut down or restart your computer.

A telepítő cd XP SP3-al integrálva (már telepítettem vele sikeresen másik - asztali - gépre).

A következőket próbáltam:
BIOSban: (mind a négy féle beállítás mellett)
Dual Core pocessing: ON/OFF
SATA controller: AHCI/Compatibility

Installnál:
SATA vezérlő nélkül, illetve vezérlő betöltésével floppyról

HDD állapota: (néhány próbálkozást le sem írok)
1) Vista telepített (dual boot BT3 linux + Vista32) eredeti állapotban, következő felállással:
[ext2:pri][ntfs:pri][fat32:pri][ntfs:pri,act]
2) új elsődleges partíció kreálva az XP-nek a linux helyére
[ntfs:pri, act][ntfs:pri][fat32:pri][ntfs:pri]
3) üres helyet hagyva az XP-nek a linux helyén
[unpart][ntfs:pri][fat32:pri][ntfs:pri]
4) üres helyet hagyva az XP-nek a linux helyén, a többi elrejtve
[unpart][ntfs:pri,hid][fat32:pri,hid][ntfs:pri,hid]
5) teljesen kiürítve és végig kinullázva
[unpart]
6) egészre ntfs formázva
[ntfs:pri,act]

Vistát kétszer is megpróbáltam közben feltenni (hátha a hdd a hibás), mind a kétszer elindult a telepítő, de nem akartam azt visszarakni, de végül újra felraktam. Este/jövő héten megpróbálnám újra, ha van ötlet, hogy tudnám az XP-t felgyötörni rá.
Ezeket találtam a neten, de nem segítettek:
http://support.microsoft.com/kb/246187
http://support.microsoft.com/kb/239722/en-us
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-66020
(hivatkozott Intel SATA driver már nem elérhető, de itt van az új)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#26578) kraftxld válasza ArchElf (#26577) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A telepítő lemez rendes gyári SP3 vagy normálisan integrált? Nem ilyen ultimate extended mittoménmi verzió? A vinyóról nem tudod letörölni az összes partíciót és csak egy primary-ra megpróbálni telepíteni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26579) ArchElf válasza kraftxld (#26578) üzenetére


ArchElf
addikt

Lemez eredeti Select-es XP SP2-ről (vagy talán XP SP1-ről) készül image-be kézzel a MS által közzétett módszerrel (általam) integrált SP3.
Eredeti CD-t nem is kaptam meg a géphez, mert ezek a gépek preinstall vannak szállítva recovery partícióval, de a cég előzékenyen törölte az egész merevlemezt a linux telepítése elött. Sajnos az előző (XP SP2) másolt lemez nincs meg, így azt nem tudtam kipróbálni, mert már ledaráltam (mivel ez a lemez is működött az asztali gépemmel - ami szintén valamikor céges volt, így ahhoz sem volt eredeti CD, csak matrica).

Második kérdésedre: ha megnézed a listát az volt az utolsó próbálkozás...

Ja és még annyit, hogy mivel a beépített CD olvasó valamiért borzalmasan lassú (kb 30 perc alatt sem jutott el a telepítő elindításáig), minden alkalommal (egy próbától eltekintve, amikor is nem vártam ki mire eljut a hibaüzenetig) USB-s olvasóról (LG GSA-E60L) próbáltam a telepítést.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#26580) kraftxld válasza ArchElf (#26579) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Érdmes lenne egy másik olvasóval is megpróbálni, vagy ezzel az olvasóval telepítettél már másik gépet sikeresen?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26581) ArchElf válasza kraftxld (#26580) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem emlékszem, hogy a másik gépet mivel telepítettem. Van ugyan abban is egy olvasó, de annak már a torka is véres. Sajna nincs másik külső olvasóm. Esetleg USB-ről tudnám még feltelepíteni, de ahhoz kell egy kis előkészület + még egyszer sem csináltam ilyet.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#26582) kraftxld válasza ArchElf (#26581) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Vista/Win7/Linux felmegy szépen a külső meghajtóról?
Ha nagyon nem megy hozd el és megcsinálom ;]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26583) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

jelenleg vista 64 bit van fent, de le szeretném cserélni sima xp 64 bit-re
viszont a rendszervinyóm nagyon sok anyag van, amit most nem tudok kiírni
ha cserélem formázás nélkül az oprendszert és a régit beteszi az old könyvtárba, azt később törölhetem és nem fog gondot jelenteni, ugye?
válaszokat előre is köszi

(#26584) ollie válasza #54715584 (#26583) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lesz gond, de nem biztos, hogy a régi könyvtárat átnevezi, hanem létrehoz egy újat más néven.
Szerintem tedd ezt:
1. bootolj be valami live linuxról
2. törölj mindent, ami nem kell
3. nevezd át a program files-t, windows, documents & settings könyvtárakat (ami még megmarad)
4. install xp

***

(#26585) swfan


swfan
csendes tag

Sziasztok
Nekem lene egy problémám.Van egy ASUS P5n73-CM alaplapom és ez Nforce chipkészletes.A probléma pedig az.hogy mikor feltelepitem az Eset Smart Security 4.0-ás programot win betöltés után legalább 2-3 percig ott van és nem tűnik el,és totál lelassítja a gépet,ja és közbe nem lehet csinálni semmit,mert olyan mintha lelenne fagyva :((( .Win ujratelepités után is ezt csinálta,de Vista és Windows 7 RC-nél egyből eltűnt.Nem tudjátok,hogy miért van ez?Mert legelőször mikor megvettem az alaplapot,betettük a gépházba,feltelepült az XP ugyanugy gyors volt mint vista esetében. :F

(#26586) #54715584 válasza ollie (#26584) üzenetére


#54715584
törölt tag

tényleg, bakker, erre nem is gondoltam, köszi :R

(#26587) mzso


mzso
veterán

Nekem a tearinggel, kép-szakadással vannak problámáim. Lehet ezzel valamit kezdeni? Engem halálra idegesít. Egyébként sapphire hd2600xt-m van. Azt nem tudom, hogy most ez a videokártya/driver miatt vagy az operációs rendszer miatt van. A probléma lényegében az, hogy amikor görgetek egy képnézegetőben vagy a böngészőben szanaszét szakad a kép. Korábban a játékoknál is csinálta, de a driver vagy a játék vsync beállításával ez megszűnt. A videólejátszóknál sem jelentkezik. De például akkor is látható, hogyha egy sima ablakot mozgatok ide-oda. Másnak is volt ilyen gondja? Ez van windows alatt. Ubuntu alatt is megvan ez egyébként, de ahhoz még hozzájön az is, hogyha a zárt ati drivert használom akkor a videó lejátszás is szakad.

(#26588) ArchElf válasza kraftxld (#26582) üzenetére


ArchElf
addikt

Az SP3-as integrált CD-vel lehet a gond, most már megy felfelé az XP SP2... Igaz a SATA most is csak kompatibilitási módban megy. Ugyan felismerte a merevlemezt a kislemezes meghajtóról betöltött driverről, de mikor a tényleges telepítésre került volna sor, nem akarta látni az USB-s FDD meghajtót, így nem tudta a telepítéshez betölteni a drivert. Elég gáz, hogy a Windows Installer OS-ben (Windows PE, vagy mi a szösz) nincs USB driver betöltve...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#26589) swfan


swfan
csendes tag

Senki sem tud segiteni? :O

(#26590) brd válasza swfan (#26585) üzenetére


brd
nagyúr

Hivatalosan fut egyáltalán az a program XP-n? Nincsen benne tűzfal, anélkül is ezt csinálja? Az NVidia tűzfala ki van kapcsolva (ha van az alaplapodon ilyen, mert sok NVidia-n volt, és csak gondot okozott többnyire)?

The only real valuable thing is intuition.

(#26591) swfan válasza brd (#26590) üzenetére


swfan
csendes tag

Hello
Igen az XP és a Smart security is eredeti(mikor a programban kapcsoltam ki,akkor is sokáig tartott az egész).Tudtommal van tűzfal az alaplapomon,akkor ez zavarhat be?És nem tudod hogy ezt hol lehetne kikapcsolni?Mert nagyon idegesitő. :(((

(#26592) brd válasza swfan (#26591) üzenetére


brd
nagyúr

Nem úgy értem, hogy eredeti-e, hanem úgy, hogy az adott program XP alatti futtatása támogatva van-e.
Amikor én utoljára találkoztam vele, akkor egyrészt a BIOS-ban is ki lehetett kapcsolni, másrészt az óra mellett is megjelent egy ikonja, ha feltelepítetted a hálózatkezelő csomagot.

The only real valuable thing is intuition.

(#26593) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segitséget kérni egy progival kapcsolatban, amiről hallottam, de nem tudták a nevét megmondani.
Arról lenne szó, hogy a progi a beállitás után megjegyzi, hogy az egérrel mikre kattintottam, és ezt megadott időközönként újból végrehajtja.
Ha valaki netán tudna nekem segiteni a progi nevével, nagyon megköszönném.

Up the Irons!

(#26594) swfan válasza brd (#26592) üzenetére


swfan
csendes tag

Mikor feltelepitem az nforce-os szoftvert amit a Nvidia oldaláról töltöttem le,rámegyek hogy telepitse a hálózatkezelő csomagot,azt irja hogy "ezen a platformon nincs támogatott nam funkció" :F De windows 7 RC-nél feltelepitette.A biosban szétnézek hátha megtalálom.Köszi a segitséget. :R

(#26595) Steelmanus válasza swfan (#26594) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mert csak azt fogadja el XP alatt amit az alplaphoz adtak, de ha ram hallgatsz nem telepited fel, marmint a Halozatkezelot. Az egy Apatche nevu progi csak IE alatt mukodik es arra szolgal hogy allitgass benne dolgokat amit amugyis megtehetsz az Eszkozkezelo Halozati kartyak opcioban. Ha viszont fent van a program es ugy birizgalod az Eszkozkezelot tamadasnak iteli es lelovi a gepet de ugy hogy meg olyan csattanast nem hallottam mint amikor az enyemet lelotte ket vincsivel a rendszervinyot ki is nyirta. A W7 alatt pedig azert telepul fel mert leszedi a netrol azt ami neki kell. XP alatt amugy is csak a halochip driveret es a GART vezerlot kell feltenni esetleg ha nem akarsz sargakerdojelet az Eszkozkezeloben akkor az SM buszvezerlot is felteheted.

(#26596) dokee78


dokee78
félisten

Valaki tud Pendrive-ot formázni tudó progit ami szarik az XP tiltásaira ?
Mert azt írja,hogy írásvédett,pedig nem az.

(#26597) Steelmanus válasza dokee78 (#26596) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert jo lett volna ha leirod a tipusat pontosan, konnyebb segiteni, nem vedi esetleg egy virusirto az Eltavolithato meghajtokat, jellegzetesen pl a Nod32.

(#26598) Thunderzolee

Halee!

Hogyan lehet a Start menü melletti "asztal megjelenítése" gyorsikont visszaállítani, ha nincs ott? :F (Idegen gép, és ezt sajnos nem tudom hogy lehet odavarázsolni).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26599) EmberXY válasza Thunderzolee (#26598) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha jobb klikkel kattintasz a tálcán, elvileg van egy ilyen menüpont, onnan el tudod érni.
nálam legalábbis van.

Up the Irons!

(#26600) Thunderzolee válasza EmberXY (#26599) üzenetére

Jó. :R
És az ikont hogy tudom visszatenni? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.