Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) lúzer válasza qwertly (#12200) üzenetére


lúzer
veterán

mi volt a gond?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12202) Maad


Maad
tag

Sziasztok!Olyan problémám jelentkezett most, hogy mikor netről töltök, főként torrentet akkor az iszonyatosan megfogja a gépet, olyannyira, hogy még az egér is akadozik.Már csináltam 1 reinstallt de nem segített van valami ötletetek, hogy miért lehet ez?" winyó van a gépben:egy satás samsung, illetve rackben egy pata maxtor.Legelőször ez úgy jelentekezett, hogy csak akkor halt be minden mikor a satásra töltöttem, de mostanra már akkor is belassul, ha a maxtorra szedek.A proci használat ilyenkor folyamatosan 60-70 körül van, de egyik programnál sem mutat nagy proci használatot, csak úgy összességében mennyi.Ha valakinek van valami ötlete az szívesen fogadnám.

(#12203) ent


ent
őstag

Magyar SP3 ról tapasztalatok? Látható vmi gyorsulás vagy esetleg lassulás? Install problémák?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#12204) MZsoltee válasza ent (#12203) üzenetére


MZsoltee
veterán

Semmi különös, mostmár kikapcsolhatom az automatikus frissítést :D

Mod :Bár ennek nem biztos h örüni kell!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12205) qwertly válasza lúzer (#12201) üzenetére


qwertly
addikt

Szia én ezt olvastam[link]

(#12206) diegho


diegho
nagyúr

van nekem egy már elég idős sp2-őm, ha annak a telepítőjébe beintegrálom az sp3-at akkor már az sp2 és sp3 közötti frissítéseket nem fogja nekem leszedegetni ugye? tehát sp3 tartalmaz minden eddigi javítást - gondolom igen, így van csak értelme. mert akkor este már csinálom is meg otthon :B

(#12207) diegho válasza MZsoltee (#12204) üzenetére


diegho
nagyúr

melyiket szedted le? microsoft honlapról a 300 megásat vagy win update helyről?

mod: sp2 telepítőbe integráláshoz ez a 300 megás kell gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#12208) canniball válasza Steelmanus (#12190) üzenetére


canniball
nagyúr

És ez pontosan mikor íródott? Mert (mint írtam) tegnap délután még nem volt fent a WUpdate-n az SP3 este pedig már ott figyelt. Nem lehet, hogy közben kijavították? Különben miért rakták volna fel hibásan? Meg ha hibás is az a hiba engem nem érint...a WUpdate pedig majd úgyis jelez ha megvan a frissítés. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12209) MZsoltee válasza diegho (#12207) üzenetére


MZsoltee
veterán

Így-így :K a 307MB-osat a honlapról :D Most integrálom...

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12210) canniball válasza Llew (#12193) üzenetére


canniball
nagyúr

1. 1000 vs. 1024 "probléma", ez teljesen normális, minden HDD-nél ez van (csak ugye minél nagyobb a vinyó annál feltűnőbb a különbség).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12211) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Az SP3-letöltések között több is van.
Tulajdonképpen nem igazán tudom, hogy melyiket is lenne leginkább érdemes letölteni a következők közül a Microsoft honlapjáról:

1.) Windows XP Service Pack 3 Network Installation Package for IT Professionals and Developers:
"WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe"
"This installation package is intended for IT professionals and developers downloading and installing on multiple computers on a network. If you're updating just one computer, please visit Windows Update."

2.) Windows XP Service Pack 3, Checked Build:
"windowsxp-kb936929-sp3-x86-debug-enu.exe"
"This installation package is intended for IT professionals and developers downloading to a machine intending to debug or develop software on Windows XP Service Pack 3."

3.) Windows XP Service Pack 3 - ISO-9660 CD Image File:
"xpsp3_5512.080413-2113_usa_x86fre_spcd.iso"
"Windows® XP Service Pack 3 (SP3) includes all previously released updates for the operating system. This update also includes a small number of new functionalities, which do not significantly change customers’ experience with the operating system."

A leírtakból az következne, hogy az 1.) hálózatra kötött gépekre történő telepítésnél szükséges, a 2.) elvileg SP3-ra való szoftverfejlesztésre és hibajavításra szolgál, a 3.) meg egy ISO-kiterjesztésű képfájl. Ez rendben van, de melyiket ajánlott telepíteni? Nem a Windows Update-es megoldást szeretném választani, mert offline telepítőre is szükségem lenne.
:F

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12212) canniball válasza MZsoltee (#12204) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy tudom MS-ék meggondolták magukat és nem állnak le teljesen, apróbb frissítések még lesznek (csak nagy SP-k nem).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12213) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali! sp3 felrakásához szükséges a sp2 fentléte? :F :F :F :F :F :F

(#12214) diegho válasza MZsoltee (#12209) üzenetére


diegho
nagyúr

ha sikerült akkor írd le kérlek, hogy milyen módon és volt-e valami probléma vele :R

(#12215) Sk8erPeter válasza Jarod1 (#12213) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudtommal nem. Ez tartalmazza az SP2 dolgait.

Sk8erPeter

(#12216) MZsoltee válasza diegho (#12214) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát rossz hírrel kell szolgálnom, egy szana-szerte importált XP SP2-m van és abba akartam beleimportálni XP alol parncssorral, ezt kaptam:[link]

canniball: Ennek örülök, elvégre a PC-k majdnem 3/4-én XP van :U

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12217) Sk8erPeter válasza diegho (#12206) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem fogja leszedegetni: [link]
"Windows® XP Service Pack 3 (SP3) includes all previously released updates for the operating system. This update also includes a small number of new functionalities, which do not significantly change customers’ experience with the operating system."
Az integrálásról: [link].

Remélhetőleg nem fogsz olyan hibát kapni, mint MZsoltee. Ezek valamelyikével csak megy már a dolog... (Természetesen a nyelv egyezőségére figyelni kell!!! Angol XP-re nem fog felmenni a magyar SP3.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12218) MZsoltee válasza MZsoltee (#12216) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nah azóta sikerült már csak CD-író progi kell ami megírgya nekem :D

Amúgy így csinálom, persze értelemszerűen...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12219) Sk8erPeter válasza Llew (#12193) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az 1-es problémára:
Az a vicc, hogy ilyenkor a gyártók 500 GB-osnak hirdetik meg pl. a vincsesztert, de az valójában csak "500 000 000 000" bájt (tehát 500 milliárd byte), ami ugye átszámolva GB-ra így néz ki: 500 000 000 000 B [/ 1024] = 488 281 250 KB = 476 837.1582 MB = 465.66129 GB!!!
Tehát máris 465 GB lesz átszámolva, és persze kell pár mega még az MBR-nek is, így jön ki az, hogy kb. 40 GB "elveszett". Elég felháborító mondjuk a dolog, de ez van...

Ja, amúgy ha szeretnél pontos átváltást, akkor itt van egy egyszerűbb megoldás, mint a számológép: [link] :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12220) diegho válasza MZsoltee (#12218) üzenetére


diegho
nagyúr

80%-nál jár az írás, gyorsan összedobtam egy gépet és már próbálom is feltolni rá, írok tapasztalatokat, ha felment, igaz csak feltolom és megnézem más most nem érdekel.

(#12221) diegho


diegho
nagyúr

kódot is elfogadta :C megyen ez, semmi nagy dolgot nem fogok megnézni, tehát játék sebességtesztet ne akarjatok, ilyenen tesztelem:
abit in73hd
e4400
1giga ddr2
160gb hdd
pio dvd író

(#12222) diegho


diegho
nagyúr

fel is ment szépen, semmi változás külsőre, ugyanannyi idő volt feltenni kb mint az sp2-őt (igaz erre a gépre még nem tettem semmit most bontottam ki a cuccokat) otthonra is feltolom majd, ott jobban le tudom tesztelni.

300 megás install-t nyomjam fel otthon, vagy pedig várjam meg amíg leszedi win update?

[ Szerkesztve ]

(#12223) Sk8erPeter válasza diegho (#12222) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem tök mindegy, de ha már egyszer leszedted a telepítőprogit, minek sz@rakodni vele még egyszer? :F

Sk8erPeter

(#12224) diegho válasza Sk8erPeter (#12223) üzenetére


diegho
nagyúr

igaz, csak nem otthon vagyok, de pendrive-on hazaviszem aztán feltolom otthon is.

(#12225) Llew válasza Sk8erPeter (#12219) üzenetére


Llew
senior tag

Kösz az okosítást. Neked is Cannibal.
A kettes problémára a friss driver vajon megoldás lesz? Leszedtem,de most melóból írok, otthon meg nincs netem se meg másik gépem se.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#12226) diegho


diegho
nagyúr

nah nézegettem kicsit ezt az sp3-at. iexplorer még a régi, akárcsak a media player és nem tett fel minden frissítést mert pl live messenger istall már kéri is a szokásos frissítéseit.

update helyről leszedtem ami kell a live messengernek, plusz lejött az eredetiség ellenörzés is, onnantól meg a szokásos módon jön a dolog, viszont szerencsére itt már csak áprilisi rosszindulatu eltávolító izé meg az ie7 volt csak a listában és nem az eddig megszokott 92 :))

[ Szerkesztve ]

(#12227) MZsoltee válasza Sk8erPeter (#12219) üzenetére


MZsoltee
veterán

Előbb utóbb le fognak szokni róla, mert ha pl kiadják a 10TB-os winyót, így akkor annak a formázot kapacitása már csak 9,3 lesz.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12228) Aljas válasza MZsoltee (#12227) üzenetére


Aljas
csendes tag

Akkor volt még szép, amikor nem volt egységes ez a gyártóknál, és a Conner "normálisan" számolt, a WD meg 1000-es váltásssal (még amikor kb. ezred ekkora kapacitásúak voltak a winyók)...

[ Szerkesztve ]

Hess rémes árny. Szörnykép, riogató! Hess!

(#12229) canniball válasza diegho (#12222) üzenetére


canniball
nagyúr

"...semmi változás külsőre..."
A távoli asztal ikonja megváltozott. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12230) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni jogtiszta WinXP-t és gondban vagyok, mert OEM verziót vadi újat már 20körül lehet kapni, de nem igazán tudom, hogy XP esetén mit jelent, hogy "OEM"?

(#12231) brd válasza Sk8erPeter (#12219) üzenetére


brd
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy ebben nem elsősorban a HDD-gyártók a balfaszok (ők az érvényben lévő szabvány szerint írják rá, ami azt illeti), hanem azok az idióták, akik a KB GB, MB és hasonló értékekben, a számítástechnikában, a "kilo" alatt 1024-et értettek kezdetben (MB alatt 1024x1024-et ugye stb.). Vagy éppen azok, akik "újabban" rá akarják kényszeríteni a társadalmat, hogy a már így hibásan berögzült, számítástechnikául K=1024-et felejtsük el és kibi, mibi, és hasonló vicces megoldásokat alkalmazzuk helyette. Ezért jelent még a CD-n szereplő 700 MB 734003200 byte-ot és ezért jelent a DVD-ken látható 4.7 GB már 4700000000 byte-ot. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#12232) brd válasza Sk8erPeter (#12211) üzenetére


brd
nagyúr

Az első kell neked. De ha nem félsz a Windows Update-től, akkor inkább onnan töltesd le a géppel, lényegesen kisebb lesz a letöltendő méret, ugyanis az SP3 jórészt az SP2 óta kijött javításokat tartalmazza. Ha ezeket korábban letöltögetted, akkor felesleges 3xx MB-ot letöltened.

The only real valuable thing is intuition.

(#12233) pr0bi


pr0bi
senior tag

Sziasztok, egy érdekes problémával találtam ma szemben magam. Egy kicsit régebbi 533 P3-as, alaplap asszem egy Asus TUSL2, 256 sdramos , S3 vga-s + 2 hálokártya konfigurációs gépre szerettem volna telepíteni egy XP SP2-t ( eredeti zsir uj volt akkor bontottam ki ). Leformáztam teljesen mélyformázással egy 80 Gb-os 7200-es maxtor hdd-t, a cd-ről bootolva, majd a telepítő elkezdte a fileokat másolni. Szépen végigment a csík, gép ujraindult, és bejött a szokásos önmagát fényező :) windows telepítő. Területi beállítások, szervezet, név , jelszó , mindent szuperül megadtam. Csak ugy repültek a percek, végigment a lépéseken a gép majd a legvégén megint ujraindult.

És itt kezdődik a gond, amikor már ugye nem cd-röl szeretném futtatni az oprendszert ( telepítőt) mivel már felmásolta a gépre amit kellett hanem hdd-röl, egyszerüen megáll fekete képernyővel ( nincs hibaüzenet, monitor rendesen kap jelet ) és nem akar továbblépni hogy elintuljon a win legelsö alkalommal. 2 féle telepítőlemezt probáltam ki , mindkettő ezt produkálja. Próbáltam konzolos javítást is ( fixmbr stb..) de nem volt hatásos.
Az érdekesség az hogy egy másik vinyon van egy jol müködö xp ( azt nem én telepítettem meg már elég régi ) Rackes megoldás van jelenleg. Milyen hardver problémák, beállítás , bios problémák lehetnek? Szivesen várok bármilyen ötletet :) Köszönöm előre is!

(#12234) brd válasza Sk8erPeter (#12192) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, nem lehet észrevenni. :D

Registy módosítása másik XP alól, pl. itt a 2. módszer alatt írtakban megtalálod. Értelemszerűen pl. XP-t nem kell telepítened hozzá, ha van már másik. :D

Egyébként elég furcsának tartom, hogy ha egyszer a telepítőből letörlöd az azelőtt aktív, Windows-os partíciót, lévén, hogy újra akarod telepíteni, akkor másik válik aktívvá, és innentől kezdve már csak logikai partíció hozható létre? Eddig nem volt ilyen problémám, ezért nem vágom...

Igen, másik válik aktívvá, ugyanis aktív partíció nélkül nem bootolható a szabványos MBR-ből a rendszer. A telepítő ilyen erőszakosan igyekszik biztosítani azt, hogy mindenképpen legyen indítható a rendszer. Persze ez hátrány lesz gyorsan, ha valaki nem ért hozzá, de mégis okoskodik. :D Egyszerű a megoldás: ne a telepítővel alakítsd át a HDD-n a partíciókat, ha biztos akarsz lenni benne, hogy milyen betűjelet kap, és hová akarod telepíteni a windowst. A logikais problémát egyéb infók nélkül nem igazán tudom megmagyarázni, de valószínű, az történt, hogy 2 elsődleges partíció volt, és a kiterjesztett partíció a HDD egész többi részét elfoglalta, ahol így már csak logikai partíció volt létrehozható.

A másik az, hogy az azelőtt aktív, Windows-os partíció betűjelét ELEVE D-nek látta, amikor feltelepített Windows után keresgélt...

D akkor lesz (a telepítő számára) egy partíció, ha van (vagy volt, de a telepítőből újraindítás nélkül letörölted, asszem' lehet ilyet) másik aktív partíció. Esetleg máshonnan bootoltál, pl. HDD-nek felismert pendrive-ról, vagy valami berhelt CD-ről pl. úgy, hogy ramdisk lett létrehozva (mondjuk, ha az említett Hiren's BootCD-ről indítasz, könnyen előfordulhat ilyen), ilyenkor nem a HDD-n lévő aktív partíció kap C: betűjelet feltétlen.

The only real valuable thing is intuition.

(#12235) lúzer válasza qwertly (#12205) üzenetére


lúzer
veterán

oké kösz, ez nem baj

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12236) lúzer válasza pr0bi (#12233) üzenetére


lúzer
veterán

reméljük, nem igazi low level formatra gondoltál, mert akkor vinyónak annyi :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12237) Hujikolp válasza Levin01 (#12230) üzenetére


Hujikolp
őstag

Az a serial kód, azzal tudod hitelesíteni, hogy eredeti az XP-d. ;)

(#12238) canniball válasza Levin01 (#12230) üzenetére


canniball
nagyúr

OEM=csak egy géphez használhatod (tehát ha lecseréled a gépet újat kell venned).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12239) pH érték válasza lúzer (#12236) üzenetére


pH érték
aktív tag

Azért egy ll formatot ki kéne bírnia egy winyónak, nem?

(#12240) lúzer válasza pH érték (#12239) üzenetére


lúzer
veterán

úgy hallottam nem!

minden vinyó hibás, gyárilag megnézik a szektorokat és amelyik rossz, oda nem ír az elektronika
na ezt a bejegyzést vágja szarrá a llf

bocs ha nem igaz, ezt hallottam

pl:A low-level-format pedig egy olyan folyamat, ami a normál formázással szemben képes a lemez rejtett részeit is módosítani (vagyis például képes törölni a rossz szektorokat tartalmazó listát is).

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12241) pH érték válasza lúzer (#12240) üzenetére


pH érték
aktív tag

Én úgy tudom, hogy kiadják a hibátlan vinyot némi ráhagyással, és az elektronika mikor észlel egy hibás szektor akkor pótolja a ráhagyásban található résszel. Viszont, ha nyomsz egy Low levelt akkor minden vissza áll az eredetire.

(#12242) pH érték válasza pH érték (#12241) üzenetére


pH érték
aktív tag

De lehet rosszul tudom, az biztos, hogy sokan mondják, hogy veszélyes a low level fomat. :)

Mindenesetre nekem már volt olyan, hogy bad sectoros volt a vinyóm, és visszavittem a boltba, mert alig egy hete vettem. Nyomtak rá egy low level-t és azt mondták, hogy vihetem, mert már jó. :F

[ Szerkesztve ]

(#12243) lúzer válasza pH érték (#12241) üzenetére


lúzer
veterán

akkor már ketten tudjuk, valszeg igaz - az első fele

ez is valami :D

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12244) lúzer válasza pH érték (#12242) üzenetére


lúzer
veterán

na ez igaz!
a bad sector tényleg nem lesz "bad" bejegyzésű :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12245) Hujikolp válasza lúzer (#12244) üzenetére


Hujikolp
őstag

És ezek után hogyan lehet vissza jelölni? ScanDisk?

(#12246) rdi válasza pH érték (#12241) üzenetére


rdi
veterán

Egyrészt ez a low level valószínűleg a kiadó cég saját programjával történt, másrészt régebben elég rendszeresen csináltuk és soha ! semmi baj nem történt.
Szerintem ha egy vinyó hibás szektort tartalmazna és low lewel után eltűnne a bad sector, azt az xp formázás úgyis bejelölné ismét.

Fej! Tor! Potroh!

(#12247) pH érték válasza rdi (#12246) üzenetére


pH érték
aktív tag

Képzeld el, hogy nekem nem találta meg. Komoly. (Haveromnak adtam el, úgy hogy figyelmeztettem a hibákra :) )

[ Szerkesztve ]

(#12248) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Hogyan lehet gyorsan megtudni,hogy a hálózati kártya-e a hibás a netre való kimenetel lehetőségének hiányáért?(ez szép kerekre sikeredett! :U )Ugyanis a hálózati kapcsolatok alatt csak úgy eltűnt a helyi kapcsolatom és a modem+kapcsolódó vezetékek látszólag jók. :F Föltétlenül kell egy próba hálókártya?Kösz

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12249) pH érték válasza Hasaggymeg (#12248) üzenetére


pH érték
aktív tag

ipconfig /all

cmd be írd be. Ha nem írja ki az adatokat akkor valami nem stimmel. Lehet csak a drivert kell újra rakni, mert sérült a driver.

[ Szerkesztve ]

(#12250) Hasaggymeg válasza pH érték (#12249) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az XP nem látja az eszközkezelőben a hálókártyát,mintha az nem is volna(már vagy úgy 2 éve)?!Nincs mire telepítsem a drivert mert "nincs"hálókártya!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.