Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) kanai60


kanai60
csendes tag

Nem működik a Cool‘n’Quiet,mióta feltettem az SP3-at.Természetesen mindent amit lehetett már beállítottam (energia gazdálkodás,új AMD driver,bios-beállítás.)De mégsem működik :W Olvastam valahol hogy a registribe kellene buherálni.De nem tudom hogy mit :F Az SP2-vel tökéletesen működött

[ Szerkesztve ]

(#12352) BukottHangya válasza kanai60 (#12351) üzenetére


BukottHangya
csendes tag

Nekem is valami sp3 problémám lehet akkor, mert a proci mintha többet dolgozna.
Asus k8n alaplapom van athlon 64 (3400+) procival... valaki hallott már valami megoldást, mert mintha lassabb lenne a gépem. Adok ennek aproblémán egy hetet, és ha semmi felteszek egy sp2-es xp-t azt csá, letiltom az sp3-t

(#12353) LordX válasza kanai60 (#12351) üzenetére


LordX
veterán

Hagyd a francba a driveres-energiagazdálkodásos bohóckodást, tegyél fel egy RMClock-ot... Többet tud, és mindig működik.

(#12354) bucilali válasza kanai60 (#12351) üzenetére


bucilali
aktív tag

Ha AMD-s a géped, akkor ezt olvasd át..
üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#12355) adorjant


adorjant
senior tag

úgy látom elég sokan szívtok az amd-s gépekkel,sp3 esetén.
nos álljon itt egy pozitív vélemény: nekem s939 x2-es gépem van,legális windows sp2+erre jött az sp3,minden hibátlanul megy,és talán gyorsabb is az egész rendszer (pl a boot nekem érezhetően gyorsabb,majd amikor az asztal is töltődik,pár pillanat és minden szir-szar programomat betöltötte)
cnq is működik,ahogy kell.
az ilyen reborn és hasonló windows "verziókat" én messziről elkerülném!

(#12356) lúzer válasza 1010 (#12346) üzenetére


lúzer
veterán

és a hivatalos honlapról?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12357) lúzer válasza adorjant (#12355) üzenetére


lúzer
veterán

reborn-t én se értem
olyan nagy szám 1 gépre 1× felrakni notrmálisan pár progit?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12358) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Mindezt az SP3-ról olvasva,nem kellene inkább hagyni az automatikus frissítésekre az egészet?Letőlteni+telepíteni+levenni mert jobb az SP2+megint letőlteni+...Automatikusan hagyva csak azt telepíti ami kell,és minek sijetni ezzel az SP3-al egyáltalán,mintha ez vmi.csodatevő patch lenne.(fele píárfogás).Amúgy,egyetértve oroszlános kollégával,a nagy érdeklődésre való tekintettel vki.(aki eleget van az éterben,és tudja is hogy kell ezt)csinálhatna egy új témakört espéhárom címmel.
LÚZER+PH-ÉRTÉK: :R Az integrált hálózati kártyával volt a baj(gondolom,mert új behelyezésével most mükszik.)Azt ,hogy a 21.században mikor már a Dácia is tele van érzékelőkkel,a számítógép nem érzékeli és jelzi a felhasználó számára egy hardware eszköz hibáját,azt :(( tartom!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12359) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Fel szeretném tenni az SP3-at, de mindíg eljut az alábbi pontig a telepítés, aztán megáll az egész.
[link]
A gép nem fagy le csak a telepítés áll le. Ha ki szeretnék lépni, vagy ujraindítani, nem engedi merthogy még települ az sp3. A restart gomb után először is a bootolás után elkezdi helyreállítani a régi fájlokat, majd bejön a bejelentkező képernyő és azt mondja még nincs kész, de ha ok-t nyomot akkor visszaállítja a régi fájljaimat. Ha ilyenkor mégse-t nyomok, akkor megy a gép és gyorsabb mint volt, de persze nem tökéletes és a következő ujraindításnál megint vissza akarja állítani a régi fájlokat. Ha visszaállítom és ujraindítom a telepítést, akkor is pont ugyanitt áll meg. Pedig már leállítottam a vírusbustert, meg a tűzfalat, meg mindent amit csak lehetett és bekavarhatott, és mégis :(((
Egyébként Inteles gépem van és az update oldalról telepíteném...
(De gondolom ez kiderült a képről)

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#12360) eurolac


eurolac
senior tag

Hátha valaki tudna segíteni...?! Nem biztos, hogy az sp3 telepítésével van kapcsolatban az, hogy az indítás után a következő telepítő ablak jelenik meg: [link]. Fogalmam sincs, mi akar települni, vagy mit kér a rendszer!! Valaki esetleg találkozott hasonló problémával? Előre is köszönöm a segítséget.

Eurolac

(#12361) daninet


daninet
veterán

helló!
tudtok mondani egy oldalt ahol .theme kiterjesztésű xp témák vannak? tehát amihez nem kell külön program mint a .msstyle fájlokhoz.... :R
szerk: és google a barátom, de csak az utóbbiakat találni mindenhol...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12362) lúzer válasza Hasaggymeg (#12358) üzenetére


lúzer
veterán

Hogyan lehet gyorsan megtudni,hogy a hálózati kártya-e a hibás

ebből nem gondoltam hogy integrált, ekkor talán véletlenül nem lett letiltva biosban?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12363) lúzer válasza regvoltrossz (#12359) üzenetére


lúzer
veterán

szedd le a csomagot, és ne netről telepítsd, hátha...

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12364) zedok


zedok
senior tag

Hello! Szerintetek az normális ha a feladatkezelőben svchost.exe 8x-or jelenik meg..mármint folyamatosan 8db fut. Nemtudom hogy ez normális-e.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12365) lúzer válasza zedok (#12364) üzenetére


lúzer
veterán

nálam 6 és normális

hálózati szolgáltatások stb. ilyenek vannak mögötte

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12366) BukottHangya


BukottHangya
csendes tag

Na most az hogy van, hogy amióta fenn van az SP3 azóta köbö 15 másodpercig is eltart mire a Total Commander bekapcsol. Elolvastam ezt az amd-sp3 cikket, de hát a fejemre kenhetem.

(#12367) Hasaggymeg válasza lúzer (#12362) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát ott nem jártam(mármint BIOS-köztársaságban),s csak úgy magától kétlem,hogy letiltottra állítódott volna.(vagy lehet?!) :F Amúgy milyen"jelzőkkel"illetve szerepel az említett beállítás a basicoutputinputsystem-ben?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12368) Hasaggymeg válasza zedok (#12364) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akkor én 7db.svchost-al a második helyen állok?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12369) adorjant válasza Hasaggymeg (#12368) üzenetére


adorjant
senior tag

nekem 5 van :DDD

(#12370) kanai60 válasza LordX (#12353) üzenetére


kanai60
csendes tag

Megoldotta a problémám,köszönöm :R Sok topikba írtam,ez az első ami valóban segítség. :C Ha tudna a progi Magyarul még jobb lenne,de így is elboldogulok vele. :)) Még egyszer kössz!

(#12371) lúzer válasza Hasaggymeg (#12367) üzenetére


lúzer
veterán

talán integrated peripheria?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12372) bozont


bozont
veterán

Sata-s vinyók esetén mi a jobb, ha felrakom az nf4 saját lemezkezelő driverét vagy hagyom amit alapból a win használ (mondjuk ez nem teljesen ide tartozik de ugyanez érdekelne vista alatt is)?

(#12373) takos


takos
tag

Sziasztok!

Olyan problémával találtam magam szembe, mint eddig még soha.
Újra kellett telepítenem a windowst(sp2 magyar), azonban a Bluetooth dongle-t csatlakoztatva nem találja az eszközt.
Felismeri, hogy van bluetooth ketyere, mert elkezd keresni, de nem látja a telefont, amelyet a telepítés előtt látott.
A windowsom egy előre összepakolt csomag, lehet, hogy néhány szolgáltatás nem indul el automatikusan, ez lehet a gond, de ez csak tipp.
A bluetooth donglem.nek sincs drivere, CELLINK BT-3000, de a windows megjeleníti a tálcán a hagyományos kis jelét.
A telefon egy samsung g-600-as készülék.
Van ötletetek, tippetek?

Üdv:
takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#12374) lúzer válasza LordX (#12353) üzenetére


lúzer
veterán

ez tényleg király!
normál mobilprocin is megy a dinamikus órajel - celeronon

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12375) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok.

Van egy olyan hiba üzenetem, hogy autorun.exe nem win32 alkalmazás-
Ezt akkor kapom , amikor egy Prestigio külső merevlemzt csatlakoztatok és a rajta található autorun.exe-t indítom, ez egy kicsike progi , amivel kezelni titkosítani lehet bizonyos részei...
Más gépen tökökletesen működi k- inteles ha ennek van jelentősége- amin viszont használni kellene- AMD- azon most lett felrakva az xp, és nem működik.
Egy rakás mindent frissített már, még a NETframework -öt is frissítettem ,de semmi.

Ha valakinek van erre valami ötlete azt szívesen olvasnám.... Előre is köszi.

(#12376) forceberg


forceberg
veterán

Üdv!
Hogy lehet megoldani, hogy XP alatt a Flash player ne az alapértelmezett hanglejátszót használja?
Nálam: Elsődleges: Int. MSI P35 Neo-F hangja.
Másik: Audigy 2.
Azt akarom, hogy az Audigyn nyomja ki a Flashek(pl. Explorerbe v. FF-ba beágyazottak) hangját.
Vagy a másik megoldás:
Beteszem az Audigy2-t elsődlegesnek, de akkor pl. a CoD4 is azon megy.
CoD4-ben sem találtam hangkeltő eszköz kiválasztására lehetőséget.
Előre is kösz a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12377) zedok


zedok
senior tag

hello! tudom h nem ide kéne DE:
Ati Radeon 9600-hoz (256mb rammal) tudtok ajánlani egy optimális drivert? Xp alá Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12378) LordX válasza zedok (#12377) üzenetére


LordX
veterán

Ati drivereknél mindig a legújabb a legjobb..

(#12379) zedok


zedok
senior tag

hm. oks. azért érdeklődök mert van egy játék (cabal online) és időnként fogja és ledob Driver Error hibaüzenettel, vagy csak fogja és simán újraindul a gép magától :S erre tipp?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12380) localhost válasza LordX (#12378) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Ati drivereknél mindig a legújabb a legjobb.." <<<< Na ezt akkor se hidd el , ha esetleg én mondanám!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12381) zedok válasza localhost (#12380) üzenetére


zedok
senior tag

hm. de mégis. tudtok ajánlani egy megfelelőt ati radeon 9600hoz :D

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#12382) vakondka


vakondka
őstag

Ezt írta ki a Windows XP miután SP3ra frissítettem és dolgoztam egy kicsit: [link]
Nem vicc, én sem akartam hinni a szememnek, hogy ilyen elírás van benne...: :Y
"Az intranetes beállítások ettől kezdve alapértelmezés szerint ki vannak."

Egyébként tökéletesen működik minden, de ha már az XP is ki van, akkor én is :D

Találkozott más is ilyen felirattal ?

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#12383) Hasaggymeg válasza vakondka (#12382) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát ki vannak már a sok állítgatástól! :DD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#12384) Lenry


Lenry
félisten

ha nekem angol XP van telepítve, de magyar MUI-val, akkor az angol vagy a magyar SP3-at tegyem fel?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12385) forceberg válasza forceberg (#12376) üzenetére


forceberg
veterán

Up!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12386) ::Trunks:: válasza zedok (#12377) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Ennek jónak kell lennie hozzá...

[link] ;)

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#12387) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

"Véletlenül" kitöröltem a C:\Identities könyvtárat.... :W

Okoz ez valamit vagy újra generálja majd az xp?

- Alex -

(#12388) Gááboor válasza Gááboor (#12375) üzenetére


Gááboor
tag

Hm.. az enyémre nincs valami ötletetek?

(#12389) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv!

nekem sikerült kinyírnom az SP3 javítócsomaggal az idáig jól működő xp-met, most egy másik gépről írok.

felrakta, újraindítottam, és utána már csak egy "page fault in nonpaged area" kékhalál-üzenet fogadott, és egyszerűen semmilyen módban nem hajlandó elindulni (még csökkentett módban sem).

nem lehet esetleg valahogy visszaállítani az sp3 telepítését megelőző állapotot? mert én láttam hogy az sp3 telepítése közben csinál rendszer-visszaállítási pontot.

pls heeeelp!!!! nem akarok win reinstallt!!! :O :O :O :O

(#12390) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

SP3 telepítése után nem működött az internet. Illetve néha-néha pár újraindítás után ment, de elég ritkán. most leszedtem, azóta nincs semmi baja. Valaki tudja hogy ez mitől lehet? Másnak volt ilyen gondja?

(#12391) forceberg válasza petyus_ (#12390) üzenetére


forceberg
veterán

Na, várok én még azzal az SP3-mal! :U :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12392) BukottHangya válasza petyus_ (#12390) üzenetére


BukottHangya
csendes tag

nekem k8n alaplapom van, és sp3 után az integrált ethernet drivert lassabban tölti be, nem arról van szó hogy nincs internet, hanem sokkal tovább töltibe, így akár boot végezte után 2-3 percig sincs internet és ha boot után manuálisan szeretnék csatlakozni (azt hittem ezzel felgyorsíthatom a folyamatot) akkor meg minden csak mégjobban belassul. Szóval az nforce-os integrált ethernet kártyát és a cool n quiet et nem szereti nálam az sp3. Mostanában nem sok időm van, és sok megoldás még nem jött elő. Én úgy vagyok, ha nem ad ki a microfos egy javítást, vagy akármit, akkor visszaállok a legfrissebb SP2re (asszem márciusi) és letiltom a további frissítéseket. A több éve használt, agyon ide-oda telepítgetett sp2-es rendszerem is gyorsabb volt mint ez az sp3-as format c után.

Szóval petyus, ha adsz neki pár perc gondolkodási időt, akkor lesz net (illetve én beállítottam az internet optionsban, hogy azonnal csatlakozzon ahogy tud... így mintha 3 perc gondolkodási idő helyett csak 2 perc kéne neki) eh...

Van egy összeesküvés elméletem, miszerint, most mindenkit ki akarnak borítani az sp3-al, hogy átálljunk valami másra... hm

Amúgy nem azért hívták vissza mert kompatibilitási problémák merültek föl? Ezek szerint hozzá se nyúltak azokhoz a problémákhoz, vagy a felét figyelmen kívül hagyták?

Na mindegy.

(#12393) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Espéhárom hiba: :D

[link]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#12394) Steelmanus válasza BukottHangya (#12392) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha megnezed a konfigomat nekem is K8N-E lapom van NForce3-as chippel es 1Gb-s halochippel. A halodriver 4.13, a tobbi 5.11, igaz az IDE drivert sosem teszem fel mert az XP-be epitett jobb mint az NVidia.
Eloszor csak siman feltettem a regi rendszerre es mukodott rendesen, hasznalom a C&Q-t az is jo volt, csak a regi javitasok meg az uj SP3 mentes sok helyet foglalt, ezert ugy gondoltam hogy ujra rakom a rendszert egy integralt SP3-al. Meg is csinaltam es miutan ujra tettem a rendszert az integralt SP3-al gyorsabban bootolt a gep, mukodik a halo is rendesen nem lassabb, mukodik a C&Q is, es nyertem tobb mint 1 Gb szabad helyet a C:-n.

(#12395) Steelmanus válasza ::Trunks:: (#12393) üzenetére


Steelmanus
addikt

Miert a helyihalot nem intranet-nek hivjak?

(#12396) lúzer válasza ::Trunks:: (#12393) üzenetére


lúzer
veterán

és mi a hiba?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12397) BukottHangya válasza Steelmanus (#12394) üzenetére


BukottHangya
csendes tag

Tehát azt mondod, hogy (1)format c - (2)dobjak fel egy integrált sp3-as xp-t - (3)és egyedül csak egy régi ethernet drivert telepítsek? Ilyen egyszerű lenne az egész?

szerk: amúgy most a rendszerpírtícion kevesebb helyem van, mert megjelent ott egy kb 2 gigás hiberfil.sys file, ami eddig nem volt. Kell az nekem? Hogyan tüntethetem el. HIbernációhoz kell vagy mi? Fontos a hibernálási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#12398) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok! Nem engedi telepíteni a windows a Photoshopot, ezt írja ki...[link] Pedig a feladatkezelőb elvileg nem fut az internet explorer. Csökkenett módba el se indul a telepítő.

(#12399) lúzer válasza harylmu (#12398) üzenetére


lúzer
veterán

szvsz pont az a baj ha jól értem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12400) kraftxld válasza harylmu (#12398) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lődd ki az iexplore.exe processeket.
Valószínűleg vírus vagy spyware cucc lehet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.