Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) T_Stark válasza #93966848 (#65384) üzenetére


T_Stark
őstag

Szerintem nyugodj bele, valamilyen szinten mindegyik felhős, ez az LCD technológia egyik hátránya.
Ha nem tetszik, akkor plazma vagy OLED (de azoknak is megvannak a maguk hátrányai).
Nekem is felhős az F6500, de engem ez annyira nem zavar.

(#65402) #93966848 válasza T_Stark (#65401) üzenetére


#93966848
törölt tag

Próbálok :) Nem fogom lecserélni, mert ez a tv olyanokat tud, amit más nem.Ezek pedig fontosak a számomra :)
Tényleg nagyon komoly kis tv.LG-ből végleg kiábrándultam..

(#65403) Flashget válasza syler123 (#65400) üzenetére


Flashget
félisten

eddig kopkop nincs

Realme GT Master Edition

(#65404) Tegla80 válasza Flashget (#65399) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
grat az uj samuhoz.......
plusz sajnalom,h nincs mar tobbet rtlmost -od. ( ;] :B )
Minden info johet es tudod, "auto fw frissites off" :DD
Nameg latom most mar kiraktad a mereted. ;)

Tutu7030
Ez esetben "relative,de korrekt" a dolog..... kerheted az "opent"-t,ha akarod.....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#65405) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Fura, hogy bizonyos beállítások teljesen véletlenszerűen maguktól elállítódnak. Ma pl. azt vettem észre, hogy az Eco szenzor valahogy kikapcsolódott, miközben a felnőtt tartalom ajánló szűrés meg bekapcsolódott... :U
Ez ám a rejtély...

Más: Sehol nem találtam a lehetőséget, hogy a műsorajánlómban az ajánlott csatornákat a saját igényemre faragjam. Így viszont nem az én műsorajánlóm...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#65406) Bitpalace válasza BlacKSouL (#65405) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Tudomásom szerint nem is tudod testreszabni, hogy melyik csatornák legyenek ott... De nekem valamikor még le is vannak zárva, be kell ütnöm a "mester kódot" hogy mutassa.

Más: Azt hogyan tudom megnézni tv-re kötve a gépen, hogy a lejátszó is 24p-be nyomja a filmet? Vagy ha a gép 24p-be küldi a jelet akkor a film is abba megy ha HD?

üdv!

(#65407) BlacKSouL válasza Bitpalace (#65406) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aha.
Akkor azt úgy kellene hívni: A szolgáltatóm műsorajánlója... :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#65408) vilag


vilag
tag

Üdv!

Vettem egy Samsung UE40F6320AW típusú TV készüléket.

Az lenne a kérdésem, hogy TV-n keresztül elérhetem-e az azonos hálózaton lévő Notebookomat Wifin keresztül a Notebookra telepített Samsung alkalmazás nélkül?

Azért kérdezem, mert míg nem tettem fel a Samsung programját a Notebookra, egyszer így is megjelent az elérhető készülékek között a notebookom megosztott mappái (képek, videók, zenék mappa). Azonban azóta ezek a mappák nem láthatóak, illetve hiába osztottam meg az egész D: meghajtót az nem látszik.

Továbbá kérdezném, hogy az AllShare funkció csak Samsung telefonnal működik vagy bármely okostelefonnal? A telefonon mely kapcsolattípusnak kell aktívnak lennie a funkció eléréséhez (Bluetooth vagy Wifi).

Elolvastam az egész használati útmutatót, de gyakorlatilag semmi nincs benne.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#65409) Flashget válasza Tegla80 (#65404) üzenetére


Flashget
félisten

:R
kapott még 14K-ért MM féle Garancia Pluszt 5 év GOLD biztosítást is, mert kitudja milyen CI+ lesz 3 év múlva. ;]

Este csak gyorsba belőttem az alap dolgokat, hogy nézhessem a meccset meg ébresszen reggel.
Kicsit nem tiszta még a menű része mi hol van (csatorna lista mentés, visszatöltés sem ott van ahol lennie kéne) és persze nálam is megjelent az ON TV rögtön. kb. 5 perc volt mire megtaláltam hol lehet "likvidálni" ezt ill. miként lehet beállítani a Digit szolgáltatóként.
Este rámentem a felhősödés vadászatra, de szerencsére ebben a tv-ben sincs zavaróan. Mert van ez tény, de nem zavaró és ez a lényeg. Továbbá a hangszórói ennek már jobban szólnak mint volt a D6500-nak, de tudom a tv hangszóróitól minden más jobb.
1118-as fw-vel vettem 1120-as a legutolsó amit talált. off-ba van természetesen, ha nem találok hibát nem rakom fel bár kiírta az ON TV miatt frissítsek ;)

de az egészben a legviccesebb találmány ez a tapipados valami. Oké adtak 2db távkapcsolót, amibe 4db elem kell összesen. Sikerült adniuk 2db-ot samuéknak (szerencsére a régi távkapcsolóból megvan)...sivatagban bajban lettem volna. :D
Szóval eleve le kell venni a hátoldaláról a bepattintott műanyag lapot, hogy párosítani lehessen a tv-vel. Oké eljátszottam ezzel is 5 percet ne hogy eltörjön, de aztán mikor a hang mondásos részhez értem már röhögtem. :) Fonetikus angollal nyomtam a "volume up"-ot, hogy reagáljon már valamit. Na ez is meg volt jó bohóckodás semmi másra nem való és nem is fogom használni.
Viszont maga a távkapcsoló az hihetetlenül gagyi. Sikerült samuéknak teljesen alul múlniuk magukat ha a D6500 távkapcsolóját teszem mellé. Ez kicsi, nem világít nincs rajta rec gomb. Asszem előveszem a régit és azzal használom a tévét, mert hogy nem kérték el :)

De a komolyabb dolgok majd ma jönnek a tv-vel kapcsolatban.

Viszont az tény 32" után 2 méterről a 40" már óriási méret :)

Realme GT Master Edition

(#65410) Flashget válasza Bitpalace (#65406) üzenetére


Flashget
félisten

Lejátszás közben nyomd meg az INFO gombot.

Realme GT Master Edition

(#65411) digikábeles válasza T_Stark (#65401) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Azért ne felejtsd el, a régi ccfl csöves LCD tévékre sokkal kevésbé volt jellemző a felhősödés. Nem az LCD-vel van baj, hanem a LED-el.

(#65412) Tutu7030 válasza Flashget (#65409) üzenetére


Tutu7030
veterán

:DDD Látom, neked is a d6500 távizgatója az etalon.:D 5 napja barátkozom a sonyval, de veszettül nem áll kézre.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#65413) Flashget válasza Tutu7030 (#65412) üzenetére


Flashget
félisten

:D
Szerintem sokunknak akinek volt/van D6500 vagy D7000/8000 tévé így érez. :)
nem értem ami jó volt miért kellett elrontani?

Realme GT Master Edition

(#65414) blakey válasza Flashget (#65413) üzenetére


blakey
titán

Kell a feljlesztés a smarthoz. :) Samu ebben nagyon híres és ezt nagyon nem szeretem bennük, mindig a külsőségekre adnak, úgy vannak vele, hogy a mai ember már nem használ távírányítót, bemondja, hogy mit szeretne és a tv megcsinálja neki. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65415) Bitpalace válasza Flashget (#65410) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Köszönöm! :K

Hát igen, a samu eléggé mellényúlt ezekkel a Smart távkapcsokkal...
Az OnTv-s üzenetet hogyan kell kikapcsolni?

üdv!

(#65416) Genesistibi válasza Bitpalace (#65415) üzenetére


Genesistibi
tag

Akkor Te még nem próbáltad a 2014-es okostáv.-t! Eszméletlenül jó lett..!

Kezdők is perceken belül megtanulják kezelni és nagyon élvezetes.

[ Szerkesztve ]

(#65417) MunezXBK válasza Flashget (#65413) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem C6000 volt, annak a távját imádtam. Ezé nem áll kézre, a tapicskolós viszont király.

(#65418) Flashget válasza blakey (#65414) üzenetére


Flashget
félisten

És szegény süket némákkal mi lesz, ha csak ilyen hangmondásos szutykok lesznek? Arra meg ott van a mozgásos vezérlés vagy mi a szösz a neve...tudom bennem van a hiba mert én tv-n tévézi akarok és korrekt távkapcsolót használni. :)

Realme GT Master Edition

(#65419) Bitpalace válasza Genesistibi (#65416) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Nekem még F6400 hoz adtak egy "nagyon olcsónak" tűnő tapipados távkapcsot, aminek a hátulján harmat vékony hátlap van. Nekem pár hónapja van meg a tv nagyon vigyázok mindenére, de mikor csak ágyon volt a távkapcs, és a hátlap oldalából levált egy darab nyekereg az egész, és a bekapcsológombot is nehezen lehet megnyomni, úgy gondolom jogos az állításom részemről. De lehet csak én fogtam ki hibás darabot, garanciába nem foglalkoznak vele, szintén a samu mellett szól....

(#65420) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung LE40C530F1WXXH típusú tévém, és keresek hozzá wifi modult/adaptert. A Samsung honlap támogatási része azt írja, hogy lehetséges. gondolom a tv jobb oldalán a pcmcia slot a helye.
Nem tudjátok esetleg hol tudnék beszerezni?
Szeretném csatlakoztatni routeren át pl az S4-hez.
Előre is köszi.
:R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#65421) Tutu7030 válasza pixelblondie (#65420) üzenetére


Tutu7030
veterán

WIS12ABGNX
LCD TV: 2010 C550 és a fölötti modellek

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#65422) tPedro_ válasza Genesistibi (#65416) üzenetére


tPedro_
őstag

Ha jol latom a 2014-esre mar rakerult a 3D gomb. Nem is ertem, ezt miert hagytak le a 2013-as modellrol. :W

(#65423) doc válasza tPedro_ (#65422) üzenetére


doc
nagyúr

marmint melyikrol?
pl. az F6400 mindket taviranyitojan van 3D gomb

(#65424) syler123 válasza Bitpalace (#65415) üzenetére


syler123
veterán

Ez engem is érdekelne, mármint hogy többet ne jelenjen meg az OnTv üzenet. Még párszor kiírja beleállítom a távirányítót :D

(#65425) tPedro_ válasza doc (#65423) üzenetére


tPedro_
őstag

Erdekes, mert most, hogy keresgeltem a neten, eloszor csak olyat talaltam amin van.

De aztan megtalaltam az enyemet is. (A masodik linken pedig epp egy F6400-ast tesztelnek.)

(#65426) doc válasza tPedro_ (#65425) üzenetére


doc
nagyúr

azon is van
nyomd a kek gombot hosszan ;)

(#65427) tPedro_ válasza doc (#65426) üzenetére


tPedro_
őstag

... :F ... :W ... :O

Koszi, ez nem jutott volna eszembe. :R

(#65428) doc válasza tPedro_ (#65427) üzenetére


doc
nagyúr

eszembe nekem sem jutott volna, de benne volt a kezikonyben :P

(#65429) steveke6 válasza tPedro_ (#65425) üzenetére


steveke6
csendes tag

Szia!

egy kis leírás

a 2 féle távirányítóról (touch control)

[ Szerkesztve ]

(#65430) Flashget válasza Bitpalace (#65415) üzenetére


Flashget
félisten

van olyan, hogy smart funkciók és azon belül "Alk.beállítások" majd Aut. Alul-felül-->ki

Realme GT Master Edition

(#65431) Flashget válasza tPedro_ (#65422) üzenetére


Flashget
félisten

mert rajta van a sima távkapcsolón.

Realme GT Master Edition

(#65432) tPedro_ válasza Flashget (#65431) üzenetére


tPedro_
őstag

Mint kiderult van rajta, szal ez igy most nem jott ossze. :D

Viszont ennyi erovel akkor kar lett volna ra a hangero szabalyzo, csatornavalto stb. gomb is.

(#65433) syler123 válasza Flashget (#65430) üzenetére


syler123
veterán

Nekem ki van kapcsolva, mégis dobja az üzenetet :)

(#65434) Bitpalace válasza Flashget (#65430) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Köszönöm, megoldódott! :R

Elkiabáltam.... megint feldobta az üzenetet, pedig kikapcsoltam.
Amúgy ez az alul-felül cucc mire jó egyáltalán?

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#65435) pixelblondie válasza Tutu7030 (#65421) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Köszi, de gondolom te is láttad, hogy ez az enyémhez nem jó. :)
Ha nem megoldható a wifi kapcsolat, akkor miért írja a honlap róla, hogy "WiFi adapter támogatás beépítve" ?

as good as it gets

(#65436) frank04


frank04
tag

Sziasztok! Vettem egy Samsung UE40F6100AWXXH 3D LED tv-t. Azt szeretném kérdezni, hogy mi a legjobb neki kikapcsoláskor?
1, Ha nem kapcsolom ki a "power" gombbal, és világít egész este,
2, vagy ha a power gombbal is kikapcsolom, de az elosztót nem,
3, vagy ha az elosztót is lekapcsolom?

Köszi szépen!

(#65437) tomi0128


tomi0128
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy samsung f6400-at 40 colosat. A tv mellett van egy 5.1-es hangcuccom amin csak analóg bemenet van. Első körben azt szeretném elérni valahogy simán sztereóban rádugva, a tv-n kiválaszthassam, hogy éppen melyik kimenetére küldje a hangot.
Azt próbáltam eddig, hogy a sima fejhallgató jack kimenetébe dugtam be (így szólnak is a hangfalak), de a tv menüjében már nem engedi, hogy újra a tv hangszóróit kapcsoljam be amíg ki nem húzom a fejhallgató kimenetből.
A kérdés az lenne, hogy melyik kimenetre kellene dugni a hangfalakat, hogy lehessen váltani a tv-n, hogy épp melyik szóljon ha ez megoldható egyáltalán.

(#65438) Flashget


Flashget
félisten

lassan 24 órája meg van a tv, de a smartban az appok nagyon nem akarnak megjelenni..van 2db (Filmbox és 3D)ami aktív. ezt is sikerült elcseszniük samuéknak.. :p
de pl. emanualra nyomok elsőtétedik a kép és nem történik semmi. de még csak fel sem ajánlja, hogy frisitsem vagy letöltsem.
a web része legalább valamennyire működik és jobb a D6500-tól.

Realme GT Master Edition

(#65439) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Hali!

F6400 tv-n próbáltam ismét a 24p-s dolgot, hogy megnézzek egy filmet, kisebb nagyobb sikerrel.

Dig.tiszta megjelenítés és a MPEG zajszűrés és a Motion Plus is kikapcsolva, HDMI feketeszint alacsony.
De amikor nekem 24p-be van a kép, tördeli a tv-n és bántja az ember szemét. Amint 60Hz-ra teszem át, ott viszonylag szép, de nem csinálja a tördelést. Pont azért kapcsoltam ki azt a sok dolgot, hogy ne tudjanak bekavarni. És mikor 60Hz-n van akkor viszont nem tudom betenni Film üzemmódba a képet, ez is furcsa nekem.
Mit tudok ezzel kezdeni?

Amúgy MPC-nél Ctrl+J kombóval tudjátok megnézni, hogy valóban 24p-be nyomja a lejátszó is a filmet.

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#65440) vigyori78 válasza syler123 (#65433) üzenetére


vigyori78
őstag

Nekem is.
Viszont beszéltem egy samus okoskával lassan jön az új Firmware amiben javítják az OnTv hibáit pl. ami nekem is hiba : beltéri kompatibilitás stb...

(#65441) nismoka válasza Bitpalace (#65439) üzenetére


nismoka
addikt

Ha a tv írja ki hogy 24p akkor van 24p-ben, ha nem akkor irhat bármit a lejátszó akkor sem 24p jelet kap a tv.

(#65442) CB válasza Flashget (#65438) üzenetére


CB
senior tag

Akkor ugyan azt csinálja, mint az enyém.
Egy hete van meg. F6650
A web browser működik, tehát a wifin keresztül tudok netezni.
Nemrég fotót is szúrtam be.
Csak nekem a moziaréna és a filmbox live aktív csak.
Ha rájössz a megoldásra, ne kímélj, mert én már szervizbe akarom vinni.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65443) Flashget válasza CB (#65442) üzenetére


Flashget
félisten

Már mindent variáltam és sikerült az összes appot aktívvá tenni. Csak amikor ráklattyolok jön az elsötétülő kép és nem történik semmi. :p
emanualt továbbra sem tudom használni.
ez szoftveres gond lesz szerintem a szerviz semmit sem tud csinálni max. felrakja a legutolsó fw-t.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#65444) CB válasza Flashget (#65443) üzenetére


CB
senior tag

Ugyan ez az elsötétülő kép van nekem is.
Most aztán gyönyörködhetek a felhős kijelzőben is.
E-manual nekem is sötét. Stb. Stb
Én is hibás firmware-re gondolok, nem sikerült szerintem. Most még arra várok, hátha gyorsan jön valami frissítés.
Visszafele nem lehet frissíteni? Mert akkor visszaraknám a 1119-et.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65445) Flashget


Flashget
félisten

Következő negatív véleményem a 3D szemüveget érinti.
Mi ez SSG-5100GB-nek nevezett bóvliság? :D
Külön van csomagolva a 2db szár magától a szemüvegtől. oké összerakom (ez engem a régi utazó vasalóra emlékeztet)
No mindegy próba..párosítás a tv-vel könnyedén lement viszont nappal számomra használhatatlan, mert oldalról nem véd semmi a napfénytől és zavaró. Szinte egyenesen van a szem elött a viselése is kellemetlen mert az orron lecsúszik. Előszedtem a megmaradt SSG-3100GB csomagot, összepárosítottam a tévével és teljesen korrektül néztem a 3D filmet. Ez 2x olyan nehéz igaz, de nem kell kirakósat játszani vele.
Méretben robosztusabb, viselése kényelmesebb és nem vettem észre semmi különbséget a villogtatásban. Szóval új szemüveg szétszed, elcsomagol és marad a régi.
Ez is olyan mint a távkapcsoló :)

Realme GT Master Edition

(#65446) Flashget válasza CB (#65444) üzenetére


Flashget
félisten

samygon olvastam a 1120-at ne rakja fel senki mert nem lehet még arról visszamenni korábbiakra.
De tök mindegy mert 1118-on is ez van nekem.
Sok mindent nem tehetünk..jelezni a hibát samsungnak és várni a frissítés kiadását.

Realme GT Master Edition

(#65447) MunezXBK válasza Flashget (#65446) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem nincs gondom a 1120-szal.

Mondjuk azt nem néztem, de holnap meglesem.

F6500.

[ Szerkesztve ]

(#65448) Flashget válasza MunezXBK (#65447) üzenetére


Flashget
félisten

neked melyik tipus van?
emanual rendben megy?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#65449) CB válasza Flashget (#65446) üzenetére


CB
senior tag

Én ahogy kicsomagoltam, és bekapcsoltam, már frissített is. Persze valószínűleg rákérdezett, én meg jóváhagytam. Bár ne tettem volna.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#65450) doc válasza Flashget (#65446) üzenetére


doc
nagyúr

nekem teljesen jo a 1118, mukodik az emanual meg az appok is
nem lehet hogy azzal a TV-vel van valami gaz? :F
ha van rajta SamyGO, en megneznem app inditas utan a syslogot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.