Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) pakriksz válasza polar-x (#50649) üzenetére


pakriksz
őstag

ue32f5000 85 körül van.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#50652) Burt1793 válasza pakriksz (#50650) üzenetére


Burt1793
veterán

dettó sajna... :(

(#50653) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Van egy UE55ES7000 készülékem és szeretném megkérdezni hogy érdemes megvenni hozzá a Samsung Evolution kit-et? Mennyivel fog többet tudni?

(#50654) sandró60 válasza asprey (#50653) üzenetére


sandró60
addikt

Annyival tud többet,hogy megkapod a legfrisebb fejlesztéseket.Tehát nem kell újabb tipusú tévét venni.

(#50655) Inhouse


Inhouse
őstag

Korán ébredtem, gondoltam kipróbálom már végre ezt a DLNA dolgot. Nekem elég a gyári cucc, Samsung oldal, Samsung Link letöltés telepítés, indítás...és káosz. Ez valami baromi nagy marhaság...használhatatlan. 2 óra alatt jutottam el oda, hogy egy képet megláttam a TV-n. Kapcsolat vagy volt, vagy nem, de nem látszott, hogy miért. Megosztottam könyvtárakat, de nem látszódott a gépen sem...
Akkor alternatíva, Servioo, letöltés, indítás 2 perc múlva böngésztem a TV-n, kicsit várni kellett, mire minden fájl megjelent, de utána rém egyszerű az egész. Szolgáltatás fut a gépen, van hozzá egy konzol és kész. A Samsung meg web-en próbálja ugyanezt, de miért? :(

Üdv Inhouse

(#50656) donjohnson válasza asprey (#50653) üzenetére


donjohnson
addikt

idén még nem éri meg erre áldozni szerintem, főleg hogy 2 magos procival szerelt tv-d van. majd jövőre, vagy azután, ha jobban érezni lehet a lemaradást.
amúgy ilyen smart menüje lenne a mostani evolution kit-tel.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#50657) Ano válasza pakriksz (#50650) üzenetére


Ano
őstag

kipróbáltam én is és nálam sincs olyan ... ez így nagyon gáz!! :W :W

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#50658) RudY válasza asprey (#50653) üzenetére


RudY
addikt

(#50659) nightshadow válasza asprey (#50653) üzenetére


nightshadow
veterán

szeretném megkérdezni hogy érdemes megvenni hozzá a Samsung Evolution kit

Ezt az Evolution Kit-et minden évben ki fogják adni 2016-ig. 80-100k körül van az ára. Szerintem semmi értelme megvenni minden évben, mert egyik évről a másikra nem történik olyan nagy változás. Majd 2015-2016 körül lehet érdemes megvenni az akkori Evolution Kit-et.

(#50660) RudY


RudY
addikt

Nemrég mintha valaki kérdezte volna, hogy a droidos telefonon tárolt médiafájlokat hogy lehetne a tv-n lejátszani a legegyszerűbben. Ha a tv-ben van web böngésző, akkor ez a legjobb progi: [WebSharingLite File/Media Sync] illetve ennek a komolyabb, fizetős változata.

[ Szerkesztve ]

(#50661) DroiDMester válasza RudY (#50660) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Korábban már belinkeltem de akkor még 1X => Samsung TV Media Player -el a leg egyszerűbb minden féle anyagot át tud küldeni a TV -re WiFi -n vagy lan on is, ha épp nincs a TV -be Wifi és nem kell semmiféle böngésző meg miegymás hozzá! :K

(#50662) kuntics válasza Ano (#50640) üzenetére


kuntics
aktív tag

köszi igy már működik is.

(#50663) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Tv vásárláson töröm a fejem. LED tv-ben gondolkodom. Samsung vagy Lg. De inkább a Samsunghoz húz a szívem, mivel telefonom is az. Számomra a Full HD lenne a fontos, Smartot szeretnék, de a 3D nem igazán érdekel. 82cm-es a max ami elfér a tv szekrényen, úgyhogy abban tudok csak gondolkodni. Lan-t mindenképpen szeretnék. De nem tudom LAN mellett mennyire lenne fontos a wifi. Esetleg a DLNA szolgáltatást használnám még ki, mert gépről keresztül néznék filmet, vagy usb-n keresztül pendrivéről. DLNA csak wifin keresztül működik, vagy lan-on keresztül is be lehet állítani?
Szerintetek ezekkel a paraméterekkel milyen Samsung vagy Lg tv-t érdemes vennem. Maximum 100-110ezerben gondolkodom, de ha nem muszáj nem mennék 100ezer fölé. Kinéztem Samsungból a UE32F5300-at illetve a 32F5500-at. Nem tudom pontosan mi a különbség a két készülék között. Úgy láttam, hogy annyi biztosan, hogy az 5500-ban van wifi, az 5300-as pedig csak wifi ready-s. Ha másban nincs különbség akkor lehet maradhatok az 5300 mellett.
Lg-ből kinéztem a 32LN575S tÍpusú készüléket. Nem tudom mennyivel érné meg jobban, vagy egyáltalán megéri-e jobban mint az F5300-as vagy az F5500-as.
Aztán még jó árban van egy Philips amire még felfigyeltem. 32PFL3208H/12.
Mi a véleményetek, ha ebben az árkategóriában és ilyen paraméterekkel szeretnék vásárolni tv-t mit éri meg venni az elkövetkezendő hónapokban? Max. karácsonyig várnék a vásárlással. Köszi!

(#50664) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Enyémre valaki?

(#50665) klaca1978 válasza Csaby25 (#50621) üzenetére


klaca1978
tag

Hali! Tegnap este ugyanez jelentkezett nálam is!! Sikerült valamit kezdeni vele? - Legalább tudjuk, hogy nem konkrétan "rossz" a tv-nk :)

(#50666) klaca1978 válasza 1egaly (#50610) üzenetére


klaca1978
tag

Detto ugyanez van nálam is. anno kb 1 éve volt frissítve 1x! Lehet, a samsung oldalán kellene érdeklődnünk..

(#50667) BBéci válasza dodopek (#50664) üzenetére


BBéci
titán

Hangot illetően jó az elgondolás, működni fog, de nem lesz olyan a minőség, mintha egy dedikált médialejátszót kötnél a házimozi erősítőre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50668) sandró60 válasza dodopek (#50639) üzenetére


sandró60
addikt

A kérdésed második felére a válasz-A pip azt jelenti ha számitógépet kötsz a tévére akkor megjelenitheted egy kis képernyőn a választott csatorna képét.Ebben nincs 2-tuner igy sokan hiszik azt,hogy két csatornát is nézhetnek egyszerre :K

[ Szerkesztve ]

(#50669) dodopek válasza sandró60 (#50668) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

És mondjuk DLNA+ tv csatorna?

Nem kell, hogy űberhangosan szóljon, bőven elég, ha hangosabb beszédhangerőn működni fog... Vagy kicsit hangosabban... :)

Ismeri valaki a lg dh6520t cuccot? Sajnos csak ez az alternatíva, mert a munkahelyemen ez van most 0% THM-re, és ez az egyetlen a cégnél, aminél van optical in... Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#50670) sandró60 válasza dodopek (#50669) üzenetére


sandró60
addikt

"És mondjuk DLNA+ tv csatorna?" Szerintem nem.A pipre értve.Az LG arra amire szeretnéd használni tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#50671) Ano válasza klaca1978 (#50666) üzenetére


Ano
őstag

Én mintha valahol láttam volna elrejtve egy menüben olyan opciót, hogy automatikus frissítés ki/be ... de ne kérdezzétek, hogy hol láttam :D

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#50672) DroiDMester válasza BBéci (#50667) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ne vedd sértésnek(nem a szakmai tudásodra célzok) de már rossz olvasnom a hozzá szólásaidat!.......

Sz.ted itt mindenkinek van 5-600.e Ft -ja hangcuccra és médialejátszóra?

Nem mindenkinek telik 250.e res Blu-Ray lejátszóra, meg 150-200.e res 7.1 -es erősítőre + hozzá hangrendszer ami megint csak kb ennyi! +4-500.e a leg fullossabb TV -re!

Van aki örül ha megtud venni egy közép kategóriás TV -t 140-160.e ért, nem hogy még mellé ~fél-1 milkáé kiegészítőket! :U

Egy átlag felhasználónak bőven jó egy teljesen alap 5.1.es hangrendszer amire rátudja kötni a TV -t optikán, vagy ha van BR lejátszója esetleg HDMi -n
Tehát nem kéne egyből ócsárolni ha nem HIPER-SZUPER-ŰBERBRUTÁL hangrendszerrel nézi valaki a filmeket! :W

Gondolom nem vagy tisztába(ezek szerint) azzal sem hogy a felhasználók 50-60.% -a még SZTEREÓ erősítőre sem köti a TV -t nem hogy 5.1 -re, csak a saját két kis hangszóróján moziznak, amitől bármilyen alap 5.1 es hangrendszer mérföldekkel jobb!

********************************************************************************************
dodopek: Teljesen jól működik az elképzelésed én is így használom és DLNA -n is tökéletesen átmegy az 5.1.es hang!

a PIP -es kérdésedre ha van az adott TV -ben pip, akkor tudsz nézni 2eltérő videó forrást, csak a tv adásoknál nem lehet 2 eltérő csatornát nézni, mivel nem dual tuneres a készülék!

[ Szerkesztve ]

(#50673) Ano válasza DroiDMester (#50672) üzenetére


Ano
őstag

" a felhasználók 50-60.% -a még erősítőre sem köti a TV -t csak a saját két kis hangszóróján moziznak!"

mijazaházimozierősítő?? :DD :))

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#50674) Hanfi


Hanfi
csendes tag

Sziasztok! egy olyan kérdésem lenne hogy járt e valaki már úgy hogy a külső vinyóra rámásolt filmet, a gép kiírta hogy kész, majd miután a tv be dugtam a merevlemezt az látja a mappát de azt irja hogy nem támogatott és visszatér a fömenübe, de a probléma nem itt van, hanem hogy mikor visszadugom a gépbe ott már nem is látja a fájlokat és nem is engedi újra felmásolni azt írja: A finder nem képes végrehajtani a müveletet mert az .... adatai nem olvashatók vagy írhatók... . De ha az AllShare programmal nyitom meg azzal elindulnak simán csak hát a 3D akad.
A kérdésem az lenne hogy szerintetek meik programmal tudnám ezeket a fájlokat láthatóvá tenni hogy törölni tudjam a meghajtóról és hogy ez HDD probléma vagy tv? a tv típusa: Samsung 46UE6100 a winyó: WD1Tb a gépen OSX 10.8.4 fut.
Válaszotokat előre is köszönöm!

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#50675) Tutu7030 válasza DroiDMester (#50672) üzenetére


Tutu7030
veterán

Miért kell erősítő? Én 6-os, 7-es hangerőn hallgatom a tv-t, és így is értem, hogy miről beszélnek. :Y
:DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#50676) DroiDMester válasza Tutu7030 (#50675) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Na látod, te is ebbe a táborba tartozol akik csak a saját 2.kis csipogó hangszóróján nézik a TV -t és a filmeket! Erről beszéltem előbb, hogy van akinek ez is bőven megteszi! :K

1ébként nem azért kell erősítő(akár sima Sztereó) hogy hangosabban halljad, hanem azért mert egy sima sztereó erősítő+valami alap-közép kategóriás hangfal is 2-3X olyan élményt ad, ha azon keresztül nézed a filmeket nem a tv saját kis hangszóróján! :K

[ Szerkesztve ]

(#50677) Tutu7030 válasza DroiDMester (#50676) üzenetére


Tutu7030
veterán

Tényleg? ;]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#50678) BBéci válasza DroiDMester (#50672) üzenetére


BBéci
titán

A kérdésben, amire válaszoltam, szerepelt a házimozi, tehát jogosan említettem erősítőt.
Nem említettem 5-600e forintos hangcuccot és médialejátszót!
Nem ócsároltam "ha nem HIPER-SZUPER-ŰBERBRUTÁL hangrendszerrel nézi valaki a filmeket!"!

A PIP úgy működik, hogy a kis kép csak tévéadás lehet, a nagy pedig valamelyik HDMI bemenetre érkező jel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50679) polar-x válasza pakriksz (#50651) üzenetére


polar-x
tag

Köszi,ez képminőségben nem rosszabb mint a 120.000ft-os smart ugye? Ha jól sejtem akkor a panel ugyan az mint a smartban,csak ez nem okos tv ugye? Ma láttam a Media-ban " OK. " márkajelzésű tv-t,az eladó elmondása szerint ez a bolt saját márkás tv-je ami régebbi samsung modellek átnevezett változata! Valaki erről tud valamit? Egymás mellet volt pont a 32"-os Samu(124.000ft) meg ez az OK.(79.000ft) és meglepően szebb volt az OK. képe

(#50680) Flashget válasza Tutu7030 (#50675) üzenetére


Flashget
félisten

nappal 15-ös erőn este 5-6, hogy tudjon aludni a párom mialatt Rambo szét lövi a tévét :DDD

Realme GT Master Edition

(#50681) pakriksz válasza polar-x (#50679) üzenetére


pakriksz
őstag

amit írtam annak a smart változata az f5300-as, és 90 körül van, 5 ezer forinttal drágábban.
A 120k-s 32-s tv-k 3d meg hasonló "okosságokat" tudnak, de monitorként használva ezek az okosságok úgy is ki lesznek lőve, mert rontják a képminőséget(csak filmre és tv-re jók), és input lagot növelnek, ami nem csak játékban de már desktopon is zavaró.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#50682) orbano válasza Hanfi (#50674) üzenetére


orbano
félisten

szeintem ezzel fuss egy kört az osx topikban :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#50683) polar-x


polar-x
tag

Na végül csak nem 32"-ost veszek hanem inkább a Samsung - UE-42F5000 típus jön be! Vélemény?

(#50684) nightshadow válasza polar-x (#50683) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha elég a 2db hdmi és nem kell SmartTv, akkor ebben a kategóriában jó.

(#50685) polar-x válasza nightshadow (#50684) üzenetére


polar-x
tag

Igen,smart nem kell mert laptopról lesz csak hajtva+Hello HD beltéri és elég a 2 HDMI. Most egy 24"-os TN paneles monitort használok,attól csak jobb lesz picit... :)

[ Szerkesztve ]

(#50686) asprey válasza polar-x (#50685) üzenetére


asprey
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

(#50687) orbano válasza BBéci (#50678) üzenetére


orbano
félisten

azért gyanítom nem a 20 ezres teszkós "házimozin" fog előjönni a TV digit kimnetének a gyengesége :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#50688) easyzso


easyzso
csendes tag

Sziasztok új vagyok még nálatok :DD kérdezni szeretnék tőletek. Van egy LE 27 T 51 B Samsung LCD tv az lenne a problémája ha bekapcsolom akkor villog a kép . Aki ért hozzá bizti tudja mi lehet a probléma javítható vagy nem és természetesen megéri javítani vagy nem :K .

Szép estét mindenkinek Liza

(#50689) Tegla80 válasza easyzso (#50688) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
"LCD, plazma és projektoros Tv hiba topic" ,itt próbálkozz. ;)

Sony® & PlayStation®

(#50690) BBéci válasza orbano (#50687) üzenetére


BBéci
titán

Nem a TV digitális kimenetével van baj, hanem a beépített lejátszóval, aminél a legolcsóbb Sigma vagy Realtek chipes külső eszköz is fényévekkel jobb kép- és hangminőséget ad.
Abban igazad van, hogy ennek észleléséhez jó hangrendszer (nem több százezres) is kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50691) papesz5


papesz5
tag

Sziasztok!Van egy UE46F6100AW típusú tv-m.Eddig nem tapasztaltam,vagy figyeltem,hogy kikapcsolás után,párszor villog a képernyő.Fehér színű,és a sarkokból a közepe felé.Mitől lehet? :F

Bazinga!!

(#50692) oimuka


oimuka
tag

Sziasztok! eh6030 tv... Az lenne a problémám, hogy ha a felirat benne van az mkv fájlban, a méretét nem lehet állítani. Ha külön fájl, akkor igen (3 méret van), de nekem akkor is elég kicsinek tűnik. Szemüveges vagyok, és bizony eléggé fárasztja a szemem, ha ilyen apró betűket kell olvasnom. Mit lehetne tenni? A PC-n meg voltam szokva, hogy akkora feliratot állítottam, amekkorát csak akartam. Akkor lennék elégedett a mérettel, ha széltől szélig érne. Lehet valamit tenni? Filmeket külső merevlemezről nézem, a tv beépített médialejátszója segítségével.

(#50693) BBéci válasza oimuka (#50692) üzenetére


BBéci
titán

A TV-k beépített médialejátszója szerény képességű, ne várj tőle olyanokat, amiket egy PC, vagy egy külső lejátszó tud.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50694) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Valaki tudja-e esetleg, hogy az ide F szériás SAMSUNG LED TV-ket pl. az 55F7000 -est lehet -e visszafelé szoftverezni? 1107-ről 1103,5-re pl. ? Köszönöm:)

Samsung Galaxy S3/S5

(#50695) Tegla80 válasza Bigyo13 (#50694) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
itt "SamyGO F Series" nézelődj ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#50696) Batib


Batib
őstag

Pár hete volt itt egy kisebb vitám a a Samsung 40F5xxx létével kapcsolatban. Akkor mondtam hogy nemsokára meg fognak jelenni a boltokban is. Mostmár a gugli elég sok találatot ad pl itthonról is.
Egyébként ez szerintem ajánlott tipus mert ezt Sharp 2D-s panellel szerelik szemben a 42-sel amiben AUO panel van.
Van még egy ujdonság: 32-es méretben ujra gyártják a tavalyi EH (vastag) modell némiképp modosított változatát.
A tipusszámát nem tudom és a bolti megjelenést sem. A módosítás lényege hogy más elrendezésben és joval kevesebb led van benne.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#50697) Flashget válasza oimuka (#50692) üzenetére


Flashget
félisten

Az lenne a problémám, hogy ha a felirat benne van az mkv fájlban, a méretét nem lehet állítani.

Neked kezeli a tv lejátszója az mkv-ba rakott feliratot? D széria még nem csak a szinkront.

Realme GT Master Edition

(#50698) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Sziasztok ! Van egy UE40D5500RWXXH tv-m. Miután megvettem nem sokkal a képernyőn lett egy tenyérnyi kék folt, de csak akkor látni ha rásüt a nap. Aztán egyre több lett. Kijött valami csávó - a szervizből, de nem a főnök, mert annak nem volt kedve erre jönni - de mivel tél volt és nem sütött rá a nap nem tudtam megmutatni. Most már egyre több a kék folt. Az volt a javaslatuk, hogy clinnel töröljem át a képernyőt. Annyira még nem zavar, gari is van rá, de találkozott már valaki hasonlóval ?

A második problémám az lenne, ha kapcsolódik a TV wifin a routerhez, akkor vannak csatornák amelyek bekockáznak és csuklik a hang. Már minden kábelt és csatit kicseréltettem a kábel szolgáltatóval, de csak akkor nem csinálja, ha letiltom a wifit. Ötlet ?

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#50699) sandró60 válasza Svájcinéger (#50698) üzenetére


sandró60
addikt

Melyik szolgáltató?Esetleg a routert vidd távolabb a tévétől,ha ott van a közelében

[ Szerkesztve ]

(#50700) Svájcinéger válasza sandró60 (#50699) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Helyi kábel TV. Nincs közel hozzá szerintem. Váltottam csatornát is a routeren.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.