Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) Buccs77 válasza flottweg (#44100) üzenetére


Buccs77
csendes tag

Hali!

Nem szidtam a szervizest, csak érdeklődtem hogy ki a hunyó (egyébként ha ő nem tehet róla , akkor ne oktasson ki és ne rázzon leazzal hogy ez természetes. a badacsony hegy az az)), de a problémám pont ellenkezője az általad leírtakkal.
Nekem (az amúgy gyönyörű) fekete háttér a tv széleinél világosodik foltokban, és nem a világos terület sötétedik.
Úgy néz ki, mintha lámpával bevilágítanának oldalról, oldalanként több helyről.

Ez a jelenség lehet a szerelő által elmondott, de ez sztem nem "hétköznapi és megszokott" egy 200 ezres tévétől.

(#44102) flottweg válasza Buccs77 (#44101) üzenetére


flottweg
csendes tag

Üdv!

Sajnos akkor is a fejlesztők fogják megoldani.
-az ár semmit sem befolyásol sajnos ez a hiba az UE75ES9090 (7999,-€) is jelentkezik.
Mint írtam cseréltesd ki hátha ...jobb lesz?

Ha SAMSUNG lcd led plasma tv javításában segítség kell... keress meg

(#44103) sonye válasza sandró60 (#44088) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!
Ha nem smart tv-t okosítani akarsz vegyél egy android tv nevű kütyüt. Tulajdonképp egy HDMI-re köthető mini androidos cucc, ami mindent tud. Jobb mint a smart. Nekem is van. Nem olcsó, de megéri.

(#44104) sonye válasza nightshadow (#44082) üzenetére


sonye
senior tag

Nekem 37-es TV van. UE37D6100.
A 3D ilyen méretben nem jön ki. Egyébként meg ha most vennék, akkor tuti nem ledeset, mert kezdem unni a bal sarokban a felhőt. Egy 2012-es 102cm van ismerősnek, ami LCD, hát jobb a betekintési szög és nincs felhő. A 3D meg röhögve megy minden forrásból. Igaz nem smart, de nem is olyan lényeges, mert minden egyebet tud.

Van ismerős, aki jó áron tud hozni számlával, de nem 3éves garival, csak 1évre.

[ Szerkesztve ]

(#44105) krisznagy


krisznagy
tag

Sziasztok,

gondolkodom rajta, hogy lecserélem a jelenlegi tv-met :

hardverapro.hu/apro/elado_samsung_ue32eh5300_led_tv/hsz_1-50.html

Amiben gondolkodom mindenképpen 3D tv.

Ezeket néztem ki, mit gondoltok érdemes lecserélnem a jelenlegit Aktív 3D tv-re?? Mennyire kifinomultak ezek a Tv-k 3D fronton? 2d-3d konvertálás mennyire jó?

Esélyes jelöltek:
-Samsung 32D6500 + 4db SSG-3100 aktív szemüveg
-SAMSUNG UE37ES6100 + 2db szemüveg
-Samsung UE32D6500 + 2db SSG3050B szemüveg
-Samsung UE40D6000 Full HD 3D / ez utóbbi pixelhibásan kapnám meg jó áron.../
-Samsung UE40ES6100 3d-s led tv

Előre is köszi a választ. :R

(#44106) giigz válasza sonye (#44104) üzenetére


giigz
veterán

Mit takar az, hogy bal sarokban felhő?

(#44107) sonye válasza giigz (#44106) üzenetére


sonye
senior tag

Sötét jeleneteknél szép foltban bevilágít világosabban.
Nem vészes, de idegesítő egy 180ezres cucctól.

(#44108) Jovanny2 válasza sonye (#44103) üzenetére


Jovanny2
őstag

Már miért ne lenne olcsó? Ez pl.~8000 Ft, 1GB/4GB, és ingyen szállítják...és van kismillió fajta. Szerintem nem vészes az ára.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44109) sonye válasza krisznagy (#44105) üzenetére


sonye
senior tag

Csak az én véleményem:

Jó, szép, érdekes a 3D, de ahhoz TV méret is kell. 82cm TV-n nem fogd élvezni, mert kicsi a kép.

Egyébként meg kevés a film és azokból is kevés ahol tényleg iszonyát jó a 3D látvány.
Én is rá voltqm kattanva, de rájöttem, hogy nem olyan nagy dolog. Megnézel pár filmet, aztán kész.
Eddigi legjobb 3D az Avatar volt, azóta semmi.

(#44110) sonye válasza Jovanny2 (#44108) üzenetére


sonye
senior tag

Hát a kütyü olcsó, csak még a sok egyéb mellé és máris 15-20 lesz.
Kell billentyű meg egér, akkor egy router ha nincs pl....

De egyébként megéri. Én 12ért vettem. De szerencsére volt vezeték nélküli dgér és billentyűzetem.

(#44111) giigz válasza sonye (#44107) üzenetére


giigz
veterán

Ezt jó tudni :U :( :R

(#44112) krisznagy válasza sonye (#44109) üzenetére


krisznagy
tag

Mi a véleményed a 2d-3d konvertálásról? :)

A torrent oldalakon rengeteg film van 3d-be...mennyire élvezhető? Mert ha annyira nem akkor nem veszek most tv-t...majd később inkább egy 46"-ost...jelenleg 37" a terv ha most vennék...

(#44113) sonye válasza krisznagy (#44112) üzenetére


sonye
senior tag

Ez a 2D ből 3D ügyes dolog. De nem azt érzed, hogy de kimászik minden. Inkább mélysége lesz a képnek. Nem élvezhető annyira csak óriási méretben a 3D, merg akkor érezni, mintha benne lennél a film terében.

Jópár filmet leszedtem, volt amik mkv kódolással nagyon rosszul néztek ki, így blu-ray verziókat próbáltam ki. Azok egész szépek, de pl egy lejátszó 30-40, egy gyári film 10-15. A képméret projektorral lenne szuper, a TV-n nem lesz ugyanaz.

A demo filmek nagyon ki vannak élezve, amiket a boltban mutatnak, olyan effekt meg kevés van egy hosszú filmben.

Egyébként a technológia és a szemüveg sem mindegy. Mindenkinek mást szeret a szeme.

Minap olvastam, hogy a gyártók a felső kategóriában már nem is 3D fele mennek, inkább a panel minőségét és a méretet a 4K felbontást helyezik előtérbe.

(#44114) krisznagy válasza sonye (#44113) üzenetére


krisznagy
tag

Lejátszót nem akarok venni, HDMI-kábellel raknám át a képet számítógépről...erről mik a visszajelzések? :R

(#44115) Mr.Skynet válasza Mr.Skynet (#44096) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Batib, Ákinard: köszi a segítséget srácok, végül a samtoolbox-al tökéletesen működött a dolog. :R

Közbe reggeltem a +1év garit a samu oldalán, aztán gyorsan az Ace2 telómra is faragtam +2hónapot ;)

Korábban valaki írta, hogy a version 03 es6100 esetében nem annyira felhősödik a kijelző, meg is néztem, nekem 02-es van, próbálok nem figyelni a felhőkre, de azért látszik...
Igazából a felhők nem zavarnak (tudtam mit veszek), viszont a samsung feliratom felett kb. 3cm-es foltban jócskán látszik egy fehér fény, ez most valami egyedi dolog, vagy csak nálam van így? Ha teljesen szemből (merőlegesen) nézem a kijelzőt, akkor egész közelről sem látszik, de kicsit oldalról vagy fenti-lenti irányból már nagyon feltűnő, főleg, hogy tudom, hogy ott van. Nem valami normális felhőnek tűnik, nem az a kékes szürkés, hanem mintha belevilágítanék teló kamera vaku led-el a kijelzőbe oldalról --> ilyen
A káva 4 sarkában pedig bekapcsolt állapotban kicsit olyan, mintha rés lenne, ugyanis oldalról nézve látom a led világítás fényét. ilyen

Ezek normális dolgok :F

(#44116) Tegla80 válasza Mr.Skynet (#44115) üzenetére


Tegla80
addikt

"Ezek normális dolgok" :F

A garis csere megindításához sztem igen :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#44117) BBéci válasza Mr.Skynet (#44115) üzenetére


BBéci
titán

Azokat nevezik bevilágításnak és az összes szélesvásznú mozifilm alatt zavaróan láthatóak.
Szerintem ez önmagában elegendő indok arra, hogy az ember másik technológiával barátkozzon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44118) gigimano


gigimano
csendes tag

Hejhó!

Ismét a segítségetekre lenne szükségem... Adott egy Samsung Smart tv, és online szeretném rajta nézni az rtl-t vagy az rtl2-t, és ugye ahhoz Silverlight program kellene, ami nincsen a tv-n. Valami más progi, vagy tanács, hogyan lehetne megoldani a problémát?
Előre is köszönöm.

(#44119) Tegla80 válasza BBéci (#44117) üzenetére


Tegla80
addikt

direkt megnéztem
Biztos hibás készüléket kaptam,mert akár hogy is nézem,nekem nem látszik így a led :N
:U
sztem rendellenes :K

"Szerintem ez önmagában elegendő indok arra, hogy az ember másik technológiával barátkozzon."
rákérdezhetek? plazmavágó ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#44120) csab2


csab2
veterán

A TV beépített S2 tunerével nézem a UPC direct adását. Létezik, hogy nem áll át a helyes képernyő méretre (16/9, 4/3) automatikusan a TV? Egy 200 ezres TV? Ez most a szolgáltató, vagy.a Samu sara (esetleg a CI modulé)?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#44121) BBéci válasza csab2 (#44120) üzenetére


BBéci
titán

Talán nem küldik a kapcsolójelet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44122) Tegla80 válasza csab2 (#44120) üzenetére


Tegla80
addikt

UPS, :K
olvasva a topickot,többen panaszkodtak már "boxnál" is,h nem kezeli megfelelően a tv a képméretet.
Gondolom a kártya is ugyan ezt produkálja akkor.
szóval,amennyire Én tudom,"ez ilyen"
(ha netán rosszul olvastam vagy emléxem,úgyis kijavítanak)

Sony® & PlayStation®

(#44123) csab2 válasza BBéci (#44121) üzenetére


csab2
veterán

Az az érdekes, hogy a 10 éves régi box-al működött a dolog. Ezért nem értem...

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#44124) BBéci válasza csab2 (#44123) üzenetére


BBéci
titán

Az bizonyára Scart kábellel csatlakozott a tévéhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44125) csab2 válasza BBéci (#44124) üzenetére


csab2
veterán

Igen. Mi az összefüggés?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#44126) sepsi0 válasza csab2 (#44120) üzenetére


sepsi0
őstag

Nálam lehet olyat a beállításokban, hogy a "forrás" méreteihez igazítsa a képernyőt. Nekem így tökéletes a kép!

(#44127) sandró60 válasza sonye (#44103) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Lehet,hogy ha neki válaszoltál volna [link] hasznosabb információt kapna tőled.Amúgy az én tévém Smart-os

[ Szerkesztve ]

(#44128) sandró60


sandró60
addikt

Sziasztok!
Ha valaki "kényszert"érez,hogy frissitse a firmware-t.Megjelent a D5500-ra az újabb [link]

(#44129) Tegla80 válasza sandró60 (#44128) üzenetére


Tegla80
addikt

:C ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#44130) gcsaba


gcsaba
csendes tag

Sziasztok.

Megkérdezném tőletek hogy valaki közületek használ-e conax modult t-home sat előfizetéshez?
Vásároltam egy Samsung ue40es6800 tv és ki szeretném iktatni a setbox-ot.

muki

(#44131) Batib válasza gcsaba (#44130) üzenetére


Batib
őstag

Úgy tudom a Thome sat nem conax kodolást használ és nem lehetséges a saját box használata. Csak a UPCD és a Hello engedi a saját boxot.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44132) Flashget válasza sandró60 (#44128) üzenetére


Flashget
félisten

D65xx és D67xx is kapott új fw-t 1024-es számmal.
Mivel nem írják le mit frissítettek én csak tippelem kapcsolatban lehet a napokkal ezelőtti smart dologgal. Meg valamit biztosan letíltottak benne még. :D

Realme GT Master Edition

(#44133) Flashget válasza Mr.Skynet (#44089) üzenetére


Flashget
félisten

Jelenleg olyan alapvető problémáim vannak, hogy a képminőség kritikán aluli :W , kizárólag analog tv csatornáim vannak (ezen nagyon meglepődtem), kizártnak tartom, hogy hd lenne (nemtom analog jelen egyáltalán lehet-e hd adás :B ). Továbbá szintén nemtom mi szükséges ahhoz, hogy működjön az EPG, de meg se moccan.

Ki a szolgáltatód? Ha nincs digitális csatornái és nem is várható a közeljövőben akkor nem sokat tudsz tenni vagy szolgáltatót váltasz (pl. tányérosra)
Nem mostanában volt még a D szériánál akart valaki venni tévét, de megírta náluk nincs digitális vétel csak analóg. Akkor azt a választ kapta ne vegyen, ha nincs baja a tévének, mert semmi öröme nem lesz az új tévében.

Realme GT Master Edition

(#44134) Batib válasza Batib (#44131) üzenetére


Batib
őstag

Bocs lejárt a szerk. idő. Lehet hogy a kódolás conax de az biztos, hogy a készülék (modul) párosítva van a kártyához, tehát nem használhatod a a saját boxod (modulod).

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44135) Delirious válasza gcsaba (#44130) üzenetére


Delirious
tag

Nem lehetséges, a T-Home nem engedélyezi. A kártya és beltéri párosítva van, tehát a kártya nem működik más eszközben.

(#44136) Tegla80 válasza Delirious (#44135) üzenetére


Tegla80
addikt

de gondolom "újrakérhető" a dolog,mert sztem nem fix és végleges.
(a routerem ugyan így van,ha cserélem akkor oda kell szólnom,h töröljék a régit.Csak utána fog működni az új,mert akkor induláskor annak a pl mac számát rögzíti a rendszer.)
sztem rá kell kérdezni,mert tuti módosítható,igaz utána csak a tv-vel menne,de gondolom ez is lenne a cél.(mmint a tv ben legyen a kártya és kuka a "box".)

gcsaba
ügyfélszolg és megmondják,de mint írtam, sztem módosítható az eszköz ! :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#44137) lalakov


lalakov
senior tag

Ilyenkor mit lehet csinálni, hol a hiba? Rengeteg csatornánál "jelenleg nem elérhető"-t ír. HBO2 meg angol nyelvű. Eddig jók voltak. UPC direkt, kártya a tv-ben. Hiba kód: e133-4

(#44138) lalakov válasza lalakov (#44137) üzenetére


lalakov
senior tag

Egy beltéribe bedugva viszont működik a kártya.

(#44139) lalakov válasza lalakov (#44138) üzenetére


lalakov
senior tag

Bocs a sok hsz-ért. Kihúztam és visszadugtam a modult és most jó. Ezt hány naponta kell eljátszani? :W Ilyen szar lenne ez a kártya a tv-ben módszer? :W

(#44140) Batib válasza lalakov (#44138) üzenetére


Batib
őstag

Milyen modulod van? Lehet hogy nem frissül a kártya a modulban hagyd benn a boxba pár orát, vagy egy napot. Esetleg frissíteni kell a modul FW-jét. Keress UPCD topicot ott valszeg több hozzáértő van!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44141) lalakov válasza Batib (#44140) üzenetére


lalakov
senior tag

Ez(te ajánlottad ;) ): Irdeto

(#44142) giigz


giigz
veterán

Komolyan mondom, nem tudom eldönteni, hogy milyen legyen... :U

(#44143) sandró60 válasza giigz (#44142) üzenetére


sandró60
addikt

Látom nem nagyon akarod élőben meg nézni a tévéket?Vagy nincs rá lehetőséged?Hiába irunk itt akármit úgy is a saját szemeddel döntöd el,hogy az amit javasolunk jó vagy nem jó.Sokan azt követték amit te,hogy amit irtunk ilyen olyan tesztek olvasásra buzditás ellenére,mégse azt vették,mert élőben mást láttak,mint amit ide leirtunk

(#44144) Batib válasza lalakov (#44141) üzenetére


Batib
őstag

Ennek jónak kell lenni. Estleg kontakt hiba?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44145) giigz válasza sandró60 (#44143) üzenetére


giigz
veterán

Szerdán megyek a MM-ba, és ugye ott rengeteg TV van, megnézem majd milyen élőben a méret/minőség. Igazából akkor abba is hagyom most a kínálat bújását, majd élőben kiderül mekkora az a különbség, ami árban 50k :DDD

(#44146) sandró60 válasza giigz (#44145) üzenetére


sandró60
addikt

Látod most döntöttél jól :K

(#44147) sesshou


sesshou
senior tag

Samsung es550 nál a 100Hz-s fekete kép beszurást lehet ki és bekapcsolnai? ha igen hol?
Mert tv-nézés közben sokrszor veszem észre hogy mozgáskor elmosódik(az előző képkockáknak mintha nyoma maradna) és ha jól tudom ez az ál100hz pont ennek az elkerülésére van.

(#44148) Flashget válasza giigz (#44145) üzenetére


Flashget
félisten

a méret egy MM-ben csalóka! ott túl nagy a tér elvesznek benne a képátlók.
azt kell tudni otthon milyen távolságból nézed.
nézési távolságok

csak hogy még nehezebb legyen a döntés. ;]

Realme GT Master Edition

(#44149) gergely909 válasza Mr.Skynet (#44089) üzenetére


gergely909
csendes tag

Jelenleg olyan alapvető problémáim vannak, hogy a képminőség kritikán aluli :W , kizárólag analog tv csatornáim vannak (ezen nagyon meglepődtem), kizártnak tartom, hogy hd lenne (nemtom analog jelen egyáltalán lehet-e hd adás :B ). Továbbá szintén nemtom mi szükséges ahhoz, hogy működjön az EPG, de meg se moccan.

Nézesd át az épület antennakábelezését egy független antennaszerelővel. Ezután nézed át az épület és az oszlop/gerinchálózat közti részt a szolgáltatód szerelőjével (hibabejelentés, gyenge a kép). Tuti, hogy van valahol pár oxidált elosztó, vagy valami eszköz ami zavart tesz az egész rendszerre. A fal és a TV között a nagyon vastag, 3-szoros árnyékolású kábel legyen.
Ettől még HD nem lesz, és az EPG se fog menni, ezek csak digitálishoz vannak. Az EPG-t esetleg kiválthatod a Port.hu appjával.

Nálam a fenti megoldással rengeteget javult a kép 60" 6100-ason.

(#44150) giigz válasza Flashget (#44148) üzenetére


giigz
veterán

Egy jó 2,5 m-ről nézem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.