Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) MattRex válasza ficus10 (#44450) üzenetére


MattRex
csendes tag

Igen, az bizony annyira meleg, hogyha folyamatosan ott tartod a kezed szinte már éget, nekem is fura, de elvileg bírnia kell. Másnál mennyire melegszik?

Samsung UE40ES7005U (FW: 2004.1)

(#44452) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Üdv!
Vennem kellene egy 6030-as TV-t. A gondom az hogy hol érdemes? Az árgép, ill. az árukereső szerint próbáltam meg kinézni egyet, de az olcsók eléggé gyanúsan szlovák cégeknek tűnnek.Pl ők. Valaki ismeri ezt a boltot, vagy marad az extrém digital , ahol 145 a cuccos, de megbízható. :U

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#44453) Flashget válasza STC Speed (#44447) üzenetére


Flashget
félisten

pl ezzel.
összekötöd a PC-vel és tesztelsz.

Realme GT Master Edition

(#44454) Flashget válasza ficus10 (#44450) üzenetére


Flashget
félisten

D6500 is meleg de nem éget.
hja kérem a két magos proci az melegszik :D

Realme GT Master Edition

(#44455) STC Speed válasza Flashget (#44453) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi! :)

(#44456) nagysandor79 válasza tibike8 (#44449) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

nokia c6-00 van szóval ez sem nyerő :-/

(#44457) legenda007


legenda007
aktív tag

Ezt kaptam levélben!

Samsung Electronics Magyar Zrt. által forgalmazott tv készülékre 2 év teljeskörű jótállást biztosítunk.
A vásárlástól számított 72 órán belül akár 1 pixel, vagy alpixel hiba esetén is, annak elhelyezkedésétől függetlenül, a vásárlás helyén cserélik a készüléket.
72 óra elteltével szerződött szerviz partnerünk állapítja meg a nemzetközi ISO szabvány alapján, hogy az adott pixelhiba vagy hibák alapján cserélhető-e a kijelző.
Javasoljuk továbbá egy Képteszttel a tv készülék működését. Ezt a tesztet a következőképpen
végezheti el:MENÜ-TERMÉKTÁMOGATÁS-ÖNDIAGNOSZTIKA-KÉPTESZT
Amennyibben a képtesztnél is látható a pixxel hiba,kérem hívja ingyenesen hívható telefonos ügyfélszolgálatunkat, ahol bejelentheti a hibát és szervizt rögzítünk rendszerünkben!
A garanciális javítás érdekében rendelkezni kell Önnek a Samsung jótállási jeggyel és számlával, mindkettő érvényesítve legyen!

(#44458) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
6030-as tévémet szeretném HDMI-n keresztül összekötni a PC-mmel.
Mindegy, hogy milyen HDMI-HDMI kábelt veszek?
Videókártyámon van miniHDMI, HDMI és DVI csatlakozó is. Melyik csatlakozón lenne a legcélszerűbb összekötni? Vagy ez tök mindegy?
Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44459) tibike8 válasza nagysandor79 (#44456) üzenetére


tibike8
őstag

Hát akkor nem. Az még a Symbian3 előtti oprendszer. Az nem támogatta a DLNA-t.

(#44460) tibike8 válasza lordjancso (#44458) üzenetére


tibike8
őstag

Ami a digitális jelátvitelt illeti, mindegy. Ha hangot is itt akarod kivinni, akkor a DVI nem lesz jó, legalábbis nem gyakori ami a hangot is tudja továbbítani. Ha meg +D is lesz, akkor is HDMI.

(#44461) Ádám_ka válasza Ákinard (#44404) üzenetére


Ádám_ka
tag

Honnan lehet tudni hogy nem magyar? Auchanban vettem a TV-t.

(#44462) lordjancso válasza tibike8 (#44460) üzenetére


lordjancso
senior tag

Mi az hogy +D?
Oké, akkor holnap veszek egy HDMI kábelt.
Hogy pontosan milyen fajtát, arra van valami javaslatod, vagy tök mindegy?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44463) tibike8 válasza lordjancso (#44462) üzenetére


tibike8
őstag

+D=3D csak a shiftet is nyomtam véletlen...

És attól függ, hogy 3D-is megy-e majd rajta. Ha igen, 1,4-es kell, amúgy mindegy. Márka meg ilyenek nem zavartak engem.

[ Szerkesztve ]

(#44464) mts


mts
tag

Sziasztok.

Egy es7000es tv-m van. És az lenne a kérdésem, hogy ha 3d filmet nézek akkor miért nem aktív a képernyő beállítása menü? Ha hd filmet nézek (BD) akkor lehet ott variálni, de ha 3d-t (BD3D) akkor pedig nem. De nekem fontos lenne hogy állíthassam a képméretet akkor is. Meglehet valahogy oldani hogy aktív legyen ez a menüpont?

(#44465) Lasi31 válasza mts (#44464) üzenetére


Lasi31
tag

Tools gomb.

(#44466) Flashget válasza lordjancso (#44462) üzenetére


Flashget
félisten

milyen vga-d van? tudja a HDMI 1.4-t? Mert akkor High Speed HDMI kábel(1.4) kellene.

Realme GT Master Edition

(#44467) Jovanny2 válasza mts (#44464) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ugyanarról a bemenetről? Csak mert nem mindegy az sem, mi a bemenet neve. Pl. game mód sem érhető el minden bemenet név esetén, de fehéregyensúly, stb. dem érhető el az összes bemenet névnél. Ez csak akor áll, ha más-más a bemenet.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44468) mts válasza Jovanny2 (#44467) üzenetére


mts
tag

HDMI 2 re van rákötve a ps. Errőll játszom le a sima bdket és a bd3dket is. Tehát ugyanarra a bemenetre van rákötve.

(#44469) mts válasza Lasi31 (#44465) üzenetére


mts
tag

Ha nem aktív akkor hiába nyomom meg...

(#44470) mts válasza Jovanny2 (#44467) üzenetére


mts
tag

Ja, névnek Blu-ray van hozzárendelve.

(#44471) lordjancso válasza Flashget (#44466) üzenetére


lordjancso
senior tag

MSI 6870 Hawk.
Nem tudom, hogy tudja-e a HDMI 1.4-et. Mindjárt megnézem.

Szerk: Támogatja. Akkor 1.4-es HDMI kábelt veszek! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44472) Ákinard válasza Ádám_ka (#44461) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Hogy nem WXXH a modellkód vége. Legalábbis az enyémnél. (32EH5000) Auchanban valószínűleg WXXH-s.

(#44473) csababacsi


csababacsi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a CI+ modul beüzemelésénél. Adott egy ES7000-es példány, amihez vásároltam egy "TechniSat TechniCrypt IRDETO CAM modult", mivel UPC directet szeretnék rajta nézni. Kártya nincs párosítva a beltérivel, tehát elvileg a modul is szeretni fogja. A modult betéve a TV illesztőaljzatába (kártyával vagy anélkül) a Menü->Rendszer->Közös illesztőfelület továbbra is inaktív. Mit csinálok rosszul? Vagy a kártyát nem szereti a SAMU?

Köszi

(#44474) csab2 válasza csababacsi (#44473) üzenetére


csab2
veterán

Milyen típusú a kártyád? Nem Cryptoworks véletlenül? Üfsz-t megkérdezted?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#44475) csababacsi válasza csab2 (#44474) üzenetére


csababacsi
csendes tag

ÜSZ-t még nem kérdeztem. Se samsungot, se UPC-t. Még csak most kezdtem el szerelni este 10-kor...

direkt irdeto-sat kértem, a szerelő is azt mondta, hogy irdeto-s modul kell hozzá. 4-el kezdődik a számozása, valahol olvastam, hogy ez is irdeto-ra utal. egyébként kártya nélkül sem aktíválódik a menüpont?

(#44476) HofiZoli válasza csababacsi (#44475) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nyomd beljebb a modult.. Elsőre nekem is hihetetlenül nehezen ment be a tv-be.. Kattan egy hangosat mikor végleg a helyére kerül.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#44477) Tutu7030 válasza HofiZoli (#44476) üzenetére


Tutu7030
veterán

Vagy 180 fokot fordítani rajta.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#44478) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Sziasztok,

Kerdesek meg mindig az ES6100 al kapcsolatban, mit tudtok a Samsung Appok regio blokkolasarol, az en TV m nemetben van es magyar appokat nem erek el, IP cim alapjan blokkol vagy frimware?

Masik kerdes meg mindig a lejatszo felirat meretezere vonatkozik, nincs valami lehetoseg arra hogy megnoveljem a betumeretet?

Frimware frissitesnek van ertelme, illetve garancia ugrik e vagy megmarad?

Koszi

(#44479) sandró60 válasza xxlongikaxx (#44478) üzenetére


sandró60
addikt

Itt egy leirás,hogy külhonban hogy tudod elérni a Magyar app-okat régió állitás Tudtommal a betű méret nem sokkal lessz nagyobb
A firmware frissitést csak akkor végezd el,ha úgy gondolod,hogy valami nem megfelelően működik.Garancia vesztés nem történik,ha a gyári firmware-t teszed rá

[ Szerkesztve ]

(#44480) csababacsi válasza HofiZoli (#44476) üzenetére


csababacsi
csendes tag

Nem tudom, hogy az esti pihenés segített vagy az, hogy az elvileg tövig nyomott modult + kártyát megpróbáltam még bentebb nyomni (kattanás nem volt), de most működik! Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#44481) kodoboy


kodoboy
tag

Sziasztok!

Van egy srácnak egy eladó BONTATLAN Samsung LE46C650L1KXXU LCD TV-je! 2-3 éve vette, sosem bontotta ki! Szerintetek bele merjek vágni? 120-at kér érte! Véleményetek?

Köszi
Attila

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#44482) leslieke válasza kodoboy (#44481) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én nem venném meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44483) kodoboy válasza leslieke (#44482) üzenetére


kodoboy
tag

Indokaid? :)

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#44484) leslieke válasza kodoboy (#44483) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pl.:
-3 éves,
-nincs garancia,

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44485) kodoboy válasza leslieke (#44484) üzenetére


kodoboy
tag

Én is ezen gondolkodom erősen! A 120 az reális lenne érte? Állítólag bontatlan, új!

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#44486) leslieke válasza kodoboy (#44485) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Anyáméknak most vettem 110-ért egy 42" LG-t, 2 év garanciával. Szerintem ehhez viszonyítva sok a 120.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44487) sandró60 válasza kodoboy (#44485) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem is rizikós garancia nélkűl,de ha megállapodnál vele egy pénz visszafizetés garanciában-mondjuk 1-hónap.Ez alatt azért valami hibának elő kell jönni.46"-méret azért elég nagy.A C650-sorozatút meg "istenitették" annó

[ Szerkesztve ]

(#44488) Samsung SPS válasza HUNited (#44326) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Köszi a regisztrációt. Ellenőriztük a rendszerben sikeres volt. Postai úton küldjük, hamarosan megérkezik.

(#44489) toto0569 válasza Samsung SPS (#44488) üzenetére


toto0569
addikt

Én is regisztráltam az új tv-t,nekem is küldenek kártyát?

(#44490) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne!
Most fenn van a Serviio. Minden megy kivéve az online források (lehet béna vagyok :DD ).
Rászűrtem a fórumban az Allshare-re és a Serviio-ra.
Érdemes felraknom az Allshare-t vagy maradjak a Serviio-nál. A hozzászolásokbol nekem nem volt egyértelmű melyik a jobb! Valahol olvastam, hogy a Serviionak kisebb az erőforrás igénye (ezt tapasztalom is, mert nem pörgeti a procit és nem eszi a ramot).
Összegezve az a kérdésem, hogy maradjak a serviionál vagy tegyem fel az allshare-t. Nincs samu mobilom (3db ZTE) és az online tartalmak sem igazán érdekelnek.
Válaszokat előre is köszönöm! :R :R

(#44491) sandró60 válasza sepsi0 (#44490) üzenetére


sandró60
addikt

Maradj a Serviio-nál.A különböző lehetőségeket ez a program is kiszolgálja

(#44492) sb válasza stefi68 (#44384) üzenetére


sb
veterán

Ez a befelé-kifelé nem a filmtől függ, hanem a V mérettől. Egyszerű fizika.
Ha egy kis dobozban nézed, ami a látótered kis részét fedi le akkor doboz hatást fog kelteni a 3D, befelé lesz térérzeted. Ha nagy a TV és/vagy közel ülsz hozzá és a látótér nagy részét lefedi akkor lesz "kifelé", igazi 3D érzet.

Egyszerűen amiatt, hogy bármi ami nem pontosan középen helyezkedik el a perspektíva miatt kifelé, a kép szélei felé fog jönni ami kis TV esetén borzasztóan korlátozott. Így a kereten belül maradó objektumok távolinak hatnak, nem olyan, minta "körülötted" történne az esemény.

szerk: Persze a normális 3D hatású film alapfeltétel hozzá. De ha érzékelted a 3D-t, csak "befelé" akkor a nagy része már a méreten múlik.

[ Szerkesztve ]

(#44493) stefi68 válasza sb (#44492) üzenetére


stefi68
addikt

Na, akkor kipróbálom, más szögből, távolságról is.
Egyébként kb. 1,5 m-re ültünk a tv-től.

Viszont belenéztem egy másikba, igaz rajzfilm: Sammy nagy kalandja, na abban kijöttek a halacskák elég jól :K Azt már élvezet volt 3D-ben nézni.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#44494) Ze4lOtx


Ze4lOtx
csendes tag

Hello!

Tudna valaki felvilágosítást adni az új Samsung tv-k kódjaiból? Nem értem mik a fő a különbségek az alábbi 3 típus között (az árukon kívül :)) ) és hogy mit jelentenek a különböző végződések:

Samsung UE22ES5000
Samsung UE22D5003
Samsung UE22ES5400

Illetve, hogy ezek közül melyik érne még a legjobban?
Gondolkozok még ezeken is:

Samsung UE26EH4000
Samsung UE26EH4500

Sok mindenre szeretném használni majd a tv-t: usbről film nézésre, monitorként (akár játékra is) és persze tvként is kb 3 méterről.

Köszi (és bocsi ha 20-adjára teszem fel ezt a kérdést, de sehol sem találtam leírást róla)

(#44495) leslieke válasza xxlongikaxx (#44478) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Masik kerdes meg mindig a lejatszo felirat meretezere vonatkozik, nincs valami lehetoseg arra hogy megnoveljem a betumeretet?

Nem lehet, csak a gyári méretek vannak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44496) Jovanny2 válasza stefi68 (#44493) üzenetére


Jovanny2
őstag

Igen, a Sammy kifejezetten élvezetes 3D-t produkál. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#44497) xxlongikaxx válasza Ze4lOtx (#44494) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Itt

(#44498) BBéci válasza kodoboy (#44485) üzenetére


BBéci
titán

A C650 egy kivételesen jól sikerült modell, a tavalyi 6-os szériából talán az ES6800 képminősége említhető vele egy napon.
120e nem rossz ár érte, de a garancia hiánya valóban riasztó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44499) smatte válasza Ze4lOtx (#44494) üzenetére


smatte
tag

22 vagy 26 colt 3 méterről? Felejtsd el...

(#44500) cowk


cowk
tag

ha valakinek nem lenne hajlando beolvasni az NTFS-re formazott pendrivejat a samsung tv-je (itt konkretan D8000-rol van szo), akkor 512 byteos blokkokra formazza, es menni fog.

sry, ha itt mindenki tudta ezt, de nekem idobe telt megtalalni a megoldast :/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.