Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem feltélenül TV kérdés, akkor legfeljebb elzavartok :)
Adott egy SamsungUE32EH5300 TV és egy Harmony 700-as távirányító. A problémám a következő: hiába állítom be, hogy USB kimenetet állítson be bekapcsoláskor a táv, a távirányító által usb kimenetnek tekintett funkció a TV smart opcióját kapcsolja be, azaz bejön a msart kezdőképernyő. Van esetleg ötelet vkinek, hogy milyen beállítás lenne a jó? A TV távirányítóján külön USB kimenet nincs, csak a Source gomb. Köszönöm az esetleges segítséget :)

(#37402) 206 cc válasza tojas76 (#37389) üzenetére


206 cc
senior tag

hmmm...azt a mappát kellene látnod amit megosztottál a pc-n levő allshare-ben....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37403) Csikter


Csikter
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nem tudjátok véletlenül, hogy egy samsung 6570-re hogyan lehet usb-ről lejátszott filmen feliratot beállítani, mert hangot tudok váltani, de felirat abszolút nincs. Magán a filmben benne van, BD-lejátszón működik is de a Tv-n nem tudom előhozni.
Ha valaki tud erről valamit és megosztaná azt nagyon megköszönném.

(#37404) tojas76 válasza 206 cc (#37402) üzenetére


tojas76
csendes tag

igen.ez klafa mert semmi ilyesmi.

(B)VALAKI BEÁLLÍTANÁ NEKEM A TV-MET(/B)???????????

[ Szerkesztve ]

(#37405) BBéci válasza Csikter (#37403) üzenetére


BBéci
titán

Ne a filmben legyen, hanem mellette, pontosan ugyanazzal a névvel, csak .srt kiterjesztéssel!

(#37401) Gaborka30
Csak azt tudja a Harmony, amit a tévé saját távirányítója. Ha USB-n volt kikapcsoláskor, akkor a következő bekapcsoláskor is azzal indít, egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37406) sixer66


sixer66
senior tag

Tudom ez Samu topic, de viszont érdekelne, hogy gondolom sokan jártatok már különböző bevásárló egységekben ahol tévéket néztetek összehasonlítás képpen.Van olyan Samu, ami vetekszik az LG 42LM620S képével? Biztos sokan megköveztek ezért a kérdésért, de biztos van aki Samu és ezen LG között vacilált.Ha Samu mellett döntött miért? És persze ebben vagy alacsonyabb árkategóriában.Nem annyira fontos a 3D, mert ha amiatt vennék tv-t LG lenne, mivel a szemem nem bírja az aktív megoldást.Lényeg az éles , folyamatos kép!

(#37407) BBéci válasza sixer66 (#37406) üzenetére


BBéci
titán

"Lényeg az éles , folyamatos kép!"
Akkor mit keresel az LCD topikokban?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37408) sixer66 válasza BBéci (#37407) üzenetére


sixer66
senior tag

ELnézést, kihagytam a fogyasztást is és akkor már mindjárt helyt álló a kérdésem, mert feltételezem plazmát ajánlanál,de Én LEDET szeretnék.Jah és választ keresek a kérdésemre.Köszönöm. És még annyit hozzátennék, hogy ez LED topic is nem csak LCD!

[ Szerkesztve ]

(#37409) northbr!ght


northbr!ght
csendes tag

sziasztok,

Tudnatok irni par szot a kovetkezo Samsung led tv-rol: Samsung UE37ES5700. Foleg olyan dolgok erdekelnek, amik nincsenek benne az altalanos leirasokban, de erdemes tudni rola.

Elore is nagyon koszonom!
Norbert

"Ne csak hidd, hanem tudd is!"

(#37410) nightshadow válasza northbr!ght (#37409) üzenetére


nightshadow
veterán

+10k-át érdemes rádobni, s venni inkább egy 37ES6100-at a valós 100Hz miatt: [link]

(#37411) BBéci válasza sixer66 (#37408) üzenetére


BBéci
titán

A LED háttérvilágítású tévék is LCD-k, bármit sulykolnak a marketingesek.
Pár tucat watt miatt nem mondanék le a jobb képminőségről, de természetesen azt veszel, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37412) Newyorker válasza utánvétel (#37372) üzenetére


Newyorker
addikt

thx

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#37413) flexxx2


flexxx2
őstag

Vettem egy eh6030-as tvt. Átolvastam nagyjából mindent, de nem találok infót arról, hogy vajon a media player a megállított filmet onnan folytassa ahol abbahagytam funkciót valahogyan bele lehet-e varázsolni? Az előző "gagyi" samsung c530as tv ezt tudta, ez a ledes csuda meg nem, visszafejlődünk??? Meg azt is tudta a régi hogy a nyilak közti középső gombbal pause, play funkció, ez meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#37414) AttyVin válasza flegos (#37370) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Márhogy a neten vagy "valódi" boltban?

Ez helye válogatja. Nem egyszer vásároltam (különféle helyeken), hogy egy része kp-valo, egy része pedig kártyával ment. A legtöbb esetben nem volt gond, pl. a számla kiállításával sem.

Most legutóbb a fiam járt úgy, hogy a "magyar" optikai cégnél akart szemüveget készítettni és kp adott előleget, utána már csak azt fogadták el a teljes kifizetésnél is...

Igaz, én is ismerek olyan - nem is kisforgalmú - számítástechnikai üzletet, ahol csak kp-t fogadnak el, pont a banki jutalék miatt. Inkább az árban adnak egy kis engedményt és ezzel talán több vevőt is behoznak.

Ha lehet, akkor még akár pár száz forintot is kártyával érdemes fizetni (főleg debit esetén): a számlán maradnak a "töredékforintok is", a kp felvételi díját (bankja válogatja) nem kell kifizetni, nem "nyomja" a tárcát-zsebet a kp, nem kell rá annyira vigyázni, stb.

Üdv, Vino

(#37415) Tin válasza flexxx2 (#37413) üzenetére


Tin
veterán

es6800 lejátszója még ki/bekapcsolás után is ugyanonnan folytatja a lejátszást. gondolom a szoftver ebben is ugyanaz.

(#37416) flexxx2 válasza Tin (#37415) üzenetére


flexxx2
őstag

Lehet hogy direkt nem rakták bele, mert hogy ez csak EH nem ES széria? Firmwaret majd megnézem, mert van a neten egy 11.07 dátummal.

(#37417) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok!

webserver ügyben tudna nekem valaki szájbarágósan segíteni ? ;)
zozo kolléga már próbálkozott, de ő eléggé benne lehet ebbe, és csak címszavakat használt, de így minimális linux ismerettel, picit kevés volt. Ameddig eljutottam a rusamsung oldalról leszedtem az USBwebserver nevű progit. egyszerűnek tűnik... és megvan valami widget.xml és widget könyvtáram. de a webszerver ip-t nem tudom hogy kell beállítani . gondolom valahogy a httpd.conf ba kellene beírni, de.... na itt akadtam el..

köszi ;)

(#37418) mihaly13 válasza sixer66 (#37406) üzenetére


mihaly13
tag

Samsungba kb. ez a tévé amit keresel UE40ES6800S ami biztosan veri az LG 42LM620S .

(#37419) flegos válasza AttyVin (#37414) üzenetére


flegos
senior tag

Köszi az infót!
Egyébként valódi boltról van szó, elektronikai cuccot nem szeretek látatlanba, netről rendelni.
Én már több boltot megjártam, illetve mailban is érdeklődtem, eddig mindenhol elutasították a hitelkártya plusz kp fizetési kombinációt :(
Ha esetleg tudsz olyan "valódi" boltot ahol ez a kombináció elfogadott, örülnék ha megosztanád.
Üdv és köszi!

[ Szerkesztve ]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#37420) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Őseimnek néznék valami occsó tévét!
nagyon nem lehet nekik megmagyarázni semmit...
" (nézési távolság az hülyeség... olyan közelől... stb) "
szóval 32-es lesz : (3m ről nézve)

A kettő a kiszemelt !

Samsung LE32E420 lcd
Samsung UE32EH5000 led

Kérdésem, hogy a csatlakozókat leszámitva,
jobb e a ledes, gondolok itt panel tipus, bevilágitás .....ilyenekre !
Ami nekik fontos az a mediaplayer része ,
illetve a fogysztás, mert ugye a e5000 res 17 w al kevesebbet eszik :Y :W
a e420 ast probáltuk, az szinte mindent visz
Szóval az eh5000 -es, jobb vagy rosszabb e téren ?

Illetve még szóba jöhet kicsit többért a eh5300, ha azt mondjátok, netezni lehet vele normálisan, vezeték nélküli bill+egérrel..???

[ Szerkesztve ]

(#37421) Venn válasza maxika2004 (#37420) üzenetére


Venn
tag

Hello

Az UE32eh5000 jobb választás szerintem, eleve Full HD
ITT egy összehasonlítás, be tettem még 2 TV-t.

(#37422) nagy.laurent


nagy.laurent
tag

Sziasztok!

Olvasgatva a forumot es sajat igenyeimet figyelembe veve ugy dontottem beruhazok egy UE-40ES6100-be. Sokan linkeltek a pcdreamshopot, onnan erdemes rendelni, megbizhato bolt? Ha tudtok jobbat jobb aron, akkor nyugodtan tanacsoljatok.

Valamit erdemes meg tudnom, vagy csak boszen olvasgasam a linkelt logoutos cikket, abban minden benne van? Gondolok itt olyanra, hogy erdemes bekalibraltatni vagy ilyesmi.
Elore is kosz!

(#37423) maxika2004 válasza Venn (#37421) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

Ezeket néztem, és hát a full hd-t elfelejtettem irni, de ez lényegtelen, (3m- ről fogják nézni)
meg a csatlakozók többsége sem szempont , max 2 hdmi kell meg egy fülihali !

Azon kivül ? led vagy LCD ?....
Feljebb Irta Béci mester :

"A LED háttérvilágítású tévék is LCD-k, bármit sulykolnak a marketingesek.
Pár tucat watt miatt nem mondanék le a jobb képminőségről, de természetesen azt veszel, amit akarsz."

és hiszek neki ha ez ide is vonatkozott....

[ Szerkesztve ]

(#37424) sixer66 válasza mihaly13 (#37418) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszönöm,viszont ahogy nézem míg az LG netes webshopban 150-160 körül van addig a Samu 210-nél kezdődik.De Én ugyan abban az árkategóriában gondoltam, mert pl egy 500e Ft os tv is veri a képét, de hát sajnos arra sincs keret.Most az LG nagyobb áruházakban 190-210 között mozognak, viszont a Samu jóval feljebb.Egyedül Aqua-ban van 215-ért talán, de ott az LG 169.Szóval ezt vehetem úgy , hogy ebben a kategóriában nincs jobb?

(#37425) Venn válasza maxika2004 (#37423) üzenetére


Venn
tag

Huhh biztos igaza van de szerintem ez saját véleményes :) a boltban meg kell nézni őket, LED LCD-t és a sima LCD-t, a te szemednek melyik tetszik :) ebben az árkategóriában szerintem még olyan nagy eltérést nem fogsz tapasztalni :) egyébként ha a képminőség fontos akkor egy Philips TV-t feltétlenül tekints meg :D érdemes.

(#37426) Silent77 válasza maxika2004 (#37423) üzenetére


Silent77
veterán

Szerintem plazmára gondolt.
LED LCD kevesebbet fogyaszt jobb a képminősége mint a sima LCD-nek.
Javítsatok ki ha tévedek.
Nálam is közrejátszott a fogyasztás ezért is választottam LCD LED-t.
Nem kell több nagy fogyasztó a házba.. :N

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37427) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Üdv, olyan kérdésem lenne,hogy létezik olyan ami HDMI-t átalakít D-Sub-ra?

(#37428) Silent77 válasza TechN7ne (#37427) üzenetére


Silent77
veterán

[link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37429) TechN7ne válasza Silent77 (#37428) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszönöm szépen,hát ez nagyon-nagyon drága...pfffffff

(#37430) maxika2004 válasza Silent77 (#37426) üzenetére


maxika2004
őstag

lehet...

LED LCD kevesebbet fogyaszt jobb a képminősége mint a sima LCD-nek."

E 2 tv re vonatkoztatva, kérnék megerősitést a fenti kijelentés második részére:

Samsung LE32E420 lcd
Samsung UE32EH5000 led

(#37431) tomazin válasza TechN7ne (#37427) üzenetére


tomazin
veterán

lehet,h ez már kicsit macerás megoldás, de hdmi - dvi átalakító az max 2k, dvi-dsub meg 0,5k...lehet van ennél jobb megoldás, meg az se tuti,h rendesen fog működni, de mint opció létezik

(#37432) TechN7ne válasza tomazin (#37431) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

DVI az még jobb lenne.... Köszöntem még 1X

(#37433) BBéci válasza Venn (#37425) üzenetére


BBéci
titán

Ha van különbség a képminőségben, annak csak elenyésző részben okozója a háttérvilágítás fajtája. Vannak előnyei a LED-nek a CCFL-lel szemben, de inkább a panel és a vezérlő elektronika felelősek a képminőségért. Sajnos a fénycsövesekbe gyakran egyszerűbbet, olcsóbbat szerelnek mindenből.

(#37428) Silent77
Irtóra kíváncsi vagyok arra az átalakítóra, mert fából vaskarikának tűnik.
Szerinted hogyan lesz a digitális jelből analóg? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37434) AttyVin válasza flegos (#37419) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Naponta ezért én sem vásárolok így (kp+kártya), de a nagyobb helyeken ez működött. Ha belefutok ilyesmibe majd megírom.

Persze az is lehet, hogy nekik eleve egyszerűbb csak az egyik vagy másik módot használni és nem "keverni". Ideológia mindig van az ilyesmire.

Azt azért érdemes bevetni, hogy adott terméket valahol jó le kell tesztelni, meg kell nézni élőben, aztán "pofátlanul" neten megrendelni olcsóbban.

A fórumtársak közül is sokan így vettek TV-t (mint magam is)...

Itt is többen ajánlottak korrekt netes cégeket (vissza kellene olvasni), ahol semmi probléma sincs.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#37435) maxika2004 válasza BBéci (#37433) üzenetére


maxika2004
őstag

Akkor szerinted a kettő közül ?

Samsung LE32E420 lcd
Samsung UE32EH5000 led

A led lenne a befutó ? (a kevésbé szarabb ?)
Ha a felbontást tudást nem számoljuk)
Csak pl. anyag- kép minőséget ,tartósságot ?

(#37436) meganorbi


meganorbi
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy D 8000 TV. Nagyon jól teljesít a tv, de sajnos a PVR funkció nem működik "pendrivével".
Típusa Hama 16 gigás, 10MB/sec. Pedig még az eladókat is megkérdeztem ( Media Markt Europark) hogy jó-e? Holnap visszaviszem remélem visszaadják a pénzem 6000 Ft!!! Légyszi segítsetek, hogy milyet vegyek, mert most kezdődik a kézilabda, és nem látom a meccseket élőbe.
Előre is köszi!

(#37437) BBéci válasza maxika2004 (#37435) üzenetére


BBéci
titán

Egyik haverom 420-ast vett anyjának, én tanácsoltam, mert szintén messziről nézi, nincs szüksége full HD-ra és nem érzékeny a képminőségre, inkább az ár számított.
Tévéadást nézve, engem az EH5000 képével büntetni lehetne, a 420 valahogy kevéssé bántott.
Anyagminőség és tartósság tekintetében passzolok.

(#37436) meganorbi
Külső, mobil merevlemezt vegyél, a pendrive-ok nem arra valók, bizonytalan, hogy működni fog-e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37438) mihaly13 válasza sixer66 (#37424) üzenetére


mihaly13
tag

Azért én megnéznék egy Philips 40PFL5507K tévét is az is Smart tévé és 400Hz és még olcsóbb mint az LG.

(#37439) radiátorbéla


radiátorbéla
csendes tag

valaki helpezzen please! ... eh6030 ... 3d-nél tartok nem volt még soha... ha megnyomom a 3d gombot az iranyíton választanom kell...de nem vágom melyiket kell ... van egy emberes ikon két emberes ikon...stb...

(#37440) meganorbi válasza BBéci (#37437) üzenetére


meganorbi
csendes tag

Köszi BBéci!

Jól emlékszem, hogy Neked is D8000 TV-d volt vagy van?

[ Szerkesztve ]

(#37441) maxika2004 válasza BBéci (#37437) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !

Nekem is van egy 420-as, 2. tv . nek ...
és igen messziről elmegy .
Azért is kérdeztem, mert bizonytalanba, csak mert led... nem mertem ajánlani !

(#37442) BBéci válasza meganorbi (#37440) üzenetére


BBéci
titán

Csak teszteltem, írtam róla az AVO-n.

(#37439) radiátorbéla
RTFM!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37443) radiátorbéla válasza BBéci (#37442) üzenetére


radiátorbéla
csendes tag

az miaz?:D RTFM?

valaki akinek van eh6030-a és tudna adni tanácsokat a képbeállításokkal kapcsolatban hogy minél többet ki tudjak hozni a tv-ből nagyon megköszönném!! akár privátban is....

[ Szerkesztve ]

(#37444) Silent77 válasza BBéci (#37433) üzenetére


Silent77
veterán

Én csak googliztam és linkeltem, a többit beszéld meg a termék gyártójával. :)
Nem is értem, miért nekem tetted fel a kérdést, ahogy látom ebben te vagy a szakember.
:R

radiátorbéla: Finoman szólva, olvasd el a manualt. :K Egyébként 2-3D átalakításnak nincs értelme.
Az elsőt kell megnyomni 2-3d vagy vmi hasonló.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37445) Tutu7030 válasza radiátorbéla (#37443) üzenetére


Tutu7030
veterán

RTFM

Az ikonok jelentés pedig: egyedül nézed a tv-t, egymás mellett ülve nézitek a tv-t, egymáson fekve nézitek a tv-t. ;]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37446) meganorbi válasza BBéci (#37442) üzenetére


meganorbi
csendes tag

BBéci linket tudsz ide rakni?

(#37447) tomazin válasza radiátorbéla (#37439) üzenetére


tomazin
veterán

tiszta szerencse,h megkérdezted..
ha az 1embereset nyomod meg, akkor 5db troll fog kiugrani a tvből, és amíg 2lefog, addig a maradék 3 elrágcsálja a tv-t.
ha a 2embereset akkor 7troll fog kijönni és veletek rágatja el az lcd-t ;]

(#37448) BBéci válasza meganorbi (#37446) üzenetére


BBéci
titán

Tudok, de az oldal címe az aláírásomban, a keresőnk remekül működik.
Samsung UE55D8000 teszt.

(#37444) Silent77
Ismereteim és a fizika mai állása szerint csak aktív, tehát tápegységgel vagy saját áramforrással rendelkező DAC-okkal működik az átalakítás. Például ilyennel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37449) [CS]Blade2 válasza AttyVin (#37434) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Épp 5 perce szálltam be a táborba egy 46EH6030-al. Előtte megnéztem élőben, és ma még utoljára rákérdeztem az e-vel kezdődő műszaki áruházlánctól mail-ben, hogy lesz-e valami, (esetleges Samsung "akció", vagy karácsonyi "leárazás") de azt mondják, a 200K-s ár már a karácsonyi kedvezményes, így megrendeltem 188,5K-ért az álom boltból ugyanazt szállítással és +3 kábellel.

(#37450) Silent77 válasza BBéci (#37448) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm, ismét tanultam!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.