Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102901) kola99 válasza Hmmm1 (#102899) üzenetére


kola99
tag

Ezt nézd meg és Dönts. [link]

Samsung KS8000 vs KU6300 - (HDR vs 4K) - LED TV - 4K HDR
/a KS8000 eu-ban a KS7000 /

[ Szerkesztve ]

(#102902) Hmmm1 válasza kola99 (#102901) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Köszi a választ, ebből sokkal nem lettem okosabb, itt kicsit másról beszél :)

Amúgy közben, beugrott és megtaláltam újfent a ratingses tesztjét a 6 ezres sorozatnak.

http://uk.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300#comparison_199

Motion-ra, 5.5-ös értékelés? Nagyon gyengének tűnik.

"This Samsung TV is not the best for handling motion. On one hand, it has some descent response time so fast pace action will look good on screen, without too much motion blur. But on the other, it is plague with judder issues for movies on all type of source and can only interpolate 30 fps since this is an 60Hz TV."

Tehát éles, egybe van a kép, viszont remeg. Izeg-mozog.

"Judder-free 24p - No

Even 24p sources have little judder. In fact, judder is present on all sources for movies."

Így elcseszni valamit. Szégyenletes Samsungtól. Lehet tökre megszokható, meg nem zavaró, meg lehet már nagyon szakmai szint. De azért hogy gyakorlatilag minden mozgóképet remegtet a TV?

[ Szerkesztve ]

(#102903) dethroner válasza kola99 (#102901) üzenetére


dethroner
veterán

Most melyik tévét akarja ajánlani a nigger? Mert én folyamatosabbnak látom a mozgást a KU6300-on, különösen a fejtetőn forgó pasinál a vége felé.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102904) Hmmm1 válasza dethroner (#102903) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Egyértelmü volt a vidi. HDR-t mutatta be. Ugyanakkor érdekes, mert több videóban is mondják, hogy lehet érdemes megvárni a következő évi szériát, mert akkor mégjobb lesz a HDR. Amúgy mindkettő jó, csak az igazán HDR a nyilván drágább, jobb paneles cucc.

Engem jobban érdekel inkább, hogy a Samu tv-knek a legszarabb a Mozgás, kép remegés tesztje. :/
http://uk.rtings.com/tv/tests/motion

Katt a Show all 50 reviewsra. És persze írja: "Judder-free 24p
What it is: Whether 24p content can play without any judder.
When it matters: Only 24p content (mostly just movies).
This set of tests verifies whether a TV is able to play 24 fps movies without judder. If you watch movies and are bothered by this kind of judder, these results will be pretty important. If you don’t watch movies, or aren’t bothered by this kind of judder, don’t worry about these."

Ja csak annyira szar lehet némelyik, ezen tesztekből kiindulva is, hogy nem tudja az ember eldönteni hogy fogja e zavarni vagy sem. Viszonyítási alap nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#102905) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Seggfej, Samsung nem képes ezt megcsinálni évek óta. Kellett "rtings" oldalt nézni meg a "judderról" olvasni.
https://www.youtube.com/watch?v=srgs2Y54eNQ
Így üljél le filmet nézni fél milliós tv elé, hogy remegőzik a kép. Ezen meg akkor még rosszabb gondolom: UE50KU6000

[ Szerkesztve ]

(#102906) dethroner válasza Hmmm1 (#102904) üzenetére


dethroner
veterán

Akár HDR, akár nem, nálam azon a videón jobb volt a KU6300.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102907) kola99 válasza Hmmm1 (#102905) üzenetére


kola99
tag

Szerintem várd meg a Samu Nano Qled tv-jét 2.020 körül várható...az minden igényed kielégíti. [link]
/addig gyűjtsd a rávalót ;] /

[ Szerkesztve ]

(#102908) Hmmm1 válasza kola99 (#102907) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Szakmai észrevétel is jó lenne azért:d Maradjunk on-topik. KU6000 - személyes tapasztalat is jó lenne ezzel kapcsolatban.

(#102909) Pokolika


Pokolika
tag

Sziasztok!
Volt egy érdekes történés a tv-vel mégpedig tesztüzembe megy rajta folyamatosan mindenféle tartalom Full Hd stb Youtub-ról Wifi-n keresztül 15:00 ment folyamat majd 0:00-kor fogta magát és újraindult.
Vagyis kikapcsolt a tv majd visszakapcsolt.Azóta megy megint most is nem kapcsolt le megint mintha valami gubanc lenne.Ezért is kérdezem...
Valakibek esetleg ötlet vagy valami konkrétum?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#102910) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

KU6000

Judder ellen van 0-10ig allithatosag. En 4en hasznalom es teljesen smooth a kep es meg nem szappanopera efektes. Mindenfele kepi anomalia nelkul mukodik. Megvan oldva a darabos mozgas.
HDR anyagot nem probaltam meg, de ha valakinek van otlete m, hogy hogyan es mivel azt szivesen veszem!

[ Szerkesztve ]

(#102911) sandró60 válasza Pokolika (#102909) üzenetére


sandró60
addikt

Az internetes csatlakoztatást iktasd ki és akkor nézd éjfélkor.Wifi-Kábel lehúzod :D
Vagy ha routered van akkor azt áramtalanítsd.

[ Szerkesztve ]

(#102912) winbox


winbox
senior tag

Sziasztok! Van egy ue40j5510 smart tv-m. A gyári felirat beállítás nagyon rossz, mivel tiszta fehér, nincs fekete körvonala a betűknek, egyszerűen alig lehet látni, beleolvad a képbe. Van erre valami megoldás, nem lehet rá rakni valami lejátszót? Médiaszerverről megy, direktbe nem tudom rátenni a gépet. Illetve, nem megy a screen mirroring, a telefon a főképernyőt átrakja, de aztán más nem megy át, hiába csinálok bármit is, valamikor meg csak feketeség van. A telefon írja, hogy sikeres csatlakozás, valami a tv-vel lesz. Másik tv-n jól működik. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#102913) Rocko66 válasza Flashget (#102888) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Nem ismeri fel se a smart tv,sem a beltéri,sem pedig a programa mit linkeltél...

(#102914) PuMbA válasza KD6-3.7 (#102910) üzenetére


PuMbA
titán

A KU6000 Judder csúszkája csak 50 képkocka alatti anyagokat bővíti ki 50 képkockára, ezért nincs szappanopera effekted. Ilyet csak a 100Hz-es TV-k tudnak, azoknál még folyamatosabb a kép, ugyanis az 50 képkockából csinál 100-at.

[ Szerkesztve ]

(#102915) Pokolika válasza sandró60 (#102911) üzenetére


Pokolika
tag

Ez típus független jelenség?Az enyém egy h6650-es.Ma meg járatom kiváncsi vagyok h durván 9 óra után kikapcsol vagy tényleg net.
De köszi!

(#102916) buci30


buci30
addikt

Van egy Samsung 6seria 4K tévém.
Az erotikus csatornánál mindig megkel adni egy 4 jegyű kódot. +18 csatorna miatt.
De ezt hiába kapcsolom ki a menübe akkor is kéri.
Nincs valami szerviz kód vagy hasonló erre hogy ne keljen minden erotikus csatorna váltás után beutni?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#102917) buci30 válasza buci30 (#102916) üzenetére


buci30
addikt

A TV: UE50KU6000

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#102918) dethroner válasza buci30 (#102916) üzenetére


dethroner
veterán

CI modult használsz?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102919) buci30 válasza dethroner (#102918) üzenetére


buci30
addikt

Igen közvetlen a tv-be 👌

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#102920) dethroner válasza buci30 (#102919) üzenetére


dethroner
veterán

KU az már tizen rendszer, nem biztos hogy pontosan ugyanaz a neve minden menüpontnak mint nálam a H szériánál, de valami olyasmit keress hogy műsor besorololási zár-összes engedélyez, csatornazár-ki.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102921) buci30 válasza dethroner (#102920) üzenetére


buci30
addikt

Ezek be vannak állítva épp ezért nem értem :W

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#102922) Rp526 válasza Syz (#102881) üzenetére


Rp526
aktív tag

A KS7000 nem natív 120 HZ? Ha igen akkor hogy hogy nem azt állítja az Nvidia?
Köszi

(#102923) dethroner válasza buci30 (#102921) üzenetére


dethroner
veterán

Próbaképpen beállítottam a korhatárt 12-re és a nénibácsis csatorna kérte a pin kódot, amikor töröltem a korhatárt akkor pedig jött pin kód nélkül.
Esetleg a közös illesztő felület résznél nincs valami ilyen lehetőség?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102924) Flashget válasza buci30 (#102921) üzenetére


Flashget
félisten

a tv-n és a szolgáltatótól kapott CI+ CAM-nál is a kódot ki kell venni, tehát két helyen!
Így tettél?

Realme GT Master Edition

(#102925) empet


empet
csendes tag

SAMSUNG UE40C6530UWXXH

Help!

Ma gondolt egyet a TV-m és eltűnt az antenna jel. Lefuttattam az automatikus csatornakeresést. Semmi. "Gyenge vagy nincs jel" Átvittem másik helyre ahol hagyományos TV van és van jel, ott sem talál semmit.
Tönkre mehetett a tuner?

(#102926) Syz válasza Rp526 (#102922) üzenetére


Syz
senior tag

60 Hz a max a beállításoknál.A GTX 1070 fórumban mondták hogy lehet overclockolni a tévét és emelni a frissítési gyakoriságot de nem teljesen biztonságos,van némi kockázat és nekem személy szerint bőven elég a 60 Hz is :) Meg valószínűnek tartom,hogy ha tud is 120 Hz-et akkor azt nem 4096x2160 felbontáson,hanem FHD-n.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#102927) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Keresztapám megkérdezte tőlem, hogy mekkora kapacitású pendrivot szerezzen ha felszeretne venni az eszközre Tv segítségével ? Minden esetben müködik a felvételi lehetőség vagy van olyan szolgáltató ahol védik az ilyen "felvételt"?

[ Szerkesztve ]

(#102928) Batib válasza Csabi1984 (#102927) üzenetére


Batib
őstag

Samsung tévéken tudtommal a saját tunerrel lehetséges a felvétel, amelyik tv rendelkezik ezzel a tudással (PVR). A felvételt viszont csak azzal a készülékkel tudod lejátszani amivel felvetted. Ez a védelem.
Mekkora? Függ a felveendő adás felbontásától és bitrátájától. (100MB/perc talán jó közelítés) Ajánlok egy 32+-ost, ami kellően gyors. A tv leellenőrzi, majd saját fájlrendszert hoz létre rajta.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#102929) Csabi1984 válasza Batib (#102928) üzenetére


Csabi1984
addikt

Direkt nem írtam tipust, mert nem konkrétan Samsung a tv hanem LG! De ha jól olvastam átlagosan akkor 100MB / Perccel kell számolni...

(#102930) Batib válasza Csabi1984 (#102929) üzenetére


Batib
őstag

Akkor viszont nem jó topicban vagy.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#102931) sityupityu válasza Batib (#102930) üzenetére


sityupityu
veterán

Azért kíváncsi lennék rá, hogy más márkáknál hogyan rögzíti a tévé a felvételt.
Bármilyen "nevesincs" tévé tud már rögzíteni, vajon azok is kódolva vesznek fel? :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#102932) Flashget válasza sityupityu (#102931) üzenetére


Flashget
félisten

gyártó dönti el miként tesz eleget a jogvédelemnek.

Realme GT Master Edition

(#102933) leone510


leone510
újonc

Elöljáróban szeretném hangsúlyozni, hogy nem vonom kétségbe azok szakértelmét, akik véleményükkel próbálják segíteni a bizonytalanokat a választásban.
Azonban ha elfogadnak tőlem is egy tanácsot, akkor érdemes személyesen is megnézni a preferált készüléket illetve más forrásban is kutakodni.

Azért, hogy konkrét példával is illusztráljam, mire gondolok: neten rendeltem egy Samsung UE60KU6000 típusú készüléket. Önmagában az alapján, amit itt írtak, eszembe sem jutott volna megrendelni, hiszen leírták, hogy belépő szint, gyenge a panel, filmre alkalmatlan, stb.
Némi felkiáltójel már ekkor is volt bennem, mert annó a Samu plazmánkat is erősen lehúzták több helyen, mert az is belépő volt, ehhez képest hat éve nagy megelégedéssel használtuk és most is csupán a méretváltás volt az oka, amiért a váltás mellett döntöttünk.

Első körben vettem a nyúlcipőt és több MM illetve Euronics üzletben is megnéztem működés közben. Volt, ahol tényleg csupán képeket mutattak, viszont két helyen filmeket, egy helyen pedig tévé adást is megnézhettem. Az ott tapasztaltak kellemes benyomást tettek rám, nem éreztem olyan hibát, amivel csak kompromisszumokkal tudnék együtt élni (ebben a feleségem is megerősített). Ezután számtalan írott és youtube-os véleményt is megnéztem, hátha valami mellett elsiklottam vagy esetleg nem volt lehetőség kipróbálni (pl. konzol használat). Ezek alapján - és itt persze nem a felsőkategóriás készülék paramétereiről beszélek - úgy gondolom, vállalható, illetve próbára alkalmas a masina, így szívfájdalom nélkül döntöttem a megrendelés mellett. (Alátámasztandó, mire is gondolok, itt egy jellemző példa link: https://www.youtube.com/watch?v=HSHYC4ighYw )

Azok után, hogy egy kisebb litániát írtam ide, minimum részemről, hogy a hét második felében, miután reményeim szerint pár nap tapasztalattal leszek a hátam mögött, bírjam a használat utáni véleményem is.

[ Szerkesztve ]

(#102934) sityupityu válasza Flashget (#102932) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez világos, de vajon a többi gyártónál hogyan működik ez? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#102935) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni, a upc-nél jelenleg kapható lenne részletre ez a tipusú Samsung UE40 J5200A televizió, érdemes/szabad ezt a modellt megvásárolni, van esetleg valakinek tapasztalata vele?
Érvek ellenérvek, szüleimnek vásárolnám, szóval a smart része lényegtelen.
Köszönöm előre is a válaszokat. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#102936) tjnet válasza leone510 (#102933) üzenetére


tjnet
aktív tag

Nem leszólni akarja senki a KU6000-et, de ha kadencia helyesen (nem saját lejátszóval, hanem média lejátszóval, PC-vel...) nézel filmet nem lesz igazi mozi élmény.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#102937) Batib válasza snake1977 (#102935) üzenetére


Batib
őstag

Mennyi az ára?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#102938) Flashget válasza sityupityu (#102934) üzenetére


Flashget
félisten

nekem mindegy melyik gyártó hogyan tesz eleget a szerzői jogoknak, amíg Digikábeles vagyok. :)

mikor az első samungot vettem a Sony saját lejátszója nem vitte az avit az LG-ben nem volt DTS licensz így akkor a samsungra esett a választás, azóta nem figyelem melyik gyártó miket cselekszik.

Realme GT Master Edition

(#102939) Flashget válasza leone510 (#102933) üzenetére


Flashget
félisten

Szuverén jogod mire költöd a pénzed, de ha HD adást vagy filmeket külső lejátszóról nézel ezen a tv-n a maga 300 soros mozgásfelbontásával, át vagy verve egy 600 sorost használó 6-os szériás FHD tv-vel szemben. Cserébe drágább is asszem.

Realme GT Master Edition

(#102940) snake1977 válasza Batib (#102937) üzenetére


snake1977
őstag

129ezer upc-nél, az árgépen 116-tól indul.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#102941) Batib válasza snake1977 (#102940) üzenetére


Batib
őstag

Ne vedd meg! Nem túl jó tv, rossz ár.
Ez sokkal jobb. Nem tudom meddig lesz.
Ha ezt nem akkor is inkább mást.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#102942) konci79 válasza Batib (#102941) üzenetére


konci79
őstag

Előfizetéssel 20x6990,kamatmentesen, anélkül 99.900...Komoly..

(#102943) bodzasfanta


bodzasfanta
csendes tag

Egyszerű kérdésem lenne: van Magyarországon olyan Samsung TV modell a 70-80 ezres kategóriában ahol a Motion Plus beállítások elérhetőek?

Pl megnéztem a J5100 modellt amit tudom, hogy tavalyi de az online manual szerint a Motion Plus nem elérhető mindenhol: "Depending on the country and model"

Az ez évi K5100 modellben pedig egyszerűen nincs is ha jól tudom.

(#102944) snake1977 válasza Batib (#102941) üzenetére


snake1977
őstag

Ugyanez a modell van a upc-nél (mindenképp ott tudom venni csak részletre) 139,690-ért, uhh nem semmi különbség a T-s és a upc-s között, részletre itt 20.000huf+18x6650huf, mondjuk 3ik hónap utána kezdő huszast jóváírják. Köszönöm a segítséget akkor inkább ezt a modellt választom. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#102945) sityupityu válasza bodzasfanta (#102943) üzenetére


sityupityu
veterán

Nincs.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#102946) PuMbA válasza Rp526 (#102922) üzenetére


PuMbA
titán

Natív 120Hz, de bemenetként jelenleg a TV-k 99.9%-a nem kezel 120Hz-et :)

(#102947) Hmmm1 válasza tjnet (#102936) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Hmmm. :( Miért? Kifejtenéd ezt. Tényleg annyira Judderol a kép? Főleg ha network stremaelsz vagy mi?
Amit linkelt teszt beletekertem és mutatja a Martian filmet, hát ott látszik azért hogy remek a kép, mikor oldalirányba mozog a cucc. Pont mielőtt ráadja a hangot a filmre. Hanggal együtt már kevésbé arra figylet az ember mondjuk.

(#102948) Batib válasza snake1977 (#102944) üzenetére


Batib
őstag

Ez a T-nél Black Friday ár.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#102949) #94529552 válasza Hmmm1 (#102947) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még hányan írják le neked, hogy a 6000-es nem ajánlott? Ha kicsivel jobbat vennél, és nem csak az számít, hogy a legolcsóbb UHD-t vegyed, legalább a KU6400-at is nézd meg, ami szintén csak 50 Hz-es, de jobb elektronikája van a gyors mozgásokhoz egy beszámoló szerint. De van akinek az is csak ilyen akadozós mozgást tud, és utánhúzást is tapasztaltak rajta. Az igazán ajánlott a 7000-es széria egyenes kijelzővel, mint említették is.

(#102950) sityupityu válasza #94529552 (#102949) üzenetére


sityupityu
veterán

Az akadozós mozgásról jut eszembe. Nem rég voltam az egyik cimborámnál akinek 50 hz-es lcd-je van. Az oldalirányú mozgásoknál egyszerűen katasztrófa. Mondjuk őt nem zavarja.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.