Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102851) rwin5 válasza zoltan6 (#102849) üzenetére


rwin5
őstag

250 körül tudok én is "elrakva" nem emagon keresztül, de megnevezni nem akarom. Lényegében ezért kérdeztem, hogy tudtok-e mondani olyat ami lebeszélne róla. (többi helyen 320 körül láttam csak) Láttam, hogy emagon annyi volt amúgy, de szerintem lehet hogy volt belőle összesen 2 db, de nem akarok gyanúsítgatni senkit :)

A szobát néztem most, hogy lehet viszont oda nagy ez a 152 centi képátló, mert kb 3 méter a távolság vele szembe ülve

[ Szerkesztve ]

(#102852) #94529552 válasza rwin5 (#102848) üzenetére


#94529552
törölt tag

3 méterre az 55-60" FHD tv lenne jó választás. A(#102797)-ig visszaolvastál?

(#102853) rwin5 válasza #94529552 (#102852) üzenetére


rwin5
őstag

Nem olvastam, őszintén szólva nem kerestem rá a topikban, hogy volt-e már szó róla. (az általam linkelt UE60 de gondolom csak a képátló nagysága a különbség)

a "60 az még ~150 centi akkor az még belefér?

(#102854) rwin5 válasza rwin5 (#102853) üzenetére


rwin5
őstag

közben megkaptam az infót tesóméknál volt múltkor "mozizás" és teljesen elég volt már arra a tv-jük. Most tudtam meg, hogy 126* centis az övéké, annál nagyobb nekem sem kell mert már az is bazi nagynak tűnt, akkor ezt a 150-est leszavaztuk végleg :B

[ Szerkesztve ]

(#102855) Flashget válasza rwin5 (#102853) üzenetére


Flashget
félisten

őszintén szólva nem kerestem rá a topikban, hogy volt-e már szó róla

pedig érdemes lenne...JU vagy KU6000-re...

Realme GT Master Edition

(#102856) Gaben360 válasza zoltan6 (#102849) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem kell jövő hétig várni,már van vagy 3 hirdetve 255-270k között.
Mondtam is a páromnak,jobb lett volna otthon maradjak ma,többet kerestem volna mintha dolgoznék. :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#102857) Pana28


Pana28
újonc

Sziasztok!

Segítséget kérnék hozzáértő fórumozóktól.
Nézegettünk több TV-t de már teljesen elbizonytalanodtam.
Az alap helyzet az, hogy tv-zni és neten filmezni szeretnénk rajta ezért SMART lenne a cél.
Lehetőleg szeretnénk 150 alatt maradni, de inkább a 130 000 körül keresgélnénk.
A TV ágyból nézve kb 3,5 méterre lenne a fejünktől.
Ezeket néztük eddig:
SAMSUNG UE40KU6000
PANASONIC tx 40ds 400e
SAMSUNG UE40K5500
Ezekről a fórumokon olvasgatva végül mindenütt lebeszélték az embert, melyiknek mi volt a baj, már nem emlékszem.
Tudna esetleg valaki ajánlani olyan TV-t ami ebben a kategóriában jónak mondható?
Én ezekre is azt hittem, hogy jók, de pl a KU 6000-re azt mondják nagyon szellemképes.
A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.: Feri

(#102858) BBéci válasza rwin5 (#102848) üzenetére


BBéci
titán

A legvacakabb képminőségű UHD TV.

(#102857) Pana28
3,5 méteres nézési távolsághoz a 40 colos képátló nagyon pici, egérmozinak is nevezhető. Oda aztán irtó felesleges az UHD felbontás, hiszen a full HD részleteit sem látni rajta 2 méternél messzebbről, de inkább 1,6-ról.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#102859) rwin5 válasza BBéci (#102858) üzenetére


rwin5
őstag

Látom többségetek egyből képben van :B

Esetleg "50-ost tudsz ajánlani? 200e ft értékhatárig? Az sem baj, ha olcsóbb :))

(#102860) BBéci válasza rwin5 (#102859) üzenetére


BBéci
titán

Nem nézegetem az árakat, folyton változnak, ezért nem tudom, mi fér bele a keretedbe.
Egy biztos, UHD-t csak a 7-es szériából ajánlok, azt is csak akkor, ha a nézési távolság és a képátló arányban van. Tehát 60 colost legfeljebb 2 méterről ajánlott nézni. Amikor volt nálam 55 colos, azt 1,5 méterről néztem. Más kérdés, hogy kényelmetlen volt, éppen ezért baromi feleslegesnek tartom az UHD felbontást.
Full HD-ból egész jót kapni 200000 forintért, az biztos és nem feltétlenül Samsungot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#102861) adam_gy válasza BBéci (#102860) üzenetére


adam_gy
csendes tag

Meg tudnád mondani, hogy az UHD tévék miért eleve rosszabbak a Full HD-knél? Alapvetően a felbontás különbözik és lassan már telefon sem kapható FHD kijelző allatt, miért elvárás, hogy tévét gyártsanak ilyen technológiával?
Nem azért kérdezem, mert nem elég nekem a Full HD, hanem mert láthatóan a gyártók sem akarják fenntartani az elavultabb gyártósorokat (és persze a marketing miatt drágábban tudják eladni az UHD-t).
Kíváncsi vagyok, mert a fórumon már sokak által leírtak alapján nagyon rossz vásárt csináltam, hogy Samsung 49KU6400-t vettem 200e körül. Nekem nagyon tetszik képe, a színek és a kontraszt is. Igaz, hogy a fekete nem tökéletes, de szerencsére ritkán nézegetem teljesen feketén a képernyőt.
A felbontásnak semmilyen hátrányát nem tapasztaltam, alapvetően FHD-ban használom. Netflix-en néztem UHD filmeket, ami ugyan látványos, de őszintén semmit nem javít egy film élvezhetőségén.

(#102862) dethroner válasza adam_gy (#102861) üzenetére


dethroner
veterán

Nem rosszabbak, csak feleslegesek. Kb mintha a péntek délutáni csúcsforgalomban lámpától lámpáig araszolnál Hamilton mercijében. Ennyi erővel ülhetsz egy bármilyen autóban, de nem, kell az UHD, hogy a szomszédnak el tudj vele dicsekedni.
Elavult gyártósort a FHD-ra értetted? :Y Amikor még a filmes tartalmak közel 100% ebben a felbontásban érhető el, akkor hogy lehet elavult? :W
Ha van 53 perced filmet nézni, [link], ha csak 27 perced van, itt a rövidített változat [link], ám ha ennyi időd sincs, akkor 4:30-ban a lényeg összegyűjtve [link]

Egy lényeges mondat a filmből: A tervezett elavulás a fogyasztó állandó igénye arra, hogy mindig birtokoljon valami újat és hamarabb mint szükséges lenne.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102863) Treff válasza rwin5 (#102854) üzenetére


Treff
aktív tag

Mi 40F6400-as tv-t nézünk 2,8m szemtávolságról és tökéletesen elég. Írják itt az 55-60 coll körüli ajánlásokat ilyen távra... Hát nem tudom, de az biztos, hogy egyenes és gyors út a szemüveges rövidlátó léthez!

Tegnap este 20 percre 1,5m-re ülve néztem. Borzasztó volt, a szemem mocskosul elfáradt, nem győztem a képen ide-oda nézni és a fejem is kótyagos lett utána. Még a képhibák is feltűnővé váltak.
Digitális kertv hiradó ment rajta. (Max egy 43 coll még beleférne helyette.)

Szóval lehet itt ajánlani nézési távokat, meg 1,5m-ről folyatni ki a szemet egy 55"-os tvvel, de később senki se csodálkozzon a következményeken, de én azt javaslom a témában, hogy adott távolságról mindenki olyan méretű tvt válasszon, amit kényelmesen tud és képes hosszabb távon nézni és belátni fáradás nélkül.

Ezért is az eddigi legeslegnagyobb ámítás az UHD erőltetése a gyártóktól!!! Még a 3D-nek is több értelme volt.

(#102864) dethroner válasza Treff (#102863) üzenetére


dethroner
veterán

Ne írj butaságokat!
Ha fáj a szemed attól mert az ajánlott nézési távolságról nézed, az lehet a forrás minőségének, tévé beállításának, tévé minőségének, a környezeti hatásoknak, a szemed és az aktuális mentális állapotod oka. Nálam 55 col, 2,3 méter, kalibrált H6400, FHD kb 30GB-os film és semmi gond.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102865) adam_gy válasza dethroner (#102862) üzenetére


adam_gy
csendes tag

Nem így értettem, te most a "mire van igény"-t hansúlyozod ki, amely szerint sokak megvásárolják csak azért mert az UHD a divat. Ez így is van, sokan valószínű meg is veszik vagy lecserélik a korábbi készüléket, amivel nem feltétlenül lesz valakinek jobb tévéje.
Én pedig azt mondom, ha valaki most vásárol semmivel nem jobb egy Full HD csak azért, mert kisebb a felbontása, sőt azt is mondom, hogy ugyanannyi vagy olcsóbb legyártani az UHD-t, mert a technológia már évekkel ezelőtti és a két éve vásárolt (90e volt) mobilom is Full HD-s.

(#102866) dethroner válasza adam_gy (#102865) üzenetére


dethroner
veterán

Látom nem jött át a lényeg. Na mégegyszer: Nem rosszabbak, csak feleslegesek.
Amikor még a filmes tartalmak közel 100% ebben a felbontásban érhető el
Ha most vesz valaki tévét az nem azért jár jobban egy UHD-val mert jelenleg ez a jó, hanem mert a FHD tévéket száműzték a belépő kategóriába, legalábbis a samsung. Attól hogy a tévé felbontása 3840x2160 képpont nem ok arra hogy jobb képet adjon, mint a natív 1920x1080 manapság elérhető tartalmakat nézve. Hogy pl 5 év múlva fordul-e ez a helyzet ez a jövő titka, de úgy venni valamit, hogy arra szinte nem érhető el tartalom és bízni a jövőben, elég optimista hozzáállás.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102867) Treff válasza dethroner (#102864) üzenetére


Treff
aktív tag

Egyáltalán nem írtam butaságokat, egyszerűen csak elmondtam, hogy utálok és nem bírok a "képernyőben" ülni, zavarja a szemem, nem komfortos. A számítógép monitort is lehető legtávolabb helyezem az asztalon, hogy kíméljem a szemem, amíg mások 20-25cm-re a szemüktől "benne ülnek", és csodálkoznak, hogy szemüveg kell.
Szóval nekem az túl közeli és zavaró, kb mintha a moziban az első sorok egyikében ülnék. Én ott is az utolsó 2/3-adban szeretek ülni.
Azt is világosan, direkt az ilyen hsz-ok miatt is feltüntettem, hogy digitális (és jó minőségű, tiszta), kereskedelmi stúdiós és saját gyártású (rtl) hiradót néztem, nem pedigfullhd anyagot, mivel 99%-ban mezei tévézésre használjuk!!! A beállítások is rendben vannak, hónapokig finomhangoltam, higy természetes legyen.

(#102868) Imi1981 válasza Treff (#102867) üzenetére


Imi1981
veterán

Én részben egyet értek veled. Szerintem sem kényelmes 1.5 méterről nézni a tévét akármilyen jó minőségű anyag megy rajta és akárhogy be van kalibrálva. Nekem 48 colos tévém van de olyan közelről nézve fárasztó a szemnek. Nekem mondjuk nem voltak olyan tünetek mint neked csak az, hogy fárasztó volt a szememnek meg egyszerűen kényelmetlen olyan közelről nézni.
Az igaz hogy az ajánlott nézési távolságból látni a legtöbb részletet de akkor se kényelmes onnan nézni. Én kb 4 méterről nézem a 48 colos tévét és így is jó és igazán részletgazdagnak látom a képet, de azért a 3 métert jobbnak találom csak nem tudom úgy elhelyezni.
Én egy 60 colos tévét biztos hogy nem néznék közelebbről mint 4 méter.

(#102869) gszauter


gszauter
újonc

hello. van egy samsung ue48ju6000-es tv-m. tudna valaki mondani hozzá egy olyan külső merevlemezt ami normálisan működik? az enyémet 5-10 percenként leválasztja (annak ellenére, h az összes samsung által megadott kritériumot teljesíti). köszi

(#102870) sandró60 válasza gszauter (#102869) üzenetére


sandró60
addikt

Mostanában csinálja ezt a hibát?
Milyen tipusú a vinyó?
Én Western Digital tipusút ajánlok.
A nagyobb GB-os winchestereknek külső tápot kell adni.
Próbáld meg azt,hogy a tévét áramtalanítod-kihúzod a kábelt pár percig az usb-ből is,ha ez se segít akkor winchestert formázd meg újból. :K

[ Szerkesztve ]

(#102871) Flashget válasza Treff (#102863) üzenetére


Flashget
félisten

Mi 40F6400-as tv-t nézünk 2,8m szemtávolságról és tökéletesen elég

ezáltal mindent max. SD-ben látsz, felesleges a HD tartalomért fizetned, ha olyan szolgáltatónál vagy.
Elolvasnád a cikket ami a téma összefoglalóban van linkelve megértenéd.
Ezeket a tévéket nyugodtan lehet nézni olyan távolságról. Ha nem bírod nézni akkor ott durván rossz beállítások lehetnek. A tv egyik funkciója a sport üzemmód..na ez egy pont ilyen soha nem használható ficsőr, mert minden színt, fényerőt csutkára húz fel a tévé elektronikája. Ez még 3 méterről is nézhetetlen 40"-nál.

UHD más tészta ott a nézési távolság feleződik a FHD-hezt képest. nem véletlen, hogy a gyártók min. 50" ajánlanak.
De mivel UHD tartalom nincs egyetlen szolgáltatónál sem Magyarországon (a netflixet most hagyjuk) ezért a samsung 6xxx 4k tévéi egy konkrét átverés jelenleg, mivel a HD tartalom a 300 soros mozgásfelbontása miatt pont olyan szarul jelenik meg rajta a film, sport gyors mozgásos jelenetei, mint az olcsóbb alsó kategóriás 5-os szériánál. Ergo HD adáshoz 100x jobban megéri a 6-os FHD tévét mint 4K-t.
4K tévét meg 7xxx-től ajánlott venni ott a HD tartalom is rendbe van a natív 4K is de sajnos olvasható az is mennyi rossz tv-t dobtak piacra nálunk...

Realme GT Master Edition

(#102872) gszauter válasza sandró60 (#102870) üzenetére


gszauter
újonc

az elejétől kezdve csinálja. 500gb-os, nem tudom a márkáját, úgy lett összerakva, nem kell hozzá külső áramforrás, a samsungnál azt mondták, h az olyanokat nem is támogatja a tv, igazából a két usb bemenet közül az egyiken működik normálisan (usb tv camera), csak azon nem ami szerintem pont erre lett kitalálva (usb 3.0 hdd 5v 1a), azért kellene, h ezen az utóbbin is működjön, mert itt szerintem látványosan szebbek a filmek. köszönöm a segítséget

(#102873) Flashget válasza gszauter (#102872) üzenetére


Flashget
félisten

nem kell hozzá külső áramforrás, a samsungnál azt mondták, h az olyanokat nem is támogatja a tv,

Tudod mennyi hülyeséget tud mondani a samsung üfsz? :))
Nálam teljesen normálisan működött ez csak aztán vettem egy pvr funkció miatt egy stb-t így már nem használom a tv-vel.
A tv amire háklis az a vinyó rpm. 5400-nál nem kell több, nincs is szükség nagyobb sebességűre illetve a méretre a kraft ellátás miatt. Külső vinyó max. 1TB legyen ennél nagyobbhoz ajánlott a külső táp megoldás.
Van mikor a USB 3.0 a baja pl. pendrive-nál mert a tv-re a FHD esetében USB 2.0-t raktak, hiába tudjuk hogy visszafelé kompatibilis de ez nem igaz a samsungnál. :)

csak azon nem ami szerintem pont erre lett kitalálva (usb 3.0 hdd 5v 1a), azért kellene, h ezen az utóbbin is működjön, mert itt szerintem látványosan szebbek a filmek. köszön

:)
ahhoz nincs köze, hogy szebbek a színek, ahhoz viszont igen, hogy erről a bemenetről tudja csak ellátni elegendő árammal a rácsatlakoztatott HDD-t a többi csatlakozó csak 0,5A

próbálj ki egy másik HDD-t ha teheted ha annál is ez a jelenség elképzelhető mint általában a hiba a tévében keresendő nem kap elég naftát azon a porton. Vagy külső házba rakott HDD-t próbálj használni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#102874) gszauter válasza Flashget (#102873) üzenetére


gszauter
újonc

pendrive-val működik mindkét port rendesen, csak egyszerűbb lenne, ha nem kellene minden egyes filmet külön másolgatnom, köszönöm a segítséget, próbálok kölcsön kérni egy másik külső vinyót és kipróbálom azzal

(#102875) dethroner válasza Treff (#102867) üzenetére


dethroner
veterán

Nem az a baj hozzászólásoddal hogy elmondtad, nem bírsz a "képernyőben" ülni, hanem hogy egyértelmű kijelentést tettél: az biztos, hogy egyenes és gyors út a szemüveges rövidlátó léthez!
Ha a te szemeddel gond van és nem bírja a tévé nézését, az nem vonatkoztatható általánosan mindenkire. A vannak akik kb az ajánlott távolságról nézik a tévét és vannak akik nem. Van aki nem tudja megoldani a lakás elrendezéséből adódóan, van aki egészségügyi okból nem teszi mint pl te. De a másik csoport eleve úgy rendezi a berendezési tárgyakat és úgy választ méretet, hogy megfeleljen az ajánlásnak, és így használja mert nem okoz semmiféle fizikai fájdalmat.
digitális (és jó minőségű, tiszta), kereskedelmi stúdiós és saját gyártású (rtl) hiradót néztem, nem pedigfullhd anyagot Ezt gondolom csak elírtad, mert különben a műsorforrások minőségével kapcsolatban nem vagy tisztában fontos dolgokkal.
Arra ne térjünk ki hogy a hónapokig általad finomhangolt beállítások közel sem jelentenek garanciát a minőségre, és itt ne érezz személyeskedést. Csupán felhívnám a figyelmed, hogy a saját magadnak beállított kép simán okozhat szemfáradást.
Elárulod milyen fényviszonyok vannak a szobában ahol nézed és milyen főbb beállításokat használsz a tévén?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102876) Treff válasza Flashget (#102871) üzenetére


Treff
aktív tag

Abszolút tisztában vagyok mindazzal, amit említettél, ne vegyél egy kalap alá a mezei kezdőkkel a témát illetően.

Ki mondta, higy fizetek HD tartalomért???? Upc digitális családi csomag van, slussz.
SD felbontás ide vagy oda, így is ordít a különbség a sima és hd adás között például, lásd mx csatornák.

Mondom, beállítások rendben, de mint ahogy Imi1981 a #102868 posztban tökéletesen és érthetően megfogalmazta, nekem nem kényelmes, fárasztja a szemem, ha "benne ülők a tvben". A moziban is utálom közelről nézni a filmet, fáraszt és zavar, pedig ott nincs képbeállítgatás...

Nincs mit ezen ragozni tovább,felőlem lehet bármilyen szemgyilkos gyári nézési táv ajánlás.

A sport mód valóban maga a merénylet.

[ Szerkesztve ]

(#102877) Flashget válasza Treff (#102876) üzenetére


Flashget
félisten

itt meg ahogy dethroner #102875) olvtárs írja, Te meg kész tényként állítasz valamit ami 10 emberből lehet csak 1-t érint.

Abszolút tisztában vagyok mindazzal, amit említettél, ne vegyél egy kalap alá a mezei kezdőkkel a témát illetően.

amiket írtál nem ezt mutatja...

Realme GT Master Edition

(#102878) Treff válasza dethroner (#102875) üzenetére


Treff
aktív tag

Röviden:
- az előző kommentben újra kifejtettem a dolgot, nem ismétlem
- a szem kérdésere térjünk vissza pár év múlva, amikor majd sokaknak szemcsi kell a rövidlátás miatt... De ha addig nem bírod ki, nyugodtan kérdezz meg a témáról egy szemészt, nekem úgy se hiszel. Mindenki úgy cseszi szét a látását idősebb korára, ahogy akarja.
- műsorforrás digitális upc családi: nem tudom, mu bajod van vele. Szándékosan a hiradót néztem, hogy ne lehessen belekötni abba, régi gyenge minőségű felvétel, ám mégis sikerült. Az rtl modern eszközökkel dolgozik. Na mindegy. Az emberek többségének ilyen általános forrása van, de inkább gyengébb. Pont.
- azért b@sztattam hónapokig a beállítást, hogy természetközeli színeket és arányokat kapjak, de így se vagyok elégedett vele, annyira vacakul lehet belőni, mert a samu állandóan erőlteti a piros arányokat.és a túlzásokat. Egy LG tvn sokkal finomabb és reálisabb színeket lehet belőni több paraméterrel. A samu ennyit tud, illetve a ledje.
- 2 nap múlva leszek otthon, nem tudok fejből beállítást
- sosem tök sötétben tvtem, mindig van szűrt fény a folyosónkról

(#102879) blakey válasza Treff (#102878) üzenetére


blakey
titán

12 éve vannak lapostévéim, azóta nem fáj senkinek a szeme, a feje, igaz, kalibrálva nézzük, mert a gyári beállítások "erősek". Ezek a tv-k nem rontják a szemet. Ha neked 1,5m-ről egy 40"-os tv-t nézve fáj a szemed vagy a fejed akkor a beállítások rosszak vagy nem bírja a szemed.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102880) sandró60 válasza gszauter (#102872) üzenetére


sandró60
addikt

Régebben is téma volt,hogy melyik winchesterrel kompatibilis a Samsung tévé.
Volt olyan,hogy samu HDD-nem ismert fel :D
Általában a házakba beszerelt winchestrek problémálya nem is a vinyó hanem a házban lévő csipszet.
Mindenesetre nem árt venni olyat aminek külső tápja van.Esetleg egy aktív HUB.
Példáúl Egy ilyen

(#102881) Syz válasza RobexX10 (#102788) üzenetére


Syz
senior tag

Meglett mi okozta a tv fekete képernyőzést.Az Nvidia Vezérlőpultban a tévé 3840x2160 natív felbontásra lőtte be magát,60 Hz-es képfrissítéssel.Ha erre a felbontásra ráengeded az UHD Colort akkor valószínűleg nem tudja rendesen felskálázni.Átraktam 4096x2160/60 Hz-re a felbontást és azóta tökéletesen működik a tévé,nincs kikapcsolás,sem random fekete képernyő.Gyakorlatilag csak az az egy felbontás van a natív 3840x2160 felett.Ráadásul mikor átlőttem a rendes 4K felbontásra akkor betette magát HDR+ kép üzemmódba és ott nem is enged már mást választani.Playstation 4-en nekem eddig még nem csinált ilyet mint neked az Xboxon,lehet csak valami áramingadozás volt akkor tényleg.Lényeg hogy a fő probléma most már elhárult a PC-n,hiszen pont emiatt vettem UHD tévét.Kezdett nagyon idegesíteni a dolog de egyértelmű volt hogy ez valami beállítási probléma lesz.Gondolom a 16:9 miatt tette magát a natív felbontásra és nem a true 4K-ra.Most már csak a kalibrálás van hátra mert eddig nem tudtam megcsinálni amíg baszakodott a tévé :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#102882) gszauter válasza sandró60 (#102880) üzenetére


gszauter
újonc

köszi

(#102883) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy MEDION 1TB-os külső HDD melyet a kollégám adott kölcsön.
A HDD-t elmondása szerint Samsung smart TV-vel használta(Tv-ről vett fel vele,így gondolom a TV által használt fájl rendszerre van formázva)
A probléma a következő:
Bármilyen PC_hez eszközhöz csatlakoztatom a HDD-t,nem ismeri fel sehol,eszközkezelőben sem.
Több oprendszerrel néztem,sehol se látta semmi.
A HDD-t amikor csatlakoztatom a PC-hez elindul/felpörög,majd egy 15mp múlva leáll,de a kék led ugyan úgy világít rajta.
Néztem több programmal,mert gyanítom,hogy linux file rendszerre van formázva,egyik sem látja:
Raise.Data.Recovery
SysDev.UFS.Explorer.Professional.Recovery
Ext2Fsd-0.68.exe
CD-ről bootolható UBUNTU linuxxal is néztem,ott sem látja a rendszer...
XFS,vagy ext3/4 fájl rendszereket dobott a google,de szerintem másra van formázva a HDD.
Ötlet valakinek?
NTFS-re szeretném formázni,hogy win alól lássam a HDD partícióját!
Köszi előre is!

(#102884) Flashget válasza Rocko66 (#102883) üzenetére


Flashget
félisten

az a vinyó népszerű volt 2011 vége felé mikor nyíltak az Aldik és ezeket árulták a boltokban éppen akkor ment fel horror árra. .)
tv leformázta saját herélt linux rendszerére. Elvileg ha pc-re csatlakoztatod jobb egérgomb és formázás.
ha D szériás tévén volt használva lelehet róla menteni az itt leírtak szerint a tartalmát.
PVR alternatív megoldás (2012-06-02)

Realme GT Master Edition

(#102885) Rocko66 válasza Flashget (#102884) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Mint ahogy írtam,sem a sajátgépben,sem az eszközkezelőben nem látom a meghajtóját!
Szeretném láthatóvá tenni és leformázni,de sem a biosban sem a win-ben sem a linuxban nem látok semmi a vinyóról...

(#102886) Top cat válasza Rocko66 (#102885) üzenetére


Top cat
őstag

Lemezkezelőben sem látszik?

(#102887) Rocko66 válasza Top cat (#102886) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Ott sem.

(#102888) Flashget válasza Rocko66 (#102885) üzenetére


Flashget
félisten

amit linkeltem ott levan írva mivel lehet láthatóvá tenni windowsban.
ha van smart tv-d vagy beltérid formáztasd le azzal, hátha utána tudod pc-n is.
ha csak nem nyekkent meg a HDD.

Realme GT Master Edition

(#102889) Top cat válasza Rocko66 (#102887) üzenetére


Top cat
őstag

Ha a fájlrendszert nem is ismeri fel a Win magát a meghajtót még látnia kellene.
A Samsung TV-k általában Fat, Fat32, exFAT és NTFS fájlrendszert ismernek.

Lehet, hogy kampec az USB vezérlő elektronikának. Ha szét tudod szedni próbáld meg a vinyót rátenni egy Sata portra.

(#102890) FNZ


FNZ
őstag

hali!

jól láttam, hogy az idei K sorozatból 32"-es méretben nincsen 6-os sorozat csak max 5500?
vennék egy 32" tv-t, ami hálózaton keresztül nas-ról lejátszik filmeket és gondoltam k6000 környékét vennék, de nincsen.
vegyek inkább j6200-t vagy k/5500?

[ Szerkesztve ]

(#102891) Flashget válasza FNZ (#102890) üzenetére


Flashget
félisten

inkább J6200

Realme GT Master Edition

(#102892) FNZ válasza Flashget (#102891) üzenetére


FNZ
őstag

basszus, most nézem, hogy már nem is lehet kapni.

ha jól tudom, pvr-el felvett műsort nem lehet sehogy sem számítógépen lejátszani, igaz?

(#102893) FNZ válasza FNZ (#102892) üzenetére


FNZ
őstag

j5200-at lehet kapni. az is jó / elfogadható?

(#102894) Flashget válasza FNZ (#102892) üzenetére


Flashget
félisten

csak a szolgáltatótól kapott esetében.
ahol a DTV csatorna nincs kódolva pl. Digikábel lehet venni üzletben bármilyen DVB-C stb-t és annak a .ts felvételét bárhova lehet másolni vagy kiírni BD lemezre.

Realme GT Master Edition

(#102895) Flashget válasza FNZ (#102893) üzenetére


Flashget
félisten

az legalább már nem ips panel..de nem is egy 6200 képileg.

Realme GT Master Edition

(#102896) Batib válasza FNZ (#102893) üzenetére


Batib
őstag

Jónak nem nevezném, inkább elfogadható. A K5500 jobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#102897) FNZ válasza Flashget (#102895) üzenetére


FNZ
őstag

van egy 26c452-es samu, ami csak analóg és azt cserélném le, mert sok analóg csatorna elég mákos rajta (+ a digitálison több csatorna is van), ezért nem is nagyon használom.

van egy 32c650-es samum, ami sajnos nem pvr-es (anno nem olvastam utána, hogyha nem frissítem a firmware-t automatikusan, akkor engedélyezni lehetett volna a pvr funkciót, ezért IJ)

van egy ju7000-es samu és azzal venném fel gyereknek a meséket és konvertálnám ki neki és tölteném a nas-ra, hogy tudja nézni. letöltöttem egy srf konvertert, látszólag működik, de sajnos a végeredménye mégsem jó.

lényeg, vegyek egy stb-t (mivel digi területen lakok) és kössem rá 26c452-es tv-re, így rögtön digitális adást is nézhetek és még fel is vehetek vele mesefilmeket :) , így már nem is kell másik tv-t vennem :D

[ Szerkesztve ]

(#102898) dethroner válasza Treff (#102878) üzenetére


dethroner
veterán

Azért kérdezek, mert nem érthető tökéletesen amit írsz. Két dolog lehetséges. Vagy félreérthetően fogalmazol és ezért nem tiszta minden, vagy nem tisztában dolgokkal. Beszéljük meg, ok? :)
A műsorforrásra válaszul ezt írtad: saját gyártású (rtl) hiradót néztem, nem pedigfullhd anyagot
Milyen felbontású az rtl híradó amit néztél? Mert ezek szerint nem 1920x1080.

Azzal nem biztos hogy kíméled a szemed ha a monitort is a lehető legtávolabb helyezed el, mert akkor az apróbb dolgokat nem fogok jól látni, tehát feleslegesen erőlteted a szemed, míg más, aki megfelelő távolságra helyezi, egyből tökéletesen látja azt, amit esetleg te észre sem veszel a mérete és a távolság miatt.

Ki mondta, higy fizetek HD tartalomért???? Upc digitális családi csomag van, slussz. Van a csomagban HD adó? Ha van, akkor fizetsz érte.

A következő mondatot két részletben kérdezném, mert egyben nincs értelme. Szóval az első fele a mondatodnak: SD felbontás ide vagy oda Ezt nem tudom hová tenni, légyszi írd le mire gondoltál.
Szóval az egész mondat egyben: SD felbontás ide vagy oda, így is ordít a különbség a sima és hd adás között A mondat második felét senki nem vitatja, de így egyben az elejével ismét nem értem mire céloztál.

Az hogy évek múlva hányan leszünk szemüvegesek azok közül akik még nem vagyunk szemüvegesek, semmi értékelhető információt nem tartalmaz majd számodra a nézési távolság kérdésre, mert nagyszüleink sem ültek bele a tévébe fiatal korukban, mégis rosszul látnak, sőt, van köztük sok olyan, aki nem idős korára vesztette el a tökéletes látását, hanem egészen fiatalon tévé és monitor nélkül.

azért b@sztattam hónapokig a beállítást, hogy természetközeli színeket és arányokat kapjak, de így se vagyok elégedett vele, annyira vacakul lehet belőni, mert a samu állandóan erőlteti a piros arányokat.és a túlzásokat
Na látod, sok órát töltöttél azzal, hogy belődd olyanra a képi világot, ami rosszat tesz a szemednek. Én egy büdös percet sem töltöttem azzal hogy beállítgassam, rábíztam a műveletet egy hozzáértőre és a műszerére. Az eredmény? 55 col, kevesebb mint 2,5 méterről szemfáradás nélkül.
A folyosóról beszűrődő fény sem biztos hogy előnyös, de ezt magadnak kell megtudni.

Tegnap este 20 percre 1,5m-re ülve néztem. Borzasztó volt, a szemem mocskosul elfáradt, nem győztem a képen ide-oda nézni és a fejem is kótyagos lett utána. Még a képhibák is feltűnővé váltak.
Látod, itt a gond. Képhibák. Miért vannak képhibák? Én csak olyan műsort nézek, ami képhibáktól mentes. Milyen képhibákra gondolsz?

És még egy gondolat. A felbontás növelésének nem az volt az elsődleges célja évekkel korábban hogy közelebb üljünk a kijelzőhöz, hanem hogy a távolabbról is láthatóak legyenek az apróbb részletek. Neked pl pont hogy előnyös lenne egy UHD kijelző ha volna rá normális mennyiségű tartalom. 100 centis tévé 2,8 méterre egyet jelent a részletek elvesztésének. Ha lenne egy legalább 60 colos UHD-d, nyugodtan nézhetnéd 2,8 méterről, élményt szereznél vele magadnak és a családodnak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#102899) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hali. Kicsit elkezdett foglalkoztatni ismét a dolog. - Samsung KU6000-es széria 6072 stb. - mennyire jó tv-k?
Jó pár hónapja, még tán más valami 6000-es széria volt, de ugye azt nagyon nem ajánlották itt a topikban sem.

Ez a új széria mennyire van rendben filmezésre mondjuk? Sokan írják milyen elég képe van stb. A lényeg az lenne hogy ne akadjon rajta a film, mozgást úgy ahogy hozza (és tán erre van vmi javító technológia, de azt bekapcsolva meg tán villódzik a kép, meg bassza az ember szemét?)

Tehát ami fontos lenne: viszonylag stabil kép, egy elfogadható minőség (bár ezzel nem hinném hogy gond lenne) - 1080p-ben kitünő legyen, szóval bármilyen jó minőségű HD tartalmat is szépen vigyen. Tiszta, éles, bluray minőségű kép. (Hamár olyat kötne rá az ember) 4k úgy se igen lenne rajta nézve.
Illetve ha jól olvastam valahol Game modeban elég alacsony az input lagja a tv-nek, viszont anélkül mennyi lehet? Csak mert esetleg ez is egy szempont lenne... lehet nem így van, de az lehet hogy Game modeban gyorsabb lesz a reakciója a tvnek, de a kép minősége, a színek is sokkal szarabbak szoktak lenni game modenál, nem? Épp az lenne a lényeg, hogy ha egy PS4-t rádobna az ember, és egy Uncharted4-et esetleg, akkor az jól nézzen ki. :)

Ami hátrányt olvastam, az a szoftveres része lehet, és sok applikáció még nem elérhető el rá itthon? Hiába jó mondjuk az angoloknak a netflix meg a sok faszság rajta, ha egy TvGo-t vagy ilyesmit nem tudsz rátenni. Plusz külön távirányító a Smart-hoz tán nem jár. Egyébként itt említették még azt is hogy nem müködik rajta egér, se billentyüzet - gondolom a vezetékes, - kellene mennie, vagy direkt csak vezetéknélküli billt támogatnak ezek a tv-k?

(#102900) XtremLor


XtremLor
őstag

Talaltam egy gyujto oldalt regebben, ahol felvoltak tuntetve a tv-k gyartok/ev szerint, es hogy pontosan hany HZ-ek is, itt a topikban talaltam, de most nem talalom nem remlik valakinek mi volt a weblap cimuk? :R

"Legen...Wait for it...Dary"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.