Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102251) bence1990 válasza belan (#102247) üzenetére


bence1990
csendes tag

Köszi. Smart led neked mire van állítva? Ha kikapcsolom akkor megszűnik ez a foltosodás, cserébe az egész képernyő feketéje romlik.

(#102252) Krystal_s válasza Krystal_s (#102249) üzenetére


Krystal_s
addikt

Jól látom, hogy az UE40K5500-on nincs fejhallgató csatlakozó :F

ui: Itt pl azt írják van, de sok leírás szerint nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#102253) belan válasza bence1990 (#102251) üzenetére


belan
addikt

Nálam magasan van fényerő 38

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#102254) balewi válasza kola99 (#102231) üzenetére


balewi
aktív tag

Csak egyet adtak hozzá, de ez (számomra) tökéletes mindenre. Ha lenne hozzá egy mezei, akkor azt tuti nem használnám :)

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#102255) Krystal_s válasza Krystal_s (#102249) üzenetére


Krystal_s
addikt

Már azt hittem megtaláltam a megfelelő tv-t (UE40K5500), de nincs rajta fejhallgató csatlakozó. :(
Nem tudom rákötni a hifit sem, mert azon nincs optikai csati. Amíg nem veszek újat, addig fejhallgató bemeneten csatlakoztattam volna.
5xxx szériából van még másik ajánlott típus? :U

[ Szerkesztve ]

(#102256) TibChee


TibChee
tag

Üdv!

Olyan 500k-s határig mit ajánlanátok, 65"-os méretben, FHD felbontással?

Egy pár hónapja még mindig az UE65H6400 tűnt nyerőnek, azóta változott a helyzet?

Esetleg ugyanilyen összeghatárig és felbontással, csak 60"-os méretben mi javasolnátok?

(#102257) rajzol01 válasza PuMbA (#102214) üzenetére


rajzol01
tag

Ez volt a gond, köszi.

Használtok media lejátszót, vagy a tv-ben lévő teljesen jó? Egyátalán a 2012es egreat R6S-n keresztül menne a 4k-t? még mindig KS7000

(#102258) Flashget válasza karip1111 (#102245) üzenetére


Flashget
félisten

Egy dolgot árulj el.
Miért nem használod a samsung honlapról letölthető használati útmutatót vagy a tv-ben lévő emanualt? Kötve hiszem, hogy ez ne lenne benne.

Realme GT Master Edition

(#102259) akoska07 válasza akoska07 (#102208) üzenetére


akoska07
nagyúr

Erre vki ? :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#102260) PuMbA válasza bence1990 (#102246) üzenetére


PuMbA
titán

Mit vártál? Ez nem OLED TV, ahol minden képpont a saját fényével világít, hanem háttérvilágítás van, ami felelős egy nagyobb képernyő rész fényért :) A SMART LED-et alacsonyra vagy kikapcsolva érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#102261) Celtis válasza bence1990 (#102246) üzenetére


Celtis
veterán

Ez nem OLED TV. A háttérvilágítás LED-jei ezen a TV a képernyő alsó és felső szélén vannak. Hátránya, hogy mozifilm esetén a fekete sávokat sem tudja elsötétíteni.

(#102262) Batib válasza akoska07 (#102259) üzenetére


Batib
őstag

Igen, tudja.
(Azért nem lett volna annyira nehéz megtalálni, a hivatalos leírásban. PVR ready - igen)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#102263) karip1111 válasza Flashget (#102258) üzenetére


karip1111
újonc

Nincs benne. A letölthetőben kb annyi van hogy hogy szereld fel a lábait meg a távirányító főbb funkcióit, az e-manual egy picit részletesebb, de még mindig elnagyolt. Előszőr ezeket néztem mielőtt a fórumhoz fordultam volna. Nem szeretem ha egy kezelési könyv szájbarágós de azért ez is túlzás.

(#102264) Syz


Syz
senior tag

Szóval, ki hogy használja a bemeneteket PC-re/konzolra? Kerestem 2.0-ás HDMI elosztót de bizony szegényes a mezőny és aranyáron van ami van..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#102265) sandró60 válasza Syz (#102264) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos a minőséget meg kell fizetni"aranyozott"a csatlakozó :D

(#102266) Syz válasza sandró60 (#102265) üzenetére


Syz
senior tag

Jah az.. Parasztvakítás ON :)
Amúgy tényleg nem nagyon van HDMI 2.0 elosztó, a kábeleket pedig tuti nem fogom cserélgetni mindig ugyanarra a bemenetnél mert az nem tesz jót az aljzatnak szóval a PS-t átpattintom majd a soron következő bemenetre :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#102267) gduck válasza Krystal_s (#102252) üzenetére


gduck
addikt

Nincs rajta, átalakító kell hozzá KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#102268) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Hát még mindig nem találom ezt a csatornalista szerkeztést.Kezd idegesíteni hogy össze-vissza vannak a csatornák. Tényleg nem tud senki segíteni? Digi tv az előfizetésem! (ks7000 tv)

Köszönöm!

(#102269) frovery válasza Syz (#102266) üzenetére


frovery
senior tag

Valami ilyesmi kell neked. Én majd 1 éve vettem, teszi a dolgát.
Előtte vettem passzív elosztót, azóta is a fiók mélyén van. Az ilyet kerülni kell.

(#102270) frovery válasza kisjimy (#102268) üzenetére


frovery
senior tag

(#102271) oimuka


oimuka
tag

Tudnátok ajánlani valami jó Samu tévét, ami smart és 3D is egyben, 40-43 inch max.?

(#102272) F-ECT$


F-ECT$
titán

106-108 cm-es FHD tv keresek, amin főleg tv műsorokat néznénk. 3D, 4K és hajlított kijelző nem kell. 1 "okos" funkcióra lenne szükség: okostelefonról könnyen ki lehessen tükrözni a képet videók és fényképek megosztására (pl wifi segítségével). A keret 140-150k. Mik az ajánlott típusok?

(Hirtelen a Samsung UE43KU6000 -t találtam, de ez sajnos(?) 4K.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#102273) manu75


manu75
aktív tag

Sziasztok!

Ötleteket kérnék Tőletek, hogyan tudnám a legegyszerűbben megoldani a következő problémát. A samsung (22B650) tévénken a koax csatlakozó nem működik tökéletesen, létezik olyan átalakító amibe belemegy a koax kábel onnan pedig vagy a scart vagy a hdmi csatlakozót tudnám így használni a tévén? Az ilyen átalakítóhoz szükséges e külön áramforrás? Egy set box tudom megoldaná a problémát, de helyhiány miatt jó lenne valami még kisebb és olcsóbb, egyszerűbb megoldás ha van.

(#102274) Clever0 válasza manu75 (#102273) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha koax csatlakozó alatt az antenna bemenetet érted, akkor ilyen átalakító nem létezik, mert azon nagyfrekvenciás 100-900 Mhz-es jel van, a scart-on és hdmi-n pedig többé-kevésbé dekódolt kép és hang jel (< 10 MHz). Ha külső set top box-ot használsz, akkor abba kell bedugni az antennát, ilyenkor a tévé csak megjelenítőként szolgál.

(#102275) manu75 válasza Clever0 (#102274) üzenetére


manu75
aktív tag

Igen arra gondoltam. Bújtam a netem emiatt szóval akkor azért nem találtam ilyen átalakítót. Köszönöm a segítségedet, ha nagyon zavar lehet beszerzek akkor mégis egy olyan boxot. Beázott a koax kábel és berozsdásodott tőle a tévé koax bemenete, ezért gondoltam hátha lenne valami megoldás.

(#102276) akoska07 válasza Batib (#102262) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi.

Vhogy nem találják a menüben ezt az opciót (nem azt jelenti,hogy nincs is benne).

Egyébként a teljes H6400 szériára igaz ez ?
Utolsó betűkben lehet eltérés típusok között,ami pont a pvr hiányát is jelentheti. :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#102277) Krystal_s válasza gduck (#102267) üzenetére


Krystal_s
addikt

Mo-n 8-9 ezer egy ilyen átalakító. Nem tudom mennyire megbízhatóak, elég gagyik lehetnek ezek. Jobb lenne, ha nem kéne ilyet használni. Nagyon sokan panaszkodnak külföldi fórumokon, hogy sok Samsungról lehagyták a fejhallgató csatlakozót. Szerintem filléres dolog lehet és alap dolog lenne. Nem értem az okot. :/
Nem találok ilyen kategóriában és tudásban (kapható) jobb tv-t, mint az UE40K5500.
A J5510 nem nagyon van sehol, de a tesztek alapján duplája az input lag a K-hoz képest.

(#102278) Clever0 válasza manu75 (#102275) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha a csatin maradt annyi tiszta felület, akkor oda lehet forrasztani egy másik antenna aljzatot egy rövid kábeldarabbal.

(#102279) akoska07 válasza akoska07 (#102276) üzenetére


akoska07
nagyúr

Közben megtaláltam a pontos típus alapján a mi tévénket.
Ebben is benne van.
Samsung UE48H6400AWXXH

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#102280) szki válasza akoska07 (#102279) üzenetére


szki
őstag

PVR, Timeshift csak a TV saját tunerével fogott adás esetén használható. Egyéb forrásról nem. lásd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#102281) gduck válasza Krystal_s (#102277) üzenetére


gduck
addikt

Hát sajna ez a tendencia :( A K5500-nak sincs, de abban viszont van bluetooth így azzal megoldható a füles ;)

(#102282) frovery válasza manu75 (#102275) üzenetére


frovery
senior tag

Kicsit barkács dolog de fillérekből megvan.
Biztosan van hely a régi mellett, ha azt nem lehet kiszedni.
Veszel egy ilyen aljzatot, ezt a műanyag hátlaphoz oda tudod csavarozni. Belül pedig odaforrasztod egy 4mm-es koax darabbal, ahonnan jön ereditleg, az eredeti koax aljzathoz.

(#102283) Krystal_s válasza gduck (#102281) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, nem marad más, vennem kell másik hifit is, vagy hangfalakat. :\ Pedig nekem elég lenne a mostani, csak azon nincs optikai csati. BT fejhallgató sem a kedvencem. Mindig rosszkor merül le stb....
Ráadásul a kedves MM éjjel felemelte a tv árát 125-ről 140-re. (több ok miatt is ott kell vennem)

(#102284) gduck válasza Krystal_s (#102283) üzenetére


gduck
addikt

A 3 napos Joy hétvége miatt volt annyi az ára, azért emelték fel ma. Hétvégén lett volna érdemes megvenned, szerintem várjál jövő hét péntekig (black friday), akkor biztos megint olcsóbb lesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#102285) Syz válasza frovery (#102269) üzenetére


Syz
senior tag

Ismerem ezt a kütyüt de ez sajnos csak FHD-ra jó,a 4K-t már nem tolja át.Meg nagyon semmi sem mert tényleg nincs még olyan adapter normál áron ami 2.0-át osztana el.De nem gond,jó lesz a PS4 a másodlagos HDMI-n :)

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#102286) Flashget


Flashget
félisten

Minek szenvedtek itt hol mi KU6000 meg hasonló kamu 4K-val, meg FHD-val meg úgy ámblokk LCD-vel! ;]

3 nap múlva BF alkalmából az LG, OLED tv-nek az áfáját elengedi az edigital. :DDD
szerintem ez egy megemelt ár már amiből levonják az áfát és magasabb lesz így is mint volt múlthéten :D

Realme GT Master Edition

(#102287) PuMbA válasza F-ECT$ (#102272) üzenetére


PuMbA
titán

Samsungnál jelenleg ilyen nincs, KU6000 vagy KU6400 van. Panasonic DS630E-t nézz, ha nem fogsz a TV-n játszani vagy PC monitornak használni és nézd meg, hogy az az 1 okos funckió meg van benne vagy kérdezd meg a Panasonic topikba :)

(#102288) gduck: :N Az 50 ezres TV-n több elmosódást látsz, mert lassabb a panel.

[ Szerkesztve ]

(#102288) gduck válasza Flashget (#102286) üzenetére


gduck
addikt

A KU6000-es TV-nek is megvan a képpont száma :D Ráadásul a TV adás az 50 és az 1000 ezres TV-n is ugyanúgy néz ki :D

(#102289) Rp526


Rp526
aktív tag

sziasztok,

a kiszemelt KS7000-en nincs tudtommal analog audio kimenet.
Akinek olyan TV van amin csak optikai kimenet található, azok hogyan oldják meg ha az erősítőn nincs?
Találtam egy átalakítót, ezen kívül olcsóbb/jobb ajánlat vmi? HDMI - RCA vállalható esetleg?
[link]
Vagy ha mindenképp ilyen kell akkor tapasztalatok, mit vegyek, hangminőségben ez gondolom a jobb, nem vmi kínai HDMI - RCA? Ezek mind aktívak, mindhez kell külön áram? [link]

Köszi =)

[ Szerkesztve ]

(#102290) PuMbA válasza Rp526 (#102289) üzenetére


PuMbA
titán

Az a FiiO teljesen jó belépőnek :)

(#102291) danjeee válasza gofry (#90094) üzenetére


danjeee
csendes tag

Hali gofry!

megorulok de nekem is ez a problémám´, másnapra mindig visszaáll a csatornasorrend,találtál valami megoldást?
nekem egy 2016-os UE55KS9002T-s modellem van és csak ez csinálja a H-s és a D-s nem csinálja!

Mi a megoldás valaki segítsen 3 napja szenvedek valami megoldást találni:

amit megcsináltam - gyári beállítások vissza+ legujabb firmware nem segített- most naponta kell importálnom a csatornalistát vissza...idegesíto!

MINIDIG 24 ORA UTAN visszaáll valami saját sorrendre a csatornalista. :W

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#102292) blakey válasza danjeee (#102291) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold ki a csatornafirssítést, ez zavar be és emiatt áll vissza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102293) danjeee válasza blakey (#102292) üzenetére


danjeee
csendes tag

Koszi a válaszod,nem emlékszem ilyen menupontra,de ujra átnézem hátha elkerulte a figyelmemet!
Ha megoldja nagyon boldog leszekl,majd beszámolok-mert már sokan találgatják mi a franc csinálhatja.

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#102294) danjeee válasza blakey (#102292) üzenetére


danjeee
csendes tag

Nos végignyálaztam a használatit-t is,pontról pontra,de sajnos ilyen funkciót nem találtam...

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#102295) blakey válasza danjeee (#102294) üzenetére


blakey
titán

Biztos, hogy van. A Digitális csatornabeállításoknál keresd, jelen pillanatban nincs Samsungom de minden tv-n ott a frissítési lehetőség, tehát naponta 1X frissíti a csatornalistát és annak aki szerkeszti nem lesz jó, mert ugye visszaáll az eredetire.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102296) danjeee válasza blakey (#102295) üzenetére


danjeee
csendes tag

Sajnos nincs,annyi van írva csak hogy:
idézem:


catornaszám módosítása
""
Ha módosítja a csatornaszámot, a csatornaadatok nem fognak automatikusan frissülni.

azért még majd megnézem hogy hangoláskor nem kínál e fel valami ilyesmit,de a menu-ben nincs hasonló dolog.

4 Samsung LED-em van otthon ,de csak ez csinálja: C,D,H sorozat prímán mukodik a K-s legujabb 1-2 honapja bezazult valsz - fw frissítés cseszte el,de az ujban sem javítottak semmit-tegnap frissítettem le megint.

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#102297) csaby69


csaby69
csendes tag

Sziasztok!Milyen Samsung full HD smart tévét ajánlanátok 140 ezer forintig?

(#102298) he7edik.


he7edik.
addikt

Milyen vezeték nélküli billt vennétek a tv illetve a PC távirányításához?

csaby69: Méret?

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#102299) F-ECT$ válasza PuMbA (#102287) üzenetére


F-ECT$
titán

:( Ezek a belépő szintű 4k tv-k nem igazán ajánlottak tudtommal.

Dive ever, work never.

(#102300) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

samsung ue43j5500 tévé vezetékkel kapcsolódik a routerre, néha random 10-15 alkalommal megzakad a kapcsolat és ujra csatlakozik,ilyenkor a képernyőn megjelenik a hálózat beállítási üzenet.
tv vagy router hiba??? a router egy tp-link wdr3600
router logjában semmi nem látszik és látszólag más eszközön a net sem szakad meg.
kissé idegesítő,hogy este feldobálja a képernyő felső sávjára ,hogy állítsak be vezetékes kapcsolatot.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.