Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) kislaki92 válasza lsc (#2149) üzenetére


kislaki92
senior tag

vannak átjárók:) ahol zozókat öltél meg burereket...és ott az egyikben...orvosi asztal..elmozdíthatatlan..arra ugorj fel és nézelődj...ott kifogja dobni a rejtekhelyet!

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#2152) Execute


Execute
tag

[

Ez mi miatt van? Valakinek volt esetleg már ilyen? Túl sokáig tartottam rajt valamelyik billentyűn a kezem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2153) kislaki92 válasza Execute (#2152) üzenetére


kislaki92
senior tag

az szép :DD ne nyomkodd annyira...xD
amúgy zsír a géped :D

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#2154) borovi válasza Alienhun79 (#2146) üzenetére


borovi
aktív tag

no most, hogy én lettem a közellenség a véleményem miatt, elmondom megint, szépen, tagoltan: én nem látom akkora problémának, ha nem jött volna ki most ebben az állapotában ez a gém, hanem csak később, kevesebb hibával.
az ugyanis, hogy közben kikerült egy hibákkal teli korai verzió a netre, amitől dezoék óva intenek mindenkit, nem jelentett volna akkora konkurenciát. ellenben lehetett volna még dolgozni ezen a verzión, hogy ne ekkora bughalmaz legyen.
mert most így 2 problémás verzió van kint. nem tudom, érthető-e, amit próbálok megfogalmazni, de jobban nem tudom.
persze lehet haragudni rám a véleményem miatt, de attól még ez a helyzet.
szerencsére, mint írtátok, jön a pecs, így aztán királyság lesz! :DDD
és mielőtt félreértés történne vagy belemagyarázás: végtelenül hálás vagyok a játék készítőinek az elvégzett grandiózus munkáért.

(#2155) capulet75 válasza borovi (#2154) üzenetére


capulet75
addikt

Olvasd el miért jött ki most. Ha nem érted meg az a te problémád.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2156) kislaki92 válasza borovi (#2154) üzenetére


kislaki92
senior tag

értem én...de ha még vártak volna vele akkor a kiszivárogtatott lost alphát szarrá moddolják meg minden szar és ugye kb. nyáron jött volna ki...meg most gondolj bele...fent van a neten egy lost alpha...meg nyáron megjelent volna...az emberek inkőább letöltik a neteset minthogy megvegyék....muszáj volt kiadni különben ha sokáig várnak már az emberek talán már nem is akarnának venni belőle...mert ők már végigjátszották,tudják a sztorit blabla..persze van egy réteg akik támogatták volna őket a lemez megvételével! mint én :)
ezért kellett kiadniuk...meg ott a gsc...50%-ban ez az övüké :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#2157) jozzy222


jozzy222
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi hibával kapcsolatban kérnék segítséget:
Az x14 labban vagyok bemegyek egy ajtón egy ordítás és kilép evvel
Abort called
form: Gamedata\scripts\xr_effects.script in function func (594)
line 599
Description: cannot find object with story_id 6604

Köszi .

gigabyte p45 ds3 e2180@3.2 ati 4850

(#2158) kislaki92 válasza op.erik (#2144) üzenetére


kislaki92
senior tag

örülök neki! :D arany ember vagy :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#2159) Aino


Aino
tag

Lake Yantar-ban hol van a földalatti labor? Nem mutatja a térkép és már egy órája csak ezt keresem. :W
Szerk. Már megvan :B

[ Szerkesztve ]

(#2160) kislaki92


kislaki92
senior tag

egy kérdés...mindenki bandita lett miután az a köcsög kiadta a küldetést ,hogy menj az x laborba? :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#2161) borovi válasza kislaki92 (#2156) üzenetére


borovi
aktív tag

igen, én is szívesen megvenném a lemezes verziót, de az még odébb van...

(#2162) Cheesus válasza borovi (#2161) üzenetére


Cheesus
senior tag

Én inkább a digitálisat preferálnám, mondjuk Steamen keresztül, mivel nincs ODD-m :B
Bár ha vmi fasza fémdobozban vagy gyűjtői kiadásban jönne tuti megvenném akkor :))

https://www.twitch.tv/csehla

(#2163) borovi válasza kislaki92 (#2156) üzenetére


borovi
aktív tag

mondjuk sok igazság van abban, amit írsz. én magamból indulok ki, tehát tudom, hogy nem tölteném le a kalózverziót a játékból. de igazad lehet abban, hogy mások nem biztos, hogy így gondolkodnak.

(#2164) Execute válasza kislaki92 (#2153) üzenetére


Execute
tag

"amúgy zsír a géped :D"

Ez remélem nem gúnyolódás volt, hogy kidobál ilyen üzenetekkel... :DD

(#2165) borovi válasza Cheesus (#2162) üzenetére


borovi
aktív tag

ez az! én is pont ezen töprengtem a minap, h valami extra cuccal kéne köríteni a lemezt. fémdoboz, matricák, kihajtogatható térkép, stalker-figura. vagy egy üveg Kozák vodka! :DD

(#2166) Alienhun79 válasza borovi (#2154) üzenetére


Alienhun79
tag

dezowave
(újonc)
Egy különálló játék, nem igazán hívnám modnak mivel minden szegmensében más mint az eredeti, a mod meg inkább az, ha 1 játék bizonyos részeit átvariálod, módosítod, és továbbra is szükséges az alapjáték a mod futtatásához.
Annyiban változott a helyzet, hogy nem hivatalos kiegészítő lesz, hanem ingyenes.
----------kicsit más----------
Sokan nem értik mi a probléma a kiszivárgással, és példákkal dobálóznak. kicsit rendet szeretnék tenni :) (nem ezen a fórumon olvastam, de ti is láthatjátok itt-ott). Többen említették a HL2-t, vagy DeusEx-et, vagy Risen2-t, de van még csomó. Ezen felsorolt játékok nem teljes verzióban szivárogtak ki (risen 2-ben az első fejezet, deus ex human revolutionban is csak pár pálya, a halflife 2 meg egy halom pálya, csomó kacattal, de semmi konkrét). Továbbá a kiszivárgott játékokhoz a rendes hivatalos megjelenés előtt még nem volt publikus sdk, modkit, vagy bármi, amivel lehetne a kiszivárgott dolgokat módosítani, szétszedni, új dolgokat belétenni, és esetleg teljes produktként árulni. A mi esetünkben a teljes játék került ki, fejlesztői kódokkal végigjátszható, minden benne van szinte, csak még nem befejezett állapotban és mivel nem megjelenésre szánt, így minőségileg sem olyan. Továbbá stalkerhez van már sdk, és csomó modkit lassan 7 éve, itt hetek, esetleg hónapok kérdése, és bizonyos modderek szénné lopják az egészet. Nem igazán szeretném modpackokban viszont látni több éves munkánkat, főleg nem hivatalos megjelenés előtt, egy kilopott verzióból trancsérozva. Ezt megelőzve döntöttünk úgy,hogy nem húzzuk az időt tovább, és megjelentetjük saját magunk a játékot. Így persze nem hivatalos, de nincs is annyi kötöttség benne, aki meg akar így is tud támogatni. Cserébe mi sem lépünk le a megjelenés után, hanem frissítgetjük majd szépen a játékot.
Remélem, de csak remélem :U

[ Szerkesztve ]

tesztoszteronstalkerista

(#2167) kislaki92 válasza borovi (#2163) üzenetére


kislaki92
senior tag

meg ha figyelted a moddb-t 26-27-én.26-án 9.5 körül volt az értékelés...késett mert fenntakadások voltak...erre leszavazták 8.5-re ... ilyen emberek...pofám nem lenne

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#2168) kislaki92 válasza Execute (#2164) üzenetére


kislaki92
senior tag

hehehe :D nem,dehogyis...baszott jó géped van...:D
am. a 7950 fasza? :D

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#2169) Cheesus


Cheesus
senior tag

Amúgy újkeletű játékosok figyelmébe ajánlom, hogy ha eljuttok addig, ne igazán pakoljatok a kocsi csomagtartójába, mert fogja magát, és eltűnik... Mmint nem a kocsi, hanem a batyu benne.

https://www.twitch.tv/csehla

(#2170) Execute válasza kislaki92 (#2168) üzenetére


Execute
tag

;] Hát ehhez a gémhez egyelőre nem elég jó, úgy néz ki... :DDD

7950 elég jó amúgy igen, teljesen meg vagyok elégedve velük. Most 1100/1400Mhz-en pörögnek. Néhány esetet leszámítva a crossfire is elég jól skálázódik. :)

Legutóbb ezt dobta a gép. Csak nálam jönnek elő ilyen "mondvacsinált" crashek? :D

[ Szerkesztve ]

(#2171) =WiNTeR= válasza Cheesus (#2169) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Én mindent viszek magammal, 50kg helyett 5 tonnára állítottam át, így egész kellemesen lehet gyűjtögetni :DDD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2172) Execute válasza =WiNTeR= (#2171) üzenetére


Execute
tag

+1 :D

(#2173) Cheesus válasza =WiNTeR= (#2171) üzenetére


Cheesus
senior tag

Multkor kérdeztem, de senki nem válaszolt, én meg elfelejtettem, hogy mit és hol kell átírni ehhez, vagy lehet nem is pont ezt kérdeztem, de a futás miatt úgyis kellene :D
Ha esetleg meg tudnád mondani azt megköszönném :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#2174) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hatalmas pályák, ugyan azok a küldetések szinte, sok futkározás. Kicsit uncsi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2175) Execute válasza Cheesus (#2173) üzenetére


Execute
tag

system.ltx
max_weight
max_ruck

actor.ltx
max_item_mass
max_walk_weight

(#2176) kislaki92 válasza Execute (#2175) üzenetére


kislaki92
senior tag

mert mondjuk nem mostanában akarok újítani... hd 7870 oc + amd fx 6300 3.5 ghz + 4*2 gb 1666mhz ram...én is megvagyok elégedve teljes mértékben...rossz szavam nem lehet :D bf 4 fullon meg ilyenek :)
majd mondjuk ramot kiakarom bővíteni :D mert volt,hogy shoc mod-legendarynál betellettxDDD de akkor elég sok minden ment mellette :D:D

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#2177) vhw válasza =WiNTeR= (#2171) üzenetére


vhw
addikt

Hééé!

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2178) Cheesus válasza Execute (#2175) üzenetére


Cheesus
senior tag

:R

https://www.twitch.tv/csehla

(#2179) capulet75


capulet75
addikt

Borov páncélszekrénye után vissza akarom vinni a dokumentumokat a banditavezérnek, de amikor át akarok menni arra a pályára, mindig a dark valleybe vezető autosave-t tölti vissza. :F

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2180) Execute válasza Cheesus (#2178) üzenetére


Execute
tag

;)

(#2181) Barin_Duty válasza Plazmacucci (#2174) üzenetére


Barin_Duty
tag

Várd ki Yantart, meg az azutáni részt! :DD :DD

(#2182) Balathruin válasza Execute (#2170) üzenetére


Balathruin
veterán

Én tetrist akartam nyomni, de hasonló (vagy pont ugyanezzel a) hibával kilépett.
Amúgy nem furcsa, hogy a BugTrap 1.6-os engine verziót ír?

(#2183) Execute válasza Balathruin (#2182) üzenetére


Execute
tag

Furcsának kellene lennie? :F

(#2184) Balathruin válasza Execute (#2183) üzenetére


Balathruin
veterán

1.6-os motor az a CoP alatt van. Ez a ShoC motoron megy, az meg 1.0.

(#2185) M@trixfan válasza Balathruin (#2184) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hát igen, COP motor lehet jobb alap lett volna a plusz effektek szempontjából.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2186) Dhampir válasza Barin_Duty (#2181) üzenetére


Dhampir
félisten

Amikoj mentek Yantajba, a tajtajék pejuszjój ne fejejtkezzetek ej. :D

(#2187) Cheesus válasza Dhampir (#2186) üzenetére


Cheesus
senior tag

Nálam meg már x18-ban cserélni kell a pelust... akkor mi lesz ott? :D

https://www.twitch.tv/csehla

(#2188) Balathruin válasza M@trixfan (#2185) üzenetére


Balathruin
veterán

Meg azért ott már Dx9-ben is 3D hatású textúrák vannak. Ez az egyetlen amit innen hiányolok, bár talán Dx10-ben benne van az is, viszont ahhoz meg nincs gépem, hogy Dx10+Sun shadow legyen... Amúgy azért erre tolták a modot, mert már 2008-ban belekezdtek.

(#2189) Barin_Duty válasza Cheesus (#2187) üzenetére


Barin_Duty
tag

Azt arra írtam, hogy ott mennyit kell majd sétálni. :D Nem lesz olyan nagy gáz ott sem, bezzeg egy másik laborban (nem írom le a nevét, meghagyom a meglepetés erejét mindenkinek :D )

(#2190) Dhampir válasza Barin_Duty (#2189) üzenetére


Dhampir
félisten

A Stalker laborok keményen beszarrintósak. :K

(#2191) Barin_Duty válasza Dhampir (#2190) üzenetére


Barin_Duty
tag

Dezodoré főleg. :D

(#2192) looke fiery


looke fiery
újonc

Lehet volt már de nem találtam a forumban rá megoldást.
Garbage-röl mikor mennék át a Barkeperhez ezzel a hibával kidob:
(I)(I)Expression : fatal error
Function : CBlender_default::Compile
File : BlenderDefault.cpp
Line : 62
Description : <no expression>
Arguments : Not enought textures for shader, base tex: ston\ston_bort_j01(/I)(/I)

(#2193) vhw válasza looke fiery (#2192) üzenetére


vhw
addikt

A grafikai beállításoknál a Static lighting helyett valami mást válassz - van 3 lehetőséged azon kívül; amit bír a géped. Utána menni fog.

Más:
dynamic light-on volt egy kis kellemetlenség a Rostok-i labornál;
- a fegyver nem lesz látható a kezemben
- belépve lesz pár patkány, mikor elkaptak besárgult a képernyő, a játék megfagyott, - bár PDA-t meg inventoryt nyitogatni lehetett...

-> visszaváltva staticra működött...

Más #2; Yantarban, kis bug: a proffal nekem nem sikerült a "hagyományos" módon az ablakon keresztül beszélni, ahogy az előző részekben - kivágott az asztalra. Szépen be kellett hozzá menni körbe az ajtón.

+tip: a TV-s kis helyiségben az ágyak közötti asztal alatti kartondobozba lehet cuccolni.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2194) looke fiery


looke fiery
újonc

Hála s köszönet a "static lightra" közben rájöttem de úgy szaggat mint az állat, pedig eddig tök játszható volt, hát ez a kiadás csúnyán el lett kapkodva még "a stalkerhez" mérten is....

(#2195) Barin_Duty válasza looke fiery (#2194) üzenetére


Barin_Duty
tag

Ugyan miért lett elkapkodva... :o Egyébként nekem játszható volt végig

[ Szerkesztve ]

(#2196) vhw válasza looke fiery (#2194) üzenetére


vhw
addikt

Más pályán visszaállíthatod - gondolom a hardver nem izmos.
Meg előbb-utóbb javításra is kerül.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2197) looke fiery


looke fiery
újonc

Tény hogy nem izmos masina, de a célnak megfelel (core2, 8GB, HD5770) és eddig nem volt gond egyik stalker mod-al sem teljesen elvezhetően futott mindegyik, nyilván fura de a csilli-villi színes-szagos grafika viszont agyatlan lődözős nem az elsődleges, ez is elmenne mezei static lighton pár kisebb elszálláson kívül nem is volt vele semmi gond eddig.
Stalkernél meg ugye megszokott ha kicsit bugos de azért többnyire játszható.
Igazából nem volt eddig játék amire azt mondtam volna kéne miatta vasat cserélni, ami nem fut az nem is igen érdekelt stalkerek meg mentek szépen.
Na majd meglássuk, pedig a játék "megvétele" részemről alap de ez még demonak is gáz, persze ez csak egyéni szubjektiv vélemény...

(#2198) Plazmacucci válasza looke fiery (#2197) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De 5770 sose volt elég hozzá ha bármilyen plusz effekt vagy render be van kapcsolva. Pláne nem a CoP modokhoz Dx10 vagy felette.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2199) SaGa59 válasza kislaki92 (#1653) üzenetére


SaGa59
őstag

Nálam is előjött ez a "kockás kéz" effekt, ami nem csak a kézen, hanem a többiek arcán, fején is látszik. Árnyékolási hiba, mert ahogy mozognak ez is változik.
Több iterációval kikisérleteztem: az SSAO minőséget off-ra kell tenni és a DOF-et ki kell kapcsolni, akkor nem jön elő.
Ha be van kapcsolva, akkor sem mindig és néha segít rajta egy alt-tab-os ki-be lépés, máskor meg attól jön elő. Szóval az ányékolás renderelésének a hibája és gyanítom driverfüggő is lehet. Nálam ATI 77xx kártyával jön elő.

Egyébként a sebesség (fps) eléggé hektikusan működik. Időnként ugyanazzal a beállítással kb 1-2 fps-t produkál, újraindítva ugyanazzal meg bőven 40 fölött (nem tudom mennyi, de minden és mindenki folyamatosan mozog). DX10.1-es beállíás, az SSAO és a DOF a fenti hiba miatt kikapcsolva, meg a motion blur, mert nem szeretem. A grass shadow kikapcsolva, és a grass density meg a particles távolság lehúzva kétharmad környékére, minden más feltolva. AA kikapcsolva, azt a driverre bízom inkább.
1920x1080.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2200) op.erik


op.erik
aktív tag

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha Mods v4 - rengeteg hasznos tipp a bugokra, és a LA 1.3-hoz készített modok gyűjtője S3r1ous modder által.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.