Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Dhampir válasza capulet75 (#1100) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, mindent lehet tanulni, ha közben el tudod tartani magadat és a tanintézményt.

Anno ahová én szerettem volna jelentkezni, csak nulladik évfolyamos indulással lehetett és tenger sok pénzbe került egy csóró munkásembernek.

Ja, és akik régen érettségiztek, szaktól függően újból le kell tenniük néhány vizsgát a meghatározott tárgyakból.

Ma pedig már két nyelvvizsga is szükségeltetik világnyelvekből az egyetemre, nem elég például csak az angol vagy helyette egy másik.

Példának okáért a régi érában, ha tehetséges voltál, akkor könnyebben továbbtanulhattál, jobban támogattak is.

[ Szerkesztve ]

(#1102) capulet75 válasza Dhampir (#1101) üzenetére


capulet75
addikt

Ahova én járok az ingyenes, egészen amíg tanulsz és bejársz. Ha nem, és felmondják a hallgatói jogviszonyodat, akkor utána 79kr/2800Huf/óra. Egyébként ez a magyar oktatási rendszer rákfenéje, ingyenes, de mégsem, és ha nem vagy full jó akkor soha sem lesz olyan végzettséged mint aki negyed olyan jó sincs mint te de van pénze.Itt nálunk teljes mértékben térítésmentes az oktatás,(sőt az önkormányzat támogat is (csak be kell járni)), a helyi egyetemnek vannak ötven fölötti hallgatói. :)

Hova akartál jelentkezni?

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1103) pilóta válasza capulet75 (#1100) üzenetére


pilóta
nagyúr

Így van. A Lost Alpha játszása közben például rengeteget lehet tanulni a zónáról ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1104) MATEO6600 válasza Dhampir (#1101) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ez elég elavult nézet, régen lehet így volt.
Ma kb az összes hasznos szak ingyenes, csak akkor kell fizetned, ha nem tanulsz, és buta vagy. (de az meg minek megy egyetemre?)
Pl, az összes informatikus egyetem ingyenes, és 1 nyelvvizsga se kell hozzá, csak majd a diploma letételéhez, 1 középfokú, amit meg ráérsz megcsinálni akár a 4ik évben is. (feltételeztem az infós témakört, a PH miatt)

(#1105) Dhampir válasza MATEO6600 (#1104) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos távol áll tőlem az informatika világa. Pedig a programozás nagyon kelendő szakma.

(#1103) pilóta

:C

[ Szerkesztve ]

(#1107) batman91


batman91
őstag

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1108) #90933760 válasza Dhampir (#1106) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mennyi új pálya lesz benne?

[ Szerkesztve ]

(#1109) Dhampir válasza #90933760 (#1108) üzenetére


Dhampir
félisten

A régi beszélgetés adatai szerint:

dezodor: Nem titok, összesen 30 pálya van a release buildben most + kb. 80-90 extra tesztpálya a developer verzióban. A tesztpályák nem lesznek kiadva, de azok lényegében csak nekünk fontosak, azokon próbáljuk a küldetéseket, új dolgokat ki, vagy épp a végső pályák régebbi verziói ezek. A 30 pályában van sok földalatti is, pályák leírása nem célszerű, hiszen maradjon meglepetés, de a szokásos cordon, garbage, agroprom, darkdolina, yantar, pripyat, és a stancia pálya megtalálhatóak köztük, persze teljesen másképp néznek ki, ami ugye nem is baj :)

Küldetésekről nem sokat beszélek, mert hét pecsétes titok, de próbálunk egy játszható sztorit összerakni. Mivel a mi pályáinkon sokfelé lehet menni, sok irányban, ami a storyline-nak nem szokott kedvezni, ezért néhány pálya nem elérhető a játék elején, hanem fokozatosan nyílnak meg a kapuk, ahogy előrébb haladunk a sztoriban. A mellékküldetések zöme csak a freeplay módban jön elő (mert ez is van, amint befejezzük a fő sztorivonalat), de közben is akad pár. Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1110) #90933760 válasza Dhampir (#1109) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, ezt én is olvastam, de akkor most is ennyi megmaradt benne? Az jó.

(#1111) batman91


batman91
őstag

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1112) SetCHOO. válasza batman91 (#1111) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

A francba! Még be kell szereznem a helyi közértből a Jódtablettákat!
El sem hiszem, hogy elérkezik a NAP! :R

[ Szerkesztve ]

(#1113) westcoastog


westcoastog
veterán

Na ezt már én sem hiszem el hogy holnap. :DD

(#1114) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Az már a ZEN határát súrolja ha holnap megjelenik és ennek ellenére várok vele amíg lesz új gépem hozzá. Nem tudom hogyan fogom kibírni, de ezt csak és kizárólag 1080p-ben kivetítve szeretném játszani. E8500+4870 1GB pedig már nem mai csirke.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1115) PeL válasza M@trixfan (#1114) üzenetére


PeL
addikt

Szerintem lazán vinni fogja a géped.

(#1116) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Na mégiscsak megélem hogy megjelenik! :C
Kár hogy nem vágom kellően az Angolt. Na meg az is hogy Magyar fejlesztés és nincs alapból Magyar nyelv ...! :(

(#911) capulet75
A zónában nincs helye puhányoknak! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#1117) Dhampir válasza bluyoo (#1116) üzenetére


Dhampir
félisten

Most már inkább nemzetközi, "internacionalista" fejlesztés. :D

[ Szerkesztve ]

(#1118) bluyoo válasza Dhampir (#1117) üzenetére


bluyoo
nagyúr

""internacionalista" fejlesztés" :DDD
Azért remélem hamar lesz Magyarítás hozzá!

Bazinga!

(#1119) Dhampir válasza bluyoo (#1118) üzenetére


Dhampir
félisten

Páran, de kevesen dolgoznak a honosításon, talán még be lehet szállni megfelelő angol-tudással. :K

(#1120) marked one94

Már az elején tűzharc közbeni súlyos sérülést szenvedsz, avagy mutánsharapással fordulsz Dr. Reszketeghez? :D

[ Szerkesztve ]

(#1120) marked one94


marked one94
őstag

Megvárom a honosítást utána meg az orvoshoz hogy kapjak igazolást ;] :D

You'll Never Walk Alone

(#1121) bluyoo válasza Dhampir (#1119) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sajnos nem tudok ebben segíteni. Másképp ugye nem is lenne szükségem a fordításra!
Bár azért körülnézek a zónában így is. Max. lelövök mindenkit akit nem értek! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#1122) pilóta válasza bluyoo (#1121) üzenetére


pilóta
nagyúr

Max. lelövök mindenkit akit nem értek!

Azért valljuk be, ez eddig is elég jól működő taktika volt... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1123) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Gyerekek én annyira várom, hogy nem tudom elmondani.. :C

A C2D E6850 3.0ghz, 4 giga ram, 7730 1gb ddr5, fog ezen azért menni normálisan? 1440x900-ban játszom.. remélem nem lesz az a durva microlag ami az előzőekben.. legalábbis nálam...

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#1124) Balathruin válasza galaktikus (#1123) üzenetére


Balathruin
veterán

Mennie kéne, bátyám 356-os, 4GHz fölé húzott cerkáján és HD6670-es kártyáján elég jól megy ugyanezen a felbontáson. Nem tudom mennyire van nála microlag, de szerintem elég lesz. A6-6400K-n is elég jól mennek a cuccok videokártya nélkül. :)

(#1125) bluyoo válasza pilóta (#1122) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na igen! :D De inkább szeretem a jófiút játszani a zónában. Ebbe ugye nem fér bele a nemzetiségi alapon való gyilkolászás! :DDD

Bazinga!

(#1126) rétisün válasza Dhampir (#1119) üzenetére


rétisün
veterán

Reszketeg nem a Szkvadoszkon rendel, a CoP-ban? :P

mod: vagy te már tudod, hogy benne lesznek a Lost Alphában is? :Y

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1127) capulet75


capulet75
addikt

Elsírom magam hogy egész hétvégén és a jövő hét nagy részében tanulnom kell. :(((

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1128) vhw válasza capulet75 (#1127) üzenetére


vhw
addikt

*kéne

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#1129) capulet75 válasza vhw (#1128) üzenetére


capulet75
addikt

Kell. Vizsgázom.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1130) #90933760 válasza M@trixfan (#1114) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudsz vele fHDba játszani ha DX9-en hagyod meg leveszed a minőséget csumáról egyel vagy kettővel.

(#1131) M@trixfan válasza #90933760 (#1130) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az eddigi szériát is úgy játszottam, hogy a napsugarak és az árnyékok részletességével be lehetett lőni szinte észrevétlen minőségvesztéssel a teljesítményt. A HDAO-t is mediumon használtam. Van még egy-két tweak, de most erre nem emlékszem így fejből, régen játszottam már. Én úgy emlékszem DX 10.1 ajánlott ha van rá mód. A DX 9 render path mintha valamivel szegényesebb lenne. Szívem szerint ezt a játékot szeretné a lehető legjobb minőségben és sebességgel futtatni. Egyébként lehet nem bírom ki és kipróbálom jól megy-e. :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1132) capulet75 válasza M@trixfan (#1131) üzenetére


capulet75
addikt

Mi kell a stalkernek inkább, GPU vagy VRM?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1133) #90933760 válasza capulet75 (#1132) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mind a kettő. DX11be csuton az alapjáték is eléri az 1 Gigát, az AMK mod ahol az Absolute nature, Atmosfear stb pakk benne van ott meg DX9be is felzabálja, nemhogy DX11be.

GPU erőből olyan 7850 a minimum ha csumázva akarsz játszani. Ha visszaveszed a grafikát akkor szinte bármilyen őskövületen elmegy, én 4770-nel is toltam (4850).

(#1134) Dhampir válasza rétisün (#1126) üzenetére


Dhampir
félisten

Ott-ott. :K

Valamilyen formában biztosan benne lesz. Sőt, még Bud Spencer és Terence Hill is felbukkanhatnak. :D

(#1127) capulet75

Ne szomorkodj, megéri. :D

[ Szerkesztve ]

(#1135) capulet75 válasza #90933760 (#1133) üzenetére


capulet75
addikt

DX11-be? Hol van ilyen a SoC-ban?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1136) #90933760 válasza capulet75 (#1135) üzenetére


#90933760
törölt tag

Abba sehol, a CoP-ra gondoltam. De nem úgy volt, hogy a LA kap DX11-et vagy valami grafikai tuningot? Meg több szálas proci optimalizálást?

(#1137) westcoastog válasza #90933760 (#1136) üzenetére


westcoastog
veterán

Dx10-et kapott, és többszálas procitámogatást.

(#1138) capulet75


capulet75
addikt

Az interjúban ezt mondta Dezodor: "Nekem egy E8400-as, régi kétmagos procim van, gyári 3.1 GHz-es órajelen, 8 GB RAM ( 4 GB RAM is elég, de nekem az SDK-hoz kell a többlet) és egy Ati HD 5770 1 GB RAM-os VGA, és ezen 1920x1080-ban szépen fut 30 fps felett.".

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1139) Dhampir válasza capulet75 (#1138) üzenetére


Dhampir
félisten

Örültem én is, amikor ezt olvastam, nekem csak 4 GB RAM-om van, eddig még mindenhez elég volt.

[ Szerkesztve ]

(#1140) #90933760 válasza capulet75 (#1138) üzenetére


#90933760
törölt tag

3 GHz a gyári órajele, de amúgy igen prociban elég az is. A vga pedig egy 4870-nel van egy szinten kb az is elég. Ha csumához nem is, de magashoz elvileg igen.

Biztos, hogy a 4 GB ram elég hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1141) capulet75 válasza #90933760 (#1140) üzenetére


capulet75
addikt

Nálam a SoC most épp nem tudom milyen mod van fent, minden maxon fut, pedig a VGA még egy 5770-et sem ér el, sőt a közelébe sincs. Viszont 2GB VRM van mellette, négymagos proci (2,3Ghz) és 8GB RAM:

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1142) Szatyor95 válasza batman91 (#1111) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Látom a hozzászólásod sorszámát is jól belőtted. :DDD

Nyugodj békében Integra!

(#1143) batman91 válasza Szatyor95 (#1142) üzenetére


batman91
őstag

Ez eddig fel sem tűnt. :)

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#1144) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Holnaptól rendesen beindul az élet itt is! ;)

(#1145) Aarpok válasza Misi 007 (#1144) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen amint letöltik és elkezdenek játszani vele megélénkülhet a topik rendesen. :)

#1146) pilóta Na igen az is elképzelhető,de azért kérdések biztos lesznek a küldetésekkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#1146) pilóta válasza Aarpok (#1145) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy ha annyira jó, akkor teljesen kihal, mert mindenki tolja... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1147) Vladi válasza marked one94 (#1120) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igazolás minek? Hát leírom én az iskolának, hogy hív a Zóna, akkor hív a Zóna! :C

Anno középsuliban is így volt. Lyukasórán leugrottunk Gusztihoz a sarki kiskocsmába. Aztán mentünk volna vissza, hogy jön az óra, erre azt mondja Guszti a csapos: Áááá ne menjetek még. Nem lógtok, adok én igazolást, hogy itt voltatok. Itt a blokk, ráírjuk... :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1148) rétisün válasza Vladi (#1147) üzenetére


rétisün
veterán

és elfogadták a suliban? :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1149) Alienhun79 válasza Vladi (#1147) üzenetére


Alienhun79
tag

:K
Nekem már nem kell semmi, csak egy kis infúzió, katéter, s egy százas zsepi, hogy telesírjam örömömben VÉGRE !!
Várom a srácok munkáját a magyarítás miatt, de az eredeti stalkit annyiszor túrtam végi, simán megy akár kínaiul is :B , szerintem itt is hasonló lesz, végig viszem egypárszor,angolul, magyarul, há nem, de :DDD

[ Szerkesztve ]

tesztoszteronstalkerista

(#1150) capulet75


capulet75
addikt

Ne feledjétek honorálni a gémet. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.