Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Norbika88 válasza batman91 (#2398) üzenetére


Norbika88
senior tag

A bázisra bevezető alagutat(betongyűrüt) megtaláltam, körül lestem bal felső sarokban is.
Nem találtam, lehet hogy elkerülte figyelmemet, akkora az alj növényzet, MTD kis fű kaszával kellene jákálni :D
Co-op módba nyomhatnák, a kaszálást, gyomlálást a zóna területén.

(#2402) Balathruin válasza pampalini987 (#2400) üzenetére


Balathruin
veterán

gamedata\config\creatures actor.ltx
gamedata\config system.ltx

(#2403) H@lede válasza batman91 (#2396) üzenetére


H@lede
tag

Köszi a tippet próbáltam a PDA-t csak valami bugos volt vele és ha azt a fület akartam megnyitni akkor crashelt a game, de úgy látom valahogy sikerült fixálnom.

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#2404) Execute válasza pampalini987 (#2400) üzenetére


Execute
tag

Hello!

A system.ltx fájl-t itt találod:
C:\...\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\gamedata\config

Az actor.ltx-et pedig itt:
C:\...\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\gamedata\config\creatures

Szerkesztésükhöz használj pl. jegyzettömböt.

(#2405) shield válasza op.erik (#2200) üzenetére


shield
őstag

Hogy haladsz? ;)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2406) torma1981


torma1981
veterán

Mikor használnám a javítókészletet amit szereztem a zombis alagútban mindig kidob. :( Mentésnél, a H- gombot nyomok sokszor kidob

(#2407) vhw válasza H@lede (#2403) üzenetére


vhw
addikt

Nekem a contacts fülre kattintva fagy ki csak - de ez annyira nem létfontosságú funkció.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2408) torma1981 válasza vhw (#2407) üzenetére


torma1981
veterán

Igen az a H-bill alapban. Az nagyon bugos.

(#2409) Zolee888


Zolee888
tag

Sziasztok!

A Lab X-18-ban megtaláltam az 5 dokumentumot meg a régi számítógépet is a kód is megvan, de mit kell azzal a számítógéppel csinálni? nem engedi a pda-ra letölteni az információkat

[ Szerkesztve ]

(#2410) H@lede válasza Zolee888 (#2409) üzenetére


H@lede
tag

Szerintem vissza kell menni pendriveért a bárba mert a fehérre és PDAra nem engedi nekem se.

1. doksit hol találtad meg én azt keresem?

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#2411) H@lede válasza H@lede (#2410) üzenetére


H@lede
tag

A doksi megvan!

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#2412) Antonius1978 válasza Barin_Duty (#2366) üzenetére


Antonius1978
addikt

Probaltam ugy is, mindent levetettem, csak bizonyos targyak maradtak nalam amit nem lehet eldobni, pl halozsak, Strelok konyve, adathordozoja stb.
De ird le a folyamatot, hogy mikor elojon a szef kepe, akkor mit kell csinalni, mert barmit csinalok, nem reagal.
Szepen beallitom a 295-t es az Open gomb nem aktiv, mi a menkot kell csinalni ?
Esetleg azzal van osszefuggesben, hogy elotte kell beszelj a banditaval ?
Mert en kapasbol lelottem...Lehet egyszer beszelni kell vele, es csak utanna mukodik a szef kinyitasa azzal hogy eldobunk mindent ???
Ha meg neked sem volt aktiv az Open gomb, akkor mit nyomtal meg hogy megis kinyilott ?

(#2413) H@lede válasza Antonius1978 (#2412) üzenetére


H@lede
tag

Próbáld ezzel

fix

[ Szerkesztve ]

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#2414) emre válasza H@lede (#2413) üzenetére


emre
veterán

Kipróbáltam ezzel is, sajnos a széf semmire nem reagál, akár tele a zsák akár nem. Én mondjuk még a számokat sem tudom beütni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2415) H@lede válasza emre (#2414) üzenetére


H@lede
tag

Kattintgass azon a kis kerek tekerős cuccon 7-8 óra felé az az 1. szám aztán 4-5 óra felé az a 2. , majd megint 7-8 felé nekem ezzel ment.

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#2416) emre válasza H@lede (#2415) üzenetére


emre
veterán

Kösz, megvan. :R
De asszem majd akkor folytatom ha kész lesz és nem fájlonként kell összerakni.
Egyenlöre számomra rohadt idegesítő az egèsz és itt nem a crash-ekre gondodolok.
A hangok szerintem katasztrófálisak egyszerűen azt sem tudom mit hallok és hogy honnét jönnek. Meg a fényeket is képtelen vagyok belőni, nappali viszonyok mellett is gyakran lámpáznom kell mert alig látok valamit. Az meg külön öröm hogy többet kell mászkálni mint a többi háromban együtt és mégsem történik semmi közben.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2417) Mate válasza emre (#2416) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is hangok miatt hagytam abba már az elején. Megvárok 1-2 patch-et, magyarítást aztán belekezdek :)

(#2418) Barin_Duty


Barin_Duty
tag

Lehet nem ezzel fogok csajt felszedni a Bár előtt, de azért gurul :DD

(#2419) Enton válasza Barin_Duty (#2418) üzenetére


Enton
addikt

Van autókázás, működik a járművezetés??? :Y :Y

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#2420) vhw válasza Barin_Duty (#2418) üzenetére


vhw
addikt

btw - vannak ezúttal nők a zónában?
Legalább 1-2... (az se baj, ha olyanok mint a Last Light-ban) Vagy ez sosem volt része az abszolút álom Stalker univerzumnak? :U

Itt vannak az eddig kifelejtett szörnyek, mutánsok, zombik (mind férfi?!) többé-kevésbbé működő járművek, elfeledett térképek... a nők nem férnek bele a keleteurópai-posztszoc-posztapokaliptikus világba?
Vagy...
Kihaltak volna mind a második kitörés alkalmával az X-√2 laborból kiszabadult halálós vírustól? :Y Ami annyira megrendített minden túlélőt, hogy még csak a szájukra sem veszik a történteket?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2421) Barin_Duty válasza Enton (#2419) üzenetére


Barin_Duty
tag

Természetesen van járművezetés. Vehetsz magadnak kocsit, vagy találhatsz (Én eddig kettőt találtam, szóval ritka). :)

@vhw - Ha lennének nők a Zónában, az akkor már nem is Zóna volna, hanem rét. :D

(#2422) PeL válasza Barin_Duty (#2421) üzenetére


PeL
addikt

Simán elférnének a nők a játékban, a Secret Trails 2 modban is volt 1-2.

(#2423) Balathruin válasza Enton (#2419) üzenetére


Balathruin
veterán

Rengeteg ShoC modban van, mivel eredetileg benne lett volna a játékban, de később kivették.

(#2424) op.erik válasza Balathruin (#2423) üzenetére


op.erik
aktív tag

igen, valamiért kivették őket... sokan írták, hogy nem volt meg a megfelelő csontváz hozzájuk...

(#2425) Antonius1978 válasza H@lede (#2415) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mar a tegnap feltettem a fixet, de sehogy sem mukodik semmi.
Legyszives azt ird le, lepesenkent, hogy te mit hogyan csinaltal ?
Esetleg az is lehet, hogy ott van a kutya elasva, hogy en pl a kozepen kattintgattam, es nem a 7-8 ,4-5, majd ujra 7-8 ora iranyaba.
Na es ha vegigkattintgattal a tarcsan, azaz beutotted a jo szamot, akkor mit kell megnyomni ?
Es te beszeltel vagy kinyirtad a banditavezert ? Mert lehet hogy ez is osszefuggesben van a dolgokkal...

(#2426) torma1981


torma1981
veterán

Van valami mod hogy a fegyverek pontosabbak,erősebbek legyenek? Engem 100 méterről leszednek én meg alig találok el valakit 20 méterröl. Na meg egy tár kell egy katonába. Ez az egész sorozatra igaz. :-(

(#2427) batman91 válasza H@lede (#2413) üzenetére


batman91
őstag

Ezeket a nem hivatalos fixeket felejtsétek már el. Minek kell velük próbálkozni?

torma: Meg kéne tanulni lőni? :U Nekem soha nem volt ilyen problémám.

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2428) torma1981 válasza batman91 (#2427) üzenetére


torma1981
veterán

Azért nem ma kezdtem. :D De hogy az elején simán leszednek az kiábrándító. :( Persze ha lesz távcsövem a fegyverre az már jobb. Meg látom a nehézség is befolyásolja a pontosságot. Hogy ennek mi az értelme?? A fegyvereket hogy kell javítani? Mert a javító szett használatakor kilép a játék. Más módja van?

#2429) Telda: Pontosak? Elején a kis pisztoly úgy félrehord mint állat. :D

[ Szerkesztve ]

(#2429) Telda válasza torma1981 (#2426) üzenetére


Telda
addikt

Szerintem sincs gond a célzással, inkább talán túlságosan is hogy pontosak.

(#2430) bluyoo válasza torma1981 (#2428) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pont arra "panaszkodunk" hogy könnyű ... A hídnál lévő katonákat úgy szedtem le hogy nem lőttek vissza! :DDD A bázisnál már szerencsére nehezebb dolgom volt (meg is haltam 1x2x) de szinte végig pisztollyal ... :)
A vaddisznókat is egy fejlövéssel le lehet teríteni pisztollyal is.

Bazinga!

(#2431) Habugi


Habugi
addikt

Van más trader a játékban Sidorovichon kivül?

Agropromban vagyok, a stalkereket kishíján kiírtotta a milicia 3an maradtak, az egyik küldetést (help the stalkers) le sem tudom adni mert halott a pasmag akinek reportolni kéne.. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2432) emre válasza Habugi (#2431) üzenetére


emre
veterán

Azt kb harmadikra sikerült megcsinálnom, úgy hogy maradjon 1-2 túlélő is.
De utána megint vissza diffundálnak a katonák.

Utána mehetsz a bár-ba, de ott sem lesz túl sok minden.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2433) Zolee888


Zolee888
tag

Sziasztok!

Valaki leírná,hogy hol találom a 3 Pda-t a Rostock Factory-ba?

Köszi előre is!

(#2434) bunyesz66


bunyesz66
újonc

hali a doksik+ vannak de hol kell letölteni? a laborban vagy a felszinen? légyszi vki segítsen.

(#2435) batman91 válasza Zolee888 (#2433) üzenetére


batman91
őstag

Zolee888, bunyesz66: Olvassatok vissza, ezekről beszél az egész fórum!!!

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2436) The Feri


The Feri
csendes tag

Nekem lenne egy problémám. Az lenne hogy egyre gyakrabban lép ki xray engine hibával és kezd idegesíteni mint például most is hogy felvettem 1 repair kit-et, használni akarom de amikor kiválasztanám a javítani kívánt tárgyat kilép xray engine hibával, és még sok hasonló eset volt, a legtöbb csak annyi hogy sétálok és egyszer csak kilép és hogy xray engine bug. Mit tudnék ez ellen tenni mert már idegesít hogy naponta 2-3 órát tudok csak játszani és akkor is ezt eljátsza vagy 5-ször.

(#2437) emre


emre
veterán

Fények, full dinamic DX9 és DX10, semmi mást nem változtattam, asszem DX9-ben próbálkozok tovább.

Dinamic DX9-ben működik a fény és a gamma állítási lehetőség is. Így marad, viszont a felhők villódznak az égen, egy kicsit zavaró tud lenni. Asszem a játék abbahagyása helyett inkább pályabejárásként folytatom, hogy mire elkészül tudjak a fontos dolgokra figyelni.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2438) bluyoo válasza emre (#2437) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azt hiszem ezt én is kipróbálom. :)

Bazinga!

(#2439) emre válasza emre (#2437) üzenetére


emre
veterán

Az ilyenek miatt marad a statikus megvilágítás.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2440) Muzlizom


Muzlizom
újonc

Sziasztok!

Ilyen jellegű problémával találkozott már valaki? A játék során drasztikusan lezuhan az FPS érték, kezdetben ami 35-40, az 30 perc játék után már csak ~12. Függetlenül a napszaktól, ugyanazon a helyen. Közben mind a cpu, mind a gpu terhelés is szépen visszaesik, akár 40%ig is. Legdurvább ez a földalatti részeken, ahol 100FPS-ről esik vissza ~20ra. Függetlenül attól, hogy csak medium vagy max van beállítva, mindig lezuhan. Csak exit segít, akkor megint jó kb. fél óráig.

Valaki már kérdezte, de választ nem láttam; nálatok van eső, villámlás? Még csak Agropromnál járok, ez igaz, de pár napszakváltozás már lement..
Még egy érdekesség, úgy vettem észre, a korom sötét éjszaka alatt is aktív a sun shadow számítás, ha kikapcsolom, többszöröződik az FPS. Fura, mert a hajnali "script" indulásakor is megugrik, azaz nálam a világosodás alatt magasabb az FPS, mint korom sötétben, azonos helyen, lámpa nélkül, aktív sun shadow mellett :) .

(#2441) Balathruin válasza The Feri (#2436) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha leírnád milyen hibákkal lép ki, akkor talán tudnánk segíteni. Az egyik ami gond lehet, az az, hogy látod a tested 1st person nézetben, azt ki kéne kapcsolni a game options résznél. El is van írva, az actor shadow-ot kell kinyomni.

(#2442) Mate


Mate
nagyúr

Van már valami hír az update-ről?

(#2443) CJ4567


CJ4567
veterán

Egy Intel Core 2 Duo E6300 @ 2.6ghz, 3gb ram, Nvidia Geforce 9500GT 512mb-vel 1360x768-ban hogy menne a játék?

No Sana No Life

(#2444) The Feri válasza CJ4567 (#2443) üzenetére


The Feri
csendes tag

Jól menne mert nekem sincs nagyobb gépem nálad és highon tolom és egyáltalán nem akad

(#2445) SaGa59 válasza emre (#2437) üzenetére


SaGa59
őstag

Akinek a DX10-ben túl sötét, próbálja ki ezt, nekem bevált:

user.ltx

r2_tonemap_middlegray 0.50
r2_sun_lumscale 0.5
r2_sun_lumscale_amb 0.5
r2_sun_lumscale_hemi 1
r2_ls_bloom_threshold 1

Elvben ugyan nem dx 10, de mégis hatásos volt. Nem annyira világos, mint a dx9, de jobb, mint a dx10 alap.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2446) batman91 válasza Mate (#2442) üzenetére


batman91
őstag

Ma délután jön, elvileg.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2447) CJ4567 válasza The Feri (#2444) üzenetére


CJ4567
veterán

Milyen megvilágítással? Static Lighting, Dynamic, Full Dynamic, vagy Full Dynamic DX10?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#2448) Mate válasza batman91 (#2446) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

(#2449) capulet75


capulet75
addikt

Ha a banditavezér fejbecsap és lehúzza a cuccaimat, azt már nem kapom vissza?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2450) Musicking válasza Muzlizom (#2440) üzenetére


Musicking
aktív tag

csövi

másolom az egyik posztom
olvasd el ezt már több stalker fórumosnak ajánlottam, bár ez 16GBra van írva , kevesebb memóriánál csökkentsd az értékeket, a játék 3-4GBot is képes használni ha nagyon maxra van húzva.

Az is lehet a lemezelérés lassítja neked a játékot, azon viszont lehet segíteni ramdisk-el és hdd-cache progival.
Primo ramdisk : létrehozol egy virtuális hdd-t (pl. z) direct i-o módban (így leggyorsabb), kb 1200MB, ebbe beleteszed a rendszer lapozófájlát (min-max 1024MB), egyéb HDD-n ne legyenek lapozófájlok.
Létrehozol egy másik virtuális hdd-t 1024MB (pl: Y) ez lesz a fancycache l2 tára
felpakolod a fancycache volume editiont,
beállítás
L1 cache 1024MB, 16KB
L2 az Y meghajtón 900MB
így az átmeneti adatokat a bufferben forgatja kiírás nélkül,
a defer write is bekapcsolaható (20 sec) , de az nem szereti a nero író program bufferje
Mivel sok ramod van az értékek lehetnek nagyobbak is, nyilván akkor több adat tárolódik a ramban
A legjobb lenne az ha az egész játék ramdiskből futna de ahhoz kevés a 16GB RAM
http://www.youtube.com/watch?v=mP42SmFzR3M
http://www.youtube.com/watch?v=lBjf15qvLxw

szervizeltem egy laptopot, arra is ezt tettem rendszergyorsításnak
a lapos hardvere
i3-3110m, 4GB ram 1600MHz, 500GB HDD (rohadt lassú)
és az eredmény, ramdisk vs hdd
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-04/29/380575_adnkykrqqrlxskem_speed_2.png

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.