Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) batman91 válasza Barin_Duty (#2800) üzenetére


batman91
őstag

Engem nem enged tovább annál a helynél amikor felébredek és odateleportál 2 Chimerát, megölöm őket és 1-2 másodpercre rá mindig crash.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2802) Barin_Duty válasza M@trixfan (#2789) üzenetére


Barin_Duty
tag

Van benne magyar szövegű felirat + magyar vonatkoztatású név is a falakon. :D

(#2803) dergander


dergander
addikt

Úgylátom még mindig nvidia support a játék,nekem még mindig nem megy maxon ez a 6 éves játék valami vicc olyan lassulások vannak besírsz.... de egy 50e forintos Nv kártyán meg maxon megy ejj de kegyetlen a sors pedig nah :)

(#2804) Dhampir válasza dergander (#2803) üzenetére


Dhampir
félisten

Feltételezem, hogy talán nem véletlenül, mert az AMD driver fejlesztése nem áll mindig a helyzet magaslatán az új kártyák esetében. Az nVidia általában Linux alatt is stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#2805) PeL


PeL
addikt

Nálatok sincs más időjárás a játékban a naposon kívül? Már a BAR-nál járok de eddig még csak napos idővel találkoztam, sem erős felhős sem esős sem ködös idő nem volt. Elég hangulatromboló egy idő után hogy a Zónában ennyire kellemes időjárás van :) Egyetlen egyszer volt felhős az ég de egy save reload után ugyanúgy tiszta idő volt.

[ Szerkesztve ]

(#2806) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Megjegyezném, hogy az új patch semmit se javított a többmagos használaton, ugyanúgy egyetlen magot zabál, a többi nyaral. :(((

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2807) Dhampir válasza =WiNTeR= (#2806) üzenetére


Dhampir
félisten

Stalker-nyavaja az egymagos kendermagos.

(#2808) bluyoo válasza PeL (#2805) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nálam is csak kitörés után csepereg majd újra napsütés (bár azért felhők vannak)! És ugyan úgy sötét DX10 alatt és lépészaj sincs ....

(#2807) Dhampir
Nem szereti a játék az AMD-t! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#2809) Shogo_84 válasza vhw (#2765) üzenetére


Shogo_84
csendes tag

Hogy válaszoljak:
Nem az a gond hogy cipelni kell.
Egyszerűen túlzottan hamar merült le. És a legrosszabbkor mindig.
Egy darabig oké..
De Agroprom: kiléptem a föld alatt a folyosóra, balra néztem.. aztán morgás, és hátbarugott keményen valami... megfordulok, erre akkor írja ki hogy elem kampec.. még láttam a fekete csuhát, és a táncoló szemeket a sötétben a game ower felirat előtt... (igazi horrorfilmes jelenet :DD ).
Na itt lett kicsit elegem....

(#2810) CJ4567


CJ4567
veterán

A föld alatti részben Strelok pendriveja hol található? Azt tudom hogy a föld alatt, de ott ahol az alapjátékban van, ott nem lehet feljebb menni

No Sana No Life

(#2811) CJ4567 válasza PeL (#2805) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam meg több a borult idő meg a vihar mint a napos :D Igaz statikus megvilágításban van a játék

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#2812) strike-force


strike-force
őstag

sziasztok,
próbáltam a keresőt, de kevés sikerrel. FRAPS feltelepítése nélkül milyen konzolparanccsal tudom előhívni, hogy mutassa az fps-t / cpu használatot /stb-t a játékban?
köszi

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#2813) CJ4567 válasza strike-force (#2812) üzenetére


CJ4567
veterán

rs_stats

No Sana No Life

(#2814) Dtomka válasza strike-force (#2812) üzenetére


Dtomka
veterán

Ha dx 10 ben játszol akkor nem működik a fraps-úgy tudom. Használj MSI afterburner-t. :)

(#2815) dergander válasza Dhampir (#2804) üzenetére


dergander
addikt

Az AMD driverral semmi baj nincs,inkább amit irtam csak egyoldalú a játékfejlesztés. Pedig akartam vele játszani de igy hogy laggol max grafon igy nem,lejebb meg nem veszek grafikát. Csak érdekes hogy egy 6 éves játék még mindig megesz egy felső kategóriás gépet,csak azért mert nem nvidia kártya hajtja

[ Szerkesztve ]

(#2816) PeL válasza bluyoo (#2808) üzenetére


PeL
addikt

konzolba írd be:

g_actor_body off

és lesz lépészaj

Amúgy erre most gyorsan rá is cáfolt a játék: visszamentem kordonba és puff, borult idő :D De akkor is szerintem sokkal gyorsabban és sűrűbben kéne változnia az időjárásnak

[ Szerkesztve ]

(#2817) CJ4567 válasza Muzlizom (#2753) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam Cordonban volt egy kitörés, eléggé olyan volt mint az Atmosfear 3 modban, a pszi kitörés az hogy néz ki?

No Sana No Life

(#2818) Habugi


Habugi
addikt

(#2803) dergander:

Igaz én "csak" 1680ban tolom, de ott maxra húzva és 50+fps a peccs óta, teljesen jó!

(#2805) PeL:

Nálam folyamatosan változik az időjátás, napos/borús/esős, az egyetlen ami gyanus hogy kitörést egyszer éltem át a játék elején, azóta semmi, pedig szereztem méregdrága oltóanyagot is ellene hátha a szabadban kapna el. Igaz éjszakánként előszeretettel alszom, így lehet átaludtam egy párat a tudtom nélkül.

(#2806) =WiNTeR=:

A patch elött még manuálisan kellett minden modulban kikapcsolnom 1-1 magot a játék indítása után hogy 4et használjon ne egyet. Patchet feltéve láttam hogy most már magától rámászik négy magra, azóta is faxán megy így ami a GPU kihasználtságon is áldásosan látszik.

(#2808) bluyoo:

Nem sötét DX10 alatt csak akkor ha kikapcsolod a Sun Shadowt, ami azért lehet mint azt az elején észrevettem, nem magukat a nap árnyékokat kezeli mint ahogy azt a nevéből sejteni lehetne, hanem magát a napfényt. Megnéztem kikapcsolva és teljesen felborulnak a fényviszonyok, mintha egy másik játék lenne kb.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2819) =WiNTeR= válasza Habugi (#2818) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

A négy terhelt magon a terhelés hogyan oszlik el?

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2820) Balathruin válasza Habugi (#2818) üzenetére


Balathruin
veterán

Az a legjobb, amikor lazán megy a Dx10, de a sun shadow leöli az FPS-t... Akkor nem lehet mit csinálni a sötétség ellen, max. Dx9-ben használni...

(#2821) Habugi válasza =WiNTeR= (#2819) üzenetére


Habugi
addikt

Szarul, de ez akkor se volt másképp amíg nem volt patch és manuálisan bírtam működésre a másik hármat.

Egy magot konstans 90 fölött hajt, egyet olyan 40-50% között, másik kettőt pedig 10-20%-ra dolgoztat, de mondom patch előtt a manuál beállítással is ugyan ezt lehetett elérni, viszont enélkül pedig _kizárólag_ csak egyet használt cirka 99%-on, a többihez pedig hozzá sem szagolt. Szóval ez is nagy előrelépés, amig egy magot használt csak a VGA-mmal se nagyon volt ereje/ideje foglalkozni a procinak és nagyobb terekepeken ilyen 60-70%-on szüttyögött a GPU és persze jó szar is volt mellé az fps, most pedig ennek már nyoma nincs, hajtja tök normálisan! Persze öregecske a motor, lehetne sokkal jobban is szétosztani a terhelést, a másik 4 magomról nem is beszélve, de már ez is elég volt a "megváltáshoz", nem hiszem hogy ezt dezoék nagyon tovább tudnák javítani.

(#2820) Balathruin:

Jah sajnos ez ilyen, bár annyival máshogy néz ki sun shadowal dx10 alatt hogy én azoknak a helyében akiknél leöli az fpst a bekapcsolásra, sokkal előbb butítanék le minden mást, mintsem hogy azt kikapcsoljam. Mindent aköré építenék.., fullrabutítani de sun shadow ON és szép lassan felfelé állítani mellé a dolgokat és nézni mikor kezd elszaródni az fps és ott megállni!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2822) syler123


syler123
veterán

Király az új patch, felrakom, mostmár el sem indul a játék :D Elindulás után feladatkezelőben látom, hogy 1 seccel indítás után folyamat nem válaszol.

(#2823) =WiNTeR= válasza Habugi (#2821) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

A mocsárba belépve 15FPS: GPU terheltség 30%, CPU: 0. mag 100%, 1.mag 30%, 2.mag ~10%, többi nyaral. Mindig kifogom az intelt szerető játékokat :DDD

(#2822) syler123: Nekem is ez volt, de csak azért, mert a beállításokat reseteltem a patch telepítése végén, de nem kellett volna. (legalábbis miután újrapakoltam a játékot, beléptem és beállítottam mindent és aztán felpatchcseltem de nem rakattam default-ra a settings-et elindult gond nélkül)

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2824) Habugi válasza syler123 (#2822) üzenetére


Habugi
addikt

User error ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2825) syler123 válasza Habugi (#2824) üzenetére


syler123
veterán

User error? :D Nem tudom még hogyan lehetne egy telepítőt elindítani, gondolom túl gyorsan kattintottam és e-miatt hibás fileokat másolt a gépre. De az is lehet hogy mellé kattintottam, lehet azért nem indul, most megpróbálom pontosan a játék ikonjára húzni a kurzort...

Nah mind1 újrarakom a game-t, de már rég rossz, ha ennyi buggal indul a játék. Már akkor rossz előérzetem volt, amikor telepítettem a játékot és a folyamatjelző nem működött. De ahogy olvasom a fórumon lesz itt még komolyabb bug is.

=WiNTeR=: Köszi, telepítem is újra, úgysem értem még el sok mindent a játékban.

[ Szerkesztve ]

(#2826) SaGa59 válasza Balathruin (#2820) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem a sun shadow, hanem a sunray ami kinyírja az fps-t. meg az aa.

Próbáld meg ezekkel a beállításokkal:
(user,ltx)
r2_gloss_factor 2.
r2_ls_bloom_fast on

r2_ls_bloom_threshold 0.35

r2_ssa_lod_a 32.
r2_ssa_lod_b 24.

r2_sun_lumscale 1.1
r2_sun_lumscale_amb 0.75
r2_sun_lumscale_hemi 0.75

r2_sun_near_border 0.9

r__dtex_range 10.
r__geometry_lod 0.5

rs_c_gamma 1.2

Kellemes, határozott árnyékos, de nem túlsötétített belsőteres kinézete lesz.
dx10.1-es, nincs dof meg motion blur, sun_ray közepesen, HBDAO (ati kártya), SSAO közepes, grass shadow kilőve, grass density 2/3-on. egyebek maxon.
Win 8.1, 4GB RAM, E8200-as proci, nincs túlhajtva, ati HD7770, ez is alapon megy.
A betöltések kicsit lassúak (fél-egy perc), meg néha röccen egyet-egyet, de ezen túl folyamatos.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2827) Balathruin válasza Habugi (#2821) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha köré építeném, akkor szerintem folt textúrákkal és 50m látóhatárral, effektek nélkül eldöcögne...
SaGa59: Nálam nem lenne értelme így beállítani, hisz a HD7750 fényévekkel erősebb a HD8470D-nél, bár még pár dolgot megpróbálok.

[ Szerkesztve ]

(#2828) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Kérdés:mit kell csinálni már a legelső normális misszióban igazán?
Adott volt egy gyártelep,hogy ott öljem meg a banditákat,majd beszéljek a Wolffal...
Kinyírtam mindenkit,de az alfeladat ottvan,a gyártelepre megjöttek a kollégák,hiába beszélek velük,a Wolffal tudtam,az ok is.De innen sehová :W
Irtó gyenge a küldetésjelzés,de jelezni se jelez semmit a térképen,mit kéne továbblépnem,és ez még csak az első misszió!
Ilyen bugos gém lenne?Most először játszom stalkerrel,pedig mind megvan... :DDD

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#2829) Habugi válasza =WiNTeR= (#2823) üzenetére


Habugi
addikt

Az a fura hogy gyakorlatilag azonos a konfigunk, nem tudom nálad miért ilyen szar, igaz a mocsárban még nem jártam, darkspace volt eddig az utolsó terep ahova beengedett, remélem X18után unlockolja Yantart is.

Itt egy korábban beszúrt videom, cirka 60fps-em volt, a felvétel kiakad 30on mert ennyire volt állítva: [link], itt minden maxon van, kivéve a grass shadow mert itt az még ki volt kapcsolva (plusz dof+motion blur, de ezek izlés miatt).

Annyi lehet még hogy nekem a Win7-re felvan téve két darab nem hivatalos MS patch, Win8ból átemelt "okosság" ami az FX procik terhelés elosztását javítja.

1. KB2645594
2. KB2656060

Ha Win7et használsz de még nincsenek fennt erősen ajánlom, ebben a sorrendben kell őket telepíteni.

(#2826) SaGa59:

HDAO való Ati kártyához, HBAO az Nvidia!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2830) PeL válasza BandiHUN (#2828) üzenetére


PeL
addikt

SPOILER!

Ott az egyik épület padlásán keress egy holttestet, abból kell egy PDA

(#2831) SaGa59 válasza Balathruin (#2827) üzenetére


SaGa59
őstag

Elvben ezek kifejezetten a gyorsítást szolgálják így lefelezve:

r2_ssa_lod_a 32.
r2_ssa_lod_b 24.

Esetleg az r1-es párjukat is át lehet írni.
Ezt nem tudom, hogy a dx10.1-be hogy játszanak bele ez r2 értékek, de határozottan változtatnak a kinézeten.

Esetleg dx9-hez meglehet próbálni ezeket:
S3r1ous SweetFx
S3r1ous EXPERMIMENTAL Bloom Blur Water and Particles
Egyiket sem próbáltam...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2832) SaGa59


SaGa59
őstag

Stimmt, elírtam. hdao van beállítva.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2833) BandiHUN válasza PeL (#2830) üzenetére


BandiHUN
veterán

:R
Pedig mászkáltam fent,kizsebeltem a hullákat,már tradeoltam is mindenkivel...No szétnézek.Csak közben este lett..
Ok,ez nem a faékegyszerű Borderlands...
Egyébként most igazából a küldit lehetett volna segítséggel csinálni?Meghaltam párszor,mire megtisztult a gyártelep,de aztán olvastam utána jobban,hogy itt valami más megoldás is lett volna,hogy segítséggel? :DDD

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#2834) SaGa59 válasza SaGa59 (#2826) üzenetére


SaGa59
őstag

Ehhez még annyit, hogy a változtatással szép óvatosan kell bánni. Ha túlzottan kivilágosítom a képet, előbb-utóbb megjelenik egy halom halvány, velem együtt mozgó párhuzamos vonal a talajon. Ha megállok, nem látszanak, de mozgás közben észrevehető. Ezzel a beállítással épp nem látszanak.

Valami render hiba lehet, már régebbi stalkerekben is elő-elő jött néha, más (nvidia 8800-as) kártyával.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2835) PeL válasza BandiHUN (#2833) üzenetére


PeL
addikt

Én nem tudom ott mi az alternatív megoldás, én is megöltem ott mindenkit majd vittem amit kell.

(#2836) SaGa59 válasza BandiHUN (#2833) üzenetére


SaGa59
őstag

Amikor Petruhával beszéltél, az első opció az volt, hogy akkor készüljetek, a második, hogy csendesebb egyedül...
Te ezt választottad.
Vagy oda se mentél hozzájuk a roham előtt?

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2837) Balathruin


Balathruin
veterán

Sun shadows....

Nem tudom mi ez a bug nálam, de kezd egyre zavaróbb lenni...

(#2838) Antonius1978 válasza emre (#2779) üzenetére


Antonius1978
addikt

Azta, egybol megirigyeltelek, +250 elet csak ugy elsore ? :O A ket kepzodmenybol ...
Mondjuk nekem van egy olyan, ami +29% a futkarozasra, es meg egy 10es, az +39%...

batman91 te jo hamar vegigfuttal rajta :)
Az a kerdesem, hogy vannak az alapjatekbeli fegyvereken kivul valami uj fegyverek ? En parat talaltam, 2 forgopisztolyt, a tobbit mind ismerem...

PEL : fura, de en is mindig napos idot kaptam el...Igaz en 10-11kor mar bujok be a halozsakomba :)

(#2839) Balathruin válasza Antonius1978 (#2838) üzenetére


Balathruin
veterán

Az szerintem csak a regeneráció gyorsítás, ShoC-ban is el van írva.

(#2840) batman91 válasza Antonius1978 (#2838) üzenetére


batman91
őstag

Nem rohantam, nyugodtan bejártam mindent, de új fegyvert nem találtam. :(

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2841) Antonius1978 válasza Balathruin (#2839) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem, akkor gyakorlatilag csak csekely haszna van, ha azt vesszuk...Kivetel ha van belole 10 az oveden, mert akkor olyan gyorsan visszaall az eleted, mint amennyit lelottek belole gondolom...

batman91 ertem.
Nos akkor ez eleg kiabrandito...Es jutott neked idod arra is hogy sok cuccot osszeszedj, eladj, es kiprobalj dolgokat ? Pl kocsit vettel ? Es ha igen, minden palyara at lehet veluk menni ? Mondjuk par palya csak gyalogosan jarhato be, tul sok akadaly van kocsikazashoz...
A kepzodmeny atalakito dobozt kiprobaltad ? En 1 probat tettem, es selejt lett belole... :O

(#2842) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Apropó, vezethető kamaz-t lehet valahol találni?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2843) Muzlizom válasza PeL (#2805) üzenetére


Muzlizom
újonc

Nálam is ez a helyzet, még csapadékot nem láttam, csak felkavart port fúj időnként a szél, hol felhősebb, hol tiszta, de se eső, se vihar, semmi. :(
Én is a Bar-nál járok, Dx10.1-et használok, és van, hogy a fák között is jó lenne egy xenon :)
Tiszta szerencse, hogy a szemek fehéren világítanak a pálya másik végéről, legalább a Bloodsucker nem lep meg. Igaz, az utánfutó oldal- és hátfal illesztése is pont olyan pontokat generál a sötétben. Ellenben az AI otthonosan mozog benne, konkrétan stalker szinten ólmoztak össze úgy, hogy senkin nem volt lámpa és még csak épp feltűnt a számlálón, hogy vannak itt mások is. A következő kép a felvillanó torkolattűzek és a game over volt. Ugyanitt nappal birkaként szedtem le őket, senki nem reagált a hulákra.

(#2844) Muzlizom válasza CJ4567 (#2817) üzenetére


Muzlizom
újonc

SPOILER!

Nem ismerem a modot, de Cordonban, amennyire rémlik a pszi-kitörés kékes villámlásként jött, de a menedék azon oldalán nem láttam ki, ahol konkrétan kisült. Kimentem, hogy lássam, és szépen belémcsapott valami, amitől össze-vissza kovájogni kezdtem, de túléltem.
A "sima" kitörés elég ütős, vörös minden, rengések, rázkódások, a mélynyomóm majd kikattant. Tetszett.

(#2845) Meridius11


Meridius11
aktív tag

dx9 alatt villogó égbolttal lehet kezdeni valamit?

(#2846) bluyoo válasza PeL (#2816) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:C Ez bejött de eltűnt a lábam viszont lett árnyékom! :DDD
Nálam az eső van eltűnve ...

(#2818) Habugi
Be van kapcsolva. DX10 max. fényerő , DX9 alap fényerő.

(#2837) Balathruin
Nem az APU-d okozza?

Bazinga!

(#2847) emre


emre
veterán

A Veles féle bányából van másik kijárat, vagy csak az amelyik a Cordon felőli részen van?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2848) =WiNTeR= válasza emre (#2847) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

A vasúti alagúton át is ki lehet menni.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2849) emre válasza =WiNTeR= (#2848) üzenetére


emre
veterán

Igen közben rájöttem, mert ugye ott mentem be amikor kergetett a helikopter.
De sajnos bentről nem találtam azt az utat, és még azzal is meg kell kerülni a fél hegyet.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2850) Dhampir válasza Balathruin (#2837) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam textúrahibák és hasonló érdekességek CoP-ban AMD FirePro alatt voltak, igaz, hogy Linuxon, viszont nVidia Quadro alatt ilyen hibákat a moddolt Stalkerek sem produkáltak Ubuntun, amikor Wine-al futtattam őket. Sajnos a Lost Alphát még nem tudtam vele kipróbálni, megvárom, amíg nagyjából stabil lesz és kijön rá a honosítás is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.