Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) SaGa59 válasza cheatergs (#2994) üzenetére


SaGa59
őstag

A hídnál mindenképp lelőnek, az északi kapunál viszont szépen át lehet köztük sétálni, még üzletelni is lehet, csak ne menj ki az út szélére...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#3002) Telda válasza Plazmacucci (#2982) üzenetére


Telda
addikt

Ez engem is zavar és valóban illúzióromboló...
Ugyan ez volt Rostok Factoryban.
Szerezd meg a PDA-kat, ok megvan.
Menyj le a laborba, ja de a kódot csak a Petrovski vagy ki a tök tudja a bárba.
Futás vissza, kb 15 perc értelmetlen gyaloglás, ráadásul a bárba egy valóságos labirintuson keresztül lehet bejutni.
Szerintem nem ilyenekkel kellene a játékidőt megnyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#3003) Plazmacucci válasza Telda (#3002) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ja a bárba bejutás el lett baszarintva. Futni meg akkor sem lehet sokat, ha nem éri el a zsákod az 50 kilót. Utána meg... Szóval örülnék egy olyan megoldásnak mint a mi a Clear-ben van, hogy vannak akik el tudnak vinni bizonyos pontokig :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3004) kutga válasza Telda (#3002) üzenetére


kutga
nagyúr

A Bar területén én is felemlegettem egy párszor a pályatervezők felmenőit. :P

Let the Zone take me if I am.

(#3005) cheatergs válasza kutga (#3000) üzenetére


cheatergs
senior tag

A hídnál tudom, h ki lehet kerülni őket, azt csak azért említettem, mert én kikerültem őket elsőre, és lehet ez okozott valami glitchet.

A baj a Cordon végénél jön elő, ahol a Garbage-hez lehet átjutni, na, ott nem tudok elmenni mellettük. Hiába van távcső/csavar a kezemben, hiába megyek az úton, kapok két figyelmeztetést, utána lőni kezdenek.
Már arra is gondoltam, hogy ha egyszer megláttak a füvön, többé nem lehet átjutni a Garbage-re, mehetek én akárhol (magyarán kezdhetem elölről).

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#3006) Plazmacucci válasza cheatergs (#3005) üzenetére


Plazmacucci
félisten

az elején pisztollyal is ki lehet őket lődözni ha türelmes vagy. bár addigra minimum kell lennie egy shotgunodnak vagy ak-nak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3007) kutga válasza cheatergs (#3005) üzenetére


kutga
nagyúr

Részemről a hídról leszedtem őket pisztollyal, elvettem az AK-t ami náluk volt, Foxnál pakoltam rá némi fejlesztést (kisebb visszarúgás), így már egész ütőképes fegyóm lett, a Cordon végén leszedtem vele a katonákat.

Valami bug miatt a híd tetejéről a katonák nem vettek észre, nem lőttek vissza, csak álltak lent és várták hogy kényelmesen leszedjem őket egyenként.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3008) cheatergs válasza kutga (#3007) üzenetére


cheatergs
senior tag

Vagyis akkor nincs más megoldás. Kár, még sose sikerült békésen kijönni a sereggel.
Kösz!

Mindig minden mindegy

(#3009) Plazmacucci válasza cheatergs (#3008) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem is érdemes, élvezettel kell őket írtani :p

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3010) kutga válasza cheatergs (#3008) üzenetére


kutga
nagyúr

Rám már a Cordonban is lőttek, akárhogy közelítettem (úton, füvön, fegyverrel, anélkül).

Az alapjátékban lehetett velük beszélni ha elraktad a fegyót. A Cordon végén így már fel sem merült hogy valami békés úton oldjam meg. :D

Let the Zone take me if I am.

(#3011) #90933760 válasza cheatergs (#3005) üzenetére


#90933760
törölt tag

Gondolom az alternatív megoldás hogy ugrálva futsz mint egy marha az nem jó, mert nem elég erős a ruha hogy kibírd.
Mutánsokat odacsalni? Vagy őket elcsalni onnan?

(#3012) cheatergs válasza #90933760 (#3011) üzenetére


cheatergs
senior tag

Egy leather jacketben vagyok, elég lőszerem pedig csak a pisztolyhoz van. Egy-egy tár a söréteshez, a Viper5-höz és az AK-hoz. Plusz két gránát.

Illúzióim nincsenek a nyuszitánc sikerét illetően, itt az MI 50 méterről is telibe talál.

A vadvilágot már kiirtottam, de addig is csak engem bosszantottak, szóval jobb is így.

Mindig minden mindegy

(#3013) kutga válasza cheatergs (#3012) üzenetére


kutga
nagyúr

A hidas résznél fent a hídon van egy csóka SVD-vel.

Próbáld meg csak őt lepuffantani és felvenni a puskáját, van nála továbbá tíz darab lőszer, hátha a többiek nem ugranak rád.

Let the Zone take me if I am.

(#3014) BandiHUN válasza kutga (#3013) üzenetére


BandiHUN
veterán

Én is itt szivtam meg...rájöttem a hidas kerülőre,de az elején még nem volt sniper fent,járogattam,de észrevettek,viszont meg tudtam lógni,a zombis átjárót is kitakaritottam...
Viszont most hogy lett sniper fent,jó kis bug,lentről kilőttem,a hullát megtaláltam,a fegyvert nem,leesett az ürge.
És persze mostmár énrám is messziről tüzelnek,pisztollyal gáz,AK lőszer kevés,katona sok.
Egyébként ott a zombis alagútnál ha az ember megáll a lépcsőn,és dobál ki csavarokat,oda lehet a katonákat csalni és egyesével lelőni pisztollyal is,csak legyen sok lőszer,gránátot nem dobtak be...a gond fentebb van Cordonban,mert ugye a szögesdrótok miatt a második pontnál már nincs hol bújni,a jobboldali bozótosban is mászkálnak,az úton is...talán a konténer mögül csalogatással megoldható,de pár próba után most itt akadok el én is,elég nehéz.

Korábban kérdeztem,de kiegészitve:ebben a gémben nem termelődik újra semmi,sehol,és ahol meghal az ellen,többet nem is lesz?
A másik:mi a búbánatot kell csinálni,mikor fújni kezd a szél,bevörösödik az ég,valami "vihar" jön?
Még a tradernél,a föld alatt,az ajtót becsukva is kinyiffantam... :W

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#3015) op.erik


op.erik
aktív tag

A PDA nektek is sokszor nyírja ki a játékot? Véletlenszerűen, pl. megnézném a kontakt listát bebugol... Letöltési modulnál megint bebugol... Mi a picsa???

(#3016) Plazmacucci válasza op.erik (#3015) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A harmadik menü mindig kidob.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3017) SaGa59 válasza cheatergs (#3005) üzenetére


SaGa59
őstag

Semmi ne legyen a kezedben...
A távcső és a csavar is "fegyver"...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#3018) SaGa59 válasza BandiHUN (#3014) üzenetére


SaGa59
őstag

Ha mindenképp le akarod őket lőni, a feldőlt teherautó mellett sunnyogva simán megoldható pisztollyal is. Maradj a kocsi baloldalán, hátulról nem kerülik meg.

Az egyes pályákról ha kiirtod az ottani embereket, átveszik a helyüket mindenféle jószágok. Állatok, zombik, szörnyek.
Azaz mindig lesz mire vadászni.
Esetenként meg más frakciók költöznek be a hiányzóak helyére. Elvileg a "vége" után a freeplay egyfajta frakcióháború lesz, ahol bármyel csapat mellé be lehet állni és hadakozni az ellenfeleikkel. Volt egy Faction Commander mod a SHOC-hoz, abban voltak ilyen harcok. A Dark Valley, a Garbage és a Military Warehouse, a Cordon-ban lévő farm birtoklásáért folytak a harcok, be lehetett szállni bármelyik csapatba és segíteni kiszorítani a másik felet.

A "viharok" ellen minden területen vannak óvóhelyek. Nagy sárga "sugárzás" embléma mutatja a térképen, hova kell állni. És tényleg oda állj, mert egy méterrel mellette már kinyír a blowout (kitörés?).
Nem minden óvóhely van föld alatt és nem minden földalatti rész véd meg.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#3019) SaGa59 válasza op.erik (#3015) üzenetére


SaGa59
őstag

A kontaktlista mindenhol gondot okoz, ahol 5-6-nál többen vannak körülötted.
Benne van a következő patchban javítandók listájában is..
Érdemes tanulmányozni a Bugtracking thread-et.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#3020) Dhampir válasza op.erik (#3015) üzenetére


Dhampir
félisten

Mi a ...

Nem ez az? :D

(#3021) kutga válasza op.erik (#3015) üzenetére


kutga
nagyúr

Többször is előfordult.

Let the Zone take me if I am.

(#3022) op.erik válasza Dhampir (#3020) üzenetére


op.erik
aktív tag

:D :DD

(#3023) M@trixfan válasza batman91 (#2999) üzenetére


M@trixfan
addikt

Elején akkor annyira nem érdemes vesződni a gagyibb cuccok hordozgatásával?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3024) BorgBoss


BorgBoss
tag

Van akinek sikerült már kinyitnia az aréna külső ajtaját, hogy ne kelljen mindig megkerülni egész Rostokot a bárig?

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#3025) batman91 válasza M@trixfan (#3023) üzenetére


batman91
őstag

De, szerintem megéri, ha másra nem is akkor eladni. Eléggé fontos ebben a részében a pénz.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3026) torma1981 válasza BandiHUN (#3014) üzenetére


torma1981
veterán

Nálam simán lehet a katonaság között sétálni. Mindegyiknél 5000 pénz. Eladni neke fegyvert stb és leszúrni. Megmarad a fegyver plusz a lóvé. :-) Igaz ez a Sin figuráknál is.

(#3027) M@trixfan válasza batman91 (#3025) üzenetére


M@trixfan
addikt

Értem, köszi! Szívügyem a Stalker összes része, csak idővel már kicsit fárasztó az alap felállás miszerint egy szál kabátban indul neki az ember az egész zóna ellen. Bár a fegyverek egész jól viselkednek amiket próbáltam, a viper már olyan jó, hogy azzal nagyon kényelmesen vagyok. Ha idővel úgyis megszedi magát az ember akkor már az elejétől kezdve csak azt cipelném eladni ahol a rubel/kg arány jó. Pl. COP-ban annyi felesleges kötszerem és gyógyszerem volt, hogy már csak abból volt rendesen bevétel.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3028) Dhampir válasza M@trixfan (#3027) üzenetére


Dhampir
félisten

idővel már kicsit fárasztó az alap felállás miszerint egy szál kabátban indul neki az ember az egész zóna ellen

Sose indulj el cicanadrág nélkül, különben könnyen fel- és ráfázol. :D

(#3029) #18193920


#18193920
törölt tag

Eddig még ment is a dolog, de most már kb 2 percenként omlik össze.A patch előtt nem volt ennyi gond vele.

(#3030) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

Valaki akinek G36 van épp a keze ügyében megerősítené nekem amit észrevettem?

Szóval hogyha sétálás közbem lövünk egy gyors sorozatot mondjuk a földbe vagy a falba, akkor közvetlenül utána egy pillanatra beakad/fagy a játék. minnél hosszabb a sorozat, annál tovább de csak ilyen max 1 mp.

De ha egyhelyben állunk akkor nem, csak ha sétálás közben lövünk. Még jobban észrevehető ha fal mellet megyünk, és a golyó a falra pattan vissza. Többnyire nagy tűzgyorsaságú fegyvernél vettem észre, de lehet azzal nincs összefüggésben. De elég idegesítő mikor mutáns ellen harcolunk, mert hátrálni is kéne, meg lőni is és így minden sorozat után beakad.

(#3031) Habugi válasza T.Peterka (#3030) üzenetére


Habugi
addikt

Gyorsan megnéztem GP37-el, igyekeztem reprodukálni az általad leírt körülményeket de semmi ilyesmi beakadást nem vettem észre. (Yantarban próbáltam..)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3032) T.Peterka válasza Habugi (#3031) üzenetére


T.Peterka
csendes tag

Hmm köszi. Én is már elég régóta GP37el vagyok benne, és nem mindig vettem észre. Viszont most tovább próbálgattam és g_actor_body on -nal (vagyis mikor látszik a láb, de a hangja nem) nem produkálja ezt, csak akkor ha ki van kapcsolva, vagyis van a lépteinknek hangja. Szóval valahogy a lépés meg a gellert kapott golyó hangja összeakad. Legalábbis nálam. :D érdekes, köszi hogy kipróbáltad!

(#3033) Habugi


Habugi
addikt

Egyéb érdekesség ami esetleg hasznosítható, hogy tegnap olyan fázisba ért nálam a játék hogy kb 3-5percenként kifagyott, kidobált tálcára és vagy adott random dll-hez köthető hibaüzenetet vagy nem.

Gondoltam egyet és tokkal vonóval átmásoltam másik vinyóra (SSD-n volt, program filesban.. és egy SATA-s 7200esre raktam át), a jelenség megszűnt! Játszottam is pár órát utána gond nélkül, majd gondoltam egyet és tettem egy olyan próbát hogy az utolsó mentésemet fogtam és bemásoltam a még SSD-n meglévő játékba, betöltés után ugyan az történt ment 3-5 percig kivágott random dll hibaüzenettel és ezt ismételgette..

Szóval akinél sokat "fagy", akár SSD-n van akár programfilesban érdemes egy próbát tennie, magyarázatot nem tudok rá, mert rendszergazdaként volt indítva mindig ergo nem hiszem hogy bármely file irásvédettsége kavarna be a játéknak. Mindenesetre így hibamentessé vált. :C

Tisztán megmutatkozott hogy vagy az SSD vagy a program filesbe való telepítés áll a kifagyások mögött.. :U

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3034) T.Peterka válasza T.Peterka (#3032) üzenetére


T.Peterka
csendes tag

Előző üzenetemet folytatva-

Még azt is észrevettem hogy ez az akadás csak akkor van ha az fps 50-80 között van. Feljebb, vagy lejjebb korlátozva nem történt.

Érdekes összefüggések vannak ebben a játékban. :) Még maguk a bugok is anomáliák. :DD :D

(#3035) Habugi


Habugi
addikt

Én is folytatnám az elöző hsz-emet ... :K

Szóval találtam itt más érdekességet is:

Ugye mint látható még két helyen van meg a játék ahogy írtam is, bal oldali indítóikon az "eredeti", míg a felső az átmásolt (nem újratelepített!!). Látható hogy az eredeti parancsikonban (amit az 1.30013as patch hozott létre..) szerepel két darab indítási paraméter, amit én elmulasztottam beállítani a másolt játék parancsikonjában.

- external
- noprefetch

Még az is lehet hogy ezek felelősek a kifagyásokért, de biztosat csak akkor tudok mondani ha lesz időm játszani és vagy az eredeti verzió indítósorából szedem ki őket vagy az átmásoltéhoz teszem be.

Hogy mire szolgálnak? Passz, gúgli biztos megmondja de ehhez most lusta vagyok.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3036) Pacy válasza Habugi (#3035) üzenetére


Pacy
aktív tag

Ez engem is érdekelne mert én is másik ikont használok...

(#3037) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Van néhány küldetés, amit nem tudok megcsinálni, egyszerűen a beszélgetés menüben csak általános dolgok jönnek elő, semmi olyan, ami tovább vinné a sztorit. Valakinek valami ötlet?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#3038) emre válasza ericdrawen74 (#3037) üzenetére


emre
veterán

Esetleg ha konkrét kérdést tennél fel? :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3039) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Ezek a küldik azok.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#3040) batman91 válasza ericdrawen74 (#3039) üzenetére


batman91
őstag

Most komolyan, ezeket nem tudod megcsinálni? Beszélgetésekben volt benne minden információ róluk és mindegyiket mutatja is a PDA.

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3041) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Ha Petrenkoval beszélek, csak ezek jönnek elő:

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#3042) batman91 válasza ericdrawen74 (#3041) üzenetére


batman91
őstag

Akkor ez egy bug, korábbi mentés vagy autosave visszatöltés kell.

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3043) ' Tzs , válasza Telda (#3002) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Helló! Rostock 3 pda keresés. 2 simán megvan a vérszívók is halottak, a 3. merre van? A pda jelöl valami zölden de az egy kisebb tér és ott semmi sincs. Gyanús az a stalker aki a kirepülő duty-st megvizysgálja és valakinek beszól rádión. Nem lehet h a 3 pda-t ellopta és náa van? :D

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3044) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Köszönöm a segítséget, valószínűleg jobban járok, ha újra kezdem az egészet.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#3045) pervajakróv válasza Habugi (#3035) üzenetére


pervajakróv
csendes tag

látom ott van a METRO LL is nálad, STALKER !

(#3046) batman91 válasza ' Tzs , (#3043) üzenetére


batman91
őstag

A gyártelep jobb felső szélében van, vigyél magaddal gázálarcot, mert az egész el van gázosítva. A közelben lévő ökológusoktól lehet venni. Majd az adott helyen a gázálarcon jobb klikk, use és kb 2-3 percig aktív.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3047) ' Tzs , válasza batman91 (#3046) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Köszi! Keresem :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#3048) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Amikor elkap a sin főnök, komolyan gyalog kell körbe indulni? Kocsim sincs meg.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3049) op.erik válasza Habugi (#3035) üzenetére


op.erik
aktív tag

-external: na ezt én sem tudom...
-noprefetch: az ilyen "előtöltési adatok"-at nem használja, gyorsabban betölt, főként a pályák között
-nointro: nem játszik le semmilyen intró videót

konzol parancsok

[ Szerkesztve ]

(#3050) batman91 válasza Plazmacucci (#3048) üzenetére


batman91
őstag

Ja, szar dolog de ez van. Látnád mik lesznek később.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.