Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) trance89 válasza dchard (#1697) üzenetére


trance89
őstag

elnézést kérek az ezelőtti hozzászólásomért, tényleg nem kellett volna, ma délután mégegyszer nekiugrottam a dolognak és most minden gond nélkül sikerült
azért vettem rá magam a frissítésre mert már marhára dühített a gyári d-link fw ami egy bugos lószar, szó szerint, csak hogy pár példát említsek: nagyon sok ember panaszkodik a neten hogy egy rakat router típussal nem kompatibilis és ezzel én is szembesültem, pl a 741ND-n gyári de még openwrt/gargoyle fw-el sem ment a net csakis dd-wrt-vel viszont ezen a modellen a dd-wrt nagyon nem stabil cucc, szintén teli apróbb bugokkal (és utóbbi 1-2 évben nem is jött hozzá érdemleges frissítés) ezért most visszatettem a gyárit és így már a BS fw-eddel nagyon faszául szuperál
egy másik bug ami a gyári fw egy mondhatni alap részét képezi a DNS szerver beállítás, 1.03-as firmmel (ami a legfrissebb gyári) múltkor beállítottam egy custom DNS-t (google-ét) és úgy meghalt a modem hogy sehogy sem tudtam elérni, még fix ip-ről sem, csak a reset segített
első és hatalmas pozitívum pedig amit a BS-el egyből észrevettem hogy sokkal gyorsabban szinkronizál, ha kikapcsolom a modemet és vissza max fél perc után visszajön a net, ez a gyári fw-nél sokszor több percig tartott
a másik pozitív dolog hogy eddig ha áramszünet volt vagy ki lett kapcsolva a modem utána a routert is restartolni kellett (pontosan ebben a sorrendben) hogy legyen net, de így hogy most már a router tárolja a pppoe adatokat tökmindegy hogy melyik eszközt restartolom pár másodperc után visszavan a net
szóval mégegyszer sorry és köszönet a munkádért :)

(#1702) Szajo válasza Nite (#1700) üzenetére


Szajo
őstag

Amúgy én majdnem dettó vagyok... Dupla csomag, 1-2napig jó utánna lassulás és majdnem dupla ping... és még ne legyen felháborodva a szolgáltató ellen!?

(#1703) dchard válasza Nite (#1700) üzenetére


dchard
veterán

Azért nem járatjuk a vonalat 3dB-s marginnal mert nagyon pici a headroom a változásnak amik mindig vannak egy DSL vonalon. A kicsi margin miatt nagyot nőhet a nem javítható hibák száma, a vonal jellemzően instabillá is válik. AZ elvi lehetőség adott a 3dB-s marginra de mióta a Telekom nyomja a DSM-et (jól láthatóan szar beállításokkal mert mindenki reklamál minimum a ping növekedésére), és nagyon könnyen megkaphatod ilyen beállításokkal az SNR lockot ami jelentős lassulást fog eredményezni.

Hát ezért nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1704) dchard válasza Nite (#1700) üzenetére


dchard
veterán

A koncepció alapvetően el van tolva a már említett IPTV-s előfizetők miatt.

Szerintem arra reklamálhatsz hogy a pinged megnőtt, a sávszélességre viszont nem. Határozottan állítsd hogy a csomagváltás után történt mindez és hogy előtte teljesen jó volt, stabil volt stb.

Ezt lehet tenni, de tömegesen kéne jelezni az ilyen panaszokat mert egy fecske miatt nem fogják az országos beállításokat megváltoztatni...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1705) dchard válasza trance89 (#1701) üzenetére


dchard
veterán

El van nézve.

Viszont a DSL modemet NE kapcsolgasd ki/be, fogadd meg ezt a tanácsot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1706) Nite válasza dchard (#1704) üzenetére


Nite
őstag

koszonom a valaszokat, megprobalom holnap az ugyfelszolgalatot! :K

Paid my dues!

(#1707) Nite válasza Nite (#1706) üzenetére


Nite
őstag

gyorsak mint a villam, jelenleg ez a helyzet: ;)

Paid my dues!

(#1708) dchard válasza Nite (#1707) üzenetére


dchard
veterán

Másodlagosan meg majd azt mondják, hogy a hibát elhárították csak éppen nem történik semmi :)

Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hogy a mérésen kívül valakinek van-e gyakorlati problémája a megnövekedett válaszidővel, mert a 10-15 helyett a 20-30ms-os késleltetés sem vehető észre a gyakorlatban. Ez ugye fordulási idő, tehát a 30ms-nak is csak a fele, amíg a csomag például játéknál elér a szerverig.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1709) Nite válasza dchard (#1708) üzenetére


Nite
őstag

eselyes :D

de ha legalabb kikuldenek valakit, akkor majd rakerdezek nala tud-e valamit kezdeni az id-vel :)

Paid my dues!

(#1710) dchard válasza Nite (#1709) üzenetére


dchard
veterán

Azt sem fogja tudni mi a nyavaja az... Bitallokációs táblát vagy SNR térképet sem látott még soha.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1711) Nite válasza dchard (#1710) üzenetére


Nite
őstag

hat ez eleg szomoru :) amugy nekem csak az a bajom hogy gyari allapotu modemmel 12 mega lett a 15bol nagyobb csomagra valtas utan :) mondjuk a ping is zavar, wow alatt mar 90 ms, pedig 37 volt :(

Paid my dues!

(#1712) Nite


Nite
őstag

kozben felhivott egy t-s munkatars es meglepo modon eleg tajekozott volt, meg az snr-rol is beszelt es azt mondta holnap kijon, csinal egy merest es ha nem tud mit csinalni visszaraknak 15megara!

Paid my dues!

(#1713) Szajo


Szajo
őstag

Annyira nagyon én sem veszem észre a 19ms helyetti 30ms pinget. De pl egy netes játéknál már 25-30 helyett is 40-45 van gondolom ott már nem olyan jó.
Bár azt mondod nem gáz ez még, hogy 30ms van átlagban 19-20 helyett? bár 10-15ms nem nagyon volt azelőtt sem általában 20körül mozgott de most már 20ra szinte sosem megy... mindig 30-32 nagyon ritkán 27ms...

(#1714) McReay


McReay
aktív tag

Nagyon jó kis leírás!

1,5 megát sikerült erősítenem az internetem sebességén! Bár még így is alul marad a 20megás csomagon belül, de ez is valami! (14-15 mega jelenleg)

Köszönöm a firmware-t! :D

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#1715) dchard válasza Nite (#1712) üzenetére


dchard
veterán

A 37 vs. 90 az elég druva. Szerintem ennyit nem a DSL-en szed össze hanem nemzetközin.

Amúgy itt és most mondom: hiába rak vissza 15megára, egy centivel nem lesz jobb, ha ugyanilyen magas lesz az ID akkor ugyanilyen magas lesz a késleltetés is. Arra próbáld rávenni, hogy az ID-t állíts át 16/2-re vagy maximum 32/4-re (van még 32/2 is), bár szerintem fogalma nincs erről és nem is fér hozzá ezekhez a beállításokhoz. Szerintem az SNR-t sem érti pontosan, hogy mi és hogyan függ össze.

Régen például keringett egy Telekomos oktatási anyag amiben volt egy táblázat, hogy a végponton milyen mért SNR margin (igen jól látod, margin) a megfelelő érték, amiben a 30 vagy afeletti volt a szuper, és 12-től lefelé a nagyon rossz minősítés.

Namost ezzel csak az a baj, hogy amelyik vonal 30-as SNR margint produkál, az túl nagy adászinttel ad és csak a zajt generálja a többi vonalon, a DSLAM meg nem engedi a beállított minimum alá az SNR-t szóval eleve nem érheti el a modem a nagyon rossz besorolát (az általam készített firmware-ről most ne beszéljünk :) )

6 és 10dB között ideális a margin, én 15dB-nél már venném vissza a power-t. A világ jobbik felén jellemzően 6dB az SNR margin mindkét irányba és inkább picit nagyobb az ID és a FEC amivel megoldják a problémákat, ugyanis összességében többet nyersz sebességben ha 10 helyett 6dB a margin és inkább a FEC-et növeled.

Sok hibás vonalat birizgáltunk már itt együtt, de minden esetben az volt, hogy ahol 12-13dB-re emelt SNR margin sem oldotta meg a problémát, ott fölmehettünk 20-30dB-re is, meg lerakhatták lassabb csomagba is, ugyanúgy szakadt. Ezt nem értik meg, hogy a lassítás az nem a probléma kivizsgálását jeletni, pláne nem a megoldását.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1716) dchard válasza Szajo (#1713) üzenetére


dchard
veterán

Persze hogy nem gáz, ki a rák veszi észre a különbséget a 20 meg a 40 ezred másodperc között. Ennél "sokkal" több idő telik el amíg az egérből kilép a jel, hogy headshot, ezt feldolgozza a számítógép, szépen bekeretezi elküldi majd a szerver oldalon kijön megint feldolgozásra kerül, kiértékelik hogy a lövés talált-e és utána te kapsz egy visszajelzést hogy igen vagy nem. Összességében a valódi lövéstől a visszaigazolásig sokkal több idő telik el az infó feldolgozásával a két végponton, mint ameddig az adatok a hálózaton utaznak. Szerintem érzékelhető módon egy amúgy időkritikus játéknál 50-70ms felett kezdődnek az érzékelhető jelenségek de ehhez is profi játékosnak kell lenni, a többség 100ms-ot sem hiszem, hogy észrevesz. Még egyszer: 100ms-nál is csak 50ms amíg a lövésed infója eljut a szerverig, az hogy a visszaigazolás is 50ms a találatot már nem befolyásolja. Ennél sokkal rosszabb az, ha sokan játszanak egy szerveren nagyon eltérő vonalakon. Ott előfordulhat, hogy akinek a többiekéhez képest aránytalanul jó a vonala (optika) az némi, hangsúlyozom némi előnyre tehet szert.

Sokkal fontosabb hogy megbízható legyen a kapszolat.

Például ha Nite kolléga lecsavarja az SNR margint akkor ugyan gyorsul a kapcsolat de több lesz a vesztett keret és megnő a javíthatatlan hibák száma is, márpedig újraküldésre egy játéknál vagy voip-nél nincs lehetőség. Szóval ez sokkal gázabb.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1717) Szajo válasza dchard (#1716) üzenetére


Szajo
őstag

Szóval mikor pár hsz el viszább azt írtad, hogy bár messze vagyok a DSLAMtól de a kép tiszta nem pixeles vagy valami ilyesmi, akkor az lényegében többet ér mint az a 10ms ping? :D

(#1718) dchard válasza Szajo (#1717) üzenetére


dchard
veterán

Kevered a fogalmakat:

A spektrumképedre mondtam azt hogy tiszta, mivel nincs rajta látható zaj.

Az ID és a FEC növelésével azt lehet elérni, hogy HA lenne IPTV előfizetésed, akkor lehetőleg ne legyen hibás vagy vesztett keretek, mert abból látható képhiba keletkezik. A Telekom nem választja el a csak internet vagy IPTV előfizetőket mivel a DSL-nek transzparens, hogy internetezel vagy TV-t nézel fölötte, így minden vonalon megnövelték az ID-t. A TV-nek ugye mindegy a késleltetés, ott fontosabb a robosztusabb átvitel, a 20-30ms-os késleltetés meg nem érzékelhető játékoknál, szóval az internetes előfizetőnek sem baj, hogy nagyobb.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1719) Nite válasza dchard (#1715) üzenetére


Nite
őstag

hat kivancsi vagyok, az biztos!

egesz felkeszultnek tunt amugy a telefonban, megprobalom vele ezt az ID-s dolgot elinteztetni!

ennek nincs amugy valami magyarabb neve? vagy csak ID-t mondjak neki?

egyebkent, az most jutott eszembe, hogy amikor felraktam a te FW-edet a modemre, es lenyomtam 1%-ra az SNR-t:

akkor is 64-et kaptam a downlinkre, de a ping jo volt :F

Paid my dues!

(#1720) rétisün


rétisün
veterán

üdv,

igaz, nem 360T-s, hanem 360R-es modemem van, így a firmware-frissítés nem javasolt (nem is kísérletezek vele) viszont a target SNR margin beállítását megpróbáltam volna, csak....a manual szerint 192.168.1.2 címen tudnék belépni a webes felületre, de nem csatlakozik. próbáltam a manualban olvasható 192.168.1.254 címen, aztán a 192.168.1.1 és a 192.168.1.0 címet is próbáltam, de semmi. közvetlenül csatlakozok a modemhez, nincs router, mégse tudok belépni a webes felületre. két böngészővel is próbáltam, ugyanezekkel pl. a router webes felületére simán be tudtam lépni, szóval nem hszem, hogy a böngészővel lenne gond.

kell még valami állítani, vagy mit csinálhatok rosszul?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1721) dchard válasza rétisün (#1720) üzenetére


dchard
veterán

Milyen színű a modemed?

A címzést amúgy elrontottad: a számítógépnek adjuk meg a 192.168.1.2-es címet a hálókártya beállításánál, a 192.168.1.1 a modem IP címe ezt írjuk a böngészőbe. A maszk: 255.255.255.0

Ha szürke 360R modemed van akkor az SM50B nevű programmal lehet diagnosztikát készíteni, jó volna mielőtt belematatsz a vonalba.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1722) dchard válasza Nite (#1719) üzenetére


dchard
veterán

Persze mert azon a képen fast path az uplink irányod, nincs ID bekapcsolva felfelé. Ez mindenképpen hiba amúgy, legalább egy 2-es ID kell a megbízható működéshez...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1723) rétisün válasza dchard (#1721) üzenetére


rétisün
veterán

szürke a modem, ahhez nem javasoltad a firmware frissítést, ezért azt meg se próbálom.

a maszk 255.255.255.0 mit jelent? :B ezt hol kell beállítani, mert a http://192.168.1.1/-n nem tudok csatlakozni a modemhez.

lehet resetelnem kéne, bár elvileg a gyári beállítások vannak rajta, nem piszkáltam még.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1724) dchard válasza rétisün (#1723) üzenetére


dchard
veterán

Erre a modemre nem tudod felrakni az általam írt szoftvert.

A maszkot az IP cím beállításánál kell megadni. Ebbe a modembe nem tudsz belépni, mivel nincs webes felülete, de legalább vonaldiagnosztikát tudsz csinálni az SM50B nevű programmal. De ezt is csak a hálókártya beállítása után. A modem közvetlenül kell hogy a PC-hez csatlakozzon, routeren keresztül nem megy.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1725) rétisün válasza dchard (#1724) üzenetére


rétisün
veterán

kihagytam a routert, most a modem van csak.

ha nincs is webes felület, akkor persze nem tudtam csatlakozni.

a hálókártyát hogy tudom beállítani? :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1726) Szajo válasza rétisün (#1725) üzenetére


Szajo
őstag

Vezérlőpult->Hálózat és Internet->Hálózati és megosztási központ->(oldalt) adapterbeállítások módosítása->ott helyi kapcsolatra jobb katt tulajdonságok -> TCP/IP protokoll 4es verziójába belépsz és ott átrakod arra hogy következő IP cím használata és beírod hogy 192.168.1.2

(#1727) rétisün válasza Szajo (#1726) üzenetére


rétisün
veterán

köszi :R

és a 255. stb maszkot?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1728) Nite válasza dchard (#1722) üzenetére


Nite
őstag

ja hogy kepes voltam nem figyelembe venni, hogy a ping-hez az uplink is lenyeges, nem csak a downlink :)

most nem vagyok tulzottan buszke magamra ;]

azt mondod akkor, hogy egy 16/2 -t kerjek tole, vagy legalabb egy 32/4-t?

Paid my dues!

(#1729) dchard válasza Nite (#1728) üzenetére


dchard
veterán

32/2 a tuti megoldás de lehet 16/2 is.

De fogadjunk egy liter pálinkában hogy fingja nem lesz róla, hogy mi az az interleaving az összefüggésre meg pláne. Feltétlenül kérdezz rá így konkrétan: "Te figyi, tudod mi az az interleaving?" És ne hagyd kitérni a válasz elől. Innen fogod látni, hogy lófasz a tudásuk esti holdfénnyel.

Akarok röhögni egy jót :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1730) dchard válasza rétisün (#1725) üzenetére


dchard
veterán

Most mondom 3-adszorra hogy az SM50B nevű programmal lehet vonaldiagnosztikát csinálni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1731) rétisün


rétisün
veterán

na azért csak sikerült összehozni, ezt diagnosztizálta:

(#1730) dchard: értettem elsőre is, csak ami beállítás neked pillanatok alatt megy, másnak (pl. nekem) nem biztos hogy elsőre sikerül :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1732) Nite válasza dchard (#1729) üzenetére


Nite
őstag

meglesz ;]

de a valasztol fuggetlenul legkozelebb dec. 8-n leszek pesten, megihatunk 1 lityit ;]

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#1733) dchard válasza rétisün (#1731) üzenetére


dchard
veterán

Milyen csomagra vagy előfizetve? Ez egy 10/1-es kapcsolat amit tudtommal nem forgalmaztak.

Amúgy szép a vonal, kicsi a csillapítás.

Ezen elő lehetne fizetni 20/1-re (netmánia M).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1734) dchard válasza Nite (#1732) üzenetére


dchard
veterán

Hol van az még :) Bár a ZH-k után éppen rám férne az ivás...

A csávókámat videóra is vehetnéd, valószínűleg napiszar gyanús lenne a produkció.

Viccet félretéve: feltétlenül kíváncsi vagyok arra, hogy mivel fogja tömni a fejedet a mellébeszélésen kívül, majd jön hogy messze vagy a központtól, vagy a klasszikus "ennyit bír a rendszer" szöveggel.

Egyébként az Info gomb kimenetében van egy "Delay" nevű paraméter, na ott látod, hogy maga az ADSL mennyi késleltetést rak rá irányonként. Ehhez még persze hozzájön a magyar backhaul és a nemzetközi irány is ha olyan helyen játszol, ez kizárólag az ADSL fizikai rétegét mutatja. Ez nálad delay: 7.08 8.00. namost akinél 16/2 az ID azoknál ezek jellemzően 2/2 vagy 3/3ms. összeadva kijön a különbség: 4-6ms vs 14-16ms és ez csak a DSL.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1735) rétisün válasza dchard (#1733) üzenetére


rétisün
veterán

elvileg 15 megás netem van, de sztem a fentebb említett 360R a legnagyobb akadálya a tényleges 15 megának (tudom, annyi nem lesz) :D de lehet, hogy szolgáltatói oldalról van 10 megára 'visszafogva' ?

csak nem valami stabil a kapcsolat, azért gondoltam a target SNR margin állítgatására, hátha segít valamit, de webes felület híján.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1736) dchard válasza rétisün (#1735) üzenetére


dchard
veterán

Csak hogy tisztázzuk: eddig még nem állítottál semmit igaz?

Ha így van, akkor egy újabb SNR lockos esetet látunk. A nem stabil alatt mit értesz pontosan? Ha szakad akkor biztosan modem cserés a buli.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1737) rétisün válasza dchard (#1736) üzenetére


rétisün
veterán

nem állítottam semmit, nem is tudtam :(

igen, szakad elég gyakran. a modemcserét kérhetem a szolgáltatótól, jól tudom?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1738) dchard válasza rétisün (#1737) üzenetére


dchard
veterán

Kérheted de nem biztos hogy megkapod, illetve lehet ugyanilyet kapsz a fekete színű helyett ami baj.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1739) rétisün válasza dchard (#1738) üzenetére


rétisün
veterán

egy próbát azért megér, aztán ha adnak egy ugyanilyent, itt a fórumon ajánlottak egy 321B-t, azt is kipróbálom majd. azon talán tudok valamit konfigurálni is....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1740) dchard válasza rétisün (#1739) üzenetére


dchard
veterán

Az új 360R ami fekete meg a 321B az egy és ugyanaz, kár pénzt költeni a 321B-re ha adnak 360R feketét. Utóbbira ugyanúgy felmegy az általam írt szoftver, lehet használni rendesen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1741) ZoGa49


ZoGa49
csendes tag

Tisztelt Dchard!
Segítségedet kérném!
Tegnap cseréltem le a 360T modemet 360R T1 feketére (T-com).Most 5Mb-en vagyok ,de folyamatban van az ISP váltás 10 Mb-re.
Alap felhasználó vagyok a gépemen ,mely iMac legfrisebb OS X-el.
Kiválókat olvastam a Te firmwared-ről!
Átolvastam a http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html cikkedet,de képtelen volnék adaptálni Macintohs-ra ...! :F
Előre is köszönöm,ha találnál valami megoldás !
Üdv.!

„Csak az számít, hogy tudd, mit akarsz, és küzdj érte.”

(#1742) dchard válasza ZoGa49 (#1741) üzenetére


dchard
veterán

A modem frissítését és annak beállítását valamint a webes diagnosztikát el tudod végezni Mac alatt is, az platformfüggetlen, ugyanúgy kell eljárni mint windows vagy más rendszerek alatt. A DMT csak Windows-on fut szóval arra nincs megoldás.

Azt viszont hadd ne magyarázzam el, hogy miként kell MAC-en IP címet beállítai meg ilyesmi. YT-on biztos van egy csomó videó erről mint ahogy windows alá is van. Tessék utána keresni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1743) Nite válasza dchard (#1734) üzenetére


Nite
őstag

na hat megvolt a nagy talalkozas, de kellemes csalodas ert! :K

egy kis "alcom" vagy "alcorn" vagy akarmilyen 145-s talan teszterrel erkezett az uriember (ezt te lehet tudod mi volt) es ellenorizte a vonalat, lattam en is az adatokat!

174xx korul allt ossze a vonal 8.9dB-vel, tehat nem volt meg a netto 15Mbit sem

utana visszadugta a modemet, felhivott valakit a kozpontban, hogy nezzek meg onnan is, 172xx es mondtak, hogy latjak onnan is, hogy nem a legjobb

mint kiderult, 970m-re vagyok vonal hosszusagban a DSLAM-tol es sajnos a 20M mar nem fog ide kijonni...

rakerdeztem az ID-re, hogy lehetne-e piszkalni es meglepo modon, lehet, hogy nem tudja pontosan mi az, de elmondta, hogy elore meg van hatarozva a profil minden sebesseghez, es nem tudjak beallitani a 15-s profiljához tartozó ID-t a 20-ashoz :(

kerdeztem a szinkron sebességet is, azt mondta, hogy ez az uj 20M-s profil ugy van beallitva, hogy 12 es 24M kozott szinkronizal ugy hogy 9-10dB kozott legyen az SNRM, amibol en mindig ~17M-et kaptam, a regi 15-s profil pedig 18M-en...

na most hogy ebbol mi igaz mi nem azt majd te megmondod, de teny hogy a 15-st fel lehetett huzni maximumra, a 20-st meg a kozelebe se :N

vegul abban maradtunk, felhivja nekem a kozpontot es megkerdezi, hogy (mivel en mar alairtam 2 evet a 20M-ra, de a szolgaltatas nem az igazi), szankcio nelkul vissza tudnak-e tenni - a már egyébként nem létező! - 15M-s csomagba!

szerencsém volt, meg azon telefonhivas alatt megcsinaltak es lass csodat, a kis teszteren 179xx-el allt ossze a vonal, es ez meg nem is a te FW-ed es meg a margin is 100% :DDD

azt mondta nezzuk mar meg gepen milyen a ping, hat 14 ms ;]

ennyi diohejban :D

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#1744) dchard válasza Nite (#1743) üzenetére


dchard
veterán

Igen ismerem, hát amivel én dolgozom az azért ennél drágább kütyü úgy kb. egy nagyságrenddel. De mondjuk arra amire kell az is jó.

Valóban a kilóméteres hurkán amúgy az is egészen jó eredmény.

"rakerdeztem az ID-re, hogy lehetne-e piszkalni es meglepo modon, lehet, hogy nem tudja pontosan mi az, de elmondta, hogy elore meg van hatarozva a profil minden sebesseghez, es nem tudjak beallitani a 15-s profiljához tartozó ID-t a 20-ashoz"

Persze, mert a DSLAM portodhoz effektíve nem fér hozzá, ahol ezt igenis be lehet állítani, csak csomagot tud váltani azt kész.

"kerdeztem a szinkron sebességet is, azt mondta, hogy ez az uj 20M-s profil ugy van beallitva, hogy 12 es 24M kozott szinkronizal ugy hogy 9-10dB kozott legyen az SNRM"

Nem pont így van: a profil maximum sebessége a target SNRM van meghatározva a többi a vonalon múlik. Ha elég jó a vonal akkor a max sebesség fog koppanni mielőtt eléri a target SNRM-et a modem, vagy ha nem olyan jó, akkor a target SNRM fogja korlátozni a vonal sebességét.

A 15-ös csomagban valszeg máshogy van az ID/FEC konfigurálva kevésbé volt szigorú mint most. Amúgy a 15-ös profilnak valahol 18.5xxx-nél van a vége azt simán ki fogod tudni hajtani ahogy nézem.

Dobj egy Info gomb kimenetet az új "jó" késleltetéses állapotról!!!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1745) rétisün válasza dchard (#1740) üzenetére


rétisün
veterán

egyelőre mindenképpen megpróbálok egy modemcserét a szolgáltatótól, addig nem is terveztem venni másik modemet. ha mégse 360R-t kapnék, akkor jön képbe a 321--es.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1746) Nite válasza dchard (#1744) üzenetére


Nite
őstag

igen, a 15-s az ment is ahogy kell, este csinalok kepeket!

Paid my dues!

(#1747) StSanya válasza dchard (#1744) üzenetére


StSanya
őstag

Hmmm, akkor ha jól értem, mindent összevetve nem sok értelme van átjelentkezni az új 20-as csomagba? Mert még lassabb is lehet, nagyobb latencykkel?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1748) gabo91


gabo91
aktív tag

Helo.

DSL 360R(fekete) modemem van. Ha nem csinálom meg rá a frissítést, akkor is lehet vonaldiagnosztikát csinálni? Melyik programmal?

(#1749) Nite válasza StSanya (#1747) üzenetére


Nite
őstag

hat jelen pillanatban ugy nez ki, hogy ha viszonylag messze vagy a kozponttol, mint en, akkor nem :(

Paid my dues!

(#1750) Nite válasza gabo91 (#1748) üzenetére


Nite
őstag

DMT

Paid my dues!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.