Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) dchard válasza ETOM (#1950) üzenetére


dchard
veterán

Azt gondolom a cikkben egyértelműen benne van a lényeg:

A cél hogy a fölösleges kbeáeket, kötéseket, toldásokat kiiktassuk, és a lehető legrövidebbre csökkentsük a kábelhosszt az átaádsi pont és a DSL modem között, illetve hogy az átaádsi pont és a DSL modem között minimum UTP kábelt használjunk. Az ócska telekomos kötődobozok elhagyhatóak, az UTP kábelből kifejtett két vezeték végére (mindig azonos színpárt használjunk) közvetlenül krimpelhető RJ11 csatlakozó, csak arra ügyeljünk, hogy mielőtt krimpelünk, tömjük ki a csatlakozónál műanyag szigeteléssel a bemenő két vezeték körüli részt, hogy azok a krimpelésnél jól megszoruljanak és mechanikailag szilárd legyen az egyébként nem túl szabályos művelet.

Az, hogy ezeket az irányleveket ki hogyan alkalmazza már függ a helyzettől, lakás szerkezetétől is.

Abból amit leírtál nem tudom felmérni, hogy van-e ennél ideálisabb kialakítás, vagy sem, ahhoz ott kéne lennem :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1952) ETOM válasza dchard (#1951) üzenetére


ETOM
addikt

:R Az az igazság, hogy érdekel maga a dolog. Csak sose kötöztem még ilyen kábeleket és így elsőre nehéznek tűnik. Persze lehet nem az csak én nem értek hozzá. Nah, de majd ráveszem magam egyszer ha lesz UTP kábelem elég meg ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#1953) #41133696 válasza ETOM (#1952) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha betelfonálsz a T-nek megcsinálják szakszerűen.

(#1954) dchard válasza #41133696 (#1953) üzenetére


dchard
veterán

Jó pénzért. :)

Kábelt krimpelni azért nem olya nagy vaszizdasz, műanyag fogót már 1000HUF alatt is lehet venni, amennyit meg használjátok arra bőven elég a műanyag is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1955) #41133696 válasza dchard (#1954) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát de tudni kell azt is, hogy mit hova kell kötni a doboz alatt, meg ugye új szűrőt hoznak, modemet stb. Részemről akárhogy is lesz a sebesség hatalmas tisztelet a T-Home-nak, nálam bőven megvolt a garantált sávszélesség, mégis azonnal és készségesen neki kezdtek a hibaelhárításának az első telefonos hibabejelentéstől kezdődően, hétvégén is. :R

(#1956) Hunsaman válasza dchard (#1949) üzenetére


Hunsaman
tag

Szia Dchard!

Készen van a BERT tesztem, amit kértél:

Bit Error Rate Test (BERT)
BERT settings
BERT Status: NOT RUNNING
BERT Total Time: 3600
BERT Elapsed Time: 3600
BERT Bits Tested: 0x00000003E204AC00
BERT Errored Bits: 0x0000000000000076
Calculated Bit Error Rate: 0.0000000549480319 %
Telecom standard Bit Error Rate: 0.0000001 % (10^-7)

Mit jelent ez most nekem?
Kérdésem még, hogy az SNR Margin 160% -a nagy sebesség veszteséggel jár-e, hisz így is csak 5Mbites netem van.
Még valami:
Ha lecserélem a tel kábelt STP kábelre, akkor gondolom a kizárt vivőkből is visszaengedhetek majd néhányat!?
Illetve akkor kizárás nélkül újra kell majd mérnem?

köszi!

(#1957) headhunter válasza dchard (#1949) üzenetére


headhunter
addikt

Szia!

Újra visszajött az "SNR Lock", magas Interleaving Depth értékkel.

Ezen a vonalon szerinted milyen érték lenne megfelelő, amellyel a vonal még stabil lenne?

64/8, 32/4

-------------------------------------------------------------------------------

2012.12.08.-i állapot : (10 Mbit-es csomag)

2012.12.09.-i állapot :

[ Szerkesztve ]

(#1958) dchard válasza Hunsaman (#1956) üzenetére


dchard
veterán

Az eredmény nagyon jó, alig van mrhető bithibád. Tekintve a borzalmas állapotokat ez igen jó eredmény.

A STP-s dolgora pedig igen: ha sikerül a zaj egy részét kívül tartani, akkor több jó vivő lesz.

Mivel 5megás neted van, egyébként lényegtelen a vivő kiosztása. Egyébként 10megás csomagra még előfizethetsz, az még jó szerével működni fog, és ott már számítani fog, hogy pár vivőt vissza tudunk-e rakni.

Ami fotns még, hogy ha a légkábelnek ami bejön van árnyékolása akkor azt földelni kell és az SFTP kábel árnyékolásával és nem használ szálaival is közösíteni és a kábel végén földelni kell. Így lehet a legtöbb zajt kicsukni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1959) dchard válasza headhunter (#1957) üzenetére


dchard
veterán

Nem az a baj, hogy az ID magas, hanem hogy minek vették le a sebességet? Ez egy tök hibátlan vonal a nagy csillapítás ellenére, 14-15megás szinkronnal simán stabil lenne. Komolyan mondom ez őrület amit ezek a balfaszok a Telekomnál művelnek... Hibátlan vonalak magas ID-vel lekorlátozva, míg szar vonalak ID nélkül "száguldanak" és szakadnak... Egyszerűen nem tudok erre semmilyen logikus magyarázatot adni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1960) headhunter válasza dchard (#1959) üzenetére


headhunter
addikt

T-Home fórumon ezt a választ "írták" :

"Mert ha nem nyúlt volna bele már a 1412-öt hívnád." :F

____________________________________________

"Nem az a baj, hogy az ID magas, hanem hogy minek vették le a sebességet?"

[ Szerkesztve ]

(#1961) Intruder2k5 válasza headhunter (#1960) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyik a másik következménye!

(#1962) ETOM


ETOM
addikt

Amúgy az normális h pl mostanság volt pár modem reset és mikor fellépek akkor a "Maximum line speed" a fő oldalon 19000 kbit/s majd ránézek fél óra után pl akkor meg már több pl. 21700 kbit/s?

[ Szerkesztve ]

(#1963) dchard válasza ETOM (#1962) üzenetére


dchard
veterán

Igen. ez azért van mert a zajviszonyok főleg az áthallási zaj változik a vonalon, a modem pedig valós időben ennek megfelelően korrigálja az értékeket. Több zaj = kisebb becsült max sebesség.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1964) dchard válasza headhunter (#1960) üzenetére


dchard
veterán

Nem ért hozzá, ne foglalkozz vele, kiosztottam.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1965) ETOM válasza dchard (#1963) üzenetére


ETOM
addikt

Köszi mindig tanulok valamit így már értem :R :)

(#1966) #41133696


#41133696
törölt tag

Másik topicból:

Az imént magára hagytam a gépet, mire visszajöttem már szétesett.

(#1967) #41133696 válasza #41133696 (#1966) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja Vistán van egy ilyen, hogy tétlenségi idő alatt bontja a kapcsolatot, de azért poén volt, hogy feldobja az ablakot, hogy a netkapcsolat 20 percig tétlen volt, miközben fórumoztam :D

(#1968) #41133696 válasza #41133696 (#1966) üzenetére


#41133696
törölt tag

Negyedik diagram lemaradt :U

(#1969) #41133696


#41133696
törölt tag

Nem szokásom postot duplázni, de egyrészt itt is köszönöm szépen :R másrészt itt vannak az új eredmények:

Target SNR 60% mellett

Ezen a teszten az utóbbi napokban sosem érte el a modem a 12 Mbit/s-ot a rekord 11.7 körül volt de általában 11.48 körül alakult, szóval látszik a változás egyértelműen, megvan a plusz 1 Mbit/s bőven. :)

Módosítás utáni DMT, 15440 kbit/s

Na mindjárt teszem is vissza router mögé :)

[ Szerkesztve ]

(#1970) #41133696 válasza #41133696 (#1969) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudom, nem feltétlen megbízható, csak még jobban mutat mint az előző postomban lévő:

Na meg most egyébként is routerről vagyok, tehát DMT kiesik :)

(#1971) dchard válasza #41133696 (#1970) üzenetére


dchard
veterán

Valami magyar szerverről kéne letöltésvezérlővel letölteni több szálon, és azt megnézni, hogy ott mennyi jön ki belőle. Szerintem a 14megás mérhető sebességet alulról megközelíti a vonalad (14,7-14,8 lenne a tippem).

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1972) #41133696 válasza dchard (#1971) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mindjárt másik gépen megcsinálom úgyis... kapora jött, hogy épp az IE10-ről írok, így van előtte képem és utána képem is letöltéskor.

Tehát előtte:

Csomagváltás előtt a kép ekkor készült: 2012. ‎november ‎2 - 1,64 MB/s-al jött ami 13.12 Mbit/s-ot jelent

Aktuális állapot:

1,57 MB/s. Ami majdnem annyi mint váltás előtt volt.

Mindjárt megnézem Flashget-el is a másik gépen, ott nincs előtte meg utána kép, mert ezeréve nem használtam letöltésvezérlőt külön. Leszámítva az Origin, és a Steam klienseket, de különösen az Origin az ,amely lényegében olyan mértékben lefoglalja a hálózatot, hogy a még a netezés is laggzik :D

[ Szerkesztve ]

(#1973) #41133696 válasza #41133696 (#1972) üzenetére


#41133696
törölt tag

Download Accelerator Plus Free lett belőle:

1,6MB/s ami kb 12,8 Mb/s

Ez rendesen darabol is, kihasználja a sávszélességet.

(#1974) #41133696


#41133696
törölt tag

Az Origin-es értékek: Ez az a kliens ami a legjobban "megfogja" a netet

1,90 MB/s - 15,2 Mbit/s - körül volt egy ideig...

Aztán 1,85 MB/s

és 1,75 MB/s

Persze ezek csak tájékoztató értékek, mert néha főleg az elején 2 felett is volt, kicsit mintha cache-elne néha , meg tömörítve szedne, de nagyjából tartja végig ezeket az 1,6-1,9 MB/s közötti értékeket, néha picit belassul akkor 1,6 körüli.

(#1975) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyébként stabil, nem szakadt meg az új beállítások mellett sem, de egy további vonalstabilitási tesztnek ez is elmegy:

A tartalom első fele

Olyan 40 GB, de ez kétszer fog lejönni.

(#1976) ETOM válasza #41133696 (#1975) üzenetére


ETOM
addikt

lol te aztán beleadsz mindent ;] :DDD

(#1977) #41133696 válasza ETOM (#1976) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jól tolom mi ?:) Az iménti játék szoftver pakk ami a képeken van 6 $-omba került :) Ennyit vontak a Mastercardomról Google Wallett-en keresztül :D Most meg éjjelre úgy hagyom a gépet, mire felébredek lent lesz :) Plusz még ajándékba nyomták az összeshez a Soundtrackeket is :)

Azzal is megterheltem kicsit a vonalat :D Semmi gond nem volt :) Mondjuk Steam nem engedett egyszerre tölteni mindegyiket :D

(#1978) Hunsaman


Hunsaman
tag

Sziasztok!

A Current Line Speed az a szolgáltató által beállított érték, vagy a kapcsolat minőségével változó adat?

(#1979) dchard válasza Hunsaman (#1978) üzenetére


dchard
veterán

A current line speed a szolgáltató által beállított érték akkor, ha jók a vonali paraméterek. Rossz vonalon előfordulhat, hogy a szolgáltató által beállított sebességnél lassabb eredmény jön ki.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1980) Hunsaman válasza dchard (#1979) üzenetére


Hunsaman
tag

Szia!

5Mbit-es netem van, de most 4095 kbit/s- t mutat a Current, lehet, hogy a szolgáltató csökkentette le?

(#1981) dchard válasza Hunsaman (#1980) üzenetére


dchard
veterán

Mi lenne ha belinkelnéd az összes adatot, és akkor megmondjuk, hogy mi a baj. Esetleg spektrumképpel együtt.

Egyébként az gyanúsan a 4megás csomaghoz tartozó érték, de látni kéne hozzá a margint is meg a többi adatot. A mostani 5megás csomaghoz 6144kbit/s DS line speed szokott beállításra kerülni, ezt a vonalak 99%-a tudja is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1982) Hunsaman válasza dchard (#1981) üzenetére


Hunsaman
tag

Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha csupasz ADSL-em van, tehát nincs osztva a bejövő érpár (nincs telefon, fax stb) akkor is hasznos lehet a szűrő?

(#1983) Intruder2k5 válasza Hunsaman (#1982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem felesleges, mivel nem a bejövő oldalról szűr, hanem a másik (telefon) ág felől...

(#1984) dchard válasza Hunsaman (#1982) üzenetére


dchard
veterán

A szűrő a fővonal és a modem között rövidzárként viselkedik tehát nincs sok értelme ha csak DSL-ed van. A régebbi Siemens Xpresslink brutál nagy szűrőkben volt egy túlfesz védő, de szerintem közvetlen találatnál ez sem ér semmit. Szóval nincs szükség a szűrőre, plusz 1dB csillapítás. A lényeg, hogy a bejövő vonal végére minél rövidebb kábellel csatlakozoozn a modem.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1985) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!
Már egy jó ideje használom ezt a firmware-t a 360R modememmel, de egy pár hónapja azt vettem észre, hogy a netem sebessége lecsökkent. 15 megás netem van, és csak 10 jön át belőle. Azóta új szerződést írattak alá, mert változnak a csomagok, és a sávszélt felemelték 20 megára, de még mindig csak 10-et kapok meg.
Max: Upstream rate = 1400 Kbps, Downstream rate = 20580 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 635 Kbps, Downstream rate = 12476 Kbps

Tehát a vonalat átállították, mégis csak ilyen értékekkel csatlakozik. Egy ideig simán jött a 15 mega, azóta nem lett bolygatva semmi.. Meg akartam próbálni visszarakni a modem gyári firm-jét, hogy hátha azzal helyrejön, de azt meg nem találom sehol.. Tudtok valahogy segíteni? Sajnos nem igazán értek hozzá..

---

(#1986) Kommy válasza _t0Mi_ (#1985) üzenetére


Kommy
veterán

Nem elérhető hozzá az alap firmware, de ez le is van írva a cikkben ha jól emlékszem.

(#1987) _t0Mi_ válasza Kommy (#1986) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Sajnos nincs leírva, a cikkben az van, hogy ugyanúgy kell visszaállítani a frim-et, mint ahogy telepíted, és be van linkelve a d-link ftp-je, de ott nincs 360R firmware.. :(
Most akkor mit kéne csinálni? SNR margint is levittem nem is kevéssel, de folyamatosan ugyanarra az értékre csatlakozik..

---

(#1988) _t0Mi_ válasza _t0Mi_ (#1987) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Na kipróbáltam két másik régebbi (szürke) 360R modemmel, és mindkettő 10 megabitre csatlakozott fel, szóval nem a firm a hibás.. de akkor mi? :(

---

(#1989) Szokenesz válasza _t0Mi_ (#1988) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Feltöltési sebességedből ítélve szimplán 10Mbites csomagra vagy beállítva... dchard majd biztos megmondja a tutit, ha erre jár. :D

Szerk.: Főleg, hogy feljebb azt írtad, hogy a 15Mbit az megvolt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1990) headhunter válasza _t0Mi_ (#1988) üzenetére


headhunter
addikt

Szerintem ez is "SNR lock" lesz. (Feltöltés 10 Mbit-es csomagban ennyi és a letöltési sebesség is erre "hajaz"!)

Nálam 10 Mbit-es csomagot kapták le (2 hete, szombatról-vasárnapra) 2.2 Mbit-tel és az SNR csökkentés hatására sem változik a Max. szinkronizációs érték.

Nálad mennyi most az "Interleaving Depth" érték?

--------------------------------------------------------------------------------

2 hete még nekem is erre szinkronizált a modem. 12479/635 Kbps

"Path: 0, Upstream rate = 635 Kbps, Downstream rate = 12476 Kbps"

[ Szerkesztve ]

(#1991) dchard válasza _t0Mi_ (#1988) üzenetére


dchard
veterán

A problémád az SNR lock nevű jelenség. A telekom bevezetett egy automatikus vonalellenőrző rendszert (DSm), ami elméletben arra jó, hogy a szakadozó vonalakon automatikusan tartalékot növel, amitől lassul az elérhető sebesség de kevesebb lesz a szakadás. A probléma az, hogy a DSM sajnos hibátlan vonalakat is elteker, nem te vagy az első.

Sajnos ezzel nem lehet mit tenni, szerintem online petíciót kéne írni, mert már legalább a 20. ember vagy csak itt ezzel a problémával, de egyszerűen az ÜFSZ-nek fingja nincs róla, és nem lehet olyannal beszélni 1412-n aki ért is hozzá.

Komolyan nincs jobb ötletem.

Egyébként valóban nem volt leírva, hogy nincs hozzá, ezt most pótoltam, de azt gondolom a frissítés előtt mondjuk megnézed, hogy van-e és ha nincs és ez neked probléma, akkor a frissítés előtt kérdezel, nem pedig utána. Bár semmi értelme nincs a gyárira visszaállni...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1992) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
Köszönöm az itt kapott segítséget, az internetem azóta is hibátlanul hasít.

Sony RX 10

(#1993) _t0Mi_ válasza dchard (#1991) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm szépen a választ! :) Sajnos nem gondoltam olyanra, hogy nincs gyári firmware, ha egyszer ott a link, de csak azért akartam visszarakni, mert azt hittem, hogy esetleg a régi firm megoldhatja. Mióta kiderült, hogy nem az a probléma, eszem ágában sincs visszarakni a gyárit.. :)
Beszéltem egy viszonylag hozzáértőbb szerelővel, ő is azt látja, hogy 10 megásra van beállítva, azt mondta, karácsony után visszarakja.. Remélem, hogy sikerül is neki.. :) Még egyszer köszi a segítséget, majd elmondom, hogy mi sült ki a dologból! :)
Szerk: Boldog karácsonyt mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

---

(#1994) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok!

Nálam egy szürke 360R modem és egy TL-WR1043ND mülödik karöltve 15Mb elöfizetéssel, amiböl speedtest szerint max kb. 10900 le és 850 fel, ping kb. 28-35.

Nekem azt mondják, hogy messze vagyok a központtól. Korábban az 5Mb csomag is csak 4,2 -vel ment.

Igazuk van, vagy lehetséges ezen valamelyest gyorsítani?

Üdv
Kalo

(#1995) Intruder2k5 válasza JKalo (#1994) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem! Ezt csak vonaldiagnosztika után lehet megmondani! Minden esetre az, hogy régebben az 5-ből is csak 4,2 volt, nem emiatt volt, hanem mert valószínűleg pont 5-re volt állítva a portod, amiből törvényszerűen adódnak veszteségek, a számodra hasznos adatforgalom tekintetében! Ez nincs másképp a jelenlegi csomagod esetében sem, de könnyen lehet, hogy itt már valóban közrejátszik a DSLAM távolsága is! De mint az elején írtam, mindez csak vonaldiagnosztika után derül ki! A régi modemmel az sm50b nevű programot tudod használni, azzal kéne csinálnod egy-két screenshot-ot! Persze sokkal könnyebb lenne az életed egy újabb fajta, fekete színű DSL-360R T1 modemmel, amire rámegy a dchard féle firmware...

(#1996) dchard válasza JKalo (#1994) üzenetére


dchard
veterán

Csinálj vonaldiagot töltsd fel a képet hogy meg tudjuk nézni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1997) Toby1959


Toby1959
csendes tag

Sziasztok!
1.5 hónapja vettem egy 8810B modemet (gyári fw). Ubuntu/Wine+DMT segítségével nézegetem a vonali paramétereket. Itt a fórumon több allokációs térképen is láttam már, hogy a kizárt vivők a 110,127,188,191,243,291,348-as. Valaki meg tudná mondani, hogy ez ADSL2+, T-Home vagy netán modemspecifikus dolog? Guglin már volt egy-két köröm, de külföldieknél is láttam hasonlót.
Előre is kösz!

(#1998) dchard válasza Toby1959 (#1997) üzenetére


dchard
veterán

Tölts fel DMT-s képet és akkor legalább közelítőleg tudunk segíteni.

A kizárt vivők egyénre szabottak minden esetben, nincs generális képlet. Azt az aktuális vonal állapota alpján döntöm el, hogy mit érdemes kizárni.

Bár gyári SW-vel nem fogod tudni elmenteni a beállításokat: minden újraindulás után el fogja felejteni a modem ezeket a paramétereket. Szerintem rakd fel az általam írt szoftvert, nagy eséllyel felmegy rá (van módszer a leírásban a kompatibilitás ellenőrzésére!).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1999) Toby1959 válasza dchard (#1998) üzenetére


Toby1959
csendes tag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam: nem én akarok vivökizárást (Tone Cancellation); azokra a vivőkre gondoltam, amelyek pl. GoodSpeed #1966 és #1969 -es hsz-én láthatők a DMT-s kép jobb alsó sarkában Gaps címszó alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2000) dchard válasza Toby1959 (#1999) üzenetére


dchard
veterán

Ha a DMT GAP detektáló képességére gondolsz, arra nem lehet hagyatkozni pontosan azért, mert nem vizsgálja meg, hogy az adott vivőn miért nincs kódolva semmi, csak a tényt állapítja meg. Például ha kizársz teljesen hibátlan vivőket akkor azok ott meg fognak jelenni. De sokszor az ADSL is félrerak néhány szabad vivőt bitswap céljából ha van sok tartalék. Ezeket szintén felsorolja majd a DMT mint "GAP".

Ahhoz, hogy a GAP detektálás jól működjön, minimum meg kéne vizsgálni még adott vivőn az SNR, QLN és Hlog térképeket is, de nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán írható olyan algoritmus ami legalább 80-90%-os hatásfokkal meg tudja tippelni, hogy mit kéne kizárni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.