Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Hunsaman válasza dchard (#2650) üzenetére


Hunsaman
tag

Szia!

Nem csinálok semmi ilyesmit. Ez 360R T1 a dchard firmware-el már fél éve. Néha leszakad a PPPOE kapcsolat, akkor szoktam ránézni, hogy mennyivel kapcsolódott újra. Kedd óta csak kibekapcs után érem el.

(#2652) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Jó öreg DSL-360T modemet hogyan tudom Matáv mentesíteni resetelni.
Próbáltam áram alatt 10s reset gomb nyomva, utána probáltam kikapcsolt állapotban reset nyomva majd bekapcsol és 10s nyomva a reset.
Webes admin felület bejön. A "Dlink" névhez várja a jelszót. Próbáltam: admin, Admin, Bridge, bridge, Dlink, dlink, majd Login név is csere és admin - admin gyári alap. Így sem enged be.Nektek hogy sikerült?

Felraknám erre is a Dchard mester FW-jét. :K

Üdv

Peltár

(#2653) dchard válasza Hunsaman (#2651) üzenetére


dchard
veterán

Hát ez érdekes. Én azt mondanám told rá fel újra a firmware-t a leírás szerint. Ilyet nálam nem csinál, pedig egészen extrém terhelést totlok neki. Lehet hw hiba is a modemben.

Peltár:

360T-re nem jó az általam írt firmware, mivel ebben nem Broadcom, hanem Texsas Instruments chipset van.
360T-re a routertech által készített frmware jó, de meglehetősen macerás felrakni, és nem viszonylag kevés diag funkció érhető el benne. Az egyetlen dolog az ADSL2+ képesség amiért érdemes frissíteni. Itt egy videó arról hogyan kell:

http://www.youtube.com/watch?v=-k9V3zL3PJ8

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2654) beldeczki válasza Peltár (#2652) üzenetére


beldeczki
aktív tag

A 360T nem is támogatott.

(#2655) Hunsaman válasza dchard (#2653) üzenetére


Hunsaman
tag

Újraraktam már a firmware-t, a helyzet változatlan:(

(#2656) Peltár


Peltár
aktív tag

Köszi szépen,
Akkor elsőre csak resetelni szeretném a régi Matávos belépést a gyári admin, admin -ra.
azt hogyan kéne?

(#2657) Peltár válasza Peltár (#2656) üzenetére


Peltár
aktív tag

Tárgytalan sikerült belépnem! :)

Dlink / Bridge párosítás segítségével, de nekem az üres mezőben ahova a jelszót írni kell be volt szúrva pár Space karakter, azt kellett törölni így már jó volt a Bridge. :K

(#2658) dchard válasza Hunsaman (#2655) üzenetére


dchard
veterán

Nem változtattál meg valami beállítást? Ilyet még senkinek nem csinált a cucc.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2659) Hunsaman válasza dchard (#2658) üzenetére


Hunsaman
tag

Szia!

Semmit sem változtattam.
Közben vizsgálódom, lekopogom, de úgy tünik, hogy a chromeban egy video downloader extension öli meg a web interface-t!!!!????
Érthetetlen számomra.

(#2660) KRM


KRM
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám, nem mondom, hogy eget rengető, de néha idegesítő.
Augusztus óta Netmania S-es netem lett, előtte B-telnél voltunk (Enternet örökség) 5megával.
DSL-321B modem az itt ajánlott firmware-rel (semmit nem állítgattam át, mert jók az értékek), TL-WL741ND router Openwrt-vel. Már jó ideje használom ezt a párost és nagyon bevált, bár a modemre szeptemberben szuszakoltam rá a cuccot, nem mintha előtte lett volna a gyárival gondom.
Szóval a helyzet az, hogy amióta Netmániás vagyok, ritkán, de megszakad a net. Gyanítom, hogy nővérem Xperia Mini Pro-ja miatt, de régebben mintha nem lett volna ilyen.
A dslam kb 1km-re van tőlünk és mindig is stabil volt a kapcsolat.
3 gép van a családban, 2 laptop (windows xp), meg az én asztalim (Ubuntu, néha a társai is), + a nyomorék Xperia.
Gondolom a szerelő valamit buherált a központban, mert amikor jött bekötni, akkor 2x is elment oda és az is benne lehet a pakliban. De azért gyanús az Xperia, mert amikor tesóm itthon van és épp fut nálam torrent pár kapcsolattal, és anyám is gépnél van, tesóm is gépnél + a telefon akkor szakad, rögtön állítok is le mindent nálam, hogy csökkentsem a terhelést. De, ha meg nincs itthon tesóm és nálam volt, hogy 40 torrent is kapcsolatban volt, akkor vígan elvoltunk anyámmal ketten.
Nem kizárt, hogy a dslam-ban lett átdugva a cucc és gyönge?
Mondjuk nem tudok egyikkel sem mit kezdeni, mert tesóm telója garis és finnyás rá, bár én kidobnám, mert 1x megcsináltam neki jól még az elején, de nem ért hozzá és folyton nyavalyog miatta.
A T-seknek meg gondolom hiába mondanám, hogy alkossanak valamit vele.
Csak jó lenne tudnom ezeket, ha zaklatnak, meg panaszkodnak itthon, akkor tudjak mit mondani megfelelő érvekkel :D
Amikor élt még a HD2-m azon az Android vígan pörgött és nem volt tőle tetű a net.
Openwrt-t is már cserélgettem, eleinte a 12.09 volt rajta, és egy jó ideje a Barrier Breaker futkos Luci nélkül, viszont Qos-sel.

Ja ez a másik, nem ide tartozik, de nem akarok máshova is irogatni, hogy ha 1x a Qos rendesen be van állítva, és minden gépre annyit oszt épp amennyit kell, akkor hogy hogy az Xperia szarik rá és lefoglalja az egész routert? Még kábelen sem nagyon tudok mit csinálni, de látom, hogy a wifi led meg majd kiugrik.

(#2661) dchard válasza KRM (#2660) üzenetére


dchard
veterán

Vonaldiagot kérek: modem webes felületén status --> DSL status 4 grafikon és ugyanitt alul az Info gomb teljes kimenete. Arra figyelj hogy amikor átdugod a modemet, ne áramtalanítsd és ne hagyd hogy a telefon vezeték véletlenül kicsússzon a modemből.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2662) KRM válasza dchard (#2661) üzenetére


KRM
csendes tag

Megvannak

Vonaldiag:
https://www.dropbox.com/s/hv818nhfpcwwvpj/dsl.png

Info:
http://paste.ubuntu.com/6493505/

(#2663) dchard válasza KRM (#2662) üzenetére


dchard
veterán

A modem valóban regisztrált szakadást, elfogadható magyarázat azonban nincsen rá, mivel a vonal fullos, nem látok semmilyen olyan problémát ami miatt ez előfordulhatna, zajtartalék is megfelelő mennyiségben áll rendelkezésre.

Esetleg kötési hiba valahol a hálózatban, ami egy kis szél hatására elmozdul annyira, hogy megszakad a kapcsolat. Nem tudom most mennyin áll az SNR margin a modem webes felületén de próbáld ki, hogy hozzáadsz 30-at, mentés, újraindítás és figyeled hogy mi történik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2664) xabolcs válasza dchard (#2648) üzenetére


xabolcs
őstag

Csak most olvasom... de csak 1db tplink-et tudok felajanlani.
Ha az erdekel, szolj!

(Meginkabb off: a bitbucket-en van privat repo-ra lehetoseg, ha esetleg megint tul hamar fustolne le a vinyod.)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#2665) mekex válasza mekex (#2258) üzenetére


mekex
tag

Sziasztok,

Találtam egy újabb készüléket, mely megegyezik DSL-360R T1E-vel:
DSL-520B és az észak amerikai piacra szánták, Annex A.

A firmware elérhető itt: http://tsd.dlink.com.tw/downloads2008detailgo.asp

A korábban említett brazil firmware nem működött kifogástalanul (nem tudta kezelni a speciális karaktereket a ppp felhasználó névben). Az amerikai firmware kifogástalanul műkszik. :C

Ami tetszik, hogy van benne DDNS. :))
Nyilván a ping nagyobb lett mint a dchard firmware-vel, mivel midenféle csili-vili dolog van benne ami lassítja.

Üdv.

(#2666) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Azt hiszem csináltam egy kis bajt a modemmel.Reseteltem hosszan (kb30ms) azóta csak a Lan led világít.Remélem nem fektettem ki?Fw újra húzással rendbe tudom hozni?
dchard-féle fw van rajta.
DSL-360R(fekete).

(#2667) dchard válasza deter (#50) üzenetére


dchard
veterán

szimla65:

igen, pontosan úgy kell eljárni, mintha először raknád fel a FW-emet a leírás szerint. Ha úgy nem megy, akkor annyi volt.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2668) dchard válasza mekex (#2665) üzenetére


dchard
veterán

És ez hogy jön ide?

Dmesg log kell és ki kell, majd ez alapján ki kell próbálni, hogy megy-e vele a FW. Ha nem akkor tárgytalan. Millió DSL modem van a piacon, de ez itt nem releváns.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2669) mekex válasza dchard (#2668) üzenetére


mekex
tag

Ha nem vetted volna észre, off topicba raktam.

(#2670) szimla65 válasza dchard (#2667) üzenetére


szimla65
aktív tag

Üdv!
Sikerült a frissítés.

(#2671) Freeman01


Freeman01
tag

Sziasztok

Most váltottam ADSL díjcsomagot már 20/1Mb-es netem lenne viszont csak 14-15Mb-et tud letöltésben, utánaolvastam dchard leírásaiban és ha jól értelmezem sajnos a telefonvonalam nem tud többet...
Egy DSL-360R (fekete) modemem van gyári firmware-val (tavaly adták telekom-ék).
Ránéznétek a paraméterekre hogy érdemes-e valamit finomhangolni/próbálkozni a modemen vagy ennyit tud?

[ Szerkesztve ]

(#2672) dchard válasza Freeman01 (#2671) üzenetére


dchard
veterán

SNR msrgin csökkentéssel lehet nyerni még egy másfél megát, de ennyi a vége. Ehhez fel kell rakni a leírásban szereplő firware-t a modemre.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2673) szvato


szvato
újonc

Sziasztok,

Az érdekelne, hogy a képen látható gap-ek vajon minek köszönhetőek. Vivőkizárást nem csináltam. Egyébként nincs probléma, az előfizetett 10 Mbps sebességet a vonal hozza. Jól sejtem, hogy nagyobb előfizetés esetén max.17-18 Mbps vehető ki a vonalból?

(#2674) Freeman01 válasza dchard (#2672) üzenetére


Freeman01
tag

Köszi, majd próbálgatom akkor az új firmware-rel.

(#2675) dchard válasza szvato (#2673) üzenetére


dchard
veterán

Igen, jól sejted a 17-18megát.

A gapek valamilyen tartalékolás eredményei lehetnek, de senki nem tudja pontosan, hogy mi ennek az oka.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2676) tjb007


tjb007
nagyúr

Sikerült szereznem egy 360R T1E-t, szerettem volna lecserélni a gyári firmware-t, viszont valamiért nem volt sikeres a művelet.
Mindent a leírás alapján csináltam. Beléptem telneten, kinéztem, amit ki kellett (flash EN25P16, board 96338L-2M-8M), átírtam a hálózati kártyán az átírandókat, letöltöttem a firmware-t, kicsomagoltam, modem kikapcs, reset nyom, bekapcs, be is jött a szoftver update felülete, fájl kiválasztása, update software.
Két perc után sem volt reboot, nem csinált semmit, ezért kikapcsoltam, és ahogyan az várható volt meg sem nyekkent. Gondoltam dobhatom is a kukába, de szerencsére sikerült visszarakni rá a gyári szoftvert.

Mindenképpen szeretném lecserélni, viszont nem tudom neki merjek-e állni ismét. Nem lenne jó kidobni.

(#2677) trance89 válasza tjb007 (#2676) üzenetére


trance89
őstag

nyugodtan nekikezdhetsz újra mert gyári vagy az erre való dchard fw-el nem tudod tönkretenni, a reset-es módszerrel bármikor visszarakható bármelyik fw mert ez nem a fw része (nem törölhető), ha más eszközre való fw-t próbálsz feltenni az már más tészta, akkor már lehetséges a téglásítás
másik böngészővel próbáld pl IE
mellesleg statikus ip-vel próbáltad elérni a modemet (amit frissítés előtt beállítottál)? csak mert dhcp-t nem tartalmaz, így automatikus ip kiosztással nem tudod elérni

(#2678) tjb007 válasza trance89 (#2677) üzenetére


tjb007
nagyúr

Természetesen azzal, ahogyan az le is volt írva.
Akkor nekiugrom még egyszer, remélem sikerülni fog.

(#2679) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok.
A következő a problémám: T-Homéknál lejárt a hűségidőm M-es netem volt, hosszabbítottam hűségidőt és valamiért S-es netet adtak, jeleztem nekik pár nap múlva jött is az sms hogy sikeresen megnövelték a sebességet újra M-es lett. Az sms óta nem tud kapcsolódni a modemem, Típis D-Link 360R H/W:T1 fekete doboz. Idáig 2 éve hibátlanul működött. Kijöttek a szakik hoztak új modemet ugyanilyet azzal se kapcsolódott vagy 4 modemet kipróbáltunk feketét eggyikel sem sikerült. Majd hoztak egy szürke D-Link DSL-360R H/W: C3 modemet, azzal azonnal kapcsolódott. Ma sikerült vennem egy ilyen szürke modemet és sikeresen kapcsolódott van netem, ez szuper. De mi a baj a fekete modemekkel, amikor 2 évig ilyen üzemelt? Előre is köszönöm

(#2680) dchard válasza hosszug (#2679) üzenetére


dchard
veterán

A modemnek nyilván semmi baja, főleg akkor nem ha hoztak ők is és az sem ment. Az meg, hogy a régi szürkével megy, a feketével meg nem, egyenesen nevetséges.

Szerintem valamilyen konfigurációs probléma lehet a fekete 360R-rel, mást nem nagyon látok a háttérben.

A szolgáltatónak semmilyen módja nincs DSL technológiánál befolyásolni azt, hogy melyik eszköz képes felregisztrálni a hálózatra és melyik nem. Kizárólag olyan probléma lehet, ha mondjuk ADSL2+ módot kényszerítünk egy olyan DSLAM-en ami ezt nem tudja, vagy Annex A módot használunk miközben a DSLAM Annex B üzemmódon megy, esetleg az ATM beállítások nem stimmelnek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2681) MajaG válasza hosszug (#2679) üzenetére


MajaG
senior tag

Valószínű, az automata vdsl-be húzott fel, ha msanon vagy.

(#2682) dchard válasza MajaG (#2681) üzenetére


dchard
veterán

Ez nem magyarázat a problémára, mert:

1. A szürke 360R C3 pont ugyanúgy nem tud VDSL-t mint a feket 360R, akkor viszont miért működik?
2. És mert a VDSL-re húzott portok is fallback-elnek, ha a kézfogás során érzékelik, hogy a végberendezés nem támogatja a VDSL portokolt. Általában nem elsőre, de egy pár próbálkozás után jellemzően összeállnak 2+-on.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2683) MajaG válasza dchard (#2682) üzenetére


MajaG
senior tag

Szürkével megy? Az elkerülte a figyelmemet, úgy értelmeztem, mióta 20 mega van OFF.

2. NEM áll össze MSAN-os port ADSL eszközzel, ha VDSL-re van húzva. (gondolom konfigurálás ilyen)

[ Szerkesztve ]

(#2684) MajaG válasza dchard (#2682) üzenetére


MajaG
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#2685) dchard válasza MajaG (#2683) üzenetére


dchard
veterán

Nekem volt szerencsém látni VDSL2-es porton működő ADSL2+ modemet minden további nélkül, műszaki okát sem látom, hogy miért ne menne. Persze létezhet olyan port konfiguráció, amikor egyszerűen letiltják az összes többi (nem VDSL) technológiát, de ez egyszerűen hibás gyakorlat, mivel az összes telekomos hardver kompatibilis visszafelé. A gyártók kínálatában sem láttam még olyan port kártyát, ami a VDSL2 mellett ne tudott volna ADSL2+-t, ADSL2-t, sőt G.DMT-t is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2686) MajaG válasza dchard (#2685) üzenetére


MajaG
senior tag

Hibás a dolog abban egyetértünk, de ettől még sajna így van. :(

(#2687) weiss


weiss
addikt

Volna egy ad-hoc kérdésem: mennyi idő alatt kellene összeállnia az ADSL2+ kapcsolatnak szakadás után?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2688) dchard válasza weiss (#2687) üzenetére


dchard
veterán

Bontsuk ketté a dolgot:

1. Az ADSL fizikai rétege, amint érzékeli a LOS-t, azonnal alaphelyzetbe áll, és ismét megkísérli a kézfogást és az újracsatlakozást. Meglehetősen jól definiált ez az állapot gép, nem láttam még ezzel kapcsolatban problémát.

2. A PC vagy router PPPoE része már lehet gázos, beragadhat a tárcsázási folyamat stb.

Szóval ha a modem a ledek alapján újrakapcsolódott, akkor érdemes ránézni a routerre, ami alap esetben always on, vagy auto reconnect vagy erre hajazó módba kell tenni (nem manual, vagy on demand módba).

Amenniyben a router nem kapcsolódik újra, akkor restart, illetve szoftver frissítés lehet a megoldás.

Persze előfordulhat, hogy a szélben folyamatosan elmozduló kötés vagy kábelhiba miatt egyszerűen álandóan szakad a kapcsolat, ezt a modem megfelelő állapot LED-jéből lehet kideríteni (a modem állandóan vagy sűrűn újraszinkronizál).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2689) weiss válasza dchard (#2688) üzenetére


weiss
addikt

Nekem egy egybemodemrouter van otthon /szóval ezúton is bocs, hogy kihasználom a topikodat :) /, és külön LED jelzi az ADSL és a PPPoE kapcsolatot. Kb. egy perc, amíg az ADSL LED stabil nem lesz /modem webes oldala is írja fokozatosan, hogy down, activating, showtime/. Gondolom az egy perc elég sok, nem?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2690) dchard válasza weiss (#2689) üzenetére


dchard
veterán

Nem, az 1 perc körüli idő teljesen normális. Kb. 30-40 sec. a DSL fizikai réteg, és utána még a PPPoE démonnak is rá kell jönnie hogy mehet a menet, az újabb pár sec, szóval az egy perc az elfogadható.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2691) weiss válasza dchard (#2690) üzenetére


weiss
addikt

THX!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2692) StSanya válasza dchard (#2682) üzenetére


StSanya
őstag

Én is találkoztam már olyan vonallal, amin a régi, C3-as 360R csatlakozott, míg a T1-es, rajta a Te firmware-val, nem. Egy DataNet-es előfizetés volt, Telekom-os vonalon. A tulajt nem foglalkoztatta a dolog különösebben, így nem lett bolygatva, időközben meg átment az internet előfizetéssel a Telekom-hoz.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2693) dchard válasza StSanya (#2692) üzenetére


dchard
veterán

Magamat tudom ismételni. Pontosan hogyan nem csatlakozott? Az ADSL fizikai rétege felépült? Esetleg az ATM kapcsolat nem működött? Én továbbra is arra tippelek, hogy vagy az Annex vagy az ATM beállítások nem stimmeltek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2694) StSanya válasza dchard (#2693) üzenetére


StSanya
őstag

Üzleti előfizetés volt, így munka miatt sürgős volt a dolog, nem értem rá belemélyedni. Annyit láttam csak, hogy a modemben nem épült fel a kapcsolat. Elmondás alapján előttem a telekomos szerelő is lekarmolta magát már idegességében, azt mondta állítólag, hogy szól valakinek. De aztán mivel a C3-as ment, a tulaj nem feszegette a dolgot.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2695) weiss


weiss
addikt

Ilyet mi a manóért csinálhat a modem? Sebesség jó, tartalék is van.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2696) dchard válasza weiss (#2695) üzenetére


dchard
veterán

Mit miért csinál? Ez egy fasza 5megás vonal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2697) weiss válasza dchard (#2696) üzenetére


weiss
addikt

Az upload bitallokációja viccesen néz ki. Általában a download is csak a 64. bin után van.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2698) Robbye30


Robbye30
újonc

Sziasztok bocs hogy más gyártóval tolakodok ide de az Asus topic-ban nem jelentkezik senki hátha ti tudtok tanácsot adni. egy ismerősömtől kaptam egy ASUS WL-500gp V1 tipusú routert.Egy gyár modernizálásából visszamaradt és sajnos nem tudok belelépni a menüjébe.OPENWRT van rajta, ez valahogy leszedhető róla és újrahasználható lenne?Sajnos nem vagyok otthon ezekbe a dolgokba így nagyon szívesen fogadok mindet.Bocs a butaságomért,és kösz a segítséget. :F

(#2699) trance89 válasza Robbye30 (#2698) üzenetére


trance89
őstag

reset gomb

(#2700) J.K.F. válasza weiss (#2697) üzenetére


J.K.F.
tag

Nincs ezzel semmi baj, csak "színezési probléma".

Valamiért abban a hitben van az OrbMT, hogy Annex A-s (PSTN) ADSL-ed van, pedig valójában Annex B-s (ISDN), ezért rossz frekvenciatartományt festett ki Upload-ként ( [Wikipedia] ).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.