Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) beldeczki válasza Airedhyal (#1400) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Kifejtenéd bővebben? :)

(#1402) dchard válasza beldeczki (#1401) üzenetére


dchard
veterán

Valóban nem lesz kijavítva, két ok miatt.

1. Nem fejlesztem már ezt a projektet.
2. Egy merevlemez hiba miatt a forrás is elszállt.

Szóval ezért nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1403) dchard válasza csabyka666 (#1398) üzenetére


dchard
veterán

Az a modem valószínűleg tönkre ment, mivel ez nem a normális működés jele.

Én megpróbálnék rátolni egy Routertech-es firmware-t, korábban linkelte egy videót hogyan kell csinálni, de ne lepődj meg, ha utána is szar marad.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1404) csabyka666 válasza dchard (#1403) üzenetére


csabyka666
addikt

Tegnap teszteltem, és arra jutottam, hogy ha 5 percet "járatom", és utána újra áram alá helyezem, akkor tökéletesen működik. 1 perc alatt kapcsolatot létesít a központtal, és tudok is csatlakozni PPPoE-s kapcsolattal.
Valószínűleg így marad, mert amúgy meg stabil. Max nem húzom ki a "falból", és akkor nincs vele gond.

Azért köszi a segítséget!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1405) beldeczki válasza dchard (#1402) üzenetére


beldeczki
aktív tag

1. Nem fejlesztem már ezt a projektet.

Lesz helyette talán másik projekt?

Egyébként köszi a választ! :)

(#1406) dchard válasza csabyka666 (#1404) üzenetére


dchard
veterán

A routertech-es FW mindenképpen sokkal jobb mint a gyári, újabbak benn az ADSL és ATM driverek is stb.

A falból meg amúgy se húzd ki az ADSL modemet soha, mert sem a kapcsolatnak sem a modenek nem tesz jót.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1407) dchard válasza beldeczki (#1405) üzenetére


dchard
veterán

DSL-es nem hiszem. Hacsak nem fizet valaki azért hogy megcsináljam. Relatíve olcsó Broadcom-os ZTE VDSL2 modemekre még lenne értelme portolni, mert elég "combos" a hardver, de időm az nincs rá szóval nem, nem valószínű.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1408) afecto


afecto
csendes tag

Üdv!

DSL 360R T1 -es modemhez hol találok gyári firmware-t? Ha esetleg nem sikerülne a frissítés vagy vissza akarom tenni a gyárit. A D-link oldalán nem találtam.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1409) Callmaster válasza afecto (#1408) üzenetére


Callmaster
tag

Szia,
ahogy én tudom sehol sem, ez a modem is olyan amit csak szolgáltatóknak csináltak, max a nekik létezik(sajna).
Üdv.

(#1410) afecto válasza Callmaster (#1409) üzenetére


afecto
csendes tag

Ez nem igazán jó ,mert ha gariztatásra kerül a sor akkor az eredeti firmware-nek illene rajta lenni,és még egy DMT-sem tudok lefuttatni, de bízom az új firm-ben ezért kipróbálom.
Max lesz egy új modemem.Meg egy régi. :))
Azért köszönöm.

(#1411) afecto válasza afecto (#1410) üzenetére


afecto
csendes tag

Még egy kérdés ezzel kapcsolatban:
Letöltöttem az új firm-et, ez egy ZIP-be csomagolt bin file(adsl_360R_T1_ver_1.9.bin).
A gyári webes felületen tudok biztonsági mentést készíteni ,az is bin fájl.
Ez nem a gyári firmware-t menti? Ha igen vissza tudnám flash-elni.

[ Szerkesztve ]

(#1412) afecto válasza afecto (#1411) üzenetére


afecto
csendes tag

Nem jó ez csak egy .conf file. :(

(#1413) Intruder2k5 válasza afecto (#1412) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs hozzá nyilvánosan elérhető gyári fw!

A frissítés sikerül, de ha nem, a flashelő felület akkor is elérhető marad, mert az a bootloader része, abból indul, tehát tudsz korrigálni rontott flashelés esetén is.

Gyári fw-re tehát nincs visszaút, ha valami baja lesz a routernek, akkor kell neki adni egy kis túláramot, de csak óvatosan, és nem szénné égetni, és utána lehet gariztatni. De amúgy ezek nem olyan elromlós fajták...

[ Szerkesztve ]

(#1414) afecto válasza Intruder2k5 (#1413) üzenetére


afecto
csendes tag

Köszönöm. :)

(#1415) Mikeee89 válasza dchard (#1379) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Hogyan tudnám tesztelni a vonalat? A t-home-nak van az az új szolgáltatása, hogy lakcím szerint listázza a netcsomagokat, ott a 15 mbitest írja maxnak.

Kaspersky internet security 2012 tűzfalam van, a hálókártyámon semmit sem állítottam, a modem pedig aszerint van beállítva, ahogyan 2004-ben az Enternetes (t-home viszonteladó) szerelő, beállította, amikor bekötötte a netet.

Nem tudom miért nem jön be az 192.168.1.1 ipre semmi.

(#1416) Intruder2k5 válasza Mikeee89 (#1415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert lehet a régi 360R-es modemed van (sőt, 2004-ből szinte biztos, hogy az), és annak nincs is admin felülete...

D-Link 360R ADSL modem paraméterezés

[ Szerkesztve ]

(#1417) dchard válasza Intruder2k5 (#1416) üzenetére


dchard
veterán

Nem is kellek én ide :)

Annak minden esetre örülök, hogy legalább egy lelkes ember van aki rajtam kívül vissza-vissza jár és a felmerülő kérdések jelentős részére tudja a választ, és ez nagy segítség.

Köszönöm.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1418) Intruder2k5 válasza dchard (#1417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már hogyne kellenél... Te vagy a szaki a témában (látom már a rangod is megvan hozzá, gratula érte!), én csak kontárkodom itt néha! Még jó, hogy olyan sok remek cikket írtál már a témában, így minden kérdésre lehet egy-egy linket dobni válaszul! :)

(#1419) pszichiater válasza Intruder2k5 (#1418) üzenetére


pszichiater
senior tag

+1 há persze

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1420) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Már nem emlékszek, hogy 2004 vagy 2006 volt mikor bekötötték a netet, lehet utóbbi. A modem alján meg elején is ott virít a dsl-360t felirat. Ennyire vaksi nem vagyok. :F

Ja és az alján az is rajta van, hogy A3.

[ Szerkesztve ]

(#1421) dchard válasza Mikeee89 (#1420) üzenetére


dchard
veterán

A 360T modemek webes felületen elérhető a 192.168.1.1 IP címen, de csak közvetlenül a PC-hez kapcsolva, a hálókártyát pedig át kell konfigurálni a 192.168.1.2-es IP-re, maszk: 255.255.255.0.

Utána menni fog.

Erre a modemre a routertech féle firmware a legjobb megoldás, van hozzá annex a és annex b-is, telekomos területen az annex b amit használni kell, és 2MB flash van rajta.

Itt egy videó hogyan kell felrakni:

http://www.youtube.com/watch?v=-k9V3zL3PJ8

Miután felraktad, lehet diagnosztizálni az OrbMT nevű alkalmazással "Avalanche SAR" módban. A felhasználói név és jelszó a belépéshez jellemzően root/admin, illetve ha eredeti telekomos akkor lehet még admin/admin, admin/Bridge illetve root/Bridge attól függően hogy a webes felületre vagy telneten (diagnosztikai szoftver) akarsz belépni.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1422) dchard válasza dchard (#1421) üzenetére


dchard
veterán

Teljesen kiment a fejelmből:

miután felraktad a routertech-et utána már root/Admin és Admin/Admin a jelszó, a többi amit írtam a felrakáshoz szükséges.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1423) Mikeee89 válasza dchard (#1422) üzenetére


Mikeee89
senior tag

köszi majd egyszer megpróbálom. csak nem akarom elbaszni...

bár ha itt járunk hol lehet a hálókártya ipjét meg maszkját állítgatni? jelen ismereteim szerint csak a gép ipjét tudom átállítani. win 7-em van.

a modem a hálókártyába csatlakozik, ezt érted közvetlen kapcsolaton ugye? nincs egyéb hálózati eszközöm közbeiktatva.

[ Szerkesztve ]

(#1424) dchard válasza Mikeee89 (#1423) üzenetére


dchard
veterán

Nincs mit.

Csak hálózati kártyának van IP címe, a gépnek ilyen értelemben nincs, de ugyanarról beszélünk. A lényeg, hogy lehet egy gépben több hálókártya is (pl: laptopban vezetékes és vezeték nélküli, mobilnet modem stb.), mindekgyik kártyának lehet IP címe, ezért kell ellenőrizni, hogy azon a hálókártyán állítjuk-e az IP-t amibe a modemet dugtuk.

"a modem a hálókártyába csatlakozik, ezt érted közvetlen kapcsolaton ugye? "

Igen, ezt értem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1425) vlaci79


vlaci79
senior tag

Hali dchard!
Van ötleted mitől halnak meg adsl szűrők 1-1,5éves ciklusban?
VLaci

(#1426) Intruder2k5 válasza vlaci79 (#1425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy ötlet, amíg dchard előkerül...

Villámcsapás? Főleg ha légkábeles a telefon!

(#1427) dchard válasza Intruder2k5 (#1426) üzenetére


dchard
veterán

Például villámcsapás.

Érdekes a jelenség, nekem 6-8 darab szűrőm van köztük egy több mint 10 éves Siemens, de egyiknek sincs semmi baja.

Ha nem villám, vagy valamilyen kisebb túlfeszültség, akkor talán az áramköri elemek, leginkább a kondenzátor elfáradására, kiszáradására tippelnék.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1428) Intruder2k5 válasza dchard (#1427) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, főleg ha nagyon meleg helyen van, mondjuk ablakban tűző napon, vagy éppen radiátor mögött, felett, stb... Illetve arra gondoltam még, hogy esetleg ha olyan telefonkészülék van rákötve, ami külön 220-as tápos, mondjuk egy fax, és valami hibája van, az nem rugdoshat vissza esetleg? Amúgy nekem is egy szűrőm volt mindvégig, amíg DSL-t használtam, vagyis körülbelül 4-5 évig!

Magyarra fordítva, ezt így nem fogjuk megmondani! :)

[ Szerkesztve ]

(#1429) vlaci79 válasza dchard (#1427) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia nekem is egy siemens szűrő van, egy sima telefon van rajta összesen.
Lakás leghűvösebb részén van a szűrő.
Vihar tehet róla valószínűleg, mert vihar idején szokott sebesség csökkenés és szakadozás előfordulni az adsl kapcsolatban.
kb 40 m-t jön épületek falán végig és van egy 3 m körüli kapu bejáró átkötés levegőben.
Köszi az ötleteket.
VLaci

(#1430) dchard válasza vlaci79 (#1429) üzenetére


dchard
veterán

Na várjál, így már más a gyerek fekvése:

1. Ha a szűrőt egy vihar (leginkább villám kár) tönkreteszi az a vihar elvonulása után is rossz marad, amíg ki nem cseréled.

2. Még mindig van számos vidéki kistelepülés, ahol az alközpont nem optikai gerinc kapcsolattal rendelkezik, hanem mikorhullámú gerinc kapcsolata van, aminek heves, főleg nagy csapadéktartalmú viharokban jelentősen csökkenhet az áteresztőképessége, illetve akár szakadás is előfordulhat. Ez értelemszerűen a vihar elvonulása után megszűnik.

A kettő nem ugyanaz.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1431) vlaci79 válasza dchard (#1430) üzenetére


vlaci79
senior tag

Vihar idején romlik a kapcsolat minősége, de vihar elvonulta után 1-2 nap mire minden a régi lesz.
Normál időben is határon van a vonal.
Szerintem nem mikrohullámú gerincre csatlakozik, mert csak egy vékony lemez szekrényből érkezik a telefonvonal. Tőle pár méterre meg ott a t-com akna a járda alatt... (Zalaegerszeg belváros)

(#1432) Intruder2k5 válasza vlaci79 (#1431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1-2 nap múlva? Szerintem beázik a vonalad! Lehet cserélni kellene már azt a 30-40m kábelt, és ha az anyagi lehetőségek engedik, akkor normál telefon helyett árnyékolt UTP-re! Ezen kívül a dobozok zárását, szigetelését is ellenőrizni kell!

[ Szerkesztve ]

(#1433) dchard válasza Intruder2k5 (#1432) üzenetére


dchard
veterán

Én is erre tippelek, vagy eloxidált kötés lehet de előfordulhat, hogy valahol a hálózatban előrébb van a beázás, pédldául nagyelosztóban, vagy az oszlopon lévő kötődobozban. Zalaegerszegen üveg van, a mikró szóba se jöhet.

Küldhetnél egy vonladiagnosztikát, mert így csak pofázunk a semmibe. :)

Árnyékolt UTP meg nincs, amire gondolsz az STP vagy SFTP kábelnek hívják. Van belőlük sima árnyékolt (fólia az érpár köteg körül), illetve van olyan is, ahol fólia van az egész körül és még érpáranként is árnyékolt, ez utóbbi a tuti megoldás. Tessék mindkét végét földre közösíteni, különben semmit nem ér :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1434) Intruder2k5 válasza dchard (#1433) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztosan igazad van, akkor itt hiányéban voltam az információnak!

Sorry! :)

(#1435) dchard válasza Intruder2k5 (#1434) üzenetére


dchard
veterán

Az UTP (Unshielded Twisted Pair) kábel neve konkrétan az, hogy árnyékolatlan csavart érpár. :)

Az FTP az a Foiled Twisted Pair, azaz fóliázott csavart érpár.

Az STP Shielded Twisted Pair, azaz árnyékolt csavart érpár.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1436) vlaci79 válasza dchard (#1433) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Adsl szűrőt kihagytam csak a Dlink 321B (1.9 firmware van rajta) van a vonalon.
Jelenleg ez a helyzet. Ilyen még soha nem volt :) 7xxx volt a plafon korábban.

VLaci

(#1437) Intruder2k5 válasza vlaci79 (#1436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Adsl szűrőt kihagytam csak a Dlink 321B (1.9 firmware van rajta) van a vonalon."

Nincs is analóg telefonod mellette? Mert ha csak ADSL-ed van, akkor nincs is szükség a szűrőre!

szerk.:
Bocsi, visszaolvastam, és látom, hogy van telefon, akkor gondolom csak a a teszt erejéig vetted le...

[ Szerkesztve ]

(#1438) vlaci79 válasza Intruder2k5 (#1437) üzenetére


vlaci79
senior tag

Pontosan, még korábban írtam hogy meghalt a szűrőm a héten és még nem vettem másikat.

(#1439) dchard válasza vlaci79 (#1436) üzenetére


dchard
veterán

A vonal hibátlannak tűnik, kicsit magas a csillapítás, de ennek az 5megás csomagnak mennie kellene hibátlanul.

Ha az új szűrő után is szakad, én visszakényszeríteném ADSL2 és/vagy sima ADSL(G.DMT) üzemmdóba és megnézném, hogy úgy is szakad-e.

Ha ez nem jön be, akkor SNR margin emelés 130%-ra.

Ha ez sem jön be, akkor a leírás szerint SNR monitorozást kell csinálni, hogy kiderüljön melyik vivők szórakoznak.

Bár a kép tanúsága szerint brutálisan nagy a tartalék, így még egy jelentős zajosodára sem kéne így reagálnia.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1440) N2O999


N2O999
tag

Sziasztok!

Az utóbbi napokban a 15 megás internetem 10-20 percenként meghal, bejelentettem az ügyfélszolgálaton, elvileg egy érpárcserét intéztek, de szerintem nem itt van a gond, mert azóta is ugyanaz a problémám.

Jelenleg egy öregecske, forrófejű 360R C3 modemet használok, de hétfőn egy T1 tulajdonosa leszek.

A vonali értékek szerintem egész jók, bár nem vagyok nagy szakértő, a hiba forrása az, hogy a hibajavítások száma hirtelen nagyon megugrik, majd dobja is a szinkronizációt.

A modem cseréje megoldja a problémát, vagy megint hívjam a szerelőt?
A T1 és a T1E modem között van különbség?

Köszönöm a segítséget!

Itt a szinkronizáció után nem sokkal a helyzet

Itt már látszik a hibák nagy száma

(#1441) dchard válasza N2O999 (#1440) üzenetére


dchard
veterán

Szia,

A mostani modemed biztosan szar, ennél a T1 biztosan sokkal jobb lesz. Semmi különbség nincs a T1 és a T1E között.

Mivel a vonalad fasza jó eséllyel a már ismert 360R modem hiba lehet az ok: kiszáradt kondi miatt megszűnik a szűrés és folyamatosan szinkron vesztéses hibát produkál.

Egy szóval: garancia nincs rá, de nagy valószínűséggel modem hiba, és a csere megoldja. Főleg ha ár törzsérpárat is cseréltek. A másik tippen a port hiba, mert amúgy olyan közel vagy az alközponthoz, hogy szinte benne állsz :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1442) vlaci79 válasza dchard (#1439) üzenetére


vlaci79
senior tag

szia, köszönöm.
vlaci79

(#1443) N2O999 válasza dchard (#1441) üzenetére


N2O999
tag

Szia!

Köszönöm a megerősítésedet, most üzemeltem be a kicsikét, felraktam a firmware-ed, remélhetőleg innentől nem lesz gond, mert a vonal tökéletes.

(#1444) dchard válasza N2O999 (#1443) üzenetére


dchard
veterán

Vonalad hibátlan, ne állíts semmit.

Azért a hibaarányra vonatkozó statkókat kimásolhatnád. Megtalálod a webes felületen a Status --> DSL status lap alján az Info gombra kattintva. Másold ki az egészet és illezsd be ide.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1445) N2O999 válasza dchard (#1444) üzenetére


N2O999
tag

Status: Showtime
Retrain Reason: 8000
Max: Upstream rate = 1457 Kbps, Downstream rate = 21108 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 1085 Kbps, Downstream rate = 18591 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U:ON /D:ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 8.1 21.9
Attn(dB): 15.0 8.8
Pwr(dBm): 17.3 13.3
ADSL2 framing
MSGc: 80 17
B: 108 95
M: 1 2
T: 4 1
R: 10 16
S: 0.1871 5.6026
L: 5086 297
D: 64 2
Counters
SF: 4670711 504891
SFErr: 589 8
RS: 1606724730 2068816
RSCorr: 138984 1
RSUnCorr: 155796 0

HEC: 510 16
OCD: 244 0
LCD: 0 0
Total Cells: 3296597587 1737442105
Data Cells: 37087788 1811313684
Drop Cells: 0
Bit Errors: 0 27812281

ES: 28 11979
SES: 10 1746
UAS: 34 35801
AS: 75188

INP: 0.50 0.43
PER: 16.09 16.10
delay: 2.99 2.80
OR: 42.73 11.42

Bitswap: 1299 18

Total time = 20 hours 54 min 21 sec
SF = 4670711
CRC = 589
LOS = 0
LOF = 0
ES = 28
Latest 1 day time = 20 hours 54 min 21 sec
SF = 4670711
CRC = 589
LOS = 0
LOF = 0
ES = 28
Latest 15 minutes time = 9 min 21 sec
SF = 34892
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
SF = 55890
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
15 minutes interval [-30 min to -15 min] time = 15 min 0 sec
SF = 55890
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
15 minutes interval [-45 min to -30 min] time = 15 min 0 sec
SF = 55953
CRC = 1
LOS = 0
LOF = 0
ES = 1
15 minutes interval [-60 min to -45 min] time = 15 min 0 sec
SF = 55890
CRC = 43
LOS = 0
LOF = 0
ES = 13
Showtime Drop Reason: 8000
Last Retrain Reason: 8000

(#1446) dchard válasza N2O999 (#1445) üzenetére


dchard
veterán

Rendben van, mióta a modem online, nem volt szakadás, sem keretvesztés. A forgalomhoz képest a bithiba arány szintén elfogadható.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1447) Hequila


Hequila
őstag

Csak OFF-ban merem megkérdezni, hogy más is úgy látja, hogy a D-Link DSL-321B modemen kívül kihalt a piacról az összes Annex B-s modem?? Sehol nem találok másfajtát.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1448) xabolcs válasza Hequila (#1447) üzenetére


xabolcs
őstag

de hogy az importornel se legyen ... csak a tiltott 8816-os :Y

hasznaltkent meg csak arany arban. :U

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1449) Intruder2k5 válasza Hequila (#1447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DSL-360R T1E a T-pontban? Nem nézted?

(#1450) dchard válasza xabolcs (#1448) üzenetére


dchard
veterán

Az 5 rongy nem tűnik soknak a 8810B-ért. Amúgy meg lehet venni ugyanennek a chipsetcsaládnak az Annex A-s változatát is ha olcsóbb, mivel azzal is megy a szoftverem amiben van Annex A és Annex B meghajtó is. Az annex revízió kizárólag szoftveres limitáció!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.