Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Frenky89 válasza trance89 (#2250) üzenetére


Frenky89
őstag

Rendben, bocs láma vagyok. (A fene se nézte a zip nevét :B elqúrni meg nem akartam.)

Közben ezt is megtaláltam: [link]

Még egyszer sorry a lámaságért.

(#2252) trance89 válasza Frenky89 (#2251) üzenetére


trance89
őstag

no problem, azért van a fórum hogy legyen hol kérdezni

(#2253) Kris87 válasza re_mod (#2244) üzenetére


Kris87
aktív tag

Van ilyen online BTest Server amihez tudok kapcsolódni? Vagy nem értem, hogy tudom reprodukálni, ha indítok egy saját szervert és kapcsolódok hozzá, azzal a procit terhelem csak.

(#2254) re_mod válasza Kris87 (#2253) üzenetére


re_mod
tag

A Bandwith Test modul benne van a MikroTik-ban és azzal max. 2-3 perc alatt dobja tuttira 100 TCP kapcsolattal és a random data legyen bekapcsolva csak ehhez kell egy szerver tehát egy másik gép ahová küldi ugyanilyen MikroTikkal.

Most a router nélkül próbáltam direktbe ilyenkor valami nagyobb torrent file amit kb. 1000-nél több peer van is kiakasztja de nem olyan hamar de ha jó nagy méretű olyan 10GB vagy nagyobb nem megy végig a letöltés.

Próbáltam már az összes ppp paraméterrel játszani LCP kiterjesztések letiltása de akkor sem jó.

Viszont érdekes hogy több helyről olvastam hogy általában 4. echo request fail után dob, viszont nálam az első után lecsatlakozik. Valahogy nem vágom már tényleg mi lehet mert a logban olyan minta a received echo request után bontja le a modem.

Több tucat féle eszköz variációval próbáltam de az a baj hogy így nem tudok mivel védekezni a szolgáltatónál mert olyan mintha a modem oldaláról bontaná. Nem tudom ezt hogy találták ki de nagyon ügyes így nem lehet anyázni.

Talán annyi megoldás volt régebben hogy a lehúzott TrendChippes TP-Link 8816A modemekkel valamit játszik az mss csomagokkal és ott nem dobálta csak annyira szarul kezelte a csomagokat hogy érzésre nem volt olyan jó.

A CfosSpeed is jó ha direktbe megyek fel legalábbis tavaly még jó volt mikor legutoljára belemélyedtem ebbe.

(#2255) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Ebből a vonalból mit lehetne kihozni?

home
grafikonok
dsl info
adsl settings
dmt

15/1M gondolom felejtős (bár néha 18000 kbit/s köré szinkronizál), de egy valós 10/0,5 vagy 10/1 megabitet még ki lehetne hozni belőle, nem?

[ Szerkesztve ]

(#2256) Intruder2k5 válasza Frenky89 (#2255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Ebből a vonalból mit lehetne kihozni?"

Másfél kiló rézkábelt! :)

(#2257) Frenky89 válasza Intruder2k5 (#2256) üzenetére


Frenky89
őstag

Haha!

Az a baj, hogy ha épp olyan az időjárás, akkor tényleg ilyen sz*r a helyzet.

(#2258) mekex


mekex
tag

Sziasztok!
Ma vásároltam egy DSL-360R T1E modemet. Mivel nálam Annex A van gondoltam felteszek egy brazil firmware-t:
Firmware_DSL-500B _T1_ E5.2T01-1-DL.CT-R1B079-BR.EN(retail)_whole_image.EN
[link]

Braziliában DSL-500BII (DSL-500B Generation II) név alatt forgalmazza a D-LINK.

A modem ip címe 10.1.1.1 lett, a felhasználó: admin, jelszó: a MAC cím utolsó négy számjegye.
Az ADSL részét a jövő héten fogom tesztelni Erdélyben. (telnet, web felület működik).

A busybox és adsl driver verziója:

BusyBox v1.00 (2012.03.19-22:55+0000) Built-in shell (msh)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

# adsl --version
adsl version 1.0
ADSL PHY: AnnexA version - A2pB022g.d20h
#

Nem tudom milyen AnnexA driver van dchard firmwaré-ben, esetleg ha ez újabb akkor érdemes lenne kinyerni.

Tulajdonképpen a dchard firmawerét szeretném használni. A brazil firmware-t csak azért tettem fel, hogy legyen mihez viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#2259) trance89 válasza mekex (#2258) üzenetére


trance89
őstag

a leírásban szereplő képen az Annex B driver frissebb ennél, így valószínűleg az Annex A is frissebb lesz

(#2260) pszichiater


pszichiater
senior tag

De hol a dc?

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#2261) Frenky89 válasza Frenky89 (#2255) üzenetére


Frenky89
őstag

dmt

Még egy kép, ha esetleg ez tartott volna vissza valakit a választól. :B

(#2262) Frenky89


Frenky89
őstag

Amennyiben a szolgálatónál nem engedik a vonalat belőni csak az előre meghatározott 5-10-15 megás értékekre, akkor tudok olyat csinálni, hogy 15-re kérem és az SNR-t bőszen a tartalékolás irányába állítgatva lassacskán kisilabizálom, hogy meddig stabil a vonal, vagy teljesen esélytelen, hogy ez összejöjjön?

(#2263) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Most váltottam telefonvonalat (mert kettő van), és sávszélességet 5Mbit-ről 10MBit-re .

Az első vonalon ADSL modulációval, 19dB jel/zaj viszony, és 28dB csillapítás mellett az 5MBit tökéletesen jött, még túl is lőtt egy kicsit, a ping 20~25ms körül volt .

Most a második vonalon ADSL2+ modulációval, 15dB jel/zaj viszony, és 31dB csillapítás mellett a 10MBit-ből csak ~8,5MBit van meg, és a ping értéke is magas 30~35ms körül van .

Kifogásolom, hogy nem tudom elérni a 10MBit-et, és magasnak tartom a ping értéket .

A második vonalam paraméterei kissé rosszabbak az elsőnél, de szerintem nem annyira, hogy ne mehetne a 10MBit .

Szerintem az OrbMT teszt is ezt támasztja alá, de kérek egy hozzáértőt, hogy véleményezze a képet .

Üdv.

Astra

(#2264) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Egyébként az OrbMT képen a Mode téglalapban mit jelet az a piros "X Fast Path" ?

Láttam már pipával az elején is zöld színben akkor mit jelent, és mikor jelenik meg ?

Üdv.

Astra

(#2265) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Sikerült hozzájutnom egy új D-Link DSL-360R T1E modemhez .

Tesztelni szeretném ezzel a modemmel, és az OrbMT-vel a vonalamat .

Milyen beállításokkal működik együtt az OrbMT ezzel a modemmel ?

A DSL-380T beállításaival nem megy .

Átírtam a felhasználónevet/jelszót root/admin -ra, így sem műxik .

A Modem Type mellett mit válasszak, hogy szóba álljon vele az OrbMT program ?

Vagy mi egyebet tegyek ?

Üdv.

Astra

(#2266) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Próbálkoztam SM50B-vel is az sem megy .

Kiírja az ablak közepére, hogy "Querying modem...", és ennyi Ott áll végtelen ideig .

Próbálkoztam DMT v8.07-el is az sem megy .

A modem webes felületére be tudok lépni a root/admin párossal, de ez nem jó a DMT-nek .

Próbáltam a root/0000 párost is, az sem jó .

Minden próbálkozásomra Wrong Username or Password a válasz .

Miért nem megy nálam egyik program sem ?

Üdv.

Astra

(#2267) Kommy válasza AstraCDX (#2266) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem csak akkor megy ha felrakod dchard firmware-ét, után pedig már nem is kell igazából semmilyen program mivel a webes felületen meg lehet nézni a grafikonokat.

(#2268) AstraCDX válasza Kommy (#2267) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Szerintem meg mennie kellene, mert az adatok a modemekben alap firmware használatával is megvannak .

A modemek webes felületén meg is nézhető, csak nincs grafikusan megjelenítve, csak számadatok formájában .

Az OrbMT-vel végre ki tudtam olvasni, megtaláltam a megfelelő Modem Type beállítást, ami DSL--360R esetén AdslCt(BCM6338/6348) .

Az OrbMT root/admin párossal tud adatokat kinyerni a modemből, akkor a DMT ugyanezzel miért problémázik

Várom még a szakértői segítséget amivel a DMT-vel is tudok vonalat vizsgálni .

Üdv.

Astra

(#2269) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

A modemen már elég régóta fent van a firmware, de mostanában észrevettem, hogy a T-Home netes felületén a forgalmi adatoknál minden 0, tehát nem számolja az adatforgalmat + a ping is elég magas lett, 50 körül van, amikor előtte volt 30 is (tudom nem vészes, de az XBSLink nevezetű programnak 30-as ping alatt kell lennie). Tehát átakarom nézni az egész vonalat, és a modem beállításait is. Ha a vonalról küldök infókat (képeket), akkor meglehetne nézni hogy van-e valami gond vele, kell-e rajta valamit finomhangolni? Megköszönném.

Üdv. beldeczki

(#2270) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Helló Dchard!
1,5 év után újra segítségért fordulok hozzád. Kb. 2 hete spontán megemelkedett a pingem.
Amikor beköttettem az internetet, akkor volt 20-25 körül,igaz 1 Megás nettel. Sávszélesség emelés után 1,5 éve megemelkedett 40-50-re, de a segítségeddel optimalizáltuk és beállt 32-35 közé a pingem, a letöltési sávszélesség meg a elérte a stabil 10 megát.
Most ismét megemelkedett 50-60 közé a ping értéke.Vajon mitől lehet? Így néz ki a vonalam:

Sony RX 10

(#2271) tévelygő válasza AstraCDX (#2266) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Helló!
DMT beállításai!
Belépés után írd be:
- IP-Add: 192.168.1.1
- Port: 23
- Login: root
- Password: 0000 (4 darab nulla)
Connect

Itt a komplett leírás:
[link]

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#2272) tévelygő válasza tévelygő (#2270) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Én nekem mint laikusnak az tűnt fel,hogy a korábbi mentett DMT shotokon az "interleaving depth" értéke 16 volt, most64-re melkedett.
Természetesen nem csak dchard-tól várok segítséget :)
Köszönöm![L:/dl/upc/2013-03/19/287856_u2swfd17g7wpofgb_dsl_status_info_full.png](IMG:/dl/upc/2013-03/19/287856_u2swfd17g7wpofgb_dsl_status_info_full.thumb.png)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#2273) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Pingem romló tendenciája:

Sony RX 10

(#2274) weiss válasza tévelygő (#2272) üzenetére


weiss
addikt

Igen, valszeg ettől nőt meg a pinged. Ha jól tudom, ezt a központ állítja, szóval semmit nem lehet ellene tenni, de a hozzáértők majd megmondják :)

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2275) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!
Beszéltem egy kompetensebb és őszinte t-home-os emberkével az adsl szakadásokkal kapcsolatban. A sávszélesség emelés óta, pontosabban a netmania bevezetése óta nincs kapacitásuk kiszolgálni az ügyfeleket, vannak túlterhelt dslam központok egyes postákon, ezért ők szakíttatják meg a kapcsolatot. Nem tudunk mit tenni ellene. Hiába van jó vonalam, ha sz@r az egész. Menjek át optikára, mert az jó. Csak épp optika nincs és nem is lesz nálunk.

(#2276) tomi319 válasza Kris87 (#2275) üzenetére


tomi319
tag

Ez rossz hír letenyei dslam is túlterhelt? mert nálam is rendszeresen szakad, de csak PPPoE :)

(#2277) ETOM


ETOM
addikt

Nekem is szakadozik, de amilyen kedve van most 30 órája nem szakadt..

(#2278) re_mod


re_mod
tag

Mondjuk nem rossz hogy hadoválnak össze vissza mindennel hogy miért szakad a vonal, ahelyett hogy megmondanák az igazat túráztatják a szakavatottabb felhasználókat mindenféle modem buherálással stb. közben pedig más miatt szakad a pppoe.

(#2279) AstraCDX válasza tévelygő (#2271) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Korábban olvastam már a linkelt leírást, az ott lévő utasítások alapján próbáltam használni a DMT-t, sikertelenül .

Ezt fentebb már írtam .

Néhány másodpercig próbálkozik, majd "Error: Connection establishment failed. Wrong Username or Password." üzenettel megáll .

Kellene valami egyéb megoldási lehetőség, ami sikert eredményez .

Mi lehet még a hiba, ami miatt nem megy ?

Köszi !

Üdv.

Astra

(#2280) tévelygő válasza AstraCDX (#2279) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Anno nekem is hasonló problémám volt. A DMT legújjabb verziójával próbálkoztam, de azzal nem volt jó. Próbáld a DMT v.8 .0.7 -et!

Sony RX 10

(#2281) tévelygő válasza tévelygő (#2272) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Egy központból indított profil újraindítás helyre hozta a pingem.
Az "interleaving depth" értéke újra 16 lett. A pingem 30 alatt.

Sony RX 10

(#2282) mekex válasza tévelygő (#2272) üzenetére


mekex
tag

"Az i24K egy speciális interleaving beállítást takar. Megnöveli az Interleaver memória méretét 16K-ról 24K-ra. Ettől némiképp stabilabb lesz a vonal, jellemzően 1-2ms késleltetés növekedéssel jár. Bekapcsolása ajánlott, különösen akkor ha a vonal szakadozik vagy csökkentettük a target SNR margin-t."

Ha zajos a vonal akkor nagyobb lesz az interleaving depth amit beállít a DSLAM.
Kapcsold ki a i24K -t, ha be van kapcsolva, így lehetséges, hogy kisebb interleaving depth lesz és kisebb ping.
Bizonyos DSLAM és bizonyos modemeknél az interleaving depth "alkudozás" tárgya a DSLAM és az ADSL modem között.

Szerk.: Bocs, most látom, hogy megoldottad.

[ Szerkesztve ]

(#2283) tévelygő válasza mekex (#2282) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Megoldottam,de nem volt egyszerű a központot rábírni az újraindításra.
Hol lehet kikapcsolni ezt a "i24K"-t ha megint megemelkedne az interleaving depth értéke?

Sony RX 10

(#2284) mekex válasza tévelygő (#2283) üzenetére


mekex
tag

Itt az alja felé:

(#2285) tévelygő válasza mekex (#2284) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Tényleg ott van. Köszi!

Sony RX 10

(#2286) gghrtz


gghrtz
őstag

Helló! Nekem olyan gondom lenne, hogy az ADSL-em nem akar 5,3Mbitnél jobban menni, pedig 10Mbitre vagyok hivatalosan előfizetve, de érdekes, hogy a mai napig(kb 1 hete van a net meg) 6,4-del ment, sőt amikor először álligattam a target SNR értéket a modemben, akkor 7,5-et is ment aznap, de azóta nem képes hozni azt a szintet, pedig megpróbáltam alligatni(még 5% target SNR-rel is ment a net stabilan, de mégse változott semmi, mert 100%-on is ugyanannyit tud)

[ Szerkesztve ]

(#2287) tévelygő válasza gghrtz (#2286) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Korábban nekem is hasonló problémám volt. Egy hibás lekötés eredményezte a magasabb frekrenciák gyengülését. A szűrő előtt volt leválasztva egy telefon mellék ág. Amint megszüntettem, azonnal megnövekedett a sávszélsaség.

Sony RX 10

(#2288) gghrtz válasza tévelygő (#2287) üzenetére


gghrtz
őstag

(elnézést a béna megfogalmazásért de sajnos nem vagyok egy nagy profi ebben)

Na szóval, a szerelő egy új vezetéket kötött le a villanyoszlopról, amiben két vezeték van, ami belemegy egy nagy fehér dobozba. A nagy fehér dobozból kijön egy szürke kábel, onnan kapom a netet, a másik kábel a régi telefonvezeték, ami szintén ebbe a nagy fehér dobozba csatlakozik. Majd lefotózom :$

(#2289) KretaKing


KretaKing
csendes tag

Tiszteletem!

Ezeket a max downstream rate honnan veszi a modem? A szinkronizációkor beszéli meg a központtal?
Én 5 megás neten vagyon elvileg, ez a max érték 10 körül van, de mégis csak 2,5 jön át ADSL2+ on 10+ os SNR mellet. Ez normális?

(#2290) weiss válasza KretaKing (#2289) üzenetére


weiss
addikt

Szerintem mivel az SNR-t ismeri, ezért ki tudja számolni, hány bitet tud átvinni egy vivő, és már meg is van a a max. sebesség.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2291) AstraCDX válasza tévelygő (#2280) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Én a DMT v 8.07-el próbáltam .

Azzal voltak a sikertelenségeim .

Egyéb ötlet, hogy tudjak vizsgálódni ?

Mi lehet az ok, ami miatt nem megy ?

Üdv.

Astra

(#2292) tévelygő válasza AstraCDX (#2291) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Beállítottad fix IP-re a hálókártyád?
Hálózati kapcsolatok----Helyi kapcsolat-----Jobb egérgomb----Tulajdonságok-----TCP/Ipv4----tulajdonságok:
Így nézzen ki

Sony RX 10

(#2293) tévelygő


tévelygő
aktív tag

DMT meg e-szerint legyen kitöltve:

IP-Add: 192.168.1.1
Port:23
Login: root
Password: 0000

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#2294) AstraCDX válasza tévelygő (#2293) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ez egyszerűen észmegállító ! :W

Képtelen vagyok működésre bírni ! :W

Igen beállítottam a FIX IP-t 192.168.1.1 -re Port : 23 .

Login : root, Passwprd : 0000 . < Ezzel balhézik !

Akármit csinálok, Error: Connection establishment failed. Wrong Username or Password." üzenettel áll le .

Mi lehet az a felhasználónév, és jelszó páros amivel nálam működhet ?

A 380T modemem esetében admin/admin párossal elindul a DMT, de nem jelenít meg grafikont .

Valami gyagya lehet a 360R agyában, hogy a root/0000 páros nem jó hozzá ?

Mit tehetek ?

A modem webes felületére root/admin párossal be tudok lépni .

Tudok ott állítani valamit, hogy elindulhasson a DMT ?

A root, admin szavak különböző cseréjével már próbálkoztam, de sehogy sem bírtam elindítani a variációk egyikével sem a 360R-el a DMT-t .

Egyéb ötlet ?

Üdv.

Astra

(#2295) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Adott ez a D-Link DSL-360R T1E modem .

A webes felületén hol találom meg, hogy melyik firmware verzió van rajta ?

Üdv.

Astra

(#2296) StSanya válasza AstraCDX (#2294) üzenetére


StSanya
őstag

Olvasd el még egyszer, hogy mit hogy kell.

Annyit segítek, hogy a gépedet NE 192.168.1.1-re állítsd, ez a modem IP-je, azaz átjáró (gateway)-é... A PC-d hálókártyájának pl. 192.168.1.2-t állíts be, a maszk pedig 2552.255.255.0 legyen.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2297) AstraCDX válasza StSanya (#2296) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Már teljesen meg vagyok zavarodva, de a beállításaim jók, csak kettővel korábban hibásan, vagy félreérthetően írtam .

A hálókártya fix IP-je 192.168.1.2, és a DMT-be van írva a 192.168.1.1 ami a modemé lenne .

De a DMT a root/0000 felhasználó/jelszó párossal balhézik ! ! ! :W

Arra mi a megoldás ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#2298) StSanya válasza AstraCDX (#2297) üzenetére


StSanya
őstag

A DMT a gyári firmwarrel NEM megy, feltetted a dchard-félét?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2299) AstraCDX válasza StSanya (#2298) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nem .

Lehet, hogy ez lenne az ok a DMT használatának sikertelenségéhez ?

Akkor mégis miért a felhasználó/jelszó párossal balhézik ? :F

Az OrbMT meg hozzáfér, és ki tudja olvasni az adatokat, csak nem olyan nagytudású mint a DMT . :Y

Ha nincs más megoldás felteszem a dchard féle firmware-t . :(

De ezt szerettem volna elkerülni .

Üdv.

Astra

(#2300) ETOM válasza AstraCDX (#2299) üzenetére


ETOM
addikt

Anélkül nem fog menni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.