Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) hun005a válasza scansat (#1800) üzenetére


hun005a
tag

Egyébként dchard már rajta van az ügyön hamarosan lesz link :R

[ Szerkesztve ]

(#1802) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Nekem is megvolt, talán az utolsó 4-5 verzió egy csomagban, de mivel már 1,5 éve nincs DSL-em, így körülbelül egy 2-3 hónapja töröltem egy takarítás alkalmával! A fene se gondolta, hogy ez még kelleni fog! :)

(#1803) ufocsalad


ufocsalad
tag

Sziasztok!
új/ujraszerződő ügyfeleknek megszünt az 5 és 15 mega, ahol épphogy ment az 5 az 1-et kap

A 20 megát csak koaxon/optikán lehetne eladni illetve ha 'közelben' van VDSL technika akkor
lehet rézen.
Párdon csak okoskodtam.

Másik:
Csodálatos Új portokat kaptunk (MSAN), amihez nem tartozik vonal =szabad a hangsáv.
Felhasználhatjuk a modemeink sávkitolásához?

(#1804) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#1802) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Nekem csak az adsl_360R_T1_ver_1.9.zip verzió van meg.

Steve

(#1805) SteveBeard válasza SteveBeard (#1804) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Az előbb nem igazán jött össze ->[link] :B

Steve

(#1806) Bálint85


Bálint85
senior tag

dlink 321b modememen 1.01 firmware van.
érdemes frissíteni az 1.03 -ra? miben különbözik tőle?

[link]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1807) dchard


dchard
veterán

Linkek javítva.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1808) hun005a válasza dchard (#1807) üzenetére


hun005a
tag

Köszönjük szépen!

(#1809) dchard válasza ufocsalad (#1803) üzenetére


dchard
veterán

Egyrészt nem igaz, hogy akinél nem megy a 10 az 1-et kap. Akinél nem megy a tíz, az a tizes profillal kap annyit amennyi kijön a vonalából 10-es marginnal, ami éppen lehet 1 mega is, de azért elég kevés vonal van, amin az 5-6mega legalább ne menne.

A másik kérdésedre a válasz:

Az MSAN portokban az a poén, hogy integrálva van bennük minden, de attól még POTS-t is tudnak. Arról nem beszélve, hogy eddig is azért nem használt a Telekom annex A-t vagy beszédsávot, mert ha egy trözskábelben van csak pár ISDN vagy voiceband előfzető, a többi vonalon meg ebben a sávban adat megy, az áthallási zajt okoz. Szóval amit írsz csak akkor kivitelezhető, ha az összes analóg telefonelőfizetést kivégzetétek adott törzskábelben. Arról nem beszélve, hogy a végberendezést is nézni kell, hogy tudja-e. Telekomos modemek jellemzően csak Annex B-t tudnak frissítés nélkül.

Egyébként időszerű lenne, mert 2-3 megát lehetne tolni ADSL2+-on is ha az analóg telefon és ISDN kompatibilitást végre elfelejtenék és ki lehetne használni rendesen az US sávot...

MOndanám, hogy tőlünk fejlettebb országokban ezt már régen, 2-3 évvel ezelőtt megtették.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1810) dchard válasza szhunor (#1792) üzenetére


dchard
veterán

Nálad valószínűleg nincs ADSL2+ felaktiválva, de tényleg tedd fel inkább az áltlaam írt firmware-t és készíts a cikk szerint vonaldiagot. És akkor okosabbak leszünk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1811) ufocsalad


ufocsalad
tag

Ha tényleg ilyen rugalmas lenne a port, nem lennének bontogatós hibák, hanem csak sebesség panaszos
ügyfelek jelentkeznének.

Azt sosem értettem eddig se hogy azért csak belelóghat a beszédsávba a dsl mert csak hallani a sisut.
Ami át-át szokott hallatszani a közeli érpárakra, ezért próbáljuk odébb rakosgatni.
Birom mikor új érpárat kap szegény és rosszabb paramétere lesz mint volt, mindennek ellenére.

(#1812) dchard válasza ufocsalad (#1811) üzenetére


dchard
veterán

A port elég rugalmas, csak a szakadozós problémák jelentős része nem oldható meg azzal, hogy meglassítom a csomagot, mivel nem a kis margin miatt szakadnak. Az, hogy a Telekom ezzel a sablon szöveggel próbál elhajtani ügyfeleket egy másik kérdés. Kedvencem az volt, amikor 5megás csomagja volt a gyereknek 20-30-as marginnal, szakadt és le akarták tenni 2megásba. Megcsinálták és ugyanúgy szakadt, ki gondolta volna... Előre megmondtam, hogy ezzel semmire sem mennek. Aztán kiderült, hogy modemhiba volt. De lehetett volna kötés hiba, kábelezési hiba stb.

A sisu-t nem a DSL miatt hallod az teljesen biztos, nagyon messze van a POTS a DSL aljától. AZ inkább háttérzaj lehet, vagy a készülék vacak, de millió más oka is lehet.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1813) ZoGa49


ZoGa49
csendes tag

Kedves Dchard!
Egy kérdésem volt csak regisztráció után.Töröltél,mert nem látom,hozzászólásom és nonstop válaszodat sem??? Talán a Mac-nek köszönhető...?!
Üdv !

„Csak az számít, hogy tudd, mit akarsz, és küzdj érte.”

(#1814) Intruder2k5 válasza ZoGa49 (#1813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel dchard nem moderátor, így tuti nem törölt semmit! Ezen kívül a hozzászólásod most is megvan! De különben szerintem választ is kaptál rá!

[ Szerkesztve ]

(#1815) ZoGa49 válasza Intruder2k5 (#1814) üzenetére


ZoGa49
csendes tag

Köszi segítséged! Nem vagyok otthon ezen a fórumon! :)

„Csak az számít, hogy tudd, mit akarsz, és küzdj érte.”

(#1816) dchard válasza Intruder2k5 (#1814) üzenetére


dchard
veterán

Ha én törölni tudnék... :DDD

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1817) Intruder2k5 válasza dchard (#1816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt gondolom! :)

(#1818) scansat válasza dchard (#1807) üzenetére


scansat
tag

Ezer hála és köszönet :R
Le is mentem magamnak.

(#1819) the_one


the_one
tag

A lakásba bejövő kb. 10 méter hosszú 2 eres telefonkábel cseréjére készülök éppen. Nagy hülyeséget csinálok, ha a CAT5E FTP kábel ereit közösítem a következő módon?

Az egyes érpárok eltérő csavarási sűrűséggel rendelkeznek, ha az elgondolásom hülyeség, akkor melyik érpár a legalkalmasabb az ADSL2+ karakterisztikához? A sűrűbb vagy a ritkább csavarású?

(#1820) Intruder2k5 válasza the_one (#1819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem mindegy melyiket használod, de a lényeg, hogy a nem használt érpárokat kösd össze egymással, és az árnyékolással is... Ja bocs, az itt nincs, csak az SFTP-ben! :)

De inkább várd meg dchard válaszát is, Ő a Szakértő, én csak kontár vagyok... Bár ezen rangom még nem kaptam meg hivatalos formában! :)

(#1821) dchard válasza the_one (#1819) üzenetére


dchard
veterán

Na ez így nem jó.

Már majdnem jó, de mégsem:

A sárga és a sárga-fehér színű vezetékek kivételével kell összeforrasztani a többit, és a földre kötni. A sárga és sárgafehér vezetékek lesznek azok amiket használni fogunk a bekötéshez, ezen megy majd az adat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1822) the_one válasza Intruder2k5 (#1820) üzenetére


the_one
tag

Ezen a képen jobban látszik, de az FTP (Foiled Twisted Pair) kábelen az árnyékolást egy vékony fólia adja, amellyel közvetlenűl érintkezik a "kilencedik" csupasz ér. A T-Com-os kötődobozba, a bejövő légkábelen is van egy ilyen csupasz acélszál, amely gondolom a védőföldelés szerepét tölti be.

(#1823) dchard válasza the_one (#1822) üzenetére


dchard
veterán

" A T-Com-os kötődobozba, a bejövő légkábelen is van egy ilyen csupasz acélszál, amely gondolom a védőföldelés szerepét tölti be."

Pontosan. Ezt az acélszálat a saját kábeledben lévővel, az árnyékolással és a nem használt érárakkal kell közösíteni a légkábel felüli végén, a másikon meg ugyanezeket földelni.

Kíváncsi vagyok mennyi lesz a javulás, feltétlen csinálj előtt-utána képeket.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1824) the_one válasza dchard (#1823) üzenetére


the_one
tag

"Kíváncsi vagyok mennyi lesz a javulás, feltétlen csinálj előtt-utána képeket."

Mindenképpen!
Eredetileg így nézett ki a kötődoboz.

Anno 1995-ben szerelték fel. Pár napja csak annyit tettem, hogy kiemeltem az a piros fehér vezetéket a kötőkapocsból és közvetlenül összeforrasztottam a lakásba menő vezetékkel. A sebesség nem lett több, a FEC hibák száma kevesebb lett.

(#1825) rostiron válasza dchard (#1821) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Van különbség az érpárok között ? Mert én ugyanilyen célra a kék és kék-fehér ereket használtam. A többit közösítettem és földeltem.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1826) dchard válasza rostiron (#1825) üzenetére


dchard
veterán

NIncs.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1827) dchard válasza the_one (#1824) üzenetére


dchard
veterán

Ez még egész kulturált, meg a földelt telefonvezeték sem túl gyakori. Ha sikerül rendesen földelni, akkor sok zajt ki lehet reszelni belőle.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1828) szombi


szombi
tag

Sziasztok, remélhetőleg jó helyen kérdezek!

Adott egy D-Link DSL-360R "népmodem", és szeretném a router kapcsolóüzemű tápjáról működtetni.

Azonban a modem gyári dugasztápja 12V~/1200mA azaz VÁLTÓÁRAMÚ, és a modemre is rá van írva: AC 12V, 1.2A.
Pár napja próbaképp egy 12V/2A kapcsolóüzemű dugasztápra cseréltem, és azóta semmi változást nem tapasztaltam, minden működik! A fogyasztás a korábbi ~12W helyett 6-7W. Talán azért mert a mezei trafónak jóval nagyobb vesztesége van, az ADSL modem kb. ugyanannyira melegszik mint eddig.

Kérdésem: huzamosabb ideig így(egyenáramról működtetve) okozhat-e problémát, van aki már próbálkozott vele?

(#1829) weiss válasza szombi (#1828) üzenetére


weiss
addikt

Nem hinném, hogy bármi gond lehetne belőle, mert a modemben az AC már csak egyenirányítódik, és stabilizálódik. Na most, ha te egyenáramot küldesz bele, akkor feleslegesen csinálod végig ugyanezt, de kárt nem okozol. Akkor lenne gond, ha valahova kellene pontosan 12 V, mert a te 12 V DC-dből már csak cca. 10,5 V marad.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1830) dchard válasza weiss (#1829) üzenetére


dchard
veterán

Ehhez még annyit, hogy nálam egy 12Voltos VDSL2 modem amikor csak 10 Voltot kapott, nekiállt rebootloni, pedig az ampert megkapta amit kért... Ez az ún. dying gasp funkció, így tudja a modem hibás táp vagy áramszünet esetén értesíteni a központot, hogy ő most nem megszakadt, csak elment az áram.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1831) JamesWagner


JamesWagner
csendes tag

Üdvözlet kedves fórumtársak!

A fórumot olvasva, illetve több helyről információkat gyűjtve az a tapasztalatom, hogy nem csak nekem nem jön megfelelően a NetMánia M-es csomag (20Mbit) a T-től.

Viszont egy lényeges dolgot észrevettem! Mindenkinek megvan az 1Mbit-es feltöltése! Nekem viszont nem! A kollégák szerint a vonalam nem tud többet. Ezt még meg is érteném a letöltés irányba! Na de a feltöltés irányba még mindig szigorúan a 15Mbit-hez tartozó sávszélességet kapom, ami 0,9Mbit. Elméletileg már él az új csomagom másfél hete, a modemet is többször újraindítottam. Próbáltam már a D-Link 360R fekete módosított firmware-el, és az új ZTE csodával is ami elméletileg VDSL képes.

A következő pár infót osztom meg gyorsan, este pedig részletes statisztikát is teszek fel:

Az ADSL-ről és a vonalról pár statisztika:

Rate (Up/Down) 1085/18590 kbps
Noise Margin (Up/Down) 15.1/8.4 dB
Modulation Type ADSL_2plus
Line Attenuation (Up/Down) 11.4/17.6 dB
Output Power (Up/Down) 12.6/17.7 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Max Rate(Up/Down) 1371/18508 kbps
Interleave depth 2
Annex Type AnnexB
CRC errors 6748

Kedves hozzáértők! Tudom, hogy szegényes az adat, amit a rendelkezésre bocsájtottam, ezt a késő esti órákban bepótolom. De a kérdésem előre is: nem lehetséges, hogy még mindig a régi szolgáltatás az aktív?

Válaszokat előre is köszönöm!
James

(#1832) hun005a válasza JamesWagner (#1831) üzenetére


hun005a
tag

Egy kicsit még lehet húzni modem finomhangolással az up-on de nem sokat szerintem,azaz észre sem fogod venni.

(#1833) dchard válasza JamesWagner (#1831) üzenetére


dchard
veterán

Ez a 15megás régi családihoz tartozó sebesség, nem váltották át az előfizetést a 20megásra, tisztán látszik.

És tessék, már megint a sötét szöveg, hogy "ennyit bír a vonal", még azt is lsuták megnézni, hogy egyáltalán a port jól be van-e állítva.

Simán meglesz az 1mega felfelé ha beállítják, de lefelé nagyjából itt a vége.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1834) JamesWagner válasza dchard (#1833) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Köszönöm dchard!

Én is ezt sejtettem. A feltöltés irány azonnal szemet szúrt. Annak mindig stabilan kéne mennie. Nálam egyértelműen látszott, hogy valami nincs rendben. De biztos ami biztos, gondoltam megkérdezek egy tapasztalt, hozzáértő személyt is a dologban! Köszönöm a segítséged!

Írtam egy "magyarázó" levelet a T-Com felé az elmúlt 20 percben. Nem szeretem "megmondani" egy szakembernek, mit kéne csinálnia (én is szakember vagyok, én sem szeretem), de sajnos ahogy a példa is látszik, nincs sok választás. Ez az ügy már November eleje óta húzódik. Már kollégát is küldtek ki, hogy rámérjen a vonalra (hasonló értékeket kapott). De senkinek nem tűnik fel a feltöltés irányom, pedig ezt is hangsúlyoztam már többször.

Most kíváncsi leszek mi lesz ebből. Majd megírom a fejleményeket! :))

(#1835) MajaG


MajaG
senior tag

Szia!
Ennek a vonalnak ennyi a max?

Ez most 20 megás profil, jobb lenne a 15ös?

[ Szerkesztve ]

(#1836) dchard válasza MajaG (#1835) üzenetére


dchard
veterán

HOgy lenne már jobb ez egy hibátlan vonal, most is közel 20megával megy.

SNR margin beállítása 70%-ra webes felületen a Settings --> DSL settings alatt, majd alul save és admin menüben újraindítás után még gyorsabb lesz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1837) StSanya


StSanya
őstag

Dchard, kérek egy szakvéleményezést:

Ez a helyzet egy régi 360R-al:

Cseréltem egy 360R T1-re, ami ezt mutatta:

(Bocs, siettem és html-be mentettem, így nincsenek meg a grafikonjaid... :W )

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1838) MajaG válasza dchard (#1836) üzenetére


MajaG
senior tag

Azt már próbáltam, nem hozott rajta, így visszaraktam a firmwareben lévő 99%-ra.
A gondom az, hogy meg meg áll a net, de akkor ezekszerint a routerem haldoklik, meg azért csinál hibákat is.
ANMS-ben látom.
N15ös profilal, valahogy gyorsabban jöttek az oldalak. Ping ugyanannyi. id 3/3 mindkét profilban.

[ Szerkesztve ]

(#1839) dchard válasza StSanya (#1837) üzenetére


dchard
veterán

Az új modemmel 15-16megára lehet számítani. Ha tudsz optimalizálni a lakás vezetékezésén akkor 1-2megával többre, ha az új modemmel tiszta a spekturm nem úgy mint a régivel, akkor gy 70%-os SNR margin is bejátszhat, de csak a csomagváltás után, most semmi értelme.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1840) StSanya válasza dchard (#1839) üzenetére


StSanya
őstag

Köszi! Ami engem zavar, az a nulla transmit power a down oldalon, mindkét modemmel... Ez nem gond?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1841) dchard válasza MajaG (#1838) üzenetére


dchard
veterán

Router probléma lesz az, mert a vonalad akép és a statkó alapján irígylésre méltó.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1842) dchard válasza StSanya (#1840) üzenetére


dchard
veterán

Nem, hibás mérés. Valószínűleg 18-19dBm-mel megy mind akettő.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1843) MajaG válasza dchard (#1841) üzenetére


MajaG
senior tag

Én is így gondoltam. Privátba megírnád hol dolgozol, hogy ennyire vágod a DSL dolgokat. Tegnap szereztem 1 fekete d-linket, előtte a szürke volt, de azzal sem szakadt sose a vonalam, ha néztem anmsben.

[ Szerkesztve ]

(#1844) ufocsalad


ufocsalad
tag

A 20megás adsl2+ profil már a központban közvetlenül is bontogat, ami ugye kifele egyre rosszabb.

Egyszer teszek fel én is ilyen kötödobozos képeket, mert ilyen "uj" nekünk nincs :D

(#1845) ufocsalad válasza JamesWagner (#1831) üzenetére


ufocsalad
tag

Melyik ZTE? mert a virágosmintás retikül (H201L) nem vdsl képes
A 931V2 birja a VDSL-t is meg az ADSL-t is

(#1846) JamesWagner válasza ufocsalad (#1845) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Hmm... most hogy mondod, elnézést kell kérjek! Valóban nem VDSL képes, csupán egy olyan splittert adtak hozzá amire ez van ráírva, és az nem ugyan az. Ezért maradhatott meg bennem ez a tévhit... Bocsánat :W

(#1847) ufocsalad


ufocsalad
tag

sajnos a vdsl feliratu splitterekkel sincs jo tapasztalat, egy kicsit áterszt (főleg isdn-nél :U )

(#1848) JamesWagner


JamesWagner
csendes tag

Közben sikeresen elkészítettem a spektrumképeket a vonalamról.

Első körben egy kis adat:

Down Up
G.dmt framing
--stats
Max(Kbps): 18524 1295
Rate (Kbps): 17069 1085
bdslctl: ADSL driver and PHY status
Status: Showtime
Retrain Reason: 0
Max: Upstream rate = 1295 Kbps, Downstream rate = 18524 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 1085 Kbps, Downstream rate = 17069 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U:ON /D:ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 9.4 16.0
Attn(dB): 25.0 14.3
Pwr(dBm): 18.8 13.3

ADSL2 framing

MSGc: 63 17
B: 248 95
M: 1 2
T: 2 1
R: 6 16
S: 0.4658 5.6026
L: 4379 297
D: 16 2

Counters

SF: 5429 5442
SFErr: 1 0
RS: 749228 62088
RSCorr: 11 0
RSUnCorr: 15 0

HEC: 1 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 3506282 730722056
Data Cells: 0 3271931494
Drop Cells: 0
Bit Errors: 0 318576

ES: 1 3281
SES: 0 28
UAS: 19 961514
AS: 87

INP: 0.08 0.43
PER: 16.07 16.10
delay: 1.86 2.80
OR: 34.34 11.42

Bitswap: 15 1

És a spektrumképek:

Vélemény? :U

(#1849) dchard válasza JamesWagner (#1848) üzenetére


dchard
veterán

Egész jó. Mehet rá a 70%-os SNR margin, így gyorsulni fog picit amúgy szép a vonal, ezen túl nemigen kell csinálni semmit.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1850) dchard válasza ufocsalad (#1844) üzenetére


dchard
veterán

Ez nettó hülyeség. Normális modemmel és kötéshiba nélkül nem szaggat az sehol sem, maximum nem jön ki a 20mega, csak 18 vagy 16, de szakadni ettől még nem fog.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.