Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) SteveBeard válasza dchard (#1178) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Azt írod fullos a vonal.
Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy az SNRM értékét érdemes megváltoztatni, vagy úgy jó, ahogy van. [link]
Ha jól értelmezem a hozzászólásokat, akkor feltöltési irányba nem érdemes módosítani csak letöltési irányba.
A másik kérdés: mintha valahol azt olvastam volna, hogy az internethez való csatlakozást a modem is végre tudja hajtani. Ez igaz? Ha igen, van-e jelentősége, hogy ezt a modem vagy a router végzi?

Régebben soha nem piszkáltam a modemet, ezért lehet, hogy buták a kérdéseim, bocs....

Steve

(#1202) StSanya válasza SteveBeard (#1201) üzenetére


StSanya
őstag

Nagyon rossz a felbontása/minősége a képnek, én sajna nem tudom rajta kivenni a jelenlegi értékeket...

Némely modem gyárilag tudna betárcsázni (pl. d-link 321B, 360R T1), némely nem (pl. d-link 360R Ax - Cx), azaz az első csoport rendelkezik router funkciókkal. Korábban, míg egy normális router drága mulatság volt, ennek nagyobb jelentősége volt, mivel egy olcsóbb switch-el is meg lehetett osztani a netet. Azonban napjainkban már fejlettebb router funkciókat (pl. tűzfal, wifi stb.), s nagyobb áteresztőképességet, jobb kapcsolatkezelést (gondolj pl. torrent-re) várunk el, így mindenképpen érdemes a modem mellé külön routert vásárolni, amelyben az erősebb processzor s több műveleti memória nyújtotta előnyöket elérhető áron élvezhetjük (pl. TP-Link 1043ND: gigabites net, N-es wifi, 400 MHz-es proci, 32 MB RAM, 8 MB flash a firmware-nek, USB, 5 év gari s megkapod 13 ezerért...)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1203) SteveBeard válasza StSanya (#1202) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Talán így jobb.

Egy 1043-as van itthon, csak érdekelt, hogy van-e bármi jelentősége, melyik eszköz végzi a bejelentkezést.

Steve

(#1204) peer


peer
csendes tag

Kedves Dchard!

Csak azért teszem a bejegyzést, mert szeretném én is megköszönni a munkádat. :)

Volt egy eléggé szakadozó vonalam és hozzá egy TP-Link TD8840 v4.4 modemem, ami e mellé még fagyott is - több megszakadás után a modem led-je szerint újraépítette a kapcsolatot, de a router csak a modem újraindítása után tudott fellépni.
Decemberben átléptem 15 Mb-es csomagba ami akkor rendben működött is.
Kb. február óra viszont naponta többször leakadt a net és a sebesség is visszaesett kb. 20%-ot. Nem rég akadtam rá az általad közzétett megoldásra és a modem ellenőrzése után úgy döntöttem bevállalom a próbát - annál is inkább mivel a gyártó nem szolgáltat újabb firmware-t. A feltöltés közben nem történt probléma, a modem konfigurálása simán megtörtént.
A modem egy openwrt-t futtató router mögött van ezért érdektelen számomra ez elveszett router működés, ill. nem szörtyögtem azzal, hogy az állapotát folyamatosan monitorozzam. Bár a sebesség nem javult számottevően de a szakadások eléggé radikálisan leestek, és ami a legfontosabb még nem fagyott le.

Mégegyszer: nagyon köszönöm! :N

[ Szerkesztve ]

(#1205) Intruder2k5 válasza peer (#1204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet Neked is megemelték a target SNR-t? Akkor még az is előfordulhat, hogy ez valami központi akció volt, és nem is egyedi eset! Talán sok volt a panasz, és úgy döntött a T, hogy így stabilizálja a rendszert? Esetleg csak egyes területeken...? Szerintem Te is csinálj egy vonaldiagnosztikát, és majd dchard ránéz itt! Amúgy routeren keresztül is van mód a modem elérésére... Nem tudom, hogy OpenWrt alatt ez pontosan, hogy megy, nálam két kattintás!

[ Szerkesztve ]

(#1206) peer válasza Intruder2k5 (#1205) üzenetére


peer
csendes tag

Kikapcsoltam a spanning-tree -t a belső hálózatot és wifi-t alkotó bridge-n és láss csodát működik, igaz csak amíg le nem akad a router a bridge miatt. Egyszerre van bedugva a belső switch-be és a modem wan portjába.
Mindenesetre ha belépek a router webes felületére e szerint talán akár a teljes sáv is átmehetne. Jól látom, ezt jelenti?

(#1207) Intruder2k5 válasza peer (#1206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem vagyok ADSL szaki, így szerintem inkább várd meg dchard véleményét, de az tény, hogy nálad is 10 felett az SNR, ami elvileg így csökkenthető, és az eredményezhet némi sebességnövekedést!

(#1208) Callmaster válasza dchard (#1200) üzenetére


Callmaster
tag

Nemrég hívtam őket telefonon. Igaz technikai kollegával nem sikerült beszélnem, de akivel beszéltem restartot nyomott a vonalra. Mondta is hogy pont annál az időszaknál mikor beüzemeltem a TP-LINK-et , fél és 1 óránként szakadások voltak(ez pont hétvégén volt, mikor nem voltam otthon, így erről nem is tudtam). Még nem tudom hogy változott-e valami, mert munkahelyről hívtam és később érek haza. Rendes volt, mondta ha nem változik semmi sem, akkor hívjam ismét őket .

Üdv.

(#1209) dchard válasza SteveBeard (#1201) üzenetére


dchard
veterán

"Ha jól értelmezem a hozzászólásokat, akkor feltöltési irányba nem érdemes módosítani"

Feltöltési irányban nem lehet módosítani, pedig sokszor jól jönne.

Neked semmihez nem kell nyúlni, és végezze csak a router a betárcsázást. Ebből a szoftverből amúgy is ki kellett hagyni, tehát tárgytalan.

A vonalad hibátlan, bátran előfizethetsz 15 megára.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1210) dchard válasza peer (#1206) üzenetére


dchard
veterán

A target SNR margint lejjebb veheted. Én 60%-ra tenném, de vigyázz azzal, hogy a kép tanúsága szerint legalább egy szakadásod volt, mivel a DSL uptime jóval kevesebb mint a Modem uptime.

Ha 60%-on szakad az ADSL, 10%-os lépésekben emeld a margint amíg a szakadások meg nem szűnnek.

Rakhatnál fel DMT-s képet is, hogy lássuk a spektrumot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1211) SteveBeard válasza dchard (#1209) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Köszönöm! :R

Steve

(#1212) peer válasza dchard (#1210) üzenetére


peer
csendes tag

Nos, anélkül hogy bármit tettem volna visszament 7,6-8,4 közé, emiatt emelkedett kb 1Mbps-t az átjövő sáv...

(#1213) peer válasza dchard (#1210) üzenetére


peer
csendes tag

Mégiscsak sikerült megoldani, hogy lássam a modemet a router mögül.
A dmt wine alatt fut, nem tudom milyen képet készít normál esetben win alól, itt ez a helyzet. Jó sok letörés van itt...

[ Szerkesztve ]

(#1214) peer válasza peer (#1213) üzenetére


peer
csendes tag

A teljes kép.

(#1215) dchard válasza peer (#1214) üzenetére


dchard
veterán

Nagyon jó.

SNR monitorozást kéne csinálni, ha eddig eljutottál az már gyerekjáték. Lásd leírásom utolsó két oldala. Ha megvan tedd fel.

Elöljáróban annyit, hogy 6 szakadásod volt, ezért vagy szerencsénk van és néhány vivő romlik csak el, és azokat ki lehet zárni, vagy nincs mese és target snr margint kell növelni, amitől stabilabb lesz a vonal, viszont kicsit lassabb is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1216) JEEMBO válasza dchard (#1215) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Hali!
Elnézést a félig off-ért, de a másik fele mégsem off.
Az utóbbi időben időnként, kb. naponta leszakad a modemem. Jeleztem a szolgáltatónak, ők a központból felhívtak, hogy állítólag bemérték és tök jó 20M-ásnak látják. Látták ugyan a DSL szinkron vesztéseket, de a hiba az én készülékemben kell legyen. Cseréljem ki..... :Y
Van valami tippetek esetleg?
Alacsony lehet az upstream SNRM 0,1dBm értéke? Vagy hüleség a mérés? :F
Alább csatolom a modem méréseit.




Köszi

"Jó pap is holtig butul"

(#1217) dchard válasza JEEMBO (#1216) üzenetére


dchard
veterán

A vonal megfelelőnek tűnik.

Ha a modemben be tudod állítani hogy csak G.DMT vagy sima ADSL2 (tehát nem ADSL2+) módban menjen, és kipróbálnám azokat is.

Ha ezek nem segítenek, akkor erősen gyanús a modem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1218) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Üdv.

Lenne egy olyan "problémám," hogy sehogy nem hajlandó a DSL 14328kbps felett szinkronba állni. :F Eddig simán szinkronba állt akár 17-18000kbps körül is, attól függően mennyi tartalékot hagytam a vonalban.
Másfél hónapja viszont úgy voltam beállítva, hogy telibe kijöjjön a 14Mbit, ehhez 55%os "Target SNR Margin" volt beállítva, jelenleg akár 10%-ra is levihetem nem lesz más szinkronom.. ez mitől lehet? Szakadni eddig sem, most sem szakadok..

Kép a vonalról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1219) JEEMBO válasza dchard (#1217) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Hali!

Ezek állítási lehetőségeiről nem tudunk. Web interface-en biztos nincs. Az a 0,1dBm-es (splitter nélküli mért) upstream SNRM mond valamit? Ha bent van a splitter, akkor meg kb. 0,5dBm-nek írja... :F

Köszi!

"Jó pap is holtig butul"

(#1220) dchard válasza Szokenesz (#1218) üzenetére


dchard
veterán

Mikor a target SNR margint állítod, minden esetben megvolt a mentés-újraindítás kombó?

Eddig egy esetben találkoztunk a jelenséggel, én magamban SNR lock-nak neveztem el.
A lényeg az, hogy egy bizonyos sávszélességre álítják át a profilodat, hogy azzal sehogy ne tudj nagyobb sebességet elérni annál, mint amivel még megvan az előirányzott minimális SNR margin, ami az esetedben jól láthatóan 6dB.

Ami az érdekesség, hogy a target SRN margin csökkentésével a tényleges margin is csökken, miközben a vonali sebesség nem változik. Namost ez "lehetetlen", hiszen ha a maixmálisan átvihető bitek száma adott, akkor én állíthatom bármilyen alacsonyra a target SNR margin-t, a sebesség felső korlátánál több hasznos bitet nem tudok kivenni a rendszerből, így a mért SNR marginnak is meg kellene állnia. Holott ezzel szemben csökken.

Kérlek 10%-os, 60%-os és 100%-os target SNR marginnal is csinálj egy-egy képet, hogy igazolni tudjam a helyzetedet.

PS: ez egy újabb mellényúlása a Telekomnak az SRA bevezetése helyett...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1221) dchard válasza JEEMBO (#1219) üzenetére


dchard
veterán

A 0,5 vagy 0,1dB-s uplink SNR margin fals mérés, ilyen rossz értékekkel egyáltalán nem működne a cucc. Pontosan ez az, amiért modem hibára gyanakszom.

Akárhogy is: egy új modemmel és a saját szoftveremmel közelebb kerülhetünk a probléma lokalizálásához és megoldásához is.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1222) Szokenesz válasza dchard (#1220) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Persze, nem először állítom már, mikor felkerült rá ez a firmware-d kb. 2 hétig tesztelgettem és ez lett a stabil érték az 55%, hiába hogy nem volt meg a minimális 6dB, nagyon ritkán szakadt, az meg nem igazán érdekelt. :)

De akkor már értem mért volt az, hogy SNR csökkent, ahogy kell neki a szinkron sebesség meg nem nőtt semennyit, ezzel lehet kezdeni valamit hogy ezt a korlátozást megszüntessék? Hiszen én még egy T-Pont környékén sem panaszkodtam a vonalról nem még nekik, sőőt csodálkoztam is, hogy ilyen messze még jó a vonal :DDD

A képek
100%-os
60%-os
10%-os

SRA az röviden, tömören mit takar? :)

(#1223) JEEMBO válasza dchard (#1221) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Mit értesz az alatt, hogy "...a saját szoftveremmel..."?

"Jó pap is holtig butul"

(#1224) Intruder2k5 válasza JEEMBO (#1223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

EZT érti! :)

"Mint már néhányan tudjátok, elhatároztam, hogy a D-Link népszerű ADSL modem családjához saját firmware-t írok..."

[ Szerkesztve ]

(#1225) dchard válasza Szokenesz (#1222) üzenetére


dchard
veterán

Ez a dolog autmatikus, és úgy néz ki a szakadások triggerelik. Egyelőre nincs ismert módszer arra, hogy mivel lehet "resetelni" ezt a viselkedést. Könnyen lehet hogy központ beállítás és előbb utóbb mindenhol megjelenik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1226) JEEMBO válasza Intruder2k5 (#1224) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Jah, csak az lehet nem megy a Samsungomon... :(

"Jó pap is holtig butul"

(#1227) Intruder2k5 válasza JEEMBO (#1226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom, bevallom nem olvastam vissza, csak az utolsó kérdésedre válaszoltam! Bár ha vissza is olvastam volna, erre akkor sem tudnék felelősségteljes választ adni!

(#1229) Intruder2k5 válasza JEEMBO (#1228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint látom ez Infineon Chipset, dchard szoftvere pedig szerintem csak BroadCom Chipset-en fut!

(#1230) JEEMBO válasza Intruder2k5 (#1229) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Igen, így látom én is. :(((

"Jó pap is holtig butul"

(#1231) Szokenesz válasza dchard (#1225) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Szakadásokat? Ezerszer rosszabb vonalak vannak ennél.. ami szakadásom van az már akkor meg volt mikor 5Mbitem volt.. érdekes.. bár annyira nem zavar, de még is csak bosszant a -2Mbit.. Azért köszönöm a választ! :DDD

(#1232) dchard válasza Szokenesz (#1231) üzenetére


dchard
veterán

A normális működés az, ha nincs, vagy csak nagyon ritkán van szakadás (ez heti 1-et jelent), ha ennél többször szakad, az eleve probléma, és ez nem valami amihez "hozzá lehet" vagy hozzá kellene szokni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1233) Callmaster válasza Callmaster (#1208) üzenetére


Callmaster
tag

A jó anyját a T-nek, már bocsánat..
Megint beszéltem velük, mivel ismét 2 Mbit-el kevesebb lett a letöltésem( hétvégén elmentem és erre jöttem haza), az eddigi 15 helyett alig több mint 10Mbit és mivel ahogy azt sejtettem garantált sebesség felett vagyok, ezért nem akarnak foglalkozni vele. Állításuk szerint semmi kompenzálásról nincs szó.
Lehet ellene valamit tenni?

(#1234) re_mod


re_mod
tag

Sziasztok!

Ide keveredett egy TP-LINK TD-8816B tip. modem amiről nem sok jót hallottam. Érdekes módon ezzel a típussal teljesen jól megy a 15megás sebesség, ellenben a 8810B-nél "torrent terhelés" közben főleg ha egyszerre megy full letöltés és feltöltés folyton megszakadt. Két darabbal is próbáltam.

Anno tavaly nyáron kínlódtam ezzel de nem sikerült zöld ágra vergődni a T-Home-al ez ügyben.

A 8816-al viszont teljesen hibátlan terhelés alatt is viszont olyat vettem észre mintha valami csomag priorizálás lenne mert pont fordítva működik mint eddig, ha a letöltés és a feltöltés is menne akkor nem a feltöltés gyorsul a letöltés kárára max.-ig hanem fordítva.

Tehát ha mondjuk jön valami 1.3MB/s-el akkor a feltöltést "lelassítja" addig hogy a letöltés fullosan ki tudja magát hajtani ha leállítom a letöltést vissza megy a feltöltés is. Néztem a menüjében van benne valami adsl qos funkció de hiába próbálkozok UBR vagy CBR ill. van még kettő de bármit állítok be csak lassabb lesz az egész ill. azt sem tudom van e erre hatása.

Most ez a modem marhasága vagy valami így lett beállítva központilag? Megszűnne-e a hiba egy T1-es D-Link-el vagy nem ettől van? Mert a 8810-ben is ugyanaz a chipset és megsem jó ezzel meg igen. Ill. abból a szempontból hogy nem szakad fullon sem.

Az SM50-b nem ismeri fel pedig fel kellene neki ha ez TrendChip-es vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#1235) JEEMBO válasza dchard (#1221) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Hali!
Noh, a medem csere megtörtént. Azóta a kijelzett SNRM felfelé ugyanúgy ált. 0,0 és 0,8 dBm közötti, de volt egy érdekes, csatolt képes helyzet is. A különbség a két mérés között egy ADSL router restart, az-az pár perc.


Már átcseréltem a falon kívüli kötődozból bejövő kábelben az ADSL routerhez menő vezeték párt is (kb. 3m-es szakasz) a másik párra, de nem változtatta az értékeket.
Egy ideig nézegetem majd a loggolását, s remélem nem lesznek suckadások.

Elvileg akinek ugyanilyen 3210-es kütyüje van másik körzetben, szinte mindig 24 dBm körüli upstream-es értékeket mér.
Van egyéb 5let, ha a T szerint (központból nézve) jó a vonal?

"Jó pap is holtig butul"

(#1236) re_mod


re_mod
tag

A D-Link DSL-360R T1E tip. modemnél mitől lehet hogy nem lép be a DMT programnál elvileg minden be van állítva ip cím jelszó és felhasználónév de mégsem fogadja el. Mintha rosszul adnám meg nevet és jelszót. Máskülönben beenged a modem menüjébe ugyanezekkel az adatokkal. :(

(#1237) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

T-Home-os 15/1 Mbites vonalamat szeretném jobban kihasználni,de nem tudom mi lehet a gond, mert amikor SNR-t szeretnék állítani, akkor sehogy sem akar növekedni downstream. Némi infó a vonalamról:

Channel: FAST, Upstream rate = 1083 Kbps, Downstream rate = 12541 Kbps
Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Channel: Fast
Trellis: U:ON /D:ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 8.9 12.1
Attn(dB): 33.0 17.2
Pwr(dBm): 0.0 12.1
Max(Kbps): 15000 1192
Rate (Kbps): 12541 1083
G.dmt framing
K: 95(0) 136
R: 16 10
S: 1 1
D: 128 8
ADSL2 framing
MSGc: 61 12
B: 94 135
M: 1 1
T: 4 1
R: 16 10
S: 0.2417 3.9863
L: 3673 293
D: 128 8
Counters
SF: 0 415
SFErr: 0 0
RS: 0 7091
RSCorr: 0 0
RSUnCorr: 0 0

HEC: 0 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 238116 502580
Data Cells: 0 1
Drop Cells: 1165001
Bit Errors: 0 0

ES: 423683 0
SES: 4541 0
UAS: 457 156
AS: 9

INP: 2.23 1.09
PER: 16.19 17.93
delay: 7.73 7.97
OR: 33.09 8.02

Bitswap: 0 0

Total time = 1 days 3 hours 10 min 6 sec
SF = 60848644
CRC = 1940903
LOS = 35
LOF = 65
ES = 423683
Latest 1 day time = 3 hours 10 min 6 sec
SF = 25956
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 15 minutes time = 10 min 6 sec
SF = 18659
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
SF = 7297
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 1 day time = 24 hours 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 4
15 minutes interval [-30 min to -15 min] time = 15 min 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
15 minutes interval [-45 min to -30 min] time = 15 min 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
15 minutes interval [-60 min to -45 min] time = 15 min 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 2
Last Retrain Reason: 2

A modemem egy D-Link DSL-321B gyári fw-vel.

(#1238) dchard válasza re_mod (#1234) üzenetére


dchard
veterán

A válasz erre az, hogy a Trendchip-es modemekben a TCP MSS nagyon kicsire, asszem 512-re van állítva, ami igazából nem jó, viszont ez nem engedi még több szál esetén sem, hogy a feltöltés elzabálja a letöltéshez tartozó nyugták sávszélességét.

Ez a beállítás minden más (normális) modemből hiányzik, mivel ennek az értéknek a mesterségesen alacsonyan tartása rontja az átvitel hatásfokát, arról nem beszélve, hogy ezt nem a modem dolga szabályozni.

Normális modemmel a megoldás az ha rendesen beállítod a klienst, és mindig hagysz üresen némi sávszélességet mindkét irányban. Így böngészni is fogsz tudni letöltési/feltöltés mellett.

A 360R T1E kizárólag az én általam írt firmware-rel működik a DMT-vel, akkor pedig a telnetes felhasználói nevet és jelszót kell megadni. Ha nem megy, akkor IP-s beállítási problémád van, vagy tűzfal.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1239) dchard válasza JEEMBO (#1235) üzenetére


dchard
veterán

Gyanús, hogy kötési vagy kábelezési hiba van, netán a szűrő szar, vagy port hiba a DSLAM oldalon.

10dB alatti uplink SNRM kifejezetten szar, 6dB alatt már szakad, az általad írt 1dB alatti értéket meg még soha nem láttam működő vonalon, pedig nem a Tiéd az első amit látok, gondolom sejted :N

Be kell jelenteni hibára, mivel házilag ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni. De ha próbálnak lerázni, hogy messze vagy a központtól, ne higgy nekik, mert nem vagy messze (lásd: csillapítási értékek).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1240) dchard válasza rongyi (#1237) üzenetére


dchard
veterán

Egy nap alatt produkáltál 35 vonalbontást és egy tonna bithibát a nagy SNR margin csökkentéssel.

Újabb ékes példája annak, hogy NEM szabad csinálni ezt az egészet. Valszeg riasztott a portod, és te is kaptál SNRM lockot, úgyhogy részedről az állítgatásnak vége. Nem te vagy az első, ha ez megnyugtat.

Bár a hibaarányokat látva azért egy spektrumképet a modem webes felületéről berakhatál (mind a 4 grafikon legyen benne), csak hogy biztosak legyünk benne valóban Te kúrtad toltad el és nem valami csúnya interferi van a háttérben...

PS: az SNR amrgint gyorsan állítsd vissza 100%-ra, főleg mielőtt a képeket csinálod...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1241) re_mod válasza dchard (#1240) üzenetére


re_mod
tag

Az a helyzet hogy a T1E modemmel is ugyanúgy viselkedik a hálózat azaz egy szál ftp le és feltöltés esetén a letöltés felmegy kb. 1.4MB/s-re a feltöltés meg olyan 50kB/s körül.

Lehet hogy akkor központilag állíthattak valami priorizálást mert ebben már más a chipset.

Tegnap megnéztem egy másik végponton is egy régi barna D-Link-el és ott is ugyanúgy állnak be a sebességek. Nem tudom mikortól de szerintem mostanában változtathattak valamit.?

:( :((

[ Szerkesztve ]

(#1242) rongyi válasza dchard (#1240) üzenetére


rongyi
aktív tag

Azt melyik paranccsal is lehet? adsl start --snr 100?

(#1243) dchard válasza rongyi (#1242) üzenetére


dchard
veterán

Ha a modemed gyári, akkor azzal. Ha az én szoftverem van rajta, akkor a webes felületen.

Persze gyári szoftverrel nem fogod tudni lekérni a modemből a bitallokációs táblát, snr térképet...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1245) dchard válasza Callmaster (#1244) üzenetére


dchard
veterán

Abban az esetben, ha olyan vonalakat is érint, amik nem szakadtak (értsd: tényleg nem, és nem csak a user nem vette észre), abban az esetben nem tartom korrektnek az eljárást.

Arról nem beszélve, hogy a legtöbb esetben az interleaving bekapcsolásával vagy emelésével sokkal jobb eredményt lehet elérni, mint az SNR margin kényszerű emelésével.

Nem beszélve arról, hogy a be nem kapcsolt SRA szintén továbbra is megvan mint opció.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1246) Callmaster válasza dchard (#1245) üzenetére


Callmaster
tag

Nekem sem volt gondom amig megvolt a 15 Mbit, mégis ez lett a vége.
T-comos ember mondta nekem, hogy mindenkire ez a sors fog várni.
Software dönti el ami végkép érdekes lehet. Hiszen ahogy 1-2 vonali képet elnéztem régen akadtak olyanok akiknek mondhatni megvolt a 15Mbit valósban és 10 dB felett voltak.
Megkérdeztem hogy vissza vennék-e mondjuk 2 dB-l(nekem az is sokat jelentene főleg feltöltésnél),erre mondta hogy a "nem tudom milyen" Software automatikusan konfigol és az abban megadott érték ugyan fixnek mondható, de 2 határ között változhat( negatív, pozitív irányba azaz inkább nagyobb dB).
Hülyeséget én sem akarok írni, ennyit tudok...
Sajna ez van:(

[ Szerkesztve ]

(#1247) dchard válasza Callmaster (#1246) üzenetére


dchard
veterán

A kérdés az, hogy ha valaki benyalja az SNR lockot, abból ki lehet-e kerülni?

Mondjuk szakadt a vonala, mert túl alacsony volt a margin megkapta a lockot, utána viszont feljebb csavarja az SNR margint mondjuk 12-13dB-re, akkor lekerül-e róla a lock egy idő után?

Ennek biztosan periodikusan kell futnia, hiszen vannak új belépők, a vonal elromolhat stb.

Mondjuk mire azt a másfél millió ADSL végpontot letolják, lehet csak havonta vagy 2 havonta ér körbe a script...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1248) re_mod válasza dchard (#1238) üzenetére


re_mod
tag

Megfrissítettem a 8810-est és ez jött ki:

Néha most is meg meg szakad de mint írtam valamit variálhattak a rendszeren ezekkel a le és feltöltés priorizálással de még ritkábban ugyan de bont néha a pppoe az adsl link nem.

(#1249) dchard válasza re_mod (#1248) üzenetére


dchard
veterán

Teteje merre jár?

Nem tudjuk milyen csomagban vagy, és a sokadik hozzászólásodban említed először, hogy szakad a vonal. Most akkor mi is a pontos probléma?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1250) re_mod válasza dchard (#1249) üzenetére


re_mod
tag

15-ös csomag szinkron vesztés még nem volt ember emlékezet óta ellenben a pppoe szakad viszonylag gyakran főleg terhelés alatt (le és feltöltés egyszerre).

Jelenleg 130%-os margin-ál járok ez alatt szakadt még mindig egy idő után.

Az 1251kHz-es eső vivőt már kizártam mint lehetséges hiba forrást de nem segített semmit sajnos.

Jelenleg így néz ki:

ill. DSL informationból:

Status / DSL information
Status: Showtime
Retrain Reason: 8000
Max: Upstream rate = 1332 Kbps, Downstream rate = 15776 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 1085 Kbps, Downstream rate = 13489 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U:ON /D:ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 11.9 16.8
Attn(dB): 13.0 7.1
Pwr(dBm): 18.5 13.3
ADSL2 framing
MSGc: 57 17
B: 61 95
M: 4 2
T: 7 1
R: 6 16
S: 0.5869 5.6026
L: 3462 297
D: 16 2
Counters
SF: 52203 52691
SFErr: 2 1
RS: 5755394 601101
RSCorr: 4 0
RSUnCorr: 14 0

HEC: 2 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 26869810 472103135
Data Cells: 25644833 3757465643
Drop Cells: 26495
Bit Errors: 0 2221650

ES: 1 31381
SES: 0 6
UAS: 33 84544
AS: 845

INP: 0.11 0.43
PER: 16.17 16.10
delay: 2.34 2.80
OR: 31.15 11.42

Bitswap: 68 1

Total time = 15 min 18 sec
SF = 52203
CRC = 2
LOS = 0
LOF = 0
ES = 1
Latest 1 day time = 15 min 18 sec
SF = 52203
CRC = 2
LOS = 0
LOF = 0
ES = 1
Latest 15 minutes time = 18 sec
SF = 1178
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
SF = 51025
CRC = 2
LOS = 0
LOF = 0
ES = 1
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 8000
Last Retrain Reason: 8000

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.