Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) JamesWagner


JamesWagner
csendes tag

Üdv kedves fórumtársak!

Ismét fejlemény született a 20Mbit-es csomagom tájékán. Ugye bár múltkor sikerült rendezni a csomagváltást, ami tökéletesen is működött, ma viszont a következő történt:

Este 19:20 perc tájékán az ADSL megszakadt. Mivel én a ZTE modemem úgy állítottam be, hogy csak ADSL2+ módban legyen hajlandó szinkronizálni, a szakadás után nem volt hajlandó erre. Áramtalanítottam a készüléket, majd 20:00 tájékán ismét megpróbálkoztam az újraindítással. 15 percig próbálta a szinkront, de nem sikerült. Ezután visszaállítottam a modemet hogy használja a sima ADSL2-őt is. Ezzel fel tudta venni a szinkront, majd a következő mérési eredmények születtek:

Rate (Up/Down) 1085/9943 kbps
Noise Margin (Up/Down) 15.2/9 dB
Modulation Type ADSL_G.dmt.bis
Line Attenuation (Up/Down) 11.3/16.7 dB
Output Power (Up/Down) 12.6/18.8 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Max Rate(Up/Down) 1280/10004 kbps
Interleave depth 2
Annex Type AnnexB
CRC errors 3408

Most vagy valaki visszadobott a 10Mbit-es csomagba, vagy valami történt. Max 9Mbit-el tudok letölteni, és 0,86-al fel. Szerintetek mi történhetett? :Y

(#1902) dchard válasza JamesWagner (#1901) üzenetére


dchard
veterán

Ez sima ADSL, nem ADSL2 és nem is ADSl2+.

Ez eddig is ilyen volt?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1903) JamesWagner válasza dchard (#1902) üzenetére


JamesWagner
csendes tag

Nem. Eddig ment szépen az ADSL2+. Sőt, már évek óta gond nélkül ment! Most este gondolt egyet, megszakadt a kapcsolat, és szépen pakk ADSL módba váltott. Hiába próbáltam kényszeríteni az ADSL2+ módot, azzal 15 perc alatt sem volt hajlandó a központtal szinkronba állni egyik modememmel sem.

Ismétlem, amióta a csomagváltás megoldódott, azóta szépen ment a 20 megás netem is. Nem szakadozott, nem volt instabil! Ezért nem értem mi lelte a netemet... :(

(#1904) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos megvolt a 20 megára váltás 15-ről, hetek óta a 15 sem volt már meg.:

Mostani állapot. D-Link 321B modemmel

Előtte:

Kiugró érték :)

Ilyen vonali értékek és sebességek voltak évekig.

Ráadásul akkor még 360R-el.

De most még szűk 2Mbit-el lassabb is mint pár napja volt, akkor 14-et érte, néha meg is haladta. A garantált 10-et így is szűk két megával meghaladja, és a váltás ma történt. Megéri jelezni nekik, vagy vissza vágják kisebb csomagba?:)

Ja megint közvetlenül rákéne kapcsolnom a modemet és megnézni úgyis hogy áll most a vonal :)

[ Szerkesztve ]

(#1905) dchard válasza #41133696 (#1904) üzenetére


dchard
veterán

A 321B-vel meg az általam írt szofterrel kéne a leírás szerint vonaldiagot csinálni, a régi értékek nem annyira érdekelnek.

Ha ez megvan, akkor megyünk tovább.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1906) dchard válasza JamesWagner (#1903) üzenetére


dchard
veterán

Be kell jelenteni, szerintem port hiba, netán valahol a szakaszon van kábelezési probléma, de nekem inkább porthibának tűnik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1907) #41133696 válasza dchard (#1905) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az a "poén", hogy miután beírtam a postot, gyorsan elmentem OrbMT-vel mókolni, szóval most olvasom mit írtál, ha már melóztam vele, addig berakom milyen lett:

A három közül az egy OS erre a célral ett beállítva, szóval nem gond számomra, ha ide oka kell a modemet kötögetni - router és gép között variálva :)

Akkor most elolvasom a cikket, hogy meglegyen az általad írt FW update.

(#1908) ETOM


ETOM
addikt

Hali. megjött az új T1-s modem ezt produkálta gyári firmwarevel:

Felteszem a firmwaret és járatom ahogy megbeszéltük. Aztán dobom a diagnosztikához a cuccokat. :)) De már most is happy vagyok, h gyorsabb lett ennyivel :B

[ Szerkesztve ]

(#1909) ETOM válasza ETOM (#1908) üzenetére


ETOM
addikt

Fent is van.

(#1910) dchard válasza ETOM (#1909) üzenetére


dchard
veterán

A webes felületről a STatus --> DSL status alatti 4 grafikon és alul az Info gomb teljes kimenete is kell, ez még kevés.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1911) ETOM válasza dchard (#1910) üzenetére


ETOM
addikt

Oks adom is csak vártam, h mennyen többet a modem. Kb 10 órája megy.

Status: Showtime
Retrain Reason: 8000
Max: Upstream rate = 1399 Kbps, Downstream rate = 20232 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 1278 Kbps, Downstream rate = 17477 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U:ON /D:ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 6.4 10.2
Attn(dB): 21.0 11.8
Pwr(dBm): 18.4 13.3
ADSL2 framing
MSGc: 60 27
B: 176 79
M: 1 2
T: 3 1
R: 14 16
S: 0.3234 3.9550
L: 4724 356
D: 96 8
Counters
SF: 1939031 891746
SFErr: 79 0
RS: 383928272 1321890
RSCorr: 63875 195
RSUnCorr: 2550 0

HEC: 74 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 1279747877 93602824
Data Cells: 243300472 14374025
Drop Cells: 21625
Bit Errors: 0 0

ES: 85 0
SES: 1 0
UAS: 68 42
AS: 31047

INP: 1.13 1.43
PER: 16.01 16.31
delay: 7.76 7.91
OR: 32.97 16.18

Bitswap: 5758 1

Total time = 11 hours 25 min 53 sec
SF = 2560216
CRC = 606
LOS = 1
LOF = 9
ES = 85
Latest 1 day time = 11 hours 25 min 53 sec
SF = 2560216
CRC = 606
LOS = 1
LOF = 9
ES = 85
Latest 15 minutes time = 10 min 53 sec
SF = 40781
CRC = 4
LOS = 0
LOF = 0
ES = 2
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
SF = 56255
CRC = 2
LOS = 0
LOF = 0
ES = 1
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
15 minutes interval [-30 min to -15 min] time = 15 min 0 sec
SF = 56192
CRC = 3
LOS = 0
LOF = 0
ES = 2
15 minutes interval [-45 min to -30 min] time = 15 min 0 sec
SF = 56192
CRC = 1
LOS = 0
LOF = 0
ES = 1
15 minutes interval [-60 min to -45 min] time = 15 min 0 sec
SF = 56255
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 8000
Last Retrain Reason: 8000

[ Szerkesztve ]

(#1912) ETOM válasza ETOM (#1911) üzenetére


ETOM
addikt

(#1913) dchard válasza ETOM (#1912) üzenetére


dchard
veterán

A vonal szép, de itt a vége, ennyi a max.

Jelenleg magas ID-vel megy a vonalad, de a bithibák miatt ez indokolt, a késleltetés 8-8ms fel és le irányba is amit a DSL rak rá a mért késleltetésre.

Tovább semmiképpen ne csökkentsd a target SNR margint, jó így ahogy van.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1914) ETOM válasza dchard (#1913) üzenetére


ETOM
addikt

Köszi szépen. Rendben marad így :R

(#1915) ETOM válasza dchard (#1913) üzenetére


ETOM
addikt

Még egy kérdés ennek a modemnek is érdemes levenni a fedlapját? Vagy ez már nem "lángol" mint a régebbiek. Bár mondjuk mikor néztem azt se nagyon láttam, hogy lehetne leszedni erről. :DDD

(#1916) dchard válasza ETOM (#1915) üzenetére


dchard
veterán

Igen, minden modemnek érdemes leszedni a tetejét.

Alján gumibakok alatt vannak a csavarok.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1917) ETOM válasza dchard (#1916) üzenetére


ETOM
addikt

Köszi sikerült. Így már jó minden. :)

(#1918) pszichiater válasza dchard (#1913) üzenetére


pszichiater
senior tag

Itt van az hogy a ping rovására megy a 8/8-al. Jó a megfejtés dc uram?

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1919) dchard válasza pszichiater (#1918) üzenetére


dchard
veterán

Majdnem jó. :)

A lényeg, hogy amikor késleltetést (más néven válaszidőt, teljesen helytelenül pinget) mérünk, akkor lényegében két állomás között a hálózaton töltött időt mérjük.

Fontos megérteni, hogy a mért késleltetésnek csak egy kis része az amit az ADSL "okoz".

Például pingeljük az index.hu -t és kijön, hogy 30ms. Ezt úgy kell értelmezni, hogy 15ms oda és 15ms vissza. Namost ha ezt az ETOM által berakott vonaldiag adatokkal együtt értelmezem, akkor azt látom, hogy a 30ms-os válaszidőből 8ms oda és 8ms vissza az ami az ADSL miatt van, tehát a teljes 30ms-ból még ilyen viszonylag magas ID mellett is csak 8+8=16ms az ami az ADSL miatt van. A többi a számítógépünk és az index szervere közötti további nyomvonalon keletkezik (gerinc hálózat, core hálózati elemek, útválasztók, peering szolgáltatók stb.).

Nálam annó 16/2-es ID volt és 2/2ms-ot tett rá az ADSL a teljes késleltetésre, és 10-12ms volt az Index.hu-ra a késleltetésem. Látszik, hogy még itt is van 6-8ms a mért 10-12ms-ból amit NEM az ADSL okoz, tehát az ID-től nem kell félni. Én 50-60ms-os késleltetésnél sem hiszem el, hogy ezt akármilyen profi játékos "érzi", miközben a mért reakcióideje 100-200ms még a legjobbaknak is...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1920) ETOM


ETOM
addikt

Lehet nem sok köze van hozzá, de mostanság BF3-t játszunk ott mig haveromnak van ilyen 20-25 max 30 pingje. Nekem 40-50-55. Igaz ö neki nem ilyen ADSL netje van hanem 120as UPC azt hiszem. Mindenesetre nem tudom ez mennyit számít. Kisebb csomagban voltam anno nekem is volt ilyen 30-s pingem igaz azt más játékban mértem és jó rég is volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#1921) dchard válasza ETOM (#1920) üzenetére


dchard
veterán

Csak azt nem írtad, le, hogy attól hogy neked rosszabb volt a pinged, észrevettél-e bármi negatív hatást játék közben? (nem hiszem)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1922) ETOM válasza dchard (#1921) üzenetére


ETOM
addikt

Nem szerencsére semmit. A gond ott van, hogy a BF3-ba elég szar a hitbox tehát késések vannak összevissza. Elvileg a kliens gépek számolják a dolgot... de nekem nem tiszta teljesen. Tehát maga a játék is f.s ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#1923) pszichiater válasza dchard (#1919) üzenetére


pszichiater
senior tag

Ezt a késleltetést alaposan kivesézted mint mindig. :) És már megint igazad van! Tényleg nem lehet észrevenni ezt a néhány ms-t. Nálam ez pszichésen jelentkezik, ha jó a ping akkor jó vagyok én is szindróma.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1924) ETOM


ETOM
addikt

Egyébként azzal nem lehet valamit csinálni, hogy eddigi összes net csomagom néha elmegy? Feljön h újratárcsázás.. főleg ha torrentel fel is le is megy a cucc. Nem annyira vészes csak kicsit zavaró.

DSL uptime: 8h:03m:35s
Modem uptime: 8h:04m:48s

Ebből azt veszem ki h csak a winbe szált el.

(#1925) Hunsaman


Hunsaman
tag

Sziasztok!
Új vagyok ezen a fórumon, az állandó ADSL szakadozásom és a google keresés hozott ide. Napjában többször, akár 10X is megszakad a DSL kapcsolatom. 360R T1 típusú modemem van, amelyen lecseréltem a firmware-t az itt találtra. Követtem az utasításokat és megcsináltam a mérést is. Látom a hibákat de nem tudom hogyan tovább. Csatolom az általam készített mérést, és várom a szíves segítségeteket, hogy mit kellene beállítanom. A házon belüli vezetékezésem vadi új. Segítő együttműködéseteket előre is köszönöm.

http://kepfeltoltes.hu/view/121209/modem4_www.kepfeltoltes.hu_.png

[ Szerkesztve ]

(#1926) dchard válasza ETOM (#1924) üzenetére


dchard
veterán

Épp kérni akartam, hogy ezt másold be.

Ha a DSL uptime kb. megegyezik a modem uptime-mal, az azt jelenti, hogy nem az ADSL kapcsolat szakadt meg, hanem a PPPoE ami az ADSL réteg fölött fut.

Ebben az esetben kliens oldali hiba, ha lenne routered akkor azt mondanám.

Mivel nincs routered és a windows tárcsáz, ezért én azt javaslom, hogy a PPPoE beállítások között nézd meg, hogy van-e automatikus bontás beállítva, illetve a PPPoE beállítások között kapcsold ki a tömörítést, LCP-t, multilinket, és állítsd be úgy, hogy tárcsázzon újra magától ha megszakad.

Illetve a hálókártyán az 1492-es MTU-t is érdemes beállítani pl. TCPoptimizerrel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1927) dchard válasza Hunsaman (#1925) üzenetére


dchard
veterán

Igazi kihívás lesz, mert borzasztó rossz a vonalad.

Először is a pozitív megerősítés: nagyon jól sikerült megmérned a vonalat, ezzel nagyban megkönnyíted a közös munkát, a többiek is így járjanak el.

A problémáról:

Jól látszik, hogy a spekturm jelentős részében a zajtartalékot nagyban meghaladó zajosodás látszik (többek között a 256-300-as vivők között).

Tűzoltásként a következő beállításokat végezd el:

1. A modem webes felületén a target SNR margint állítsd 120 %-ra.
2. Kapcsold be a vivőkizárást, és írd be ezt:
0-260,298-490
3. Lap alján Save (nem Save & reboot), majd az Administration menüpontban reboot.

Ez még nem biztos hogy elég lesz, de minimum a szakadások csökkenését várom ettől a lépéstől.

Kérlek, hogy a fenti beállítások elvégzése után csinálj egy ugyanilyen képet mint amit belinkeltél.

Illetve a DMT-ben a CLI nevű fülbem futtasd ezeket a parancsokat:

adslctl info --SNR
adslctl info --QLN
adslctl info --Bits

és a kimenetüket küldd el nekem (egy TXT fájlban teljesen jó lesz).

Illetve kérlek, hogy a modem webes felületén a Status --> DSL status menüpontban látható 4 grafikont is mellékeld.

A másik: valószínűleg érdemes lenne a lakás/ház telefonhálózatát átnézni, illetve a modem és az átadási pont (légkábel bejön a padláson stb.) között UTP kábelre cserélni a vezetékeket. Erről írhatnál bővebben, hogy családi ház-e, légkábelen jön vagy földkábelen a telefon stb. Amilyen részletesen csak tudod, akár rajzolhatsz is.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1928) ETOM válasza dchard (#1926) üzenetére


ETOM
addikt

Köszi így jó lesz?

(#1929) dchard válasza ETOM (#1928) üzenetére


dchard
veterán

A PPPoE jó úgy, csak az ismétlési közt vedd 3 vagy 5 másodpercre.

A TCPO beállításai nem stimmelnek, így kéne kinézzen (természetesen a saját hálókártyádat választod ki):

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1930) beringer


beringer
csendes tag

Sziasztok,
remelem tudtok nekem segiteni, mar belefaradtam a szolgaltatoval valo veszekedesbe
Szlovakiabol irok, a szolgaltato neve "Slovanet"
20 Mbit-es internet elofizetesem van...de az utobbi napokban, hetekben, nagyon gyakran elofordul, hogy szinte alig erem el a 2-3 Mbit-et...aztan egyszercsak felgyorsul, ugy kb. 14-16 Mbit-re es aztan megint leesik 2-3-ra
Miutan bejelentettem a szolgaltatonal a hibat, a valasz amit kaptam persze az volt, hogy naluk nincs semmilyen problema, nem latnak szakadast a vonalban, valoszinu nalam van a hiba...es az, hogy nem erem el a 20 Mbit az "normalis" mert ok ezt amugy nem garantaljak, hanem ez a maximalis ertek...nekem ezzel nincs is gondom, de, hogy meg sem kozelitem az mar sok.
A modemem egy 321B, dchard firmware fut rajta. Innet jon a net egy Netgear WNDR4000-es routerbe
Melleklve kuldom a terkepet, sajnos nem ertek hozza annyira, hogy meg tudjam mondeni, hogy hol lehet a hiba. Amit eddig kiprobaltam, hogy az SNR-t beallitottam 110%-ra

Tudtok segiteni? Tenyelg nalam van a hiba? Termeszetesen amikor merem a sebesseget, nem fut semmifele torrent vagy letoltes a hatterben

Nagyon jo pelda a mostani ertek is....ime:
http://www.speedtest.net/result/2360990832.png

Hihetetlen - 2.98 Mbit!!! Amikor 20 Mbit-es elofizetesem van :W

Koszi elore is

(#1931) beringer


beringer
csendes tag

(#1932) dchard válasza beringer (#1930) üzenetére


dchard
veterán

Vonaldiagot csinálj, speedtest-es méréssel nem sokra megyünk.

DMT-s kép + modem webes felületén Status --> DSL status alatti 4 grafikon + ugyanitt a lap alján az Info gomb kimenete kéne még.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1933) dchard válasza beringer (#1931) üzenetére


dchard
veterán

Ez a vonal hibátlan, valóban nem az ADSL-lel van a gubanc.

Ha van routered, próbáld meg kihagyni és közvetlenül PC-n használni pár napig, lehet router probléma.

Ha így is lassú, akkor előfordulhat (főleg vidéken), hogy a falu/település gerinchálózata torlódik (túl sok az előfizető), és azért tapasztalod a lassulást. Ezt esetleg lehetne nekik jelezni, hogy nézzék meg az alközpont gerinchálózati kapcsolatát, hogy azon mekkora kihasználtságot mérnek.

Nem lehet amúgy, hogy ahonnan töltenél onnan nem jön gyorsabban az adat? (mondjuk torrentnél).

Az biztos, hogy nem az ADSL-lel van a gond.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1934) ETOM válasza dchard (#1929) üzenetére


ETOM
addikt

Okés beállítottam így. :R

(#1935) beringer válasza dchard (#1933) üzenetére


beringer
csendes tag

Koszi szepen....valoszinu akkor az lesz, hogy torlodik...igen, videken elunk...
A lassulas szinte percenkent valtozik, ugyhogy nem az oldalnal lesz a gond ahonnet toltok...mert hol 16Mbit-en jon, hol pedig ugyanonnet 2-3 - al
Ahogy en oket ismerem, nem fognak vele semmit sem csinalni...erdemes inkabb kisebb csomagot valasztanom?

(#1936) dchard válasza beringer (#1935) üzenetére


dchard
veterán

Ha a feltöltési irány nem fontos, könnyen lehet, de én inkább reklamálnék.

Ha látják, hogy képben vagy mert elmondod, hogy a gerinc torlódik, akkor nem tudnak ilyen szöveggel lerázni, hogy a DSL jó (mert az tényleg jó), és mutatsz nekik pár mérést, hogy a garantált alá beesik, akkor muszály csinálniuk valamit. Esetleg ha van haver aközelben, akkor ők is bejelenthetik, és ha már többen panaszkodnak, nagyobb a motivázió a javításra. Ha kisebb csomagra váltasz, sosem csiálják meg.

Nem tudom elképzelni, hogy a 20-as csomaghoz ne lenne legalább 4-5mega a garantált.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1937) beringer válasza dchard (#1936) üzenetére


beringer
csendes tag

koszi szepen...megprobalom...most mar csak valahogy le kell forditanom Szlovakra :-) hogy ertsek pontosan mit is akarok mondani

(#1938) Hunsaman válasza dchard (#1927) üzenetére


Hunsaman
tag

Szia!

Köszönöm a gyors válaszodat, mindjárt hozzá is fogok a beállításokhoz.
A telefonvonal légkábelen jön, és családi házról van szó.
Az UTP kábeltől nagy javulást lehet várni? Csak azért kérdezem mert a tel. kábel tavasszal lett behúzva, persze le tudom cserélni, ha érdemes.
Az UTP kábel-ből mindegy, hogy melyik négy eret kötöm be tel.csatlakozóba?
Köszönöm mégegyszer!

(#1939) dchard válasza Hunsaman (#1938) üzenetére


dchard
veterán

Ezt sosem lehet előre tudni. Egyetlen módja ennek, hogy felviszed a modemet az átaádsi ponthoz (ahol a légkábel egy kötődobozban végződik), és ott közvetlenül rákötöd a modemet, így kihagyod a mérésből a ház hálózatát.

UTP-t elég az átaádsi pont és a szűrő közé kiépíteni, és a szőrű mellé rögtön lerakni a modemet. Az UTP-ből egy érpárat, a narancs - narancs fehéret használjuk, a többit közösíteni és földelni kell mindkét végén. Ha a bejövő légkáblnek van földelő szála, árnyékolása bármi ilyesmije, azt is földelni kell, ez nagyon fontos.

A lapos nem sodrott telefonvezeték hiába új, antennaként gyűjti a zajt, márpedig nálad zaj problémák vannak. Ebben az esetben, lehet hogy UP helyett inkább STP vagy SFTP kábelt kéne venni, ha már cserélsz, mivel az UTP-nek nincs árnyékolása.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1940) Hunsaman válasza dchard (#1939) üzenetére


Hunsaman
tag

A szűrő az ez?:

mert ez egyáltalán nincs sehol, ill. itt van előttem a modem csomagoló dobozában.
Ez mindenképp kellene? Akkor ezt miért nem használta fel a szakember, aki a modemet hozta, beüzemelte?

(#1941) trance89 válasza Hunsaman (#1940) üzenetére


trance89
őstag

ez egy splitter azaz elosztó

(#1942) Intruder2k5 válasza trance89 (#1941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami ugye nem csak eloszt, hanem szűr (frekit vág) is egyben! :)

(#1943) Hunsaman válasza Intruder2k5 (#1942) üzenetére


Hunsaman
tag

Sziasztok!

Akkor miféle szűrőnek kellene lennie a házon belül?

(#1944) Intruder2k5 válasza Hunsaman (#1943) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a szűrő! Erre akkor van szükség, ha van analóg telefon előfizetésed is! Ha a vonalon csak a modem van, akkor felesleges!

(#1945) ETOM válasza dchard (#1879) üzenetére


ETOM
addikt

Azt nem lehetne megoldani pl, hogy ledek kikapcsolhatok legyenek? Lehet hülye ötlet, de nekem nem hiányoznának. Örülnék egy ilyen menü pontnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1946) Intruder2k5 válasza ETOM (#1945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már sokszor leírta dchard, hogy a ledekkel nem foglalkozik, azok maradnak így!

De például leragaszthatod őket...

[ Szerkesztve ]

(#1947) ETOM válasza Intruder2k5 (#1946) üzenetére


ETOM
addikt

Igen azt olvastam, h jó nem lesz, de nekem nem is kell. Hát igen leragasztás is egy módszer csak gondoltam ez elegánsabb. :D De értem. :)

(#1948) Hunsaman válasza dchard (#1927) üzenetére


Hunsaman
tag

Szia!

Elkészültek az általad javasolt beállítások utáni méréseim:
http://kepfeltoltes.hu/view/121209/modem5j1_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/121209/BitSwitcher_www.kepfeltoltes.hu_.png

adslctl info --SNR
bdslctl: ADSL driver and PHY status
Status: Showtime
Retrain Reason: 0
Max: Upstream rate = 952 Kbps, Downstream rate = 10260 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 637 Kbps, Downstream rate = 5118 Kbps

Tone number SNR
0 0.0000
1 0.0000
2 0.0000
3 0.0000
4 0.0000
5 0.0000
6 0.0000
7 0.0000
8 0.0000
9 0.0000
10 0.0000
11 0.0000
12 0.0000
13 0.0000
14 0.0000
15 0.0000
16 0.0000
17 0.0000
18 0.0000
19 0.0000
20 0.0000
21 0.0000
22 0.0000
23 0.0000
24 0.0000
25 1.0000
26 2.0000
27 5.0000
28 23.0000
29 28.0000
30 35.0000
31 38.0000
32 41.0000
33 42.0000
34 47.0000
35 47.0000
36 47.0000
37 46.0000
38 46.0000
39 46.0000
40 46.0000
41 46.0000
42 46.0000
43 46.0000
44 45.0000
45 46.0000
46 46.0000
47 44.0000
48 46.0000
49 44.0000
50 44.0000
51 44.0000
52 44.0000
53 41.0000
54 42.0000
55 41.0000
56 40.0000
57 35.0000
58 35.0000
59 33.0000
60 0.0000
61 0.0000
62 0.0000
63 0.0000
64 0.0000
65 44.6875
66 44.8750
67 45.5625
68 46.0625
69 46.5000
70 45.6875
71 45.8125
72 46.0625
73 45.5000
74 45.2500
75 45.8750
76 45.6250
77 45.5625
78 45.0000
79 45.8750
80 45.5625
81 45.2500
82 44.9375
83 45.0625
84 45.1250
85 45.5000
86 44.0000
87 44.1875
88 44.1250
89 44.4375
90 44.5000
91 43.7500
92 43.8750
93 43.8125
94 44.2500
95 43.5625
96 42.8125
97 42.9375
98 43.8125
99 43.1250
100 43.1250
101 42.6250
102 43.5000
103 43.5000
104 43.6875
105 43.1875
106 42.8750
107 43.5000
108 42.9375
109 43.6250
110 0.0000
111 42.4375
112 42.2500
113 42.6875
114 42.8125
115 42.0625
116 42.9375
117 42.1875
118 42.5000
119 42.7500
120 39.5625
121 41.6875
122 41.8125
123 42.1250
124 39.6875
125 27.3750
126 37.0000
127 0.0000
128 41.7500
129 40.8750
130 37.6875
131 34.7500
132 41.0625
133 40.4375
134 40.1250
135 40.8750
136 41.0625
137 41.5625
138 41.2500
139 41.0000
140 38.5000
141 41.1875
142 40.9375
143 41.0000
144 41.2500
145 41.1875
146 36.0625
147 40.7500
148 40.3125
149 41.0000
150 39.8750
151 40.3125
152 41.0000
153 41.0000
154 40.3750
155 40.5625
156 39.6875
157 39.8750
158 39.9375
159 40.3125
160 40.6875
161 39.7500
162 40.6250
163 40.4375
164 40.7500
165 39.6250
166 40.7500
167 40.6250
168 39.3750
169 39.4375
170 39.3125
171 39.1250
172 39.7500
173 38.6250
174 38.8750
175 32.8750
176 37.1875
177 38.7500
178 39.3125
179 38.1875
180 35.0625
181 38.0625
182 38.3750
183 38.4375
184 38.5000
185 37.5625
186 35.0000
187 37.4375
188 0.0000
189 37.8125
190 37.4375
191 0.0000
192 37.1875
193 36.8750
194 37.2500
195 37.5625
196 36.7500
197 37.0000
198 35.0000
199 34.9375
200 33.7500
201 32.6250
202 23.5625
203 25.5000
204 32.6250
205 34.8125
206 35.6250
207 36.1875
208 35.9375
209 35.6875
210 34.4375
211 26.3125
212 35.8750
213 29.5000
214 35.6875
215 35.7500
216 36.7500
217 33.8125
218 35.0625
219 34.8125
220 34.6250
221 26.4375
222 33.3125
223 33.0000
224 33.0625
225 25.0000
226 28.1875
227 33.6250
228 34.6250
229 33.5625
230 31.7500
231 29.1250
232 24.4375
233 32.6875
234 31.5000
235 35.3125
236 35.6250
237 36.1250
238 35.3750
239 36.8750
240 33.4375
241 35.7500
242 33.8750
243 0.0000
244 28.0625
245 34.7500
246 31.7500
247 33.8750
248 34.5625
249 33.9375
250 35.4375
251 35.0625
252 32.5625
253 30.8125
254 31.6875
255 30.3125
256 31.0625
257 26.6250
258 24.7500
259 0.0000
260 26.0000
261 0.0000
262 0.0000
263 0.0000
264 0.0000
265 0.0000
266 0.0000
267 0.0000
268 0.0000
269 0.0000
270 0.0000
271 0.0000
272 0.0000
273 0.0000
274 0.0000
275 0.0000
276 0.0000
277 0.0000
278 0.0000
279 0.0000
280 0.0000
281 0.0000
282 0.0000
283 0.0000
284 0.0000
285 0.0000
286 0.0000
287 0.0000
288 0.0000
289 0.0000
290 0.0000
291 0.0000
292 0.0000
293 0.0000
294 0.0000
295 0.0000
296 0.0000
297 0.0000
298 28.9375
299 30.0625
300 29.3125
301 30.3750
302 31.2500
303 30.8125
304 29.0625
305 25.2500
306 26.4375
307 16.8750
308 28.1875
309 21.3125
310 30.7500
311 31.1250
312 31.1250
313 27.9375
314 31.8750
315 30.8750
316 31.4375
317 30.0000
318 29.9375
319 23.1250
320 27.5000
321 28.0000
322 29.1875
323 29.6875
324 28.5625
325 23.2500
326 21.5625
327 26.1875
328 24.5000
329 18.4375
330 0.0000
331 21.1250
332 0.0000
333 25.0000
334 18.3125
335 27.5625
336 25.0625
337 26.4375
338 0.0000
339 26.8125
340 26.1875
341 23.4375
342 20.2500
343 21.0625
344 23.8125
345 25.5000
346 21.6250
347 22.8125
348 0.0000
349 25.1250
350 26.7500
351 26.3125
352 27.1875
353 25.9375
354 25.4375
355 17.6250
356 23.8750
357 23.6875
358 20.0625
359 0.0000
360 19.1875
361 18.7500
362 24.3125
363 24.8125
364 24.5625
365 16.3750
366 22.5625
367 20.8750
368 22.0000
369 0.0000
370 17.6250
371 22.0000
372 23.1250
373 24.0625
374 24.5000
375 24.3125
376 24.1875
377 24.4375
378 22.8125
379 23.2500
380 23.2500
381 22.9375
382 23.4375
383 23.5625
384 22.8750
385 23.5000
386 23.0000
387 22.7500
388 22.8125
389 22.1875
390 22.0625
391 20.8125
392 12.5625
393 20.8750
394 21.6250
395 21.7500
396 21.8125
397 21.5625
398 21.3750
399 21.0625
400 20.7500
401 18.0000
402 20.5625
403 20.3750
404 21.0000
405 20.7500
406 19.9375
407 20.1250
408 19.8125
409 19.3125
410 17.1250
411 16.8125
412 18.4375
413 19.6250
414 20.0000
415 19.5625
416 19.1250
417 18.8125
418 18.6875
419 0.0000
420 16.8125
421 0.0000
422 0.0000
423 18.3750
424 19.3125
425 17.8125
426 0.0000
427 0.0000
428 18.6875
429 18.6250
430 18.3125
431 18.1250
432 18.6875
433 18.0000
434 18.0000
435 18.1250
436 18.0625
437 17.4375
438 17.6250
439 17.6875
440 16.7500
441 16.4375
442 16.5625
443 17.6250
444 16.4375
445 16.5000
446 16.6250
447 16.7500
448 16.1875
449 16.1250
450 16.8125
451 16.2500
452 15.8125
453 15.6250
454 15.8125
455 16.0625
456 15.3750
457 15.5000
458 15.5625
459 15.3125
460 15.3750
461 15.5000
462 14.8125
463 15.0625
464 14.6875
465 14.6875
466 15.1250
467 14.7500
468 14.7500
469 14.5625
470 15.0000
471 14.3125
472 0.0000
473 0.0000
474 0.0000
475 0.0000
476 0.0000
477 0.0000
478 0.0000
479 0.0000
480 0.0000
481 0.0000
482 0.0000
483 0.0000
484 0.0000
485 0.0000
486 0.0000
487 0.0000
488 0.0000
489 0.0000
490 0.0000
491 0.0000
492 0.0000
493 0.0000
494 0.0000
495 0.0000
496 0.0000
497 0.0000
498 0.0000
499 0.0000
500 0.0000
501 0.0000
502 0.0000
503 0.0000
504 0.0000
505 0.0000
506 0.0000
507 0.0000
508 0.0000
509 0.0000
510 0.0000
511 0.0000
�[00;32mroot�[00m@�[01;31mBS�[00m:�[01;34m~ #�[00m

adslctl info --QLN
bdslctl: ADSL driver and PHY status
Status: Showtime
Retrain Reason: 0
Max: Upstream rate = 952 Kbps, Downstream rate = 10224 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 637 Kbps, Downstream rate = 5118 Kbps

Tone number QLN
0 -150.0000
1 -150.0000
2 -150.0000
3 -150.0000
4 -150.0000
5 -150.0000
6 -150.0000
7 -150.0000
8 -150.0000
9 -150.0000
10 -150.0000
11 -150.0000
12 -150.0000
13 -150.0000
14 -150.0000
15 -150.0000
16 -150.0000
17 -150.0000
18 -150.0000
19 -150.0000
20 -150.0000
21 -150.0000
22 -150.0000
23 -150.0000
24 -150.0000
25 -150.0000
26 -92.0000
27 -101.5000
28 -105.5000
29 -104.5000
30 -107.5000
31 -108.0000
32 -107.0000
33 -106.5000
34 -106.0000
35 -106.0000
36 -106.5000
37 -106.5000
38 -107.5000
39 -107.0000
40 -106.5000
41 -107.0000
42 -107.5000
43 -107.0000
44 -107.5000
45 -108.0000
46 -108.5000
47 -108.5000
48 -109.0000
49 -108.0000
50 -108.5000
51 -108.5000
52 -109.0000
53 -109.0000
54 -107.0000
55 -107.0000
56 -106.0000
57 -104.5000
58 -102.5000
59 -100.5000
60 -97.5000
61 -97.5000
62 -97.5000
63 -98.5000
64 -122.0000
65 -121.5000
66 -121.5000
67 -121.0000
68 -121.0000
69 -120.5000
70 -120.5000
71 -120.5000
72 -119.5000
73 -119.0000
74 -118.5000
75 -118.5000
76 -118.5000
77 -118.5000
78 -118.5000
79 -119.0000
80 -118.0000
81 -118.5000
82 -118.0000
83 -118.5000
84 -118.5000
85 -118.0000
86 -117.5000
87 -118.0000
88 -118.5000
89 -118.0000
90 -118.0000
91 -118.0000
92 -118.5000
93 -119.0000
94 -118.5000
95 -118.5000
96 -117.0000
97 -118.0000
98 -118.5000
99 -118.0000
100 -118.5000
101 -119.0000
102 -119.0000
103 -118.5000
104 -118.5000
105 -119.0000
106 -118.0000
107 -119.0000
108 -118.5000
109 -119.0000
110 -118.5000
111 -118.0000
112 -119.0000
113 -118.5000
114 -118.0000
115 -118.5000
116 -118.5000
117 -118.5000
118 -118.0000
119 -118.0000
120 -117.5000
121 -118.0000
122 -118.5000
123 -118.5000
124 -117.5000
125 -107.5000
126 -115.5000
127 -118.0000
128 -118.0000
129 -117.5000
130 -115.5000
131 -115.0000
132 -118.0000
133 -118.0000
134 -117.5000
135 -118.5000
136 -118.0000
137 -118.0000
138 -118.5000
139 -118.0000
140 -117.5000
141 -118.0000
142 -118.0000
143 -118.5000
144 -118.5000
145 -118.0000
146 -115.0000
147 -118.0000
148 -118.5000
149 -118.0000
150 -118.0000
151 -118.0000
152 -118.5000
153 -118.5000
154 -117.5000
155 -118.0000
156 -117.5000
157 -117.5000
158 -118.0000
159 -118.0000
160 -118.0000
161 -117.5000
162 -118.0000
163 -117.5000
164 -117.5000
165 -117.5000
166 -117.5000
167 -117.5000
168 -117.5000
169 -117.5000
170 -117.0000
171 -117.5000
172 -117.5000
173 -117.0000
174 -117.0000
175 -114.5000
176 -116.5000
177 -117.0000
178 -117.0000
179 -116.0000
180 -117.0000
181 -117.0000
182 -116.5000
183 -116.5000
184 -116.5000
185 -116.5000
186 -116.0000
187 -116.5000
188 -116.0000
189 -116.0000
190 -116.0000
191 -116.0000
192 -115.5000
193 -115.5000
194 -115.5000
195 -116.0000
196 -115.5000
197 -115.5000
198 -115.5000
199 -115.0000
200 -115.0000
201 -114.5000
202 -111.0000
203 -112.5000
204 -114.5000
205 -114.5000
206 -114.5000
207 -114.5000
208 -114.5000
209 -114.5000
210 -114.0000
211 -113.0000
212 -114.0000
213 -113.5000
214 -113.5000
215 -113.5000
216 -113.5000
217 -113.0000
218 -113.0000
219 -113.0000
220 -112.5000
221 -112.5000
222 -112.5000
223 -112.5000
224 -112.0000
225 -112.0000
226 -112.0000
227 -111.5000
228 -111.5000
229 -111.5000
230 -111.0000
231 -111.0000
232 -111.0000
233 -110.5000
234 -110.5000
235 -110.0000
236 -110.0000
237 -109.5000
238 -109.5000
239 -109.0000
240 -109.0000
241 -109.0000
242 -108.5000
243 -108.5000
244 -108.0000
245 -108.0000
246 -107.5000
247 -107.0000
248 -107.0000
249 -106.5000
250 -106.0000
251 -106.0000
252 -105.5000
253 -105.0000
254 -104.5000
255 -104.5000
256 -104.0000
257 -103.5000
258 -103.0000
259 -102.0000
260 -102.0000
261 -101.5000
262 -100.5000
263 -100.0000
264 -99.5000
265 -98.5000
266 -97.5000
267 -96.5000
268 -95.5000
269 -94.5000
270 -93.0000
271 -91.0000
272 -89.0000
273 -86.0000
274 -81.5000
275 -72.0000
276 -72.5000
277 -81.5000
278 -86.0000
279 -89.0000
280 -91.0000
281 -93.0000
282 -94.5000
283 -95.5000
284 -96.5000
285 -97.5000
286 -98.5000
287 -99.5000
288 -100.0000
289 -100.5000
290 -101.5000
291 -102.0000
292 -102.5000
293 -103.0000
294 -103.5000
295 -104.0000
296 -104.5000
297 -105.0000
298 -105.0000
299 -105.5000
300 -106.0000
301 -106.0000
302 -106.5000
303 -107.0000
304 -107.0000
305 -107.5000
306 -108.0000
307 -108.0000
308 -108.5000
309 -108.5000
310 -109.0000
311 -109.0000
312 -109.5000
313 -109.5000
314 -109.5000
315 -110.0000
316 -110.0000
317 -110.5000
318 -110.5000
319 -111.0000
320 -111.0000
321 -111.0000
322 -111.5000
323 -111.5000
324 -111.5000
325 -112.0000
326 -112.0000
327 -112.0000
328 -112.5000
329 -112.5000
330 -112.5000
331 -113.0000
332 -113.0000
333 -113.0000
334 -113.0000
335 -113.5000
336 -113.5000
337 -113.5000
338 -113.5000
339 -114.0000
340 -114.0000
341 -114.0000
342 -114.5000
343 -114.5000
344 -114.5000
345 -114.5000
346 -115.0000
347 -115.0000
348 -115.0000
349 -115.0000
350 -115.0000
351 -115.5000
352 -115.5000
353 -115.5000
354 -115.5000
355 -116.0000
356 -116.0000
357 -116.0000
358 -116.0000
359 -116.0000
360 -116.0000
361 -116.5000
362 -116.5000
363 -116.5000
364 -116.5000
365 -116.5000
366 -117.0000
367 -117.0000
368 -117.0000
369 -117.0000
370 -117.0000
371 -117.0000
372 -117.0000
373 -117.5000
374 -117.5000
375 -117.5000
376 -117.5000
377 -117.5000
378 -117.5000
379 -117.5000
380 -118.0000
381 -118.0000
382 -118.0000
383 -118.0000
384 -118.0000
385 -118.0000
386 -118.0000
387 -118.5000
388 -118.5000
389 -118.5000
390 -118.5000
391 -118.5000
392 -118.5000
393 -118.5000
394 -118.5000
395 -119.0000
396 -119.0000
397 -119.0000
398 -119.0000
399 -119.0000
400 -119.0000
401 -119.0000
402 -119.0000
403 -119.0000
404 -119.0000
405 -119.0000
406 -119.5000
407 -119.5000
408 -119.5000
409 -119.5000
410 -119.5000
411 -119.5000
412 -119.5000
413 -119.5000
414 -120.0000
415 -120.0000
416 -120.0000
417 -120.0000
418 -120.0000
419 -120.0000
420 -120.0000
421 -120.0000
422 -120.0000
423 -120.0000
424 -120.0000
425 -120.0000
426 -120.5000
427 -120.5000
428 -120.5000
429 -120.5000
430 -120.5000
431 -120.5000
432 -120.5000
433 -120.5000
434 -120.5000
435 -120.5000
436 -120.5000
437 -120.5000
438 -120.5000
439 -120.5000
440 -120.5000
441 -120.5000
442 -121.0000
443 -121.0000
444 -121.0000
445 -121.0000
446 -121.0000
447 -121.0000
448 -121.0000
449 -121.0000
450 -121.0000
451 -121.0000
452 -121.0000
453 -121.0000
454 -121.0000
455 -121.0000
456 -121.0000
457 -121.0000
458 -121.0000
459 -121.0000
460 -121.5000
461 -121.5000
462 -121.5000
463 -121.5000
464 -121.5000
465 -121.5000
466 -121.5000
467 -121.5000
468 -121.5000
469 -121.5000
470 -121.5000
471 -121.5000
472 -121.5000
473 -121.5000
474 -121.5000
475 -121.5000
476 -121.5000
477 -121.5000
478 -121.5000
479 -121.5000
480 -121.5000
481 -121.5000
482 -121.5000
483 -121.5000
484 -121.5000
485 -121.5000
486 -121.5000
487 -121.5000
488 -121.5000
489 -121.5000
490 -121.5000
491 -121.5000
492 -121.5000
493 -121.5000
494 -122.0000
495 -121.5000
496 -121.5000
497 -121.5000
498 -121.5000
499 -121.5000
500 -121.5000
501 -122.0000
502 -122.0000
503 -122.0000
504 -122.0000
505 -122.0000
506 -122.0000
507 -122.0000
508 -122.0000
509 -122.0000
510 -122.0000
511 -121.5000
�[00;32mroot�[00m@�[01;31mBS�[00m:�[01;34m~ #�[00m

adslctl info --Bits
bdslctl: ADSL driver and PHY status
Status: Showtime
Retrain Reason: 0
Max: Upstream rate = 952 Kbps, Downstream rate = 10224 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 637 Kbps, Downstream rate = 5118 Kbps

Tone number Bit Allocation
0 0
1 0
2 0
3 0
4 0
5 0
6 0
7 0
8 0
9 0
10 0
11 0
12 0
13 0
14 0
15 0
16 0
17 0
18 0
19 0
20 0
21 0
22 0
23 0
24 0
25 0
26 0
27 0
28 1
29 1
30 3
31 4
32 5
33 7
34 7
35 8
36 8
37 8
38 8
39 8
40 8
41 8
42 8
43 8
44 8
45 8
46 8
47 8
48 8
49 7
50 7
51 7
52 7
53 6
54 6
55 6
56 6
57 4
58 4
59 2
60 0
61 0
62 0
63 0
64 0
65 12
66 12
67 12
68 12
69 12
70 12
71 12
72 12
73 12
74 12
75 12
76 12
77 12
78 12
79 12
80 12
81 12
82 12
83 12
84 12
85 12
86 12
87 11
88 11
89 11
90 11
91 12
92 11
93 11
94 12
95 11
96 11
97 11
98 11
99 12
100 11
101 11
102 11
103 11
104 12
105 11
106 11
107 11
108 11
109 11
110 0
111 2
112 12
113 11
114 11
115 11
116 11
117 11
118 11
119 11
120 10
121 11
122 11
123 11
124 10
125 6
126 9
127 0
128 11
129 10
130 9
131 9
132 11
133 10
134 10
135 11
136 11
137 11
138 11
139 11
140 10
141 10
142 11
143 10
144 11
145 10
146 9
147 10
148 10
149 10
150 11
151 10
152 11
153 10
154 11
155 10
156 10
157 10
158 11
159 10
160 11
161 10
162 10
163 11
164 10
165 10
166 10
167 10
168 10
169 10
170 10
171 10
172 10
173 10
174 10
175 8
176 9
177 10
178 10
179 9
180 9
181 10
182 10
183 10
184 10
185 10
186 9
187 10
188 0
189 9
190 10
191 0
192 9
193 9
194 9
195 9
196 9
197 9
198 9
199 9
200 8
201 8
202 5
203 6
204 8
205 9
206 9
207 9
208 9
209 9
210 8
211 5
212 8
213 6
214 9
215 9
216 9
217 7
218 9
219 9
220 9
221 7
222 8
223 8
224 8
225 8
226 8
227 8
228 8
229 8
230 7
231 6
232 4
233 7
234 7
235 8
236 8
237 9
238 8
239 9
240 8
241 9
242 6
243 0
244 5
245 8
246 7
247 8
248 8
249 8
250 8
251 8
252 8
253 7
254 8
255 7
256 7
257 5
258 5
259 0
260 6
261 0
262 0
263 0
264 0
265 0
266 0
267 0
268 0
269 0
270 0
271 0
272 0
273 0
274 0
275 0
276 0
277 0
278 0
279 0
280 0
281 0
282 0
283 0
284 0
285 0
286 0
287 0
288 0
289 0
290 0
291 0
292 0
293 0
294 0
295 0
296 0
297 0
298 6
299 7
300 7
301 7
302 7
303 7
304 7
305 6
306 6
307 3
308 7
309 5
310 7
311 7
312 7
313 6
314 7
315 7
316 7
317 6
318 7
319 5
320 6
321 7
322 7
323 7
324 6
325 3
326 2
327 5
328 5
329 3
330 0
331 4
332 0
333 5
334 3
335 6
336 5
337 6
338 0
339 6
340 5
341 4
342 4
343 6
344 5
345 5
346 5
347 5
348 0
349 5
350 6
351 6
352 6
353 6
354 5
355 2
356 5
357 5
358 4
359 0
360 3
361 3
362 5
363 5
364 4
365 0
366 4
367 3
368 3
369 0
370 3
371 4
372 4
373 5
374 5
375 5
376 5
377 5
378 4
379 5
380 5
381 4
382 5
383 5
384 5
385 5
386 4
387 4
388 4
389 4
390 4
391 3
392 2
393 4
394 4
395 4
396 4
397 4
398 4
399 4
400 3
401 3
402 3
403 3
404 3
405 3
406 3
407 3
408 3
409 3
410 2
411 3
412 3
413 3
414 3
415 3
416 3
417 3
418 3
419 0
420 3
421 0
422 0
423 3
424 3
425 3
426 0
427 0
428 3
429 3
430 3
431 3
432 3
433 3
434 3
435 3
436 3
437 3
438 3
439 3
440 3
441 3
442 3
443 3
444 3
445 3
446 3
447 3
448 3
449 3
450 2
451 2
452 2
453 2
454 2
455 2
456 2
457 2
458 2
459 2
460 2
461 2
462 2
463 2
464 2
465 2
466 2
467 2
468 1
469 1
470 1
471 1
472 0
473 0
474 0
475 0
476 0
477 0
478 0
479 0
480 0
481 0
482 0
483 0
484 0
485 0
486 0
487 0
488 0
489 0
490 0
491 0
492 0
493 0
494 0
495 0
496 0
497 0
498 0
499 0
500 0
501 0
502 0
503 0
504 0
505 0
506 0
507 0
508 0
509 0
510 0
511 0
�[00;32mroot�[00m@�[01;31mBS�[00m:�[01;34m~ #�[00m

Mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#1949) dchard válasza Hunsaman (#1948) üzenetére


dchard
veterán

Rendben.

Egy közeli AM sávú ráióadó a felelős a legnagyobb zajforrásért, azt most sikeresen kizáruk.

Minden maradjon így, a target SNR margint állítsd 160%-osra, mentés, újraindítás ahogy eddig.

Miután újraindult a modem és szinkronba állt, csinálj egy 3600 másodperces BERT tesztet és másold be az eredményét. Fontos hogy az indítás után nyomogasd a "Refresh" gombot a webes felületen, hogy frissüljenek a mérési eredmények. Látni fogod, hogy hol tat a folyamat. Mikor letelt a 3600 másodperc, nyomj még egy refresht és utána másold ki az adatokat.

Amíg fut a teszt, nyugodtan netezhetsz.

Ha a teszt készen van, hagyd úgy a modemet és netezhetsz ahogyan szoktál. Utána csak figyelni kell, hogy nem szakad-e. Ha igen, vannak még további vivők amiket ki tudunk zárni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1950) ETOM válasza dchard (#1939) üzenetére


ETOM
addikt

Azon gondolkoztam a cikked elolvasása után, hogy nálam úgy vannak a kábelek, hogy a padlásról jön le egyből az én szobámba egy kábel oda raktak a thomesok egy ilyen fehér kis "kocka dobozt" abból jön egy fekete kábel a szűrőbe onnan pedig egy jó hosszú (ez lenne a "lapos nem sodrott telefonvezeték" talán?) megy a modemhez (mivel pont a szoba másik végén van gép) na arra gondoltam, h modemet közelebb raknám a szűrőhöz és UTP kábelt vennék és akkor mehetne a géphez az. A másikat a szűrő és a modem között meg egy rövid darabra cserélném. Van ennek értelme nálam vagy nincs? No meg remélem jól értelmeztem az írást :B

Persze csak majd ha lesz kedvem meg kábel... ráér mert jó a net amúgy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.