Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

Adott egy TP-Link WR642G router és egy D-Link 321b modem.

Firmware-t frissítettem a modemen dchard leírása alapján.

Háló kártya:

IP: 192.168.1.2
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1

A firmware sikeresen frissült, elvégeztem a beállításokat is.

Kikapcsoltam a gépet, és bekötöttem a router-t.

De sajna ezután csak akkor lesz újra internet kapcsolat, ha a hálókártyát visszállítom automatikus IP cím kérésre, mert egyébként a router-t sem érem el. :F A modemet pedig még ezután sem. Ja és a router IP címét még átállítottam 192.168.1.1-ről 192.168.2.1-re.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1352) scorpy02 válasza scorpy02 (#1351) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Nyomtam megint egy reset-et, majd újból frissítettem, de a helyzet változatlan. Gondolom akkor a router miatt kuka a dolog. :F

(#1353) Intruder2k5 válasza scorpy02 (#1352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a router IP címe a 192.168.2.x tartományban van, akkor a gépednek is ilyen címet kell adj, különben nem fogsz tudni kapcsolódni rá! A modemet routeren keresztül nem tudod elérni, illetve ezt többnyire csak WRT-s routereken lehet megoldani! Tehát a gépen vagy DHCP, vagy pedig 192.168.2.x IP, maszk maradhat 255.255.255.0, az átjáró és a DNS pedig a router címe!

[ Szerkesztve ]

(#1354) scorpy02 válasza Intruder2k5 (#1353) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Köszi szépen! :R

Ezt dobta a gép alapbeállításokkal. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1355) dchard válasza scorpy02 (#1354) üzenetére


dchard
veterán

Ez teljesen jó. Esetleg az SNR margin csökkentésével lehetne még kipréselni belőle a sávszélességet. Én kipróbálnám egy 70%-os target SNR marginnal, de ez alá ne nagyon menj, nehogy beszopd az SNR lockot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1356) scorpy02 válasza dchard (#1355) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Köszi. Tegnap estétől ment ma délelőttig egy alacsonyabb értékkel, és nem volt szakadás, de tanács megfogadva, és belőve 70-re. Volt is még tegnapról pár áramtalanítás, remélem nem lesz lock a vége.

[ Szerkesztve ]

(#1357) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok

Vettem egy dsl-321B modemet, de hiába resetelem nem tudok belépni az admin/admin jelszóval. Szeretném rátenni dchard szoftverét. Hogy tudnám megnézni a Board és a flash memória számát ? Ha szétszedem meg lehet nézni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1358) dchard válasza rostiron (#1357) üzenetére


dchard
veterán

Valamit akkor nem a leírásnak megfelelően csinálsz.

Ellenőrizd az IP beállításokat, tűzfalat, antivírust lődd le, a modem közvetlenül a PC-hez csatlakozik, illetve a reset-es technika lényege, hogy áramtalanított állapotban kezded el nyomni, majd a reset gomb nyomvatartása mellett áram alá helyezed úgy, hogy közben a reset gombot egy pillanatra sem engeded fel. Az áram alá helyzeéstől számított 10 másodperc után elnegedhető a reset gomb és be lehet lépn a webes felületre.

Kb. két ember volt itt eddig akik váltig állították, hogy minden úgy csinálnak ahogy le van írva mégsem megy, aztán kiderült, hogy mégsem úgy csinálták és utána működött.

A flash és board azonosítókat meg lehet nézni de semmire sem mész velük, mivel a modemet csak a vészvisszaállíó felületen keresztül lehet frissíteni, sehogy máshogy.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1359) rostiron válasza dchard (#1358) üzenetére


rostiron
őstag

A reset után ezt kapom :Update Software

Step 1: Obtain an updated software image file from your ISP.

Step 2: Enter the path to the image file location in the box below or click the "Browse" button to locate the image file.

Step 3: Click the "Update Software" button once to upload the new image file.

NOTE: The update process takes about 2 minutes to complete, and your DSL Router will reboot.

Ez ok itt tudom frissiteni gondolom. De azt irtad hogy "Nagyon fontos, hogy a bizotnság kedvéért ellenőriznünk kell, hogy a modemünkben használt Board (alaplap) és a flash memória is támogatva van-e." nem tudom melyik szoftveredet töltsem le ? Board ID 96332CG: Letöltés v. 1.9
Board ID 96338L-2M-8M: Letöltés v. 1.9 ?

remélem érthető voltam.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1360) dchard válasza rostiron (#1359) üzenetére


dchard
veterán

Ha 321B modemed van akkor ez kell:

Board ID 96332CG: Letöltés v. 1.9

Ettől függetlenül ellenőrizni kell, hogy a flash memória támogatott-e.

Részletesen le van írva, hogyan lehet telneten keresztül ellenőrizni.

A cikkem firmware frissítési oldalának elején találod:

"Nagyon fontos, hogy a bizotnság kedvéért ellenőriznünk kell, hogy a modemünkben használt Board (alaplap) és a flash memória is támogatva van-e. Ezt úgy tudjuk megtenni, hogy belépünk a modembe telneten és kiadjuk az "sh" majd pedig a "dmesg" parancsot. A dmesg parancs kimenete jó hosszú lesz, az elején keressük ezt a két sort:"

Másik cikkem:

http://logout.hu/cikk/telnet_ssh_putty_segitsegevel/1_bevezeto.html

Leírja hogyan kell telnetelni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1361) rostiron válasza dchard (#1360) üzenetére


rostiron
őstag

Értem, de telneten be lehet lépni jelszó nélkül ? nem kell a modem jelszava?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1362) dchard válasza rostiron (#1361) üzenetére


dchard
veterán

Istenem, ez a probléma, amikor valaki nem abban a sorrendben csinál valamit, ahogy le van írva. A 0. lépés után jön az 1. és NEM fordítva.

Betelnetelni csak rendesen bekapcsolt állapotban lehet, és igen: kell a modemhez tartozó felhasználói név/jelszó páros is ami gyárilag vagy admin/admin vagy root/admin.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1363) rostiron válasza dchard (#1362) üzenetére


rostiron
őstag

Ne haragudj, de elbeszéltünk egymás mellett. Teljesen jó és érthető a leírásod. A gondom az volt, hogy a modem leírásában szereplő admin/admin páros nem volt jó. A modemet a vaterán vettem és lehet hogy megváltoztatták. A lényeg hogy már a te szoftvered van rajta :R A lírásodat teljes mértékben értettem, csak a jelszó hiányába nem tudtam ellenőrizni a dolgokat (Board, flash )
A későbbiekben még az snr margin beállításában kérném a segítséged. Linkelem majd a képeket.
Még egyszer bocsánat.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1364) rostiron


rostiron
őstag

Íme az első kép :F
kép01

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1365) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!25mbites adselhez milyen modemet erdemes venni?mert a t-tol kapott pirelli nem igazan jon be.mindig eldobja a kapcsolatot miota megvan a nas.voip is van.ha van valami hibrid megoldas routeral egybegyurt cucc az is johet .koszi elore is

(#1366) dchard válasza rostiron (#1364) üzenetére


dchard
veterán

A kép alapján SNR lockos vagy, szóval az SNR margint hiába állítod.

Van valamilyen konkrét problémád a vonallal?

BERT tesztet csinálhatnál a webes felületen keresztül, minél hosszabbat.

Amúgy szép a vonal, tudna ez többet is SNR lock nélkül...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1367) dchard válasza kiki22 (#1365) üzenetére


dchard
veterán

HGW-t nem tudod cserélni, mert akkor a voip illetve iptv nem fog menni.

Megoldás: voip-ot visszamondani, analóg fővonalra váltani és csak internetezn ADSL-en.

HGW-vel nem tudsz mást tenni, mint bejelented hibára a lkaás vezetékezésének átnézése után.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1368) kiki22 válasza dchard (#1367) üzenetére


kiki22
senior tag

köszi.Csak nem értem miért adnak ilyen kacat készüléket a szolgáltatásukhoz...

(#1369) rostiron válasza dchard (#1366) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Igazad van, hiába állítottam az SNR margint nem lett jobb. A vonallal nincs gondom, csak gondoltam ha már 15 Mbit -et fizetek jó lenne minél jobban megközelíteni.A tesztet meg csinálom, egyébként semmi lehetőség hogy ezt az snr lockot megszüntessük ? A BERT tesztnél hiába kattintok a startra nem történik semmi , valamit rosszul csinálok ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1370) dchard válasza rostiron (#1369) üzenetére


dchard
veterán

ki kell választani, hogy hány másodpercig fusson, az ADSL-nek pedig szinkronban kell lennie. Ennyi. Azzán rányomsz a strat-ra, és a reload gomb időnkénti megnyomásával lehet ellenőrizni hol tart mérés, illetve ha elkészült, megnézni az eredményt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1371) rostiron válasza dchard (#1370) üzenetére


rostiron
őstag

Szia
Kész a teszt, várom a véleményed. :R
3600 s
Az SNR lockal lehet mit kezdeni?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1372) dchard válasza rostiron (#1371) üzenetére


dchard
veterán

A vonalad rendben van.

Egyelőre nincs információ róla, hogyan lehetne megszabadulni tőle, mivel nem tudjuk milyen műszaki paraméter miatt kerül ebbe az állapotba a vonal.

Ami biztos:

1. A sok szakadás, vagy a modem rendszeres áramtalantása jó esély erre
2. A 6dB alatti SNR margin szintén.

Volt akinek 72 óra után helyreállt úgy, hogy 130-140%-ra állította a target SNR margint majd hagyta a modemet így futni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1373) rostiron válasza dchard (#1372) üzenetére


rostiron
őstag

Szia

Akkor úgy néz ki kénytelen vagyok beérni ennyivel. Egyébként az okokról annyit, hogy 5Mbit-ről váltottam 15-re és a váltás után közvetlenül ennyi lett a sebességem. Szakadás szinte sosem volt se 5 se 15 Mbit nél. A modemet sosem áramtalanítom. Az SNR-t ezidáig sosem állítottam. ( fogalmam se volt mi az :D ) A helyi szerelő azt mondta,hogy a rendszer automatikusan működik, de hogy a technikusok hogyan állítják be arról gőze sincs. Hogy igazat beszélt-e vagy csak halandzsázott azt nem tudom, mindenesetre érdekes.
Szerinted van értelme bármit is trükközni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1374) dchard válasza rostiron (#1373) üzenetére


dchard
veterán

A rendszer alapvetően automatikus de mindig van lehetőség a kézi finomhangolásra. Az hogy ez kivitelezhetetlen nonszensz és hazugság, csak maximum kényelmetlen és egy kis odafigyeléssel, többletmunkával jár.

Ez az általam SNR locknak elnevezett jelenség egy széles körű technológia és paradigmaváltás a DSM/DLM bevezetése miatt van. A British Telecomnál (10szer ennyi DSL végpont) 2 évig tartott, és több finomhangolás is volt rendszer szinten pont azért, mert a vonalvizsgáló algoritmus túlságosan szigorú volt, illetve egyszerűen ha megjavult a vonal, sem állt vissza nagyobb sebességre stb. Hogy hogy nem itt is ugyanez a helyzet.

A DSM/DLM alapvetően jó dolog: ha jól van konfigurálva, akkor képes a vonali problémákat, szakadásokat úgy kezelni, hogy még mielőtt az ügyfél érzékeli a problémát, proaktívan beavatkozik:

Például: kevés a tartalék, szakad a vonal, ezért a DLM megnöveli az adott porton a zaj tartalékot, vagy az interleaving mértékét. Ez alapvetően jó dolog, de sokszor ronthat is egy vonalon: például egy hibás kötés miatt szakad a vonal, a DLM pedig a végtelenségig növeli a tartalékot és/vagy az interleaving mérétkét, aminek a következtében ugyanúgy szakad a vonal de cserébe még borzasztó lassú is lesz. Ebből látszik, hogy ennek a rendszernek a hangolása időbe telik.

Én azt gondolom, hogy a helyzet idővel javulni fog.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1375) rostiron válasza dchard (#1374) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Köszönök minden segítséget, most már kb. értem a dolgokat. :R
Akkor reménykedünk hogy jobb lesz.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1376) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Üdv! Van egy D-link 360T modemem. Olvasgattam itt, hogy van rá frissítés, amit le is szedtem és a leírása szerint ADSL2/2+ kompatibilissé teszi. Ez mit jelent? Fog tudni 8 Mbit/s-nél nagyobb sebességet? Mert tervezem a későbbiekben, hogy váltok 10 Mbit/s-re (jelenleg 5 van). Vagy csak annyit csinál a frissítés, hogy fog működni a gyorsabb csomagon, de csak max 8 Mbit-el?

Érdekelne, hogy a T-home jelenleg a 25 Mbit alatti neteinél milyen szabványt alkalmaz? Az ADSL 2 vagy 2+ valamelyikét, vagy mást? Mert egy viszonteladójuknál vagyok (btel).

Semmi komolyabb gondom nincs a modemmel, érdemes ráfrissíteni(nem működik az alap ip a 192.168.1.1)?

Előre is kösz a választ.

(#1377) dchard válasza Mikeee89 (#1376) üzenetére


dchard
veterán

A leírásból arra következtetek, hogy nem vagy egy nagy IP-s guru, szóval inkább óva intelek a frissítéstől, de azért itt egy videó (tuti biztos, hogy 360T modemed van? ez szerpel a router alján is?):

http://www.youtube.com/watch?v=-k9V3zL3PJ8

A T-home alaphálózatának a döntő többsége Annex B ADSL2+ képes, ezen megy az 5, 10, 15megás kapcsolatok nagy része. A hálózat nagyon kis részben csak sima ADSL-t tud, itt 8mega a max. A hálózat másik nagyon kis része tud VDSL2-t, itt azt hiszem 50megás a leggyorsabb kereskedelmi forgalomban lévő csomag, a technológia rövid huroknál tudja a 100/100 szinkront is.

A modembe pedig be lehet lépni a 192.168.1.1 IP-n, hacsak nem mégis régi 360R modemed van, amire nincs általad is telepíthető frissítés.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1378) Mikeee89 válasza dchard (#1377) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Igen, olyan van dsl-360t az alján írva van még az is, hogy A3. Kösz a választ, azt hittem így képes lesz a gyorsabb netre,de majd ha netgyorsítás lesz akkor veszek új modemet. Ja tényleg nem nagyon értek a modemfrissítéshez. De az általad írt ipre az jön be h probléma az oldal betöltése közben (ie 9 és ff12-nél is ,most netezés közben).

Ha a boltba veszek egy zsír új modemet azt is be kell állítani?

a neveket ne keverjük azért "tuti biztos, hogy 360T modemed van? ez szerpel a router alján is?" most akkor modem vagy router???

[ Szerkesztve ]

(#1379) dchard válasza Mikeee89 (#1378) üzenetére


dchard
veterán

Elírtam, bár egyébként a 360T router és modem egyben, csak nem nagyon érdemes a routing funkcióját erőltetni :)

A lényeget nem írtam le: igen, a routertech firmware felrakásával képes lesz a 360T is az ADSL2+-ra, de modem és modem között nagy különbségek lehetnek az elérhető sebességben, rádadásul nem tudjuk nálad mennyire jó a vonal, mivel ilyen adatokat nem tettél fel.

A tanácsom: frissítsd a szoftvert, elég szájbarágós a videóm amit linkeltem. És ha azzal megfelelően működik, akkor nem kell modemet venned.

Természetesen ha a boltban veszel modemet, azt is be kell állítani, de semmi mágiára ne gondolj: a lényeg hogy bridged módba kell kapcsolni a modemet, a VPI: 1 VCI: 32, és UBR módba kell rakni az ADSL beállításokat illetve kényszeríteni kell ADSL2+ módba (hiba esetén a többi mód is kipróbálható, mint a G.DMT vagy az ADSL2). Ennyi.

A problémád mögött a hálókártya IP címének hibás beállítása vagy tűzfal/antivírus lehet, ugye százszor leírtuk, hogy a modemet csak közvetlenül a géphez kapcsolva lehet állítgatni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1380) Hequila


Hequila
őstag

Tudom, hogy nem az a hely, de ezt a helyet találtam legmegfelelőbbnek a kérdésem számára:

TP-Link TD-8816A (tehát Annex A) modemre fel lehet tenni az Annex B-s firmware-t? Nagykereknél mindenhol csak Annex A-s modemet találok.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1381) dchard válasza Hequila (#1380) üzenetére


dchard
veterán

Nem, ráadásul megvenni sem kellett volna, mivel szutyadék Trendchip chipset van benne.

Neked 8810B kell, vagy Dlink 360R T1E, 320B vagy 321B azt át lehet szoftverelni, sőt akár az én firmwareemet is rátolhatod.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1382) csixy


csixy
addikt

Feltettem a firmet egy TD-8810b-re.
Szeretném kipróbálni . Mivel a modem IP-címe 192.168.1.1 akkor gondolom, hogy a router IP címét meg kell változtatnom mondjuk 192.168.1.2-re és a default gateway is 192.168.1.2 lesz a routerben és az ADSL modemben is?

Dchard és Vargalex majd csak ellesznek együtt valahogy.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1383) Intruder2k5 válasza csixy (#1382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az 1.2 nem jó, másik alhálózatba kell tenned, tehát mondjuk, ha a modem marad 192.168.1.1, akkor a router legyen 192.168.2.1! A gépeken a gateway a router IP címe, tehát 192.168.2.1, a modemben meg nincs semmilyen gateway!

(#1384) csixy válasza Intruder2k5 (#1383) üzenetére


csixy
addikt

Köszi! Értem.

Akkor, hogy a dolgom egyszerűbb legyen és ne kelljen az otthoni hálózatot bolygatni, lehet a modem címét modjuk 192.168.0.1.re változtatni?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1385) csixy


csixy
addikt

Millo thx Mindenikőtöknek!

Egyenlőre nyersen bár de működik jól! A finomhangolást holnapra hagyom.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1386) Intruder2k5 válasza csixy (#1384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, bár látom lekéstem a válasszal! :)

(#1387) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok

Pár hete kértem segítséget dchard fórumtárstól, mert nem volt meg a sebességem.
SNR lock miatt nem tudtunk mit tenni. Gondoltam megemlítem hogy azóta javult a helyzet 12542 kbit/s helyett már 14385kbit/s a modem szerint a sebesség. :C

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1388) Intruder2k5 válasza rostiron (#1387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És szerinted is? Úgy értem, hogy mérni is tudod a változást, vagy csak kiolvasod a modemből? :)

[ Szerkesztve ]

(#1389) rostiron válasza Intruder2k5 (#1388) üzenetére


rostiron
őstag

A speedtest.net és a hasonló oldalak szerint is nőtt a sebesség.
Míg korábban átlagosan 10Mbps mértek, most átlag 13Mbps.
Szerintem egyértelmű javulás.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1390) Intruder2k5 válasza rostiron (#1389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, akkor rendben van! :)

(#1391) gabee77


gabee77
csendes tag

Sziasztok.Szeretnék véleményt kérni az alábbi vonalról. 10240Kbps/512Kbps előfizetés.A vonal nem szakad.Sebességet mérve 9800Kbps/460Kbps.Lehetne-e ennél nagyobb le és feltöltési sebességet elérni SNR állitásával?. Ez idáig 5120Kbps/512Kbps előfizetésem volt,a DSLAM csak ADSL1 módot tudta, pingem 25ms körül.Most nemrég fejlesztések mentek végbe a központba és ADSL2+ ra tettetek ami jó szerintem de azóta a pingem a duplájára nőtt.Mi a véleményetek? Szólni a szolgáltatónak (Szlovákia, GTS ) ?.Válaszotokat elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1392) dchard válasza gabee77 (#1391) üzenetére


dchard
veterán

A vonalad hibátlan, tud ennél többet:

Lefelé legalább 15-16megát, de valószínűleg ennél többet (18-19).
Felfelé legalább 1megát biztosan tud.

A késleltetés a relatíve magas interleaving miatt van ami abszolút nem indokolt ezen a vonalon. Szerintem itt 16/2 vagy maximum 32/4 bőven elég lenne.

Mostanában már a Szlovák szolgáltató is elkezdte ezt a jázékot? Mi a nyavajáért jók ezek az elbaszottul magas interleaving értékek?!? :(

Egy kérdés: szoktad a modemet áramtalanítani éjszakára? Ha igen, akkor a továbbiakban NE tedd.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1393) gabee77 válasza dchard (#1392) üzenetére


gabee77
csendes tag

Köszi a válaszodat.A kérdésedre a válaszom NEM.Nem szoktam áramtalanitani éjszakára mert olyankor fut a ....... :B.A modem állandóan be van kapcsolva.
Ha lehet megkérdezhetem mért nem ajánlod a modem áramtalanitást?

Igen most Szlovákiában országos sebességemelés van minden DSL szolgáltatónál (3,5megáról - 5megára, 5megáról-10megára).De a feltöltés max 0,5mega,többet nem adnak mondván nem birja a hálózat :) .Rengeteg fórum hozzászólás alapján most sokan panaszkodnak hogy az eddig elért sebességüket sem tudják elérni az emelés után (2-3megás sebbesség csökkenésröl van szó :Y ), a válaszuk :ennyit bír a vonal.

(#1394) dchard válasza gabee77 (#1393) üzenetére


dchard
veterán

Mert a központi szakadásként értékeli, és ha a DLM/DSM működik, hibás értelmezés esetén fölöslegesen fog tartalékot növelni, amitől neked lassul majd a kapcsolatod. MAgyarországon a Telekomnál most ez történik.

Az ennyit bír a vonalat már kitárgyaltuk, nem hinni kell, hanem mérni ezért hívják a szakembert mérnöknek, mert nem hisz, hanem mér, benne van a nevében :K

Ha egy törzsérpáron:

1. Következetlenül osztották ki a DSL előfizetéseket
2. Nagyon hosszú ilyen szakaszok vannak
3. 0,4es kábelt használnak
4. Sok előfizetőnek emelnek sebességet

Ott előfordulhat, hogy komoly áthallási zaj növekedés lesz, de hogy ettől lassuljon a hálózat, azt nehéz elhinni... Ott valami hazúgság van.

Hozzád hasonlóan azt tudom mondani a panaszkodóknak, hogy késíztsenek vonaldiagnosztikát és tegyék fel ide, aztán véleményezem, hogy mit bír a vonaluk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1395) csixy


csixy
addikt

Hali !

Van egy 5megás adsl internet előfizetésem, gondolon, hogy nem volt érdemes fésülgetni, de megtettem.

Ilyen volt eredetileg:

és ilyen lett :

Jól nyúltam hozzá , vagy nem?

Üdv .. CsI

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1396) dchard válasza csixy (#1395) üzenetére


dchard
veterán

Szia,

Szerintem nincs értelme, de ha nagyon reszelni akarod, akkor:

1. QLN térkép alapján érdemes csinálni, beilleszthetnél egy QLN sort a vonalról szövegesen.
2. SNR monitorozás csúcsidőben szintén segíthet megállapítani, hol vannak olyan vivők, amin sok a romlás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1397) csixy válasza dchard (#1396) üzenetére


csixy
addikt

Szia !

Köszönöm . Ha lesz rá időm megnézem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1398) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Adott egy D-Link DSL-360T modem, ami a következőképp' viselkedik:
Amikor "hideg" a modem (tehát pár órára kihúztam a konnektorból), és utána áram alá helyezem, akkor egyszerűen nem hajlandó elindulni. Fel-, majd lecsatlakoztatja a gépet a helyi hálózatról, illetve nem tud kapcsolatot létesíteni a telefonközponttal sem.
Az ADSL led gyorsan villog kb 10 másodpercig, majd elalszik, kis idő múlva megint elkezd gyorsan villogni, majd megint elalszik - és ez meg a végtelenségig.

Kivéve, ha 5 perc "melegítés" után kihúzom a konnektorból, majd újra bedugom, akkor 1 perc sem kell neki, és már használható is. Használat közben nem dobál le a hálózatról, tökéletesen működik.
Kicsit olyan a viselkedése, mintha el kellene érnie egy üzemi hőfokot ahhoz, hogy normálisan működjön.

Szerintetek mi lehet a probléma? Firmware frissítés megoldhatja? Esetleg tudtok ajánlani egy konkrét firmware-t rá? Jelenleg V1.00B02T01 kódjelzésű FW van rajta.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1399) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv dchard!

Mikorra várható hibajavítás az ADSL led hibára?

(#1400) Airedhyal válasza beldeczki (#1399) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Már soha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.