Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) weiss


weiss
addikt

Ha már VDSL-nél tartunk, ebből szerintetek mit lehetne kihozni VDSL2-vel?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2852) dchard válasza weiss (#2851) üzenetére


dchard
veterán

30/5-öt talán.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2853) weiss válasza dchard (#2852) üzenetére


weiss
addikt

Szerinted 20/2 menne biztosan?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2854) dchard válasza weiss (#2853) üzenetére


dchard
veterán

VDSL2-n biztosan, viszont ADSL2+-on biztosan nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2855) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Villámcsapás induktív hatására elhalálozott a D-Link 360R T1E modemem, és az Asus WL-500G Premium routerem is . :(

Újraépítettem a rendszert a már nyugdíjazott D-Link 380T modemmel, és egy TP-Link TL-WR740N routerrel .

Érdekes, és hihetetlen módon, ezzel a konfiggal, routeren keresztül tegnap még be tudtam lépni a modembe .

Ma már nem . Mi okozhatta ezt ?

Eddigi ismereteim alapján valamiért kizárt dolognak írták a nálam okosabbak, hogy a routeren keresztül a modem webes felülete elérhető legyen .

Hogy fordulhatott ez elő mégis tegnap, és hogy lehet, hogy ma ez már lehetetlen ?

Egyáltalán miért elérhetetlen a routeren keresztül a modem ?

A modem Ip címe 192.168.1.1.,

A modem DHCP-vel 192.168.1.2. címed ad a routernek

A router MAC címek alapján adja az IP címeket a gépeknek 192.168.1.3-tól kezdődően .

Tehát ütközés nincs .

Üdv.

Astra

(#2856) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

A TP-Link TL-WR740N routert reseteltem, és újra be tudtam lépni a modembe a routeren keresztül .

A reset után a WAN Connection Type:után a default Dynamic IP lett, ha ezt megválzoztatam PPPoE-re, elmentem, attól kezdve elérhetetlenné válik a 192.168.1.1 cím amin a modem volt elérhető .

Itt van valamiféle kutja elásva : :F

Valaki segítene kideríteni az igazságot, vagy bővíteni ismereteimet ez irányban ?

Köszi !

Üdv.

Astra

(#2857) dchard válasza AstraCDX (#2856) üzenetére


dchard
veterán

A 380T ha úgy van beállítva, képes routolni, maga végzi a PPPoE tárcsázást és ő ad címet a mögé dugott eszközönek. Ha ez egy router WAN portja ahol dinamikus címlekérést állítottál be, akkor merő véletelnségből működhet így a dolog. Valószínűleg a routered és a modem is a 192.168.1.1-es címen érhető el, ez pedig címütközés.

Mindazonáltal ez nem helyes beállítás. A modemben lévő DHCP szervert le kell tiltani, majd bridged módba állítani, és a routeren beállítani a PPPoE tárcsázást.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2858) J.K.F. válasza AstraCDX (#2856) üzenetére


J.K.F.
tag

Így már érthető, miért működött neked korábban. Azért működött, mert rosszul állítottad be a routert.

PPPoE-t beállítva a router nagy ívben tojik rá, hogy milyen IP címet kapott az ADSL modemtől, ilyenkor az ő WAN oldali IP címe a PPPoE-n kapott internetjogos IP cím lesz. Így nem tud róla, hogy azon a portján is egy 192.168.1.x-es hálózat található.

Egyébként is nagyon nem volt elegáns megoldása DHCP-s esetben az, hogy egy router két különböző "lábán" (LAN ill. WAN oldal) azonos címtartomány legyen, kész csoda, hogy oda is átdobta a broadcast-okat és rátalált a modemre. Ha egy kicsit szemellenzősebb lett volna a router, akkor azt kellett volna gondolnia, hogy a LAN oldal a 192.168.1.x, bármilyen kérelem, ami ugyanazon a címtartományon belüli eszközt keres a 4 LAN port egyikére mehet csak, a WAN oldalra semmiképp. Ezt sikerült megzavarnod azzal, hogy a WAN oldal ugyanazon címtartományt használta, ezért talált el a modemig az adatcsomag.

Alapvetően kétféleképpen lehet elérni a modemet a router mögött:
- A router programozásával, extra routing bejegyzés beírásával, lásd ezt a német nyelvű cikket: [link]. Ehhez azonban DD-WRT-t kell futtatnia a router-ednek, gyári router firmware-ek nem szoktak ilyet tudni. Elvileg ez az elegánsabb megoldás.
- Kevésbé elegánsabb, viszont nagyon egyszerű megoldás, ha a Router WAN portját bekötöd az egyik LAN portjába és a modemet egy másik LAN portba.

Ezzel persze egyből elvesztesz két LAN portot a négyből (tehát igazából nem 3, hanem már csak két PC-t tudsz bekötni, szemben a fenti ábrával). Persze a DHCP szerver funkciót azonnal tiltsd le a modemen (már most sincs rá szükség, de ebben az esetben egyenesen tilos!), mert nagyon nem lenne szerencsés, hogy hol a router hol meg ő osztogat IP címeket a LAN tartományodból. Arra is kell figyelni, hogy nehogy ugyanaz legyen a modem IP címe (192.168.1.1) mint a routeré, mert az IP cím ütközés is balszerencsét hoz.

[ Szerkesztve ]

(#2859) AstraCDX válasza dchard (#2857) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A 380T-n csak a DHCP van bekapcsolva, és jelen esetben BRIDGE módban van . .

Ha egy switch lenne a 380T után kötve akkor a modem tudna rendesen routolni, és IP címeket osztani ?

A modem alaphelyzetben a 192.168.1.1 címen érhető el, a router pedig 192.168.0.1 címen .

Ezekkel az eszközökkel jót lehet játszadozni, mert egyik is, másik is képes PPPoE kapcsolódásra .

Mi lenne, ha a modemmel állíttatnám föl a PPoE kapcsolatot, és azt osztaná a router ?

Ez így működőképes, vagy nem . Vagy lehetséges, de nem helyes megoldás/beállítás ?

De a legnagyobb kérdés még mindíg az, hogy a modem, router, PC, konfiguráció esetén miért nem érhető el a 192.168.1.1 címen a modem, amikor a routernek gyakorlatilag nem ez a címe ?

Üdv.

Astra

(#2860) J.K.F. válasza AstraCDX (#2859) üzenetére


J.K.F.
tag

Ja, hogy a router 192.168.0.x LAN tartománnyal dolgozik? Akkor teljesen jogos, hogy DHCP- WAN beállításnál láttad a modemet (csak épp az internetet nem, hehe), mert akkor egyszerűen végezte a dolgát és route-olt (192.168.0.x-es hálóról a 192.168.1.x felé).

[ Szerkesztve ]

(#2861) J.K.F. válasza AstraCDX (#2859) üzenetére


J.K.F.
tag

Ha a 380T tényleg tudja végződtetni a PPPoE-t, akkor a helyedben a következőképpen járnék el, ha mindenképp el akarom érni a modemet is:
- Modem: végződteti a PPPoE-t, DHCP engedélyezve (mondjuk, 192.168.1.50-192.168.200-ig oszthatna címeket) IP címe: 192.168.1.1, subnet mask 255.255.255.0
- Router: a WAN protokoll mindegy, hogy mire van beállítva, mert ez esetben az egyik LAN portba dugnám a modemet! A DHCP szerver funkcióját letiltanám (!!!) és kézzel 192.168.1.254 LAN címet adnék a routernek (subnet mask 255.255.255.0).

Ilyen módon a routert egy LAN switch-csé degradálnánk, ráadásul a 4-ből már csak 3 portja használható. IP címeket a 380T osztana, ő lenne a router az internet felé.

[ Szerkesztve ]

(#2862) dchard válasza AstraCDX (#2859) üzenetére


dchard
veterán

Ne tedd, nem elég erős hozzá. 380T-ben a DHCP szervert letiltani, majd berakni a router van portjára, hadd tárcsázzon.

Ha így is el akarod érni, ahhoz át kell állítanod a modem IP címét mondjuk eggyel nagyobbra, majd a WAN portot berakni ugyanabba a VLAN-ba, amiben a LAN portok is vannak, Így továbbra is a router fog tárcsázni, de modem elérhető marad a belső hálózatról a router mögül is. Ehhez általában a gyári FW a routeren kevés, ddwrt vagy sokkal inkább openwrt kell hozzá.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2863) AstraCDX válasza J.K.F. (#2860) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm a segítséget, és a türelmet, értetlenkedéseim miatt ! :R

Az írásodból azt a lényeget véltem felfedezni, hogy a LAN oldalról, nem lehet átkiabálni a WAN oldalra, hogy megszólítsuk modemünket .

De rögvest azt is látom, hogy ez így sem teljesen igaz, mert a PC-ről pl böngészőből mégiscsak kikiáltjuk kéréseinket a WAN oldalra, mikor épp egy honlapot meg akarunk nézni .

A modemem akkor volt látható, amikor a routerben a WAN Connection Type:után Dynamic IP beállítás volt aktív .

Ebben az esetben a router természetesen nem hozott létre PPPoE kapcsolatot kifelé, nem volt netkapcsolat .

De mi lett volna, ha a modemben beállítottam volna egy PPPoE kapcsolódást ? Akkor lett volna netem is, és láttam volna a modemet is ? :))

Üdv.

Astra

(#2864) J.K.F. válasza AstraCDX (#2863) üzenetére


J.K.F.
tag

Nem láttad volna, csak ha mindazt megcsinálod, amit a 2860-as hsz-omban leírtam. Viszont elképzelhető, hogy az se lenne túl jó ötlet, amennyiben dchard-nak igaza van és a router funkcionalitás felélesztése már túl sok lenne a 380T-nek (és a gyenge processzor miatt épp elég szegény "modemnek" [igazából CPE-nek kéne hívni, ha korrektek akarnánk lenni] a bridge-elés is).

[ Szerkesztve ]

(#2865) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Villámcsapás óta küzdök az ADSL kapcsolatommal, jönnek mindenféle anomáliák .

Az elhalálozott D-Link 360R T1E modemem újra lett cserélve, üzembe is helyeztem, de új routerem még nincs, TP-Link TL-WR740N routerrel killódok .

Amokor itt jártak a T-Com-os volt kollégáim, és kicserélték az elfüstölt modemet, üzembe helyezés után minden OK. volt jött a 10Mbit ahogy kell .

De a vonalam nem tökéletes, mert azóta meg kaptam még egy SNR lock-ot is, így most a modem 12475kbps helyett csak 8955kbps-el szinkronizál .

Ezen túl még a router is szivat, mert ha csak modemmel csatlakozom, akkor jön 7,5-7,8Mbit/s, ha közben ott a router is, akkor sebesség nem éri el a 2,5Mbit/s-t .

A routeren természetesen nincs semmiféle sávszélesség korlátozás beállítva .

Próbálkoztam másik portjára dugni a gépet, hátha az első hibás, de ugyanez az eredmény .

A router valamiért korlátozza a letöltési sebességet .

Hibás lehet ez a router ?

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja ezt a hibát ?

Üdv.

Astra

(#2866) Mortensen válasza AstraCDX (#2865) üzenetére


Mortensen
újonc

Szia!

Nálam is ilyen router van és üzembehelyezés után én is ezt tapasztaltam, amit te is leírtál. A QSS-t le kell benne tiltani. Nálam ez oldotta meg a problémát. Azóta ugyan olyan sebességgel tölt, mint router nélkül.

Üdv.: Mortensen

(#2867) AstraCDX válasza Mortensen (#2866) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm a tippet !

Ez nálam nem oldotta meg a problémát .

Tiltottam a QSS-t, majd reboot, de a helyzet változatlan, a router most is csak az elérhető sávszélesség kb. negyedét adja tovább .

Valakinek van egyéb ötlete a hiba megoldásához ?

Köszi !

Üdv.

Astra

(#2868) dchard válasza AstraCDX (#2867) üzenetére


dchard
veterán

A helyzet nagyon egyszerű: ha a sebesség router nélkül normális, akkor egyértelműen a routerrel van a gond.

Átállítottad a modemet bridged módba és a router végzi a PPPoE tárcsázást ahogyan írtam? Ha nem, akkor tedd meg. Ezen kívül a routerben a PPPoE beállításoknál állítsd az MTU-t 1492-re, illetve kapcsolj ki minden fölösleges dolgot (QSS, UPNP, QoS, tűzfal és minden hasonló fölösleges baromságot). Ha ez sem segít, akkor érdemes lehet még más FW-t kipróbálni a routeren, akár nem gyárit is. Ha ez sem segít, akkor másik router a megoldás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2869) karburátor válasza dchard (#2868) üzenetére


karburátor
tag

Hi.

Tűzfalat sem ajánlod használatra?

(#2870) AstraCDX válasza dchard (#2868) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A modem mindig Bridge módban volt, a router végzi a PPPoE tárcsázást, az MTU-t most állítottam a javasolt értékre, és kikapcsoltam a QSS-t, UPnP-t, Tűzfalat, VPN-t, ALG-t .

QoS-t nem leltem .

Ezek után is fennáll a hiba ! :W

Lehet, hogy megpróbálom a FW cserét, de nem sok kedvem van hozzá .

A héten megjön az új TP-Link TL-WR1043ND router, lehet, hogy csak azzal folytatom majd a teszteket .

Köszönöm a segítséget ! :R

Üdv.

Astra

(#2871) dchard válasza karburátor (#2869) üzenetére


dchard
veterán

Persze, semmi értelme, illetve a NAT-olás miatt minden router tűzfalként viselkedik, hiszen a befelé irányuló kapcsolatokat kizárólag akkor továbbítja a belső hálózat felé, ha ezt a felhasználó explicit módon megadta (lásd: port átirányítás formájában). Ezek a primitív SPI tűzfalak amik ezen túl az olcsó routerekben vannak, amúgy sem érnek semmit.

AstraCDX:

Simán lehet hogy router hiba, kiderül ha megjön az új cucc.

Kipróbáltad már router nélkül? ha igen, úgy jó volt?

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2872) AstraCDX válasza dchard (#2871) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Igen próbáltam, itt a részletes jelentés .

Üdv.

Astra

(#2873) Mortensen


Mortensen
újonc

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni, hogy alul a képek alapján érdemes-e adsl splittert cserélni?
Szűrővel:



Status / DSL information

Status: Showtime
Retrain Reason: 0
Max: Upstream rate = 961 Kbps, Downstream rate = 14136 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 636 Kbps, Downstream rate = 5246 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U : ON /D : ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 9.6 7.0
Attn(dB): 40.5 37.0
Pwr(dBm): 7.5 7.6
ADSL2 framing
MSGc: 52 22
B: 60 46
M: 4 1
T: 3 1
R: 10 16
S: 1.4799 2.3119
L: 1373 218
D: 8 8
Counters
SF: 9472 9440
SFErr: 0 0
RS: 412042 261299
RSCorr: 304 0
RSUnCorr: 0 0

HEC: 0 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 1882354 1067502963
Data Cells: 346 325056589
Drop Cells: 0
Bit Errors: 0 802157

ES: 0 4186
SES: 0 163
UAS: 18 8427472
AS: 153

INP: 0.23 2.34
PER: 16.09 16.18
delay: 2.95 4.62
OR: 28.82 13.84

Bitswap: 4 4

Total time = 3 min 25 sec
SF = 9472
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 1 day time = 3 min 25 sec
SF = 9472
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 15 minutes time = 3 min 25 sec
SF = 9472
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 15 minutes time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 0
Last Retrain Reason: 0

Szűrő nélkül:



Status / DSL information

Status: Showtime
Retrain Reason: 0
Max: Upstream rate = 1443 Kbps, Downstream rate = 20632 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 636 Kbps, Downstream rate = 6330 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U : ON /D : ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 6.4 6.7
Attn(dB): 28.0 13.4
Pwr(dBm): -2.1 -15.8
ADSL2 framing
MSGc: 97 22
B: 30 46
M: 1 1
T: 4 1
R: 14 16
S: 0.1554 2.3119
L: 2316 218
D: 128 8
Counters
SF: 16099 16064
SFErr: 0 0
RS: 6633172 444653
RSCorr: 53 0
RSUnCorr: 0 0

HEC: 0 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 3855439 1059507798
Data Cells: 42367 324700247
Drop Cells: 0
Bit Errors: 0 799539

ES: 0 4185
SES: 0 163
UAS: 18 8427342
AS: 259

INP: 3.09 2.34
PER: 16.01 16.18
delay: 4.97 4.62
OR: 51.46 13.84

Bitswap: 38 3

Total time = 5 min 11 sec
SF = 16099
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 1 day time = 5 min 11 sec
SF = 16099
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 15 minutes time = 5 min 11 sec
SF = 16099
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 15 minutes time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 0
Last Retrain Reason: 0

Véleményeteket előre megköszönve !
Üdvözlettel: Mortensen

[ Szerkesztve ]

(#2874) dchard válasza Mortensen (#2873) üzenetére


dchard
veterán

Úristen de durva. Ilyen szart sok év alatt nem láttam. Természetesen mihamarabb cseréld a szűrőt, ez nem is kérdés.

Ha megtennéd, hogy a hibás szűrőt eljuttatod nekem, azt megköszönném.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2875) Mortensen válasza dchard (#2874) üzenetére


Mortensen
újonc

Szia!

Köszönöm a választ. Még kell vennem egyet, de sajnos a környékünkön nem kapható. Természetesen amint be tudok szerezni egy másikat, eljuttatom Neked, csak küldjed el a címedet pm-ben.
Tavaly a kért 10 Mbps-es csomagot, olyan címen utasították el, hogy a vonal nem bírja teljesíteni. Az idén meg módosítottak a csomagokon és nincs 10/1 Mbps-es csomag, csak 15/5-ös és attól feljebb. :-(
"Invitel én így szeretlek". :-)

Üdv.: Mortensen

[ Szerkesztve ]

(#2876) dchard válasza Mortensen (#2875) üzenetére


dchard
veterán

Szia,

A szűrő nélküli állapot azt mutatja, hogy a vonalad alkalmas a 15megás csomagra így hogy kiderült: a szűrő hibája okozta a lassulást, szakadozást. Nyugodtan rendelhetsz 10-es vagy 15-ös csomagot. Persze 5megás feltöltés ADSL2+-on kizárt. Vigyázz arra amikor a netes csomagokat nézed, hogy általában más és más sebesség konstrukciók vannak attól függően, hogy milyen a technológia (ADSL2+, VDSL2, kábelnet, optika).

Nálad valószínűleg 10 / 0,5 és 15 / 1 megás csomagok vannak ADSL2+-on.

Küldök PM-et a címmel. Köszönöm előre is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2877) EV6 válasza Mortensen (#2875) üzenetére


EV6
csendes tag

Szia,

nekem van egy kazal szűrőm, ha küldesz privátban egy címet szívesen bedobok egyet egy borítékba és elküldöm.

(#2878) Mortensen válasza EV6 (#2877) üzenetére


Mortensen
újonc

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a felajánlásodat, élnék is vele. Pü-ben küldöm a címemet.

Üdv.: Mortensen

(#2879) Gézengúz válasza dchard (#2876) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

Kérdeznék Tőled egyet...

Jelenleg ADSL2+-on vagyunk fekete 360R modemmel a Te szoftvereddel, az utóbbi időben kb. 2 Mbitet csökkent a sebesség 13.8-ról 11.8 Körülre...De mindezt úgy, hogy a modem pár órai működés után eldobja a szinkront és csak az újraindítás segít rajta... egy 360T szintén ezt csinálja, van egy ASKEY modem is az hajlandó menni, de csak erre az ótvar sebességre szinkronizálva... ( a felfelé nem változott megvan az 1Mbit tökéletesen) (20/1-es vonal amúgy)

Sebességből csak az S és M csomagból lehet választani...gondolom odébb van a DSLAM...Nem lehet mégis valahogy rávenni a szolgáltatót, hogy rakjanak át VDSL-re (persze lekorlátozva 20/1-re) azon mégiscsak stabilabban jöhet az adott sebesség, nem így, hogy már szinte a 10-es csomagot fizetünk...

Köszi..

(#2880) dchard válasza Gézengúz (#2879) üzenetére


dchard
veterán

Ez beszélőke és ügyintéző kérdése. Én már több ízben is meggyőztem erről ügyintézőt, de tény, hogy sok év rutinnal a hátam mögött simán önellentmondásra futtatom őket, és utána már nem visszakozhatnak :)

A legjobb érv szerintem az, hogy:

1. Eladták neked a 20/1-es csomagot.
2. Elérhető az a technológia (VDSL2), amivel ez a sebesség valóban nyújtható is.

Itt ugye már nincs jelentősége a garantált sebességnek, ugyanis amin most szolgáltatnak neked, azon az idő nulla százalékában éri el az előfizetett sebességet a szolgáltatás, mivel ennek technológiai okai vannak. És mivel nálad rendelkezésre áll olyan technológia, amivel ezt át lehet vinni, így nem hivatkozhatnak arra, hogy mennyi a garantált, hiszen az pusztán az ő döntésük, hogy valamiért nem raknak át VDSL2-re. Az hogy a Telekom kitalálta, hogy IPTV-hez köti ezt, az a tényen nem változtat: rendelkeznek a megfelelő technológiával, csak nem akarnak átrakni, ez az ő egyéni szoc. problémájuk. (és az NMHH-t nem fogja érdekelni :) ).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2881) Gézengúz válasza dchard (#2880) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mekkora vagy.... :R :R :R

Köszi....

Na meglátjuk....

(#2882) dchard válasza Gézengúz (#2881) üzenetére


dchard
veterán

Mielőtt behúznak a csőbe, kérdezd meg, hogy elérhető-e a 30-as csomag VDSL2-n nálad. Ha igent mond utána már tudod a többit :) Különben még azt mondják: ó nincs szabad VDSL2 port, de sajnáljuk...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2883) Gézengúz válasza dchard (#2882) üzenetére


Gézengúz
addikt

Sajna Thome oldal szerint leszűrve utca házszámra nem elérhető csak az S és M vonal (10 és 20Mbit adsl2+-al) ha elérhető lenne, nem filóznánk köttetnénk azt, de így, hogy jelenleg ADSL-en nem jön ki több a csőből, nem hagynak más megoldást...Nem igazán értem azt sem, hogy lett ebből egy-két év alatt 11Mbites vonal...Volt, hogy ment 15 körül is...

(#2884) dchard válasza Gézengúz (#2883) üzenetére


dchard
veterán

Mondtam, hogy hívd fel őket, és kérdezd meg. Az hogy a címes keresés nem hozza fel, nem jelent semmit. Az ellenkezőjére is többször volt már példa: felhozta a kereső aztán még sem lehetett.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2885) Gézengúz válasza dchard (#2884) üzenetére


Gézengúz
addikt

Értem, így lesz, köszi... ;)

(#2886) X-ecutor


X-ecutor
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy használt D-Link DSL-360T jelű modemet, de hiába kötöm össze a géppel nem világít az ethernet led, és persze kapcsolódni sem tudok hozzá. A szokásos A hálózuati kábel nincs bedugva szöveget tolja Win-7-en és 8-on is, 10/100-as és Gigabites hálókártyával. Az érdekes visztont az, hogy ha a router WAN vagy LAN portjára kötöm, akkor világít. Mi lehet a gond?

(#2887) MajaG válasza dchard (#2880) üzenetére


MajaG
senior tag

"Az hogy a Telekom kitalálta, hogy IPTV-hez köti ezt, az a tényen nem változtat: rendelkeznek a megfelelő technológiával, csak nem akarnak átrakni, ez az ő egyéni szoc. problémájuk. (és az NMHH-t nem fogja érdekelni :) ).
Dchard"

Nincs ilyen korlátozása a telekomnak...

(#2888) dchard válasza MajaG (#2887) üzenetére


dchard
veterán

Pedig volt már itt a fórumon akinek azt mondta az ügyintéző, hogy a 20-as csomaggal csak akkor rakják át VDSL2-re, ha rendel IPTV-t és/vagy 30-as csomagot.

Egyébként nettó baromság mind spektrumgazdálkodási, mind ügyfél elégedettség oldaláról nézve ez a hozzáállás, szóval én sem értem mire jó ez. Az egyetlen magyarázat esetleg a VDSL2 port hiány, de mivel még csak most kezdenek migrálni az ügyfelek, így ezt kevéssé tartom valószínűnek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2889) J.K.F. válasza X-ecutor (#2886) üzenetére


J.K.F.
tag

Próbáltad másik UTP kábellel is?

A modem és a számítógép közé elvileg "egyenes" UTP kábel kell (az 1,2,3,6-os RJ-45 csatlakozó lábak mindkét oldalon azonos színű ereket fogadnak, ha alulról nézel rá az UTP csatlakozóra, ezt le is tudod ellenőrizni), míg a modem és egy switch közé "keresztkábel" kell. Pontosabban régen az kellett, mert manapság routerek/switchek többsége "auto MDI/MDI-X"-es, vagyis mindegy neki, hogy egyenes vagy keresztkábelt használsz.

Szóval lehet, hogy most keresztkábellel próbálkozol, ami a routernek mindegy (mert ő nem válogatós), de a PC-nek/laptopnak nem.

(#2890) MajaG válasza dchard (#2888) üzenetére


MajaG
senior tag

El akart adni...

Hogy van-e vdsl a területen, azt valóban úgy lehet lekérdezni, hogy van-e L-es csomag.

Ha leadja hibára, bármelyik szerelője átrakatja neki vdsl-re, ha lehetséges a porton az a beállítás.

(#2891) X-ecutor válasza J.K.F. (#2889) üzenetére


X-ecutor
csendes tag

Koszönöm a választ!
A hibajelentésből én is erre köetkeztetnék a helyedben, de több egyenes kábellel is próbáltam. Van egy másik modemem is ami haldoklik (amiről most is írok), és annak a kábelével is próbáltam, meg amit adtak hozá, de fel sem villan a led.
Sőt most már eljutott oda, hogy h a router lan portjára kötöm, akkor sem világít a modemen a led. Pedig direkt rákérdeztem, hogy annak ellenére, hogy használt, azért még működik, ugye.
Nincs valami über hard reset a modemhez? Hátha az segít.

Jah, azt is próbáltam, hogy a routernek adtam 192.168.1.2 címet, rákötöttem a régi modemet, amit 192.168.1.1 címen lehet elérni, 255.255.255.0 maszkkal, és sikerült elérnem a webes felületet, de az új modemmel nem, pedig annak is 192.168.1.1 talán a címe.

[ Szerkesztve ]

(#2892) X-ecutor válasza X-ecutor (#2891) üzenetére


X-ecutor
csendes tag

Nah, a routert visszaraktam 192.168.1.1-re, modemet rákötöttem a lan portjara, és most folyamatosan világít a modemen a lan led, és a 192.168.1.1 címet a böngészőbe írva nem töltődik be semmi, de közben megy a net a másik modemmel :). Valószínűleg ütközik a modem meg a router, de ez is valami.

(#2893) X-ecutor válasza X-ecutor (#2892) üzenetére


X-ecutor
csendes tag

MEGOLDÓDOTT!
Az egyik szál el volt hajolva az ethernet aljzatban, emiatt nem érintkezett, és írta ki a gép, hogy nincs kábel bedugva.

Másik kérdés. Ha mondjuk van egy 10 megabites vagyis ADSL2 előfizetésem, é egy ADSL 1 modemmel próbálok rá csatlakozni, akkor az menni fog, úgy érem a sebessége persze nem lesz több 8-nál, de csatlakozni enged ugye?

(#2894) X-ecutor


X-ecutor
csendes tag

Leszedtem ezt a firmwaret DLinkEU_DSL-360T_V3.00B01T02.EU.20060220_upgradeB10.exe
Win8 alatt elinditom a utilityt és az egyik cpu magot maxon pörgeti, de mast nem csiál. Próbáltam kompatibilis módban adminként, de semmi. Kérdésem, próbálkozott már Win7/8 alól upgradelni DLINK 360T-t valaki?

(#2895) X-ecutor válasza X-ecutor (#2894) üzenetére


X-ecutor
csendes tag

Végül feltelepítettem egy XP-t, és minden ment flottul. Tudok csatlakozni ADSL2-re.
Elnézést kérek, amiért szétoffoltam a topicot.
:)

(#2896) DJMDJM


DJMDJM
tag

Sziasztok,

VDSL bekötés előtt állok. Már megrendeltem az Inviteltől, egyébként T-com területen vagyok. Kérdésemre, hogy milyen eszközt fogok kapni, nem tudták megmondani. Ezért beszereztem egy VDSL modemet tesztre, hogy felkészüljek az átállást illetően, nehogy meglepetés érjen, mert nekem csak modem kell, router van egy mikrotik (kis cég működik az adott telephelyen). Ezt kölcsönadtam addig az egyik kollégámnak, amíg nálam nem kötik be, ugyanis Ő sincs megelégedve a kapott speedport eszközzel. Viszont ha feldugja, nem működik. Vmit be kellene állítani az új modemben pl. ATM vagy VPI/VCI esetleg mást? Régen adslnél is be kellett pár dolgot, ha a kapott D-link modemet pl. TP-Linkre cseréltük, de azokat megtaláltam a neten, most nem találok semmit. Meg tudnátok küldeni a szükséges beállításokat? Az új eszköz: Zyxel P-871M.

Köszönöm előre is.

(#2897) dchard válasza DJMDJM (#2896) üzenetére


dchard
veterán

A magyar telekom VDSL2-t és OFDM modulációt használ, ennek megfelelő modem kell (VDSL vagy VDSL1 képes modem nem jó).

VDSL2 fölött már nem ATM, hanem PTM módot használ a szolgáltató, de itt nem kell beállítani semmit, a PPPoE tárcsázást pedig - ahogyan ADSL-nél is - végezheti a router.

Az általad említett modellel van egy nem kis probléma, mégpedig ez:

ITU.T G.993.2 VDSL2 (Profile 8a, 12a,)

A telekom jellemzően profile 17a-t (néhány helyen 8a-t) használ. Elvileg ha a DSLAM érzékeli, hogy csak 12a-t tud a modme, akkor váltania kell, de simán előfordulhat, hogy nem fog működni.

Ennél olcsóbb megoldás venni a vaterán egy használt ZTE 931 VII V2 HGW-t, amit be lehet állítani csak modemnek.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2898) DJMDJM válasza dchard (#2897) üzenetére


DJMDJM
tag

Húú,

Megdöbbenéssel olvasom, akkor mellényúltunk egy kicsit. Szoftver frissítés sem teheti alkalmassá rá? Az egyik legnagyobb Mo. nagyker meg sok számtech áruház akkor miért forgalmazza, még mellé brutál áron (több, mint 40.000,-) ? Ez azért mégsem az Annex A, Annex B problematika aminek szintén mellé nyúltak nagyon sokan. Egyébként mi a különbség a profileok között? Esetleg az tudható, mely területeken nem 17a van?
A ZTE jobb mint a speedport?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2899) DJMDJM válasza DJMDJM (#2898) üzenetére


DJMDJM
tag

http://www.zyxel.com/hu/hu/products_services/vmg1312_b_series.shtml?t=p

Akkor ezek közül kellene vmelyik, csak melyik? A Pots v. az isdn verzió?
De ha azt mondod a zte is van ilyen jó, akkor azt kellene beszerezni, főleg ha lenne vhol új, mert szerettem volna ha garis, minél stabilabb készüléket iderakni, mert munka miatt kell, vpn, remote stb, nem torrent miatt.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2900) dchard válasza DJMDJM (#2898) üzenetére


dchard
veterán

A modulált sávszélesség, ezt jelzi a szám MHz-ben.

A készülék pedig azért ilyen drága, mert képes CO vagyis központi oldalként is viselkedni. nektek erre semmi szükségetek.

Én vennék 3-4 rugóért ZTE 931 VII V2-t a Vaterán, vagy Huawei HG612-t az Ebay-en. És hagynám a Zyxelt a fenébe. Teljesen jól működik, pláne ha amúgy is csak modemként fogod használni. Ha megvetted dobj egy PM-et, és küldök hozzá konfig fájlt, hogy működjön a PPPoE PT rendesen.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.