Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) beldeczki válasza Airedhyal (#1300) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Egyik ismerősömnél is van, pedig nincs nincs vezetékese. Majd dchard megmondja.

(#1302) Intruder2k5 válasza Airedhyal (#1300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem használ (persze nem is árt), mert legjobb tudomásom szerint csak a telefon esetleges zavaró jeleitől védi a modemet!

(#1303) dchard válasza beldeczki (#1301) üzenetére


dchard
veterán

Abban az esetben, ha az ADSL modemen, vagy HGW-n kívül semmilyen más analóg készülék vagy ISDN terminál nem csatlakozik a fővonalhoz, csak abban az esetben lehet elhagyni a szűrő használatát.

Ebben az esetben viszont nincs rá szükség, hiszen a szűrő az analóg sávban működő készülékeket akadályozza meg abban, hogy belepofázzanak az ADSL által használt frekvencia sávba.

Amúgy az hogy lehet, hogy nem tudod kipipálni?
Miután eygszer elindítottad a DMT-t keletkezik ugyanabban a mappában egy DMT v8.07.ini nevű fájl, keresd meg benne ezt a részt:

showSNRFT = 1
showBITSWAPPING = 1
extSNRobservInfo = 1

Ha valamelyik 0-n áll, változtasd meg 1-re, mentsd el és próbáld újra.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1304) beldeczki válasza dchard (#1303) üzenetére


beldeczki
aktív tag

A showSNRFT = 1 0-án volt. Most már jó.

(#1305) beldeczki válasza dchard (#1303) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Holnap megcsinálom a monitorozást, és remélem sikerül megoldani a problémát. Eltudnád valahogy küldeni az eredeti firmware-t? Mert akármi lehet, és a linkelt oldalakon nem találtam. Köszönöm!

(#1306) beldeczki válasza dchard (#1303) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Átállítom 1-re, akkor ez az állapot. Ahogy elindítom a monitorozást az snrft elől eltűnik a pipa. Másképp meg nem tudom kipipálni. Fura. Meg majd az eredeti firmware kellene.

(#1307) Intruder2k5 válasza beldeczki (#1306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

D-Link DSL-360R T1 típusra nincs gyári firmware, illetve a D-Link nem tette közzé, mivel a modem sem volt nyílt kereskedelmi forgalomban, csak ISP-knek adtak el belőle, így aztán ezen típus esetén jelen helyzetben nincs visszaút!

(#1308) beldeczki válasza Intruder2k5 (#1307) üzenetére


beldeczki
aktív tag

De az írásban benne volt, csak a linkek már nem jók.

(#1309) Intruder2k5 válasza beldeczki (#1308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudok róla, hogy ilyen lett volna... Én anno még leveleztem is az amerikai D-LINK support-tal, de nem tudtam semmit kinyerni belőlük!

(#1310) SteveBeard válasza Intruder2k5 (#1276) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Kösz a választ!
Átírtam, Neked lett igazad! ;)
Nem találtam leírást, ahol ezt módosították volna és óvatos duhaj vagyok, mivel nem Pesten élek, ahol - kicsit erős túlzással - a sarki közértben is kapsz modemet. Beszereztem egyet tartalékba és így már bátran állítgatom. :D

Steve

(#1311) Intruder2k5 válasza SteveBeard (#1310) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha valami nem jó, ott a reset gomb a hátulján, az mindent visszaállít alapra... :)

(#1312) beldeczki válasza Intruder2k5 (#1309) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Hát akkor mindegy, de azért köszi. :)

Remélem dchard majd válaszol.

[ Szerkesztve ]

(#1313) balogh0211


balogh0211
csendes tag

Sziasztok!

A tegnapi vihar tönkre vágta a 321b modemem és a router wan portját. Érdemes-e modem-router kombót venni, és ha igen milyet? Linksys, tplink, dlink? Van e olyan amelyikben a modem legalább olyan jó, mint a 321b. Én gyári frim-mel használtam mégis sokkal jobb volt mint a 360R, amit most kénytelen voltam visszarakni.
Előre is köszönöm.

(#1314) StSanya válasza balogh0211 (#1313) üzenetére


StSanya
őstag

Először is részvétem! :(

Másodszor pedig a válasz nem, nem érdemes egybe modem-routert venni.

Modemből most a best buy a d-link 360R T1 (fekete színű), T-Home pontokban 6 - 6,5 között kapható. Erre feltolod a Dchard féle firmwaret és örömésboldogság... :D

Routerből pedig ízlés szerint, az igényeidnek és persze a pénztárcádnak megfelelően válassz (ezért nem érdemes egybe modem-routert venni), mert itt sok tényező van, ami befolyásolja a választást, pl. kell-e gigabit, wifi kell-e, ha igen N-es-e, kell-e cserélhető antenna, akarsz-e külső firmwaret (Tomato, DD-WRT stb.) használni, netán USB porton külső HDD-t rákötni és még sorolhatnám napestig a szempontokat...

Alapszintű otthoni felhasználónak, akinek semmi extra nem kell, csak max. pár darab gépen vezetéken és wifin netezni, annak amúgy perpill valamelyik drágább TP-Linket szoktam javasolni, a TL-WR 84x szériától kezdődően (94x és 1043x, ha erősebb kell esetleg), azaz a 300 Mbps családból. Ha jelenleg nem kell wifi, akkor még jó a TL-WR740x, mert később kellhet... Olcsóak, s öt év garisak.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1315) dchard


dchard
veterán

A 360R T1-hez nincs gyári firmware.

És router modem kombót senkinek nem ajánlok.

Ha az SNRFT rögtön visszaáll 0-ra, hát akkor ez van, szerintem ez bug a DMT-ben, mindene setre érdekes.

Annyit tehetsz, hogy a leírásom utolsó előtti oldala szerint teljes vonaldiagot csinálsz, és az abból keletkező szöveges fájlból kinyerhetőek ezek az adatok. Az próbáld ki, ott akár 24órás monitorozásra is van lehetőség.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1316) beldeczki válasza dchard (#1315) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Rendben, de akkor nem muszáj 24 órán át mennie? Elég addig mennie mint az SNR monitorozásnak? Laptopon XP, asztalin Win7, és mindkettőnél visszaáll az snrft. Fura. A tesztet megcsinálom.

Meg még be kell szereznem még egy ugyanilyen modemet, gyári fw-vel. A T-sek lehet, hogy nem fognak örülni a módosításnak.

(#1317) dchard válasza beldeczki (#1316) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem járasd 3-4 óráig csúcsidőben, annyi elég.

A T-sek észre sem veszik a változtatást mivel fingjuk nincs semmirről, tök felesleges másik modemet venni.

Maximum álítsd vissza az összes beállítást gyárira (ADSL2+, 100 SNR margin, vivőkizárást kapcsold ki).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1318) beldeczki válasza dchard (#1317) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Rendben, remélem nem lesz probléma. A tesztet most kezdem majd el futtatni.

(#1319) beldeczki válasza dchard (#1317) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Ezt a hosszú szöveget másoljam ide?

(#1320) Intruder2k5 válasza beldeczki (#1316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Anno nekem is hozott ilyet a szolgáltató, aztán rátettem ezt az fw-t, majd amikor probléma volt a vonallal, kijött a szerelő, levette, és betett a helyére egy másikat, mondván "sz@r, már a ledek is rosszul villognak rajta"! És mivel úgy gondolta, hogy ennek már úgyis mindegy, a "rossz" modemet nálam hagyta... Miután elment, természetesen azonnal visszakerült moddolt modem! Aztán mivel a vonal ettől sem javult meg, rá körülbelül 1 hétre jött egy másik szerelő, aki hasonló okokból megint lecserélte a modemet, a "rosszat" pedig megint itt hagyta! Így aztán gyűltek szépen a DSL-360R T1-ek. Katasztrófa, hogy némelyik mennyire leszarja az egészet! Aztán talán a harmadik szerelő volt, aki újrakötötte a kábeleket a dobozokban, és így végre jó lett a vonal is...

(#1321) beldeczki válasza Intruder2k5 (#1320) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Hát akkor a modemekkel jól jártál.

(#1322) dchard válasza beldeczki (#1319) üzenetére


dchard
veterán

A kimenet egy szöveges fájl, azt töltsd fel valahova és a linket másold be ide ne az egész tartalmat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1323) beldeczki válasza dchard (#1322) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Itt a fájl.

(#1324) inoxcrom


inoxcrom
csendes tag

Sziasztok! Van egy DSL-321B modemem amire az adsl-32XB-ver-1.9 firmwart tettem fel az itt leírtak alapján ami sikerűlt csak ADSL kapcsolat nem működött.Így megpróbáltam rátenni egy gyári frimwart ami elindult aztán semmi, sehogyansem tudom elérni a modemet,se webről,se telnettel,se pingelni ezért ujabb frissítést nemtudok rátenni. Ilyenkor mit lehet tenni? Kuka.
A segítséget előreis köszönöm. :( :(

[ Szerkesztve ]

(#1325) Intruder2k5 válasza inoxcrom (#1324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amikor benyomott reset gombbal áram alá helyezed, akkor elkezd villogni rajta a power led? Amúgy én nem hiszem, hogy sikerült volna téglát gyártani belőle, a recovery módnak mennie kell!

(#1326) inoxcrom válasza Intruder2k5 (#1325) üzenetére


inoxcrom
csendes tag

Szia! Folyamatosan világít.

[ Szerkesztve ]

(#1327) dchard válasza beldeczki (#1323) üzenetére


dchard
veterán

Egy darab szakadást lehetett tettenérni benne. Úgy látom nem külső zaj lesz az oka, mivel egyetlen vivőn sem észlelhető akkora változás, ami ezt előidézheti.

Viszont a bithiba számok masszívan megnőnek.

Szerintem kábelezési hiba az lapahálózatban, netán port hiba.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1328) beldeczki válasza dchard (#1327) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Szerintem kábelezési hiba az lapahálózatban, netán port hiba.

Ezek ellen mit is tudok tenni? Ügyfélszolgálat?

(#1329) dchard válasza beldeczki (#1328) üzenetére


dchard
veterán

Mivel arra tippelke, hogy nem nálad van a hiba, ezért igen, nincs más lehetőség, mint bejelented hibára, hogy szakad.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1330) beldeczki válasza dchard (#1329) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséget! A modemre remélem nem fognak szólni.

(#1331) inoxcrom


inoxcrom
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek sikerült a számítógép és a D-Link DSL-321B modem közötti valamilyen kommunikációra,valószínű nem sikerült firmware frissítés után? Ha igen leírná hogyan.
Köszönöm.

(#1332) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Nemrég váltottam a t-home-nál 15Mb - os adsl-re, de a letöltésem kevesebb. A hozzáértőktől kérdezném hogy ebből a képből meg lehet állapítani hogy a vonal -e az oka vagy valami más. ?Esetleg a modem ? Most D-link 360T van 360R-el még rosszabb volt a helyzet egy kicsivel.A szerelő azt mondta hogy ennyit bír a vonal.
kép

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1333) SteveBeard válasza rostiron (#1332) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szintén zenész....

Steve

(#1334) dchard válasza rostiron (#1332) üzenetére


dchard
veterán

Csere 360R T1E-re (fekete), felrakod rá a saját szoftveremet és SNR margin csökkentéssel (maximum 60%-ra!!!) gyoruslni fog. EZ természetesen csak akkor játszik, ha a vonal most stabil és nem szakad.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1335) dchard válasza SteveBeard (#1333) üzenetére


dchard
veterán

Ugyan sokat nem írtál le arról mi a problémád, de:

1. A vonal jnak tűnik, SNR margin csökkentéssel maximum 60%-ig lehet sávot nyerni, de
2. Nagyon magas az interleaving depth ezért valószínűleg a késleltetésed is nagy, gyanús, hogy te is SNR lockot kaptál.
3. A képről hiányoznak a jobb szélen lévő bithiba arányt mutató számok, azt is látnom kéne.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1336) beldeczki válasza dchard (#1329) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Fura. Már 44 órája csatlakozva van, szakadás nélkül. Idáig max. 28 óra volt a folyamatos kapcsolat. Lehet, hogy megjavul...

(#1337) rostiron válasza dchard (#1334) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi,

Próbálok szerezni egy másik modem-et és megpróbálom. A vonalat én stabilnak mondanám.( Legalább is nem volt gondom vele soha ) A DSL-321B is jó ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1338) StSanya válasza rostiron (#1337) üzenetére


StSanya
őstag

Persze, nekem is az van pl, csak ha most szerzed be újonnan, akkor drágább...

DSL-321B

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1339) SteveBeard válasza dchard (#1335) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Azért nem írtam kérdést, mert csak azt akartam megmutatni ezzel a képpel, hogy ugyanaz a helyzet nálam is, mint rostironnál . Most váltottam 15 megabites netre és látható a képen mennyit kaptam. Ez stabilan annyi. A váltás óta rendszeresen szakadozik a net, (most is megszakadt miközben írom a hsz-t) de az igazsághoz hozzátartozik, hogy elég nagy a káosz a vezetékezés körül, azt is rendbe kéne tennem, a modem is más helyre került, bár ettől javulni kellett volna, mert 6m-rel lett rövidebb a modem felé a vezeték.
Az SNR lockot én is kiszúrtam :(((
Normális - 3 órás - DMT-vel való mérést nem is tudok végrehajtani, mert olyan földöntúli csipogás jön a gépből, hogy a Csillagok Háborúja film hangmérnöke is megirigyelhetné. :Y
Majd félbe is szakad a mérés.
Ha minden a helyére kerül, majd csinálok egy mérést, ha összejön...
Addig is egy helyzetkép..

[ Szerkesztve ]

Steve

(#1340) dchard válasza SteveBeard (#1339) üzenetére


dchard
veterán

Ha a számítógéped csipog, az nem az ADSL miatt van :DDD

Viszont ezen a második képeden látszik valami, ami az előzőn nem:

256 és 288 között lett egy szép beszakadás az SNR és bitallokációs térképen, és valamiért a pilot is más vivőre került. Én azt a 4 vivőt kizránám a buliból és feltétlenül csinálj SNR monitorozást is, mivel ez elég gyanúsan zajosodás lesz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1341) rostiron válasza dchard (#1334) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

360R-es modem van T1 is és T1E is ? Mindkettő jó a te szoftveredhez ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#1342) inoxcrom


inoxcrom
csendes tag

Nehezen nyílnak a kapuk. Sziasztok.Azt megírhatná valaki,hogy a dsl321b modem JTAG-olásához milyen feltöltő program kell.Jópár oldalt néztem de még tisztulni kell.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1343) dchard válasza rostiron (#1341) üzenetére


dchard
veterán

Igen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1344) dchard válasza inoxcrom (#1342) üzenetére


dchard
veterán

Nincs JTAG portja szóval erróől ennyit.

Mondjuk nem tudom minek akarsz JTAG-olni, ha elrontottál egy szoftverelést, akkor ott a vészvisszaállító üzemmód.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1345) inoxcrom válasza dchard (#1344) üzenetére


inoxcrom
csendes tag

Köszi.Hogyan csináljam ,hogy elérjem a számítógépről mert sehogy nem jön össze.

http://dsl2500ubrud.narod.ru/ erre a linkre gndoltam.Kínomba.

(#1346) dchard válasza inoxcrom (#1345) üzenetére


dchard
veterán

Pontosan le van írva a cikkemben, és már itt is újra meg újra leírtam többször is, hadd ne tegyem meg ezt még egyszer.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1347) Intruder2k5 válasza inoxcrom (#1345) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kösd össze a modemet és a PC-t ethernet kábellel, közvetlenül, router nélkül! A PC-n állíts be fix IP címet a helyi kapcsolathoz.

IP: 192.168.1.10
Maszk: 255.255.255.0

Semmi egyebet nem kell megadni, ennek így működnie kell! Ezután áramtalanítsd a modemet, várj pár másodpercet, majd nyomd be a reset gombot, tartsd nyomva, majd dugd vissza a tápot... Most figyeld a LED-eket, és a reset gombot csak akkor engedd el, ha a Power LED villogni kezd! Ezután katt ide...

http://192.168.1.1

...és töltsd fel az új firmware-t!

(#1348) inoxcrom válasza Intruder2k5 (#1347) üzenetére


inoxcrom
csendes tag

Köszi de nem sikerűl.A power led folyamatosan világít.Esetleg időbe mennyit lehetne még várni vele úgy tízperc után nyomvatartott reset után.

(#1349) inoxcrom válasza dchard (#1346) üzenetére


inoxcrom
csendes tag

Köszi.Szinte az egész fórumot végignéztem,sőt még külföldi fórumon is a te írásaiddal.Amúgy nagyon ott vagy ebben a témában,minden elismerésem.De nem jön össze.

(#1350) Intruder2k5 válasza inoxcrom (#1348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor passz, így nem tudok mást mondani... Ennek körülbelül 5mp-nek kellene lennie!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.