Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) dchard válasza horukk (#1150) üzenetére


dchard
veterán

Egy túróst kell alközpontot cserélni.

A következőt mondd a szerelőnek:

1. Ő nem fogja tudni megoldani a problémát.
2. Továbbítsák a hibajegyet a mérnökségre (technológiai osztály) azzal az információval, hogy az ADSL fizikai rétege nem szakad meg, csak a PPPoE kapcsolat. Valószínűleg a DSLAM ATM alrendszerében (ATM switch), vagy a gerinchálózati kapcsolattal van a probléma. És jelezzétek, hogy több ügyfelet is érint a probléma.

Ne add fel, macerás lesz, de ha eléggé nyaggatod őket, akkor előbb-utóbb eljut ez egy olyan emberhez (mérnök), aki tud mit kezdeni ezzel a problémával is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1152) horukk válasza dchard (#1151) üzenetére


horukk
csendes tag

Elment az e-mail a szolgáltatóhoz, de nem az általam kért helyre továbbították a hibajegyet, hanem megint a helyi szerelők kapták meg. Ők továbbra sem tudtak mit kezdeni a hibával.
De a véletlen folytán sikerült megoldanom a problémát. Le is írom a mikéntjét, hátha valakinek hasznos info lesz.
A routeremen OpenWrt firmvare van. Engedélyeztem rajta a QOS szolgáltatást. A lényeg, hogy az aktuális csomagunknak megfelelő fel és letöltési sebességtől ne adjunk meg nagyobb értéket a QOS beállításainál. Azóta napokon keresztül nincs PPPoE szakadásom. Ha tiltom a QOS-t, megint jelentkezik a probléma. Csak sejtésem van, hogy a QOS miért oldja meg a PPPoE szakadás problémáját: arra gondolok, hogy olyankor szakad meg a kapcsolat, ha az engedélyezett sávszélességemtől többet használok valamiért, ilyenkor egy automatika bontja a kapcsolatot. Akárhogy is van, lényeg, hogy megoldódott a probléma a szolgáltató közbenjárása nélkül.

(#1153) dchard válasza horukk (#1152) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem a PPPoE kapcsolathoz a QoS-nak (ami egy helyi várakozósor a router wan interfésze után), vajmi kevés köze lehet a szakadozáshoz, ez sokkal inkább valamilyen openwrt-s bug lesz. Ezt amúgy mondhattad volna, hogy penwrt-s a routered.

Amúgy attól, hogy a QoS-ban nagyobb sebességet állítasz be, attól még a TCP automatikusan a fizikai réteg sebességéhez állítja be az albakméretet, így a kapcsolatok sebességét is.

Mindenesetre örülök, hogy megoldódott.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1154) horukk válasza dchard (#1153) üzenetére


horukk
csendes tag

Mint ahogy fentebb írtam, több routerrel is kísérleteztem, gyári firmware-vel is és router nélkül is közvetlen modemről. Úgy is jelentkezett a PPPoE szakadozás. Tehát nem mondhatjuk azt, hogy a firmware bugja miatt szakadozott. Biztos, hogy a szolgáltatónál van a gond, mivel több előfizetőnél is jelentkezik ilyen probléma.
Hogy nálam a QOS megoldotta, ezt annak tudom be, hogy a segítségével az előfizetésemnek megfelelő sávszélesség limitet állítottam be (15M / 900K). Szerintem ha más módszerrel limitálnám a sávszélemet, az is orvosolná a problémát.

(#1155) dchard válasza horukk (#1154) üzenetére


dchard
veterán

Elhiszem, hogy a QoS macerálása megoldotta a problémádat (látszólag), csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a dolgok nem ott és nem úgy függenek össze, ahogy írtad.

Ezt az is alátámasztja, hogy tömeges a jelenség, és a többieknél gondolom nem fog magától elhárulni ez a probléma.

Én továbbra is azt az utat választanám hogy a szolgáltató javítsa ki a hibát, ami nyilvánvalóan fennáll, de ahogy érzed.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1156) pimmi


pimmi
senior tag

Bocs de nem találtam értelmesebb és élő fórumot, segítség kellene, ez a modem jó t com annex b hálózatra ? N1 ADSL2+ Wireless Modem Router

:R

(#1157) Intruder2k5 válasza pimmi (#1156) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ilyet nem vennék meg... Mármint nem a típus miatt, hanem ilyen modem + router kombót! A baj az, hogy ha bármi problémád lesz a DSL-el, akkor mindig a Te eszközödre fogják kenni a hibát. Szerintem modemet vagy adjon a szolgáltató, vagy vegyél egy olyat, ami itt is használatos, például D-LINK DSL-360R T1 típust. Ez a modem, az ebben a topikban tárgyalt firmware-el, maximálisan jó választás, és e-mellé vegyél egy routert.

Szerintem! :)

(#1158) pimmi válasza Intruder2k5 (#1157) üzenetére


pimmi
senior tag

kössz a tanácsot, de várom a választ ha tudja valaki

(#1159) StSanya válasza pimmi (#1158) üzenetére


StSanya
őstag

Igaza van Intruder2k5-nek, jót akar, hidd el!

Amúgy be lehet állítani...

http://cache-www.belkin.com/support/dl/p75256au_f5d8631-4_man.pdf

A 29. oldalon, a "Setting your ISP Connection Type to PPPoE or PPPoA" rész alatt találod, hogy mit kell beállítani hozzá...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1160) pimmi válasza StSanya (#1159) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi nektek, de ezzel kell megoldanom
:R

(#1161) StSanya válasza pimmi (#1160) üzenetére


StSanya
őstag

Mindig van választás... :D

Ezek gondolom nem okoznak gondot:

1. User Name - Enter the user name. (Assigned by your ISP).
2. Password - Enter your password. (Assigned by your ISP).
3. Retype Password - Confirm the password. (Assigned by your ISP).

3/A. Service name - Hagyd üresen.

4. VPI/VCI - Enter your Virtual Path Identifier (VPI) and Virtual Circuit
Identifier (VCI) parameter here. (Assigned by your ISP).

Magyarországon T-Home-os területen ez 1/32 Invitel-esen pedig 8/35

5. Encapsulation - Select your encapsulation type (supplied by
your ISP) to specify how to handle multiple protocols at the ATM
transport layer.

Magyarországon: LLC

6. MTU - Enter the MUT value for your ISP

1492

7. Disconnect after of x minutes of no activity - Checking the box
and enter the number of minute that you want the modem router
to auto disconnect after no activity. After this time has been
exceeded, the connection will be terminated.

8. Use Static IP Address - Check this box and enter the static IP
address your ISP assigns for your line. Use this option only if
instructed by your ISP.

Ezek ne legyenek bepipálva, kivéve, ha forgalomkorlátos a neted, akkor a 7. legyen pipás.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1162) pimmi válasza StSanya (#1161) üzenetére


pimmi
senior tag

hát hallod , nagyon rendes vagy ....

(#1163) Fecogame


Fecogame
veterán

Alacsonyabb memória fogyasztás

Nem kötekedésképp, csupán szimpla kérdés:

Egy zárt rendszernél, ami csak adott feladatra működik, miért számít a memóriahasználat? :F

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1164) dchard válasza Fecogame (#1163) üzenetére


dchard
veterán

Feltételezem, hogy ezt nekem szántad, így válaszolnék a kérdésedre:

Ezeken a modemeken összesen 8MB fizikai RAM van, a 2MB-os flash tartalom kicsomagolása után (nem felszabadítható) ebből összesen marad 6MB. Ebbe kellett beleférnie mindennek a kerneltől a webes felületen át a webszerverig, telnet szerverig stb. Belátható, hogy ehhez elég sokat kellett nyirbálni.

Természetesen a rendszer zárt, de hogy egyszerre mennyi feladatot tolsz rá, az erősen felhasználás-függő. Például ha valaki vadul nyomogatja a grafikon kirajzoló oldalon a frissítés gombot megállás nélkül, akkor nagyon gyorsan ki tudja végezni a modemet (memóriatúlcsordulással összeomlik, és vagy újraindul). Ugyanez van akkor is, ha valaki futtatja a DMT-t folyamatos SNR monitor módban, és közben a webes felületen a grafikonokat is nézegetné.

A kevés memória miatt kellett kivenni belőle majdnem a teljes IP alrendszert (DHCP, DNS, tűzfal, PPPoE, NTP és társai), vagy példáula kernelből a syslogd-t.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1165) Fecogame válasza dchard (#1164) üzenetére


Fecogame
veterán

Értem már :) Köszönöm a válaszod. :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1166) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok,
meg lehet azt csinálni hogy egy adsl- vonalra teszek két db. modemet,
ugyanugy beállítva jelszó felhasznállónév, minden akkor mennifog mindkettő ?

(#1167) Intruder2k5 válasza pimmi (#1166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem! Legalábbis szerintem nem, bár sosem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#1168) StSanya válasza pimmi (#1166) üzenetére


StSanya
őstag

Nem egyidőben simán... :))

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1169) pimmi válasza StSanya (#1168) üzenetére


pimmi
senior tag

a lényeg hogy van egy adsl vonal, ezen egy adsl modem, a vonal továbbmegy a szomszéd lakásba, ide tennék még egy modemet, kábelezés nélkül gondoltam megoldani a netet ott is, a két modemmel ott is meglenne a net, egyszerre nem mennének ?

(#1170) Intruder2k5 válasza pimmi (#1169) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehhez router kell, és / vagy AP, de nem két modem!

(#1171) pimmi válasza Intruder2k5 (#1170) üzenetére


pimmi
senior tag

kábelezni nem akarok

(#1172) StSanya válasza pimmi (#1169) üzenetére


StSanya
őstag

Egyidőben szerintem nem. Ha az pl. egyik csak délelőtt, a másik meg csak estétől, akkor úgy megy (pl. családi házban kialakított iroda helyiségben délelőtt, míg a nappaliban délután és este menne a net).

A problémára a megoldás a router. Amúgy nagyon nem érdemes a telefonkábelt vonszolni se több lakáson keresztül, már ezen is bukhatna a dolog, viszont a router utáni CAT5-ös hálózati kábel mehet simán akár 100 - 150 méter távolságra is...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1173) Intruder2k5 válasza pimmi (#1171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. A telefonkábelt is át kell vinni, mert azt nem tudod WiFi-n továbbítani!

2. Egy routerből azonban már a WiFi is megoldás lehet a klienshez!

(#1174) pimmi válasza Intruder2k5 (#1173) üzenetére


pimmi
senior tag

telefon már ott van, azért gondoltam rá mégegy modem, de akkor szóval egyidőben nem megy ?

(#1175) Intruder2k5 válasza pimmi (#1174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Akkor minden szomszéd így netezne felesben, de az az ISP-nek nem lenne jó...

(#1176) dchard válasza pimmi (#1174) üzenetére


dchard
veterán

Látom a többen már elmondták, de fontosnak tartom a megerősítést:

Nem, egy telefonvonalon két ADSL modem nem működik. Ugyanez igaz a hagyományos modemekre, a hanghívásra, faxhívásra és minden másra is, mivel ezek a készülékek ugyan abban a frekvencia sávban működnek, így egymást zavarnák, ha belőlük kettőt kötnénk ugyan arra a vonalra.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1177) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!
Esténként van egy-két órás időszak, mikor nagyon szakadozik a net.
Sajnos nálunk is mindenki, akkor lóg rajta, ezért mielőtt fölöslegesen letiltanám a családot az esti netezésről megkérdezem, ha csinálok egy ilyen képet az esti időszakról, abból ki tudtok-e következtetni valamit? Valamint jók így a beállítások a teszthez?
Köszi a segítséget!

?

[ Szerkesztve ]

Steve

(#1178) dchard válasza SteveBeard (#1177) üzenetére


dchard
veterán

Ez a vonal fullos, én elgondolkodnék rajta, esetleg nem a routerrel vannak-e gondok.

Ha jól látom akkor az én szoftverem fut a modemen. Esetleg megnézhetnéd a modem webes felületén a főlapon, hogy mennyit mutat a DSL uptime fantázianevű mérő. Ha kb. ugyanannyit mutat mint a MOdem uptime, akkor nem az ADSL kapcsolatod szakadt meg.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1179) SteveBeard válasza dchard (#1178) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!
Igen, jól látod a Te szoftvered fut, köszönöm! :R
Miután megírtam a hsz-t megnéztem a modem és DSL uptime-t, majdnem ugyanaz volt. Tehát én is arra a következtetésre jutottam, hogy nem szakadt meg az ADSL kapcsolat. Ami az érdekessége a dolognak, hogy mindig csak estefele csinálja.
Én is úgy látom a routernél kell keresni a hibát.
Köszi a segítséget!

Steve

(#1180) horukk válasza SteveBeard (#1179) üzenetére


horukk
csendes tag

Nem feltétlen a router a ludas. Nálam a PPPoE kapcsolat szakadozott. Hiába cseréltem routert, modemet, a hiba megmaradt. A szolgáltató nem tudott mit kezdeni a problémával. Nagyban javult a helyzet, amikor bekapcsoltam a routeren a QOS szolgáltatást. Ennek hatására majdnem tökéletes lett a PPPoE kapcsolat, napokat kibír újracsatlakozás nélkül.

(#1181) Intruder2k5 válasza horukk (#1180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami ugyebár ezek szerint szintén router hiba... :)

(#1182) horukk válasza Intruder2k5 (#1181) üzenetére


horukk
csendes tag

Nem router hiba. Router nélkül, közvetlen a modemen keresztül csatlakozva is naponta többször megszakad a PPPoE kapcsolat, az ADSL nem. De ezt már régebben kiveséztük itt a fórumon. Több előfizetőnél is jelentkezik a probléma. Az én esetemben biztos, hogy a szolgáltatónál van a gond.

(#1183) Callmaster


Callmaster
tag

Sziasztok. Ugyan nem rendelkezem egyik modemmel sem, de szeretnék ötletet kérni tőletek. Majdnem 4 éve van a T-home-nál ADSL előfizetésem és az utóbbi 2 évben van 15 Megabites kapcsolatom. Gyakorlatban mindíg megvolt a vonalhoz képest "valós" 14 Mbit lefelé és a maxnak mondható 1085 kbit felfelé. Az utóbbi 2 hétben a le sebességem majd 1 Mbit-et esett ami nem is zavar annyira, de a feltöltésem nem képes 720 kbit-nél nagyobbra szinkronizálni. A pingem iszonyatosan megnőtt azóta. Pont azóta van ez hogy megvettem a TP-LINK TD-W8960NB-t. Persze 5 nappal később mikor megadta magát(hiába állt be ADSL2+ -ba akkor is max 8 Mbit-m volt) rögtön visszaraktam a régi, stabill Thomson TG585V7-s modemet. Utóbbival kb 2 napig megvolt a régi sebesség de az is képtelen a fent megnevezett értékeknél jobbra beállni. Persze próbáltam még 2 db 360R c3-al, 1 db 360T-el és 1 db 380T-el is. Ezek nyilván gyengébben teljesítenek de ezeknél sem volt jobb a feltöltésem. A vonali paraméterek feltöltési irányban minimálisan vagy semennyire sem módosultak : Attenu: 13dB, SNR :21dB. Igazából az SNR lett kb. 3dB-el magasabb.
Lehet központilag van a gond? Mondjuk új létesítés miatt, stb?
Átnéztem minden kábelt, kötéseket, sőt minden toldást újra krimpeltem lecseréltem a dugókat rövidítettem a kábelhosszon és 1 db feleslegesnek mondható toldást megszüntettem. Ezzel kb 1 dB-lt nyertem is.
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1184) dchard válasza Callmaster (#1183) üzenetére


dchard
veterán

Vonaldiagnosztikát kérünk, a többi mese beszéd.

"Persze próbáltam még 2 db 360R c3-al, 1 db 360T-el és 1 db 380T-el is"

Csak pont az a modem maradt ki amivel ki kellett volna próbálni: a fekete Dlink 360R T1(E).

A 360R C3-mal tudsz a legkönnyebben vonaldiagot csinálni + az SM50B nevű szoftverrel. A képet legalább 2 óra mérés után készítsd el.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1185) Callmaster válasza dchard (#1184) üzenetére


Callmaster
tag

Rendben. Kipróbáltam volna a 360R T1-el is ha lenne, illetve ha nem erre a TP fosra költöttem volna. A cél a 2 eszköz kiváltása valamint az N-s Wifi lett volna. A diagot este még lefuttatom a C-sen.

(#1186) dchard válasza Callmaster (#1185) üzenetére


dchard
veterán

Tedd azt.

Azt azért megjegyzem, hogy a TP routerek hálózatkezelő alrendszere egy és ugyanaz, arról nem beszélve hogy elég sokan használnak TP eszközöket (köztük én is), és bár találtam már bennük hibát, a PPPoE alrendszer rendben van. Szóval hacsak nem fizikai baja van annak a routernek akkor...

Egyébként random PPPoE dobásokat tud produkálni hibás táp (router), illetve kontaktos LAN kábel és/vagy csatlakozó is. Nálam egyszer ez volt az oka annak, hogy szakadt a DSL.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1187) Callmaster válasza dchard (#1186) üzenetére


Callmaster
tag

Szia.
Megcsináltam ahogy mondtad.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1188) dchard válasza Callmaster (#1187) üzenetére


dchard
veterán

Ez rém furcsa.

Mindkét irányban bőven határ felett megy a vonal, mégsem áll össze gyorsabban a szinkron, pedig javíthatalan hiba nincs is...

A megoldás: modemcsere, firmware-emet felrakni rá, és csökkenteni a target snr margint és megnézni hogy gyorsul-e.

Ezt mondjuk kipróbálhatod a mostani modemeddel is:

http://logout.hu/cikk/d-link_360r_adsl_modem_parameterezes/1_d-link_360r_alatlanos_parameterek.html

Én szoftvereml és új hozzá való modemmel picit egyszerűbb, meg ez a 360R c3 is egy rakás szar, de ahogy látom nincs javíthatatlan bithiba, így még tartja magát. Persze ha szakad, akkor azonnal és kapásból modemcsere.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1189) Callmaster válasza dchard (#1188) üzenetére


Callmaster
tag

Köszönöm szépen a választ.
Megmondom őszintén miután lement a 2 óra pont a linkelt oldalon található leírás alapján próbáltam kihasználni a vonali tartalékot. Annyit sikerült elérnem hogy 15000kbit környékére beállt a letöltés, de a feltöltés nem változott.
A Thomson modemen cseréltem Firmware-t(elég sokat adtak ki hozzá), de semmi változás. Nem értem hogy a feltöltés ami 2 évig megvolt 1085kbit, miért nem megy most már 766kbit fölé.
Jelenleg 6 modemem van(találtam 1 360R b-st is) és mindegyiknél 760kbit a plafon.
Külön nem lehet valahogy csak a feltöltési SNR-t állítgatni?
Annyira nem vagyok otthon ebben a témában. Sok linkelt SM50B-s képet láttam és nekem furcsa hogy úgymond "rosszabb" vonali értékek mellett is helyenként jóval nagyobb sebességet tudnak elérni.

Szerintem még beszerzek 1 T1-set is.

Üdv.

(#1190) Intruder2k5 válasza Callmaster (#1189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg kérdezd meg ezeket is!

(#1191) Callmaster válasza Intruder2k5 (#1190) üzenetére


Callmaster
tag

Rendben, köszönöm:)

(#1192) dchard válasza Callmaster (#1189) üzenetére


dchard
veterán

A feltöltési SNR-t az alközpontban lehet állítani. A letöltésit is, csak azt felül tudom bíráltatni a modem ADSL driverével.

Ha a 360R T1E-vel és az én szoftveremmel sem lesz jó, hibajegy a Telekomnak, mert szar a DSLAM port konfigurációja.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1193) Callmaster válasza dchard (#1192) üzenetére


Callmaster
tag

Mindenféleképpen kipróbálom. Megfogadom a tanácsodat.

Üdv.

(#1194) dchard válasza Callmaster (#1193) üzenetére


dchard
veterán

Egyébként kb. úgy néz ki, mintha nálad eltekerték volna a target SNR margint mindkét irányba. Magyaroszágon a jellemző érték 6/6 illetve 10/10dB.

Nem panaszkodtál véletlenül ügyfélszolgálaton arra, hogy szakadozik a vonalad? Akkor szokták ezt csinálni, bár eddig sokkal drasztikusabban simán lenyomtak egy gyengébb csomagba.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1195) Callmaster válasza dchard (#1194) üzenetére


Callmaster
tag

Nem panaszkodtam nekik. Tudod most megint hülyeséget fogok írni, de amíg a TP-LINK TD-W8960NB-t be nem üzemeltem addig nem volt ilyen jellegű gondom.Tudom hogy nem rossz modem és elvileg semmi köze nincs hozzá,de akkor is furcsa hogy pont onnantól lett ilyen a sebesség.Valahol olvastam anno hogy aTP-link-es termékek "elvileg nem támogatottak".Nem tudom teljesen tanácstalan vagyok. Az a gond hogy a garantált sebesség felett vagyok és így nem hiszem hogy foglalkoznának ezzel a témával.

Üdv.

(#1196) dchard válasza Callmaster (#1195) üzenetére


dchard
veterán

Ja hogy ez egy kombó router+modem. MOst nézem.

MOndjuk tök mindegy. Olyan nincs, hogy "nem támogatott" eszköz. Az ADSL egy standard, aminek az összes modemmel ami megfelel működnie kell. Arról nem beszélve, hogy "támogatott" modemekkel sem jó (lásd: C3-mas eredmény amit linkeltél).

A másik dolog: ezeket a garantált értékeket nem úgy kell felfogni, hogy ha neked eldaja a 15-ös csomagot, aztán beállítják 1kb/s-mal gyorsabbra a garantált értéknél és annál soha többel nem megy, akkor reklamációnak helye nincs.

Itt arról van szó, hogy ha műszakilag indokolható, akkor oké, csakhogy nálad kicsi a csillapítás, nagy a tartalék is, a vonal nem szakad, tehát nem tudnak olyan műszaki érvet mondnai, hogy az megálljon a lábán.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1197) Callmaster válasza dchard (#1196) üzenetére


Callmaster
tag

Megpróbálom bejelenteni nekik. Mondjuk nem sok értelme lenne még egy modemet beszerezni, hiszen 6 db előtte ugyanazokat az értékeket produkálta( valószínűleg nem lesz változás), de jobban érzem magamat ha frissebb Hardware hajtja a kapcsolatot.
Meglátjuk mi lesz belőle. Bármi fejlemény lesz megírom, hátha másnak is lesz hasonló gondja és kiindulásnak jó lehet az én esetem majd.

Üdv.

(#1198) Intruder2k5 válasza Callmaster (#1197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem dchard nem is azért ajánlotta, mert a 360R T1, vagy a 321B valami csodamodem, és azzal rögtön jó lesz, hanem mert fel lehet tenni rá az általa készített firmware-t, amivel könnyen tudod majd módosítani a beállításokat, természetesen az Ő segítségével, és útmutatásával... Persze mellékesen még HW tekintetében is sokkal jobbak, mint a többi említett darab.

[ Szerkesztve ]

(#1199) Callmaster válasza Intruder2k5 (#1198) üzenetére


Callmaster
tag

Igen tudom. Most azon gondolkoztam hogy mire hivatkozzak? Azt mégsem mondhatom hogy szakad, hisz ez nem igaz. Ötlet?
Köszönöm.

(#1200) dchard válasza Callmaster (#1199) üzenetére


dchard
veterán

Kérj műszakis kollégát és mondd meg neki az igazat:

a standard 10dB-s margin helyett 12 meg 15dB-s marginnal megy a modemed, és EZÉRT nem kapod meg a fizetett sebességet. Állítsák vissza 10dB-re az SNR margint mindkét irányban.

A lényeg, hogy:
NEM vagy messze az alközponttól
NEM zajos a vonalad
NINCS rajta bithiba vagy keret dobás

tehát ha bármi ilyesmivel próbálnak lerázni, akkor tudd, hogy hazudnak, és ne hagyd magad.

A DSLAM-ben a portodon konfigurációt visszaállítani normálisra 5 perc.

Ettől függetlenül a 360R T1E-t vagy 321B-t erősen ajánlom megvételre. Hogy miért azt már számtalanszor leírta ebben a fórumban is, hadd ne tegyem meg még egyszer.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.