Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) AstraCDX válasza StSanya (#2350) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Az SM50B-t, hogyan lehet működésre bírni ?

Nekem még sohasem jutott túl a "Querying modem..." üzeneten .

Vagy csak bizonyos modemekkel hajlandó együttműködni ?

Üdv.

Astra

(#2352) tévelygő válasza AstraCDX (#2348) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Nálam mindjárt látta, a visszajelző ledek rendellenes működésén. Csak addig tedd vissza a másik modemet amíg kijön a szakember.
Azután vissza teheted a módosítottat.
Mindenképp tájékoztasd,hogy a hiba egy része azért áll fenn nálad, mert a modemed te is le szoktad áramtalítani. Erre hivatkozva, talán a profilod is vissza állítják.

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#2353) AstraCDX válasza tévelygő (#2352) üzenetére


AstraCDX
senior tag

No átestem a műtéten ! :)

Nálam is azonnal kisasolta, hogy hogyan villognak azok a LED-ek . :Y

De nem balhézott miatta .

Az éjjeli kikapcsolásokra az volt a válasz, hogy a központ meg tudja különböztetni a modemkikapcsolásból eredő megszakadást az egyébtől, így nem lenne szabad, hogy az okozza a hibát .

Némi vizsgálódás után történt egy érpár csere, majd a Dowstream rate érték fölhúzása . :C

Íme az eredmény .

Egyenlőre örvendek, bár a ping értéket kissé magasnak tartom, és Interleaving depth érték sem csökkent annyira amennyire számítottam .

Most indul a tesztidőszak, aztán meglátjuk mennyire lesz stabil így a kapcsolat .

Üdv.

Astra

(#2354) tévelygő válasza AstraCDX (#2353) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Jobb lett. Pinget inkább itt mérj, ez pontosabb: http://www.pingtest.net/
Nálam a nem tudta megkülönböztetni a központ az áramtalanítást a szakadástól. Korábban nem volt szakadásom, csak áramtalanításom, erre nekem is felszökött az inter. érték.

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#2355) dchard válasza AstraCDX (#2353) üzenetére


dchard
veterán

Na ez már annyival megy amennyivel kell, mondtam én hogy teljesen faszán kell mennie a 10megának ezen a vonalon és tessék.

Egyébként igen: a központi oldal meg tudja különböztetni de csak abban az esetben ha a modemben ki van alakítva az ún. Dying gasp funkció. A DLink 321B/320B/360R T1E modemekben ez megvan de vannak régebbi típusok amikben nincs. Az eredeti DSL szabványnál ez nem volt kötelező.

A késleltetés pedig nem kizárólag az ID-től függ. A tényleges késleltetés 4 dologtól függ: az ID, az R és S paraméterek valamint az előfizetett sebesség is közrejátszik. Az általam írt szoftverrel a webes felületen elérhető a delay nevű paraméter (Status --> DSL status --> Info gomb), az mutatja meg hogy fel és le irányban mennyi késleltetést okoz maga az ADSL.

A pinged pedig teljesen fasza, ekkora késleltetés mellett semmilyen anomáliát nem vehetsz észre valós használat mellett.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2356) AstraCDX válasza dchard (#2355) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Minden kedves hozzáértő fórumtársnak köszönöm a sok hasznos info-t . :R

A ma megjelent műszerész is elég rendesen nyomta a rizsát, hogy nem biztos hogy menni fog .

A sebesség fölhúzása valami mérnök, vagy technikus telefonos hívása után valósult meg .

Kihallatszott a telefonból, hogy 17Megát bírna a vonal, amitől a műszerész lefagyott egy pillanatra, meglepett orcát vágott, úja "bootolt" . :DD

Meg volt lepődve, hogy ugyanazt hallotta a szakmai magaslatról amit én a diagnosztikai eredmények ismeretében mondtam, és mutattam is neki a kinyomtatott grafikonokat . :Y

Tudomást sem akart venni róla, amit lobogtattam neki, hanem majd ő az ADSL műszerével az elosztófejben megméri .

Végül is nem volt semmi arcoskodás, de nem is bízott az általam említett mérési eredményekben .

Most már megy a tesztüzem, egyenlőre jó, a későbbi tapasztalatokat majd megosztom .

Mindenkinek MAXI köszi ! :R

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#2357) Kitakat


Kitakat
aktív tag

Sziasztok

A következö adatok segitségével ebbol a netböl lehet többet kihozni?
A megszokotthoz képest kb 10-12 vel magasabb a ping/latenciii. egy ideje(vonalhiba utan).


Status / DSL information

Status: Showtime
Retrain Reason: 8000
Max: Upstream rate = 1304 Kbps, Downstream rate = 18720 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 1085 Kbps, Downstream rate = 14329 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U:ON /D:ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 9.3 15.2
Attn(dB): 23.0 11.7
Pwr(dBm): 18.3 13.3
ADSL2 framing
MSGc: 72 29
B: 36 63
M: 1 2
T: 10 1
R: 10 16
S: 0.0824 3.7161
L: 4563 310
D: 384 8
Counters
SF: 15230 15188
SFErr: 0 0
RS: 11879520 261489
RSCorr: 676 0
RSUnCorr: 0 0

HEC: 0 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 8245769 829748940
Data Cells: 0 3704899120
Drop Cells: 0
Bit Errors: 0 983020

ES: 0 1991
SES: 0 71
UAS: 32 170357
AS: 245

INP: 3.36 1.65
PER: 16.06 16.25
delay: 7.91 7.43
OR: 38.83 17.22

Bitswap: 15 1

Total time = 5 min 18 sec
SF = 15230
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 1 day time = 5 min 18 sec
SF = 15230
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 15 minutes time = 5 min 18 sec
SF = 15230
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 15 minutes time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 8000
Last Retrain Reason: 8000

Elöre is köszönöm
Kitakat

[ Szerkesztve ]

(#2358) dchard válasza Kitakat (#2357) üzenetére


dchard
veterán

I24K-t kapcsold be és állítsd a target SNR margint 60-ra majd save és admin menüpontban reboot.

Ha a modem újraindulása és újracsatlakozása után is ugyanez az eredmény van akkor SNR lock van a vonaladon ami annyit jelent, hogy a DSLAM portodon a sebességet korlátozták valószínűleg akorábbi hibás állapot miatt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2359) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hahó Szakik !

Két kérdés .

A DSL-360R modem dchard firmware-rel webes felületén a Network settings / LAN settings alatt mi ez a beállítás : "Get settings via DHCP" ?

A dmt jobb oldali nagy sárga ablakának tartamát, hogyan tudom módosítani, hogy induláskor azt mutassa amit én ott látni akarok ?

Üdv.

Astra

(#2360) dchard válasza AstraCDX (#2359) üzenetére


dchard
veterán

Az első kérdésre a válasz, hogy a modem LAN címét DHCP-n kérje. Nem ajánlom a használatát.

A második a DMT.exe könyvtárában lévő DMT.ini fájl módosításával lehetséges.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2361) Kitakat válasza dchard (#2358) üzenetére


Kitakat
aktív tag

Szia

Hát ping/latenciiii nem valtozottt.



Status: Showtime
Retrain Reason: 8000
Max: Upstream rate = 1315 Kbps, Downstream rate = 20824 Kbps
Path: 0, Upstream rate = 1085 Kbps, Downstream rate = 14334 Kbps

Link Power State: L0
Mode: ADSL2+
Trellis: U:ON /D:ON
Line Status: No Defect
Training Status: Showtime
Down Up
SNR (dB): 7.4 15.4
Attn(dB): 23.0 11.8
Pwr(dBm): 18.3 13.3
ADSL2 framing
MSGc: 92 29
B: 36 63
M: 1 2
T: 8 1
R: 12 16
S: 0.0823 3.7161
L: 4762 310
D: 384 8
Counters
SF: 19395 19569
SFErr: 0 0
RS: 15205738 336900
RSCorr: 966 0
RSUnCorr: 0 0

HEC: 0 0
OCD: 0 0
LCD: 0 0
Total Cells: 10584879 1176729950
Data Cells: 0 3832184143
Drop Cells: 0
Bit Errors: 0 983209

ES: 0 1991
SES: 0 71
UAS: 34 170438
AS: 313

INP: 3.87 1.65
PER: 16.13 16.25
delay: 7.90 7.43
OR: 48.59 17.22

Bitswap: 3 1

Total time = 6 min 26 sec
SF = 19395
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 1 day time = 6 min 26 sec
SF = 19395
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Latest 15 minutes time = 6 min 26 sec
SF = 19395
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 15 minutes time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Previous 1 day time = 0 sec
SF = 0
CRC = 0
LOS = 0
LOF = 0
ES = 0
Showtime Drop Reason: 8000
Last Retrain Reason: 8000

(#2362) dchard válasza Kitakat (#2361) üzenetére


dchard
veterán

Az nem is fog javulni.

A sebesség azért nem nőtt, mert SNR lock van a vonaladon, így hiába állítsjuk a target SNR margint.

Egy újabb hibátlan vonal amit elszartak...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2363) Kitakat válasza dchard (#2362) üzenetére


Kitakat
aktív tag

Szia

Ha felhivom öket szerinted akkor megszüntetik a lock -ot?
Vagy ez egy hiu ábránd?
Mit lenne érdemes mondani a kedves tcom nak hogy levegyék a lock-ot?
Van valami ötlet?

Kitakat

(#2364) AstraCDX válasza Kitakat (#2363) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Az a helyzet, hogy a "szolgálati utat" kikerülni nem lehet .

Ha bejelented hibára, egy "drótos" megnézi/megvizsgálja, ha vonalhibás akkor javítja, majd felhív egy embert aki visszaállítja a sebességet a megfelelő szintre .

Na ezzel az emberrel nem tudsz te közvetlen kapcsolatba lépni, mert csak a T-Com-os dolgozótól fogad el kérést, és tőle is csak úgy, hogy az bemondja a hibajegy azonosítóját .

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#2365) pszichiater válasza AstraCDX (#2364) üzenetére


pszichiater
senior tag

Lehet hogy nekem szerencsém volt hasonló témakörben. Mondjuk én nem kaptam snr lockot. Hibabejelentés után felhívott t-s szerelő és kérdezte hogy tulajdonképpen mi a gondom. Számmal hívott onnantól már meg is volt a közvetlen kapcsolat. Én arra kértem hogy a ping legyen alacsony a multy miatt. Jó ok, állítanak rajta este nézzem meg. Sokkal jobb lett, de nem tökéletes. Ez a kalibrálás így ment három napig, míg végül tökéletes lett, rendkívül alacsony pinggel. Tehát mondhatjuk azt hogy egyedi beállítást kaptam. Felhívtam és megköszöntem neki. Ja és elmentettem a számát :)

Neked szerintem nagyon magas a "delay"-ed bár ezt a dchard nyilván látja, és érti is hogy miért.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#2366) AstraCDX válasza pszichiater (#2365) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Igen akkor neked irigylésre méltó szerencséd volt . :C

Úgy látszik ma már hiába, hogy 15 évig dolgoztam ott .

A drótosokat ismerem, de akik a sebességet beállítják már távol vannak (BP., Győr, Szeged), azokhoz sajnos nincs linkem . :(

Üdv.

Astra

(#2367) dchard válasza AstraCDX (#2366) üzenetére


dchard
veterán

A késleltetés 8/8ms fel és letöltési irányban is, és ugye ez csak a DSLAM-ig tartó szakaszra igaz, a gerincen még ugyanennyi simán rájöhet vidéki előfizető esetén.

Bár az adatokat modem újraindítás után kaptam meg, azért az látszik, hogy egyetlen nem javítható hiba sem volt, tehát ennél lazább beállításokkal is jól működhetne a vonal, például 4/4-el. Ráadásul a spektrum is szép.

Mondjuk erről az egészről az a véleményem, hogy 30-40ms-ig senki észre sem veheti a különbséget ha nincs csomagvesztés és a jitter normális, márpedig DSL-en lényegében nincs jitter, és a statkókból csomagvesztés sem látható. Szerintem nincs az a játékos aki 40ms alatt meg tudja különböztetni a vonal késleltetését, csak sokan szeretnek ezzel takarózni, így leplezve el gyenge képességeiket :)

Én ebben az esetben inkább azt mondanám, hogy maradjon ennyi a delay és az INP, viszont akkor menjenek le 6dB-s marginig így ki lehetne hozni belőle plusz 2-3mega letöltést.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2368) AstraCDX válasza dchard (#2367) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Mester !

Ezt nekem írtad ?

Üdv.

Astra

(#2369) dchard válasza AstraCDX (#2368) üzenetére


dchard
veterán

Kinek írtam volna?

Az infó a korábban linkelt diag adatokból van, méghozzá ebből a sorból:

delay: 7.61 7.82

Első a DS késleltetés a második az US késleltetés millisecundum-ban. A fordulási idő értelemszerűen a kettő együtt, ami kb. 16ms. Ehhez nyilván hozzá jön a transzport hálózat késleltetése is, ami mondjuk egy bix-es ping esetén szerintem 25-30ms lehet nálad. Próbáld meg forgalom nélkül a következőt:

ping bix.hu -n 100

és a végeredményt ahol a ping statisztikákat kiírja bemásolni. A tippem 25-30ms lesz.

És ne feledd: amikor pingelsz az eredmény nem késleltetés hanem fordulási idő, az oda-vissza út egyben. Például játéknál a lényeg nem a fordulási idő, hanem hogy mennyi idő alatt ér el a szerverhez mondjuk a fejlövés. Ott nem érdekes, hogy maga az eredmény vagyis hogy eltaláltad-e vagy sem hány milisec múlva ér vissza, azt ugyanis a szerver kiszámolja és tájékoztat az eredményről.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2370) adammkaa


adammkaa
senior tag

Üdvözlet minden fórumozónak, nagy tudásúnak, hozzáértőnek!!

A segítségeteket, tapasztalataitokat, tudásotokra lenne most szükségem.

Ma rendeltem meg (Szigetszentmiklós városban lakom) az Invitel szolgáltatónál a kiválasztott csomagomat, ami nem más mint egy 5megás/512kbit csomag, vonallal együtt, kapok ajándékba valami házimobilt is, 2gb mobilnetet havi 5000FTért. Nos, a kérdésem az lenne hogy, milyen módon tudok elérni nagyobb sávszélességet? Esetleg egy Dlink DSL-360R ADSL 2+ modem segítene rajtam? Lehet okoskodni? Esetleg ha kijönnek a szerelők tudok velük valamit okoskodni? (persze a jutalmuk nem marad el). Megpl kis ms válaszidőm legyen, kevés ping mert játékba fontos. stb. SNR lock ne legyen meg hasonlo. Ha igen, mit mondjak nekik mit cseréljenek ki esetleg a gyári kábeleket erősebbre? Nem értek hozzá, kérem a segítségeteket mint adsl szakemberek. (Mellesleg kukkot nem értettem itt a bitrate ből meg nem tudom miből, eléggé felső szinten vagytok már ebben a témában). További szép napot!

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2371) SteveBeard válasza adammkaa (#2370) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Előfizetsz egy nagyobb csomagra... ;)

Steve

(#2372) dchard válasza adammkaa (#2370) üzenetére


dchard
veterán

Kicsit félreértetted itt a dolgokat úgy látom.

Tehát: ADSL-en azért veszünk új modemet meg cserélünk rajta szoftvert, mert az előfizetett sebesség SEM megy és/vagy szakad a vonal és/vagy más problémák vannak.

Az akutális csomagodnál akkor lesz gyorsabb ha nagyobb csomagra fizetsz elő ÉS a vonalad is bírja ÉS normális modemed van.

A 5 megás csomag jó eséllyel menni fog minden gond nélkül a szerelőt meg felejtsd el, jól kiröhög legfeljebb mivel DSL-nél a korlátozás a központi oldalon történik számlázási rendszerből vett adatok alpján.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2373) adammkaa válasza SteveBeard (#2371) üzenetére


adammkaa
senior tag

Ebben az utcában az Invitel, 5 - 10- 15megas netet tud biztosítani, de akivel beszéltem telefonon értékesítővel felhívott egy szerelőt vagy mit és megkérdezte mekkora a max sávszél amit tudnak biztosítani (mert elejinte 50megas netet akartam, visszahívott és azt mondta hogy 5mega a max, de én ezt valahogy nem hiszem el, pedig ez neki nem lenne érdeke hogy kisebb netet ajánl ami kisebb havi fizetéssel is jár..

Nexus 5 Black

(#2374) adammkaa válasza dchard (#2372) üzenetére


adammkaa
senior tag

Értelek de gondolom azért nincs meg a megfelelő fizetett sávszélességed mert messze laksz a központól, de akkor miért nem váltotok vissza olyan csomagra, amit bír maximum a vonalotok? Mert ha az ügyintézőm ma a telefonba, nem hívja fel a szerelőt és kérdi meg a vonalon milyen net tud jönni, akkor én is előfizethettem volna a 15 megás netre, mégis 5megás jött volna maximum, és akkor én is abban a cipőben járnék mint ti, vehetnék új router beállíátások minden, de ha a vonal egyszerüen nem bírja akkor? Ahogy említettem akivel beszéltem ma, értékesítővel felvette az adataimat azt mondta 2 héten belül kötik a netet. Előtte pedig felhívott valami szerelőt és megkérdezte a vonalon milyen sebességet tud biztosítani az adsl , bediktálta neki nyilván az utca és házszámomat is, azt mondta 5megás netet bír el. Ha jól vettem ki a szavaidból, akkor innntől kezdve nem tudok én mit csinálni, idejön beköt mindent a szerelő beállítja az 5 megát és, jó lesz nekem a gyári modem is amit hoz majd magával?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2375) Kris87 válasza adammkaa (#2374) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

Szigetszentmiklóson épül az optikai hálózat (T-home), akár 120 megás neted is lehet 5-6 ms-es ping mellett, csak várni kell rá még egy kicsit. Elvileg szeptember környékén indul, ha minden jól megy.

(#2376) adammkaa válasza Kris87 (#2375) üzenetére


adammkaa
senior tag

Köszönöm eme nagyon fontos információt! A kérdésem az lenne ha esetleg tudsz rá válaszolni, hogy ez egész Szigetszentmiklóson elérhető lesz, vagy itt is utcákra bontva esetleg, úgy mint invitelnél, mert 3 utcával lejjebb vdsl működik vagy mi 50 megás net az én utcámban pedig 5mega maximum mert ennyit bír, és nincs vdsl.

Nexus 5 Black

(#2377) dchard válasza adammkaa (#2374) üzenetére


dchard
veterán

"gondolom azért nincs meg a megfelelő fizetett sávszélességed mert messze laksz a központól"

Már bocs, de most komolyan engem akarsz DSL-ből okosítani? ELárulom, hogy a távolság csak egy paraméter, mellette még millió dologtól függ hogy mit lehet kihozni egy vonalból és mit nem. Nem lepődnék meg ha beszerelés után nálad is kiderülne a vonaldiagnosztikából, hogy normális modemmel és a lakás hálózat felújításával a 10megás csomag is lazán működőképes lenne. Nem te lennél az első...

A VDSL más tészta, ott nem kell modemet venni, de ott is érdemes a lakás hálózatot normálisan megcsinálni, mert minden fölösleges toldás, kötés, osztás és a szar árnyékolatlan sodrás nélküli telefonkábelek gyűjtik a zajt és érzékelhető módon rontják mindenfajta DSL technológia teljesítményét.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2378) adammkaa válasza dchard (#2377) üzenetére


adammkaa
senior tag

És mit értesz lakás hálózat normális megcsinálásán, mikor kijön a szerelő és ő hozza a kábeleit meg mindent, abba úgysem tudok beleszólni. Optinet-nél is kell ezekre figyelni egyébként? De gondolom ott nincsenek ilyen kábel dolgok üvegszál vagy mi.

Nexus 5 Black

(#2379) dchard válasza adammkaa (#2378) üzenetére


dchard
veterán

Családi házaknál az átaádsi pont jellemzően a ház homlokzatán található kis szürke doboz amiben a pózánról vagy földből érkező kábel csatlakozik. Minden vezeték ami ez után van az elfőizető tulajdona, és az ő felelőssége annak megfelelő állapotban tartása.

A szerelő ugyan kijön és egy akármilyen szar lakáshálózatra is rákötni neked a modemet, de az lényegesen gyengébben fog muzsikálni annál mint amire egyébként valóban képes. Ezért érdemes a telefonhálózatot legalább a modem és az átaádsi pont között minimum fali UTP kábelre cserélni és minden toldást és elosztást megszüntetni.

Optinetnél a modem az átadási pont amit nyilván valameddig bekábeleznek a lakásban, de ha te a laksában futó részt mondjuk egy porszívózásnál eltöröd vagy megtöröd, ne számíts rá hogy ingyen megjavítják.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2380) adammkaa válasza dchard (#2379) üzenetére


adammkaa
senior tag

Értem, köszi a segítséget, de az én esetemben (5 megás netet rendeltem) és elvileg valami szerelő mondta hogy ennyit bír a hálózat, de ez mindegy is mivel 5megát rendeltem így nem kell kicserélnem a utp kábelre az egészet mert meglesz a sávszélesség gondolom, ha meg meglesz akkor felesleges cserélni ha nem, akkor beszerelés után kérjem el a szerelő telszámát, és későbbi időpontba kérjem meg hogy cserélje az egészet a modemig megszakítás nélkül utp kábelre? El szokták vállalni? A szerelők szoktak magukkal hozni ilyen kábelt esetleg, szóval arra van lehetőségem szerinted hogy mikor jönnek azzal nyissak hogy a modemig UTP kábelt kérjek megszakítás nélkül?

Nexus 5 Black

(#2381) dchard válasza adammkaa (#2380) üzenetére


dchard
veterán

Tudod mit? Először várjuk meg hogy bekössék. Ha ez megtörtént és problémád van akkor majd térjünk erre vissza mert így semmi értelme ezzel fogllakozni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2382) adammkaa válasza dchard (#2381) üzenetére


adammkaa
senior tag

Rendben. :K Viszont az fontos lehet beszerelés előtt hogy van rá modom hogy full utp kábelt kapjam a modemig megszakítás nélkül, kérhetem a szerelőt erre?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2383) dchard válasza adammkaa (#2382) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem nem fogja megcsinálni mert nem érti hogy ez miért jobb. Ráadásul a szerelőnél nem szokott lenni fali (tömör vezetős) UTP pedig ide az kell, a sima Patch nem jó.

Esetleg megkérdezheted hogy van-e tömör vezetős 4-eres csvart érpáras telefonkábele, mert az is jó, de ezt sem fogja rendesen megkötni és az átaádsi pontnál hazsnálni a földelő szálat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2384) AstraCDX válasza dchard (#2379) üzenetére


AstraCDX
senior tag

"Ezért érdemes a telefonhálózatot legalább a modem és az átadási pont között minimum fali UTP kábelre cserélni és minden toldást és elosztást megszüntetni."

Nálam az elosztótól 1 x 4-es földkábelen jön az első házon belüli kettős (Prodax) telefonaljzatig .

Tehát esetemben az említett klasszikus átadási pont nem is létezik . :DD

Úgy emléxem az 1 x 4-es földkábelben van valami árnyékoló "film" fólia is .

Az egyik aljzaton bejön a vonal, ~10cm vezeték, szűrő, ~10cm vezeték, bele a másik aljzatba, és megy a ház többi telefonja felé .

A szűrőből meg ~1m vezetéken a modemhez .

Ez így jó lehet szerinted ?

Én már a voice modemes időben kiépítettem a hálózatomat (kb én voltam a nulladik internet előfizető anno) úgy, hogy az elosztótól már semmiféle kötés, és hitvány kábel ne legyen a modemig . :C

Üdv.

Astra

(#2385) dchard válasza AstraCDX (#2384) üzenetére


dchard
veterán

Neked már láttam a vonaldiagmot ami szép eredményt mutatott. Úgyhogy nálad jó a dolog.

Ha van árnyékoló fólia azt esetleg meg lehet próbálni földelni, különben nem ér semmit.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2387) pszichiater válasza MajaG (#2386) üzenetére


pszichiater
senior tag

Valamiért az az érzésem hogy te a T-nél dolgozol. És mi a helyzet a 15-ös csomaggal? Ugyanis azt kihagytad.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#2388) dchard válasza MajaG (#2386) üzenetére


dchard
veterán

MajaG:

Talán rajtad keresztül ejut az illetékesekhez. Minden vonalbontásnál van okozati kód (cause code), hogy mi volt a feltételezett oka a bontásnak. Ha megszűnik a tápellátás a modem ezt világosan jelzi az alközpontnak, ergó ha a DSM ezt szakadásként figyelembe veszi akkor rosszul van implementálva. A DSM-nek meg kell különböztetnie a különböző típusokat.

A másik, hogy több vonalat láttunk az utóbbi időben amin se ügyfélpanasz, se szakadás se semmi nem volt a DSM mégis lerántott 2-3 megát bármiféle műszakilag megalapozható indok nélkül. Jó volna mostmár tudni, hogy pontosan mit is figyel a DSM, mert hogy nem csak a szakadást az biztos. És az is tuti, hogy valami nagyon nem jól működik, ha hibátlan vonalakat eltekernek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2389) krobika


krobika
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Egy kis segítséget szeretnék kérni, a lakáson belül szeretném kicserélni a már lassan 20 éves telefonkábelezést, a bekötőpont s a fali aljzat között. (ADSL modemet használok) Van két lehetőségem, 0,5 és 0,8 as huzalátmérőben vannak, mindkettő sodrott s árnyékolt. Nem tudom melyiket vegyem meg, vastagabb legyen e vagy vékonyabb, van e esetleg előnye valamelyiknek. Úgy tudom a vastagabbnak valamivel kisebb a csillapítása. Kb 20-25m távolságra kellene.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#2392) dchard válasza MajaG (#2391) üzenetére


dchard
veterán

Írtam privátot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2393) adammkaa válasza dchard (#2392) üzenetére


adammkaa
senior tag

Két vagy három nappal ezelőtt megrendeltem egy 5megás adsl csomagot és van benne egy 2GB mobil internet. Azt mondta a szerelő bekötik 2 héten belül, viszont ma a DHL meghozta a mobil sticket. Bele is tettem a kártyát üzembe helyeztem, de nem találja meg a hálózatot. Ezt be kéne még aktiválni is vagy hogy működik? Ha igen akkor hogy lehet?

Nexus 5 Black

(#2394) adammkaa


adammkaa
senior tag

Illetve még az érdekelne hogy ezt a sim kártyát, amit kaptam az usb stick hez- ha belerakom egy tabletbe, tegyük fel Ipad-ba lesz internetem azon is?

Nexus 5 Black

(#2395) KretaKing válasza MajaG (#2390) üzenetére


KretaKing
csendes tag

Az normális ha az 5 megás csomagra 3068-at állítanak be? így pont a fele jön ki

Ez a dolog hogy van mostanában? Valami spórolás?

DMT szerint 28%-át használom ki a lehetséges sebességnek, és mindennemű kiszállás nélkül benyögik hogy ennyit tud a vonal? Régen a nettó 5 megabit is megvolt, és most romlott el?
Hetekig nem nyúltam a modemhez, tehát a piszkálgatásra nem foghatják.
Gondolom akkor nem probléma, ha én is csak a felét teljesítem a vállaltnak.

(#2396) dchard válasza KretaKing (#2395) üzenetére


dchard
veterán

A DMT-s képet megnézném, de már előzetesen kijelenthetem hogy nem normlis, az 5megás csomagnál különösen nem.

Azt se felejtsük el, hogy a Telekom csak akkor mutogathat a garantált sebességekre ha valóban komoly műszaki indoka van rá. Az hogy egy jól működő ADSL kapcsolatot minden műszaki indok nélkül meglassít, majd azt mondja hogy csak enyit bír a vonal meg hogy túl messze van a központtól, az nem más mint csalás és szerződésszegés.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2397) adammkaa válasza dchard (#2396) üzenetére


adammkaa
senior tag

Dchard te tudsz segíteni a kettővel fentebb amit írtam?

Nexus 5 Black

(#2398) dchard válasza adammkaa (#2393) üzenetére


dchard
veterán

Igen, valszeg aktiválni kell ha nincs hálózat. ÜFSZ-t hívd fel.

És igen, ha átrakod a kártyát az Ipad-ba akkor menni fog abban is hacsak az nem kártyafüggő egy másik operátornál.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2400) KretaKing válasza dchard (#2396) üzenetére


KretaKing
csendes tag

Ma volt kint a szerelő, és a kötéseket újította fel, most megvan az 5 megabit, de ami fura, hogy az SNR csökkent.
Még hagyom a modemet egy kicsit adatot gyűjteni, és utána megmutatnám a diagramokat. Valamiért biztos érdekes. Vagy a T vicces, vagy ennyit számít az oxidáció.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.