Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43352) fausto válasza Balathruin (#43351) üzenetére


fausto
addikt

Rég jártam erre :) köszi :R

(#43353) Acef válasza fausto (#43350) üzenetére


Acef
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#43354) Balathruin válasza Acef (#43353) üzenetére


Balathruin
veterán

Új oldal? :D Még jó, hogy nekem 100-ra van állítva. :))

(#43355) #65388800


#65388800
törölt tag

Ez hiba lehet a kijelzőn? Nagyjából így sikerült lefényképeznem:

Direkt nem írom le mit látok, hogy más is észre veszi-e :D

(#43356) debrecenikri


debrecenikri
tag

Ez a rom felrakható a gyári kernelre és gyári recoveryvel?

[ Szerkesztve ]

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#43357) fausto


fausto
addikt

Kicsit stresszelek, ha a rom-ot piszkálom, szertnék kérni megerősítést, hogy jól csinálnám-e :) Voda-s JB van a telefonomon (nfc-s), cocore és fejlett recovery már fenn van, fmod-ot raknék fel:
1, kártyára a gyökérbe bemásolom és flash-elem a Fmod NFC_P 150101 Fekete Original.zip-et
2, egyből utána kell ezt is recovery-ből flash-elni? 9070PJBlibteefolder.zip ez egyébként mire kell?

Ha ez kész, wipe cache partition, egy wipe dalvik cache és ennyi?

Köszi előre is!

(#43358) Acef válasza fausto (#43357) üzenetére


Acef
addikt

Igen, így o.k., de inkább:

- Odin / repartos GB
- Odin / P-s JB
- recovery / CWM
- CWM / Root, EP-s cocore, Fmod, ...folder zip, wipe factory, cache és dalvik, reboot
- alapbeállítások
- tippek
- EFS mentés

(#43359) Balathruin válasza debrecenikri (#43356) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez nem ROM.

(#43360) fausto válasza Acef (#43358) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, sikerült! :R Be is állítottam az útmutatód alapján, még nem raktam fel a dolgaim, de már az meglepődtem, hogy a görgetés milyen fürge lett :)

(#43361) debrecenikri válasza Balathruin (#43359) üzenetére


debrecenikri
tag

Igen, rájöttem, csak sajnos a szerkesztési idő után. A kérdés azóta megváltozott: van olyan stabil kitkat v jb ami rámegy a gyári kernelre és recoveryre?

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#43362) Balathruin válasza debrecenikri (#43361) üzenetére


Balathruin
veterán

A gyári kernel hulladék és a nem 4.1.2-es ROMok le is cserélik (recoveryvel együtt). Gyári recovery miért kéne?

(#43363) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Sziasztok!

Egy Samsung Galaxy S Advance telefonom van már lassan két éve. Első androdos készülékem és eddig nem is nagyon akartam "buherálni" rajta semmit. Az utóbbi időkben azonban kezdtem kíváncsi lenni és az alap 2.3-as android is kezdett unalmas lenni. Ezt sikerült lecserélnem a gyári 4.1-re, illetve feltettem hozzá egy másik kernelt, mert a gyárival voltak gondok (akadozás, merülés stb). Telepítés előtt is és utána is factory resetelve volt a telefon.
A következő lépés a root volt, ami könnyen ment.
A telefonra fel van telepítve az EF File Manager, amivel a gyári alkalmazásokat is tudok törölni. Erre már régóta szükségem volt, mert megőrülök attól a sok szeméttől, amit a Samsung belerak a telefonba...
A kérdésem az lenne, hogy melyek azok a gyári alkalmazások, amiket még csak véletlenül sem szabad törölni és melyek azok, amiktől szinte ajánlott megszabadulni?

Én eddig ezektől szabadulnék meg, de nem tudom, hogy lesz-e valamelyiknek káros következménye:

Gyári widgetek (óra, időjárás stb)
FM rádió
Google csevegő
Google Play Magazinok
Google Play Zene
Google+
Hangvezérlő
Kies Wi-Fi kapcsolat
Letöltések
Mininapló
Samsung Push Servise
Swype
Szoftver frissítése
Talkback
Video lajátszó
Yahoo! Finance
Yahoo! News
Zenelejátszó

(#43355) kalm007: Az enyémnek ugyanez a hibája volt. Ugyanúgy vörös háttérnél látszott leginkább, főleg, ha kissé sötétebb, bordós árnyalatú volt. Kijelzőcsere lett belőle, azóta jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#43364) Balathruin válasza Alx.Mercer (#43363) üzenetére


Balathruin
veterán

Sokkal egyszerűbb ha felrakod az fmodot.
A letöltéseket nem kellett volna.

(#43365) Alx.Mercer válasza Balathruin (#43364) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Még nem töröltem semmit, csak összeírtam, hogy mi az, amit soha nem használtam eddig.

Ez az FMOD pontosan mi is?

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#43366) Balathruin válasza Alx.Mercer (#43365) üzenetére


Balathruin
veterán

Kitakarított ROM.

(#43367) Karcub válasza Balathruin (#43366) üzenetére


Karcub
senior tag

Mi a teendő akkor, ha fmod és cocore kernel is van a telefonom, de egy kicsit belassult?

(#43368) csabamolnar1


csabamolnar1
csendes tag

Hi!
Egy Cocore 6.8 cwm kernel linket ha dobna valaki,megkoszonnem:).Keresgeltem de nem nagyon talaltam.
Nagyon belassult mostansag,meg el is hanyagoltam,3.0-as kernellel hasznalom meg.Van e a ketto kozott lenyegi kulonbseg?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

Egyetlen dolog van, ami a szenvedélyt életben tarthatja: a vágy, ami elhatározássá kell, hogy váljon - hinned kell, hogy sikerülni fog! Ayrton Senna

(#43369) debrecenikri válasza Balathruin (#43362) üzenetére


debrecenikri
tag

Úgy tûnik, félreérthetôen írtam:nem a gyári recoveryt akarom megtartani, hanem azzal akarom felrakni.
Bocsánat a hülye kérdésekért, csak a másik telómon mindent másképp kell csinálni.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#43370) Balathruin válasza Karcub (#43367) üzenetére


Balathruin
veterán

Mióta van fent? Appok? Havonta cache és dalvik wipe, 2-3 naponta újraindítás megvolt?

csabamolnar1: Acef mappájában van 6.8 és 8.6.

debrecenikri: ok, akkor milyen rom kellene? Ha üzemidő is lényeg, akkor fmod+cocore.

(#43371) Karcub válasza Balathruin (#43370) üzenetére


Karcub
senior tag

Hàt kb 2hete van fent, 16 app van amit én telepítettem. Újraindítàs megvolt.

(#43372) Balathruin válasza Karcub (#43371) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha van fent facebook, skype, viber és tsai, akkor nem lesz jobb. Max a facebook + messengert tudod cserélni facebook + chat re-enabler-re.

(#43373) Karcub válasza Balathruin (#43372) üzenetére


Karcub
senior tag

Messenger, viber meg skype van, de facebok az nincs. Azt mondod, hogy cseréljem a messengert a facebookra?
Kernel cserèt hogy kell csinàlni?

(#43374) Balathruin válasza Karcub (#43373) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha csak messenger van, akkor nem tudom
Zipet recoveryből, bin-t Universal kernel flasherből kéne.

(#43375) csabamolnar1 válasza Balathruin (#43370) üzenetére


csabamolnar1
csendes tag

Köszönöm a válaszod Acef blogjában nem találtam meg a 6.8 kernel linket csak Carline blogjához egy linket ahol meg csak a 7.6-at...:(.

Egyetlen dolog van, ami a szenvedélyt életben tarthatja: a vágy, ami elhatározássá kell, hogy váljon - hinned kell, hogy sikerülni fog! Ayrton Senna

(#43376) Karcub válasza Balathruin (#43374) üzenetére


Karcub
senior tag

Ha újra flashelném a romot és a CoCore-t?
Azt hogyan kell csinàlni?

(#43377) Balathruin válasza csabamolnar1 (#43375) üzenetére


Balathruin
veterán

Google drive mappáiban van.

Karcub: Próba cseresznye. Ha biztosra akarsz menni, akkor wipe cache, wipe dalvik cache - Fmod telepítés (cocore nem kell) - megint wipe cache és wipe dalvik cache, újraindítás.

(#43378) Acef válasza csabamolnar1 (#43375) üzenetére


Acef
addikt

Küldj gmail címet pm-ben, adok hozzáférést a mappámhoz.

(#43379) Karcub válasza Balathruin (#43377) üzenetére


Karcub
senior tag

De az appokl megmaradnak ugye?
Ha megcsinàltam akkor megint kellenek az alapbeàllítàsok?

[ Szerkesztve ]

(#43380) Balathruin válasza Karcub (#43379) üzenetére


Balathruin
veterán

Appoknak maradnia kell. Beállításoknak is.

(#43381) Karcub válasza Balathruin (#43380) üzenetére


Karcub
senior tag

A wipe cache, a wipe dalvik cache az valójàban mit töröl a telefonról?

(#43382) Balathruin válasza Karcub (#43381) üzenetére


Balathruin
veterán

A gyorsítótárat üríti.
___

Más:

(#43383) #65388800 válasza Alx.Mercer (#43363) üzenetére


#65388800
törölt tag

Köszi, garanciában cserélték?

(#43384) Alx.Mercer válasza #65388800 (#43383) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Igen. A Samsung Prémium garancia szolgáltatásra beregisztráltam a készüléket, aztán postás vitte és postás hozta a készüléket. De regisztráció nélkül is beviheted a Samsunghoz, vagy oda ahol vetted (attól függően, hogy milyen garanciával vásároltad).

[ Szerkesztve ]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#43385) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Van e valakinek tippje/javaslata: egy ideje a telefonhívások felvétele igen lassú, érthetetlen mély hangú! PC-n legalább a háromszorosára kell gyorsítani, akkor majdnem megfelelő! Egyszer-egyszer jó, de pl. 10-ből 8-szor nem.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#43386) #65388800 válasza Alx.Mercer (#43384) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi ! :) Telenornál vettem egyszer vittem oda samsungot de 2 hét mire visszakaptam. Másodikra magam vittem el a szervizbe. Igazából vihettem volna oda is, mert ott megyek el mellette minden egyes nap :D De remélem kicserélik.

(#43387) csabamolnar1


csabamolnar1
csendes tag

4.4.4 es rendszerrol vissza sima JB-re lehet e menni,vagy szukseges egyszer 2.3.6 ?

Egyetlen dolog van, ami a szenvedélyt életben tarthatja: a vágy, ami elhatározássá kell, hogy váljon - hinned kell, hogy sikerülni fog! Ayrton Senna

(#43388) Balathruin válasza csabamolnar1 (#43387) üzenetére


Balathruin
veterán

GT-I9070P-nél kell GB, sima 9070-nél repart JB is van.

(#43389) csabamolnar1 válasza Balathruin (#43388) üzenetére


csabamolnar1
csendes tag

Koszi,kernel csere utan a telefon megallt a samsung logonal mar jo par oraja ugy van ujrainditgatam,factory is volt ,ujra az egesz kernel, semmi.Ezert a kerdes odinnal visszamehetek sima JB-re ?(kartyafuggetlen telefon).
Kosz a segitseget!

Egyetlen dolog van, ami a szenvedélyt életben tarthatja: a vágy, ami elhatározássá kell, hogy váljon - hinned kell, hogy sikerülni fog! Ayrton Senna

(#43390) Balathruin válasza csabamolnar1 (#43389) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen, Odin kell.

(#43391) Alx.Mercer válasza #65388800 (#43386) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Elég, ha beraksz egy sötétebb árnyalatú vörös vagy bordó hátteret és a kijelző fényerejét leveszed, mert így (legalábbis nálam) sokkal jobban látszódnak majd a vízszintes csíkozódások (kicsit lehet variálni kell az árnyalatokkal, de megéri, mert ha nagyon szembetűnő, akkor a szervizben sem fognak vakarózni)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#43392) csabamolnar1


csabamolnar1
csendes tag

Tapasztaltatok e olyan hibat hogy amikor felhiv valaki ,felveszitek,beleszoltok es egy 2-5 masodpercig nem hallja az illeto a hangotokat?Mi lehet erre a megoldas,mi okozhatja ezt a hibat?

[ Szerkesztve ]

Egyetlen dolog van, ami a szenvedélyt életben tarthatja: a vágy, ami elhatározássá kell, hogy váljon - hinned kell, hogy sikerülni fog! Ayrton Senna

(#43393) Balathruin válasza csabamolnar1 (#43392) üzenetére


Balathruin
veterán

ROM?

(#43394) #65388800 válasza Alx.Mercer (#43391) üzenetére


#65388800
törölt tag

Igen azt énis észre vettem hogy vörös háttérnél és alacsony fényerőn lehet a legjobban látni. De mi lehet ez. Kiéghettek a pixelek?

(#43395) csabamolnar1 válasza Balathruin (#43393) üzenetére


csabamolnar1
csendes tag

Gyari rom JB.8gb kartyafuggetlenes.

Egyetlen dolog van, ami a szenvedélyt életben tarthatja: a vágy, ami elhatározássá kell, hogy váljon - hinned kell, hogy sikerülni fog! Ayrton Senna

(#43396) Acef válasza csabamolnar1 (#43395) üzenetére


Acef
addikt

Ez még a repartos?

Csináld tovább.

(#43397) pazirezz válasza csabamolnar1 (#43392) üzenetére


pazirezz
tag

Nekem is hasonló problémám van .. ugyan nincs 5mp késés, inkább 1-2mp .. de ugyanez a szitu.
Megoldást még nem találtam rá .. inkább együtt élek ezzel :B
(Illetve nálam főzött kitkat romnál csinálja)

https://m.facebook.com/paZirez

(#43398) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sajnos nem tudok megszabadulni a folyamatos felébresztésektől :(
GTALK_ASYNC_CONN_com.google.android.gsf.gtalkservice.AndroidEndpoint
Mindig felkelti a telót (5,5 óra alatt 18percnyit volt ébren emiatt a wakelockdetector szerint).
Fagyasztottam, de hiába. Kitöröltem a Talkot a preload mappából, majd újraindítás, de ugyanúgy ébresztget.

Nem leszólni akarom, csak ha másnál nincs ilyen, akkor nálam lehet a gond.
Ez azóta van, mióta alapról újratettem a 150101 kiegészítettet. Előtte nem volt ilyen, ha jól emlékszem a 13???? legjobban kipucolt volt fent. Ugyanazokat a progikat tettem vissza, mint amik voltak(FB és Viber is van, de volt is).
Most megpróbálkoznék a 150101 originallal.
Kérdésem az lenne, hogy kell -e az odinnal kezdenem (kb 3 hete tettem újra), vagy elég a wipeok és cwm-ből az új fmod, majd wipeok?
Esetleg lehetne,valahogy, hogy a beállításaim megmaradjanak? Aztán ha nem lesz jó, akkor teljesen újrahúzom.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#43399) Balathruin válasza szivacs1987 (#43398) üzenetére


Balathruin
veterán

Frissítsd az fmodot. Cache és dalvik wipe legyen.

(#43400) szivacs1987 válasza Balathruin (#43399) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Köszi!

Este ráfrissítek, aztán meglátom mi lesz.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.