Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) Acef válasza keke69 (#42350) üzenetére


Acef
addikt

A romban lévő root explorerel próbáld.
Ext sd-n/copy, system/app-ban copy here.
Feljön egy ablak, YES, utána restart.

(#42352) keke69 válasza Acef (#42351) üzenetére


keke69
őstag

Letöltöttem a ES File Explorert és azzal! Násolás nem sikerült!
Innen /storage/axtSdCard/
Ide /system/app/
Lehet,hogy mappába kellene tennem?Az apk ikon fefér nem pedig szines mint a többi ami a system app mappában van.
A google playes dolog viszont megoldódott!Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#42353) keke69


keke69
őstag

ES File Explorer/eszközök/root explorer be.
Csak az nem volt rajta bekapcsolva,érdekes mert máskor alapból bekapcsolva volt!
User error! :B
Köszönöm a türelmedet és a segítségedet! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#42354) Acef válasza keke69 (#42353) üzenetére


Acef
addikt

Nincs mit!

(#42355) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!
BÚÉK!

Samsung Galaxy S Advance PDA: I9070PXXLK4 PHONE: I9070PXXLK4 CSC: I9070PVDHLE1

NFC-s I9070P, gyári 2.3.6-os Android, Vodafone, a következő adatokkal:
PDA: I9070PXXLK4
PHONE: I9070PXXLK4
CSC: I9070PVDHLE1

Olvastam az összefoglalót, sikerült rootolni, de unom a 2.3.6-ot, meg el tudnék képzelni picit pörgősebb tempót, meg az is igaz, ami az összefoglalóban szerepel, hogy "Ha a stock rom nem felel meg, mert szebb, kisebb helyigényű, jobban testreszabható, szebb grafikájú rendszert szeretnél, akkor neked találták ki a custom romokat".
De az információtengerben kissé elvesztem, de legfőképp azért, mert csomó leírás nem vonatkozik az NFC-s I9070P-re, hanem csak a sima I9070-re, vagy ott van a figyelmeztetés, hogy nincs tesztelve, így akár téglázható is a telefon, ELVILEG működnie kéne, stb., így már fogalmam sincs, melyik okosságot is kellene választani. Pl. a JetMOD-ról pl. azt írják, hogy nem jó NFC-s változatra.
Meg ha minden igaz, itt a topicban hangzott el az, hogy a 4.1.2 nem az igazi.

Tehát az NFS-s változathoz melyik ROM-ot, milyen kernelt, egyéb felokosításokat javasoltok, amik számotokra beváltak? Bocs, nem sikerült kiigazodnom a sok leírásban, pedig próbálkoztam. :B :P

Sk8erPeter

(#42356) Balathruin válasza Sk8erPeter (#42355) üzenetére


Balathruin
veterán

Amit megpróbálhatsz az egy repart GB (totáltörölmindent), majd JB frissítés, root, cocore-ep, takarítás. Ha az sem jó, akkor valahogyan lehet sima 9070 ROMokat P-n is használni, de kevés P van és senki nem tesztelte rendesen.

(#42357) rmartin94 válasza Balathruin (#42356) üzenetére


rmartin94
aktív tag

P-re tuti nem jó a sima I9070 ROM-ja, ezt sajnos tapasztalatból mondom, egy hete sikeresen tégláztam egyik ismerősöm I9070P-jét, amikor fel akartam rá tenni Odin-nal a simának a ROM-ját, még a Download mód sem jött be.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#42358) Balathruin válasza rmartin94 (#42357) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen, csak úgy nem lehet felrakni, de módosítással állítólag mennek.

(#42359) Sk8erPeter válasza Balathruin (#42356) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a gyors választ!

"repart GB" - a "repart" gondolom a repartitioning rövidítése, ez alapvetően arra jó, hogy újraparticionálja a belső memóriát, ezzel akár megnövelve a felhasználó által elérhető és felhasználható tárhelyet? (Az SD-kártyán kívül elérhető, tehát belső tárhelyet.) Csak mert sok helyen látom a szócskát, normálisan leírva sehol nem láttam, gondoltam tisztázom magamnak a jelentését. :D

Mellesleg honnan szedek le ilyet a Gingerbreadhez?
Néztem már elég sok helyen, pl. nggabi írásánál, ott is ki van hangsúlyozva, hogy "Az itt felsorolt gyári romok csak a sima advancehoz jók, P-shez NEM!!!"
sheep cikkében az szerepel, hogy "-az alábbi romok csak a sima, NFC nélküli telefonokra jók (i9070)! A Vodafonos, NFC-s telefonokra is van már elérhető JB, nézz utána a fórumban hogy melyek azok. Az ebben a leírásban szereplő JB-t ne rakd fel a P-s változatra mert téglázni fogod!!!"

Amúgy az nem jó, ha a hivatalosak közül letöltöm a 4.1.2-re vonatkozót, és Odinnal felrakom? Mármint innen::
http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9070P/
Itt gondolom a PDA-nál lévő "I9070PXXLPJ" is jó lesz, nem kell egyeznie a saját "I9070PXXLK4"-emmel, igaz?
Mellesleg egyelőre még fogalmam sincs, hogy maga a "PDA"-kód (ami az újabb Odinban "AP") pontosan mit is jelöl (erről sem találtam egyelőre leírást, pedig ezt is olvasgattam), így nem vágom, fontos-e, hogy egyezzen a sajátommal (rootolásnál mondjuk nyilván), vagy teljesen mindegy, és ez csak valami buildverzió, vagy hasonló.

"majd JB frissítés"
Ezt akkor hogy, min keresztül, Odinnal, és miért előfeltétele a "repart GB"?

"kevés P van és senki nem tesztelte rendesen"
Hát ja, ez a para, ez átjött, elég kevés szó van a P-sről, és az a gáz, hogy emiatt akadok el már a legtöbb cikk elején, nem is érdemes továbbolvasni, amikor azt írják, ez a P-shez nem jó... brühü. :(

Szóval igazából továbbra is ott tartok, hogy fogalmam sincs, milyen okosításokat tudok végrehajtani az NFC-s I9070P-n, mert biztos válaszokat+megoldásokat kevés helyen látok, sima I9070-nel több ötletem lenne. :DD

(#42358):
"módosítással állítólag mennek"
Ez konkrétan mit jelent?

====================================

(#42357) rmartin94:
Na ez nem hangzik túl jól, és mi lett a megoldás, lényegében annyi a telónak?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#42360) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#42359) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hopsz, itt közben megtaláltam az NFS-s I9070P-hez a Gingerbread "repartos" ROM-okat (nggabi):
http://android-forum.hu/viewtopic.php?f=179&t=1116

Egyelőre viszont az nem világos, hogy miért szükséges ezt előbb felrakni ahhoz, hogy Jelly Beanre tudjak frissíteni?
A 4.1.2 felrakása egyből a
http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9070P/
oldalról leszedett ROM-ok valamelyikével (pl. ezzel) nem menne amúgy? Vagy fontos, hogy egyezzen a saját PDA, CSC-kódommal, vagy hogy van ez? :DDD
Csak kíváncsiságból érdekelne, hogy jobban értsem a dolgot, mert egyelőre totál káosz, hogy mikor fontos a rootoláson kívül, hogy figyeljek ezekre a kódokra.
Vagy ezt nyugodtan le lehet szarni, ha nem épp rootolok, a lényeg csak annyi, hogy az I9070P stimmeljen?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#42361) Balathruin válasza Sk8erPeter (#42359) üzenetére


Balathruin
veterán

[link] (közben meglett)
Nem lesz több tárhely.
Azért kéne repart GB, mert P-re nincs repart JB.
Módosítás vagy valami zip pluszba felrakni, megpróbálok kicsit utánakeresni.
ZIP - állítólag ez kell 9070 rom felrakása után

[ Szerkesztve ]

(#42362) Sk8erPeter válasza Balathruin (#42361) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, köszi! :)

"Nem lesz több tárhely.
Azért kéne repart GB, mert P-re nincs repart JB."

De még mindig nem világos, akkor mi az a repart, mire jó? Gondolom a repartition(ing) rövidítése a szó, de akkor nem vágom, ez miért is kell.

Ha P-re nincs "repartos JB", akkor miért kell a JB-re frissítés előtt "repartos GB"?

Sk8erPeter

(#42363) demars válasza Sk8erPeter (#42362) üzenetére


demars
addikt

Tárhely formázás miatt.
Előző romból ne maradjon semmi szemét....
Így lehet tiszta, stabil rendszert feltenni.
Tárhely variálásra nincs mód.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42364) cseppemberke


cseppemberke
újonc

Sziasztok, nem vagyok egy nagy expert, a kérdésem az, hogy a névjegyzékem pill. a telefonra van mentve, ha átmásolom a simre, akkor a szinkronizált névjegyek egyesével jelennek meg. Ha új (szintén Samsung) telefonba akarom őket átmásolni, le kell menteni vhogy először gépre? Vagy mentés simre, majd az új telóban át a telefonra? Pls help :O köszi!

(#42365) Balathruin válasza cseppemberke (#42364) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem elég a SIM-re menteni + szinkronizálni. :)
#42366: Azt tudom, hogy szinkronizálás után a következő telefonba bejelentkezve kb. instant leszedi a névjegyeket.

[ Szerkesztve ]

(#42366) cseppemberke válasza Balathruin (#42365) üzenetére


cseppemberke
újonc

Tehát mentsem simre és ott szinkronizáljam? Megpróbálom! Köszi

[ Szerkesztve ]

(#42367) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

üdv!
Repartos JB felrakásakor i9070 XEH JB XXLQE 8G.zip jelszavát hol találom meg? böngészem az http://android-forum.hu-t, de eddig semmi, esetleg valaki nem tudja? :F

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#42368) Balathruin válasza v1kt0hr (#42367) üzenetére


Balathruin
veterán

www.android-forum.hu

(#42369) v1kt0hr válasza Balathruin (#42368) üzenetére


v1kt0hr
tag

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#42370) Acef válasza v1kt0hr (#42369) üzenetére


Acef
addikt

Igen, amit Balathruin írt.

(#42371) v1kt0hr válasza Acef (#42370) üzenetére


v1kt0hr
tag

Köszönök minden segítséget, http://logout.hu/bejegyzes/acef/samsung_galaxy_s_advance_gt-i9070_p_rom_recovery_r_2.html alapján végigcsináltam mindent, a telefon tökéletesen működik egyelőre és sokkal gyorsabb lett :) big respect :R :C

Viva la Acef!

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#42372) Acef válasza v1kt0hr (#42371) üzenetére


Acef
addikt

:) Szívesen!

(#42373) Csori72 válasza Acef (#42192) üzenetére


Csori72
aktív tag

az S4 mininél 8mm-el magasabb és 4mm-el szélesebb, cserébe 4,7".
sztem a tepsitől még távol áll. :)

..:: 1+TTTTT ::..

(#42374) Balathruin válasza Csori72 (#42373) üzenetére


Balathruin
veterán

Kicsit más árkategória az Alpha. :D

(#42375) Csori72 válasza palee69 (#42191) üzenetére


Csori72
aktív tag

telefonálásra még most is az Advance-t nyúzom, minden másra 1 Nexus7 2013 Only WiFi van beállva. mind2 masinán van navi "biztonsági" okokból, de navigálni leginkább 1 WayteQ X980BT van rendszeresítve. persze mindenen A 3 betűs navi ketyeg :)

..:: 1+TTTTT ::..

(#42376) Csori72 válasza Balathruin (#42374) üzenetére


Csori72
aktív tag

más, de itt most csak a fizikai méretekről volt szó :)
egyébként tetszik nekem. itt 470-520€ körül lehet hozzájutni függetlenül.

..:: 1+TTTTT ::..

(#42377) Acef válasza Csori72 (#42373) üzenetére


Acef
addikt

Hi Csori72 !
Régen láttalak erre.

Kinek mi.
Nekem ez munkaeszköz is, ezért számomra az + néhány mm már nem jön be.
A munkám miatt akkor nyomkodom a különböző telefonokat, amikor csak akarom.
Azt is (Alpha) próbáltam, de a hekkelt 4 minihez képest nincs extra sebesség, nem szerettem bele.

[ Szerkesztve ]

(#42378) Csori72 válasza Acef (#42377) üzenetére


Csori72
aktív tag

nekem is kell a munkámhoz a tel, és az Alfát megnyomogattam már a MM-ban. igazán a sebessége csak pár dolog miatt fontos számomra, mivel minden másra egyéb masinát használok. inkább az a fontos, h a napi 4-6 óra beszélgetés idő ne vágja haza :D

sok a meló, alig ülök internet elé ha nem éppen keresek vlmit.

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#42379) Acef válasza Csori72 (#42378) üzenetére


Acef
addikt

Nem dícsérték agyon az akkut. Esetleg egy nagyobb akkuval....
De ezt itt OFF.

(#42380) Keem1 válasza Acef (#42379) üzenetére


Keem1
addikt

De akkor miért cseréled le az s4 minit, ha látszólag nincs vele bajod? :)

(#42381) Balathruin válasza Keem1 (#42380) üzenetére


Balathruin
veterán

Úgy tudom S4 minire cseréli, de nem vagyok benne biztos. :D

(#42382) Acef válasza Keem1 (#42380) üzenetére


Acef
addikt

Ahogy a tűzmenyét mondta.

Újítani szeretnék egy Black Edition S4 minire.

(#42383) demars válasza Acef (#42382) üzenetére


demars
addikt

Mivel tud többet, mint a sima mini...?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42384) palee69 válasza Csori72 (#42375) üzenetére


palee69
senior tag

A 3 betűs navi még nálam is ketyeg :R

(#42385) Balathruin válasza demars (#42383) üzenetére


Balathruin
veterán

Más a színe? :D

(#42386) palee69 válasza Balathruin (#42385) üzenetére


palee69
senior tag

Sőt még a fogása is jobb és sokkal szebb. :DD

[ Szerkesztve ]

(#42387) demars válasza Balathruin (#42385) üzenetére


demars
addikt

Így már mindent értek... :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42388) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Felraktam egy újabb Nova launchert a telóra, azonban a dokkon szereplő alkalmazástár ikonja eltér a korábbitól. Egész pontosan az egész kör alakú ikonnak a közepe fehéren áttetsző, és nincs kerete. Tudja valaki, hogyan lehet azt lecserélni?

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#42389) Balathruin válasza lehella (#42388) üzenetére


Balathruin
veterán

Hosszan nyomod, szerkesztés és rányomsz a képre.

(#42390) xemelon


xemelon
tag

BUEK

(#42391) lehella válasza Balathruin (#42389) üzenetére


lehella
senior tag

Köszönöm, zseniális :-)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#42392) mumtaz válasza xemelon (#42390) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ezen besz@rtam. :-D

Neked is és minden fórumlakónak BUÉK. :-)

Ha már itt tartunk.
Én anno úgy "szereztem" az Advance-t, hogy kettőt vettem vaterán: Az egyik beázott - se kép, se hang, viszont ép volt; A másikat leejtették és "összetört".
Ezekből csináltam egyet. Viszont kiderült utána, hogy a beázott is működik. Nem is kellett volna megvennem az összetört példányt. Így maradtak tartalékalkatrészek kijelzőn és GG-on kívül. Ami most törött, az bekapcsol meg minden. Adódna egy kérdés, hogy nincs valami más mód mondjuk ADB-n keresztül, hogy egy programmal a gépre kötött teló "képernyőjén" tallózhassak? Mert screenshot-ként átjön a képernyő tartalma és a telefon működik rendesen és arra gondoltam, ha másra nem is használnám, de mondjuk rákötném a gépre webkamerának. Tudom, hogy erre lenne androidos alkalmazás, viszont azt fel is kell rakni és egy csomó dolgot konfigolni meg mittudomén. Viszont nem szeretném ezért szétszedni az ép telefont, hogy a kijelzőjét átmenetileg rákössem a töröttre, hogy beállítsak mindent.
Azt szeretném elérni, hogy a szükséges alkalmazást fel tudjam rakni a törött telóra úgy, hogy bekapcsoláskor automatikusan el is induljon.

Hogyan lehetne ezt megoldani kívülről?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#42393) kátú válasza mumtaz (#42392) üzenetére


kátú
őstag

mindenképpen átkell tenned a kijelzőt addig még felrakod az appot és beállítod meg felteszed a taskert és csinálsz egy olyan profilt hogy: (gondolom usb vel kötöd a telt a gépre) mikor áramot kap a tel usb n keresztül akkor elindítsa az appot. utánna mehet vissza a képernyő a jóba és voala van egy vebkamerád is

It still works!

(#42394) mumtaz válasza kátú (#42393) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ettől tartottam. :-(

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#42395) kátú válasza mumtaz (#42394) üzenetére


kátú
őstag

sajnos erre nincs más mód

It still works!

(#42396) terra052 válasza xemelon (#42390) üzenetére


terra052
őstag

Akkor lehet, nekem is ezért lehet nehezen felpattintani a hátlapot??
Megyek, kiszedem a szaloncukit belőle...
;]

werkmania.hu

(#42397) sarmy


sarmy
csendes tag

Hello! Valakinek van ötlete, hogy a cwm és root zip fileokat, amik az sd gyökérbe vannak másolva miért nem látja a gyári recovery? Sem a gyökérben, sem mappába téve, sehogy sem! A romot, gappsot látja! Illetve Acef Odinjához egy pass kellene! Thx!

(#42398) Balathruin válasza sarmy (#42397) üzenetére


Balathruin
veterán

Próbáltad már újra letölteni és felrakni a fájlokat, vagy újra leformázni a kártyát?
Odinhoz ott a jelszó az oldalon. sima |

(#42399) sarmy válasza Balathruin (#42398) üzenetére


sarmy
csendes tag

Formáztam, újra másoltam, de nem látja...csak a zipeket. Nem tudom mi lehet a gáz, így nehéz tovább lépnem a gyári reco-val!

(#42400) Balathruin válasza sarmy (#42399) üzenetére


Balathruin
veterán

de nem látja...csak a zipeket
CWM és a root is zip.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.