Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) zack válasza kurtuzov (#144) üzenetére


zack
nagyúr

Vezetek nelkuli technologiaban eleve ergya a dinamika tartomany. Oda felesleges Wolfson.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#152) Cyberpunk válasza Jakotom (#150) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó, de hol vannak a tesztek mi szerint az Exynos jobb energia takarékosságban? Mert amíg csak feltételezünk, én azt nem tudom tényként elkönyvelni.:)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#153) Bone123 válasza Dare2Live (#149) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Az XDA-s expertek szerint ezt nem lehet megoldani, mert az Android kernel fix mintavételi frekvencián dolgozik, így mindig fel kell konvertálni. Nem mernék ebbe belebonyolódni, mindenesetre a GSM Arenának nincs problémája a Snapdragonos hangminőséggel, és ugye az nem Wolfson DAC. A hang mindenképpen megüt egy alapvető minőségi szintet, de szerintem minőségi fejhallgatóval befáradva biztos megengedi majd pár bolt a cucc tesztelését, csak vinni kell pár studióminőségű számot.

[ Szerkesztve ]

(#154) RaveForce


RaveForce
veterán

egy infraport. Juhú, a HTC után az S4-be is visszatért egy olyan interfész, amiről azt hittük, hogy kihalt a telefonokból a GPRS megszűnésével

már a galaxy note 10.1-ben hamarabb volt! ;)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#155) istnag válasza RaveForce (#154) üzenetére


istnag
addikt

A lényeg a telefon szó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#156) margithid válasza kurtuzov (#144) üzenetére


margithid
veterán

Önmagában amúgy sokat nem ér a wolfson, nexus s például középszintnél gyengébb alapból, de voodoo sounddal ott van az élmezönyben zenei téren!

(#157) bteebi válasza Gabó75 (#21) üzenetére


bteebi
veterán

A rádió kihagyása tényleg érthetetlen, de én nem (csak) ezért nem fogom megvenni :D. Persze szívesen elfogadnám. Az FM transmitter hiányzik még nekem egyébként a mobilokból, nem tudom, most már miért nem tesznek egyikbe se.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#158) FragMaster válasza zack (#105) üzenetére


FragMaster
addikt

Yamaha? Erről forrás van? Eddig mindenhol az volt olvasható, hogy a snapdragon beépített dac-ját használják.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#159) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Fém a keret tényleg?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#160) M5Norbi válasza bteebi (#157) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hmm ez egy jó kérdés.Az összes autóban használható lenne.
Bár rádiót sosem hallgattam de azért benne lehetne tényleg.

Jaaahhh: az Octa-s változatban sem lesz rádió? Mert az meg nem LTE-s vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#161) Blyan válasza FragMaster (#158) üzenetére


Blyan
félisten

Ha azt is használják, jó munkát végeztek, látszik a GSMArena teszten. Szvsz jobb is mint az SIII-é?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#162) bteebi válasza Jakotom (#150) üzenetére


bteebi
veterán

Na az viszont még ettől is drágább lesz... Azt egyébként nem értem, hogy miért nem tudják rendesen skálázni a magokat. Kikapcsolni ki tudják az összeset (márhogy páronként a négyet), de 1-1 magot nem? Miért nem csökken le nagyon az órajelük, ha nagyjából idle-ben van? Mondjuk 3-500 MHz-re. Vagy ezt nem lehet annyira jól megcsinálni? Nekem az a bajom ezzel, hogy a 8 mag - még ha valahol lehet is értelme - inkább marketing szagú, mint valós előny, vérpistikéknek persze kötelező darab.

#160: Leginkább azért lehetne jó az FM transmitter, mert pl. mp3-at tudnál hallgatni a segítségével viszonylag jó minőségben kábelezés, másolgatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#163) t.imi válasza atike (#135) üzenetére


t.imi
addikt

S3 a kicsike. Lagg is, betöltés is lassú. A 2-3 sec némely program inditására vonatkozik, elnézést :B
Gyári tárcsázó, névjegyzék, sms, galéria. Így hirtelen.
Tárcsázó/névjegy helyett pakoltam fel egy másikat, így az szinte már jó is.
Launcher csere kapásból
Többi nem érdekel, nem fogom ezzel tölteni a szabadidőmet.

jagelo, ez a mi hibánk is, am új, rögtön megvesszük. Ha sorba állna mindenki, mert akad, mert csúnya, stb vissza a pénzt, rögtön változnának a dolgok.

(#164) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

"Persze néha egy-egy apró röccenés, pillanatnyi gondolkodás tapasztalható, ám ez Android alatt gyermekbetegség, bizonyára csak mi nézzük ilyen szigorú szemekkel a készüléket, valószínűleg egy átlagfelhasználó számára fel sem tűnne a jelenség."

Ez hülyeség, ott a Nexus 4. Azt lagoltassa valaki :U Az android Jelly Bean mellett már nem akad, az akadás a gyártók (és a program fejlesztők) optimaliziálási hiányosságai miatt vannak...

Amúgy bocs, ha volt róla szó, de miért nincs normális bemutató videó?

[ Szerkesztve ]

(#165) skilled88 válasza M5Norbi (#147) üzenetére


skilled88
tag

Persze!

Amugy nem fikázás,de sokat akarnak kihozni egy telefonból..HD Videózás az rendbe van a nagy megapixelek is rendbe vannak kamera terén..Zene?? kicsit jobban kéne fejleszteni .. .8 Magos proci minek ?? Full HD-s kijelző minek??

Az én véleményem ,hogy ha HD-t akarok nézni akkor 120cm HD TV-n nézem meg nem kis fos kijelzős telefonon ..és azért ,mert kicsi kijelző nem adjaát úgy mint pl nagyba néznéd ...+ vegyél a telefonhoz normális fülest ami 30-40 ezer..
Játék nah ja játszani akarok ott a PC ..Nem hiszem jobb a játék telefonon és élvezhető mint Pc-n ..

HD videózás az jó dolog mert csinálsz v.mit nagy tv-n minőségromlás nélkül nézheted.. ennyi..
többi felesleges dolog amiért még drágább a telefon ..

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#166) Cyberpunk válasza ForRedGlory (#164) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja gyári optimalizálás hiánya erősen érződik. Egyébként vicces ez egy ilyen hardverű okostelefontól. Elfogadhatatlan bármiféle lag.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#167) M5Norbi válasza skilled88 (#165) üzenetére


M5Norbi
őstag

Pontosan. Max 720p-ig látom értelmét ezeknek az 5 col körüli kijelzőknek de igazából már qhd-n is lehet normálisan akár filmet is nézni.
A hangban igazad van. Jól szólnak a mai telók de nekem sokszor halkak.Egy Sennheiser fejhallgatóval szoktam kipróbálni őket.Az N95 8Gb pl elég jó volt az SGS1 inkább csak nem rossz.Az Ipodtól sem estem hasra mert bár szépen szólt de elég halkan.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#168) Cyberpunk válasza M5Norbi (#167) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt csak addig mondjátok, amíg nem látok 1080p-st a 720-as mellett.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#169) mondomén válasza skilled88 (#165) üzenetére


mondomén
őstag

A te igenyeidnek is csinalnak telefont, nem is kell ennyit fizetni erte.

[ Szerkesztve ]

(#170) M5Norbi válasza Cyberpunk (#168) üzenetére


M5Norbi
őstag

Persze nem is ítélkezem amíg nem próbálom ki. Azt mondjuk hozzáteszem hogy nem a felbontás az egyetlen amiben fejlődnek a panelek!

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#171) Mr President válasza Djatis (#145) üzenetére


Mr President
senior tag

Szerintem teljesítményben ugyan azt hozza az oca mint a snapdragon. Nem is lenne értelme ugyanazt a telót egy gyengébb és egy erősebb változatban forgalmazni.
Persze láttam én is az antutu-s képet amin magasabb a pontszáma, de én megvárnék egy tényleges összehasonlító tesztet. A lényegesebb dolog, hogy energiagazdálkodásban jóval jobb e vagy egyszinten vannak. Azért van elvileg a 4 + 4 mag, hogy az akksit kevésbe zabálja.
"Gagyibbnak" nevezni a jelenlegi legerősebb piacon lévő procit kicsit erős. ;]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#172) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Jó teszt, jó telefon...szerintem.
A fényképező brutális!
Kinézetre szerintem jobb lett, mint az S III.
A baj az, hogy a korábban megjelenő verzió elvileg picit gyengébb processzorral, rosszabb hangchip-el es rádió hiánnyal érkezik.
Lehet így is bevállalom, már megjelenéskor, majd később pedig újítok a mindenben jobb verzióra.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#173) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

köszönjük samsung ezt a parasztvakító fícsörökkel telepakolt műanyag "csodát"
csak "laza" 50 ezer forinttal több a nyitóára mint a HTC One-é...
akkor idén is htc...

[ Szerkesztve ]

(#174) atike válasza Dr.Anonymus (#173) üzenetére


atike
nagyúr

Az a baj, hogy a piac nem így látja.. :( Nem véletlenül gyengélkedik a HTC... :(

(#175) Dr.Anonymus válasza atike (#174) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

htc-nél nincs marketing
samsungnál van,
ennyi a különbség.. :(

de komolyan ezen az 50 ezer forintos nyitó ár különbségen lehidaltam
samu s4 249
htc one 199
50 ezerért egy jó középkategóriás készüléket kapok...

ilyen pofátlan árazása eddig csak apple termékeknek volt
de ott legalább kap az ember egy fém üveg minőségi készülékházat az aktuális csúcs hardver mellé
itt azt se..

(#176) lucifer31


lucifer31
csendes tag

::Y

(#177) ForRedGlory válasza Dr.Anonymus (#175) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hagyjuk már ezt a nyitóárat.... :U

177-ben volt a HTC One telefonom külföldről. Esetleg külföldi nyitóárakat hasonlítgass, és ne a csoda magyar árakat, amiről a Samsung tehet legkevésbé.... ja és nem érdekel, hogy itthon élsz, ez az ár vonatkozik Rád. Ettől függetlenül drágább, ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#178) manoarc


manoarc
senior tag

Ez a hátlap elég vicces ennyi pénzért .

{。^◕‿◕^。}

(#179) sphe


sphe
senior tag

Pont most néztem egy fényképezőgép tesztet, zoom kivételével ez már úgy elkalapálja színben, tisztaságban az alap kompaktokat hogy ihajj...

A hdr rendszámos kép tényleg hdr? :D

(#180) Dr.Anonymus válasza ForRedGlory (#177) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

bocsánat hogy meg mertem szólalni egy fórumon... ;]
tudom, ide csak azt lehet írni, hogy csodás ez a telefon, és a samsungnak akarom adni a fizetésemet... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#181) Bog válasza sphe (#179) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igen :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#182) F-ECT$


F-ECT$
titán

FM-rádiót egy csúcstelefonból kihagyni nem szép dolog :O

Anélkül nem veszek telefont. Marad a HTC One. Abban ugye van?

Dive ever, work never.

(#183) Dr.Anonymus válasza Bog (#181) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

LOL :C

(#184) bteebi válasza Dr.Anonymus (#173) üzenetére


bteebi
veterán

Vedd úgy, hogy kb. szifon áron, de inkább attól valamivel olcsóbban kapsz egy nagyon jó, bár tény, már-már almaszerűen várt, hype-olt telefont, ami hardveresen mindenképp jobb, mint a legújabb iPhone, de megkockáztatom, hogy szoftveresen is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#185) satz18 válasza Dr.Anonymus (#175) üzenetére


satz18
őstag

Ha baj van az árazással vegyél nokia l520-at. Olcsóbb is egy pöppet, meg az nem szaggat. ;]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#186) Poplacsek válasza F-ECT$ (#182) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Igen, a ONE-ban van!

(#187) Dr.Anonymus válasza satz18 (#185) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

mindenkinek köszönöm a választ, nekem csak a relatív árazással van bajom
de végsősoron ha megveszik ennyiért, akkor a piacon "ér" ennyit a telefon
hisz minden termék annyit ér amennyit fizetnek érte
szóval nem kötözködhetek :B

szerintem ha lejjebb megy a samu ára akkor is a One-nak fogok végül bizalmat szavazni,
számomra fontos hogy egy prémium árú telefon külsőleg is az legyen, és a touch wizz továbbra sem a kedvencem, bár az még cserélhető ;)
node ez csak az én véleményem :)

(#188) Hiperwolf válasza Poplacsek (#186) üzenetére


Hiperwolf
tag

A másik nagy újdonság, hogy a fémet istenítők imája meghallgattatott.

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#189) zs.kristof10


zs.kristof10
csendes tag

A mai MATV-be illene!

(#190) Dexter-2000 válasza andris1602 (#1) üzenetére


Dexter-2000
őstag

maradjuk a péklapátnál :))

Szépnapot!

(#191) falijja


falijja
őstag

Na ez hogy ugyan abba házba bele tudták rakn az 5" et :Y ...ezt miért nem tudja a többi gyártó...? htc one miért nem tud 5" lenni....?..

(#192) GLOCK34 válasza F-ECT$ (#182) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Biztos kiadnak majd egy Galaxy S4+ verziót is,és abban már lesz rádió! :D

(#193) Dr.Anonymus válasza falijja (#191) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

talán azért mert nem akar 5 col lenni.. :)
és én örülök neki, bár nekem a 4.8 is sok
van már nekik butterfly-uk, ami 5 colos

[ Szerkesztve ]

(#194) ilor14


ilor14
tag

Egyáltalán nem lesz exynos-al felszerelt MO-n? Mert szerintem akkor nem is veszek,mert akkor inkább HTC One-t veszek... :/

(#195) tjb007 válasza F-ECT$ (#182) üzenetére


tjb007
nagyúr

Fizikailag ebben is van, hisz a Qualcomm mindegyik nem belépőszínű (S4 Play és Snapdragon 200) chipje alapértelmezésként tartalmazza, ha szüksége van rá a partnernek, ha nincs.
Annak a kérdésnek a megválaszolására, hogy akkor mégis miért nincs, a Samsunghoz kell fordulni.

[ Szerkesztve ]

(#196) Kaiku


Kaiku
senior tag

Van egy elírás. Az Akku két k és nem egy. A másik, hogy a 8 magos az nem 8 hanem 4+4 magos.

[ Szerkesztve ]

(#197) B1T3 válasza Dr.Anonymus (#193) üzenetére


B1T3
addikt

Miért örülsz neki, hogy csak 4,8", ha egy kb. ugyanakkora készülékházba befért volna 5" is? Szerintem erre célzott falijja is.
HTC One mérete: 137.4 x 68.2 x 9.3 mm;
Samsung Galaxy S4-é: 136,6 x 69,8 x 7,9 mm.
Amellett, hogy csak szélességben kisebb a HTC One (mondjuk 5"-nél pont itt ütközött volna ki a gond, de lehetett volna 1-2 mm-rel szélesebb feltűnés nélkül), még a térfogata is jelentősen nagyobb, mégis kisebb a kijelzője, sőt az akkumulátorának a kapacitása is.

(#198) taramta


taramta
csendes tag

Nem fogott el a must have érzés... A TouchWiz/MotionWiz/akármiwiz felület még mindig nem jön be. A HOLO UI vagy a Sense mellett tényleg kissé komolytalannak hat, igaza van Bognak. A kamera viszont nem is rossz. Két hét múlva megtapizzuk.

(#199) Dr.Anonymus válasza B1T3 (#197) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

az ujjammal a kijelzőt fogom át, nem az egész készülékházat..
ezért lenne fontos nekem egy max 4.3 kijelzőjű csúcs telefon
csak hát ilyen nincs, úgyhogy akkor inkább legyen "kisebb"
már ha lehet ilyenről beszélni 4.5 fölött.. :U

(#200) Ronny3 válasza tjb007 (#195) üzenetére


Ronny3
aktív tag

Igen én pl. olvastam 2 helyen is, hogy a hardver tartalmazza az FM Rádiót az S4-ben! :)

Nem lehet, hogy később ezt pótólják a szoftverben és egy alkalmazást írnak az S4-re?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.