Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) jacis válasza Cyberpunk (#349) üzenetére


jacis
nagyúr

Érdekes, hogy a One esetében nem esett szó lagról a tesztben.

A Veletech nekem nagy vízválasztó lesz a két modell esetében.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#352) Cyberpunk válasza jacis (#351) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja a HTC az jó munkát végzett ott.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#353) DEJVID válasza paranoir (#50) üzenetére


DEJVID
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#354) falijja


falijja
őstag

A galaxy s4 ről nincs mobilaréna tv....?

(#355) Rhino666


Rhino666
őstag

FYI: Octa verzió kb. sehol nem lesz kapható, nagyjából egy fantomtermék, csak próbálták növelni a készülék hype-ját, hogy "fúúúúúúúú, 8 magos lesz az S4, mennyivel jobb minden másnál".

Mert ugye egyetemistákat pénzelni a rivális cégek lejáratására nem bizonyult elegendő marketingnek ahhoz, hogy el lehessen adni a tavalyi modellt nagyobb kijelzővel és +120% parasztvakítással. :U

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#356) mycso válasza Rhino666 (#355) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jajj, ne már.
Legalább arra vennéd a fáradtságot, hogy elolvasnád a tesztet, meg picit utána nézelődnél, mielőtt hülyeségeket írsz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#357) Danny750


Danny750
őstag

A keret az valóban alu?? Mert így képek alapján inkább műanyagnak tűnik......... :K
(elég gagyi hatása van mindenesetre...)

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#358) joey04 válasza jacis (#343) üzenetére


joey04
titán

Magyarázat:

2.5 Dalvik..?
Egyrészt egy virtuális gép, másrészt az Android programkódját, gyakran keresztelik át Dalvik Java-ra, megkülönböztetve ezzel a Sun-féle korábbi Java class-októl. A Dalvik verem alapú virtuális gép, eltérően az "őseitől". Ebből adódóan elég egyedi kódfeldolgozása van, ami azt a sajnálatos vonzatot hozza magával, hogy az Android stabilitása feláldozza a sebességet és a rendszer gyakran nem olyan "szmúsz" mint a vetélytársak. Különböző trükkökkel igyekeznek a Google mérnökei persze a futási gráfokat optimalizálni, több-kevesebb sikerrel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#359) Daneor


Daneor
csendes tag

Üdv! Angliában is elérhető lesz Octa processzoral? És ha igen, mikor? A three-nél már kérdeztük, de fingjuk nem volt, miről beszélünk... :F

(#360) petipetya válasza Danny750 (#357) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Samsung Magyarország képviselője azt mondta a mobilaréna tévé adásában, hogy fém: [link]

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#361) ForRedGlory válasza Cyberpunk (#352) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Van ahol van minimalis lag a H1-en is. Igaz csak egy helyen, amit legtobbet latsz...app drawer nyitasnal es zarasnal.

Ha HTC jo munkat vegez, akkor nem 4.1.2-vel adja ki a csucstermeket.

[ Szerkesztve ]

(#362) Cyberpunk válasza ForRedGlory (#361) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Még mindig jobb a helyzet.;) Friss szoftver az más történet igen.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#363) ForRedGlory válasza Cyberpunk (#362) üzenetére


ForRedGlory
félisten

S4 sem fog akadni, ha kiadjak. Addigra tuti faragnak rajta. Nem tudom elkepzelni hogy egy S4 akadozzon. :)

[ Szerkesztve ]

(#364) Cyberpunk válasza ForRedGlory (#363) üzenetére


Cyberpunk
félisten

S3 sem volt a helyzet magaslatán anno. Igaz akkor JB nem volt sehol még. De jó lesz, ha összeszedik magukat. Bár szerintem úgy vannak vele, hogy tök mindegy így is milliókat eladnak majd. ;] Pár geek meg húzza a száját legfeljebb.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#365) petipetya válasza dokee78 (#275) üzenetére


petipetya
nagyúr

Dettó. Nem Samsung tulajdonosként ez az első Samsung ami valóban tetszik, és szoba jöhet majd mint új telefon.

"nincs rá lezsóidő"

(#366) satz18 válasza Blyan (#329) üzenetére


satz18
őstag

A nyers videó elég para 620-on a rázkódástól, de softwaresen megoldható. Feltöltöm youtubera és ott kb fél nap konvertálás után már rázkódásmentes.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#367) bulikavagyok válasza Cyberpunk (#364) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem a Nexus4 szintjét fogja hozni az S4, már ami a lag mentes működést illeti. A tesztelt telók egyike sem végleges verzió, nyilván mire a boltba kerül, sokkal optimalizáltabb lesz. Tényleg nagy blama lenne a Samu részéről, ha ilyen hardverral nem menne akadás nélkül, -miközben a Nexus4 meg igen.

(#368) Cyberpunk válasza bulikavagyok (#367) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja szerintem is, de ezt így kiadni, mármint tesztelésre meg bemutatni. Hát nem tudom, erre figyelhettek volna, értem, hogy a szoftveres részleg nincs a helyzet magaslatán a cégnél. Mert hát mint látjuk a legtöbben ezt tesztelik le, nem a végleg boltokba kerültet.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#369) Bone123 válasza bulikavagyok (#367) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem nagyon akad XDA-s korai teszterek szerint, ugyanakkor az Android feladatkezelése miatt (valós időben folynak a folyamatok lapozás, átmenet-animációk alatt is szemben az iOS-el, ahol ilyenkor minden erőforrás az átmenetre koncentrál) elkerülhetetlen nagy memóriahasználat alatt némi apró dadogás, főleg ha a CPU le-felszabályoz. Állítólag az Android 5.0 alatt 30-40%-al fog csökkeni a rendzser memóriaigénye a letisztultabb Linux kernel verzió miatt, ami elvileg begyorsíthatja a régebbi telefonokat, meglátjuk mit hoz a (közel)jövő.

(#370) satz18 válasza Cyberpunk (#368) üzenetére


satz18
őstag

Ebben az a legcikibb, hogy kb az összes csúcs droidba kb ugyanaz a vas fog kerülni, szóval ha a sgs4 laggol, a többi pedig nem ,és ugye nem törvényszerű a lagg, van erre példa bőven. Akkor bizony lesznek vásárlók akik az optimalizált telefont fogják megvenni. Kicsit furcsa, hogy 4.2-es verziószámnál még gyermekbetegségekről lehet beszélni, legyen az egy tized rangú software, vagy egy milliókat megmozgató operációs rendszer.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#371) Bone123 válasza satz18 (#370) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A Samsung optimalizálja a legjobban a nem nyers Android rendszert (a Xiaomi mellett), szóval a maximumot ki fogják hozni a HW és OS lehetőségeiből. Az S2 két éves hardverrel is szinte hibátlanul viszi a JB-t.

(#372) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Hm. Kínai iPhone tulajok fele Galaxy S4-et akar. :)

A lista úgy néz ki, hogy a kinek milyen telefonja van (felső sor) akar-e S4-et venni (want to own), hezitál (undecided) nem akar venni (do not want to own) illetve a márka piaci részesedése.

Érdekesség, hogy a Nokiának Kínában is komoly a lojális tábora (sok az ellenző), míg a Xiaomisok a legkevésbé vágynak valami másra, mint ami az övék. A Samsung tulajok nagyarányú érdeklődése a márkával való megelégedettségre utal, ami talán a legjobb hír a gyártó szempontjából.

(#373) Dare2Live válasza Bone123 (#371) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha annyira optimalizálja akkor jó lenne, ha legalább egy képernyőfeloldás miatt nem lenne 1-2seces lag pl egy note2n.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#374) Cyberpunk válasza Bone123 (#371) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze, persze...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#375) bulikavagyok válasza Dare2Live (#373) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Egyébként szerintem a Samsung-al az a legnagyobb baj, hogy van kb ezer féle készülékük egyszerre a piacon, és valószínűleg a világon nincs annyi mérnök aki ezt mind fullra optimalizálni tudná.(bár nyilván náluk többen is vannak ráállítva erre). Így mindenképp előnyben van az Apple, de még a HTC is.

(#376) FragMaster válasza Cyberpunk (#368) üzenetére


FragMaster
addikt

Sajnos vajas az összes gyártó a füle mögött, lásd pl. One kameraszoftver javítás.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#377) Dare2Live válasza bulikavagyok (#375) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Érthető, hogy ez a usert aki megvette az pl I5830at nem érdekli? Ő veri a fejét a falba.

DE imo nem ez a legnagyobb baj. Hanem hogy Samsung ujabban ld I5830at nem/egyre kevésbé adja ki a forrást. Akkor nem lesz az elöbb említett pl I5830ra CM/AOSP frissités JB, 5.0..., mert Samsung leszarja, modderek meg forrás nélkül nem/k* nehezen tudják.
Érzékeltetés végett az I9000(S1) egy baromi régi modell. De most is van rá legfrisebb bug/lagmentes 4.2.2 android és vszeg 5.0 is lesz. 1éves I5830ra nem lesz. És úgy néz ki ez jön a felsőházba is!!! S4re egyaltalán nem biztos lesz CM/AOSP.

Persze érthető, Samsungnak nem érdeke, hogy tökéletesre csiszolt lag/bugmentes legujabb android verzió legyen a 4-5éves telefonokon, középkategóriás I5830on... imo ezért szabad csak olyan telot venni amihez 101% van/lesz CM....

szerk: egy link témához. [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#378) Robertoq


Robertoq
őstag

(#379) kleinguru válasza Dare2Live (#377) üzenetére


kleinguru
addikt

Magyarul tetszik tudni írni :F

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#380) Bone123 válasza Dare2Live (#373) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ha meg mindig 100%-on pörögne a CPU és előbb lemerülne a teló, az lenne a baj.

(#381) Vagany válasza Dare2Live (#377) üzenetére


Vagany
őstag

Azért ez nem egészen igy van. Az i9000-ből azért elment a világon 10 millió és az S4-ből is el fog menni vagy 50 millió, azaz érdemes vele foglalkozni a CM csapatnak (már cáfolták is a hirt és az utolsó állapot szerint lesz az S4-hez CM) és valszeg a Samsung is jobban fogja törni magát mint egy I5830 támogatása esetén, érthető okokból. Az első Galaxy S pedig igen kedvező speciális helyzetben van/volt mert volt egy közel azonos hardverű Nexus S ha jól emlékszem ami a rommereknek segitség volt, hiszen arra jött a hivatalos google frissités jó ideig.

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#382) atike válasza Vagany (#381) üzenetére


atike
nagyúr

Lehet bennem van a hiba, de ha S4-em lenne, tuti nem raknék rá CM-et... :U

(#383) margithid válasza atike (#382) üzenetére


margithid
veterán

+1
Bőven ráér az majd ha már nem lesznek hozzá frissítések. Én is 2 év után kezdtem el romolni a nexus s-emet.

(#384) Vagany válasza atike (#382) üzenetére


Vagany
őstag

Majd térjünk erre vissza kb 2-3 év múlva amikor esetleg a Samu már nem ad ki hozzá frissitést, üzletpolitikai okokból, de te még szeretnéd friss rendszerrel használni a telefont. Nekem most pl SGS van JB 4.2.2-vel, első tulaja vagyok nemsoká 3 éves, tehát én nem pár hónapra vennék telefont és valóban jelenleg én sem raknék a saját SGS4-emre sem CM-et :).

szerk.: És bár látom a kötekedés megy, a szövegértelmezés nem, tudnillik én egy szóval sem irtam, hogy CM-et kéne tenni az S4re, vagy én CM-et tennék rá, de a trollkodás jó dolog.

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#385) Cyberpunk válasza Bone123 (#380) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért lehetne egy elvárható minimum ott t a Nexus4 gyengébb hardver még is jól van optimalizlva. Az meg 2,5x annyiba kerül kb.:U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#386) atike válasza Vagany (#384) üzenetére


atike
nagyúr

Nem volt szándékom kötekedni, ne érts félre. A lényege a mondandómnak annyi volt, hogy ha veszek egy ilyen értékű telefont (azaz ha vennék :) ), akkor nem raknék rá a gyári, saját dolgain kívül semmit szerintem. Ennyi. Semmi trollkodás, vagy kötekedés nem volt benne. Egyszerűen csak reagáltam arra, hogy lesz-e vagy mikor CM a SGS4-re. :R

(#387) Bone123 válasza Cyberpunk (#385) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nekem ez kákán is a csomót esetének tűnik. Akinek nem elég smúsz az S4, vegyen iOS launcheres készüléket.

(#388) Dare2Live válasza Vagany (#381) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"(már cáfolták is a hirt és az utolsó állapot szerint lesz az S4-hez CM)"

Nem cáfolták. Azt cáfolták, hogy bármi lenne.

"Let’s start with the simplest form of this: CyanogenMod does not pre-announce support or lack of support for devices. Ever."

és innen szedte a firkász, hogy nem lesz:
"Generally there were 3 developers who maintained samsung devices
1. Codeworkx
2. Entropy512 and
3. Xplodwild
Of them the first 2 have vowed to never waste their time on exynos
Xplodwild is still there but how much time he will have I have no idea..
It will be very difficult to get competent and experienced developers so quickly ..
So initially S4 will definitely be behind in AOSP development IMO
"

és természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem lesz, csak egy nagy rugás az egészbe. És engem ez zavar, maga a folyamat. Samsung láthatóan zár, talán szerencse, hogy problémák vannak az exynos gyártásával és jön Snapdragon600al is (amibe fene egye megy viszont nincs 5ös szérás!!! wolfson).

Persze mint írtam érthető, Samsungnak nem érdeke, hogy 4év múlva boldog légy az S4eddel, hanem, hogy vegyél újat "200"ért.

bone 123: "Ha meg mindig 100%-on pörögne a CPU és előbb lemerülne a teló, az lenne a baj."
jaj nemár, ha egy S1/S2n meg tudták oldani, hogy nincs foldás lag nehogy egy S3/Note2/S4en ne tudják.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#389) Rhino666 válasza mycso (#356) üzenetére


Rhino666
őstag

Eleget néztem utána, onnan tudom.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#390) Bone123 válasza Dare2Live (#388) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

És miből gondolod, hogy a bolti Galaxy S4-en van feloldás lag, amikor a telefon és a végleges szoftver még ki se jött?

(#391) No.01 válasza Bone123 (#390) üzenetére


No.01
őstag

Miert kell ezt?? anno S3-nal ugyanez volt. Mindenki tudta elore, h milyen lesz... Itt most megint ugyanaz a dolgo ismetlodik. A tobbseg meg nem latta nem fogdosta, de mar tudja, h milyen. :U

(#392) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Uraim ez az írás elsöprő volt minden tekintetben. Rögtön ott kezdődött, hogy "nahát, már van teszt? :Y "
De az írás stílusa, tartalma, pontossága szintén elismerésre méltó. Pont úgy, ahogy az S4 is. Mondjuk a gyári droid felhasználói felületre én is kíváncsi lettem volna, nekem is túl színesnek hat így. Ettől eltekintve a teszt olvasása alapján penge cucc lett.
Ja és köszi a tesztet!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#393) ForRedGlory válasza Rhino666 (#389) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Alaposabban is nézhetted volna ez esetben :DDD

(#392) Petyyyyy: Ízlásek és pofonok, engem meg kifejeztten idgesít ez a stílus, ahogy Bog ír. Olyan, mintha a haverjainak mesélné és nem egy komoly oldalnak írná. Nem a vita miatt írtam, igazából nem érdekel, ha valakinek ez nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#394) blade zte


blade zte
őstag

0 elöny más telefonokkal szemben, már van egy prémiumabb érzésü (HTC one), és egy olcsóbb(xiaomi m2s, ami nem mellesleg a legkissebb is) teló hasonló tudással.

Amúgy a Samsung fícsörei azok nemcsak hasznosak hanem méginkább szórakoztatóak is. Az alap androidba is be lehetne rakni öket.

Oppo find 7 astro black

(#395) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

A Samsung csinalja a legjobb telokat, ez Tény.

Nokia 920-nak csak es kizarolag a videostabilizatora jo. Amugy KuKa.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#396) Petyyyyy válasza ForRedGlory (#393) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ahogy mondod, ízlések és pofonok. Igyekszem komolytalan lenni (~vicces) amikor csak lehet és akkor is mikor nem, mert úgy sokkal kényelmesebb az élet. Ergo tetszik a stílus. :D Nincs azzal gond, hogy úgy tűnhet olyan, mintha haveroknak mesélné. Pár baráti PM és máris haverok vagytok. :DDD

A hozzászólás nyomokban komolyságot tartalmaz!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#397) lafaty80 válasza Dr.FantastiK (#395) üzenetére


lafaty80
őstag

És ez pedig egy szubjektív kijelentés így :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#398) blade zte válasza Dr.FantastiK (#395) üzenetére


blade zte
őstag

Köhkōhköh, hapci, böhö kráákk. De ha te így gondolod.
Nekem a csúcspaletta alja. :K

Oppo find 7 astro black

(#399) Rhino666 válasza ForRedGlory (#393) üzenetére


Rhino666
őstag

Ezt mondd meg az Anandtech-eseknek is. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#400) Rhino666 válasza Dr.FantastiK (#395) üzenetére


Rhino666
őstag

A Samsung gyártja a legokosabb szappantartókat. Ez így már mindjárt tény lenne.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.