Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) exelsior1 válasza Gabesz77 (#1550) üzenetére


exelsior1
senior tag

Megőrülök, a reset előtt simán ment, pedig akkor sem ovlt kb semmi program a telón :D

Galaxy S10

(#1552) hallerlaller válasza exelsior1 (#1551) üzenetére


hallerlaller
addikt

usb hibakeresés be van kapcsolva?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1553) exelsior1 válasza hallerlaller (#1552) üzenetére


exelsior1
senior tag

Igen, bekapcsoltam. Na, megvan, csak újra kellett indítani. Elég ódivatú :S

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#1554) exelsior1


exelsior1
senior tag

Am, ez a GN toolkit simán működik és csinál mindent magától? MMint, berakom a Nexust fastbootba, ráklikkelek, ohgy bootloader megnyitás, vagy root és a többit megcsinálj és semmi más nem kell hozzá?

Galaxy S10

(#1555) hallerlaller válasza exelsior1 (#1554) üzenetére


hallerlaller
addikt

:K nagyon egyszerű program, 7es pont: bootloadert nyit, rootol, átnevezi a gyári recovery visszaállító fájlt és felrak egy egyedi recovery-t. bootloader nyitáskor minden adat elvész, mentsd le előtte ami kell.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1556) exelsior1


exelsior1
senior tag

Cuki, ohgy már rég kihúztam, és mindig azt hiszi, ohgy csatlakoztatva van média eszközként :S

Galaxy S10

(#1557) exelsior1


exelsior1
senior tag

Na, megvan a root, bootloader nyitás, meg a többi. Egyelőre kezdem megkedvelni ez a kis telót, egész kellemes, csak ne okozzon több meglepetést :D

Galaxy S10

(#1558) exelsior1


exelsior1
senior tag

Próbálta ezt valaki? http://www.youtube.com/watch?v=GJM0EqrZ7-w&feature=related

Galaxy S10

(#1559) exelsior1 válasza exelsior1 (#1558) üzenetére


exelsior1
senior tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! Nem igaz, megint nem lehet lekapcsolni a képernyőt, pedig minden tök jól ment eddig :S

Galaxy S10

(#1560) exelsior1 válasza exelsior1 (#1559) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ideiglenesen asszem megint jó, úgy tűnik egyszerűen nem szereti a task killereket. Valahogy majd megtanulok élni nélkülük :S

Galaxy S10

(#1561) Barcode_Rec válasza exelsior1 (#1558) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Ez nagyon jól néz ki. Ha nem hagytam volna ki a rootot, akkor kipróbálnám.
Még várok vele, de majd megnézem milyen.

(#1562) exelsior1 válasza Barcode_Rec (#1561) üzenetére


exelsior1
senior tag

Hajrá, ha sikerül mesélj :D Nekem is nagyon tetszik, több a hely és kényelmesnek tűnik. Ha belehet állítani, ohgy csak a sarkok érintésénél jöjjön elő, akkor gyakorlatilag kizárva a véletlen előhívás, ill akadályozás veszélye.

Galaxy S10

(#1563) szdavee


szdavee
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne probléma hogy a telefon nem bootol be recoverybe be tud lépni de nincs backup sajnos fastboot mode-ba ha belépek akkor ezt a hibát írja ki:

fastboot command read error-2147483647

és nem tudok flashelni-rá :S

(#1564) hallerlaller válasza exelsior1 (#1560) üzenetére


hallerlaller
addikt

ne használj task killert, én már rég nem zárok be soha egyetlen programot se.
[link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1565) B1T3


B1T3
addikt

Különben másnak is elég hamar elkezd a kamera melletti terület melegedni a hátlapon? Főleg akkor, ha mondjuk a wifi be van kapcsolva, és emellett egy energiaigényesebb játék is fut.

(#1566) exelsior1 válasza B1T3 (#1565) üzenetére


exelsior1
senior tag

Nekem is melegszik, de minden okostelónak van egy melegedő pontja, a Note-nak kb ugyanott melegedett csak elöl, ez természetes, bár néha zavaró. Télen viszont áldás :D

Galaxy S10

(#1567) DaviD202


DaviD202
aktív tag

a melegedés egy kis undervoltal csökkenthető ;)

(#1568) B1T3 válasza exelsior1 (#1566) üzenetére


B1T3
addikt

Igen, de néha nagyon gyorsnak tűnik, bár annyira nem figyeltem meg, lehet, akkor töltőn is volt (talán az is rájátszik a melegedésre).

(#1569) Barcode_Rec válasza szdavee (#1563) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Hali,

driver hiba lesz. Próbáld meg újratenni a drivereket.
Esetleg ha tudsz szerezni másik kábelt, akkor azzal is lehet egyet próbálkozni.

(#1570) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Tegnap kipróbáltam egy 720p-s mkv-t, az MX Player akadás nélkül vitte. Durva jól néz ki.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#1571) csenor


csenor
senior tag

Hello!

Valaki jó lenne ha tudna nekem segíteni! :)) :))
Az alábbi képen látható a telefonomon lévő rendszer információi. A telefon jól müködik, csak néha fellépő próbléma, hogy alvó állapotban elveszti a hálózatot. Olvastam, hogy ez probléma a 4.0.4-es rendszernél! A hálózatot még aránylag gyorsan megtalálja, de a 3g nem nagyon akar visszajönni és nem enged netezni! :W :W
Tud valaki valami tippet!? Előre is köszönöm! :R :R

(#1572) Barcode_Rec válasza csenor (#1571) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Talán egy gyári 4.0.4? :U :)

(#1573) hallerlaller válasza csenor (#1571) üzenetére


hallerlaller
addikt

ez egy aokp rom, abból is az utolsó stabil verzió, elvileg nem kéne ilyen hibákat csináljon.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1574) csenor válasza Barcode_Rec (#1572) üzenetére


csenor
senior tag

Na látod gyári nem jutott eszembe! :DD :DD
Habár, hogy őszinte legyek nem igazán értem ezt a rendszer-információt se, illetve a gyári rom telepítését!?
Letöltöttem egy CF_ODIN_YAKJU_IMM76D_full.zip romot ami elvileg gyári! Ha ezt recovery módban feltelepítem akkor teljesen gyári lesz a rendszer, vagy még mást is vissza kell állítani vagy telepíteni!? :O :O

(#1575) Barcode_Rec válasza csenor (#1574) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Ha recovery módból telepíted az is jó, vagy a toolkittel.
Gyárinak kell lennie utána.

(#1576) csenor válasza Barcode_Rec (#1575) üzenetére


csenor
senior tag

Köszi! ;)
Meg sok helyen látom, hogy CM9 van nekik a telón, de a CM oldalán nem is találtam hozzá való romot!? :N

(#1577) Barcode_Rec válasza csenor (#1576) üzenetére


Barcode_Rec
tag

A hivatalos oldalon nincs fent, de van nightly és ez is CM9 alapú rom. :)

(#1578) csenor válasza Barcode_Rec (#1577) üzenetére


csenor
senior tag

Hú, köszi! :)

(#1579) Knife.McL válasza B1T3 (#1565) üzenetére


Knife.McL
tag

Én meg azt vettem észre, hogy a gáztűzhely, megégeti kezem, a kés pedig elvágja az ujjam. :D
Semmi meglepő nincs abban, ha egy processzor melegszik. Sajnos még nem tudják felhasználni a termelődött hőt, így ezt el kell fogadni.

Az undervoltos kollégának pedig javaslom a Nokia 3210-et. Azt nem kell undervoltolni.
De komolyan, egy ilyen kérdésre első válaszod az undervolt??? Ha túl gyors a BMW-d, kiszúrod a kerekeit? :W

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#1580) djpety válasza Knife.McL (#1579) üzenetére


djpety
tag

Mondjuk az undervolt nem lassít :D Mert nem underclock. A frekvencia megmarad, kevesebb energia felhasználással. Az viszont tény, hogy stabilitási gondokat vethet fel. Persze ha optimális beállításokat sikerül találni, akkor az akku időre, a hőtermelésre is jó hatással lesz, miközben a teljesítmény nem csökken.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1581) DaviD202 válasza Knife.McL (#1579) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Kevered az underclock-al ember.. Mielőtt nekiugrassz valakinek legalább olvass utána.
Egyébként 100mV-ot simán enged és sokkal kevésbé melegszik. Elég csak az 1200Mhz-s tartományt undervoltolni, a többit tényleg fölösleges. Érezhető a különbség.. Sőt sokan csinálják hogy overclockolnak 1350mhz-re és azt undervoltoják.. Bár ott már tényleg kérdéses a stabilitás.

(#1582) Knife.McL válasza DaviD202 (#1581) üzenetére


Knife.McL
tag

Jájj. Én keverem ja. Nem azt mondtam, hogy a motort cseréld ki a BMW-ben. Lapos kerekekkel nem a teljesítményt csökkented, csak nem tudsz kanyarodni, nameg szétmegy a felfüggesztés lassan, meg ezek következményei.
Nem kötekedni akarok tényleg, csak az a baj, azért szidják sokan az androidot, mert azt hiszik egyesek, hogy feltalálták a spanyolviaszt. Egyértelmű, hogy a gyártó, csak rossz feszültséget adhatott meg a procinak igaz? Köze sincs ahhoz, hogy valójában ez egy elektromos kapcsoló, és bizony a stabil működéshez bizonyos feszültség szükséges.
Valóban vannak határértékek amik között lehet mozogni, de optimálisabb fogyasztás-teljesítmény értéket kétlem, vagy legalábbis igen csekély eséllyel fog elérni akárki. (kivételt képeznek a butított procik, pl x86-nál celeron és társai, armnél boxchip stb).
Naszóval bizony az undervolttal általában előbb fogsz teljesítményt csökkenteni, mint hőmérsékletet, mert bizony a teljesítménye miatt melegszik. Nem beszélve a hibalehetőségekről, amik egy uv-s procinál előjönnek, mivel nem fog pontosan számolni. Ismeritek a régi viccet nem? Az intel és az AMD chipet kérdezik:
Kérdező - Mennyi 2x2?
amd - ... gondolkodik ... 4
intel - azonnal révégja hogy 5
amd - dehát az nem jó eredmény!
intel - de gyors voltam
Na ez a celeronok miatt terjedt el anno. És itt sem más a helyzet. Uv-zheted, de nem érdemes.

Másodsorban nekem a fő bajom az volt, hogy a kedves kérdező a melegedést először tapasztalta egy telefonon, erre az úriember rögtön uv-t javasol. Könyörgöm, ne legyen ez már normális dolog!
uv-zzon, meg oc-zzon aki akar. Mindenki úgy teszi tönkre a cuccait ahogy akarja. De egy normális, átlagos felhasználónak ne javasoljunk már badarságokat!

Peace

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#1583) B1T3 válasza Knife.McL (#1582) üzenetére


B1T3
addikt

Nem először tapasztaltam. A kérdésem arra utalt inkább, hogy másnál mennyi idő alatt válik nyilvánvalóan tapasztalhatóvá a melegedés/forrósodás.

(#1584) DaviD202 válasza Knife.McL (#1582) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Teljesítmény nem csökken, akárhogy hozod a bmw-s hasonlatokat. A melegedést ezzel az egy módszerrel lehet csökkenteni teljesítményveszteség nélkül ezért javasoltam. Igen jobban 'terheli' a procit és lehet h nem fog menni 15 évet csak 10-et.. Pláne hogy csak egy kb. 5-10%-ban használt frekvencián csökkentünk. Valóban hamar ki fogja nyírni a telefont, tényleg. Egyébként butítottak a processzoraink ugyanis a TI OMAP 4460-at eredetileg 1,5Ghz-re tervezték. (ha nem hiszel nekem->google)

Valamint, mivel nem tudnak tökéletesen egyforma processzorokat gyártani, így meg kell adni egy magasabb ref. feszültséget hogy biztos stabilan működjön mindegyik, namármost ha én szerencsés vagyok akkor nekem alacsonyabb feszültségen is normálisan fog üzemelni, és így is van. Használom a telefont, jól működik semmi baja. Ha meg mégis, akkor ott a két év garancia és kész de előbb fog a kijelző tönkremenni ebben a telóban mint az undervoltos proci..
Végül még annyit, hogy próbáld ki, használd 1-2 napig és utána ítélkezz.

(#1585) hallerlaller válasza B1T3 (#1565) üzenetére


hallerlaller
addikt

szerintem nem vészes, fogjál meg egy tegrás gépet, na az melegszik :))

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1586) exelsior1


exelsior1
senior tag

Ennyi, megőrülök. Megint elkezdte, hogy nem engedi lekapcsolni a képernyőt, egy ideig hajlandó volt, de már nem. Mindegy, beteszek egy fekete háttérképet, hogy legalább ne zabálja az akksit:S Amúgy, az akksi kijelzőn folyton villog a "villámjel" mintha töltődne

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#1587) Knife.McL válasza DaviD202 (#1584) üzenetére


Knife.McL
tag

Ne haragudj, de megint nem értetted amit írtam, így nincs értelme folytatni.
Az hogy mennyire terveznek és végül mennyin tud futni megint egy más dolog.
Nem adnak azért magasabb feszültséget semminek, hogy stabilabban működjön.
Te magad is ellentmondásba keveredsz magaddal. Azt írod nem egyformák a procik, ami igaz. Aztán hogy nálad jó, de ettől másnál nem lesz az. És erre bizony nem érvényes a gari, mert ha megsütöd és beviszed szervízbe, kivágnak mint macskát sz*rni. (ha nem akkor a szervizes elszúrt valamit, vagy haverod)
Undervoltolj csak, meg bosszankodj, ha meg-meg röccen, te dolgod.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#1588) hallerlaller válasza exelsior1 (#1586) üzenetére


hallerlaller
addikt

szervizgyanús :U

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1589) exelsior1 válasza hallerlaller (#1588) üzenetére


exelsior1
senior tag

Én egy napot nem bírok nélküle ki:S Most meg megint jó, most folyamatosan azt hiszi, hogy a géphez van kötve. Szerintem azt hiszi lekapcsoláskor, ohgy be van dugva újra meg újra, emiatt minig felkapcsol :S De, talán ha állandóan azt hiszi, ohgy be van dugva akkor nem jelentkezik ez a probléma. Mindegy a védelelm megvan, fekete háttérrel kb semmit sem fogyaszt (köszi amoled), ha nagy baj van, majd persze viszem szervízbe. Legalább tudom, ohgy nem a root a ludas, azelőtt is megvolt a kis gondja :S Meg, amíg vizsgaidőszak van pláne nem viszem szervízbe, ezen tanulok, és erről puskázok :D

Galaxy S10

(#1590) hallerlaller válasza exelsior1 (#1589) üzenetére


hallerlaller
addikt

van itt is helyszíni szerviz, bár lehet úgy nem tudják megcsinálni.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1591) exelsior1 válasza hallerlaller (#1590) üzenetére


exelsior1
senior tag

Meg, nincs kedvem visszacsinálni a rootot, meg mindent, és mindent megint felrakni, persze lehet backup-olni, de rengeteg idő. KIvárom, ohgy mi lesz, inkább csak rettenetesen idegesítő, ohgy ilyen buta kis hibákkal zargat. Este majd letesztelem, hogy menniy megy le az akksiból, ha megy a fekete háttér és az óra :D

Galaxy S10

(#1592) tybsen válasza exelsior1 (#1589) üzenetére


tybsen
addikt

Ooo... Így már érthető, miért volt túl nagy a note :-D Na viccet félretéve, hogy látod így pár nap után, megérte lecserélni, gyorsabb vagy valami?

(#1593) exelsior1 válasza tybsen (#1592) üzenetére


exelsior1
senior tag

Még nem sikerült eldönteni, egyelőre zavaróak a kis apró gondok, ez a lekapcsolási dolog, az akadozó videó, youtube lejátszás (csak picit, de azért feltűnő, bár az S2 anno jobban akadozott youtube közben, de videonézéskor soha). Az biztos, hogy van valami hibája, vagy csak nem szereti, ha bármi is van rajta ami nem gyári, azt még el tudom képzelni, de attól még egy kellemes telefon. A netezés pl nagyon nagy élmény, hiába nagyobb a Note kijelzője sokkal, ezen valami eszméletlenül gyorsan megy, minden oldalt egy pillaant alatt betölt, ami azért nem rossz. Valamit valamiért. Meg maga a teló is tetszik külsőre, jó a formája és az anyagok is sokkal jobbak mint az SGS2-nél vagy akár a Note-nál. Majdnem olyan kellemes a tapintása mint a One X-nek. Már csak az kéne, hogy a voodoo screen tuning progi menjen rajta, de sajna nem :S

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#1594) exelsior1


exelsior1
senior tag

Am, még azon gondolkodom, lehet hogy akkor jön vissza a képernyő lekapcs után , ha van valami notification, mert most nincs kinn és működik épp, de nem tudom meddig :D

Galaxy S10

(#1595) exelsior1


exelsior1
senior tag

Na, visszatértem a jó öreg Go Launcherhez, egyelőre megtáltosodott, de félek, ohgy ideiglenes. Ez a fő baj ezzel a telóval egyik percben lenyűgöz a segessége (eddig sem a Note, sem az S2-nél nem volt olyan szép a "spehere" képernyőváltás a launcerben, meg a net is nagyon fürge), másik pillanatban meg a legegyszerűbb videonál is szenved, aztán két perc múlva a 720p-s vidiket is viszi akadásmentesen, pár óra múlva meg megint akad a 320p-as is. Sebaj, egyelőre még csak 2 napja van meg, most fejeztem be úgyis a zargatását, most marad így, remélem megszokja az állapotot, és marad a gyors állapotában, amikor hajlandó lekapcsolni a képernyőt!! LOL

Galaxy S10

(#1596) Barcode_Rec válasza exelsior1 (#1595) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Milyen romot használsz?
Lehet az is, hogy az egyik taskillered csúnyán belenyúlt a rendszerbe. :)
Én a helyedben megpróbálnék egy új rendszer telepítést, biztos segítene.

(#1597) exelsior1 válasza Barcode_Rec (#1596) üzenetére


exelsior1
senior tag

Gyári rom. +most egy Go launcher. Ennyi. és persze a root, meg a bootloader nyitás, de azok előtt is rosszalkodott :D De az a vicc, hogy most megint mint a villám, még az appdrawernél beállított vízesés mód is reccenés nélkül megy amitól a Note-omnak kifordult a processzora :D Szal, ha így marad mint most akkor semmi bajom vele, csak félek, ohgy majd gondol egyet egy óra múlva és megint elkezdi a kis csínytevéseit, ne feledjük soha a tárgyak gonoszak.
Ja igen, valakinek ötlete, ohgy hogyan lehetne növelni a kijelző szaturáltságát? Esetleg valami olyan beállítás mint a Note-nál vagy az SGS2-nél valamilyen módon?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#1598) Knife.McL válasza exelsior1 (#1595) üzenetére


Knife.McL
tag

Szerintem mindenképp vidd szervízbe, mielőtt véleményt alkotsz a készülékről, mert nálad jelenleg nem működik rendesen, vagy hardveres vagy szoftveres hiba folytán.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#1599) exelsior1 válasza Knife.McL (#1598) üzenetére


exelsior1
senior tag

Hát, ha lemegy a vizsgaőrület majd elviszem. Am, a bekapcsoláskor a google felirat alatt lévő zár vagy ilyesmi kép, az azt jelenti, ohgy rootolva van ill ki lett nyitva a bootloader, vagy csak úgy ott van alapból is? :D

Galaxy S10

(#1600) Barcode_Rec válasza exelsior1 (#1599) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Az a nyitott bootloadert jelzi. Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy visszazárod. Bár sokaknak nyitva van és nincs semmi probléma belőle.
Szerviz előtt mindenképp zárd vissza. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.