Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) hallerlaller válasza Dzsuri89 (#1150) üzenetére


hallerlaller
addikt

telenornál 112e lesz kártyásan pénteken, ha lesz valahol készleten egyáltalán.
azért csak jön még egy frissítés s2re, ne legyél ennyire pesszimista :DDD

(#1152) SP!T

még semmi hír, de kb ugyanaz lesz mint tavaly szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1152) SP!T válasza hallerlaller (#1149) üzenetére


SP!T
addikt

Ezt a Google is bejelentette valamikor, hogy lesz rá JB? Bár gondolom, mert alap, hogy legalább egy update-et megkapjon egy telefon...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1153) leslien


leslien
nagyúr

melyik gombbal lehet Screenshot készités?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1154) Edge válasza leslien (#1153) üzenetére


Edge
veterán

power+hangerő le

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1155) leslien válasza Edge (#1154) üzenetére


leslien
nagyúr

köszi :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1156) ginotaki válasza DaviD202 (#1006) üzenetére


ginotaki
csendes tag

No rászántam magam és felraktam ezt a romot + kernel-t. Mit ne mondjak ég és föld a gyárihoz képest!!! Azt kell mondjam szinte tökéletes, eddig csak ha nagyon nyomogattam párszor írta ki, hogy az alkalmazás váratlanul leállt, de ettől eltekintve teljesen tuti.
Ami nagyon tetszett, hogy az eredeti rommal nagyon halk volt a telefon (pl. csörgésnél vagy alkalmazásokban lévő hangoknál) ettől a romtól alapból hangosabb lett.
Még két dologra kellene megoldást találnom. Az egyik, hogy exchange-el szinkronizálok így kell pin unlockot használnom. Ha ébresztőt akarok állítani, akkor belemegyek az órába és utána ébresztés, de amikor az óra alkalmazásba megyek akkor kéri a pin-t. Nem lehet valahogy direktbe megnyitni az ébresztőt, hogy ne kelljen pin-t megadni neki állandóan???
A másik pedig, hogy hiába adom meg a facebook accountomat, az ismerősök születésnapjait és egyéb eseményeket nem szinkronizálja be a naptáramba.
Ezekre van valakinek valami ötlete? :D
Egyébként, nagyon tuti ez a rom!!!!!

(#1157) noncsika


noncsika
tag

nos úgy néz ki, holnaptól nexus tulajdonos leszek, sose volt még androidos telefonom, sőt oksotelefonom se, remélem hamar belejövök :B
van valami kihagyhatatlan dolog, amit érdemes ezekkel az androidos készülékekkel csinálni? kifejezetten már jártas nexus tulajokat kérdeznék. visszaolvastam pár oldalt, de ez a rom meg hasonló dolgok kissé ismeretlen dolog :( hálás lennék, ha valaki akár privátban akár itt, ellátna pár linkkel amiken érdemes átrágnom magam mielőtt fejest ugrok ebbe!
nagyon köszönöm :R

(#1158) DaviD202 válasza noncsika (#1157) üzenetére


DaviD202
aktív tag

ha megy az angol akkor ezt érdemes:
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1336

(#1159) SP!T válasza noncsika (#1157) üzenetére


SP!T
addikt

Női kézbe Nexus? Hehe, vagány! :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1160) noncsika


noncsika
tag

köszi a linket, szétnéztem ott is, de nem találtam választ az alábbi kérdésemre.
van egy böngészőből futtatható java alkalmazás ami nekem nagyon fontos. van lehetőség arra, hogy azt futtassam android alatt? megkértem egy ismerősömet, akinek galaxy s2-je van és neki valami hibát dobott. androidon valóban nem lehet java alkalmazásokat futtatni? :O

(#1161) Edge válasza noncsika (#1160) üzenetére


Edge
veterán

link?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1162) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Csíkozódást, beégést szó nélkül cserélik? Emiatt húzok az SII felé, bár ott se tökéletes a dolog.

(#1163) DaviD202 válasza Blackhole13 (#1162) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Cserélik.
Sgs2-nél is csíkozódik és még sárga foltok/sávok is vannak :))
itt

[ Szerkesztve ]

(#1164) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!
Teló vásárlás előtt állok és az egyik kiszemelt a Nexus. :D Lenne 1-2 kérdésem. :))
Milyen hibái vannak a telónak? Vásárláskor mire figyeljek oda? (Ugye első 3 napban lehet cserélni.) GPS, hangszóró, akármi...
Esetleg vmi bug, olyan hiba, ami miatt nem lehet cseréltetni, de azért érdemes tudni róla?
Kijelző problémák? Azt gondolom, hogy be (vagy inkább ki) fog égni, mivel amoled, az sgs-en is cseréltettem már kijelzőt emiatt... Van-e olyan sárgásodás, mint az S2-nél vagy egyéb széria hiba?
Jah tényleg, gari... Hülye kérdés lesz, de ugye a samsunghoz szól a gari? (Telenornál venném.) Tehát, van szervizfutár stb?
És a legfontosabb: Mennyire lehet rombolni? :D Ugye itt is bátran lehet romolni, gari ugrás nélkül? (Jó, elvileg SGS-nél is ugrik a gari, de ha visszarakok egy gyári romot, simán mehet a szervizbe.) Milyen a support a főzök romok tekintetében?
Van rá MIUI? Milyen? :D
Szerk: Voodoo color van rá? Azaz, lehet állítani a gammát, RGB-t? SGS-en jól jön, anélkül elég pontatlanok a színek, és a fehér zöldes árnyalatú.

Egyelőre ennyi. :D Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#1165) hallerlaller válasza kutkut (#1164) üzenetére


hallerlaller
addikt

öö, itt sárgásodás nem jellemző mint sgs2-nél, csíkosodás az van itt is, gyári rom az ha telenornál veszed yakjuxw lesz át lehet állítani yakju-ra mert az hamarabb kapja a frissítéseket, nincs kies meg odin hanem van toolkit amit 1000x egyszerűbb, gariban helyszíni szerelés is van mint a note és sgs2 esetén, főzött romok azok faszák, azért is nincs belőle sok mert kb mindegyik tökéletes, voodoo colort és miui-t nem vágom, röviden ennyi :D

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1166) kutkut válasza hallerlaller (#1165) üzenetére


kutkut
addikt

:R

Mi ez a csíkosodás? :B

Meizu MX3 32GB

(#1167) hallerlaller válasza kutkut (#1166) üzenetére


hallerlaller
addikt

minimum fényerőn szürke háttérnél nálam is vannak ilyen függőleges csíkok, de ez samoled sajátosság ezek szerint: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1168) kutkut válasza hallerlaller (#1167) üzenetére


kutkut
addikt

És ez egy színnél ilyen vagy csak valami színátmenetnél?

Meizu MX3 32GB

(#1169) hallerlaller válasza kutkut (#1168) üzenetére


hallerlaller
addikt

szürkénél látszik gyenge fényerőn leginkább. te sgs-ed nem ilyen?

ezen a képen látod a függőleges csíkokat, ne a bekarikázott rész nézd: [link]

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1170) kutkut válasza hallerlaller (#1169) üzenetére


kutkut
addikt

?? Most a fényképet nézzem? :F Nekem más a notibárom... Szóval, egyszínű szürkénél ilyen? :R És mindegyik ilyen vagy csak van néhány hibás darab, amit lehet cseréltetni? :R

Meizu MX3 32GB

(#1171) hallerlaller válasza kutkut (#1170) üzenetére


hallerlaller
addikt

hát passz, nekem első samoledes telefonom, nem tudom milyennek kéne lennie, eddig csak kicsit zavart, de majd még megnézek párat, aztán lehet cseréltetem :))

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1172) kutkut válasza hallerlaller (#1171) üzenetére


kutkut
addikt

Jó, akkor másik kérdés. :)) Egyszínű szürkénél látszik vagy csak színátmenetnél?

Meizu MX3 32GB

(#1173) DaviD202 válasza hallerlaller (#1169) üzenetére


DaviD202
aktív tag

azért ennyire nem sávosodik a nexus :)
Ha nem azt keresed direkt, akkor fel sem fog tűnni :U

(#1174) B1T3 válasza kutkut (#1172) üzenetére


B1T3
addikt

Fehérnél is sávosodik (nálam). Igazából tényleg észrevehető, ha valaki konkrétan azt figyeli, de ez a mindennapokban nem lesz zavaró egyáltalán. Különben a linkelt képen sokkal durvább a sávosodás, mint a Nexusomon valaha is volt. (Csak meglehetősen vékony, egymást keresztező vonalak fordulnak elő, és leginkább homogén háttérnél tűnnek fel.)

[ Szerkesztve ]

(#1175) kutkut válasza kutkut (#1172) üzenetére


kutkut
addikt

Szóval ennél (egyszínű):

vagy ennél:

látszik? :D

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#1176) DaviD202 válasza kutkut (#1175) üzenetére


DaviD202
aktív tag

nálam nem :N

(#1177) kutkut válasza DaviD202 (#1176) üzenetére


kutkut
addikt

Ez bíztató... :R
És üzemidőben hogy jeleskedik? :D Egy feltöltéssel mennyit mehet a kijelző? Mondjuk, wifin netezve, közben nem megy se gps, se kékfog se semmi egyéb? Az sgs olyan 4-5 órát bír, szóval óránként olyan 20%-ot esik... :U

Meizu MX3 32GB

(#1178) DaviD202 válasza kutkut (#1177) üzenetére


DaviD202
aktív tag

ez inkább 3-4 óra. (full fényerő + játék / 3G-n netezés) Kicsit javul ez az érték 50%-os fényerőn wifiről, de nem tudok pontosat mondani :)
Ha lightosan használod akkor 2 nap lazán megvan.

(#1179) kutkut válasza DaviD202 (#1178) üzenetére


kutkut
addikt

Full fényerőn, 3g-n az sgs se megy el többet... Nézegetem a teszteket, egyik szerint jó az üzemidő, másik szerint rossz. :DDD Az a baj, hogy eddig a rossz volt többségben. :B

Meizu MX3 32GB

(#1180) DaviD202 válasza kutkut (#1179) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Egy jo rom+kernel komboval nem lesz gond ;)

(#1181) B1T3


B1T3
addikt

Az miért lehet, hogy most lehúzva a telefont a töltőről 50 perc tétlenség után már csak 86% az akksi töltöttsége? Se wifi, se mobilnet nincs bekapcsolva, a háttérben sem futnak komoly folyamatok. :U

(#1182) B1T3 válasza B1T3 (#1181) üzenetére


B1T3
addikt

1 óra: 82%. :U
Érdekes. Egyébként gyári 4.0.2 van még fent a telefonon. Értelemszerűen a szinkronizáció is inaktív, annyi, hogy élő háttérképet használok, de 1 óra alatt annak sem kellett volna 18%-ot szívnia.

(#1183) DaviD202 válasza B1T3 (#1181) üzenetére


DaviD202
aktív tag

tedd fel a betterbatterystats-ot és ott nézd meg a Wakelock-ot
Szépen ki fogja listázni hogy mi tartotta ébren a telót és rá tudsz keresni google-ba h mi is az és hogy lehet orvosolni ;)

(#1184) B1T3 válasza DaviD202 (#1183) üzenetére


B1T3
addikt

Köszönöm, kíváncsi vagyok. :)

(#1185) kutkut válasza DaviD202 (#1180) üzenetére


kutkut
addikt

Te S2-ről váltottál igaz? :D Ahhoz képest milyen az üzemidő? :R

Meizu MX3 32GB

(#1186) B1T3 válasza B1T3 (#1184) üzenetére


B1T3
addikt

Nos, ez alapján mit lehet megállapítani?


Különben a képernyő alig ment, max. annyit, hogy óránként megnéztem, hogy áll az akksi.


Kattintásra megnőnek a képek.

[ Szerkesztve ]

(#1187) gilfoyle válasza kutkut (#1175) üzenetére


gilfoyle
őstag

Az egyszínűnél semmi, a színátmenetesnél határozottan sávosodik.
Elég kevés az olyan esetek száma, amikor ilyen képeket nézegetek :) szinte csak teszt jelleggel mikor itt vki megkérdezi :)
Szóval engem nem zavar.

(#1188) DaviD202 válasza B1T3 (#1186) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Állítsd át az alsó menüt since charged-re mert ha megnézed akkor ott csak 1 óra 39 percet figyelt de felette meg jól látszik h 3 óra 56 percet használtad.

Egyébként itt valami nagyon beragadhatott (vagy az akksi nem jó) mert én tegnap 1 órát néztem 720p-s mkv-kat és 19%-ot merült.

kutkut:
Igen sgs2-röl váltottam. Nehéz az üzemidőről nyilatkozni ugyan is nagyon durván használatfüggő. Tehát azt mondanám h a standby fogyasztása sokkal jobb, viszont ha használod akkor a 720p-s kijelző azért elég szépen meríti. Ez valamelyest csökkenthető ha 40-50%-os fényerőn használod, de csodát nem kell várni. Egy kis cpu undervolt is segít ha nem félsz a romcserétől. Nekem egésznapos nyomkodás mellett is estig bírta (50% fényerő, kb 60-75mV unbervolt). Ha viszont lightosan használom akkor elment már 4-5 napig is. (ez csak pár telefont meg emailt jelentett)

(#1189) gilfoyle válasza DaviD202 (#1188) üzenetére


gilfoyle
őstag

"...Ha viszont lightosan használom akkor elment már 4-5 napig is..." Ez nekem mindig hihetetlen. Hogyan lehet egy ilyen telót lájtosan használni?

(#1190) DaviD202 válasza gilfoyle (#1189) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Simán. A screen on time 1 óra volt a 4. nap végén.
Ha itthon vagyok többnyire a notim használom mindenre és akkor jóformán tényleg csak telefonnak van használva a nexus :)
Nyilvan ha megyek valahova es netezek/jatszok stb, akkor 1 nap :)

[ Szerkesztve ]

(#1191) B1T3 válasza DaviD202 (#1188) üzenetére


B1T3
addikt

Újraindítottam a telefont, azóta normálisabb. 3 óra 45 perc alatt 81%-ra merült, ebben van pár perc telefonálás, illetve kb. 30-40 perc (nem max. fényerő melletti) olvasás. A gyári akkufigyelő szerint 63%-ot a 19%-ból a kijelző evett meg. Még mindig nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#1192) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Nyomogatom az új nexus-t, rögtön frissült is 4.0.2-re, build szám pedig. ICL53F.I9250XWKL2 tehát ez yakjuxw. (gn official update-et honnan lehet most letölteni?)

Kijelző szebb, alsó sáv már minimálisan be van égve, ez így akkor úgy látszik teljesen normális az enyémen is, és ennek a hátlapja sem recseg.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1193) B1T3


B1T3
addikt

Amúgy nektek mennyi szabad RAM van alapból? (ROM-tól függetlenül, az is érdekel, mással mi a helyzet. :) ) Nálam éppen 373 MB foglaltat és 322 MB szabadot jelez az alkalmazáskezelő (a szabad 300 és 360 között ugrál kb.) a gyári (még mindig csak 4.0.2-es) ROM-mal.

(#1194) gilfoyle válasza hallerlaller (#1192) üzenetére


gilfoyle
őstag

Milyen ujat?

(#1195) DaviD202 válasza gilfoyle (#1194) üzenetére


DaviD202
aktív tag

ma 60ért dobálták a telenornál ha aláírsz 2 évet :)

(#1196) hallerlaller válasza gilfoyle (#1194) üzenetére


hallerlaller
addikt

ja, vettem egyet apámnak, mert volt még 1 lejárt hűségünk és benntartottam, xs díjcsomaggal 50% +bónusz 10e kedvezménnyel volt 47500 :D igazából note-ot akart, de az már nem volt, illetve félrerakták másoknak és azt mondták hogy nincs, mind1 is mert ezzel jobban járt szerintem.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1197) Echoo


Echoo
senior tag

64050Ft-ért én sem bírtam kihagyni. Szinte az összes androidos telefont kipróbáltam már így vagy úgy (vagy saját, vagy haveroké). Ez a kijelző, a sebesség... Most léptem feljebb, úgy érzem. Csak az a fránya FM-rádió ne hiányozna. Vehetek egy MW600-as headsetet.

(#1198) B1T3 válasza DaviD202 (#1195) üzenetére


B1T3
addikt

Lehet, azt kellett volna, úgysincs élő hűségem. Majd legközelebb (ha lesz legközelebb). :)

(#1199) leslien


leslien
nagyúr

egy hét után azt mondom h nagyon jó ez a telo :) most ez van fent+ez a kernel jó az aksi idő,gyors,smooth :D ha lesz időm akkor
megy ez fel Bulid 37
vki próbálta már ezt a kernelt?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1200) tome.jr


tome.jr
addikt

Sziasztok!

Elakadtam az unlock bootloader résznél. Próbáltam már adb-vel és toolkit-tel is de mikor belépek fastboot módba és kiadom a parancsot az unlock-ra akkor állandóan a "waiting for device" üzenet jön be és nem történik semmi. A driver telepítve van, eszközkezelő látja rendesen, bár fastboot módban "unknown android 1.0 device"-nak mutatja.

Mi lehet a gond?

Ja egyébként 4.0.2 van fenn és nem tud csatlakozni semmilyen wifi hálózathoz, ezért szeretnék romot frissíteni.

Nincs unlock és root nélküli frissítési lehetőség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.