Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) BoB válasza szuper94 (#2750) üzenetére


BoB
veterán

Egyenlőre elég érdekes módon működik, nem mind1 mire keresel, van amire kártyát hoz elő, de a legtöbb dologra csak sima keresést. Youtube-on rá tudsz keresni, van videó ahol 40 félét mutatnak.

Tipp: mond neki hogy "Do a barrell roll"
:)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2752) hallerlaller válasza szuper94 (#2750) üzenetére


hallerlaller
addikt

[link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2753) tybsen válasza hallerlaller (#2752) üzenetére


tybsen
addikt

Én már visszaállítottam, csak kipróbáltam múltkor, amikor szó volt róla - klassz lenne, ha mukodne magyarul is. A baj az, hogy helyi szinten semmit nem keres, ha angolra van allitva - illetve nyilvan angol dolgokat keres angolul a google.com-on, kvazi hasznalhatatlan a hetkoznapokban. :U Maxiumum az idojarasra keres ra, mert ugye a varost pl. Budapest kepes megerteni, de peldaul pizzat sem a kornyeken keres.. :-) Mindenesetre jol hangzik, amikor angolul valaszolgat :-)

[ Szerkesztve ]

(#2754) berik899


berik899
tag

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni hogy a JB telepítésével minimalizálódtak a térerő problémák és a repülőgép üzemmódba kapcsolások, vagy ezek továbbra is fennállnak?

Esetleg a kamera javult e még valamelyest? :)

[ Szerkesztve ]

(#2755) Integra válasza berik899 (#2754) üzenetére


Integra
titán

térerő problémák? nincsen ilyen gondom.
viszont a kamera egy érdekes történet... egyszerűen olyan gyors, hogy nem tudok vele rendesen fotózni.rányomok és ugrik egyet, nem látom, hogy mit fotóz le, hogy fókuszált e rendesen vagy sem etc...... mást nem zavar ez??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2756) B1T3 válasza Integra (#2755) üzenetére


B1T3
addikt

Miért zavarna? Ez kifejezetten hasznos, gyorsan lehet újabb és újabb képeket lőni. :) Egy pillanat visszalapozni (jobbról balra húzni az ujjad), és már látod is a legutóbb készített képet, ha érdekel, milyen lett.

(#2757) BoB válasza berik899 (#2754) üzenetére


BoB
veterán

Semmi térerő vagy repülő üzzemód problémát nem tapasztaltam se most, se korábban ICS-vel.

Integra: nekem a fényképezővel sincs bajom.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2758) tgb válasza Integra (#2755) üzenetére


tgb
senior tag

Linket megnézted?#2716.

[ Szerkesztve ]

az irányár nem félarat jelent!

(#2759) Integra válasza tgb (#2758) üzenetére


Integra
titán

meg, igen, köszönöm szépen :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2760) berik899


berik899
tag

Köszönöm! :)

(#2761) Integra válasza B1T3 (#2756) üzenetére


Integra
titán

nem ezzel a funkcióval van gondom, ez nekem is nagyon tetszik, meg a wp7-en már megszoktam :) hanem azzal, hogy befókuszál, tűéles, majd kifókuszál és mosott lesz a kép.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2762) joohn


joohn
csendes tag

Hello van egy telenoros NEM rootolt Galaxy Nexusom, 4.0.2 van rajta 1 hete jött rá egy rendszer frissítés mivel volt már androidos telom így gond nélkül nyomtam rá hogy frissítés a teló kikapcsolt kb 80 % aksi töltöttséggel. A telefonom ez után csak a nagy GOOGLE felirat volt látható 4 órán keresztül utána el tűnt a felirat ,lemerült a telefon . Rádugtam töltőre mert addig nem mertem hozzá nyúlni nehogy baj legyen a frissítésnél ,tudom hogy ennek max 10 -15 percig kellene tartani vagy még rövidebb ideig . Szóval a töltővel magához tért de minden maradt a régiben . A frissítésről még annyit hogy a mérete amit ki irt 41.2 MB . Ezek után 3 nap múlva ismét jött a frissítés és szintén ugyan ez történt . Ismét el telt 3 nap és jött a frissítés , letöröltem minden progit fel raktam egy vírusvédőt ami talált 1 vírust az ki töröltem majd elindítottam a frissítést de minden ugyan úgy történt mint előtte már az aksit is ki vettem 5 percre hátha segít valamit de sajnos nem . Gondoltam megcsinálom a gyári adatok vissza állítását mindent törlök a telefonból elindítottam is ugyan úgy csinálta mint a szoftverfrissítésnél csak a gooogle felirat kikapcsolásig és marad minden a régiben nem állít vissza semmit, meg kell várnom még le merül a telefon . Szeretném ha ebben tudnátok segíteni nekem

[ Szerkesztve ]

(#2763) BoB válasza joohn (#2762) üzenetére


BoB
veterán

Szia

Javaslatom a követlező: újra kell szoftverezni a telód. (Gyári yakju verziós 4.0.4-et kellene felraknod, majd vagy manuálisan a JB OTA-t, vagy megvárod wireless)

Itt szépen leírják hogyan kell, angolul:

[HOW-TO] [GSM & CDMA] Convert to latest yakju

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2764) leslien válasza joohn (#2762) üzenetére


leslien
nagyúr

Pl.èn odinnal csináltam pda - be a full 4.0.4 tajku kis idö mulva jöt is a 4.1.1
Sztem a legegyszerűbb

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2765) Integra


Integra
titán

jah, viber tényleg halott 4.1.1-en :DDD
sőt be is akad, ki kell lőni, különben folyamatosan notification bar-ban duruzsol

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2766) B1T3 válasza Integra (#2761) üzenetére


B1T3
addikt

Sajnos így van, 4.0.2-n sokkal könnyebb volt kihasználni a zero shutter lag-et.

(#2765)
Ez is stimmel teljesen. :) (Sajnos.)

(#2767) knyitogato


knyitogato
őstag

bocs, téves

[ Szerkesztve ]

(#2768) Integra válasza B1T3 (#2766) üzenetére


Integra
titán

de miért csinálja ezt? hiszen befókuszál tökéletesen. aztán kienged... egyszerűen 3-4 fotóból lesz egy jó..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2769) gilfoyle válasza Integra (#2768) üzenetére


gilfoyle
őstag

Így gyorsan ki lehet adni a 4.1.2-t :D

[ Szerkesztve ]

(#2770) jacis


jacis
nagyúr

Emberek imádom ezt a telefont. Annyira jó, hogy nem tudok vele eltelni. A topikkal is nagyon megvagyok elégedve. Nagyon jó arcok vagytok. Hasonló jó hangulatú és segítőkész topik talán az N9-nél volt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2771) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Üdv. Egy új telefon vásárláson gondolkodom és Galaxy Nexus is felmerült bennem mint lehetőség. Tulajdonképpen bosszant az Androidos frissítési mizéria, ezért is gondoltam erre a telefonra. A véleményeteket szeretném kérni, hogy mennyire időt álló ez a telefon? Értem ez alatt, hogy pl. a jövő évi Androidot is megkapja szerintetek? Vagy talán még a rákövetkezőt is?

Galaxy S-ről váltanék. Az eredeti favorit a méretei miatt a Sony Xperia P lenne, csak azon még GB van. Ha meg is kapja a JB-t, addigra 2013-t írunk. A JB utániról ne is beszéljünk.

(#2772) kcsa válasza Eszleny (#2771) üzenetére


kcsa
veterán

Kb. ezért vettem a napokban én is gnex-et, ez az egyetlen naprakész telefon mostanában, de szerintem a későbbiekben a komoly főzöcskézés miatt mindig lesz hozzá valami, ha gyári nem is. Jövőállóbb szvsz mint a Sony, bár felsőkategóriás telefonoknál aktív közösség szokott kialakulni.

(#2773) Integra válasza kcsa (#2772) üzenetére


Integra
titán

5.0-t még tuti megkapja

de igazából a következő referencia telefontól függ sok minden. szerintem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2774) mtm800 válasza Eszleny (#2771) üzenetére


mtm800
senior tag

Üdv! Szerintem , persze egyéni vélemény , nyugodtan választhatod ezt a típust/ nexus/. Nem fogod megbánni. Én is galaxy s -ről váltottam . Eddig csak pozitív a véleményem, jóllehet elkelne egy micro sd bővítési lehetőség de ez már igazán csak kukacoskodás. Ennek hiánya nem zavart a vásárláskor. Android frissités bizti lesz még rá bőségesen , a hardver alkalmas rá és jelen pillanatban amolyan zászlóshajónak tekinthető- Az XDA-n pedig rengeteg ember dolgozik rajta h még pár évig ne fogyjon ki a szufla eből a kis gyönyörűségből- A döntés persze a tiéd ...hisz kinek a pap ,kinek ....
Ettől függetlenül egy teljesen korrekt választás, magam is láttam amint irigykedve sasolták menő júzerek h az enyémen már a 4.1.1 szalad az övükén meg még nem hiába újabb a készülékük és csilivilibb.

g-nex xenon hd

[ Szerkesztve ]

(#2775) FragMaster válasza Integra (#2773) üzenetére


FragMaster
addikt

Erről jut eszembe van már valami infó a következőről? Egyáltalán lesz idén? Van egy olyan érzésem, hogy nem, vagy ez lesz az első olyan nexus készülék amelyet nem egy új verzió megjelenése alkalmából adnak ki, hanem "csak úgy".

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2776) Integra válasza FragMaster (#2775) üzenetére


Integra
titán

semmi info.
én is csak tippelek. szerintem a motorola fogja építeni a következőt, szokásos hd panel (típus jó kérdés..) valszeg marad a ti soc, gondolom 4 magos legújabb omap lesz jóval kisebb csíkszélességgel, nfc meg a rakás nyavaja. és remélem a razr maxx akksiját is belerakják és az anyagminőség is hasonló lesz. muszáj, ha az iphone-t le akarják nyomni anyaghasználatban. a razr maxx már megmutatta hogy ezt elérték.
két lehetőséget látok, vagy az 5.0-val jön elsőként, vagy később a 6.0-val, ebben az esetben még látványosan későn jön a telefon, addig pedig marad a nexus. de az hogy a 4.1 nem 5.0 lett, azt mutatja számomra, hogy biztos megint nagyot fognak faragni rajta. mert a 4.1 azért nem egy sima frissítés volt, borzalmasan nagyot dob a hardveres gyorsítás, talán hosszú idő óta ez volt a legjelentősebb update.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2777) BoB válasza Eszleny (#2771) üzenetére


BoB
veterán

Egy dolog biztos. Jelenleg ez a legtámogatottabb androidos telefon. Az összes közül erre adják a legelőbb és legtovább a frissítéseket. Kiváló választás szvsz.

Integra: én véleményem is az hogy a következő Nexus-t a Motorola fogja kiadni. Google azért gyártatta a Gnex-et TI SOC-al, mert tudták hogy ha felvásárolják a Motorolát, az azzal gyárt majd, és így a kompatibilitás jobb lesz, könnyebb lesz elkészíteni úgy a következő android verziót, hogy mind2 aktív Nexus telefon TI SOC-ra épül. Viszont pont ezért szerintem a Nexus S már nem kapja meg a következőt. Saját vélemény!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2778) FragMaster válasza Integra (#2776) üzenetére


FragMaster
addikt

Azt már nem hinném, hogy olyan későre eltolják.
Szvsz marad a Samsung. Csúcs meg sosem lesz a nexus (hardverileg), mert nem az a feladata. Bár egy ilyet én is szívesen meglesnék magamnak a mototól.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2779) BoB válasza FragMaster (#2778) üzenetére


BoB
veterán

Miért ne lehetne csúcs a Nexus? Hiszen a legelső, a Nexus One csúcs telefon volt! Annak a példájára kezdtek el további felső kategóriás telókat androiddal kiadni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2780) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat. További szép estét.

(#2781) jacis válasza mtm800 (#2774) üzenetére


jacis
nagyúr

Én a micro sd hiányát is megoldottam egyszerűen. Havi 500Ft-ért befizettem 30GB google drive tárhelyre ami megoldja a tárhely problémát is. A telefonon gyakorlatilag nem is tárolok semmit mert minden ami lejön (pl: film) vagy készül (pl.:kép) az már megy is fel a netre a tárhelyemre.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2782) FragMaster válasza BoB (#2779) üzenetére


FragMaster
addikt

Mert azóta más tendenciát mutat az egész nexusság. Pl. NS GS1 klón volt apróbb különbségekkel, később érkezve. Ez még akár tekinthető csúcsnak.
A GN viszont már egyik akkori csúcskészülékhez képest sem jobb (újra kiemelem) hardverileg egyértelműen. Így el is jutottunk odáig, hogy legyen nagyon jó, de inkább a platform szükséges, kényelmes minimumát szabja meg, Lásd például a szenzorok bőségét, illetve a hiányzó fm-rádiót és sd-bővíthetőséget (gondolva itt a google felhő-ambícióit).
Én legalább is ezt szűrtem le cikkeket olvasgatva meg az egész jelenséget figyelve.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2783) Integra válasza FragMaster (#2778) üzenetére


Integra
titán

azért amikor a galaxy nexus megjelent, erősen csúcs hardver volt az is. szerintem csúcs hardverrel fog kijönni az új nexus is. a konkurencia elmegy, nem engedhetik. függetlenül attól, hogy itt ez a zselés bab és piszkosul hasít :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2784) BoB válasza FragMaster (#2782) üzenetére


BoB
veterán

És gondolod hogy nem változhat a tendencia megint? Nincs kizárva

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2785) FragMaster válasza Integra (#2783) üzenetére


FragMaster
addikt

A csúcshardver (nekem) nem ezt jelentette 2011. késő őszén, több mint fél évvel az s2 után, a note közben, valamint ekkor már bontogatta a szárnyait a tegra3 igaz csak tabletben. Az meg, hogy valami nem csúcs még természetesen nem azt jelenti, hogy lassú/rossz/silány/akármi lenne. De ez már úgy tűnik megfogalmazás kérdése.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2786) Integra válasza FragMaster (#2785) üzenetére


Integra
titán

akkor az volt, de tény, hogy nem bonyolították túl, igazából nem is baj. egyébként meg nem vagyok meggyőzve a tegra3-ról telefonban. viszont kíváncsi vagyok, hogy maradnak e az omap-nál vagy s4-re váltanak esetleg.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2787) FragMaster válasza Integra (#2786) üzenetére


FragMaster
addikt

Én is a következő gen. omap-ra tippelnék. 2012 Q3 körülre elkészül, így ha pont egy év múlva adnák ki az utód nexust kényelmesen mehetne bele.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2788) BoB válasza FragMaster (#2787) üzenetére


BoB
veterán

Nem hiszem hogy idén kiadnának Nexus telefont. Bár eddig évente jött, viszont mindig új android verzióval. Idén nem hiszem hogy be fognak mutatni új android verziót. Inkább jövő tavasz.

Szerk.: #2787 Fragmaster: Ja jó :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2789) FragMaster válasza BoB (#2788) üzenetére


FragMaster
addikt

Pontosan ezt írtam fentebb.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2790) jacis válasza BoB (#2788) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem inkább nyáron vagy kora ősszel lesz új nexus teló. Most a Nexus 7 után nagyon gyors lenne a tavaszi megjelenés.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2791) szuper94 válasza hallerlaller (#2752) üzenetére


szuper94
tag

Nincsen valami érthetőbb magyar leírás? Ez nem működik ( Link) !!!!!!!!!

(#2792) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Tud valaki olyan boltot, ahol lehet ezt a telefont kapni újonnan, függetlenül 2 év Samu garival maximum 120.000 Ft-ért?

Eddig volt a SpeedShop-ban 115.000 Ft-ért, de ott felemelték az árát 130.000 Ft-ra. :(

Köszi!

Jut eszembe... Ma bementem egy Samsung boltba, aztán kérdeztem, hogy milyen árban van a Galaxy Nexus, erre azt a választ kaptam, hogy nem is forgalmazták! Nem értem mi a különbség a Nexus és a többi Samu között, de elég elszomorító a tény, hogy nem forgalmazták...

(#2793) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Aki esetleg használja a Sports Trackert... Nálatok működik a text-to-speech Jelly Bean alatt (4.1.1)? Meg se szólal, helyette telepítené a nyelvet, de angol nincs közte.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#2794) FragMaster válasza Dzsuri89 (#2792) üzenetére


FragMaster
addikt

Az Expansysnál 120k körül van most az ára, bár ott rájön a szállítási költség. Megbízható forrásból sajnos úgy gondolom nincs olcsóbban :(

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2795) BoB válasza szuper94 (#2791) üzenetére


BoB
veterán

Mi nem működik? Már írtam hogy nem mindenre hoz fel kártyát és magyaráz a csaj!
Nézd meg ezt: Youtube
Próbálj ki ezek közül párat.

(#2791) Dzsuri89: Az Expansysnál annyi: http://www.expansys.hu/google-galaxy-nexus

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2796) Integra válasza Dzsuri89 (#2792) üzenetére


Integra
titán

miután pillanatok alatt elvitték a készletüket, nem csodálom.. persze nem szép húzás, tény.. de az is lehet hogy más árral számolták az új készletet már, nem tudhatjuk

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2797) FragMaster válasza Integra (#2796) üzenetére


FragMaster
addikt

Párszor váltakozott az állapota rendelhető és készleten között, ebből arra következtetek több készlet is elment az akció alatt. Kicsit bánom, hogy nem ruháztam be rá időben.
Mondjuk várható volt, hogy visszaemelik, mert az akciós árral alámentek a telenor kártyás konstrukciója alá, illetve kb az összes zug-gsm 1év kóklergaranciás ára alá.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2798) ablack


ablack
senior tag

sziasztok,

a telefont yakjuxw-ről próbálom átállítani yakju-ra de a backup-nál elakadtam.
a toolkittel a programokat sikerült lementenem de amikor a virtual sd-t szeretném lementeni vele azt írja hogy fastboot módba rakja a telfont, a telefon abba kerül de az sd tartalmát nem tudom lementeni

(#2799) ablack válasza ablack (#2798) üzenetére


ablack
senior tag

végül sikerült lementeni

(#2800) tgb


tgb
senior tag

:F Odinnal lehet gyári romot feltenni a nexusra,ha rootolt/főzött rom van rajta? :F

[ Szerkesztve ]

az irányár nem félarat jelent!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.