Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) tome.jr válasza hallerlaller (#1249) üzenetére


tome.jr
addikt

Köszi :R

(#1252) hallerlaller válasza Gengi (#1250) üzenetére


hallerlaller
addikt

36 hónap gari, lol, a gyártó nem ad annyit :DDD sztem full kamu.

van 100 alatt bőven alig használt: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1253) DaviD202 válasza hallerlaller (#1252) üzenetére


DaviD202
aktív tag

irják hogy ebből 12 hó bolti gari és 24 hó szoftver gari :)
bolti garival lehet elküld ha cseréltetni szeretnéd a kijelződ beégés vagy sávok miatt..
samsung viszont szó nélkül cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#1254) hallerlaller válasza DaviD202 (#1253) üzenetére


hallerlaller
addikt

A készülékekre 36, 48 és 60 hónap garanciát vállalunk, ami a következőképpen alakul: 36 hónap garancia esetében 12 hónap teljes körű bolti és 24 hónap SW, 48 hónap garancia esetében 24 hónap teljes körű gyári és 24 hónap SW, 60 hónap garancia esetében pedig 36 hónap teljes körű gyári és 24 hónap SW garancia vonatkozik a készülékekre.

Tehát a 48 hónap lesz a gyári 2éves garancia, de azzal meg nincs náluk nexus.

Amúgy ez kész röhej, 60 hónap garancia :W ezt van aki elhiszi, miért nem akkor már örök gari? Mint valami választási szlogen, ki hazudja a legtöbbet.. ezeken a sufnigsmeken mindig a röhögőgörcs kerülget.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1255) gilfoyle válasza Tomeewap (#1118) üzenetére


gilfoyle
őstag

Megrendeltem egy hete ezt az ebayről, eddig nem érkezett meg :( Nagyon remélem nem a postásbácsi/néni ajándékozta meg vele szeretett Pistikéjét... :Y

(#1256) janika1988 válasza DaviD202 (#1083) üzenetére


janika1988
tag

segítesz ebben az otg témában? van otg kábelem, miylen progi kell hozzá, hogy menjen? vagy kell külső táp, pl pendrivenál? üdv!

valamint dlna témában is tudna valaki segíteni? ez elvileg tudja a dlna-t mégsincs a hálózati kapcsolatok közt.. :S

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 eladó

(#1257) janika1988 válasza gilfoyle (#1255) üzenetére


janika1988
tag

ebayen volt nekem 2-3hetes szállítási idő is már.. :)

én egy ilyet vettem ma, kíváncsi vagyok, mikor jön meg: [link]

ez elvileg nem növeli a készülék méretét :) reméljük jól is fog működni :) 2-3napot ígértek szállításra :Y

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 eladó

(#1258) djpety válasza gilfoyle (#1029) üzenetére


djpety
tag

obga: Nekem is volt egy újraindulás. Nekem már nem stock rom, hanem Cyanogenmod9 nightly van, ami tudom hogy egyáltalán nem mindennapi felhasználásra van, de azonkívül hogy a stock hibáit produkálja egyedi hibája nincs.

Mindenkinek:
Van még egy másik hiba is (ami ugyan stockal nem jött ki, mert nem volt fent annyi ideig :DD), mégpedig az, hogy random hívásonként nem hallom a másik felet, se pedig a másik fél engem. Ezt az APEX ROM-al és a nightly-val is tapasztaltam, de rákeresve más is tapasztalta stock-al. Ilyenkor például a tárcsázó gombjainak hangja sem hallatszik. Egyszer csak aztán megjavul.

Tutira szoftveres, sokan a headset csatlakozó érzékelésével indokolják, valaki a sim kártyát mondja. Inkább az előbbi lehet, de elég idegesítő dolog.

Van-e valaki esetleg, aki találkozott ilyennel, és találtatok-e megoldást?

[ Szerkesztve ]

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1259) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Egy fehér gyári garisat vadászok a neten (újat), de nem találok sehol.
Valaki tud nekem ebben segíteni, ha minden ok akkor nemsokára közétek tartozom :)
Amúgy a 16GB-ból mennyi áll a rendelkezésemre? Mennyit emészt fel a rendszer?
Köszönöm a válaszokat.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1260) janika1988 válasza jacis (#1259) üzenetére


janika1988
tag

13,33 GB a szabad, a fehér kérdést nem tudom :(

Pixel 8 eladó

(#1261) leslien válasza janika1988 (#1256) üzenetére


leslien
nagyúr

tessék

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1262) janika1988 válasza leslien (#1261) üzenetére


janika1988
tag

Koszi, kozben megtalaltam a stickmountot :) vezetek nelkuli egerrel ngyon fasza volt amugy iranyitani :)

Pixel 8 eladó

(#1263) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Nézem napok óta a telefon fogyasztását és intenzív netezéssel ,a kijelző az akku több mint 60%-át használja el. Pedig autómata fényerőn használom. Úgy tudom hogy az OLED nem fogyaszt sokat. Nem semmi...

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#1264) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Valakinek esetleg van tapasztalata ezzel? [link]
Vagy egyéb dual simes megoldással?
Esetleg valaki nem ismer egy olyan álló dokklolót amiből a hdmi és olyan usb is ki van vezetve, amivel nem csak tölteni lehet?

Falcon

(#1265) DaviD202 válasza Zsolt74 (#1263) üzenetére


DaviD202
aktív tag

sajnos ez csak részlegesen igaz.
Az amoled csak fekete megjelenítésnél fogyaszt kevesebbet, fehér vagy más szín esetén nagyobb a fogyasztás mint egy SLCD-nek mondjuk. Egy fekete témával viszont szépen kitolható az ütemidő :)

(#1266) janika1988


janika1988
tag

Sziasztok! Apex vagy AOKP ROMot ajánlotok? Nexus S-en használtam apexet, már az is nagyon bejött :) aokp miben jobb? Köszi a segítséget! :)

Pixel 8 eladó

(#1267) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
A telefon GPS-e mennyire pontos és jól használható?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1268) djpety válasza djpety (#1258) üzenetére


djpety
tag

Közben meglett a megoldás (legalábbis ez idáig úgy tűnik kopp-kopp). A legújabb nightly changelogjában láttam, hogy javítottak valamit a hívás némaságával kapcsolatban, így ráfrissítettem, most úgy tűnik nem jön elő a hiba (telefonáltam vagy 10x tesztből).

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1269) janika1988 válasza jacis (#1267) üzenetére


janika1988
tag

ezt ma trackeltem biciklivel, szerintem egész jó :)

[link]

Pixel 8 eladó

(#1270) Zsolase válasza jacis (#1267) üzenetére


Zsolase
csendes tag

Szia!

Kicsit szakmába vág, remélem tudok segíteni vele!

Első kérdés, hogy mennyire szeretnéd, hogy pontos legyen a GPS a telefonban?
Rögtön az elszomorító válasz:
Bármit teszel és olvasol vagy hallasz, 10 - 15 - 20m-nél soha nem lesz pontosabb!!!

Ez sajnos TÉNY!!!

Több oka is van ennek a ténynek!
Leginkább az elsődleges ok, nemcsak a szofware, de a hardware is alkalmatlan a megbízhatóbb (pontosabb) adatok kezelésére.
Az összes telefonok közül talán a HTC egyes példányi járnak élen a GPS témában. Ezek közül is csak azok amikben Trimble csipek vannak, és ezek is csak az inicializálási idő rövidségében tapasztalhatóak.
Mellesleg egyszerű közlekedéshez, navigációhoz bőven elég is.
Abban az esetben ha SUBméteres pontosságot szeretnél sajnos a telefon már alkalmatlan erre a feladatra.
Ha pedig még jobb (geodéziai) megbízhatóságot szeretnél akkor olyan készülékekben kell gondolkozzál amik már sok millióba :Y kerülnek és erre vannak kitenyésztve!
PL: Trimble

Azért annyi vigasztalhat, hogy ha találsz olyan app-ot telefonra ami nem navigáció ill. közlekedés, hanem kvázi helymeghatározásra (adott pont megkeresése, bemérése) van akkor van két egyszerű módszer amivel a megbízhatóságot tudod javítani:
1. "pontsűrítéses" eljárás (statikus mérés) Ez abban az esetben eredményes (persze csak ha alkalmas az appod erre) ha van egy fizikai helyed aminek a koordinátáit kell meghatározd. PL: adott egy kerítés oszlop. Elindítod a progit, statikus mód, felteszed a mérendő pontra, elindítod a mérést és jól ott hagyod úgy egy 30 percre...
2. "pontkeresés" ha van egy koordinátád, de nem tudod, hogy valójában hol van: elindítod a keresést és hagyod, hogy oda vezessen. Amikor megérkeztél, megjelölöd a helyet! Jól elmész onnan egy másik irányba és ismét oda vezetteted magad. Ezt illik megismételni legalább három de a telefonos esetben inkább jóval többször és minden egyes alkalommal minimum 100 - 150m-es sétát rá kell szánni!!!
Ne lepődj meg azon, hogy az egyes séták végeztével a pontok jó távol lesznek egymástól.
Ha ezeknek a pontoknak a "középhibáit! kiszámítod, kvázi kiközepeled a pontokat, viszonylag jó eredményt fogsz kapni.
És persze minél gyorsabban haladsz annál jobb a pontosság...

(Fuss, Forest, FUSS!!!)

De még így se számíts 5m-esnél jobb megbízhatóságra!!!

Kis esszémet befejeztem! :C

Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Zsola www.f-88.hu

(#1271) Zsolase válasza Dottore (#1112) üzenetére


Zsolase
csendes tag

Nos, nyomtam egy exportot Outlook-ból és nem igazán stimmel a dolog, mert amikor importáltam a gmail-be akkor a névjegyeknek csak a töredéke tartalmazta a nevet és egyéb adatokat a megfelelő helyen.
A többségnél, mind a megjegyzés rovatba kerültek az adatok!!!

Nem értem!!!

Üdv! Zsola www.f-88.hu

(#1272) djpety válasza djpety (#1268) üzenetére


djpety
tag

Hát tévedtem, ugyan az van. Stock rom vissza, teszt. Ha így sem jó akkor garancia futár :S

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1273) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Kb. másfél hete írtam, hogy feltettem a stock IMM76I romot tisztán, mert néha eldobta az adatkapcsolatot...
Azóta magától nem dobta el egyszer sem, nem volt újraindulás.
Viszont egyszer, mikor kioldottam a képernyőzárat, eldobta a hálózatot. Fent van a no signal progi, ez az egy eset volt csak ilyen véletlenszerű eldobás.
Az akkumulátoros üzemidő azóta egész jó, mióta leszedtem az UEFA programját, nekem az zabálta az akksit. Mivel fogom az EB-t nyomon követni??? :F És ha megjön a nagy akksim, még jobb lesz :)
Szóval ez a gyári rom egész jó, de a tökéletestől messze van.

[ Szerkesztve ]

(#1274) hallerlaller válasza gilfoyle (#1273) üzenetére


hallerlaller
addikt

Hát az rosszabb, mert akkor a gsm jelet is elveszti, hívni sem tudnak. Érdekes, hogy nekem az elvileg 'problémás' imm76d soha nem csinálta, az imm76i pedig párszor már igen, de ez lehet azért mert utóbbi már több ideje van fent.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1275) gilfoyle válasza hallerlaller (#1274) üzenetére


gilfoyle
őstag

Feloldás után veszítette el pár másodpercre, azt még láttam amikor bekapcsoltam, hogy van jel, a képernyőzár kioldásakor viszont eldobta.
Arra, hogy ne lehetne hívni, még senki nem panaszkodott.

(#1276) hallerlaller válasza gilfoyle (#1275) üzenetére


hallerlaller
addikt

hmm, akkor lehet nekem is csak feloldáskor dobja el. nekem se panaszkodtak még.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1277) Friday14


Friday14
csendes tag

Sziasztok!

Mitől lehet hogy mióta visszakaptam a szervízből, a bekapcsoláskor a google felirat alatt a képernyő alján egy lakat van? Előtte úgy emlékszem ez nem volt.
Amúgy 4.0.2. volt mikor beadtam, és 4.0.1. volt rajta mikor visszakaptam.
De legalább gyorsak voltak. Kedden adtam le az Allee-ban és ma már hívtak hogy visszajött a központi szervizből.

(#1278) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Megjött ma fehér nexus-om. Egyelőre nagyon lenyűgöz a telefon. Minden megy reccenés nélkül és az sem az utolsó, hogy a kijelző nagyon szép. Az akksi használatra nagyon kíváncsi leszek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1279) djpety válasza Friday14 (#1277) üzenetére


djpety
tag

Kinyitották a bootloadered :D Érdekes, hogy ezt pont a szervíz tette, és így is hagyta. Gondot nem okoz, nem kell vele foglalkoznod (de ha zavar persze visszazárható).

[ Szerkesztve ]

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1280) B1T3 válasza Friday14 (#1277) üzenetére


B1T3
addikt

Szerintem belepiszkáltak a bootloader-be.

Szerk.: djpety megelőzött. :)

(#1278) jacis
Üdv itt!
Honnan vetted a fehéret? A 16 GB-ra nem lesz nehéz visszaállni? :)

[ Szerkesztve ]

(#1281) djpety válasza djpety (#1272) üzenetére


djpety
tag

Hát, mivel senki nem tapasztaltam, és a gyári rommal is (unroot, oem lock után, factory image-ről) is előjön a gond (appokat is mellőztem most, csak 1-2 alapot raktam fel mint skype, viber, facebook, total commander) így leadtam a futárszervíz kérelmet (tetszik azért, hogy van ilyen szolgáltatás :) Ráadásul regisztrációmért +2 hónap garanciát is adtak).

Kíváncsi vagyok megoldják-e vagy csere lesz.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1282) zool1


zool1
őstag

Üdv!

Gondolkozok, én is egy Galaxy Nexuson , most Evo 3d-m van. Esetleg, van aki arról a telefonról váltott Nexus S-re?! A 4 magos telók, nem nagyon izgatnak, viszont a frissítés erre a telóra még talán 1-2 évig garantált. :U

[ Szerkesztve ]

(#1283) Friday14 válasza djpety (#1279) üzenetére


Friday14
csendes tag

Köszi! Nem zavar csak furcsa volt.

(#1284) jacis válasza B1T3 (#1280) üzenetére


jacis
nagyúr

Szia,
Nextel-től vettem. Nagyon baba fehérben. Biztos furcsa lesz a 16GB-t megszokni na de itt van OTG amit nagyon ki szeretnék használni ;)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1285) FalconKnight válasza zool1 (#1282) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Nexus S és a Nexus között nagy különbség van :D Akkor melyikre is gondoltál?

Falcon

(#1286) zool1 válasza FalconKnight (#1285) üzenetére


zool1
őstag

Bocs a kérdés jogos, természetesen Galaxy Nexusra....!!!! :R

(#1287) djpety válasza FalconKnight (#1285) üzenetére


djpety
tag

Nevezzük Nexus S-nek és Galaxy Nexus-nak :) Akkor már biztos nem keveredik. A sima Nexus önmagában leginkább csak arra utal, hogy Google telefon szvsz.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1288) FalconKnight válasza djpety (#1287) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Szerintem nagyon bénán nevezték el őket :U

Falcon

(#1289) B1T3 válasza FalconKnight (#1288) üzenetére


B1T3
addikt

Tényleg lehetett volna valami egységesség, de a Nexus szóval nincs bajom. :)

(#1290) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem. Nem tudok ràjönni arra, bhogy a gépelés közben lévő rezgést hogyan tudom kikapcsolni. Valaki tud nekem ebben segíteni?
Vàlaszt előre is köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1291) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Hogyan tudom kivenni az íràs közben lévő rezgéseket?
Válaszokat köszönöm előre.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1292) Friday14 válasza jacis (#1291) üzenetére


Friday14
csendes tag

beállítás--> nyelv és bevitel-->android billentyűzet mellett jobboldali beállítás ikon megnyom-->rezgés billentyű megnyomásakor pipát kivenni.

[ Szerkesztve ]

(#1293) jacis válasza Friday14 (#1292) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszönöm szépen.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1294) Tomeewap


Tomeewap
tag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni (bocs ha már volt, de nem találtam) hogy a jelenlegi yakjuxw firmware-t hogyan tudom áttenni egyszerűen Toolkittel a normál yakju-ra? Köszönöm előre is.

(#1295) djpety válasza Tomeewap (#1294) üzenetére


djpety
tag

Szia Tomee :)

Én ezt használtam: Wugfresh Galaxy Nexus Root Toolkit v1.3

Ezzel stock 4.0.4-et tudsz felrakni (kézileg érdemes letöltened innen)

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1296) cantu99


cantu99
csendes tag

Sziasztok,
Azon örlődök éppen hogy mégis vajon a nexus-t vegyem-e meg vagy a htc one x-et, ugyebár a nexus olyan 119 e körül van függetlenül a one x meg a t-nél az én csomagomba jobb esetbe nyár végén olyan 115 lesz függetlenül, nagy a dilemma
Valójában a sense-vel nincs bajom de külcsínyre a nexus jobban megfogott.
Tudom hogy ez a nexus fóruma de szerintetek miért érdemesebb a nexusra beruházni.

(#1297) jacis válasza cantu99 (#1296) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem is ez a kettő befutóm volt meg még az S3 is jàtszott, de végül maradt a nexus. Szerintem nagyon jó telefon és sztem a HTC kb. 3-szor annyit laggol mint ez. Pedig abban négy mag van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1298) Friday14 válasza cantu99 (#1296) üzenetére


Friday14
csendes tag

A HTC-re is felrakhatsz egy Nova Launchert.
A Nexus legnagyobb előnye a google frissítés, meg hogy az androidot jelenleg ezen fejlesztik, tehát erre van optimalizálva rendesen. A HTC a Sense miatt akad, de még ezen is biztos javítanak.

[ Szerkesztve ]

(#1299) cantu99 válasza Friday14 (#1298) üzenetére


cantu99
csendes tag

Ez a bizonyos beégés amit olvastam ezt amugy a gyártó kicseréli...... vagy hogy működik ha pl . az expansys-tól szeretném megrendelni , tudom ez a beégés a képernyő hibája

(#1300) Friday14 válasza cantu99 (#1299) üzenetére


Friday14
csendes tag

Gondolom kicserélik garanciában. Passz, az enyém nincs még két hetes, érdeklődj erről az S2 topicban, ott gondolom kapsz erről infót. De ha a rendes 2 éves Samsung garanciát adják, beregisztrálsz a Samsungnál, kapsz + 2 hónap garit, akkor nem kell aggódni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.