Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) _CsViktor_


_CsViktor_
tag

Gappsból melyiket érdemes leszedni, ami nincs tele sallanggal, nem szállnak el benne az alkalmazások és működik a store?

(#22002) lsebestyen válasza _CsViktor_ (#22001) üzenetére


lsebestyen
addikt

Milyen android verzióra? Amúgy nem értem a kérdést, miért szállna el? :U

(#22003) _CsViktor_ válasza lsebestyen (#22002) üzenetére


_CsViktor_
tag

4.4-re (ez kimaradt). igazából több módon is megpróbáltam az upgradet (4.3-ra data törlés nélkül, data törléssel, 2-3 féle gapps-al), valahogy nekem nem volt kerek az egész, valami mindig elszállt. Mondanám, hogy nem ma kezdtem a nexussal való barátkozást, de ez most valahogy nem úgy klappol, ahogy eddig :)

(#22004) lsebestyen válasza _CsViktor_ (#22003) üzenetére


lsebestyen
addikt

GAPPS 4.4-hez, ebben meg van mindenféle elvileg (photosphere, libs for panorama, and google calendar added.)

(#22005) _CsViktor_ válasza lsebestyen (#22004) üzenetére


_CsViktor_
tag

Köszönöm, máris megnézem. Ja a launcher is becrashelt néha, meg a céges levelezés (exchange) sem akart működni nagyon. De ahogy nézem ez a gapps frissebb, mint amivel én próbálkoztam. Próba szerencse. Nemsokára kiderül. :)

(#22006) slice14 válasza _CsViktor_ (#22003) üzenetére


slice14
veterán

Én simán upgradeltem 10.2 nightlyról. A legfrissebb cwm vagy TWRP-t flasheld, majd Cache és Dalvik cache wipe és ezt a gapps-t flasheld.

Ja a flash után is tolj egy cache / dalvik cache wipe-t.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22007) _CsViktor_ válasza slice14 (#22006) üzenetére


_CsViktor_
tag

Ennél a verziónál volt az, hogy kezdett behalni minden szépen lassan, egymás után. Voltak olyan hibák, hogy hol a play store nem működött, hol a google keep halt meg, utána a launcher esett szét. Pedig nincs agyontömve programokkal a telefon :) Ha nem sikerül, akkor megy vissza a 4.3.1 mentésből. Egyébként a legfrissebb cwm van a telefonon.

(#22008) slice14 válasza _CsViktor_ (#22007) üzenetére


slice14
veterán

Érdekes, nálam nem volt ilyen gond...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22009) _CsViktor_ válasza _CsViktor_ (#22007) üzenetére


_CsViktor_
tag

Egyébként a launcheren és a csilivilin kívül kívül van valami nagy csoda (igen, tudom, ódákat zengenek :) ), ami miatt megéri lecserélni a betonstabil 4.3.1-et? *betonstabil: nem volt vele egy percig soha semmi bajom...

[ Szerkesztve ]

(#22010) assemble


assemble
addikt

Hm, minden "not working"-et athuztak cm11-nel: [link]
Kb tenyleg bugmentes mar akkor, nem nagyon van ismert bug? Megy a panorama/kamera is jol?

(#22011) lsebestyen válasza _CsViktor_ (#22009) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát, ha nincs vele bajod akkor lehet még nem éri meg, nekem eléggé laggos volt már, 4.4 meg tök jó, jobb a multitask, meg végre nem szaggat a zene :DDD

(#22012) _CsViktor_ válasza lsebestyen (#22011) üzenetére


_CsViktor_
tag

Pár perc és kiderül. Egyelőre a data meghagyásával kezdtem slice leírása alapján (ahogy eddig próbálkoztam)... Ennyi gapps még nem volt a telefonon...

(#22013) slice14 válasza _CsViktor_ (#22012) üzenetére


slice14
veterán

Én csak attól vagyok rosszúl, mikor frissitem a cm-et és 10 perc míg lefut az appok inicializálása (ART).

Amúgy minden pöpec. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22014) _CsViktor_ válasza slice14 (#22013) üzenetére


_CsViktor_
tag

Én egyelőre eljutottam oda, hogy megy és nem hal meg semmi :) Köszönöm a segítségeteket. Szerintem a sorrendekkel toltam el valamit, vagy nem töröltem valami cachet akkor, amikor kellett volna. S ettől az ART-tól jobb lesz? Valami olyasmit olvastam, hogy a viber nem megy vele, vagy ez hülyeség?

(#22015) lsebestyen válasza _CsViktor_ (#22014) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem megy, minden oké vele.

(#22016) slice14 válasza _CsViktor_ (#22014) üzenetére


slice14
veterán

A viber-ről nemtok nyilatkozni, mert nem használom. De mintha fürgébb lenne a rendszer, bár lehet csak placebó.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22017) _CsViktor_ válasza slice14 (#22016) üzenetére


_CsViktor_
tag

Így, hogy nem száll el semmi, kezdem megkedvelni. Ram fogyasztása se kisebb, se nagyobb nem lett. A launcher mókás, bár inkább csak cukormáz. Nem szimpi benne, hogy nem lehet üres oldalt hagyni :) De ez legyen a legnagyobb baja. Köszönöm még egyszer a gyorssegélyt :)

(#22018) slice14 válasza _CsViktor_ (#22017) üzenetére


slice14
veterán

Szívesen :)

Egyébkén én is 5 lapon szétszorva éltem, de most bőven elég 2+a GNow. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22019) _CsViktor_ válasza slice14 (#22018) üzenetére


_CsViktor_
tag

A Google now, számomra haszontalan, Időjárás widget van, a többi meg nekem sallang. 6 éve járok be ugyan oda munkába, nem kell olyan infó, amit tudok :) Más értelmét nem láttam még.

(#22020) petrson


petrson
senior tag

És ti melyik launchert használjátok, Launcher3, vagy sima Indító? Mi a különbség? Én a simát használom (cm11)

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#22021) _CsViktor_ válasza petrson (#22020) üzenetére


_CsViktor_
tag

Én az indítót most tiltottam le egy perce, mert a launcher 3 volt az aktív. Szerintem semmi különbség. A Sima indítón emlékeim szerint ment a gnow, ha elhúzod balra a képet a 0. asztalhoz képest... Itt még nem találtam opciót a bekapcsolására.

(#22022) spuros válasza petrson (#22020) üzenetére


spuros
őstag

Én is a simát.. A másikat ki sem próbáltam..

Más:
ART-on megy nekem is. A hosszú inicializálás tényleg durva, de gondolom így kell lennie.. ;] Minden hibátlanul hasít..

(#22023) hobbitka_


hobbitka_
tag

Ma szeretnék frissíteni CM10.2-ről CM11-re.

Nem szeretnék pont egy bug-os nightly-ba belefutni, szóval aki feltette már a tegnapit (2013-12-11 10:04:50), vagy majd felteszi a mait, az annyit osszon meg itt, hogy nincs-e vele probléma.
(elég 1-1 bólintás mindkettőre, nem akarok mindenkitől külön megerősítést ;) )

Köszi!

(#22024) _CsViktor_ válasza hobbitka_ (#22023) üzenetére


_CsViktor_
tag

Bólintok, Slice leírása alapján teljesen jó.

(#22025) #53667584 válasza hobbitka_ (#22023) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nem működik a böngészőben a privát lap, a profilokban nem kapcsolható be a csuszkás képernyőzár. A galéria nem szinkronizálja az online képeket. Itt-ott fc-zik egy-két google app.

(#22026) #09819904 válasza hobbitka_ (#22023) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ezt a telefonok nagyon válogatják! Van akinél a nightlyknál nem jöttek elő hibák, van akinél viszont igen!
Már korábban is írtak róla, hogy olykor a ROM-hoz más kernel vált be. Úgyhogy az egy-egy megerősítés igen szubjektív!
Ugyanilyen probléma volt ugye a merülés, ami szintén okoz némi fejtörést. Így azt előre megmondani, hogy Te vagy más milyen bugba botlik, csak a changelogból lehet éppen hogy megmondani.

Nyomass azért egy recoveryt a biztonság kedvéért aztán tesztre fel! :)

(#22027) Game-over


Game-over
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném: nem értek túlságosan a telefonokhoz (a mindenfajta módosításokhoz), de szeretném feltenni az android 4.3-at a telómra, mert már meguntam a várakozást a hivatalos frissítésre, viszont lehet hogy menne rajta a Mobiltárca, és emiatt szeretném minél hamarabb lefrissíteni.

Megpróbáltam az OTA frissítés kikényszerítését, de nem történt semmi. Van valami egyszerűbb módszer, mint hogy átállítom Google-re a telefont?

Előre is köszönöm! :)

(#22028) slice14 válasza Game-over (#22027) üzenetére


slice14
veterán

Ezt olvasd át

Amennyiben W8/81-ről van szó, akkor első kőrben a PDANET-et ajánlom mint driver instalálás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22029) Game-over válasza slice14 (#22028) üzenetére


Game-over
aktív tag

Köszönöm :)

(#22030) ntomka


ntomka
nagyúr

A mai nightly pedig már 4.4.2. Zseniális. :)

ツ Headphones on - World off

(#22031) slice14 válasza ntomka (#22030) üzenetére


slice14
veterán

És minden oké vele?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22032) petrson válasza ntomka (#22030) üzenetére


petrson
senior tag

Ahha, és valóban :K
Nektek bejövő hívásnál mikor villan fel a képernyő? Nekem 3-4 mp eltelik és csak azután... Egyedül ez jelentkezik eddig bug-ként... Bár én itt csak kalózkododom - nexus s-em van, de ez a topic pöttyet pörgősebb, hátha hasonlók a tapasztalatok.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#22033) lsebestyen válasza petrson (#22032) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen, én ezt egy fícsörként fogtam fel, mert pont annyit vár a felvillanással míg kiveszem a zsebemből, így tuti nem nyomkodom el :DDD

(#22034) petrson válasza lsebestyen (#22033) üzenetére


petrson
senior tag

No igen, nekem is pont ez jutott eszembe először :U
Akkor ezek szerint nem csak nálam jelentkezik, viszont néha nem túl praktikus...

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#22035) ntomka válasza slice14 (#22031) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nagyon nem nyomkodtam még, de úgy tűnik elsőre minden oké. :)

ツ Headphones on - World off

(#22036) slice14 válasza ntomka (#22035) üzenetére


slice14
veterán

Már fel is toltam, csak az-az inicializálás ne volna íly hosszú art-al.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22037) lsebestyen válasza petrson (#22034) üzenetére


lsebestyen
addikt

Engem nem zavar, aki nagyon hívni akar úgyse 3mp-ig csörget :K

(#22038) petrson válasza slice14 (#22036) üzenetére


petrson
senior tag

Nálam a 12.08-as nightly ART-tal sok programot FC-zett, ezért áttértem dalvikra, amivel semmi gond. Változott valami esetleg azóta?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#22039) lsebestyen válasza petrson (#22038) üzenetére


lsebestyen
addikt

Milyen appok FC-znek? Nálam 12.07-es nájtli van, és egyik app sem fc-zik, illetve a google szövegfelolvasó, de az aztán mindig :O

(#22040) slice14 válasza petrson (#22038) üzenetére


slice14
veterán

Nálam a 1210 volt és semmi panasz nem volt rá. Remélem a 1212 is oké lesz, eddig nincs para.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22041) _CsViktor_


_CsViktor_
tag

nekem a kamera a mai nájtlival kimondottan pocsék lett

(#22042) petrson válasza lsebestyen (#22039) üzenetére


petrson
senior tag

Nálam is a szövegfelolvasó volt és jellemzően google appok, mint pl youtube. bár nexus s-en vagyok, de szerintem nagyjából ugyanaz a konyha, mint nálatok, ezért érdeklődöm.
holnap felteszem a következő nightlyt, meglátjuk mit produkál ART-tal.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#22043) spuros


spuros
őstag

Nekem változatlanul felszívódik a kamera app a napi frissítések után.. :W

(#22044) slice14 válasza spuros (#22043) üzenetére


slice14
veterán

Azért mert a /system et felül írja a frissítés. És újra be kell másolni a /system/app/ ba.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22045) spuros válasza slice14 (#22044) üzenetére


spuros
őstag

Szerintetek a samsung szerviz mennyiért cserél proximityt ha tényleg az rossz? Mert nem tudom már kivárni ameddig e-bayről megérkezik az új.. Durván beőrült már..

(#22046) lsebestyen válasza spuros (#22045) üzenetére


lsebestyen
addikt

Írj neki :) Ő fog tudni segíteni.

(#22047) spuros válasza lsebestyen (#22046) üzenetére


spuros
őstag

Köszönöm, írtam neki. :R

(#22048) Game-over


Game-over
aktív tag

Na végülis átállítottam Google-re a Nexus-t, így megkapta a 4.3-at, de ígyse működik az NFC-s fizetés :(

Valaki meg tudná mondani, hogy mire gondolt a Mastercard, amikor bevette a secure element-et tartalmazó listájába a Nexust, csak mert nem tudom hogy ŐK hogyan gondolták az NFC-s fizetést vele.

Másik kérdés: Ha most átállítottam yakju-ra, akkor visszafelé ugyanezt a műveletet kéne elvégeznem, ha pl. szervizelni kéne a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#22049) slice14 válasza Game-over (#22048) üzenetére


slice14
veterán

Felesleges yakjuxw-setíteni, Ha rotoltad akkor elég visszatolni az image-t és visszazárni a bootloadert.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#22050) Game-over válasza slice14 (#22049) üzenetére


Game-over
aktív tag

Rootolni nem rootoltam (legalábbis szerintem), csak kinyitottam a bootloadert, feltettem a yakju-s 4.0.4-et, majd vissza is zártam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.