Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) szumo válasza Ace owner (#8450) üzenetére


szumo
senior tag

Én a linkelt boltot preferálom, mert mint látod egész olcsó, és nincs egy metrómegállónyira tőlem. Szerintem jövőhéten nézek valamit, mondjuk az agybadugósat szeretem, a műtött fülem miatt, mert tudok különböző méretű gumit is feltenni, ha muszáj

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#8452) Laci4


Laci4
senior tag

Füles mizéria. "blogomban" irok róla. A lényeg tényleg annyi,hogy másabb a csatlakozója. Ebben is hasonlit a "szifonra". Elvileg ami jo az iphone.hoz,ehez is jo. Illetve már lehet konkrétan ehez a típushoz valót is kapni! (nem linkelek,mobilrol írok,nem lenne egyszerű).
Am: i9000é még a régi csatis.. Legalábbis kollegám GS fülesével is bután szólt.
Ez az általam átalakított füles egész jol szól. Bár a gyári "ace" füles kialakítása is hasonló..

(#8453) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Ma, illetve már tegnap vettünk nejemmel két ACE-t. Az enyémre gond nélkül sikerült a névjegyeket feltolni, mert nekem Nokia E51-em van. Kimentettem a névjegyeket az sd kártyára, összefűztem, szinkronizáltam. Minden OK!

A nejem telcsije Nokia N6230, vagy mi. Ezen nincs olyan menüpont, amivel kártyára tudnám menteni a névjegyeket! Ráadásul, sajnos nincs kábelem a PC-hez kötéshez!
A névjegyeit Excelben rögzítettem. Próbálnák vcf állományt létrehozni, de nem akar összejönni! Illetve a felszinkronizálás után nem megfelelő a formátum.
Az Outlook-ot utálom mint a ...! Nem gondoltam volna, hogy az Android belakásához is szükség lehet rá! Hogy nem lehet megoldani valami egyszerűbb névjegy szinkront?!

Ráadásul a nejem eddig Dominós volt. Most előfizetésre vettük a készülékeket, ami miatt új SIM kártyát kapott, úgyhogy már nem is tudja használni a régit!
Gyors segítség kéne, mert leveszi a fejem! :) :)

(#8454) vlevi válasza Digger (#8453) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha valahogy a gmail-be át tudnád préselni, akkor az is egy megoldás lehetne. Mert akkor azonnal (ahogy wifi, vagy mobilnet közelbe kerülsz) szinkronizálódna a telefon a google-es accounttal.

a gamilben, a címtárban van importálás.

[ Szerkesztve ]

(#8455) Laci4 válasza Digger (#8453) üzenetére


Laci4
senior tag

Esetleg megprobálhatod amit néhány hsz.el fentebb írt egyik forumtársunk,nevezetesen,hogy ha van BT azon a nokián akkor azon áttolni.
Vagy,a sim-es dologból gondolva,feleségednek a Sim kártyán vannak a számok?
Ha igen,be kell rakni azt a kártyát,és utána ha jol emlékszem van a telefonunkban egy olyan,hogy másolás sim-röl. Vagy csak telefon gmail között..nem is tom...mindjárt meg is nézem,csak élô ezt is "róla" írom ;)
prohardver.hu/dl/upc/2011-08/19/21311_jrgkeoe95jvummge_sc20110819-035256.png

[ Szerkesztve ]

(#8456) Nokia-lányka válasza Keem1 (#8447) üzenetére


Nokia-lányka
tag

Köszi szépen a választ! :) Ma már több információval felvértezve megyek vissza a boltba.

Kicsit indokolatlannak érzem a "szidásodat". Azért egy új fórumot elolvasni - még "headset", "füles", "jack" stb. keresőszavakkal is - eléggé nehéz... kb. 40 percig izzadtam a fórum felett, és nem találtam tiszta választ, azért "merészeltem" írni. Ha egy fórumban pörögsz, minden sokkal evidensebbnek tűnik, mint amikor több ezer hozzászólás végére csöppensz. Szóval béke! :DDD

(#8457) Nokia-lányka válasza szumo (#8449) üzenetére


Nokia-lányka
tag

Köszi-köszi! :R

(#8458) Digger válasza Laci4 (#8455) üzenetére


Digger
senior tag

Köszi a válaszokat!

Vegyesen vannak a névjegyek a SIM-ben és a telefon memóriában. Kb. 130 névjegy, amit ha BT-n akarok átnyomni, megint eszméletlen munka lenne, mert ha jól tudom, csak egyesével lehet! Ráadásul azon a telón, amit korábban én használtam, rengeteg olyan is van, ami tulajdonképpen az én kapcsolatom. Szóval nekem az lenne az óriási segítség, ha a már Excel-ben rögzített adatokat tudnám valahogy, akár az Outlookba Exportálni! Láttam én a neten, hogy elvileg hogyan megy a dolog, de nem akar sikerülni! A neveket átveszi, de a számokat nem jó helyre teszi.

Az Excelben egyenlőre a számokat a + nélkül vittem be. Nem tudtam, hogy esetleg idézőjelben vagy ' jelek között lenne e célszerű úgy bevinni, hogy aztán a vCard állományba jól tegye le.

Valaki esetleg tudna úgy segíteni, hogy privibe elküldeném az Excel táblát és visszaküldené a vCard-ot?

(#8459) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Talán emlékeztek rá,mennyit rinyáltam, hogy nem megy a ace-emen gps, vagyishogy nem talál jelet. nos a helyzet megoldódott,úgy hogy visszavittem a boltba, prezentáltam a hibát, és egy kis agressziv véleménycsere után végül is kicserélték. Ezzel az újjal primán megy a gps. tehát a hiba hardveres volt.

(#8460) pantomimes válasza XIII Ramses (#8459) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Na, ez tök jó hír, az már annyira nem, hogy egy ilyen hardveres hiba miatt agresszív vélemenycserére van szükség, de sajnos ez a helyzet ma.

A nokiaprogramos gyíkban megtalálhatóak a 2.3.3-as hivatalos romok, valaki esetleg nem tud linket a hivatalos 2.2.1-es romokhoz?

A samfirmware-n van egy pár 2.2.1, onnan estleg a multicsc-set érdemes letölteni, vagy amelyik a legutolsó dátumú?

[ Szerkesztve ]

(#8461) Titka


Titka
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek tőletek. Valószínüleg tök egyszerű a válasz, de nekem sajnos nem megy.
Néhány napja vásároltam egy Samsung Galaxy Ace-t, most tanulom, ez az első okostelefonom.
A gondom az, hogy a névjegyet szeretném szerkeszteni, pl. képet, csengőhangot hozzárendelni. Ehhez az kéne, hogy a névjegyeket átmásoljam a sim-ről a tel. memóriájára, de EZT NEM TUDOM. Nem találok lehetőséget az átmásolásra, kérlek segítsetek.
Előre is köszönöm.

(#8462) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Telefonköny/menü/importálás expotrálás / SIM-ről telefonra opció.

(#8463) szumo válasza Digger (#8458) üzenetére


szumo
senior tag

Én úgy emlékszem, ha bemész a könyvjelzőkhöz a nokiában, a menüjében van olyan, hogy névjegyek küldése, és van olyan is, hogy összes névjegy küldése, és ott ki lehet választani a bt-t

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#8464) tonnni1


tonnni1
tag

Sziasztok!

3 napja van nálam a teló szépen lassan összeszokunk, de sehol nem találom az adatmennyiség számlálót, hogy mennyit ment a wap, azt hol lehet megnézni?

(#8465) Titka válasza Pharaoh (#8462) üzenetére


Titka
csendes tag

Köszönöm szépen, sikerült!

(#8466) ruskop


ruskop
senior tag

Hogyan és mit kell törölni ahoz, hogy több belső tárhelyem legyen? És itt most nem a rendszer partícióra gondolok. Ha onnan törlök akkor csak ott szabadul fel hely és nem a belső tárhelyen. Ezt már próbáltam.

(#8467) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Felraktam a fla.sh romot csak nem tudom hogy a plusz progik mire vannak.
Tud valaki ebben segíteni?

(#8468) ruskop válasza lmaresz (#8467) üzenetére


ruskop
senior tag

Mennyi a szabad memóriád? (Beállítások-SD-kártya és telefon tárhely-Telefon belső tárhelye)

És mi van ha letörlöm a plusz progikat? :F

[ Szerkesztve ]

(#8469) lmaresz válasza ruskop (#8468) üzenetére


lmaresz
aktív tag

1,37 Gb a 2ből
NEked is fla.sh romod van?
Észre vettél már gyorsulást valami különbséget?

[ Szerkesztve ]

(#8470) masteryoda


masteryoda
tag

Írtam a Samsungnak, hogy a független Ace-emet frissítik-e gingerre...íme a válasz:

Az Android 2.3 frissités jelenleg még nem elérhető. A Gingerbread pontos megjelenésével kapcsolatosan nem rendelkezünk
információval. Szives türelmét szeretnénk kérni ez esetben, amennyiben a frissités elérhető lesz javasolom, hogy
legközelebbi szervizünk segitségével végezze el a frissitést

További kérdés esetén kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat bizalommal a 06-80/726-7864-es ingyenes számon.

Üdvözlettel,

Gergely Anna Mária
Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat

fantasztikus...a Vodának is írtam, ők még nem reagáltak...

[ Szerkesztve ]

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#8471) ruskop válasza lmaresz (#8469) üzenetére


ruskop
senior tag

Én nem a memóriakártya szabad területére gondoltam hanem ha a menüpontban a legalsót megnézed arra. A telefon memória szabad tárhelyére.
Amúgy én még nem tettem fel mert addig nem mókolok amíg meg nem tudom, hogy megéri-e. Eddig a török ROM-ot vagy kernelt vagy mi a izét próbáltam ki és azon kívül, hogy a telómemória harmada eltünt azon kívül bajom nagyon nem volt vele. Viszont olyan romot keresek aminél a kb. 156 Mb memória megmarad és a dalvikot nem kell jobbra balra dobálni. Ja és persze gyorsan éled a kijelző. Eddig ez a 2.2.1.

(#8472) lmaresz válasza ruskop (#8471) üzenetére


lmaresz
aktív tag

50 mb

(#8473) Pharaoh válasza tonnni1 (#8464) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Ezt tedd fel, méri az adatforgalmat, stb.

(#8474) ruskop válasza lmaresz (#8472) üzenetére


ruskop
senior tag

50 Mb?! :Y
Na ne!!! Akkor marad a régi firmware. Böngészővel nyomok fél órát aztán sikít a teló, hogy nincs tárhely.

(#8475) manka66


manka66
csendes tag

Sziasztok!

Két nap szenvedés után segitséget kérnék...Zenét,képeket szeretnék a gépről telefonra másolni..KIES telepítve,telefont rádugom,állapotsor lehúz,USB bekapcsol...és bármit akarok áthuzni a telefonra,azt írja ki,hogy kevés a tárterület.( SD. kártya benn van)
Köszi..

(#8476) tonnni1 válasza Pharaoh (#8473) üzenetére


tonnni1
tag

Köszönöm szépen. És ez csak a mobilnete méri a WI-FIT nem?

(#8477) Cholard


Cholard
tag

Valaki tudna írni egy rövid összehasonlítást a jelenlegi rom-okról? 2.3.3 - 2.3.4 - török rom - FirstUA 1.2
Nekem jelenleg 2.3.3 van fenn amit a KIES frissített a telóra, de zavar ez a feléledés/csengőhang dolog, pedig igyeeztem magamban elnyomni a dolgot, de nem meg. Ha így vettem volna a telót, akkor lehet nem zavarna, de így igen...
Elolvasta még a teló megvétele előtt az összes hsz-t (április), azóta is követem nap mint nap a fórumot, de már nem tudom eldönteni, melyik miben jobb, feltenni meg sajnos nincs időm mindet...
Már arra gondoltam, hogy visszateszem a 2.2.1-et, nem volt vele semmi bajom, de ez a mostani érezhetően gyorsabb működés közben, programok alatt stb.
Szóval, ha valaki írna némi összehasonlítást, megköszönném, biztosan vannak, akiknek jól jön még.

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#8478) pantomimes válasza Cholard (#8477) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Nekem ugyanez a problémám, lehet, hogy sokaknak nem zavaró a lassú ébredés és a közelség érzékelő lomhasága, de engem nagyon idegesít. Éppen ezért a hétvégén szerintem visszatolom a 2.2.1-et. Egyszerűen nem látok más megoldást, a többi custom ROM-ról olvasni jót és rosszat is, a 2.3.4-nek megvannak ugyanezek a tulajdonságai, szóval marad a 2.2.1 és lehet reménykedni, hogy majd (egyszer) ha lesz megint frissítés akkor az jobban sikerül. A 2.2.1 szerintem egész jó volt amúgy.

Ha majd lesz frissítés és visszarakom a nokiaprogramokon található eredeti telenoros romot, akkor a KIES engedni fogja frissíteni?

(#8479) Pharaoh válasza tonnni1 (#8476) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Csak mobil netet.

(#8480) Ace owner


Ace owner
addikt

A hozzáférési pontnál mit kell irni pontosan?

Galaxy Fold 4

(#8481) ZsolsZ


ZsolsZ
csendes tag

Szevasztok, lehet,hogy már kibeszélt próbléma, de kérlek tapasztaltak segítsetek!
3-4 hetes galaxy ace, minden gyári rajta kivéve 5-6 alkalmazást(leginkább játékok)
A telefon pár napja magától kikapcsolgat, van, hogy többször is. Észelelt valaki ilyet és van esetleg megoldás? KÖSZÖNÖM a válaszadó(k)nak előre is!

(#8482) Freny1


Freny1
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget kérnék. Sikeresen eltüntettem a 3 képernyőből egyet, az utolsót.... hol lehet ezt visszacsalogatni?

(#8483) Pharaoh válasza Freny1 (#8482) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Kizoomolsz, hogy lásd a maradék kettőt egyszerre (zoom ugyan úgy mint a képeknél böngészőben) majd a + jel.

[ Szerkesztve ]

(#8484) vlevi


vlevi
nagyúr

Találtam egy dolgot, amire teljességgel alkalmatlan ez a telefon.
Automata központtal beszélgetni.
Meghallgatod, nyomja meg a 2-es gombot. Jó. Ránézel a kijelzőre, gombok sehol, csak a "befejez". Mire rájössz, mit kéne csinálni, megint elsötétül a kijelző, képernyő lezárva. Ok, feloldod. Akkor meg visszajön a desktop :W

(#8485) mgTerminator válasza vlevi (#8484) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ott van egy gomb hogy tárcsázó vagy valami ilyesmi… Na meg ki is lehet hangosítani, vagy ki kell kapcsolni a közelségérzékelőt.

(#8486) ruskop válasza mgTerminator (#8485) üzenetére


ruskop
senior tag

A közelség érzékelő azért nem jó mert akkor meg a képernyő időkorlátja múltán kikapcsol a kijelző és akkor megint jön a macera, hogy power gomb, elhúzni aztán letenni. Ezért sájze a lassú feléledés.

(#8487) Digger


Digger
senior tag

Az otthoni kis hálózatom alapja egy Asus RT-N16 router, rajta egy 650 gigás HDD-vel, Tomato FW.-vel. Erre gyűlnek a torrentek ide backupolnak a laposok és Sambával is megosztja a tárterületet a helyi hálón levő Windowsos gépeknek.
Van arra lehetőség, hogy ezt a Samba megosztást elérjem az Androidról?
A Tomato tud NFS kiszolgálót is produkálni. Esetleg ez alkalmasabb?

(#8488) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Sziasztok!
Feltettem a fla.sh romot és teljesen fölösleges programokat találtam amik maguktól indulnak. Vissza szeretnék rakni egy hivatalos félhivatalos romot a samfirmawareról. MElyiket rakjam fel? A kiessel tudok ráfrissíteni?

(#8489) ruskop válasza lmaresz (#8488) üzenetére


ruskop
senior tag

Ha nyugod vagy és egy stabil és gyors firmet akarsz akkor a KPN ha pedig nem vagy nyugodt és egy picit lassabb és stabil régi firmet akkor a KB7.

De a választás nálad van. Olvass vissza, hogy ki melyiket miért ajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#8490) mgTerminator válasza lmaresz (#8488) üzenetére


mgTerminator
veterán

Le lehet törölni a programokat, de nem olvasásnak szívás a vége ;)

(#8491) lmaresz válasza mgTerminator (#8490) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Visszarakom az eredeti romot és kész !
Annyira instabil a flash rom :W :W :W rádugtam kiesre és ki be kapcsol

(#8492) manka66


manka66
csendes tag

Sziasztok!

Két nap szenvedés után segitséget kérnék...Zenét,képeket szeretnék a gépről telefonra másolni..KIES telepítve,telefont rádugom,állapotsor lehúz,USB bekapcsol...és bármit akarok áthuzni a telefonra,azt írja ki,hogy kevés a tárterület.( SD. kártya benn van)
Köszi..

(#8493) mgTerminator válasza lmaresz (#8491) üzenetére


mgTerminator
veterán

A kies egy hulladék! Hányszor mondja még el az ember?

(#8494) mgTerminator válasza ruskop (#8486) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor beállítod hogy a kikapcsoló gombbal le lehessen tenni…

(#8495) Freny1


Freny1
csendes tag

Lenne egy kérdésem, bocs, ha nagy marhaság...
Mobilnetem van laptopban, Telenoros. Ezt szeretném routerrel megosztani, hogy az Ace-el is elérjem. Megoldható, vagy halott ötlet? Az számít, hogy a telefon meg T-mobilos?

(#8496) manka66


manka66
csendes tag

Lenne valami megoldás,amivel fájlokat tudok a telefonra vinni?

(#8497) Dadan01 válasza manka66 (#8496) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ha többször kérdezed meg kisebb esélye van hogy valaki válaszol. Miért nem jó az a megoldás, hogy összekötöd a géppel az usb kábelével a telefont, majd bekapcsolod az usb háttértár módot?

(#8498) manka66


manka66
csendes tag

Mindent megpróbáltam már ... simán drag,and drop módszerrel,KIES.-sel,mindennel....már kezdek kétségbeesni...

(#8499) Dadan01 válasza manka66 (#8498) üzenetére


Dadan01
senior tag

USB háttértár, ha ezt megtaláltad akkor nem lesz gond, ha mégse, a hiba nem a telefonban van. Az SDkártyád tuti jó, más készülékben működik rendesen?

(#8500) manka66


manka66
csendes tag

egynapos telefon...még semmi nem volt rajta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.