Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) aya válasza Virág et. (#9700) üzenetére


aya
addikt

A nagy " A " betű meghozta a sikert :) Köszi.
Azóta már emergency download modbol hoztam vissza a telefont :)
De már ezt is megoldottam :)

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#9702) b_daniel válasza Virág et. (#9700) üzenetére


b_daniel
tag

Repartal ujraraksz egy gyári romot és megnézed hogy stimmel e az imei illetve a product code. szvsz! a szervizesek csak beütnek egy kódot hogy megnézzék milyen rom van a telón, ha látszik hogy nem gyári akkor bukod a garit.

(#9703) szumo válasza Virág et. (#9700) üzenetére


szumo
senior tag

A linux rendszereket ismerve, van egy log file, ami adott méretnél nem hízhat nagyobbra, viszont minden hardver és szoftver bejegyzést odabigyeszt az adott logbejegyzésbe. Azt nem tudom hogy hol lehet, mert épp újrakalibrálom a teló akksiját, és nincs wifi mellettem, hogy ftp-vel belenézzek.
De egy a linuxot jól ismerő szervizes, mindent meg mond, még azt is hogy mikor rágóztál sms írás közben :P
Egy gyengébb, pedig örül, ha a kiest, vagy az odint tudja használni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#9704) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok

Tokokat hol lehet találni Ace-hez? a bnőmnek kéne, valami csíkosat szeretne de nemtudom hol kéne keresnem.

(#9705) b_daniel válasza Bling95 (#9704) üzenetére


b_daniel
tag

Ha olcsót de jót szeretnél akkor : hardverapro illetve vatera
Ha még olcsóbbat szeretnél és van türelmed 10-20 napot várni akkor ebay,amazon
Ha gyorsan szeretnél drága,minőségit akkor bármelyik szolgáltatós bolt,illetve mobil boltok.

(#9706) Virág et. válasza b_daniel (#9702) üzenetére


Virág et.
senior tag

Azért ennél talán kicsit bonyolultabb a dolog :)
A szumo kolléga által leírtakhoz hasonlóra gondoltam. A "nagyobb" Samsung telefonoknál a JIG-gel (ami gyakorlatilag egy 301k-s ellenállás a 4-5 láb között) lehet a flashelés számlálót resetelni többek között...kérdés, hogy az Ace-nek van-e ilyen, illetve ér-e valamit erre a problémára a JIG.

[ Szerkesztve ]

(#9707) proof88 válasza Virág et. (#9700) üzenetére


proof88
addikt

:F

(#9708) flash-


flash-
veterán

elképzelhő hogy a hangosodasi problemat vmi progi pl go launcher okozza?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9709) szumo válasza flash- (#9708) üzenetére


szumo
senior tag

Akár, de én inkább olyan programra gyanakodnék, ami használja a déli hídnak megfelelő részt, és irányítása alá tudja vonni a hang vezérlő chipet. Szóval lejátszók, hangvezérlések, rádió programok vagy valami hasonló programmal akadhat össze a telefonálás hangja. Ez lehet pl olyankor, amikor feléled egy program frissítést keresni, amit ugye tapasztaltunk már. Anno 2.4.x.x kerneleknél elég sok időt kellett tölteni azzal, hogy helyesen forgassuk be a kernelt.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#9710) Kari915 válasza Schuey (#9690) üzenetére


Kari915
tag

Telenor OneTouch OT-990.
Tudásban, mint az Ace, csak harmad áron.
Nézd meg nagyon jó kis készülék.

(#9711) Virág et. válasza Kari915 (#9710) üzenetére


Virág et.
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy specifikáció szerint hasonló, de valójában majd mindenben egy kicsit gyengébb... ettől függetlenl jó kis készüléknek ígérkezik.
Egyébként hol is kapható ez 15-20e forintért függetlenül?

[ Szerkesztve ]

(#9712) Kari915 válasza Virág et. (#9711) üzenetére


Kari915
tag

Schuey Telenor-nál kérdezte.
Egyedül a proci-ja nincs felhuzva 800Mhz-re, egyébként minden paramétere megegyezik az Ace-vel, kijelző- méret, felbontás, RAM, ROM méret, proci és grafikus gyorsító típusa. Kamera felbontás, led vaku.
Negatív, még nincs Ginger hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9713) Darth_Revan válasza Kari915 (#9710) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jól látom, hogy ez kártyásan 25e Ft? Lehet, hogy papíron annyit tud, de nekem gyanús, hogy 35e Ft-al olcsóbb. Az gondolom alap, hogy a kijelző minősége láthatóan gyengébb.

(#9714) aya válasza Kari915 (#9710) üzenetére


aya
addikt

Kinőttem már az Alcatel-ekböl, soha nem vennék OneTouch-ot.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#9715) Virág et. válasza Kari915 (#9712) üzenetére


Virág et.
senior tag

Akkor vegyük sorban:
- CPU 800Mhz vs 600Mhz
- kijelző színmélység 16M vs. 256k
- DLNA? (bár ezt nem hiszem, hogy sokan használják :) )
- Gorilla glass?
- a tesztfotók alapján az Alcatelnek hiába ugyanolyan felbontású a kamerája, a képe gyengébb. Az Ace-be elég jó fotómasina került....
- gyártói szoftver támogatás?
- alternatív ROM-ok?
Főleg az utolsó kettő pont a legfájóbb egyelőre.

Mindazonáltal alapból kicsit több a használható belső memória és ha legalább olyan a kidolgozása mint az OT908-nak (van egy ilyen itthon :) ) akkor ezért az árért remek ajánlat általános célra.

(#9714) aya Ronda előítélet :) .
Nekem a mai napig van egy 715-ösöm használatban, illetve az előbb említett OT908 (alias T-Mobile Move, ami 12e volt Dominó akcióban, egyszerűen nem tudtam otthagyni ;) ) is kellemes csalódás. Pedig csak 240x320-as. Én nem írom le az Alcatelt, a Huawei-t szerintem üti kidolgozási minőségben...

[ Szerkesztve ]

(#9716) Ace owner válasza NY_A (#9688) üzenetére


Ace owner
addikt

nekem is tökéletes. eddig legjobb, mondjuk csak 2 volt fent eddig... :-)

Galaxy Fold 4

(#9717) aya


aya
addikt

Figyelem fontos infók:
S5830XWKB7 multi csc firmware ( 2.2.1) -röl müködik a kies telenor frissités!!!
Ha orosz stb termékkód jelentkezne ez átállitható, és a kies nem köt bele!!

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#9718) Kari915 válasza Virág et. (#9715) üzenetére


Kari915
tag

Ne haragudjatok, nem akarok itt Troll-kodni, csak Schuey kérdésére írtam ide.
Nekem SG Mini volt (még! van) az első Androidom, és Ace-ra akartam cserélni (ezért olvaslak benneteket) a nagyobb kijelző miatt.
El is indultam a Telenor-hoz (Djuice előfizető vagyok), hogy megvegyem, de azt mondták elfogyott, holnap kapnak árut. Vesztemre pont ott próbálták előttem ezt az OT990-t, kézbe véve annyira megtetszett a minőségi kivitele, :Y (ha hiszitek, hanem körben nem krómozott műanyag van benne, hanem fém vázon van a készülék) és az ára. Haza mentem, elolvastam róla az összes található tesztet, ezután visszamentem, és megvettem. Eddig elégedett vagyok vele, :DD sajnos (egy teljesen új készülék, ha jól tudom pár hónapja mutatta be az Alcatel) nem nagyon van élet a készülék körül, :( remélem, hamarosan változik a helyzet. (lásd ZTE Blade, pedig minőség érzetben sehol nincs az Ace-hoz, és szerintem az OT990-hez, és mégis milyen népszerű lett, remélem, nem sértek meg ezzel senkit.)
Darth_Revan: a kijelző minősége egyes [tesztelő] szerint jobb, mint az Ace-é, ezt Én nem állítom, de nem érzek látható különbséget közöttük. Az biztos az OT990, a beépített fényérzékelőnek hála, a változó fényviszonyok mellett jól használható.
Virág et.: A kamerája: a Mobilaréna az SE X10 Mini kameráját jónak találta, a családban lévő X10 Mini képeivel összehasonlítottuk, és az OT990 sem készít rosszabb képeket, szerintünk.
(Befejeztem, nem akarok, nem vagyok „hittérítő”) :N

(#9719) Bailey


Bailey
senior tag

És még csak annyit hogy a Mobilaréna az Alcatelből még csak egy prototípust tesztelt. A véglegesben javíthattak pár dolgon.

(#9720) Virág et. válasza Kari915 (#9718) üzenetére


Virág et.
senior tag

Nem trollkodtál, ezek érdekes infók, köszi.

A kivitelezésbe nem is kötöttem bele, írtam, hogy a full olcsó OT908 is rendben van szerintem. Azért a fém keretben kételkedek, nem néztél ott be valamit? :)

Mivel az OT990 kijelzőjét nem láttam ezért csak a közölt adatokra tudok hagyatkozni, ami alapján kicsit gyengébbnek ígérkezik.

A szoftvertámogatással kapcsolatban túl sok jóra valószínűleg nem lehet számítani, a többi Alcatel sincs a topon ebből a szempontból. A Blade (de talán még az Ace is) újdonságnak számított, elég jó műszaki tartalmat ötvözött viszonylag alacsony árral így nagy közösség épült köré. Sajnos az Alcatel már csak egy a sok hasonló tudású készülék közül, így valószínűleg nem lesz olyan méretű tábora amire rárepülne egy komolyabb fejlesztőgárda...

Említetted, hogy X10 mini szintű képeket csinál: itt össze lehet hasonlítani az Ace és az X10 mini fotózási képességeit. Azért elég jól látható különbségek vannak.

Mindezektől függetlenül tartom, hogy remek kis telefonnak látszik, érdemes megfontolni a vásárlását. Az Ace nem ér nála 20-30e forinttal többet az tény.

[ Szerkesztve ]

(#9721) Bailey


Bailey
senior tag

Egyébként jó telefon az Ace, nekem is volt egy darabig. Csak sajnos még mindig túl van árazva. Pl. a T- nél a Defy van vele egy árban, az új Xperia Mini meg olcsóbb. De szerintem ez azért van mert ott van alatta a Galaxy Mini, Fit, Gio. Ha levinnék az Ace árát akkor a többiét is le kellene vinni akkor viszont a Mini már túl olcsó lenne a Samsung szempontjából.

(#9722) Schuey


Schuey
tag

Hali!
Ismételten van egy hülye kérdésem!
Ha megveszem a Ace-t az első töltéssel várjak addig, amíg a telefon magától kikapcsol, vagy még az előtt kapcsoljam ki én?
Tölteni meddig kell? Mert eléggé ellentmondásos információm vannak. Elég ha töltöm 2-3 órát vagy inkább 12-16 órát kéne elsőre a töltön hagyni kikapcsolt állapotban? Azért is kérdezem, mert ha megveszem, akkor max 11-12 óráig fogom tudni nélkülözni a telefont (éjszaka) és utána használnom kell!

Köszi

(#9723) Darth_Revan válasza aya (#9717) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez a 2.3.4-est ajánlja fel?

Nekem hivatalos 2.3.3 van most fent (T-Mobile) és még semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#9724) aya válasza Darth_Revan (#9723) üzenetére


aya
addikt

Nem, telenor-os 2.3.3-ast, de az volt a célom hogy a gari miatt az kerüljön vissza rá.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#9725) Skatysuti


Skatysuti
tag

Üdv
S5830XWKPT ## COOPER.OPS csc - S5830XEOKP2 2.3.4 2011 August valakinek sikerült kitömörítenie? mert nekem nem.
Köszi előre is

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#9726) herni válasza Skatysuti (#9725) üzenetére


herni
tag

Valaki már fel is rakta

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#9727) Skatysuti válasza herni (#9726) üzenetére


Skatysuti
tag

Elnézést megoldottam elírtam a jelszót tömörítésnél...
És mi a véleményed róla mert most akarom feltenni Quadrant-al tesztelte már valaki?

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#9728) aya válasza Skatysuti (#9727) üzenetére


aya
addikt

2.3.3-as az is. Amikor hivtak alig hallottam valamit.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#9729) Probert75


Probert75
addikt

Sziasztok!
Valaki meg tudná nekem mondani, hogyan lehet csengőhangot a telefonra tenni? Nem a memkarira, mert azt megcsináltam az első hozzászólásból. Van egy pár mp3-as csengőhangom és a telóra szeretném, mert szoktam kivenni a memkarit és akkor nem az általam beállított csörög.
A segítséget előre is köszöntem!

(#9730) gacsoi válasza Probert75 (#9729) üzenetére


gacsoi
senior tag

Szia !
MyPhoneExplorer-rer el tudod érni a telefon memóriáját.
system/media/audio - ban megtalálod a hangokat

(#9731) Schuey


Schuey
tag

Sziasztok!

Válaszolnátok nekem a 9722-es hszben feltett kérdéseimre? Tudom ez alap, meg eléggé gagyi, de szeretném tudni.

A vásárlást egy nappal elcsúsztattam így valószínűleg holnap fogom megejteni. Ma elég sok videót néztem az ace-ről, és azt láttam ,hogy ha elforgatták balra a telefont, akkor a kijelző nem fordult el, mikor a főkérpernyő vagy a menü volt a kijelzőn. Itt is úgy van beállítva, hogy csak bizonyos programoknál fordul el a telefon kijelzője vagy ezt lehet ki be kapcsolgatni?

A Djuce-nál venném meg a telefont 40-42ezerét. Szerintetek megéri ennyiért megvenni?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#9732) Probert75 válasza gacsoi (#9730) üzenetére


Probert75
addikt

Ogg kiterjesztésűvé kell konvertálnom valahogy.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#9733) gacsoi válasza Probert75 (#9732) üzenetére


gacsoi
senior tag

ahogy nézem, ogg formátum.

Igazán nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#9734) Virág et. válasza Schuey (#9731) üzenetére


Virág et.
senior tag

Szerintem először töltsd fel teljesen és használd addig, míg le nem merül. Úgy vettem észre, hogy a Batterí Calibrator szerint hamarabb van teljesen feltöltve az akku, mint a telefon szerint, szóval ha az Ace mondja, akkor már tuti tele van az akku :)

A normál Samsung TouchWiz menü nem forog, csak a programok (már amelyik használja azt a szenzort).

[ Szerkesztve ]

(#9735) Schuey válasza Virág et. (#9734) üzenetére


Schuey
tag

Mármint mihelyt megveszem és hazaviszem azonnal fel is tehetem töltőre, ha még van benne szufla akkor is, és kb. 2-3 óra után lehúzhatom róla, ha jelzi hogy feltöltött és nem kell 16 órán kereszül rajtahagyni?

És a főkképernyő? Az se szokott forogni?

Köszi

(#9736) Schuey


Schuey
tag

Tovább gyarapítva eddig feltett kérdesimet:

Lenne valaki olyan kedves és megnézné nekem, hogy a honfoglalo megy-e interneten keresztül az Ace-en, vagy túl sok a flash az oldalon, esetleg a játékban (nem értek hozzá, úgyhogy bocs)?

Unalmas, várakozással teli órákban lehet, hogy jól jönne.

Köszönöm szépen előre is!

(#9737) Darth_Revan válasza Schuey (#9736) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Semmilyen Flash nem megy alapból az Ace-n (és semmilyen hasonló kategóriájú vagy olcsóbb Androidos telefonon), így Honfoglalo sem megy. Elvileg egy módosított Flash Player-el és hivatalos 2.3.4-el meg lehet csinálni, hogy menjen, de nekem nincs fent 2.3.4 így nem tudom megnézni, hogy igaz-e.

(#9738) Virág et. válasza Schuey (#9735) üzenetére


Virág et.
senior tag

Nem kell ezt a kérdést túlmisztifikálni: először töltsd addig míg a telefon nem szól, hogy elég, aztán addig használd amíg ki nem kapcsol.
Eseteg ezt eljátszhatod utána még egyszer, de nem hiszem, hogy ennél többet kell ezzel a kérdéssel foglalkozni BÁRMILYEN telefonnál manapság.

(#9739) proof88 válasza Schuey (#9735) üzenetére


proof88
addikt

a 16 órás cucc nem ezekre a Li-ion akksikra vonatkozik amik manapság elterjedtek, hanem a régi NiMH akksiknál kellett ez.

(#9740) Darth_Revan válasza Schuey (#9735) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Felesleges rajtahagyni, mivel a telefon amikor érzékeli, hogy 100% a töltöttség, nem tölti tovább. Mint már írták, régi akksiknál kellett ezt csinálni, a manapság használt akkumulátoroknál már ez nem kell. Sőt, ha a készülék magától nem érzékeli és nem kapcsolja le a töltést (Ace érzékeli természetesen), akkor ki kell húzni, mert ha 100% töltöttségen is túltöltöd, akkor oxidáció indul be az akku belsejében és ez pedig súlyosan károsítja.

(#9741) Schuey válasza Darth_Revan (#9740) üzenetére


Schuey
tag

Köszönöm mind hármatok válaszát!

Csak azt akarom, hogy egy jól múködő sokáig tartó aksim legyen, ami nem fél nap alatt merül le. Még abban erősítsetek meg vagy cáfoljatok, hogy első alkalommal kikapcsolt állapotban kell tölteni a telefont? Én így gondolom: pl.: megveszem, hazaviszem 40%-on van az aksi->kikapcs és töltés amíg nem jelez??? vagy esetleg? megveszem, megvárom míg lemerül és magától kikapcs -> töltés, amíg nem jelez?

Azért vannak ilyen kérdéseim, mert nem túl sűrűn cserélek mobilt (legutóbb 2007-ben tettem meg).

Köszi

(#9742) Keem1 válasza Schuey (#9741) üzenetére


Keem1
addikt

Teljesen mindegy, kikapcsolva gyorsabban tölt (nem használ semmi energiát), de minek... Nem szoktam kikapcsolni más miatt se, azért van telefonom, hogy használjam. Majd ha teljesen tönkrement vagy lecseréltem, pihen eleget :DDD

A töltés sémája az első, a tizedik és az ötezredik töltésnél is azonos: tölteni kell: bedugod, kész van: kihúzod.

[ Szerkesztve ]

(#9743) escape válasza Schuey (#9741) üzenetére


escape
aktív tag

4 napja vagyok én is Ace gazdi. Ha ez számít, én így csináltam:
Megjött a teló, telepakoltam minden hülyeséggel ( :D ) aztán rájöttem, hogy a fele nem is kell, majd minden létező erőforrás zabáló dolgot bekapcsoltam rajta, kezdve a gps-től a bt-ig, persze a wifit sem hagytam ki. Angry Birds letölt, teljes merülésig játszottam vele, aztán feldobtam töltőre és addig nem vettem le, amíg fel nem töltött. (Jelzi hanggal is, és a fentről lehúzható értesítési területen is.) Töltés közben még azért nyomogattam, nem bírtam ki :DD
Reggelre teljesen fel volt töltve, 1-2 napot bír jelenleg, használattól függően.

Ami viszont engem is érdekelne:
Elolvastam az első kb 4000 hszt, persze nem hagyom abba, de azok elég régiek, az aktuális dolgokról mégis csak az utolsó oldalakon találkozik az ember fia. Szóval olvastam, hogy 2.3.4 a legfrissebb ROM (augusztusi, KP2). Az érdekelne, hogy milyen hibái vannak ennek a verziónak..? Erről ugyanis még nem sok infót találtam, és ha nincsenek számomra zavaró dolgai, akkor megpróbálkoznék egy frissítéssel.

Előre is köszönöm a segítséget, csodálatos kis masina ez az Ace, eddig még nem találtam olyat, ami miatt nem szerethető, pedig gyári firmware van rajta, azt pedig elég sokan kritizálták az első oldalakon. :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#9744) Schuey


Schuey
tag

Erről mi a véleményetek? Szerintetek jó lehet?

(#9745) gacsoi válasza Schuey (#9744) üzenetére


gacsoi
senior tag

Szerintem felejtős.
Én is megtalálta,. utána olvastam, és kiderűlt, hogy baromság

(#9746) Nimda


Nimda
addikt

Sziasztok,egy rövid kérdés:

A ChainFire3D-t használta már valaki a telóhoz?...egyáltalán érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#9747) iMaverick válasza escape (#9743) üzenetére


iMaverick
addikt

Az utolsó pár száz hozzászólást is el kell olvasni, hiszen a friss hírek is ott lesznek... :DD

Szóval ha jól tudom, akkor a DDKQ5 az utolsó 2.3.4-es rom az Ace-hez és ha minden igaz, akkor ez "hivatalos" (persze nem úgy, hogy a KIES-en keresztüli frissítésre). Ez már 2011.szeptemberi ráadásul.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#9748) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv!
Felraktam egy proxyalkalmazást, beállítottam vele a proxy-t, de nem működött. Én úgy emlékszem, hogy letöröltem, na azóta nincs net a telefonomon. Gondolom úgy töröltem le, hogy be volt állítva a proxy, ez lehet baj? :W
Aztán a gépen felmentem a marketre, hogy leszedem megint és beállítgatom, de azt írja, hogy telepítve van ez az alkamazás, de a telefonban nem találok semmit róla.
x=?
Tud valaki segíteni?
Köszi:)

(#9749) Golf4


Golf4
csendes tag

Kértem másik fórumban tanácsokat (SE Xperia Mini, Galaxy Ace, ZTE Blade, HTC Wildfire S)

Végre kiválasztom a telefont (ACE) erre puff. Kicsit elbizonytalanodtam. :D

Nem kevés a Samsung Galaxy Ace 150 MB memóriája? (Defy 512, Xperia Mini 320, HTC Wildfire S 512)

Xperia Mini is tetszett, de nekem túl kicsi, nem tudtam rendesen kezelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.