Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) porse válasza madarasz92 (#7350) üzenetére


porse
senior tag

Másolja át a nokián asimre őket..-

... szerintem.

(#7352) Probert75


Probert75
addikt

Sziasztok!
Ki lehet kapcsolni a telefonban a zajszűrő mechanizmust? Mert nagyon észrevehető a szűrés. És zavaró, mikor hallgatom a másik félt és néha, nagy ritkán levágja egy-két szó végét.

(#7353) dionaea válasza Probert75 (#7352) üzenetére


dionaea
őstag

van benne ilyen ??

(#7354) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy alapból nem lehet beállítani az emelkedő csengőhangot, illetve a Home gombra történő hívásfogadást, vagy csak én vagyok a béna és nem találom?:)

Köszi

(#7355) Probert75 válasza dionaea (#7353) üzenetére


Probert75
addikt

Biztos hogy van, csak nem kapcsolható ki, mert nem lelek semmi ráutaló beállítási lehetőséget. Onnan hallom, hogy haverom autóban ülve szokott hívni és a nokián hallom a környező zajokat, most meg ezzel nem hallottam csak a beszédjét. Azt is úgy hogy egy-egy szó végét levágta, mint fentebb írtam.

Ja még annyi, hogy a KIES autómatikusan felrakta nekem a 2.3.3 GGINGERBREAD.XWKPL-t. Telenoros a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#7356) Kami11 válasza meili (#7340) üzenetére


Kami11
őstag

A .nomedia fájl miatt törlődtek a képeid.
A helyes használat módja: előbb létrehozod a kiválasztott könyvtárban a .nomedia nevű fájlt, majd ezután másolod be az elrejteni kívánt fájlokat a könyvtárba!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7357) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,
Szeretném lementeni a telefon könyvemből a contact-okat, majd vissza importálni.
2.3.3-as firmware-em van és van a telefonykönyvben import/export vcf-be. A gond ezzel, hogy amikor exportáltam SD kártyára, akkor az összes gmail-es névjegyemet is mentette (legalábbis van benne egy csomó névjegy csak e-maillel amit csak gmail-ből szinkronizálhatott, viszont a telefonkönyv nem mutatja).
Számomra csak a telefonszámmal rendelkező "real" contact-ok lennének érdekesek, hiszen a gmail-es fiókomban minden egyéb benne van.
Esetleg az is egy jó megoldás lenne számomra, hogy lehetne a Gmail fiókomba menteni az összes contact-ot (vcf helyett), majd onnan importálni később. Jelenleg be van kapcsolva a szinkronizáció, mégis van olyan telefonos contact-om ami a gmail-es contacts-ban nincs benne. :F

(#7358) meili válasza Kami11 (#7356) üzenetére


meili
tag

Ez nagyon jó. Tehát mivel a gyökérkönyvtárba tettem először, ezért, az összes memóriakártyán lévő médiafájlt törölte.

(#7359) Ace owner


Ace owner
addikt

Még mindíg nem értem ezt a gyökérkönyvtárat. Pontosan melyik mappa ez? :F

Galaxy Fold 4

(#7360) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Semelyik, maga az SD kártya, tehát SEMMILYEN mappába ne rakd be.

(#7361) zzola válasza Ace owner (#7359) üzenetére


zzola
félisten

A "gyökér" az maga a meghajtó, tehát nem kell mappába tenni, amit szeretnél, csak simán rá/bemásolod...

(#7362) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Nagyon halk lett a tárcsázóhangom (vagyis amikor nem telefonkönyvőb telefonálok, hanem bepötyögöm a számokat) alatt a gombok hangja. Hol tudom azt állítani? Szerintem eddig hangosabb volt, most viszont nem találom.

(#7363) Ace owner


Ace owner
addikt

Köszi, akkor megy is a rootolás :)

Galaxy Fold 4

(#7364) Pharaoh válasza Ace owner (#7359) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Pedig elég alap az a kifejezés. Az mit látsz ha veszel egy szűz SD-t vagy vinyót

(#7365) Virág et. válasza Pharaoh (#7364) üzenetére


Virág et.
senior tag

Ne zavard össze: amikor SD-t vagy vinyót vesz akkor a pénztárost látja... ;)

[ Szerkesztve ]

(#7366) ruskop


ruskop
senior tag

Kipróbáltam as S5830XWKPL 2.3.3. firmwaret. Az is pannonos.

(#7367) Ace owner válasza Pharaoh (#7364) üzenetére


Ace owner
addikt

Nem hallottam még ezt a kifejezést :D
Sikerült a rootolás, mindjárt jön a backupolás és kész is :D

Galaxy Fold 4

(#7368) Virág et. válasza ruskop (#7366) üzenetére


Virág et.
senior tag

Hmm. Tehát a S5830XWKPKL-S5830OXFKP3 és a S5830XWKPKN-S5830OXXKP7 is Pannonos.
Megnéznéd *#272*IMEI szám# módszerrel, hogy milyen CSC van benne?
(A S5830XWKPK-S5830TMHKP1 -ben csak T-Mobile-os van)

[ Szerkesztve ]

(#7369) ALI_G válasza ALI_G (#7357) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát ez a beépített import baromi gázul működik, ha össze van kapcsolva minden fiók mindennel. Berakott 900 kontaktot, köztük vagy 500 e-mail címet is a contactok közé, pedig eredetileg nem voltak ott. :W
epic fail, most törölhetem ki ezt a rakás felesleges item-et.

[ Szerkesztve ]

(#7370) ruskop válasza Virág et. (#7368) üzenetére


ruskop
senior tag

Hát már letöröltem de ahogy elnéztem multi volt benne. Ja meg tök ugyanazok voltak benne mint a KPKN-nél.

[ Szerkesztve ]

(#7371) ALI_G válasza ALI_G (#7369) üzenetére


ALI_G
veterán

viszont van magic:
megjelenítési beállítások: csak telefonszámmal rendelkező kontaktok megjelenítése :C

(#7372) ruskop


ruskop
senior tag

Eddig nem próbáltam ki a 2.2.1-et és meglepődtem. Sokkal gyorsabban reagál ak ijelző mind telefonálásnál mind képernyő felébresztésnél. Wifire is baromi gyorsan csatlakozik. Lehet fent is hagyom. Van valami hátránya? Az S5830XWKB7-et tettem fel.

(#7373) Virág et. válasza ruskop (#7372) üzenetére


Virág et.
senior tag

Az nekem is volt fent és valóban elég jó volt. De a blackscreen bejátszott, illetve alkalmazások futtatásakor elvileg lassabb mint a 2.3.3.

(#7374) jbl


jbl
aktív tag

Sziasztok!
Hogy lehet kikapcsolni az akkumulátor feltöltve hangjelzés? Mert minden este (hajnal 2-kor) arra kelek. :W köszi

(#7375) Kami11 válasza jbl (#7374) üzenetére


Kami11
őstag

Lenémítod?

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7376) ruskop válasza Virág et. (#7373) üzenetére


ruskop
senior tag

Egyébként most játszottam a firmwarekkel egy kicsit és a következő derült ki. A Kies meg minden más (*#272*IMEI#, stb.) ne ma tényleges szolgáltatói kódot (Vodafone, T-mobil, Telenor, Független) írja ki hanem amit az előbb leírt számsornál beállítasz. Simán átütöttem XEH - függetlenre és újraindult a telóm úgy, hogy egyből lekérte a vodának (mivel vodás vagyok) a beállításait. Szóval ebből kiindulva nemtudom, hogy a KPN és a KPL milyen szolgáltatós.

(#7377) Ace owner válasza ruskop (#7376) üzenetére


Ace owner
addikt

hol tudok speci widgeteket szerezni? nem a marketesekre gondolok.. valami kulonlegesre. Biztos hulyen hangzik, de szeretnem kulonlegesse tenni a telefonomat. Es ha lehet gyorsabba is.. Mivel ertetek el 1700-at quadranton? nekem fozott 2.3.4-el is csak 1100 a max...

Galaxy Fold 4

(#7378) iMaverick válasza jbl (#7374) üzenetére


iMaverick
addikt

Csak hogy ismételjem magamat: tehát van ez a Timerrific nevű csodaprogram. Marketről ingyé leszedhető. Feltelepíted és beállítasz neki egy olyan szabályt, hogy pl. este 10.00 és reggel 5.00 között a fő hangerő értéke 0... De ugyanakkor megcsinálja, hogy akár ugyanezen intervallum alatt (vagy máskor is) pl. flight módba teszi a telcsit... Szóval bőven van tudása a proginak, erősen ajánlott kategória!

(Főleg ha Te is olyan feledékeny vagy, mint én, és mindíg elfelejted este repülőbe tenni, reggel meg vissza. ;] )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7379) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Tiszteletem!
Gondolkodóban vagyok egy ilyen készüléken érdekelne,hogy a kijelző mennyire gáz a kis fölbontás miatt,mennyire pixxeles.Milyen jellemző hibákra lehet számítani?Melyik a legfrissebb gyári SW ami frissíthető is.Köszönöm a pártatlan válaszokat igaz nehéz megválaszolni azoknak akik már használják.

[ Szerkesztve ]

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#7380) jbl válasza iMaverick (#7378) üzenetére


jbl
aktív tag

Köszi, megcsinálom.

(#7381) Dzsuri89 válasza Ace owner (#7377) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Örülj, hogy legalább te 1100 körüli pontot értél el, mert én ugyanannyit kapok, mint a 2.2.1.-gyel... Valami nálam a proci pontszámmal nem kóser az eredményeket elnézve, mert grafikai videók alatt több az fps. Én speciel holnap visszarakatom a gyári 2.2.1-gyet, mert engem rohadtul idegesít, hogy nem egyből kapcsol be a kijelző és ráadásul hogy mikor felnyitom a kijelzőt össze-vissza akad a rendszer pár másodperce...Még egy rohadt élőhátteret se rakok be, mert elhányom magam a látványtól mikor szaggat. A lassabbnak mondott 2.2.1.-gyel nem volt ilyen problémám, erre a gyorsabbnak mondott 2.3.3.-mal meg ez van. Majd ha kijön az a 2.3.3. amit már a szerviz is megkap akkor visszarakatom, mert amit anno írtam lehet nem a végleges van kint KIES-en...

[ Szerkesztve ]

(#7382) Ace owner válasza Dzsuri89 (#7381) üzenetére


Ace owner
addikt

ez egy fozott az ace gyikbol... lehet k kellene ezt probalnod..

Galaxy Fold 4

(#7383) ruskop válasza Ace owner (#7377) üzenetére


ruskop
senior tag

Na most jó kérdést tettél fel. Én a widgetekkel úgy vagyok, hogy nézelődök mindenfele a neten (xda forum, stb.) és amikor látok egy widgetet ami tetszik akkor megkeresem a letölthető változatát. Egyébként a widgetek olyanok mint a pc-n a parancsikonok: lassítják a gépet.

Dzsuri89: Szerintem az meg, hogy milyen pontszámot ér el valaki valamilyen benchmarkkal az szerintem bazi sokmindentől függ. Milyen progivel teszteled, mióta megy a telód folyamatosan, mi fut a háttérben, mennyi a szabad memóriád, stb. Én például kiváncsi voltam a memórikártya sebességére és három proginál három eredmény jött ki. Én úgy vagyok vele, hogy ha azt megcsinálja amit elvárok tőle akkor nem érdekelnek a számok.

alfaromeo33:. Azt nem tudom ,hogy hol olvastad a kis felbontást de szerintem az okostelefonokhoz képest jó ez a felbontás. Persze vehetsz Galaxy S-t is csak gondolom neked is olyan teló kell ami nem egy beszélgetéstől merül le. Hogy milyen hibái vannak azt fel lehetne sorolni több oldalon is keresztül mert mindenkinél teljesen más jön elő. De szerintem ez minden márkájú telefonnál így van. Hát az SW-s kérdésed nemértem mivel minden frissíthető.

(#7384) Ace owner válasza ruskop (#7383) üzenetére


Ace owner
addikt

Az engem nem zavar, hozzászoktam a lagghoz, integrált vga-val játszok x'D

Galaxy Fold 4

(#7385) Skatysuti


Skatysuti
tag

Üdv *#272*imei# nél amit feldob "Sales Code: SER" azt mit jelent????

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#7386) Virág et. válasza ruskop (#7376) üzenetére


Virág et.
senior tag

Persze, hogy átlehet írni a kódot, ha van mire... a S5830XWKPK-S5830TMHKP1 csak TMH-t tartalmaz, ezek szerint a másik kettőben van XEH is?

(#7387) Virág et. válasza Skatysuti (#7385) üzenetére


Virág et.
senior tag

Azt, hogy a telefonod az angol királynő fennhatóságából, az O2 berkeiből került hozzád...

(#7388) ruskop válasza Skatysuti (#7385) üzenetére


ruskop
senior tag

Esetleg nem SÖR. Egyből megvenném az oprendszered. :))

(#7389) Laci4


Laci4
senior tag

Halli Halli!
hárombetűs naviban valaki tudna segíteni?
Amiket megszereztem vagy hibaüzenettel leállnak, vagy elindul működőnek is látszik, csak éppen nem mutat semmi utcákat.. ahogy távolítok az országok körvonala látszik...
Érdekes.. sajna nincs időm most nagyon játszani, próbálgatni a dolgokat, ezért kellene egy gyors segítség egy komplett Mo. térképes pakk "személyében"..
Köszi :R

(#7390) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segiteni abban privatban,hogy hogyan tudok iGo-t telepiteni a telefonra?Elore is koszoni egy ujdonsult ace tulajdonos;-)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#7391) ruskop


ruskop
senior tag

Ma találkoztam egy érdekes dologgal a 2.3.3.-nál. A mobilnet be volt kapcsolva, ment is de az ikonja az értesítő sávban nem látszott. A telót kikapcsoltam majd újra bekapcsoltam. Utánna működött. Viszont addig kb. 120Mb szabad memóriám volt majd automatikusan lefrissítette a Google mapsot aztán a 120-ból lett 56. Aztán az updatet nem is tudtam tötölni. Valamit letöltött de valami sokat és mindet a telóra.

(#7392) N4ri87


N4ri87
senior tag

Sziasztok!
Ismét kérdésem van hozzátok: Ebben a gépben nincs benne a "quiet ring on pick up", valamit az a funkció, hogy bejövő hívás esetén pofára fordítom és lenémul? Sehol nem találom, viszont androidról lévén szó, nehezen képzelem el, hogy ezek hiányoznak a gépből.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv.: Zoli

C805

(#7393) Dzsuri89 válasza ruskop (#7383) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Az emlegetett Quadrant progiról lenne szó. Már mindenféleképpen teszt alá vetettem vele a telefonomat. Leírok pár opciót amit próbáltam:
- Ram ürítés
- Telefon újraindítás, majd egyből tesztprogi
- Gyári visszaállítás, majd csak a programot raktam fel

Minden lehetséges utat végigjártam, de egyszerűen semmi változás. Rajtam kívül még egy srácnál olvastam ugyan ezt a pontszámos rejtélyt. Mindenki más aki felrakta és lefuttatta a tesztet, majd közölte az eredményét, annak lazán 1000 felett volt a pontszáma... :S

(#7394) herni válasza Dzsuri89 (#7393) üzenetére


herni
tag

Egy quadrant pont nem túlságosan releváns. Érzékeled a telefonodon, hogy lassú?

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#7395) Dzsuri89 válasza herni (#7394) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Amit írtam, hogy 2.3.3 alatt ha kioldom a képernyőzárat akkor az élőháttér szaggat nagyon 3-4 másodpercig meg sokszor a menü is. Nem igen láttam itt ilyen élőhátteres hibáról hsz-t azért furcsálom. Nem túl releváns oké, de engem akkor is kifejezetten kíváncsivá tett, hogy ugyan mégis miért nem ad annyi értékelő pontszámot, mint amennyit valójában kellene.

(#7396) herni válasza Dzsuri89 (#7395) üzenetére


herni
tag

Azért kérdeztem, mert ha látható jele is van akkor viszont hardveresen valami gondja lehet a telódnak.

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#7397) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Valaki segítene nekem ?

FirstUA ROM v1.1-et raknám fel, de nem értem a leírásában,hogy ez mit takar :

"3. Flash stock KPH with Odin"

Mi az a KPH ? :F és a flasheléséhez melyik Odin kell ?

(#7398) #59070464 válasza ruskop (#7383) üzenetére


#59070464
törölt tag

A számok arra jók, h a ROM-okat le tudod tesztelni vele. Értsd. Egy friss ROM-ra nem teszel mást, csak Quadrant-t. Semmit nem szinkronizálsz, csak a wifire lépsz fel. Egyértelmű, h tesztet úgy csinálunk, h telefon reboot, end all task, clear memory és mehet. Mondjuk három eredményt készítesz és a legjobbat írod fel. Fent SGA-val nekem is kijött közel 1700 pont, de van, h 1200 pontot csinálok (a közel 1700-nál már néhány app azért fent volt). A fenti folyamatot leírtam, mikor "kell" vagy érdemes tesztet csinálni. Ez kb annyira releváns, mint hogy nem fogsz 3DMark-ot futtatni, amikor a BattleNet-en hajtasz végre egy zergling rusht a StarCraft2-ben. Van értelme a benchmarknak, de nem úgy kell elképzelni, h napi 10x lefuttatom. Mert közel nem így van. Nem foglalkozom vele. Arra jó még, h tudom h 1600-1700 pontot érek el. Ha később beleszaladok egy 2000+os megoldásba, felfogom rá kapni a fejem és késztetést érzek a ROM cserére. Bár már most is alázom két barátom SGS telóját amin gyári 2.2 fut minden tweak és okosság nélkül. Ők is kedvet kaptak a moddinghoz. :) Hiszen abból kihozható ~2500 pont (most 1200-at kapnak max, még factory reset után is, app mentes készülékre is). Érzésre is száguld. Gyári 2.2-vel az SGA-m 500 pontot hozott kb. Most a háromszorosát. Érzem az iGo-n is egyébként. Jobban reagál a dolgokra, persze még közel sem smooth. Tenném már fel a Navigont, de még sajna nem érkezett meg a 16 gigás microSD, remélem holnap már igen. Kicsit elkalandoztam... :)

(#7399) #59070464 válasza scream (#7397) üzenetére


#59070464
törölt tag

A KPH a SamFW-n az egyetlen 2.3.4 verziója. Ha nincs ilyen vagy ilyen alapokon nyugvó ROM jelenleg a készülékeden, akkor tedd fel és arra flashelj. Ha jól vettem ki. Én feltettem ezt és arra csináltam meg. Lehet h fölöslegesen dolgoztam, annyira nem értek hozzá, de így voltam nyugodt.

ODIN természetesen 4.38.

1.1-t ne tedd fel direktbe! Csak az 1.0-ra!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#7400) scream válasza #59070464 (#7399) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, kész :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.